دوشنبه, ۱۳ مرداد, ۱۳۹۹ / 3 August, 2020
حقوق بشر
درخواست یک حقوقدان از جامعه جهانی:هزاران بیمار ایرانی تحت فشار حداکثری  روانه کشورهای همسایه شده‌اند/از به قدرت رسیدن جنایتکاران جلوگیری کنید
۱ ساعت قبل / ایران و آمریکا / تحریم دارویی و غذایی / تروریسم اقتصادی
درخواست یک حقوقدان از جامعه جهانی:هزاران بیمار ایرانی تحت فشار حداکثری روانه کشورهای همسایه شده‌اند/از به قدرت رسیدن جنایتکاران جلوگیری کنید
یک حقوقدان بین الملل می گوید: «اگر به رسالت خود باور دارند، سازمان‌های غیردولتی حقوق بشر و دادگاه‌های داخلی کشورهای غربی باید تلاش کنند از به قدرت رسیدن مجدد جنایتکاران بین‌المللی مانند مایک پومپئو ممانعت کنند»
راه‌یابی مستند بلند بهمن کیارستمی به جشنواره حقوق بشر تایوان
۲ ساعت قبل / بهمن کیارستمی
راه‌یابی مستند بلند بهمن کیارستمی به جشنواره حقوق بشر تایوان
ایلنا: فیلم مستند بلند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی، به جشنواره حقوق بشر تایوان راه پیدا کرد.
«اِکسُدوس» به جشنواره حقوق بشر تایوان راه پیدا کرد
۲ ساعت قبل
«اِکسُدوس» به جشنواره حقوق بشر تایوان راه پیدا کرد
فیلم مستند بلند «اِکسُدوس» ساخته بهمن کیارستمی، به جشنواره حقوق بشر تایوان راه پیدا کرد.
فرانسه: کمک‌های اتحادیه اروپا باید تابع تحریم‌های حقوق بشری باشد
۲ ساعت قبل / اتحادیه اروپا / نقض حقوق بشر / تحریم اقتصادی / فرانسه / بیماری کرونا
فرانسه: کمک‌های اتحادیه اروپا باید تابع تحریم‌های حقوق بشری باشد
دولت پاریس به دنبال آن است که کشورهایی نظیر مجارستان و لهستان که به نقض دموکراسی و آزادی بیان متهم هستند؛ از بسته کمکی اتحادیه اروپا که هدف از آن جبران خسارت ناشی از کرونا است؛ محروم بمانند.
ایران "ریچارد گلدبرگ" را تحت تحریم‌ قرار می‌دهد
۱۷ ساعت قبل / برجام / تروریسم / وزارت امور خارجه / جان بولتون / ایالات متحده آمریکا / مایک پمپئو / حقوق بشر
ایران "ریچارد گلدبرگ" را تحت تحریم‌ قرار می‌دهد
تهران - ایرنا - وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: "ریچارد گلدبرگ" عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها و دستیار سابق جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا را تحت تحریم‌های مندرج در مواد ۶ تا ۸ قانون موصوف قرار می‌دهد.
ایران دستیار سابق جان بولتون را تحریم کرد
۱۷ ساعت قبل / تروریسم / ریچارد گلدبرگ / ایران / ایالات متحده آمریکا / امور خارجه جمهوری اسلامی ایران / جان بولتون / حقوق بشر
ایران دستیار سابق جان بولتون را تحریم کرد
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بیانیه ای از تحریم ریچارد گلدبرگ عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی ها و دستیار سابق جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا خبر داد.
کمیسیون امنیت ملی موضوع تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان را بررسی کرد
۱۹ ساعت قبل / ماهان ایر / سوریه / لبنان / ایالات متحده آمریکا / تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان
کمیسیون امنیت ملی موضوع تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان را بررسی کرد
تهران-ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از بررسی موضوع تعرض به هواپیمای مسافربری ماهان در نشست امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: اقدامات هواپیمایی ماهان و کادر حرفه‌ای پرواز آن مورد تقدیر نمایندگان قرار گرفت و مقرر شد کمیته‌های امنیت، حقوق بشر و روابط خارجی کمیسیون راهکارهای مواجهه با این اقدام خطرآفرین آمریکا را پیگیری کنند.
مطالبه حقوقی ترور قاسم سلیمانی در یک جشنواره هنری
۳۷ ساعت قبل / کودتای 28 مرداد / حقوق بشر / آمریکا / اینستاگرام / شهید سلیمانی / ایران / سردار حاج قاسم سلیمانی / ترور / جشنواره
مطالبه حقوقی ترور قاسم سلیمانی در یک جشنواره هنری
مسابقه ملی مطالبه‌گری حقوقی (موت کورت) ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی، در پنجمین جشنواره حقوق بشر آمریکایی برگزار می‌شود.
هماوایی امریکا با جنایتکاران خاورمیانه
۳۷ ساعت قبل / سردار حاج قاسم سلیمانی / تل‌آویو / خاورمیانه / شورای امنیت / رژیم کودک کش / ائتلاف عربی / ایران-هراسی / امارات / ترامپ / غزه
هماوایی امریکا با جنایتکاران خاورمیانه
ضروری است که ایران برای جامعه جهانی و خصوصاً همسایگان تبیین کند که تمایل و ترجیح ایران اسلامی، همانطورکه عملاً نشان داده، تعامل سازنده با دیگر کشورهاست.
۳۷ ساعت قبل / تحولات لیبی / ترکیه و لیبی
ترکیه ۱۷ هزار پیکارجوی سوری را به لیبی اعزام کرده است
به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز، در گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه آمده است: در میان این ۱۷ هزار مزدور سوری، از جمله ۳۵۰ کودک نیز حضور دارند که پس از آموزش‌های نظامی به لیبی گسیل شده اند.
دیدبان سوریه: شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا از کودکان سوءاستفاده می‌کنند
۴۳ ساعت قبل / حقوق بشر / کودکان / قسد / ائتلاف آمریکایی
دیدبان سوریه: شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا از کودکان سوءاستفاده می‌کنند
نهاد موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که عناصر نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) از کودکان در میان نیروهای کماندوی خود استفاده می‌کنند.
نماینده مسیحیان: برخلاف مدعیان دروغین حقوق بشر اقلیت‌های دینی در ایران با آزادی کامل زندگی می‌کنند
۴۵ ساعت قبل / شاهوردیان / نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران / مجلس شورای اسلامی / فارس
نماینده مسیحیان: برخلاف مدعیان دروغین حقوق بشر اقلیت‌های دینی در ایران با آزادی کامل زندگی می‌کنند
نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران گفت: برخلاف مدعیان دروغین حقوق بشر در دنیا اقلیت‌های دینی بدون هیچ محدودیت و با آزادی کامل زندگی می‌کنند و اگر هم مشکل اقتصادی هست برای همه هست و مختص یک گروه خاص نیست.
مقام سابق آمریکایی: ما در آمریکا با بحران حقوق بشر مواجه‌ هستیم
۴۶ ساعت قبل
مقام سابق آمریکایی: ما در آمریکا با بحران حقوق بشر مواجه‌ هستیم
نامزد معاونت ریاست جمهوری در دوره باراک اوباما گفت که ما در آمریکا با بحران حقوق بشر مواجه هستیم و این بحران به قدری جدی است که باید به عنوان موضوعی برای جامعه جهانی باشد.
درگیری میان گروه‌های تحت حمایت ترکیه و آمریکا در سوریه
۴۷ ساعت قبل / نیروهای دموکراتیک سوریه / شمال شرق سوریه / راس العین / درگیری / آمریکا / ترکیه / دیدبان حقوق بشر سوریه
درگیری میان گروه‌های تحت حمایت ترکیه و آمریکا در سوریه
یک پایگاه خبری نزدیک به معارضان سوریه خبر داد که گروه‌های تروریستی تحت حمایت ترکیه با شبه‌نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا در سوریه درگیر شدند.
تحریم‌های دارویی؛ مانعی برای دسترسی عادلانه به واکسن کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / تحریم های دارویی آمریکا / ونزوئلا / حقوق بشر آمریکایی / هراس جهانی از ویروس کرونا
تحریم‌های دارویی؛ مانعی برای دسترسی عادلانه به واکسن کرونا
تهران- ایرنا- رویکرد به اصطلاح «فشار حداکثری» آمریکا علیه سایر کشورها، با تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی پیوند خورده که حوزه سلامت و دارو نیز تاکنون از آن مصون نمانده است؛ اخلال در نظام درمانی کشورهای تحریم شده در مقابله با شیوع کرونا، ممانعت از دسترسی عادلانه و منصفانه به واکسن کرونا در صورت تولید، برگی دیگر از پرونده سیاه جنایت ضد بشری واشنگتن است.
۲ روز قبل
کرونا و مسوولیت دولت‌ها
ویروس یک عامل بیماری‌زای کوچک است که تنها در سلول‌های زنده یک ارگانیسم تکثیر می‌شود. ویروس موجود زنده نیست، اما می‌تواند و توانسته حیات موجودات زنده را تحت تاثیر قرار دهد. ویروس کرونا نیز واجد همین خصیصه است. این ویروس از جمله خانواده ویروس‌های کروناست که منجر به بیماری کووید ١٩ می‌شود. این ویروس نه‌تنها مستقیم حیات نوع بشر را تهدید کرده، بلکه نظم جامعه جهانی را نیز مختل و تعطیل و عملا منجر به بروز یک بحران بین‌المللی شده است.  بحران، یک مفهوم چندوجهی و بیشتر معطوف به شرایطی است که وضعیت معمول را به هم می‌ریزد. معنای پزشکی آن، یک دگرگونی قطعی و اتفاقی است که منجر به مرگ یا بهبودی می‌شود. در واقع بحران، نقطه زمانی است که ادامه جریان یک عمل …
۲ روز قبل
در لیگ برتر انگلیس جایی برای سعودی‌ها نیست
حتی در 48 ساعت گذشته و در زمانی که اخباری مبنی بر به هم خوردن معامله سعودی‌ها با باشگاه نیوکاسل منتشر شد، افراد نزدیک به باشگاه همچنان امیدوار بودند که این معامله دوباره ادامه پیدا کند. معلوم نیست این خوش‌بینی اثبات نشده بر چه مبنایی به وجود آمده بود، چراکه بیانیه صادر شده توسط صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان و همکارانش همه ‌چیز را مشخص کرده است. در این بیانیه به صراحت آمده:«این کنسرسیوم به‌ طور رسمی علاقه خود را به خرید باشگاه نیوکاسل یونایتد و حضور در فوتبال انگلستان محدود کرده است.» این یک ضربه مهیب برای هوادارانی است که فکر می‌کردند، قرار است آخر این فصل از شر مایک اشلی راحت شوند. این برای کلاغ‌ها می‌تواند بسیار رنج‌آور باشد. در سنت …
۲ روز قبل
آموزش والدین می‌تواند از سلب حقوق کودک جلوگیری کند
  [دکتر فاطمه ابراهیمی ورکیانی-  مدرس دانشگاه، پژوهشگر حقوق کودک، زن و خانواده] یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای کنوانسیون حقوق کودک، ارتقا و تکامل همه‌جانبه توانایی‌های جسمی، ذهنی، فکری و استعداد کودک است. کودک باید برای زندگی مسئولانه و فردی در جامعه‌ آماده شود و بتواند نقش سازنده‌ای توأم با احترام به حقوق بشر و آزادی‌های اساسی بپذیرد. در ماده 6 کنوانسیون حقوق کودک، حق زندگی برای کودکان جزو حقوق ذاتی تلقی شده است و بر وظیفه دولت‌ها در به‌کارگیری ابزارها و سازوکارهایی که بقا و پیشرفت کودکان را بیش از پیش تضمین کند، تأکید شده است. بر اساس ماده فوق، کودکان حق بر حیات دارند، یعنی حق دارند زنده بمانند و در هیچ شرایطی این حق تعلیق نمی‌شود، حتی در …
مذاکره بی‌فایده و پرهزینه
۲ روز قبل / حقوق بشر / محمد جواد اخوان / جمهوری اسلامی ایران / دولت ایالات متحده آمریکا / برجام / غرب آسیا / ایران / مذاکره
مذاکره بی‌فایده و پرهزینه
قطعاً جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته به‌عنوان یک بازیگر منطقه با دیگر اطراف تأثیرگذار در تحولات منطقه به‌صورت دوجانبه بر سر راه‌حل‌های مفید در خصوص بحران‌های منطقه مذاکره خواهد کرد.
آمریکا یک شرکت و دو فرد چینی را تحریم کرد
۲ روز قبل
آمریکا یک شرکت و دو فرد چینی را تحریم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا یک شرکت و دو فرد چینی را با ادعای نقض حقوق بشر به لیست تحریم‌های خود افزود. این تحریم‌ها موردی دیگر از شدت گرفتن تنش‌ها میان پکن و آمریکا به شمار می‌آید. تنش در رابطه دو کشور طی هفته‌های گذشته در زمینه‌های مختلف وجود داشته است.
هجمه فرانسوی-آمریکایی بر ضد هویت ملی ایرانیان جنوب کشور
۳ روز قبل / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / فرانسه / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
هجمه فرانسوی-آمریکایی بر ضد هویت ملی ایرانیان جنوب کشور
تهران – ایرنا- در هفته های گذشته و در جریان یک حرکت هدایت شده در مقابله با دفاع رسانه ای و بشردوستانه ایران از حقوق سیاه پوستان، چندین رسانه و اندیشکده و دانشگاه فرانسوی و آمریکایی ، دست به جعل تاریخ و مطرح کردن ادعاهای واهی در مورد هویت ملی ساکنین جنوب ایران زده اند.
تکذیب ورود نیرو‌های مصر به سوریه
۳ روز قبل / نیروهای نظامی / سوریه
تکذیب ورود نیرو‌های مصر به سوریه
ساعتی پس از انتشار این خبر، مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به مخالفان دمشق که می‌گوید مقرش در لندن است، اعلام کرد که آنچه خبرگزاری ترکیه‌ای آناتولی منتشر کرده، «صحت ندارد».
اعزام نظامیان مصری به شمال سوریه تکذیب شد
۳ روز قبل / سوریه / آسیای غربی / مصر / ترکیه
اعزام نظامیان مصری به شمال سوریه تکذیب شد
تهران - ایرنا - گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه ادعای خبرگزاری آناتولی ترکیه مبنی بر اعزام دهها سرباز مصری توسط دولت این کشور برای کمک به نیروهای سوریه و شبه نظامیان وفادار به آن را تکذیب کرد.
راستینه: نظام فکری آمریکا مبتنی بر نژادپرستی است/ آمریکا باید از منطقه غرب آسیا بیرون برود
۳ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / آمریکا / حقوق بشر / اسلام / احمد راستینه
راستینه: نظام فکری آمریکا مبتنی بر نژادپرستی است/ آمریکا باید از منطقه غرب آسیا بیرون برود
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: جنس نظام فکری اومانیستی آمریکا مبتنی بر برتری جویی و نژادپرستی و مخالفت حقوق بشر انسانی است.
تهدیدهواپیمای مسافربری خبیثانه بود/سازمان هواپیمایی حقوق مردم ایران را مطالبه کند
۴ روز قبل / شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی / ایالات متحده آمریکا / وزارت خارجه / حقوق بشر
تهدیدهواپیمای مسافربری خبیثانه بود/سازمان هواپیمایی حقوق مردم ایران را مطالبه کند
عضو شورای مرکزی موتلفه با اشاره به اقدام جنگنده‌های آمریکایی در تهدید هواپیمای مسافربری ماهان گفت:سازمان هواپیمایی باید به موضوع وارد شود و حقوق مردم ایران را مطالبه کند.
تظاهرات مردم نجف برای برکناری استاندار
۴ روز قبل
تظاهرات مردم نجف برای برکناری استاندار
اعتراضات مردم عراق برای بهبود شرایط معیشتی و خدماتی ادامه دارد و منابع از زخمی شدن بالغ بر ۲۰ تن در اعتراضات روز سه‌شنبه در نجف خبر دادند. به گزارش عربی۲۱، کمیساریای حقوق بشر عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، در تظاهراتی که روز سه شنبه در اعتراض به ضعف خدمات رسانی و قطعی برق در استان نجف برپا شد، ۲۰ تظاهرکننده زخمی شدند. به گفته یک منبع امنیتی، تعدادی از معترضان ورودی دفتر استانداری نجف را آتش زده و به سمت منزل لؤی الیاسری به راه افتاده و برکناری او را خواستار شدند. به گفته این منابع نیروهای امنیتی با تیراندازی به سمت تعدادی از معترضان سعی کردند مانع از رسیدن آنها به منزل الیاسری شوند. همزمان با شدت گرفتن اعتراضات منابع پزشکی و شاهدان عینی روز سه‌شنبه اعلام کردند یکی از تظاهرکنندگانی …
یک گزارش حقوق‌بشری درباره ایالات نسبتاً متحده/ وضعیت بغرنج در آمریکای زیبا!
۴ روز قبل
یک گزارش حقوق‌بشری درباره ایالات نسبتاً متحده/ وضعیت بغرنج در آمریکای زیبا!
ایالات متحده آمریکا که در زمینه حقوق بشر برای کشورهای دیگر سخنرانی می‌کند و نسخه می پیچد، آمار و گزارش های تکان دهنده‌ای در این خصوص در داخل مرزهای خود دارد.
وزیر حقوق‌بشر پاکستان: تعرض به هواپیمای ایرانی بازی مشترک آمریکا و اسرائیل است
۵ روز قبل / پاکستان / ماهان ایر / ایالات متحده آمریکا / تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان
وزیر حقوق‌بشر پاکستان: تعرض به هواپیمای ایرانی بازی مشترک آمریکا و اسرائیل است
اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور حقوق بشر پاکستان در واکنش به تعرض هوایی آمریکا و ایجاد مزاحمت برای هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، آن را بازی مشترک و بسیار خطرناک آمریکا و رژیم صهیونیستی توصیف کرد.
درخواست ضد ایرانی قانون‌گذار ارشد انگلیس
۵ روز قبل / تحریم / انگلستان / حقوق بشر
درخواست ضد ایرانی قانون‌گذار ارشد انگلیس
لندن – ایرنا – رئیس کمیته روابط خارجی مجلس عوام انگلیس در نامه‌ای به «جیمز کلورلی» معاون وزیر امور خارجه این کشور، خواستار تحریم مقام‌های ایران شده است.
انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی
۵ روز قبل / حقوق بشر / قوه قضاییه / تحول / قوه قضائیه
انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی
یک پژوهشکر حوزه حقوق بشر معتقد است با تحولاتی که در قوه قضاییه رخ داده است می‌توان انتظار تحول در احیای حقوق عامه و پیگیری‌های حقوقی بین‌المللی داشت.
گزارش سازمان ملل درباره سوءاستفاده از زنان فراری کره شمالی
۵ روز قبل / کره‌شمالی / میچل باچله / حقوق بشر
گزارش سازمان ملل درباره سوءاستفاده از زنان فراری کره شمالی
دفتر حقوق بشری سازمان ملل امروز (سه‌شنبه) در گزارشی اعلام کرد، ده‌ها تن تن از زنان کره شمالی که در جستجوی کار به خارج از این کشور سفر کرده‌اند مورد سوءاستفاده‌های مقام‌های امنیتی و پلیس قرار گرفته و قبل از فرستاده شدن به خانه، قربانی اعمالی همچون ضرب و شتم، بازداشت در وضعیت غیربهداشتی، تغذیه ناکافی و تعرض بدنی به هنگام تفتیش واقع شده‌اند.
کشتار جمعی ساکنان روستایی در منبج سوریه توسط ترکیه
۵ روز قبل
کشتار جمعی ساکنان روستایی در منبج سوریه توسط ترکیه
دیده‌بان حقوق بشر سوریه امروز (سه شنبه) از اقدام نیروهای ترکیه‌ای در کشتار دسته جمعی ساکنان روستایی تحت تصرف کردها در حومه منبج خبر داد.
یادداشت مهمان| عربستان سعودی، کلکسیون و ویترین پلیدی‌ها و زشتی‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عربستان سعودی / یمن / محمدحسین نامدار
یادداشت مهمان| عربستان سعودی، کلکسیون و ویترین پلیدی‌ها و زشتی‌ها
رژیم عربستان سعودی که پایبند به هیچ قانون و مقرراتی نیست را می‌توان بزرگترین ناقض حقوق بشر و حامی گروه‌های تروریستی خواند که با فراخوان نیروهای بیگانه به خلیج فارس، عامل اصلی تنش‌ها و بی‌ثباتی‌ها در منطقه است.
سرابِ برجام؛ «بایدن» چطور ایران را به دور باطل می‏‎اندازد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ایالات متحده آمریکا / ایران / جو بایدن / حزب دموکرات آمریکا / برجام / صنعت موشک سازی ایران / حقوق بشر / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020
سرابِ برجام؛ «بایدن» چطور ایران را به دور باطل می‏‎اندازد؟
دموکرات‌ها در سند چشم‌انداز سیاسی خود، از مطالبه برای تغییر نظام ایران عقب نشسته و مدعی بازگشت به برجام هستند؛ اما سوال این است که آنها چقدر متفاوت‌تر از ترامپ، با ایران مذاکره می‌کنند.
ماموریت رئیسی به دادستان کل کشور برای پیگیری تعقیب قضایی متعرضان به هواپیمای مسافربری ماهان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دادستان کل کشور / دبیر ستاد حقوق بشر / تعقیب قضایی / باقری کنی / هواپیمای مسافربری ماهان
ماموریت رئیسی به دادستان کل کشور برای پیگیری تعقیب قضایی متعرضان به هواپیمای مسافربری ماهان
ایلنا: معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به تعرض ماجراجویانه جنگنده‌های ارتش تروریستی آمریکایی به پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان گفت: لازم است…
جهان در تعجب است که چطور در کشور مدعی حقوق بشر مجسمه‌هایی در حمایت از نژادپرستی دیده می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / آمریکا / کاخ سفید / ترامپ / حقوق بشر / نژادپرستی / جورج فلوید / لوئیس فراخان
جهان در تعجب است که چطور در کشور مدعی حقوق بشر مجسمه‌هایی در حمایت از نژادپرستی دیده می‌شود؟
دبیرکل جامعه اسلامی مدیران در نامه‌ای خطاب به لوئیس فراخان رهبر مسلمانان آمریکا خاطرنشان کرد: امروز افکار عمومی جهان در تعجب است که چطور در کشور مدعی حقوق بشر مجسمه‌هایی در حمایت از نژادپرستی دیده می شود؟
رئیس نهاد انگلیسی: آمریکا قوانین بین‌المللی را گروگان گرفته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان هواپیمایی کشوری / ایالات متحده آمریکا / انگلستان / تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان
رئیس نهاد انگلیسی: آمریکا قوانین بین‌المللی را گروگان گرفته است
لندن –ایرنا– رئیس کمیسیون حقوق بشر اسلامی انگلیس اقدام تحریک‌آمیز آمریکا در آسمان سوریه را گستاخانه توصیف و تصریح کرد که واشنگتن برای پیشبرد سیاست‌های ماجراجویانه و تجاوزکارانه خود قوانین بین‌المللی را گروگان گرفته است.
یک شنبه شب خونین عراق
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / عراق
یک شنبه شب خونین عراق
ایسنا نوشت: کمیساریای عالی حقوق بشر عراق صبح امروز (دوشنبه) ضمن ابراز نگرانی و تاسف نسبت به رخدادها در جریان تظاهرات اعتراضی یکشنبه شب، از دولت خواست تحقیقات در این خصوص را آغاز کند.
درخواست کمیساریای حقوق بشر عراق برای تحقیق درباره رخدادهای اعتراضات یکشنبه شب
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تظاهرات عراق
درخواست کمیساریای حقوق بشر عراق برای تحقیق درباره رخدادهای اعتراضات یکشنبه شب
کمیساریای عالی حقوق بشر عراق صبح امروز (دوشنبه) ضمن ابراز نگرانی و تاسف نسبت به رخدادها در جریان تظاهرات اعتراضی یکشنبه شب، از دولت خواست تحقیقات در این خصوص را آغاز کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
گزارش گاردین از نقش پمپئو در ترور سردار سلیمانی
روزنامه گاردین در گزارشی به تاثیر سیاست‌های وزیر امور خارجه آمریکا بر رویکردهای اتخاذی و اقدامات در دولت این کشور پرداخت.به گزارش ایسنا، روزنامه گاردین در گزارشی درباره تاثیر مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا بر سیاست داخلی و خارجی این کشور با اشاره به اقدام تروریستی به شهادت رساندن سردار شهید قاسم سلیمانی نوشت: پمپئو ترور قاسم سلیمانی را این گونه توجیه کرد که او تهدیدی قریب الوقوع برای منافع آمریکا ایجاد کرده بود.گاردین در ادامه نوشت: انی‌یس کالامار، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر با غیرقانونی خواندن این اقدام مطرح کرد که هیچ مدرکی برای ثابت کردن این اظهارات وجود ندارد. پمپئو که از افراطیون در زمینه مسائل ایران است، ظاهرا چندین ماه بود که درخواست این حمله را داشته است. این او بود …
ارتش لیبی: منتظر دستور برای آغاز نبرد سرت هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
ارتش لیبی: منتظر دستور برای آغاز نبرد سرت هستیم
سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی تأکید کرد: عملیات نظامی تا زمان پاکسازی کامل مناطق کشور ادامه دارد. به گزارش روسیا الیوم، محمد قنونو، سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی گفت: اوضاع اطراف شهر سرت براساس برنامه پیش می‌رود و در انتظار دستورات فرمانده کل ارتش است. وی تأکید کرد: عملیات نظامی برای پاکسازی تمام شهرهای لیبی همچنان ادامه دارد. نیروهای ما به سمت شرق درحال پیشروی هستند و در ورودی‌های سرت منتظر دستور برای ورود به شهر هستند. قنونو گفت: دولت وفاق ملی خطوط قرمز را مشخص می‌کند. اشاره وی به عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور مصر است که گفته بود سرت و الجفره خطوط قرمز هستند. از سوی دیگر طرابلس و شهرهای دیگر لیبی با بحران قطع برق برای ساعات طولانی در روز مواجه هستند. همین مسئله باعث …
بررسی ابعاد حقوقی تعرض جنگنده‌های آمریکایی در نشست کمیته حقوق بشر مجلس
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مجلس شورای اسلامی / امنیت ملی / حقوق بشر / مجلس
بررسی ابعاد حقوقی تعرض جنگنده‌های آمریکایی در نشست کمیته حقوق بشر مجلس
رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی از بررسی ابعاد حقوقی تعرض جنگنده‌های آمریکایی در نشست کمیته متبوعش خبر داد.
یورش نیروهای آمریکا به مناطق اطراف پایگاه‌های نظامی در مرز سوریه و عراق
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سوریه / قسد / نیروهای آمریکا / پایگاه الجزیره
یورش نیروهای آمریکا به مناطق اطراف پایگاه‌های نظامی در مرز سوریه و عراق
ایلنا: دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان) از یورش نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای دموکرات سوریه (قسد) به سمت ساکنان و آوارگان مناطق اطراف پایگاه الجزیره…
وقوع انفجار جدید در شهر راس العین سوریه
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سوریه / انفجار / راس العین
وقوع انفجار جدید در شهر راس العین سوریه
ایلنا: دیده بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان) از وقوع انفجار جدید در شهر راس العین تحت کنترل نیروهای ترکیه و گروه‌های وابسته به آن‌ها خبر داد.
ترکیه بزرگترین پایگاه خود در شمال سوریه را تقویت می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / ترکیه / سوریه
ترکیه بزرگترین پایگاه خود در شمال سوریه را تقویت می‌کند
گروه موسوم به "دیده‌بان حقوق بشر سوریه" اعلام کرد، نیروهای ترکیه تونل‌هایی حفر و پایگاه‌های خود را نزدیک یکی از پایگاه‌های نظامی این کشور در حومه تل تمر، واقع در شمال سوریه تقویت می‌کنند.
مزاحمت آمریکا برای هواپیمای ماهان با اهداف تروریستی بوده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / شرکت هواپیمایی ماهان / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی / زهره الهیان / ایالات متحده آمریکا / غرب آسیا / سوریه / لبنان / پرواز ۱۱۵۲ ماهان
مزاحمت آمریکا برای هواپیمای ماهان با اهداف تروریستی بوده است
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پشت سر اقدام آمریکایی‌ها در مزاحمت برای هواپیمای ماهان اهداف تروریستی بوده است.
شرط بایدن برای بازگشت به برجام همان خواست ترامپ است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / کنگره امریکا / اوباما / سازمان‌ملل / برنامه موشکی / ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری آمریکا / کابینه آمریکا / رئیس‌جمهور آمریکا / کنگره آمریکا / قانون محدودیت ویزا
شرط بایدن برای بازگشت به برجام همان خواست ترامپ است
بایدن مدعی است که برجام توافقی ناقص است چون محدودیت‌های هسته‌ای دائمی نیست و این توافق، توان موشکی و قدرت منطقه‌ای ایران را شامل نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
سکوت مجامع بین‌المللی در برابر بازی خطرناک آمریکا
با گذشت بیش از یک روز از سانحه تهدید هواپیمای مسافربری ماهان توسط جنگنده‌های متجاوز آمریکایی، نهادهای بین‌المللی و کشورهایی که داعیه دفاع از حقوق بشر و حقوق بین‌الملل دارند، تاکنون اظهارنظر نکرده‌اند.واقعیت این است، دولت‌های اروپایی که زیر مجموعه ناتو و تحت فرماندهی آمریکا هستند، در ۲۴ ساعت گذشته از ارائه هرگونه اظهارنظر درباره این اقدام تحریک‫آمیز و خلاف موازین بین‫المللی طفره رفته‌اند.اتحادیه اروپا که از زمان روی کارآمدن جوسپ بورل در کسوت مسئول سیاست خارجی اتحادیه، آشکارا رویکرد تندی را درقبال سیاست‌های یکجانبه‌گرایی واشنگتن در پیش گرفته، به درخواست ایرنا برای اظهارنظر درباره این حادثه خطرناک که مخل صلح و امنیت منطقه بشمار می‌رود، هنوز هیچ پاسخی ارائه نداده است.دولت انگلیس هم که بارها نسبت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دوران بزن در روی حقوقی و قضایی به پایان رسیده است
معاون رئیس قوه قضائیه گفت: همانگونه که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عمل ثابت کردند دوران بزن در روی نظامی به پایان رسیده است، قوه قضائیه نیز با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی و حقوقی داخلی و بین‌المللی به قلدرهای حاکم در واشنگتن ثابت خواهد کرد، دوران بزن در روی حقوقی و قضایی نیز پایان یافته است.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، علی باقری کنی معاون رئیس قوه قضائیه، صبح امروز در گفت‌وگو با برنامه تلویزیونی «چاپ اول» شبکه خبر، در پاسخ به اینکه آیا تعرض دو جنگنده نظامی آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران که در مسیر همیشگی تجاری در حال تردد بوده، طبیعی است یا نقض حقوق و مقررات بین‌الملل است، اظهار کرد: مسیرهای هوایی برای هواپیماهای غیرنظامی که به عنوان کریدور شناخته …
دیدبان از کشته شدن شمار زیادی از عناصر وابسته به ترکیه در لیبی خبر داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
دیدبان از کشته شدن شمار زیادی از عناصر وابسته به ترکیه در لیبی خبر داد
مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» که نهادی مستقر در لندن و وابسته به مخالفان دولت سوریه است، می‌گوید صدها تن از «نیروهای مزدور وابسته به ترکیه» در لیبی کشته شده‌اند. «رامی عبدالرحمن»، مدیر این مرکز در گفت‌وگو با رسانه‌ای سعودی گفت که ۴۸۱ تن از این نیروها در لیبی کشته شده‌اند. او همچنین از انشقاق عناصر تروریستی تحت امر ترکیه در لیبی خبر داد.
پاسخ به ماجراجویی جنگنده‌های آمریکایی؛ انتظار طبیعی از جامعه جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / تروریسم / سازمان ملل متحد / ماهان ایر / سوریه / لبنان / بیروت / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
پاسخ به ماجراجویی جنگنده‌های آمریکایی؛ انتظار طبیعی از جامعه جهانی
تهران- ایرنا- ماجراجویی آمریکایی‌ها با رفتار خطرناک دو جنگنده این کشور با هواپیمای مسافربری ماهان در ‌آسمان سوریه وارد فاز تازه‌ای شده است.در این شرایط انتظار می‌رود نهادها و مجامع بین المللی با این رفتار خطرناک برخورد کنند تا امنیت پروازهای غیر نظامی آسیب نبیند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
آمریکایی‌ها منتظر پاسخی دردناک باشند
نایب رئیس مجلس در دو پیام توئیتری، تعرض دو جنگنده آمریکایی به هواپیمای مسافربری ماهان را ترفند رژیم جعلی صهیونیستی، خلاف موازین حقوق بشر و استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی دانست و گفت: به فضل الهی و مدد اهل‌بیت،پاسخی دردناک و خوارکننده در قبال اقدامات‌ نابخردانه‌شان خواهند گرفت.
مسافران ماهان می توانند از آمریکا شکایت کنند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
مسافران ماهان می توانند از آمریکا شکایت کنند
معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران اعلام کرد که همه مسافران ایرانی و غیر ایرانی پرواز ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان می‌توانند علیه فرماندهان ارتش آمریکا شکایت کنند.
واکنش دادستان کل کشور به مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سازمان هواپیمایی کشوری / سوریه / آمریکا / شرکت هواپیمایی ماهان / فرودگاه بیروت / ستاد حقوق بشر
واکنش دادستان کل کشور به مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی
دادستان کل کشور طی نامه‌ای به وزیر خارجه خواستار پیگیری حقوقی و قضایی تعرض دو جنگنده نظامی آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / کرونا / سازمان فرهنگ و ارتباطات / فلسفه اسلامی
نشست «فلسفه اسلامی و حقوق بشر در ایام بیماری فراگیر» در مانیل
نشست علمی «فلسفه اسلامی و حقوق بشر در ایام بیماری فراگیر» با حضور فرهیختگان دینی و اساتید و دانشجویان ایران و فیلیپین از طریق فضای مجازی «زوم» و «فیسبوک» برگزار شد.
انعکاس تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی در رسانه های آسیا-پاسفیک
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ایالات متحده آمریکا / دولت / ماهان / هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران
انعکاس تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای ایرانی در رسانه های آسیا-پاسفیک
تهران- ایرنا- برخی از رسانه های فعال در منطقه آسیا-پاسفیک تعرض جنگنده های آمریکایی به پرواز مسافربری ۱۱۵۲ هواپیمایی ماهان را بازتاب داده و از جمله شبکه خبری اسکوپ استرالیا با انتشار درخواست دیده بان حقوق بشر یورو- مدیترانه  مستقر در ژنو برای انجام تحقیقات مستقل سازمان ملل دراین زمینه ، این رویکرد را تقبیح کرد.
تعرض به هواپیمای دارای پرچم، نقض اصل حاکمیت و استقلال سیاسی کشور است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / ستاد حقوق بشر / آمریکا / حاکمیت / ماهان / علی باقری کنی / باقری کنی / هواپیمای ماهان / استقلال سیاسی / مسئولیت بین‌المللی / قواعد بین‌الملل
تعرض به هواپیمای دارای پرچم، نقض اصل حاکمیت و استقلال سیاسی کشور است
ایلنا: معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه گفت: هواپیما تابع کشور صاحب پرچم است و تعرض به آن نقض اصل حاکمیت و استقلال سیاسی کشور محسوب می‌شود و مسئولیت بین‌المللی ناقض…
دیدبان: ارتش سوریه به استان حماه تجهیزات نظامی ارسال کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
دیدبان: ارتش سوریه به استان حماه تجهیزات نظامی ارسال کرد
مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به تروریستها- با اشاره به ارسال تجهیزات نظامی تروریستها به جنوب ادلب، خبر داد که نیروهای سوری نیز به شمال غرب حماه سلاح ارسال کردند.
قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس: ترفند جنگنده های آمریکایی علیه هواپیمای ایرانی، همان ترفند اسرائیل است / بهائم و احمق های درجه یک دولت آمریکا بدانند پاسخی دردناک خواهند گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
قاضی زاده هاشمی، نایب رئیس مجلس: ترفند جنگنده های آمریکایی علیه هواپیمای ایرانی، همان ترفند اسرائیل است / بهائم و احمق های درجه یک دولت آمریکا بدانند پاسخی دردناک خواهند گرفت
نایب رئیس مجلس در دو پیام توئیتری، تهدید دو جنگنده آمریکایی علیه هواپیمای مسافربری ماهان را ترفند اسرائیل، خلاف موازین حقوق بشر و استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی دانست و گفت: به فضل الهی و مدد اهل‌بیت، پاسخی دردناک و خوارکننده در قبال اقدامات‌ نابخردانه‌شان خواهند گرفت.
علی باقری: به رژیم آمریکا ثابت می‌کنیم "دوران بزن دررویی قضائی" هم تمام شده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
علی باقری: به رژیم آمریکا ثابت می‌کنیم "دوران بزن دررویی قضائی" هم تمام شده است
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: «همانگونه که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ثابت کردند "دوران بزن درروی نظامی" به پایان رسیده است، قوه قضائیه، نیز به قلدرهای حاکم در واشنگتن ثابت می‌کند "دوران بزن در روی حقوقی و قضایی" نیز پایان یافته است.
سازمان ملل خواستار حفاظت از حقوق تظاهرکنندگان و خبرنگاران در اعتراضات آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سازمان ملل / آمریکا / اعتراضات آمریکا
سازمان ملل خواستار حفاظت از حقوق تظاهرکنندگان و خبرنگاران در اعتراضات آمریکا شد
دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام داشت، معترضان و خبرنگاران در شهرهای آمریکا از جمله پورتلند ایالت اورگان باید بتوانند در تظاهرات مسالمت آمیز بدون روبرو شدن با ریسک بازداشت و دستگیری خودسرانه، استفاده غیرضروری از زور و دیگر موارد نقض حقوق بشر شرکت داشته باشند.
سازمان ملل نسبت به نحوه برخورد پلیس آمریکا با معترضان هشدار داد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
سازمان ملل نسبت به نحوه برخورد پلیس آمریکا با معترضان هشدار داد
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز جمعه نسبت به استفاده آمریکا از «نیروی نامتناسب» برای مقابله با معترضان به نژادپرستی در شهرهای این کشور هشدار داد.
قطار رسانه‌ای ضد انقلاب در مواجهه با قرارداد ایران و چین روی چه ریلی حرکت کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / قرارداد ایران و چین / خاورمیانه / شیرین هانتر / مایک پمپئو / شورای امنیت / شهر ووهان / اروپا / جین پینگ / ایران / غرب آسیا
قطار رسانه‌ای ضد انقلاب در مواجهه با قرارداد ایران و چین روی چه ریلی حرکت کرد؟
همان‌ قدر که کمتر نظریه‌پردازی دردنیا تردیدی در زوال آمریکا و دور شدن آمریکا از توان تأثیرگذاری بر همه تحولات دارد،همان‌ اندازه بر ظهور چین به عنوان قدرت اول دنیا در آینده نه‌چندان دور اتفاق‌ نظر هست.
پیگیری قضایی «راهزنی هوایی» آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
پیگیری قضایی «راهزنی هوایی» آمریکا
دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه گفت: تعرض جنگنده‌های آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران، مصداق بارز «راهزنی هوایی» است که عدم مقابله جدی و مؤثر با آن موجب نقض صلح و امنیت بین‌المللی است.
پیگیری حقوقی و قضایی «نقض نظام‌مند هوانوردی بین‌المللی» و «راهزنی هوایی» رژیم آمریکا
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / علی باقری کنی / پرواز ۱۱۵۲ ماهان / راهزنی هوایی / تعرض جنگنده های آمریکایی / دبیر ستاد حقوق بشر
پیگیری حقوقی و قضایی «نقض نظام‌مند هوانوردی بین‌المللی» و «راهزنی هوایی» رژیم آمریکا
معاون رییس قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر گفت: تعرض فرماندهی تروریستی ارتش آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران مصداق بارز و انکارناپذیر نقض اصول مسلم حقوق بین الملل است.
اقدام اخیر آمریکا استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مجلس / ایالات متحده آمریکا / سید امیر حسین قاضی زاده / روسیه / سوریه
اقدام اخیر آمریکا استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی است
نایب رئیس مجلس تاکید کرد: اقدام اخیر آمریکا خلاف موازین حقوق بشر و استفاده از سپر انسانی برای اهداف نظامی است.
سازمان ملل خواستار مهار خشونت بی حد نیروهای امنیتی آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
سازمان ملل خواستار مهار خشونت بی حد نیروهای امنیتی آمریکا شد
تهران – ایرنا – دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو، روز جمعه از دولت آمریکا خواست مانع رفتار نامناسب ماموران پلیس و نیروهای امنیتی علیه تظاهرکنندگان معترض و روزنامه نگاران در شهرهای این کشور مانند پورتلند یا بازداشت غیرقانونی آنان شود.
آمریکا بازداشت غیرقانونی معترضان و روزنامه‌نگاران را متوقف کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
آمریکا بازداشت غیرقانونی معترضان و روزنامه‌نگاران را متوقف کند
دفتر حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد که پلیس و نیروهای امنیتی آمریکا نباید از اعمال زور نامناسب و غیرمتجانس علیه معترضان و روزنامه‌نگاران در این کشور از جمله در شهر پورتلند استفاده کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
درخواست فلسطین از جامعه جهانی برای آزادی استاندار قدس
وزارت خارجه فلسطین از طرف های بین المللی ذیربط و در راس آنها کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، کشورهای امضا کننده توافقنامه‌های ژنو و شورای حقوق بشر خواست مقامات رژیم صهیونیستی را برای آزادی استاندار قدس اشغالی تحت فشار قرار دهند.
انتقاد دوباره روسیه از نقش مخرب کلاه سفیدها در سوریه در لباس بشردوستانه
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / وزارت امور خارجه روسیه / سوریه / انگلستان
انتقاد دوباره روسیه از نقش مخرب کلاه سفیدها در سوریه در لباس بشردوستانه
مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه با اشاره به حمایت های کشورهای غربی از گروه کلاه سفیدها و تلاش هایی که برای نشان دادن این گروه به عنوان مدافع حقوق بشر می شود، این گروه را همدست تروریست ها خواند که در دزدی و غارت اموال ملت سوریه دست به عادی سازی شرایط می‌زنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •