پنجشنبه, ۱ آبان, ۱۳۹۹ / 22 October, 2020
افزایش هوش
حافظه خود را با مصرف این نوشیدنی گرم تقویت کنید
۵ روز قبل / کافئین / قهوه / حافظه
حافظه خود را با مصرف این نوشیدنی گرم تقویت کنید
این نوشیدنی یک داروی محرک است که به طور مستقیم بر روی مغز تأثیر می‌گذارد و بدون شک برای افزایش هوشیاری مفید و موثر است.
آیا نوشیدن قهوه باعث تقویت حافظه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
آیا نوشیدن قهوه باعث تقویت حافظه می‌شود؟
کافئین یک داروی محرک است که به طور مستقیم بر روی مغز تأثیر می‌گذارد و بدون شک برای افزایش هوشیاری مفید و موثر است. اگرچه، تأثیرات کافئین بر حافظه می‌تواند بسیار متفاوت باشد.
کار خبری خوب، حفظ و افزایش هوشیاری مردم است
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / خبرگزاری جمهوری اسلامی / روز خبرنگار / سواد رسانه ای / انجمن سواد رسانه ای ایران / سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران / استاد دانشگاه
کار خبری خوب، حفظ و افزایش هوشیاری مردم است
تهران- ایرنا- یک استاد دانشگاه عقیده دارد: اگرچه امروز ما به دانش مردم نسبت به مساله کرونا اضافه کرده‌ایم اما متاسفانه این مساله نزد مردم بی‌اهمیت شده‌ و حساسیت‌ها نسبت به این تهدید کاهش یافته است؛ در چنین شرایطی کار خبری خوب یعنی حفظ و افزایش هوشیاری مردم.
افزایش هوش کودکان با استفاده از حواس پنج‌گانه
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / افزایش هوش / هوش کودکان / تربیت فرزند / سبک زندگی / پارسی خبر
افزایش هوش کودکان با استفاده از حواس پنج‌گانه
یک دکتر روان شناس به بیان نکاتی در خصوص کاربرد حواس پنجگانه در رشد شناختی کودکان پرداخت.
فواید چرت عصرگاهی بر سلامت بدن
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / چرت عصرگاهی / خواب عصرانه / سبک زندگی / پارسی خبر
فواید چرت عصرگاهی بر سلامت بدن
کارشناسان مدعی هستند چرت زدن می‌تواند فواید مختلفی داشته باشد از جمله تمدد اعصاب، کاهش خستگی، افزایش هوشیاری، بهبود خلق و خو و تقویت حافظه.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / کافئین
کافئین و ارتباط آن با مشکلات تیروئید
افراد بسیاری یک روتین صبحگاهی دارند که نوشیدن قهوه بخش مهمی از آن محسوب می شود. چه با یک صبحانه مفصل همراهی شود یا تنها با یک نان تست کوچک، احتمالا شما از این کار در پی موارد زیر هستید: افزایش هوشیاری، افزایش انرژی یا یک حس سرخوشی.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
مجموعه «سواد مالی» منتشر شد
۲۷ جلد از مجموعه آموزش سواد مالی سطح دو از سوی نشر قدیانی وارد بازار نشر شد.به گزارش مهر، ۲۷ جلد از مجموعه آموزش سواد مالی سطح دو از سوی نشر قدیانی با همکاری آکادمی هوش مالی منتشر و روانه بازار کتاب شد.اگر به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم نگاهی بیندازید، افراد تحصیلکرده فقیر زیادی را خواهید دید. این مسئله به این معنی است که تحصیلات به تنهایی نمی‌تواند آینده مالی کودکان را تامین کند. عادت‌ها مالی و هوش مالی هر فرد در سنین پایین پایه‌ریزی می‌شود. هوش مالی مسئله‌ای است که در طول زندگی با یک فرد همراه است و در موفقیت و یا عدم موفقیت مالی او بیشترین سهم را خواهد داشت.خوشبختانه هوش مالی از طریق آموزش قابل ارتقا است. چه بهتر که این آموزش‌ها از سنین کودکی آغاز شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند. …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
چطور بیدار بمانیم
کارشناسان توصیه می‌کنند افراد بزرگسال هر شب بین ۷ تا ۹ ساعت خواب داشته باشند، اما برای بسیاری از افراد، به ویژه کسانی که شیفت شب کار می‌کنند یا ساعت کاری نامنظمی دارند، این امر تقریباً غیر‌ممکن است. بخش قابل توجهی از افراد از کمبود خواب رنج می‌برند و تحقیقات نشان داده خستگی کارکنان هر ساله خسارت‌های چشمگیری به اقتصاد وارد می‌کند. گرچه داشتن خواب کافی بهترین روش مبارزه با خستگی روزانه محسوب می‌شود، اما روش‌های دیگری هم هست که می‌توانند به شما کمک کنند در طول روز هوشیار بمانید. اگر می‌خواهید بیدار بمانید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک لیوان بزرگ آب بخورید. کم آب شدن بدن معمولاً باعث مه‌آلودگی مغز و احساس خستگی می‌شود.مایعاتاز آنجا که نزدیک به ۷۵ درصد مغز ما از آب تشکیل شده، لازم است …
تیز کردن هوش کودکان؟!
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / پارسی خبر / هوش کودکان / هوش / تقویت هوش
تیز کردن هوش کودکان؟!
مسوولیت‌های مادری یا پدری تمامی ندارند. وقتی بچه‌دار شوید، ناخودآگاه وظایف زیادی پیدا خواهید کرد. شما باید علاوه بر غذا دادن، شستن لباس‌ها، رسیدگی مرتب، تحمل گریه و بی‌قراری‌های کودک در ۲۴ ساعت و خواندن هزار باره داستان‌هایی که فرزندتان دوست دارد، به‌فکر درآوردن پول و درآمد کافی برای زندگی، تهیه غذا، لباس‌های قشنگ و سایر هزینه‌های لازم و غیرلازم که کودکتان را خوشحال می‌کند، باشید. هدف شما از انجام تمام این سرمایه‌گذاری‌ها امید رسیدن به یک سود بزرگ است و آن چیزی نیست جز یک بچه دوست داشتنی، صالح و سالم که شما را دوست داشته و قدردان محبت‌هایتان باشد. البته بهتر می‌شود اگر فرزند دوست داشتنی، پرمحبت و سالم شما، یک فرد باهوش و یا حتی نابغه نیز باشد. هر چند در گذشته تصور می‌شد هوش عاملی است که تنها …
برای افزایش هوش کودکان چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / هوش کودکان / تقویت هوش کودکان / پارسی خبر
برای افزایش هوش کودکان چه کنیم؟
محققان دانشگاه یورک کشف کرده اند که تعداد واژگانی که کودک یاد می‌گیرد تنها به معنای توسعه مهارت زبان شناختی او نیست بلکه این امر موجب شکوفایی قدرت استدلال و هوش ریاضی کودک می‌شود.
غذاهایی که شما را باهوش تر میکنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / موادغذایی / هوش / پارسی خبر
غذاهایی که شما را باهوش تر میکنند
نتایج یک تحقیق انجام شده توسط محققان کره ای نشان داد که چای سبز می تواند به افزایش هوشیاری ذهن کمک کرده و حافظه را ارتقا دهد. ایران ناز، غذایی که مصرف میکنیم تأثیر مستقیمی روی عملکرد مغز دارد، بنابراین با انتخاب مواد غذایی صحیح می توان قدرت مغز را افزایش داد، حافظه را تقویت کرد و ذهن را جوان نگاه داشت.
افزایش هوشیاری قهرمان کشتی آسیا
۱۳۹۸/۱۲/۱۲
افزایش هوشیاری قهرمان کشتی آسیا
برادر محسن قاسمی از افزایش سطح هوشیاری وی خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / ویروس کرونا / کروناویروس / مواد مخدر / کوکائین / اعتیاد
ترفند شوم قاچاقچیان موادمخدر از کروناویروس
در پی شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر هم بیکار ننشست و با سوءاستفاده از شرایط ، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر مخدر در درمان این بیماری مرموز کرد؛ ترفند شوم قاچاقچیان واکنش‌های مختلفی در فضای مجازی در پی داشت و حتی دستمایه طنز هم شد اما با این حال رئیس انجمن درمانگران اعتیاد کشور بر لزوم افزایش هوشیاری جامعه در برابر تبلیغات دروغین مافیای موادمخدر تاکید کرد و گفت: هیچ‌کدام از مواد مخدر و مواد محرک برای درمان بیماری‌ها توصیه نمی‌شوند و قطعا عوارض ناشی از مصرف اینگونه مواد به مراتب بیشتر از عوارض بیماری اولیه است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۲
قوای جسمی خود را با مصرف گوشت شتر بالا ببرید
گوشت شتر دارای خواص فراوانی از جمله دفع سردی بدن، افزایش استقامت، افزایش هوش و ذکاوت است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۳
آموزش‌وپرورش زمینه بهر‌ه‌مندی دانش‌آموزان از اسناد لانه جاسوسی را فراهم کند
کانون تربیت اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت 13 آبان اعلام‌کرد: از وزارت آموزش و پرورش انتظار می‌رود در جهت افزایش هوشیاری سیاسی آینده‌سازان کشور، برنامه‌های لازم را تدارک ببیند و از جمله زمینه بهره‌مندی آنان از اسناد لانه جاسوسی را فراهم سازد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
افزایش هوشیاری کودک سنگنورد/ چشمانش را تکان می‌دهد و گریه می‌کند
علل اولیه این حادثه قصور و سهل انگاری مسئولان برگزاری مسابقات سنگ نوردی و نبود تشک استاندارد اعلام شده است. قرار است گزارش تکمیلی درباره ابعاد این حادثه از سوی فدراسیون کوهنوردی منتشر شود که البته تا کنون خبری نشده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۵ / ادبیات داستانی / ادبیات کودکان
غفلت از کارکردهای قصه‌گویی برای کودکان
تهران- ایرنا- قصه‌گویی سنتی که از قدیم بوده و اثر آن در افزایش هوش اجتماعی،‌ پرورش قدرت خلاقیت و توانایی ارتباط‌گیری در کودکان اثبات شده است،‌ امروزه در سایه فناوری‌های جدید، مشکلات خانواده‌ها و بی‌توجهی به کارکردها در حال فراموشی است.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶ / هوش عاطفی
ایجاد انگیزه، خودآگاهی و برقراری ارتباط از نتایج افزایش هوش عاطفی
‌یک کارشناس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ایجاد انگیزه، خودآگاهی، برقراری ارتباط، انتقاد پذیری، همدلی و معاشرت را از نتایج افزایش هوش عاطفی عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
تمرین‌هایی ساده و جالب برای افزایش هوش و تقویت حافظه
برای همه ما گاهی پیش می‌آید؛ از خانه بیرون می‌رویم و همین که در را می‌بندیم یکباره متوجه می‌شویم دوباره تلفن همراه‌مان را در خانه جا گذاشته‌ایم. پایین بودن هوشیاری و احساس گیجی، مسئله‌ای عادی و جزئی از روند طبیعی بالا رفتن سن محسوب نمی‌شود. اگر متوجه شده‌اید به آدم فراموشکاری تبدیل شده‌اید، وقتش رسیده دست به کار شوید و با ورزش دادن مغز خود، هوشیاری و حافظه خود را ارتقا دهید. کارهای روزمره را گاهی با دست غیر‏مسلط تان انجام دهیدبیشتر افراد فقط یک دست مسلط دارند و اغلب اوقات فقط از آن استفاده می کنند. با این حال، سعی کنید گاهی هم از دست غیرمسلط خود استفاده کنید. استفاده از دست مخالف، ارتباطات عصبی در مغز را مستحکم می‌کند.این کار را می‌توانید هنگام مسواک‏زدن، شستن ظرف‌ها، نوشتن، تمیز کردن یا ریختن …
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
۱۰ نکته افزایش هوش عاطفی
شفقنا زندگی- افراد با هوش عاطفی بالا دارای خودآگاه و با بصیرت هستند. آنان از احساسات خود آگاه هستند و می‌دانند چگونه می‌توانند بر افراد اطراف خود تاثیر بگذارند. این افراد همچنین احساسات و زبان بدن دیگران را درک و تجزیه و تحلیل و از این اطلاعات برای تقویت مهارت‌های ارتباطی خود استفاده می‌کنند. هوش عاطفی (هوش هیجانی) یا EQ […]
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
۵ ترفند کاربردی برای افزایش هوش هیجانی؛ ابزاری برای قدرت
همانند دیگر ویژگی‌های مدیریتی، هوش هیجانی نیز یکی از مهارت‌های اساسی برای رهبری است که برای استفاده‌ی درست از آن باید تمرینات زیادی صورت داد.
۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / بسته اجتماعی ایسنا
از ورود پلیس به ماجرای «سگ کشی» تا تولید «شیشه‌»ای ارزان در افغانستان
ورود پلیس به ماجرای سگ کشی، راهکارهای افزایش هوش عاطفی، ورود پهپادها به آتش‌نشانی و هشدار از ورود «شیشه‌»ای جدید با قیمت ارزان سرخط برخی از مهمترین و پربازدیدترین خبرهای اجتماعی ایسنا در آخرین چهارشنبه مردادماه هستند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۳
مزایا و خطرات کافئین
کافئین یک ماده محرک و متداول ترین دارو در جهان است. هر روز میلیون ها نفر آن را برای افزایش هوشیاری، کاهش خستگی و بهبود تمرکز مصرف می کنند. شواهد نشان می دهد که مصرف متوسط قهوه می تواند فواید و خطراتی را به همراه داشته باشد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۵ / فواید سیب / خوردن آب سیب / افزایش هوش
آبمیوه‌ای که هوش را زیاد می‌کند!
خوردن سیب به افزایش هوش و پیشگیری آلزایمر از کمک می‌کند؛ خوردن این میوه به علت افزایش تولید استیل سیب بالا بردن کارایی حافظه کاهش ریسک ابتلا به بیماری آلزایمر می‌شود. استفاده از این میوه خوش طعم، کلسترول خون را کاهش می‌دهد. دو ترکیب کلیدی و اصلی پکتین و پلی فنول‌ها موجود در سیب می‌تواند سطح کلسترول بد خون یا همان LDL را پایین آورده و از گرفتگی عروق جلوگیری کند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
بشر در بن‌‌بست نبوغ؛ چرا دیگر باهوش‌‌تر نمی‌‌شویم؟
آزمون‌‌های بهره‌‌ی هوشی نشان می‌‌دهد که ما احتمالا  نقطه‌‌ی اوج منحنی افزایش هوش خود را پشت سر گذاشته‌‌ایم. آیا گونه‌‌ی ما به انتهای راه تکامل رسیده است؟
۱۳۹۸/۰۳/۱۵
توسعه ایمپلنت های مغزی برای افزایش هوش
استفاده از ایمپلنت‌های مغزی برای افزایش قدرت ادراک و هوش، تابه‌امروز بیشتر در قلمروی داستان‌های علمی‌تخیلی درنظر گرفته می‌شد؛ اما با ایمپلنت مغزی گوگل شاید این موضوع خیلی زودتر از آنچه فکرش را می‌کردیم، وارد زندگی روزمره‌مان شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۲
هوش مصنوعی با یادگیری بازی رایانه‌ای انسان را شکست داد
همشهری آنلاین: با افزایش هوشمندی الگوریتم‌های هوش مصنوعی، سرانجام یکی از این الگوریتم‌ها توانست به طور مستقل نحوه اجرای موفق یک بازی رایانه‌ای را یاد گرفته و انسان را در این رقابت شکست دهد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
هشدار سفارت آمریکا در امارات به شهروندان خود برای افزایش هوشیاری
سفارت آمریکا در امارات از تمامی شهروندان آمریکایی خواست تا به دلیل افزایش تنش‌های اخیر هوشیاری خود را افزایش دهند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •