جمعه, ۲۵ مهر, ۱۳۹۹ / 16 October, 2020
حزب مخالف
تشکیل حزب مخالف خارج نشین، آل سعود را نگران کرده است
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / مخالفان / واشنگتن / لندن / آسیای غربی / عربستان سعودی
تشکیل حزب مخالف خارج نشین، آل سعود را نگران کرده است
تهران - ایرنا - روزنامه "دیلی تلگراف" چاپ لندن تشکیل حزب جدید سعودی توسط مخالفان " محمد بن سلمان " را اقدامی جسورانه توصیف کرد و نوشت: تشکیل این حزب موجب ترس و نا آرامی در داخل خانواده سطنتی عربستان شده است.
ادعای نماینده مجلس ترکیه: تعداد مبتلایان به کرونا ۲۰ برابر اعلام دولت است
۱۳۹۹/۰۷/۰۹ / ویروس کرونا / بیماری / ترکیه / هراس جهانی از ویروس کرونا
ادعای نماینده مجلس ترکیه: تعداد مبتلایان به کرونا ۲۰ برابر اعلام دولت است
ایرنا، آنکارا- مراد امیر نماینده مردم آنکارا در مجلس ملی ترکیه از حزب مخالف جمهوریخواه خلق گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در سطح ترکیه ۲۰ برابر ارقام اعلامی از سوی وزارت بهداری این کشور است.
کاهش محبوبیت حزب بوریس جانسون
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / ویروس کرونا / قرنطینه / بوریس جانسون / انگلستان
کاهش محبوبیت حزب بوریس جانسون
لندن – ایرنا – نتایج تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته در انگلیس نشانگر آن است که محبوبیت حزب مخالف دولت بوریس جانسون (کارگر) برای اولین بار پس از ژوئیه سال گذشته که «ترزا می» از مقام نخست وزیری استعفا داد نسبت به حزب حاکم محافظه کار پیشی گرفته است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تشکیل نخستین حزب مخالف عربستان سعودی!
کاربران فضای مجازی و برخی مخالقان رژیم سعودی از تشکیل یک حزب اپوزیسیون خبر دادند. به گزارش الجزیره، گروهی از مخالفان تبعیدی عربستان سعودی که در کشورهایی از جمله انگلیس و ایالات متحده ساکن هستند، با صدور یک بیانیه تشکیل یک حزب اپوزیسیون را اعلام کردند. در واقع، تشکیل این حزب اپوزیسیون نخستین مقاومت سیاسی سازمان‌یافته علیه حکومت ملک سلمان، پادشاه سعودی است. عربستان‌سعودی که یک نظام پادشاهی مطلقه است، فاقد هرگونه حس تسامح و رواداری نسبت به مخالفان سیاسی است. با این وجود در سالروز تأسیس پادشاهی سعودی «حزب مجمع ملی» در شرایطی تشکیل می‌شود که مقامات سعودی مخالفان را به شدت سرکوب کرده و آزادی بیان را محدود می‌کنند. افزون بر آن، تلاشها برای سازماندهی سیاسی مخالفان در کشورهای …
تمدید دو ماهه معافیت های عراق از تحریم ها علیه ایران/حمله پادشاه عربستان به ایران و درخواست برای خلع سلاح حزب الله/ هشدار آمریکا به متحدان اروپایی درباره نقض تحریم‌ها علیه ایران/ حمله همزمان به دو کاروان نظامی آمریکایی در عراق
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تمدید دو ماهه معافیت های عراق از تحریم ها علیه ایران/حمله پادشاه عربستان به ایران و درخواست برای خلع سلاح حزب الله/ هشدار آمریکا به متحدان اروپایی درباره نقض تحریم‌ها علیه ایران/ حمله همزمان به دو کاروان …
حمله پادشاه عربستان به ایران و درخواست برای خلع سلاح حزب الله، هشدار آمریکا به متحدان اروپایی درباره نقض تحریم‌ها علیه ایران، حمله همزمان به دو کاروان نظامی آمریکایی در عراق و تشکیل حزب مخالف دولت سعودی در خارج از کشور از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تمدید دو ماهه معافیت های عراق از تحریم ها علیه ایران نیز اشاره کرد.
عربستانی‌های مقیم خارج، حزب مخالف تشکیل دادند
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / عربستان سعودی / انگلیس / آمریکا / اعتراض
عربستانی‌های مقیم خارج، حزب مخالف تشکیل دادند
گروهی از عربستانی‌های مقیم خارج عربستان سعودی در اعتراض به مقامات این کشور از تشکیل حزبی خبر دادند.
رهبر حزب کنگره هند دولت "مودی" را به شترمرغ تشبیه کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / _هند / نارندرا مودی / کرونا در جهان / ویروس کرونا در جهان
رهبر حزب کنگره هند دولت "مودی" را به شترمرغ تشبیه کرد
حزب مخالف اصلی هند موسوم به "کنگره"، در مورد مسائل متعددی از جمله کندی اقتصادی، قیمت‌ بالای سوخت، بیکاری و فروش شرکت‌های دولتی از دولت نارندرا مودی انتقاد دارد. حزب کنگره همچنین از بسته کمکی ۲۶۶ میلیارد دلاری برای رسیدگی به وقفه‌های ایجاد شده توسط کرونا انتقاد دارد و می‌گوید این کمک، یک محرک مستقیم مالی نیست.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آمریکا و تایوان / واردات گوشت از آمریکا
همه پرسی در تایوان درباره واردات گوشت از آمریکا
 حزب مخالف تایوان خواستار آن شده است که برای افزایش واردات گوشت از آمریکا یک همه پرسی برگزار شود. این مسئله می‌تواند در صورت جدی شدن توافق تجارت آزاد تایپه با واشنگتن را به خطر بیندازد.
احزاب مخالف، انتخابات پارلمانی ونزوئلا را تحریم کردند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / انتخابات پارلمانی ونزوئلا
احزاب مخالف، انتخابات پارلمانی ونزوئلا را تحریم کردند
ایلنا: ۲۷ حزب مخالف، انتخابات پارلمانی ونزوئلا را تحریم کردند.
گزارش| اهداف اصلی‌ترین حزب مخالف اردوغان برای آینده ترکیه چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ترکیه
گزارش| اهداف اصلی‌ترین حزب مخالف اردوغان برای آینده ترکیه چیست؟
حزب جمهوری خلق به عنوان قدیمی‌ترین حزب تاریخ معاصر ترکیه٬ به دنبال رسیدن به اقتدار و کنارزدن آکپارتی و تاکید بر دولت اجتماعی و خدمت‌گذار در دوران پساکرونا است.
انتقاد احزاب هند از عملکرد دولت در پروژه چابهار
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / افغانستان / اقیانوس هند / سرخس / چابهار / آسیای مرکزی / آسیای میانه / ایالات متحده آمریکا / منطقه اوراسیا / حسن روحانی / خلیج فارس
انتقاد احزاب هند از عملکرد دولت در پروژه چابهار
دهلی نو- ایرنا- حزب مخالف کنگره با اشاره به آغاز پروژه ریل آهن چابهار به زاهدان توسط ایران و بدون کمک هند، اعلام کرد از دست دادن این پروژه برای هند یک شکست بزرگ محسوب می‌شود.
درخواست مخالفان برای استعفای رئیس جمهوری اوکراین
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اوکراین
درخواست مخالفان برای استعفای رئیس جمهوری اوکراین
حزب مخالف دولت اوکراین خواستار برکناری "ولادیمیر زلنسکی" از سمت ریاست جمهوری این کشور شده و علت آن را بحران شدید اقتصادی، فقر و بیکاری شدید و وابستگی به وام‌های صندوق بین المللی پول نامیده است.
تشکیل بلوکی جدید در خاورمیانه / نگرانی‌های این جناح و مخالفان آن هیچ ارتباطی با مناقشه سعودی و ایران ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / خاورمیانه / رابطه ایران و عربستان
تشکیل بلوکی جدید در خاورمیانه / نگرانی‌های این جناح و مخالفان آن هیچ ارتباطی با مناقشه سعودی و ایران ندارد
امارات متحده عربی و ایران هر روز به نوعی به هم نزدیک‌تر می‌شوند. به نظر می‌رسد امارات متحده عربی می‌خواهد به اتحادیه میهنی کردستان، یک حزب مخالف کرد عراق که دارای روابط تنگاتنگ تاریخی با ایران است، نزدیک شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹
افزایش ۱۹.۵ درصدی تورم در ونزوئلا
براساس داده‌های مجمع ملی، حزب مخالف دولت ونزوئلا، شاخص قیمت مصرف کننده در ماه ژوئن در این کشور به ۱۹.۵ درصد افزایش یافته و تورم فزاینده منجر به افزایش فقر در این کشور عضو اوپک شده است.
صدور حکم تعلیق رهبری گوایدو از حزب مخالفان
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ایالات متحده آمریکا / نیکلاس مادورو / ونزوئلا
صدور حکم تعلیق رهبری گوایدو از حزب مخالفان
تهران- ایرنا- دادگاه عالی ونزوئلا روز سه شنبه طی حکمی اعلام کرد که خوان گوایدو از سمت خود به عنوان رهبر حزب" اراده عمومی " یکی از احزاب اصلی مخالفان انصراف دهد و به جای خود کسی را انتخاب کند. 
درگیری در پارلمان تایوان
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / پارلمان / تایوان / پکن
درگیری در پارلمان تایوان
پکن- ایرنا- شماری از اعضای حزب مخالف ناسیونالیست در تایوان پس از بستن درب تالار ورودی به پارلمان با نمایندگان حزب حاکم دمکراتیک ترقیخواه درگیر شدند.
اشغال پارلمان تایوان توسط حزب مخالف/ دعوا و درگیری در مرکز دموکراسی (+عکس)
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اشغال پارلمان تایوان توسط حزب مخالف/ دعوا و درگیری در مرکز دموکراسی (+عکس)
تایوان یک دموکراسی غیرقابل کنترل دارد و دعوا و درگیری در داخل پارلمان و نهاد قانون‌گذاری آن یک اتفاق غیرمعمول نیست.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
مهره جمهوریخواهان
 در بحبوحه بحران ویروس کووید ۱۹ و در حالی که اعتراضات مردمی به نابرابری و نژادپرستی ایالات متحده امریکا را فرا گرفته، نظر قاضی دادگاه امریکایی در عدم ممانعت از انتشار کتاب خاطرات جان بولتون، شرایط داخلی امریکا و وضعیت ترامپ رییس‌جمهور این کشور از حزب جمهوریخواه را به مراتب پیچیده‌تر و با مشکلات بیشتری روبه رو کرده است.  سوال اساسی امروز افکار عمومی داخلی امریکا و شاید هم در بسیاری از کشورهای دنیا در علت و چرایی اتهاماتی نهفته است که در این مقطع حساس، توسط مشاور امنیت ملی سابق ترامپ از حزب جمهوریخواه و وابسته به جناح تندرو و  «نئوکان» این حزب علیه رییس‌جمهور و در آستانه انتخابات ریاست ‌جمهوری ماه نوامبر در این کشور مطرح شده است.  به‌رغم …
ده ها فعال سیاسی در قزاقستان دستگیر شدند
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / مخالفان / قزاقستان
ده ها فعال سیاسی در قزاقستان دستگیر شدند
تهران – ایرنا - پلیس قزاقستان بیش از ۱۰۰نفر از فعالان دو حزب مخالف را که امروز قصد داشتند در چندین شهر این کشور برای انجام اصلاحات دمکراتیک راهپیمایی برگزار کنند، دستگیر کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / پارلمان ترکیه / حزب عدالت و توسعه ترکیه
اخراج ۳ نماینده و تنش در پارلمان ترکیه
به گزارش  تسنیم٬ دیروز پارلمان ترکیه محل تنش و درگیری لفظی بین نمایندگان حزب حاکم و دو حزب مخالف بود و نشست طولانی پارلمان به صحنه زد و خورد تبدیل شد. چرا که نمایندگان ائتلاف جمهور یعنی حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی٬ به لغو مصونیت قضایی سه نماینده احزاب مخالف رای دادند و 3 نماینده مزبور٬ رسماً از پارلمان اخراج شدند.
حزب مخالف جانسون خواستار توقف فروش تجهزات ضد شورش به آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / فروش تسلیحات / انگلستان
حزب مخالف جانسون خواستار توقف فروش تجهزات ضد شورش به آمریکا شد
لندن – ایرنا – وزیر تجارت بین‌الملل دولت در سایه انگلیس (حزب کارگر) در واکنش به تشدید اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، خواستار توقف فوری صادرات تجهیزات ضد شورش به این کشور شد.
برنامه استقبال از ترامپ دلیل اصلی شیوع کرونا در هند است
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / هند / ویروس کرونا / دونالد ترامپ / نارندرا مودی
برنامه استقبال از ترامپ دلیل اصلی شیوع کرونا در هند است
دهلی نو-ایرنا- سانجی دات رهبر حزب مخالف "شیو سنا" اعلام کرد که برگزاری مراسم بزرگ استقبال از دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در ایالت گجرات دلیل اصلی شیوع ویروس کرونا در هند بوده است.
محاکمه نتانیاهو و در هم شکسته شدن خرافه کهنه رژیم صهیونیستی/ دادگاه اسرائیل فاقد اعتبار  داخواهی است
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
محاکمه نتانیاهو و در هم شکسته شدن خرافه کهنه رژیم صهیونیستی/ دادگاه اسرائیل فاقد اعتبار داخواهی است
ایلنا: ائتلاف دیوان عالی اسرائیل با حزب مخالف و محاکمه صوری است که به نخست‌وزیر این رژیم اجازه می‌دهد از یک سو قانون را زیر پا گذارد و از سوی دیگر خرافه قدیمی رژیم…
کارت زرد رئیس مجلس عوام به وزیر بهداشت انگلیس
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / ویروس کرونا / بوریس جانسون / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
کارت زرد رئیس مجلس عوام به وزیر بهداشت انگلیس
لندن– ایرنا– هم‌زمان با افزایش اعتراض‌ها به شیوه مدیریت بحران ویروس کرونا توسط دولت انگلیس، وزیر بهداشت این کشور به دلیل ایجاد سروصدا در هنگام سخنرانی رهبر حزب مخالف دولت، از سوی رئیس مجلس عوام تهدید به اخراج شد.
طرح استیضاح رئیس‌جمهوری برزیل جدی‌تر شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
طرح استیضاح رئیس‌جمهوری برزیل جدی‌تر شد
حزب مخالف کارگران برزیل به دنبال آغاز فرآیند استیضاح رئیس‌جمهوری راست‌گرای این کشور به دلیل سوءمدیریت در مواجهه با بحران کروناست. به گزارش تارنمای شبکه تله‌سور، حزب کارگران قرار است درخواست رسمی خود را برای آغاز فرآیند استیضاح « ژائیر بولسونارو » به مجلس نمایندگان این کشور ارائه کند. کمیسیون اجرایی این حزب چپ‌گرا این درخواست را ارائه خواهد کرد. احزاب دیگر برزیل از جمله جنبش سوسیالیسم، برخی سازمان‌های مدنی و شماری از نهادهای حقوقی از این طرح استیضاح حمایت کرده‌اند. در همین حال « گلیسی هافمن » رئیس حزب کارگران برزیل در نشستی اعلام کرد: با دولت کنونی در برزیل هیچ کاری از پیش نمی‌رود. بولسونارو در حل بحران کرونا در برزیل ناتوان بوده و صلاحیت …
 فیلم | کتک‌‎‌کاری نمایندگان پارلمان ارمنستان به خاطر کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
 فیلم | کتک‌‎‌کاری نمایندگان پارلمان ارمنستان به خاطر کرونا
پس از انتقاد حزب مخالف دولت ارمنستان از عدم رسیدگی به اقشار طبقه متوسط در دوره کرونا، بین نمایندگان درگیری پیش آمد.
کرونا و هشدار حزب مخالف دولت جانسون درباره نابرابری بهداشتی در انگلیس
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / ویروس کرونا / نابرابری اجتماعی / لندن / فقر / انگلستان
کرونا و هشدار حزب مخالف دولت جانسون درباره نابرابری بهداشتی در انگلیس
لندن– ایرنا– هم زمان با افزایش چشم‌گیر آمار جان‌باختگان ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در انگلیس، حزب مخالف دولت بوریس جانسون درباره گسترش نابرابری بهداشتی در مناطق محروم، به ویژه جوامع اقلیت‌نشین هشدار داد.
فشار حزب مخالف در استرالیا برای تجدیدنظر در سیاست‌های مهاجرپذیری
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / ویروس کرونا / استرالیا / مهاجرت / هراس جهانی از ویروس کرونا
فشار حزب مخالف در استرالیا برای تجدیدنظر در سیاست‌های مهاجرپذیری
تهران – ایرنا – یک مقام ارشد حزب مخالف دولت در استرالیا با بیان اینکه اتکای تاریخی این کشور به مهاجرت برای تقویت رشد، موجب زیان به کارگران داخلی شده ، خواستار کاهش تعداد مهاجران خارجی در این کشور در دوره پساکرونا شد.
حزب استرالیایی خواستار کاهش ورود مهاجران خارجی در دوره پساکرونا شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ویروس کرونا / مهاجران / سیدنی / استرالیا / هراس جهانی از ویروس کرونا
حزب استرالیایی خواستار کاهش ورود مهاجران خارجی در دوره پساکرونا شد
تهران – ایرنا – منابع خبری گزارش دادند: یک حزب مخالف دولت استرالیا با اعلام اینکه اتکای تاریخی این کشور به نیروی کار مهاجران برای رشد اقتصادی، به کارگران داخلی لطمه زده است، خواستار کاهش شمار مهاجران در دوره پساکرونا شد.
هشدار حزب مخالف دولت انگلیس به سرعت افزایش آمار قربانیان کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / قرنطینه / بوریس جانسون / انگلستان / هراس جهانی از ویروس کرونا
هشدار حزب مخالف دولت انگلیس به سرعت افزایش آمار قربانیان کرونا
لندن– ایرنا– رهبر حزب اصلی مخالف دولت بوریس جانسون، به سرعت افزایش آمار جان‌باختگان مبتلا به کووید-۱۹ در انگلیس اشاره کرد و هشدار داد، این روند صعودی در این کشور به زودی از دیگر کشورهای اروپایی پیشی‌خواهد گرفت.
ترکیه و نقشه راه ۱۶ ماده‌ای رهبر حزب مخالف
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / ترکیه
ترکیه و نقشه راه ۱۶ ماده‌ای رهبر حزب مخالف
رهبر حزب جمهوری خلق در یکصدمین سالگرد تاسیس مجلس ملی ترکیه نقشه راه ۱۶ ماده‌ای خود را برای اصلاح ساختار سیاسی و حقوقی کشور منتشر کرد.
ترامپ دموکرات‌ها را "ضد اسرائیل" خواند
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / دونالد ترامپ / اسراییل
ترامپ دموکرات‌ها را "ضد اسرائیل" خواند
ترامپ که به گفته منتقدانش از کنفرانس های خبری روزانه کرونا برای حمله به منتقدان و حزب مخالف دولت، یعنی دموکرات‌ها استفاده می‌کند، بار دیگر با حمله به نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا آنها را "ضد اسرائیل" خواند.
موافقت نماینده‌های پارلمان ژاپن با کاهش ۲۰ درصدی حقوق، برای مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
موافقت نماینده‌های پارلمان ژاپن با کاهش ۲۰ درصدی حقوق، برای مقابله با کرونا
قانونگذاران ژاپن در اقدامی هماهنگ موافقت کردند برای مقابله با بحران کرونا و همدلی با مردم از حقوقهایشان ۲۰ درصد کاسته شود. به نوشته «ژاپن تایمز» این توافق پس از ملاقات نمایندگان حزب حاکم ژاپن و اعضای حزب مخالف این کشور حاصل شد.
چهره اپوزیسیون سودان مقامات سعودی را به آشتی بین اهل سنت و تشیع دعوت کرد
۱۳۹۹/۰۱/۲۴ / عربستان
چهره اپوزیسیون سودان مقامات سعودی را به آشتی بین اهل سنت و تشیع دعوت کرد
رهبر حزب مخالف الامة سودان از آتش بس موقت در یمن استقبال کرد و عربستان را به توقف جنگ و تقویت صلح بین مذاهب اسلامی دعوت کرد.
رهبر جدید حزب کارگر انگلیس تعیین شد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / انگلیس / جرمی کوربین / حزب کارگر انگلیس / کایر استارمر
رهبر جدید حزب کارگر انگلیس تعیین شد
به گزارش ایرنا، «کایر استارمر» وزیر پیشین برگزیت دولت در سایه روز شنبه(۱۶ فروردین) به عنوان رهبر جدید حزب مخالفت دولت انگلیس(کارگر) و جانشین جرمی کوربین معرفی شد.
کرونا تاکنون ۲ میلیون نفر را در ترکیه بیکار کرده است
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / ترکیه / ویروس کرونا / بیکاری
کرونا تاکنون ۲ میلیون نفر را در ترکیه بیکار کرده است
بزرگ‌ترین حزب مخالف دولت ترکیه اعلام کرد که به دلیل تدابیر اتخاذ شده به منظور مهار شیوع ویروس کرونا، بیش از ۲ میلیون نفر در این کشور شغل خود را از دست داده‌اند.
کشمکش دولت ترکیه و مخالفین بر سر قرنطینه عمومی
۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کشمکش دولت ترکیه و مخالفین بر سر قرنطینه عمومی
رهبر بزرگ‌ترین حزب مخالف دولت معتقد است که باید در سراسر ترکیه قرنطینه عمومی و مقررات منع آمد و رفت اعلام شود، اما دولت بنا به دلایلی، زیر بار چنین پیشنهادی نمی‌رود.
وضع محدودیت عبور و مرور در ترکیه/توصیه اردوغان به قرنطینه اختیاری
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ترکیه / رجب طیب اردوغان / قرنطینه
وضع محدودیت عبور و مرور در ترکیه/توصیه اردوغان به قرنطینه اختیاری
در شرایطی که رئیس جمهوری ترکیه مردم این کشور را به «قرنطینه اختیاری» توصیه می کند، حزب مخالف دولت خواستار وضع و اجرای فرمانی فراگیر برای ملزم کردن افراد به ماندن در خانه شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
با پوتین تا همیشه!
دومای روسیه روز سه شنبه در شور دوم خود، سرانجام اصلاحیه های پیشنهادی رئیس جمهوری روسیه برای قانون اساسی این کشور را تصویب کرد تا ولادیمیر پوتین که تا سال ۲۰۲۴ میلادی می‌تواند در مسند قدرت باشد، این امکان را پیدا کند که بار دیگر رئیس جمهوری روسیه شود.پس از آن که ولادیمیر پوتین به دومای روسیه آمد و دیدگاه‌های خود را در مورد این پیشنهادها بیان کرد، فقط یکی از اصلاحیه ها تایید شد و در نتیجه آن، احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی رد شد اما صفر شدن دوره های قبلی ریاست جمهوری پوتین امکان پذیر شد. اصلاحاتی که پوتین پیشتر پیشنهاد کرده بود در نشست دوما یا پارلمان روسیه بررسی نشد و نمایندگان بدون بحث در حمایت از آن رای دادند تا میزان رضایت پارلمان روسیه از عملکرد رئیس جمهوری به شکل آشکاری نمایان …
رییس حزب مخالف دولت ترکیه: اردوغان مسوول بحران سوریه است
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / رجب طیب اردوغان / سوریه / ترکیه / جنگ پشت دیوارهای ادلب سوریه
رییس حزب مخالف دولت ترکیه: اردوغان مسوول بحران سوریه است
تهران – ایرنا - «کمال قلیچدار اوغلو» رییس حزب «جمهوری خواه خلق ترکیه» روز سه شنبه با انتقاد از سیاست های «رجب طیب اردوغان» در منطقه مدعی شد که وی مسوول بحران سوریه است.
دولت بنگلادش درخواست آزادی خالده ضیا را بررسی می‌کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۰ / بنگلادش
دولت بنگلادش درخواست آزادی خالده ضیا را بررسی می‌کند
درخواست تجدید نظر مطرح شده از سوی خانواده خالده ضیا رئیس مهمترین حزب مخالف بنگلادش برای آزادی او از زندان به دلیل نگرانی‌های مربوط به وضعیت سلامت‌اش را بررسی می‌کند.
درگیری فیزیکی نمایندگان مجلس ترکیه به دنبال اهانت به اردوغان
۱۳۹۸/۱۲/۱۴
درگیری فیزیکی نمایندگان مجلس ترکیه به دنبال اهانت به اردوغان
مجلس ترکیه روز چهارشنبه شاهد زد و خورد نمایندگان حزب حاکم «عدالت و توسعه» با حزب مخالف «خلق» به دنبال اهانت به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور این کشور بود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / انتخابات / تاجیکستان / جهان / رقابت / کمونیست
پیروزی حزب حاکم تاجیکستان و شکست تنها حزب مخالف
گروه جهان|رییس کمیسیون مرکزی انتخابات و همه‌پرسی تاجیکستان اعلام کرده براساس نتایج اولیه شمارش آرای انتخابات پارلمانی،
لوپن: مکرون درباره کرونا به مردم دروغ می گوید
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / فرانسه / ویروس کرونا / امانوئل مکرون
لوپن: مکرون درباره کرونا به مردم دروغ می گوید
ایرنا نوشت: مارین لوپن رئیس حزب تجمع ملی فرانسه و رهبر حزب مخالف دولت مکرون، در اظهاراتی تند، دولت فرانسه را به دروغگویی به مردم درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد.
رهبر حزب مخالف مکرون، پاریس را به دروغگویی درباره کرونا متهم کرد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / کرونا / چین / پاریس / هراس جهانی از ویروس کرونا
رهبر حزب مخالف مکرون، پاریس را به دروغگویی درباره کرونا متهم کرد
تهران– ایرنا– مارین لوپن رئیس حزب تجمع ملی فرانسه و رهبر حزب مخالف دولت مکرون، در اظهاراتی تند، دولت فرانسه را به دروغگویی به مردم درباره شیوع ویروس کرونا متهم کرد.
مخالفان نخست وزیر پاکستان از زندان آزاد شدند
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / پاکستان / مخالفان / حزب مسلم لیگ نواز / عمران خان / تحولات سیاسی در پاکستان
مخالفان نخست وزیر پاکستان از زندان آزاد شدند
اسلام آباد - ایرنا - مقامات دولت سابق پاکستان و شخصیت های برجسته حزب مسلم لیگ نواز، سرسخت ترین حزب مخالف دولت "عمران خان" نخست وزیر فعلی پاکستان، که به اتهام فسادمالی تحت بازداشت بسر می بردند، با قرار وثیقه از زندان آزاد شدند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۳ / بریتانیا / جهان / دولت / معاون / وزیر خارجه
اعلام آمادگی کوربین برای فعالیت در کابینه درسایه
گروه جهان| جرمی کوربین رهبر حزب مخالف بریتانیا، در اظهارنظری جنجالی اعلام آمادگی کرده حاضر است
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / بوریس جانسون / معامله قرن / نخست وزیر انگلیس
بوریس جانسون رکن اصلی معامله قرن را رد کرد
به گزارش ایرنا، «بوریس جانسون» در نامه‌ ای به جرمی کوربین  رهبر حزب مخالف دولت نوشته است:‌ موضع انگلیس درباره شهرک‌سازی اسرئیلی‌ها در کرانه باختری رود اردن مشخص و تغییری نکرده است. این اقدامات طبق قوانین بین‌المللی غیر قانونی، مانع رسیدن به صلح است و راه حل تشکیل دو دولت [فلسطین و اسرائیل] را به خطر می‌اندازد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
اپوزیسیون‌ترکیه:‌با کمک ایران‌و‌عراق صلح را باز‌می‌گردانیم
رهبر حزب مخالف دولت حاکم بر ترکیه با انتقاد از سیاست خارجی کنونی آنکارا گفت که با ایجاد سازمان صلح و همکاری در خاورمیانه ما مشکلات خود را هم حل خواهیم کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
وضعیت دوپاره امریکا
بامداد چهارشنبه به وقت تهران، دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا 49 روز بعد از آغاز روند استیضاحش در مجلس نمایندگان و سه سال و دو هفته بعد از آغاز دوره ریاست‌جمهوری‌اش، در برابر نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای امریکا قرار گرفت تا سخنرانی سالانه خود را با عنوان «وضعیت اتحادیه» انجام دهد. ترامپ ادعا کرد به «دوران افول امریکا» پایان داده است و جلوی «تحقیر شدن سرنوشت امریکا» را گرفته است. اما واکنش نمایندگان حزب مخالف به سخنرانی او، نشان می‌داد که بعد از سه سال حکومت، دونالد ترامپ بیش از هر زمان دیگر، شکاف سیاسی و اجتماعی در این کشور را توسعه داده است. ترامپ در حالی این جلسه سخنرانی را آغاز کرد که در هنگام ایستادن در مقابل تریبون، …
۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / معامله قرن / دونالد ترامپ / ترکیه / فلسطین / بنیامین نتانیاهو / داستان معامله قرن
رهبر حزب مخالف ترکیه: معامله قرن توهین به حقوق بشر است
تهران-ایرنا-"دولت باغچلی" رهبر حزب جنبش ملی ترکیه پنجشنبه شب در بیانیه‌ای طرح صلح موهن و ادعایی دونالد ترامپ را یک طرح ظالمانه و توهین به حقوق بشر دانست.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / معامله قرن / جرمی کوربین / بوریس جانسون / انگلستان / داستان معامله قرن
معامله قرن؛ دستمایه کنایه نخست وزیر انگلیس به حزب مخالف
لندن – ایرنا – نخست وزیر انگلیس با اشاره به اینکه طرح ادعایی دونالد ترامپ برای صلح خاورمیانه موسوم به «معامله قرن» از برخی نکات مثبت برخوردار است، به کنایه به جرمی کوربین رهبر حزب مخالف گفت تلاش کند تا همکاری رهبران فلسطین را برای اجرای این طرح جلب کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / معامله قرن / جرمی کوربین / انگلستان / داستان معامله قرن
کوربین: طرح «معامله قرن» تهدیدی علیه صلح است
لندن- ایرنا- رهبر حزب مخالف دولت انگلیس تصریح کرد که طرح ادعایی صلح دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا موسوم به «معامله قرن» تهدیدی علیه صلح است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
رقابت یک زن و شوهر از دو حزب مخالف در انتخابات عمومی ایرلند
هالی کرنز از حزب سوسیال دموکرات برای بردن انتخابات در حوزه کورک در منطقه جنوب غربی ایرلند باید با شریک زندگی‌اش کریستوفر اُسالیوان از حزب فیانا فویل رقابت کند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸
گزارش| آیا پوتین سیاست خارجی ترکیه را تعیین می‌کند؟
خط مشی و هدایت سیاست خارجی ترکیه در دست اردوغان است و رئیس دستگاه دیپلماسی نقش چندانی ندارد. اما رهبر بزرگترین حزب مخالف٬ معتقد است که خطوط اصلی سیاست ترکیه از سوی پوتین تعیین شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / سقوط هواپیما / قاسم سلیمانی / انگلستان / پیدا و پنهان سقوط
مشاور کوربین: سقوط هواپیمای اوکراینی نتیجه سیاست‌های جنگی ترامپ است
لندن- ایرنا- مشاور و از نزدیکان رهبر حزب مخالف دولت انگلیس گفت: با وجود پذیرفتن مسوولیت حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی توسط ایران، اما به لحاظ اخلاقی سیاست‌های خشونت‌آمیز و جنگی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا عامل بروز این سانحه است.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / هند / خاورمیانه / تنش زدایی / ایالات متحده آمریکا / ایران / انتقام سخت / شهادت سردار سلیمانی
ابراز نگرانی حزب کنگره هند در مورد تنش‌های خاورمیانه
دهلی نو-ایرنا-حزب مخالف کنگره هند با صدور بیانیه‌ای در خصوص تنش های اخیر در منطقه خاورمیانه و افزایش اختلافات ایران و آمریکا ابراز نگرانی کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / جرمی کوربین / قاسم سلیمانی / انگلستان / محور مقاومت در سوگ فرمانده / شهادت سردار سلیمانی
کوربین: ترور سردار سلیمانی غیرقانونی بود
لندن – ایرنا – رهبر حزب مخالف دولت انگلیس تصریح کرد که ترور سردار «قاسم سلیمانی» به عنوان یک مقام رسمی کشور خارجی طبق هر قانونی که ارزیابی شود، غیرقانونی است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / پارلمان ترکیه / ترکیه / لیبی / نشست اضطراری
نشست اضطراری پارلمان ترکیه برای تصویب یادداشت تفاهم اعزام نیرو به لیبی
شفقنا- پارلمان ترکیه در نشستی اضطراری موضوع اعزام نیرو به لیبی را بررسی کرد. ایرنا نوشت: پارلمان ترکیه امروز -پنج‌شنبه- برای بررسی موضوع اعزام نیروهای نظامی این کشور به لیبی و کمک به دولت وفاق ملی در طرابلس جلسه فوقالعاده تشکیل می‌دهد. پیش‌بینی می‌شود که این یادداشت تفاهم امروز در پارلمان ترکیه تصویب شود. حزب مخالف «سعادت» صبح امروز از […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / رجب طیب اردوغان / مخالفان / سوریه / لیبی / ترکیه
مخالفت حزب جمهوری خواه خلق ترکیه با اعزام نیروی نظامی به لیبی
آنکارا- ایرنا- رهبر حزب جمهوریخواه خلق به عنوان بزرگترین حزب مخالف در ترکیه با ابراز مخالفت با طرح دولت اردوغان برای اعزام نیروی نظامی به لیبی اظهار داشت: به طرح مجلس برای اعزام سربازان ارتش ترکیه به صحراهای شمال آفریقا رأی مخالف خواهیم داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / لیبی / مولود چاوش اوغلو / کمال قلیچدار اوغلو / حزب مخالف ترکیه
قلیچدار اوغلو زمانی را برای بررسی موضوع اعزام نیرو به لیبی تعیین کند
وزیر خارجه ترکیه از رهبر حزب «جمهوری خواه خلق» این کشور خواست زمانی را برای بررسی موضوع اعزام نیروهای نظامی به لیبی تعیین کند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۳
اعتراض مهم‌ترین حزب مخالف هند به قانون شهروندی
گروه جهان| حزب «کنگره ملی هند» به رهبری سونیا گاندی که مهم‌ترین حزب مخالف دولت هند محسوب می‌شود،
۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / کرواسی
پیشتازی کاندیدای حزب مخالف سوسیال دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری کرواسی
اولین نتایج گزارش شده در خصوص انتخابات ریاست جمهوری امروز(یکشنبه) در کرواسی حاکی از آن هستند که نامزد حزب مخالف سوسیال دموکرات پیشتاز است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فرانسه / اتحادیه اروپا / ناتو / عملیات نظامی / امانوئل مکرون / لیبی
انتقاد حزب مخالف مکرون از حضور زیان‌بار فرانسه در آفریقا
تهران - ایرنا - رهبر حزب راست‌گرای افراطی «اتحاد ملی» فرانسه و رقیب اصلی «امانوئل مکرون» در انتخابات سال ۲۰۱۷، با انتقاد از سیاست حضور نظامی در آفریقا، کشته‌شدن نیروهای این کشور در مالی را نتیجه اشتباه‌های سیاسی بزرگ دولت مکرون دانست که هزینه‌های زیادی برای فرانسه داشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / تایلند
فراخوان رهبر حزب مخالف تایلندی برای تجمع حامیانش در پایتخت
رهبر یک حزب مخالف دولت تایلند که اخیرا حزبش از سوی مقامهای حاکم در این کشور به نقض قوانین انتخاباتی متهم و به دادگاه ارجاع داده شده، خواستار برپایی تظاهراتی صلح‌آمیز از سوی حامیانش طی امروز (شنبه) شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / تایلند
کمیسیون انتخابات تایلند یک حزب مخالف را به قانون‌شکنی متهم کرد
کمیسیون انتخابات تایلند در حکمی رهبر یکی از احزاب مخالف محبوب در این کشور را به سبب اعطای کمک مالی بیشتر از سقف قانونی تحت پوشش وام به این حزب تازه تاسیس شده، متهم به قانون‌شکنی کرد.
۱۳۹۸/۰۹/۱۵
مخالفان خواستار استعفای دولت هند به دلیل افزایش 10 برابری قیمت پیاز هستند
طی سه ماه گذشته قیمت پیاز در هند افزایش یافته و به همین دلیل حزب مخالف دولت در این کشور خواستار استعفای دولت نخست‌وزیر این کشور شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ناتو / دونالد ترامپ / جرمی کوربین / بوریس جانسون / اجلاس سران ناتو / انگلستان / نشست سران ناتو - 2019
کوربین: جانسون از دنباله‌روی و چاپلوسی ترامپ دست بردارد
لندن – ایرنا – در آستانه سفر رئیس جمهوری آمریکا به انگلیس برای شرکت در اجلاس سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) «جرمی کوربین» رهبر حزب مخالف دولت هشدار داد که بوریس جانسون از دنباله روی و چاپلوسی دونالد ترامپ دست بردارد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۶
افشاگری کوربین؛ جانسون می‌خواهد بهداشت و درمان انگلیس را به آمریکا بفروشد
شفقنا- رهبر حزب مخالف دولت انگلیس فاش کرد نخست وزیر این کشور قصد دارد بر سر سیستم بهداشت و درمان با آمریکایی‌ها معامله کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس فاش کرد صدها برگ سند در اختیار دارد که نشان می‌دهند بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس برای انعقاد قراردادهای تجاری با […]
۱۳۹۸/۰۹/۰۳
مقام امنیتی انگلیس: کوربین تهدیدی علیه امنیت ملی است
لندن- ایرنا- کمتر از سه هفته مانده به برگزاری انتخابات سراسری انگلیس، رئیس پیشین سازمان اطلاعات مخفی این کشور (ام. آی۶) جرمی کوربین رهبر حزب مخالف دولت را تهدیدی علیه امنیت ملی توصیف کرد و گفت: او صلاحیت اداره کشور را ندارد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۴
پیشتازی حزب نخست‌وزیر انگلیس در نظرسنجی جدید
حزب نخست وزیر انگلیس در تازه‌ترین نظرسنجی،13 درصد از حزب مخالف کارگر پیشی گرفته است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / جرمی کوربین / حمله سایبری / انگلستان
ابراز نگرانی کوربین از احتمال حمله سایبری در انتخابات انگلیس
لندن – ایرنا – رهبر حزب مخالف دولت انگلیس روز سه‌شنبه با اعلام خبر حمله سایبری علیه سامانه‌های دیجیتالی این حزب، نسبت به حملات مشابه در جریان انتخابات ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) بشدت ابراز نگرانی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / یهودستیزی / انتخابات پارلمانی / برگزیت / انگلستان
وحشت یهودیان انگلیس از به قدرت رسیدن جرمی کوربین
تهران - ایرنا - هفته نامه «نیوزویک» گزارش داد، بسیاری از یهودیان انگلیس نگران به قدرت رسیدن «جرمی کوربین» رهبر حزب مخالفت دولت محافظه‌کار این کشور هستند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵
شهادت‌های علنی در روند استیضاح دونالد ترامپ ۲۲ آبان آغاز می‌شود
حزب دموکرات، حزب مخالف رئیس‌ جمهور آمریکا اعلام کرد نخستین شهادت‌های علنی در روند استیضاح او از ۲۲ آبان آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۹
رهبر حزب مخالف دولت انگلیس با برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت کرد
رسانه های غربی گزارش دادند: "جرمی کوربین" رهبر حزب "کارگر" مخالف دولت "بوریس جانسون" با برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور موافقت کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •