شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
ریچارد اسپنسر
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دوئل نظامیان و ترامپ
داستان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و نظامی‌ها با اخراج ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی آمریکا وارد فاز تازه‌ای شد. ترامپ با مداخله آشکار، هر چند در یک توییت تکذیب کرد که در اخراجش نقش داشته و آن را متوجه مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا کرد اما از کسی پنهان نیست که ترامپ در توقف اخراج یک کماندوی نیروی دریایی آمریکا نقش بسزایی داشته است؛ کاری که به گفته کارشناسان دخالت در امور نظامی‌ها به حساب می‌آید. در این راستا ریچارد جی.دانزینگ، وزیر نیروی دریایی آمریکا در دوران بیل کلینتون و شان اوکیف، وزیر نیروی دریایی دولت جورج بوش دوم در یک مقاله مشترک در باب اقدام اخیر ترامپ در اخراج وزیر نیروی دریایی آمریکا و بازگرداندن یک کماندوی متخلف به کار در نیویورک‌تایمز چنین نوشتند: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری …
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
برکناری وزیر نیروی دریایی آمریکا به دلیل مخالفت با ترامپ
ریچارد اسپنسر، وزیر نیروی دریایی آمریکت به دستور مارک اسپر، وزیر دفاع و به دلیل مخالفت با دونالد ترامپ، بر سر محکومیت و نحوه برخورد با یک کماندوی آمریکایی از کار برکنار شد.به گزارش یورونیوز، وزارت نیروی دریایی آمریکا که ریچارد اسپنسر با عنوان مدیر اجرایی ریاست آن را بر عهده داشت، سازمانی نظامی و زیرمجموعه وزارت دفاع آمریکا است. «ادوارد گالاگر»، کماندوی یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا موسوم به «نیوی سیلز Navy SEALs» که اسپنسر و ترامپ بر سر نحوه برخورد با وی اختلاف نظر داشتند، به ارتکاب جنایت جنگی در عراق، شلیک به غیرنظامیان و کشتن یک زندانی غیر‌مسلح ۱۷ ساله داعشی با چاقو متهم شده بود.یک هیئت منصفه‌نظامی این کماندو را در ماه ژوئیه از این اتهامات مبرا اما او را به دلیل انتشار عکس خود در کنار جسد اسیر …
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / دونالد ترامپ / پنتاگون / ایالات متحده آمریکا
ترامپ جانشین ریچارد اسپنسر را معرفی کرد
ایسنا نوشت: در پی اقدام وزیر دفاع آمریکا در اخراج مقام ارشد غیرنظامی نیروی دریایی این کشور، دونالد ترامپ جانشین وی را معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ریچارد اسپنسر / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ / اخراج نیروی کار
سفیر آمریکا در نروژ به عنوان وزیر جدید نیروی دریایی معرفی شد
رئیس‌جمهوری آمریکا سفیر این کشور در نروژ را به عنوان وزیر جدید نیروی دریایی معرفی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
اعتراف دریاسالار آمریکا: ایالات متحده به تجهیزات روسیه وابسته است
به گفته ریچارد اسپنسر وزیر نیروی دریایی آمریکا: ساخت کشتی های جنگی در ایالات متحده بدون تهیه قطعات از روسیه و چین غیرممکن است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
معرفی مارک اسپر به عنوان وزیر دفاع آمریکا به سنا / ریچارد اسپنسر موقتا ریاست پنتاگون را بر عهده گرفت
سخنگوی پنتاگون از معرفی مارک اسپر به عنوان وزیر دفاع آمریکا به سنا خبر داد و در عین حال گفت تا بررسی صلاحیت وی، ریچارد اسپنسر عهده دار وظایف این وزارتخانه می شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹
ادامه وضعیت نابسامان وزارت دفاع آمریکا؛ ترامپ یک سرپرست دیگر معرفی کرد
در حالی که آمریکا با بحران‌های متعددی روبرو است، ریچارد اسپنسر قرار است به عنوان سرپرست جدید وزارت دفاع آمریکا مشغول به کار شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۹ / پنتاگون / دونالد ترامپ / ریچارد اسپنسر
پنتاگون همچنان بدون رئیس؛ اسپنسر نیز استعفا می‌دهد
گزینه مورد نظر ئیس‌جمهوری آمریکا برای تصدی پست ریاست وزارت دفاع از این سمت استعفا خواهد داد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۶
موسیقی متن فیلم پنجمین روز صلح ؛ انیو موریکونه
فیلم سینمایی «پنجمین روز صلح / The Fifth Day of Peace / Gott mit uns» که در ایران با عنوان «روز پنجم» شناخته می‌شود، به کارگردانی جولیانو مونتالدو محصول سال 1970 ایتالیا است. در آخرین روزهای جنگ جهانی دوم، دو سرباز که از زندان نازیها گریخته اند توسط نازیها دستگیر و به جوخه اعدام سپرده می‌شوند... . ریچارد جانسون، فرانکو نرو، مایکل گودلیف، باد اسپنسر و رناتو رومانو در این فیلم مقابل دوربین سیلوانو آیپولیتی بازی کردند. موسیقی متن این فیلم را انیو موریکونه ساخت که قطعه اصلی آن را بر روی تصاویری از فیلم می‌بینید و می‌شنوید.
 •  •  •  •  •