چهارشنبه, ۷ اسفند, ۱۳۹۸ / 26 February, 2020
درآمدهای گمرکی
حجم تجارت کشور از مرز ٧٢ میلیارد دلار عبور کرد/ چین، اولین شریک تجاری ایران/ وجود ۵هزار خودرو در گمرکات کشور/ درآمدهای گمرکی پیش‌بینی شده  صد در صد محقق می‌شود
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
حجم تجارت کشور از مرز ٧٢ میلیارد دلار عبور کرد/ چین، اولین شریک تجاری ایران/ وجود ۵هزار خودرو در گمرکات کشور/ درآمدهای گمرکی پیش‌بینی شده صد در صد محقق می‌شود
ایلنا: رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: بیش از ٧٢ میلیارد دلار حجم واردات و صادرات در ١٠ ماه گذشته است که حجم صادرات ٣۵.۵ میلیارد دلار با تناژ ١١۵ میلیون تن بوده که به…
  تجارت  دلار  رشد  واردات و صادرات  گمرک ایران
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / ...
آیا وام با بهره 14 درصدی راهگشای مشکلات صادرکنندگان است؟
آفتاب یزد- گروه گزارش: در شرایطی که اقتصاد کشور سخت ترین دوران خود را به خاطر تحریم‌های ناعادلانه آمریکا سپری می‌کند توجه به صادرات غیرنفتی از اهمیت دوچندانی برخوردار شده است. در این میان با وجود تحریم شدن صادرات کالاهای استراتژیک ایران از جمله فرش و پتروشیمی عزم صادرکنندگان برای صادرات محصول به دیگر کشورها همچنان جزم است. اما از این منظر خبری که شاید تامل برانگیز باشد،ارائه وام با بهره 14 درصدی برای رشد صادرات در کشور است. در این بین شاید توجه به این موضوع هم حائز اهمیت باشد که اساسا ارائه وام به صادرکننده تا چه میزان می‌تواند در رشد میزان صادرات تاثیر داشته باشد؟دولت که در بودجه امسال امید چندانی به رشد درآمد نفتی ندارد برای رشد صادرات، پکیجی را در نظر گرفته که به نظر می‌رسد می‌تواند در افزایش …
لوایح 3 گانه مالیاتی بزودی به دولت می‌رود
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اقتصادی
لوایح 3 گانه مالیاتی بزودی به دولت می‌رود
لایحه بودجه سال 1399 با سبک و سیاق متفاوتی از سال‌های گذشته در روز 17 آذرماه به مجلس رفت. بودجه‌ای که درآن مالیات و واگذاری دارایی‌های مالی دولت قرار است، کاهش درآمدهای نفتی را جبران کند. برهمین اساس، دولت در لایحه بودجه سال آینده 175 هزار میلیارد تومان درآمد از محل مالیات‌ها پیش‌بینی کرده است که نسبت به بودجه سال‌جاری 24 درصد رشد دارد. همچنین در لایحه 99 بالغ بر 20 هزار میلیارد تومان برای حقوق گمرکی درنظر گرفته شده است که با توجه به کاهش واردات این منبع درآمدی نسبت به امسال 28 درصد کاهش نشان می‌دهد.
سود دلالی ۱۰ برابر تولید است
روزنامه توسعه ایرانی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / اقتصادی
سود دلالی ۱۰ برابر تولید است
در لایحه بودجه سال ۹۹ درآمدهای دولت مشتمل بر مالیات، گمرک‌ و سایر درآمدها بالغ بر ۳۴۰هزار میلیارد تومان تعیین شده که در این بین درآمدهای مالیاتی و گمرکی ۱۹۸هزار میلیارد تومان مفروض شده است.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
لایحه بودجه 1988 هزار میلیارد تومانی سال 99 بسته شد (+جزئیات)
منابع عمومی دولت در ۴۸۴ هزار میلیارد تومان تراز شده است. در بخش درآمدهای عمومی درآمدها وجود دارد که ۲۶۱ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده و شامل مالیات و همچنین سایر درآمدها از جمله درآمدهای گمرکی می‌شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / ...
کسری؛ نتیجه‌ بودجه نفتی
کیمیا نجفیلایحه بودجه سال آتی امروز در صحن علنی مجلس رونمایی می‌شود. این در حالی است که تاکنون گزارش رسمی از داده‌های بودجه منتشر نشده اما آنطور که منابع غیررسمی می‌گویند به نظر می‌رسد دولت با فرض فروش یک میلیون بشکه نفت در روز، بودجه ۹۹ را به تصویب رسانده است. وقتی صحبت از فروش یک میلیون بشکه نفت در روز به میان می‌آید، به نظر می‌رسد که بیش از آنکه واقعیت باشد یک نگاه خوش‌بینانه به وضعیت فروش نفت در سال آتی باشد؛ چراکه میزان فروش نفت در سال جاری گواه ناممکن بودن این مسئله را می‌دهد.با توجه به کاهش درآمدهای نفتی به‏ویژه در سال جاری، بسیاری از تحلیلگران بر این باور بودند که بودجه سال آینده شاید متفاوت‌ترین بودجه دولت نسبت به چند سال گذشته باشد، چراکه شرایط به گونه‌ای است که باید تغییرات اساسی در …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / اقتصادی
تاکید مشاور رئیس‌جمهور بر معافیت‌های مالیاتی و گمرکی مناطق آزاد
مشاور رئیس‌جمهور درخصوص مباحث مطرح شده درباره معافیت‌های مالیاتی در مناطق آزاد گفت: تکیه بر درآمدهای مالیاتی از جمله سیاست‌های دولت و کشور است که اقدام شایسته‌ای است؛ سال‌های سال کشور آرزو داشت از تکیه بر درآمدهای نفتی جدا شود و به منابع اصلی که می‌تواند براساس فعالیت‌های مختلف اقتصادی صورت بگیرد متکی باشد.
پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی‌های موبایل جعلی است
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / علمی و آموزشی
پیامک افزایش نرخ گمرکی گوشی‌های موبایل جعلی است
سامانه اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری) نسبت به جعلی بودن پیامک‌های درخواست هزینه افزایش نرخ گمرکی گوشی که به برخی کاربران موبایل ارسال می‌شود، هشدار داد.
  موبایل  درآمدهای گمرکی  طرح رجیستری تلفن همراه
ترخیص کالا از گمرکات باید تسریع شود / اموال مردم یا دولت نباید در انبارهای گمرک از بین برود
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / سیاسی
ترخیص کالا از گمرکات باید تسریع شود / اموال مردم یا دولت نباید در انبارهای گمرک از بین برود
ایلنا: رئیس قوه قضاییه بر ضرورت بازنگاه در فرآیند کار گمرکات در جهت تسریع ترخیص کالا، افزایش درآمدهای گمرکی و رضایت هر چه بیشتر مردم و بازرگانان تاکید کرد.
ترخیص کالا از گمرکات باید تسریع شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ / اجتماعی
ترخیص کالا از گمرکات باید تسریع شود
بندرعباس - رئیس قوه قضائیه گفت: رئیس قوه قضاییه بر ضرورت بازنگاه در فرآیند کار گمرکات در جهت تسریع ترخیص کالا، افزایش درآمدهای گمرکی و رضایت هر چه بیشتر مردم و بازرگانان تاکید کرد.
  قوه قضاییه  سیدابراهیم رئیسی  قاچاق کالا  گمرک شهید رجایی
اربیل درصدد تحویل درآمدهای نفتی به بغداد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / بین‌المللی
اربیل درصدد تحویل درآمدهای نفتی به بغداد
یکی از رهبران اتحادیه میهنی کردستان عراق از یک توافق در دولت اقلیم کردستان برای تحویل درآمدهای نفتی و گمرکی به دولت فدرال این کشور خبر داد.
  تشکیل دولت اقلیم کردستان عراق
اقتصادنیوز / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصادی
درآمد هنگفت طالبان از دریافت هزینه گمرکی و مواد مخدر
اقتصادنیوز: درآمدهای سالانه طالبان از طریق دریافت هزینه های گمرکی و جمع آوری زکات در افغانستان به 22 میلیارد افغانی می رسد؛ علاوه بر این قاچاق مواد مخدر، زورگیری و سرقت‌ های مسلحانه، استخراج غیرقانونی معادن از منابع اصلی درآمد طالبان در افغانستان هستند.
سیاست‌های انقباضی در شرایط کنونی باید اجرا شود/ دولت فعالانه به اقتصاد ورود کند/ بخش خدمات درآمد پایدار ایجاد نمی‌کند
اعتماد آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / اقتصادی
سیاست‌های انقباضی در شرایط کنونی باید اجرا شود/ دولت فعالانه به اقتصاد ورود کند/ بخش خدمات درآمد پایدار ایجاد نمی‌کند
کاظم دوست حسینی، کارشناس اقتصادی اظهار داشت: دولت باید در برابر رشد اقتصادی منفی، سیاست انقباضی را دنبال کند اما با وجود شعارهای مبنی بر افزایش درآمدهای گمرکی و مالیاتی هنوز هیچ برنامه منظمی از سوی دولت مشاهده نمی‌شود.