دوشنبه, ۲۹ دی, ۱۳۹۹ / 18 January, 2021
شکست ترامپ
واپسین روزهای ترامپ؛ جمهوری‌خواهان از او جدا نمی‌شوند!
۳۲ ساعت قبل / انتخابات 2020 آمریکا / پیروزی بایدن / شکست ترامپ
واپسین روزهای ترامپ؛ جمهوری‌خواهان از او جدا نمی‌شوند!
نگرانی از آخرین روزهای حکومت ترامپ در واشنگتن موج می‌زند. همزمان با افزایش تدابیر امنیتی مراسم تحلیف بایدن، رهبران و بدنه حزب جمهوری‌خواه حاضر نیستند که مسیر خود را از ترامپ کاملا جدا کنند.
۳۲ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
اکسیوس: ترامپ حتی سناریوی اعلام پیروزی اش را آماده کرده بود
جاناتان سوان، خبرنگار پایگاه آکسیوس در اولین بخش از سری مطالبش درباره دو ماه پایانی ریاست جمهوری دونالد ترامپ نوشت که ترامپ در دومین هفته از ماه اکتبر و در پی مناظره "سمی" با جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا در 29 سپتامبر و ابتلایش به ویروس کووید-19 که منجر به بستری شدنش در بیمارستان شد، شروع به "برنامه ریزی جدی برای شب انتخابات کرد".
ایالت‌های آمریکا در آماده‌باش کامل/ نگرانی از موج جدید خشونت‌ها در آستانه تحلیف بایدن
۳۳ ساعت قبل / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا / شکست ترامپ
ایالت‌های آمریکا در آماده‌باش کامل/ نگرانی از موج جدید خشونت‌ها در آستانه تحلیف بایدن
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، در حالی که مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا قرار است چهارشنبه 20 ژانویه برگزار شود، شهرهای مختلف آمریکا به خصوص واشنگتن شاهد تشدید تدابیر امنیتی از جمله ایجاد موانع و استقرار هزاران نیروی گارد ملی است.
تماشا کنید: چرا دلار ریزش کرد؟ / علت کاهش قیمت ارز و انتظار بازار برای ادامه این روند چیست؟
۲ روز قبل
تماشا کنید: چرا دلار ریزش کرد؟ / علت کاهش قیمت ارز و انتظار بازار برای ادامه این روند چیست؟
چندی پیش با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ریزش دلار آغاز شد، اما با قطعی شدن شکست ترامپ این ریزش قیمت بیشتر شده است و قیمت دلار در ۱۵ روز گذشته بیش از ۲ هزار تومان ارزان‌تر شده است. فعالان بازار امیدوارند با رفتن ترامپ و رفع تحریم، و آزادی پول‌های بلوکه شدن ایران در چند کشور این روند همچنان ادامه یابد.
۴ روز قبل
ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیازیم
فرمانده کل سپاه گفت: ما به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی‌نیاز شده ایم؛ چه آمریکا به برجام برگردد چه برنگردد.به گزارش ایسنا، سرلشکر حسین سلامی در مراسم گرامیداشت آیت الله مصباح یزدی که در مجموعه فرهنگی ۱۳ آبان برگزار شد، اظهار کرد: علامه مصباح با آبروی خود با خدا معامله کرد. او شخصیتش در میدان نبرد با دشمن شهید شد. او همه آبرو و حیثیت خود را در دفاع از ولایت به میدان آورد و شخصیت او شهید شد.فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، گفت: رئیس جمهوری آمریکا فردی افسرده و شکست خورده است. کسی که آمریکا را به زمین زد، امروز دیگر معمار فشار حداکثری و فشار حداکثری هر دو در هم شکست اند.سلامی تاکید کرد: تمام تمرکز دشمن بر رهبری ماست و می بینید که چگونه بر کلمات و …
روحانی شکست ترامپ را با فرار شاه از ایران مقایسه کرد
۵ روز قبل / حسن روحانی / دونالد ترامپ / فرار شاه از ایران
روحانی شکست ترامپ را با فرار شاه از ایران مقایسه کرد
روحانی با بیان اینکه وضعیت رشد اقتصادی ما تغییر کرده است، گفت: در سال ۹۹ با همه فشارها و ویروس کرونا اقتصاد مثبت در ۶ ماهه بودیم و در پایان شش ماهه دوم هم همه علائم به ما می‌گوید اقتصاد با نفت و اقتصاد بی نفت مثبت خواهد بود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
تنها چند هفته تا احیای دیپلماسی برجام باقی‌مانده است
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به پایان دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا تصریح کرد که تنها چند هفته تا احیای دیپلماسی درباره توافق ‌هسته‌ای ایران باقی مانده است.به گزارش ایرنا، رافائل گروسی این مطلب را در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز مطرح کرد و افزود: روشن است که بحث سر چند ماه نیست. بلکه ما فقط چند هفته دیگر پیش‌رو داریم. جو بایدن وعده داده بود که در صورت شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به برجام بازخواهد گشت. اخیرا شماری از کارشناسان بین‌المللی، اساتید دانشگاه، اندیشمندان، صاحب‌نظران، مدیران اندیشکده‌ها و دیپلمات‌های سابق کشورهای جهان نیز در نامه‌ای خطاب به بایدن خواستار بازگشت فوری آمریکا به توافق هسته ایران شده و تاکید کردند که سیاست های شکست خورده ترامپ علیه …
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
شکست ترامپ، آینده نگری روابط ایران و عربستان
شکست ترامپ فضای سیاسی بین المللی علی الخصوص خاورمیانه را تحت الشعاع خود قرار داده است یکی از موضوعاتی که انتظار می‌رود با روی کار آمدن بایدن در آمریکا در خاورمیانه اتفاق میفتد دو مسئله مهم، موضوع عادی سازی کشورهای منطقه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی و مسئله دوم احتمال گشایش‌های سیاسی در روابط دو قدرت مهم منطقه‌ای جهان اسلام یعنی ایران و عربستان است. عربستان سعودی به علت برخورداری از منابع عظیم نفتی و موقعیت فرهنگی بالقوه‌ای که در بین کشورهای عربی دارد، یکی از تاثیرگذارترین کشورهای خاورمیانه محسوب می شود. به همین جهت این کشور برای آمریکا نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. حجم عظیمی از درآمدهای نفتی این کشور صرف خرید تجهیزات و تسلیحات مدرن از آمریکا گردیده که پیامد آن ایجاد همکاری های نظامی و روابط …
وقفه در روند کاهشی دلار؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / بازار ارز / بازار طلا / دلار / سکه / کاهش / قیمت / خرید و فروش / بازارساز
وقفه در روند کاهشی دلار؟
وضعیت بازار از زاویه دید کاهشی‌های بازار با شکست ترامپ به‌طور کلی تغییر کرده است و قیمت، دشواری زیادی برای بازگشت به روند افزایشی دارد. عده‌ای نیز عنوان می‌کردند، طبیعی بود که بازار پس از چند روز نوسان سنگین کاهشی، یک روز استراحت کند.
حمله به دموکراسی آمریکایی 
  
    
       گالری
۱۳۹۹/۱۰/۲۰ / ساختمان کنگره آمریکا / کنگره آمریکا / خشونت / طرفداران ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات / ریاست جمهوری جو بایدن / آشفتگی در واشنگتن
حمله به دموکراسی آمریکایی گالری
ساعات اولیه دیروز تصاویر شوکه کننده ای از پایتخت ایالات متحده منتشر شد که هجوم طرفداران رئیس جمهوری دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در در تلاشی بی مورد برای تغییر نتایج انتخابات را نشان می دادند. رویترز ساختمان کنگره آمریکا را نماد دموکراسی این کشور توصیف کرده و نوشته این نماد دیروز توسط افراد خشمگین از شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری در برابر جو بایدن دموکرات، اشغال شد. این آشفتگی چندین ساعت ادامه یافت و روز بعد، تنها چیزی که از آن باقی مانده بود، تلی زباله خاکستر و کثیفی بود.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
حذف ترامپ برای همیشه
> بیگدلی در گفتگو با آفتاب یزد: تنها راه باقی مانده برای ترامپ بازگشتن به همان «بیزینس» است> دیاکو حسینی در گفتگو با آفتاب یزد: تلاش برای زدودن نام ترامپ از سیاست آمریکا شروع شده استآفتاب یزد ـ رضا بردستانی: علی بیگدلی ضمن رد«ترامپیسم» و تاکید بر این موضوع که اساساً ترامپ در سپهر سیاسی آمریکا دیگر موضوعیت نخواهد داشت به آفتاب یزد گفت:« جمهوری خواهان به این زودی به عرصه سیاسی آمریکا بازنخواهند گشت مضاف بر این که شکست ترامپ و جمهوری خواهان بر سرنوشت احزاب اروپاییِ نزدیک به آن‌ها نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت از جمله مارین لوپن در فرانسه و بوریس جانسون در انگلستان!»دیاکو حسینی دیگر کارشناس مسائل سیاسی آمریکا نیز در گفت و شنودی با آفتاب یزد «استفاده از الحاقیه 25 قانون اساسی» را مردود دانسته تاکید …
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / ترامپ و بایدن / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ: در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید شرکت نخواهم کرد!
به گزارش مهر، در حالی که کمتر از ۱۳ روز به پایان دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مانده است، وی روز جمعه در یک پیام توئیتری به صراحت اعلام کرد که در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب و جدید ایالات متحده شرکت نخواهد کرد!
اولین توییت ترامپ پس از آزادی اینترنتی: ۷۵ میلیون آمریکایی که به من رای دادند، صدای بلندی در آینده خواهند داشت
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / اشغال کنگره آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
اولین توییت ترامپ پس از آزادی اینترنتی: ۷۵ میلیون آمریکایی که به من رای دادند، صدای بلندی در آینده خواهند داشت
دونالد ترامپ پس از رفع مسدودی حساب توئیتری خود نوشت: ۷۵ میلیون آمریکایی فوق العاده میهن پرستی که به من و شعار عظمت دوباره برای آمریکا رای دادند، صدای بلندی در آینده خواهند داشت. به هیچ شکل و طریقی به آنها بی احترامی نخواهد شد!  
رأی‌الیوم: ترامپ در آستانه سقوط در زباله‌دان تاریخ است/ ایران می‌تواند ناو هواپیمابر آمریکا را منهدم کند
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / اشغال کنگره آمریکا / پایان ترامپ / حمله به ایران / شکست ترامپ
رأی‌الیوم: ترامپ در آستانه سقوط در زباله‌دان تاریخ است/ ایران می‌تواند ناو هواپیمابر آمریکا را منهدم کند
بر اساس این گزارش، بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران سیاسی اقدام نظامی علیه ایران از سوی دونالد ترامپ را یکی از احتمالات قوی می دانند اما در عین حال بعید به دلایل خاصی تحقق یافتن این احتمال را بعید می دانند. دلایل یاد شده عبارتند از :
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا / شکست ترامپ
آیا ترامپ می‌تواند خودش را عفو کند؟
به گزارش ایسنا، به نقل از ایندیپدنت، اگرچه دوران ریاست جمهوری ترامپ هر چه بود سنتی نبود، اما رئیس جمهور تقریباً به یک سنت سیاسی وفادار بوده و آن استفاده از اختیارش به صدور عفونامه است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / جو بایدن و ترامپ / شکست ترامپ
روزنامه آمریکایی: بهترین راه استعفای بی‌سروصدای ترامپ است
در این مقاله آمده است که حمله به نهاد قانون گذاری از جانب رئیس جمهوری که سوگند خورده قوانین آمریکا را رعایت کند فراتر از امتناع از قبول شکست است. این اقدام عبور از خطوط قانون اساسی است که ترامپ پیشتر نیز از آن‌ها عبور کرده است. این اقدام قابل استیضاح است. بسیاری از مخالفان ترامپ فریاد شادی سرمی دهند که پیش بینی‌های آن‌ها درست از آب درآمده است و آن‌ها گفته بودند که او برای ریاست جمهوری مناسب نیست و مدت‌ها قبل باید استیضاح می‌شد. اما نقص‌های شخصیتی ترامپ از همان ابتدا که برای ریاست جمهوری اقدام کرد، برای همه آشکار بود.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / استیضاح ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات
رأی‌گیری در مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب طرح استیضاح ترامپ
به گزارش فارس، اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تشویق و تحریک هواداران خود برای حمله به ساختمان کنگره این کشور، قانونگذاران آمریکایی را دوباره به فکر استیضاح وی انداخته است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / شکست ترامپ در انتخابات / کابینه ترامپ
دومینوی استعفا در کابینه ترامپ / وزیر آموزش هم استعفا کرد
به گزارش فارس، «بتسی دِووس» وزیر آموزش دولت آمریکا استعفانامه خود را به دلیل نقش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور در تهییج هوادارانش و رقم زدن حوادث کنگره آمریکا، ارائه داد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / پیروزی بایدن / شکست ترامپ در انتخابات
رئیس شورای اروپا: نسخه ترامپ پیچیده شد
به گزارش تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «شارل میشل» رئیس شورای اروپا پس از تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سوی اعضای کنگره، اعلام کرد که نسخه ترامپ پیچیده شد.
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / شکست ترامپ در انتخابات / هواداران ترامپ
ترامپ حمله هوادارانش به کنگره را محکوم کرد
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی ویدیویی گفت، حالا که کنگره آمریکا نتایج انتخابات را تایید کرده، "دولت جدید در ۲۰ ژانویه شروع به کار خواهد کرد و اکنون تمرکز او بر اطمینان حاصل کردن از انجام یک انتقال هموار منظم و یکپارچه است".
مقام سابق دولت آمریکا: ترامپ شخصی وحشی است/ نتانیاهو همچنان او را یک صلح طلب می‌داند
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
مقام سابق دولت آمریکا: ترامپ شخصی وحشی است/ نتانیاهو همچنان او را یک صلح طلب می‌داند
در حالی که یک مقام آمریکایی خطاب به صهیونیست‌ها، قهرمان آنها را یک وحشی توصیف کرد و برخی از مسئولین عالی͏رتبه صهیونیست هم بعد از قطعی شدن شکست ترامپ کار انتقاد و حمله به او را آغاز کردند ، اما نتانیاهو همچنان شیفته صلح طلبی!! ترامپ است.
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های ‌پنجشنبه ۱۸ دی
۱۳۹۹/۱۰/۱۸ / روزنامه های کشور / صفحه نخست روزنامه ها
عکس/ صفحه نخست روزنامه‌های ‌پنجشنبه ۱۸ دی
احیای برجام؟ بدون ۱۸ شرط ایران هرگز/دومینوی شکست ترامپ/ دلخوش به توبه آمریکا/ گزینه سوخته از جمله تیترهای روزنامه‌های صبح امروز است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
اعتراف پمپئو به شکست ترامپ
وزیر امور خارجه آمریکا در حالی درباره برنامه‌اش برای محل زندگی خود بعد از کنار رفتن از این سمت صحبت کرده که ظاهرا به شکست دونالد ترامپ در انتخابات نیز اذعان می‌کند. مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با بلومبرگ به گونه‌ای صحبت کرده که نشان می‌دهد می‌داند دیگر «دولت دوم ترامپ» وجود نخواهد داشت. پمپئو یکی از مقام‌های عالیرتبه دولت بود که همان اوایل کار مشروعیت پیروزی جو بایدن، رئیس‌جمهور منتخب در انتخابات را زیر سوال برد. پمپئو سه روز بعد از آنکه رسانه‌ها و شبکه‌ها در هفتم نوامبر گذشته بایدن را پیروز انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند با پرسش درخصوص اینکه آیا با فرآیند انتقال قدرت به بایدن همکاری خواهد کرد مواجه شد. پمپئو در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد به کانزاس برگردد یا در واشنگتن …
اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست‌ جمهوری
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / اقتصادنیوز / جمهور / حالی / فکر / آنجا
اعتراف تلویحی پامپئو به شکست ترامپ در انتخابات ریاست‌ جمهوری
وزیر امور خارجه آمریکا در حالی درباره برنامه‌اش برای محل زندگی خود بعد از کنار رفتن از این سمت صحبت کرده که ظاهرا به شکست دونالد ترامپ در انتخابات نیز اذعان می‌کند.
ترامپ: پنس قدرت جلوگیری از تأیید پیروزی بایدن را دارد
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / دونالد ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات / مایک پنس
ترامپ: پنس قدرت جلوگیری از تأیید پیروزی بایدن را دارد
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته به وقت محلی (سه شنبه)، گزارش روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» در ارتباط با عدم توانایی «مایک پنس» معاون ترامپ برای جلوگیری از فرایند تأیید نتایج الکترال کالج (مجمع گزینندگان) در جلسه امشب (چهارشنبه) کنگره و به معنای دیگر تأیید پیروزی بایدن را تکذیب کرد.
ترامپ: کاخ سفید دست دموکرات‌ها نمی‌افتد/ با تمام توانمان مبارزه خواهیم کرد
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / دونالد ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ: کاخ سفید دست دموکرات‌ها نمی‌افتد/ با تمام توانمان مبارزه خواهیم کرد
به گزارش فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد سه‌شنبه بار دیگر ادعاهای خود درباره وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را تکرار کرد و گفت که «لیبرال دموکرات‌ها»، کاخ سفید را تصاحب نخواهند کرد.
دیپلماسی می‌توانست مانع خروج ترامپ از برجام شود
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / محسن امین زاده / دیپلمات ایرانی / برجام / جو بایدن / ایران و آمریکا
دیپلماسی می‌توانست مانع خروج ترامپ از برجام شود
محسن امین‌زاده دیپلمات سابق و فعال سیاسی گفت: شکست ترامپ یک فرصت مهم دیپلماتیک برای ایران است. از همه طرف به رئیس‌جمهور جدید آمریکا فشار خواهند آورد که درمورد برجام به راحتی با ایران مصالحه نکند. اما به‌هرحال شکست ترامپ در مقابل کسی که برجام را جزء هویت سیاسی و پرستیژ خودش و حزبش تلقی می‌کند، فرصت مهمی است.
هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم نگرانی اصولگرایان از خاتمی بیشتر می‌شود/ اصولگرایان از شکست ترامپ ناراحتند
۱۳۹۹/۱۰/۱۵ / انتخابات 1400 / اصلاح طلبان
هرچه به انتخابات نزدیک می‌شویم نگرانی اصولگرایان از خاتمی بیشتر می‌شود/ اصولگرایان از شکست ترامپ ناراحتند
مدیرعامل بنیاد باران گفت: ما دست شریعتمداری را می‌بوسیم، اما درخواست ما این است که او بانی یک انتخابات آزاد باشد چرا که یک انتخابات آزاد می‌تواند تکلیف اصلاح‌طلبان و اصولگرایان را مشخص کرده و پایگاه واقعی‌شان را به تصویر بکشد.
گزارش| عربستان از تشدید سرکوب مخالفان تا دست و پازدن‌ برای خروج از باتلاق یمن
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
گزارش| عربستان از تشدید سرکوب مخالفان تا دست و پازدن‌ برای خروج از باتلاق یمن
هم‌زمان با رکود اقتصادی بی‌سابقه ناشی از بحران اپیدمی کرونا و کاهش شدید قیمت نفت، شکست ترامپ در انتخابات آمریکا بزرگترین شوک به عربستان در سال ۲۰۲۰ بود.
ترامپ طرفداران خود را به تظاهرات فراخواند
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / دونالد ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ طرفداران خود را به تظاهرات فراخواند
به گزارش تسنیم، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا که واپسین روزهای دوران ریاست جمهوری خود را طی می‌کند، در تازه‌ترین توئیت خود طرفدارانش را به تظاهرات فراخواند.
ترامپ و تندروها مانند دو تیغه قیچی، ریسمان پیوند برجام را بریدند/ مواضع ترامپ با مواضعتندروهای ایران همسو بود
۱۳۹۹/۱۰/۱۰ / برجام / اصلاح طلبان
ترامپ و تندروها مانند دو تیغه قیچی، ریسمان پیوند برجام را بریدند/ مواضع ترامپ با مواضعتندروهای ایران همسو بود
نایب‌رئیس مجلس ششم گفت: ممکن است شاهد جو مثبت موجی از امید در داخل کشور باشیم. نگرانی تندروهای داخلی از شکست ترامپ و مصوبه شتاب‌زده مجلس برای خروج تقریبی از برجام نیز برای جلوگیری از ایجاد این موج و امید است.
۱۳۹۹/۱۰/۰۹
ناراحتی و استیصال عربستان
پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا نفس را در سینه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، به ویژه عربستان، حبس کرده است، چرا که «رابطه ویژه» این کشورها با دولت ترامپ رو به پایان است. در هفته‌ها و ماه‌های اخیر، روزنامه‌نگاران و تحلیلگران به بحث و بررسی پیامدهای ریاست‌جمهوری بایدن، به ویژه برای کشورهای خاورمیانه و علی‌الخصوص ایران پرداخته‌اند و در آثار خود به عواقب پیروزی بایدن برای اسراییل و کشورهای سنی به اصطلاح میانه‌رو در شورای همکاری خلیج فارس، به ویژه عربستان که رقیب اصلی ایران در منطقه است توجه زیادی کرده‌اند. تحلیلگران و مفسران غربی معتقدند ریاست‌جمهوری بایدن یک شکست احتمالی برای عربستان محسوب می‌شود. دولت و حلقه‌های …
ترامپ در اندیشه آشوب خیابانی
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / توییتر / واشنگتن / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / ترامپ
ترامپ در اندیشه آشوب خیابانی
تهران–ایرنا–دونالد ترامپ پس از بازی گلف و بازگشت از اقامتگاه خود در ایالت فلوریدا؛ در توئیتی هواداران خود را به تظاهرات خیابانی علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ فراخواند.انتخاباتی که با شکست ترامپ و پیروزی جو بایدن به اتمام رسید.
ببینید | سه‌بار شکست ترامپ
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
ببینید | سه‌بار شکست ترامپ
از شکست آمریکا در تمدید تحریم های تسحیلاتی تا ناکامی در بازگرداندن تحریم ها، داستان ناتوانی آمریکا در اجماع سازی علیه ایران در یک کلمه برجام است. منبع: ایرنا
آخرین سناریوهای ترامپ برای کاخ سفید
۱۳۹۹/۱۰/۰۷
آخرین سناریوهای ترامپ برای کاخ سفید
دونالد ترامپ، کمتر از 4 هفته دیگر باید از کاخ سفید برود، اما این دلیل نمی‌شود که در همین مدت کوتاه، به فکر اقدامات جنجالی نباشد. به گزارش الجزیره، رئیس‌جمهور آمریکا در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید چند ایده دارد که یک مورد آنها، چیزی فراتر از اقدامات غیرعادی است که از او بسیار دیده شده و می‌تواند بدعتی خطرناک در این کشور باشد. اقداماتی که ترامپ طی مدت باقی مانده در کاخ سفید به‌دنبال اجرای آنهاست، احتمالا شامل این 4مورد باشد: توسل به کنگره برای ابطال انتخابات : شکست ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری …
مهمان‌پرست پاسخ داد: 
اگر کرونا نبود، تحولات جهانی در سال ۲۰۲۰ به چه سمت و سویی می‌رفت؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / سال 2020
مهمان‌پرست پاسخ داد: اگر کرونا نبود، تحولات جهانی در سال ۲۰۲۰ به چه سمت و سویی می‌رفت؟
سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه اظهار کرد: شیوع گسترده ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان، شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین تلاش‌های آمریکا برای عادی سازی روابط برخی از کشور‌های عربی و اسلامی با رژیم صهیونیستی از مهمترین اتفاقات در سال ۲۰۲۰ میلادی در عرصه بین‌الملل بوده است.
اگر کرونا نبود سال 2020 در عرصه جهانی چه اتفاقاتی رخ می داد؟
۱۳۹۹/۱۰/۰۴ / کروناویروس / انتخابات 2020 آمریکا / دونالد ترامپ / جو بایدن / قاسم محبعلی
اگر کرونا نبود سال 2020 در عرصه جهانی چه اتفاقاتی رخ می داد؟
یک کارشناس مسائل بین الملل، اظهار کرد: شیوع گسترده ویروس کرونا در سطح جهانی و همچنین شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از جمله مهمترین تحولات در سال جاری میلادی بوده است.
برجام و تحرکات بین المللی جدید
۱۳۹۹/۱۰/۰۱ / برجام / تحریم / ایالات متحده آمریکا
برجام و تحرکات بین المللی جدید
تهران- ایرنا- پس از شکست ترامپ و پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تا زمان استقرار دولت جدید در کاخ سفید، تحرکات بین‌المللی در خصوص برجام تشدید شده است. نشانه ها حاکی از آن است که اراده جدی برای بازگرداندن پرونده هسته‌ای ایران به ریل برجام در دو طرف ماجرا وجود دارد.
ترامپ حکومت نظامی اعلام می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا / دونالد ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ حکومت نظامی اعلام می‌کند؟
به گزارش فارس، در ادامه پیشنهادهای برخی مقامات آمریکایی به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور برای برقراری حکومت نظامی جهت تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری، گفته می‌شود او نیز در حال بررسی این گزینه است.
۲۰۲۰ و مهمترین تحولات بین المللی و منطقه ای
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / سال 2020 میلادی / تحولات جهان و منطقه / قاسم سلیمانی
۲۰۲۰ و مهمترین تحولات بین المللی و منطقه ای
سال میلادی ۲۰۲۰ با شیوع کرونا آغازی سخت و مرگبار برای مردم جهان بود اما شاهد تحولات بین المللی و منطقه ای مهمی از جمله ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همراهانش توسط آمریکا، جنگ قره باغ ، ادامه تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ملت ها، ناکامی آمریکا در شورای امنیت و در پایان شکست ترامپ هم بوده است.
مردی که پروژه شکست ترامپ را مدیریت کرد
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / محمد رضا اسلامی / دونالد ترامپ / باراک اوباما / ایالات متحده آمریکا
مردی که پروژه شکست ترامپ را مدیریت کرد
فرزند مهاجر کنیایی؛ خندان ولی مدیر پروژه!
770روز توفانی در اقتصاد ایران/ واکنش بازارها به شکست ترامپ
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / اقتصاد / انتخابات آمریکا / تورم / دلار / رشد اقتصادی / نرخ ارز / ترامپ / بورس / قیمت دلار / بازار سهام
770روز توفانی در اقتصاد ایران/ واکنش بازارها به شکست ترامپ
آمارها نشان می‌دهد بازارهای دارایی در داخل ایران، پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در 13آبان، به شکلی آشکار جهت حرکت خود را تغییر داده‌اند. در 40روز گذشته، جریان پول‌های داغ از بازارهای طلا و ارز به سمت بازار سرمایه تمایل پیدا کرده است.
ترامپ نمی خواهد کاخ سفید را ترک کند ! / رئیس جمهور بی سلاح!
۱۳۹۹/۰۹/۲۹
ترامپ نمی خواهد کاخ سفید را ترک کند ! / رئیس جمهور بی سلاح!
اگرچه مجمع نمایندگان الکترال شکست ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد تایید قرار داده و از بایدن ( با 306 رای الکترال) به عنوان پیروز انتخابات یاد کرده اند، اما به نظر می رسد رئیس جمهرو شکست خورده فعلی ایالات متحده به سادگی حاضر به پذیرش این شکست سهمگین نیست!ترامپ گوید مانند مردم کشورش از دیوان عالی ایالات متحده «بسیار ناامید» شده است.این اظهارات چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا در حالی بیان می شود که تلاش های او برای تغییر نتیجه انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) بی نتیجه بوده است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ خطاب به جمهوریخواهان: برای حق‌تان بجنگید!
رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی خطاب به جمهوریخواهان سنا، با لحنی توام با شکایت به آنها گفت که انتخابات را با اختلاف زیاد برده و آنها نباید پیروزی را به دموکرات‌ها واگذار کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / بایدن و ترامپ / شکست ترامپ در انتخابات
ابراز نگرانی تیم انتقالی بایدن از توقف ناگهانی همکاری با پنتاگون
به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل، «یوهانس آبراهام» مدیر اجرایی تیم انتقالی جو بایدن جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران ضمن ابراز نگرانی از تصمیم وزارت دفاع آمریکا برای توقف همکاری با تیم انتقالی بایدن دست‌کم به مدت دو هفته، این تصمیم وزارت دفاع آمریکا را «ناگهانی» خواند و تأکید کرد که قبلاً هیچ توافقی در این زمینه بین دو طرف صورت نگرفته است.
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
پیشنهاد خطرناک مایکل فلین به ترامپ برای انتخابات مجدد
به گزارش فارس، «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت، باید با استقرار ارتش انتخابات ریاست جمهوری را دوباره برگزار کرد.
ترامپ: در انتخابات تقلب شد؛ از دیوان عالی ناامید شدم
۱۳۹۹/۰۹/۲۸ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ: در انتخابات تقلب شد؛ از دیوان عالی ناامید شدم
به گزارش فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به رغم تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج)، همچنان به شکست خود اذعان نکرده و می‌گوید که در این انتخابات علیه او تقلب صورت گرفت.
کارشکنی جدید جمهوری‌خواهان در علیه تصمیم برجامی بایدن
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / توافق هسته‌ای / جمهوریخواهان / جو بایدن / برجام
کارشکنی جدید جمهوری‌خواهان در علیه تصمیم برجامی بایدن
جمهوریخواهان افراطی که از شکست ترامپ در انتخابات سخت خشمگین هستند، در پی کارشکنی و ناکام کردن برنامه‌های بایدن رئیس جمهوری منتخب در بازگشت به برجام هستند.
نگرانی و کارشکنی جمهوریخواهان سنا از تصیم بایدن برای بازگشت به برجام
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / برجام / مجلس سنا / حزب جمهوری خواه آمریکا / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / رافائل گروسی
نگرانی و کارشکنی جمهوریخواهان سنا از تصیم بایدن برای بازگشت به برجام
تهران- ایرنا- جمهوریخواهان افراطی که از شکست ترامپ در انتخابات سخت خشمگین هستند، در پی کارشکنی و ناکام کردن برنامه های بایدن رئیس جمهوری منتخب در بازگشت به برجام هستند.
خوشحالی روحانی از شکست ترامپ در انتخابات +فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
خوشحالی روحانی از شکست ترامپ در انتخابات +فیلم
روحانی: ما از آمدن بایدن ذوق‌زده نیستیم اما از رفتن ترامپ جنایتکار بسیار خوشحالیم
نشست کمیسیون مشترک برجام در فصل جدید
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / برجام / اتحادیه اروپا / کمیسیون مشترک برجام
نشست کمیسیون مشترک برجام در فصل جدید
تهران- ایرنا- کمیسیون مشترک برجام امروز در فضایی بسیار متفاوت از گذشته برگزار می‌شود؛ فضایی متاثر از شکست ترامپ و پایان فشار حداکثری وی بر ایران. البته در این شرایط هر چند امید به احیای برجام افزایش یافته اما تروئیکای اروپا و بایدن سیاست همسویی را برای بهره‌گیری از تحریم‌ها در پیش گرفته‌اند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۷
تحریم کنندگان ایران، این رویکرد شکست خورده را به موزه تاریخ بسپارند
رئیس جمهوری با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر فشار تحریم‌ها و جنگ اقتصادی تمام عیار ترامپ علیه ایران واقعیت‌های بزرگی را به جهان و همه بدخواهان ایران نشان داد، گفت: ترامپ ظرفیت ها و حقایق توانایی های جمهوری اسلامی ایران را اصلا نشناخت و برمبنای توهمات خود اقدام کرد.به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: به همه کسانی که تصور می کنند با اقداماتی نظیر تحریم به دنبال شکست ایران هستند، توصیه می کنم برای همیشه این رویکرد غلط و شکست خورده را به موزه تاریخ بسپارند.رئیس جمهور با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر فشار تحریم‌ها و جنگ اقتصادی تمام عیار ترامپ علیه ایران واقعیت‌های بزرگی را به جهان و همه بدخواهان …
منتقدین بودجه ۱۴۰۰ دچار اشتباه راهبردی شده‌اند/ نشناختن ملت ایران از دلایل شکست ترامپ در انتخابات آمریکا بود
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / جلسات / حجت‌الاسلام حسن روحانی / ایران / آمریکا / کاخ سفید / اخبار داغ
منتقدین بودجه ۱۴۰۰ دچار اشتباه راهبردی شده‌اند/ نشناختن ملت ایران از دلایل شکست ترامپ در انتخابات آمریکا بود
رئیس‌جمهور گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر مبنای ظرفیت‌ها و توانمندی ایران تدوین شده، انکار آن نادیده گرفتن این حقایق است.
روحانی: نشناختن توانمندی‌های ملت ایران از دلایل شکست ترامپ بود/ لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر مبنای ظرفیت‌ها تدوین شده است
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / اقتصاد ایران / حسن روحانی / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت / لایحه بودجه 1400
روحانی: نشناختن توانمندی‌های ملت ایران از دلایل شکست ترامپ بود/ لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر مبنای ظرفیت‌ها تدوین شده است
به گزارش الف، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: به همه کسانی که تصور می کنند با اقداماتی نظیر تحریم به دنبال شکست ایران هستند، توصیه می کنم  برای همیشه این رویکرد غلط و شکست خورده را به موزه تاریخ بسپارند.
روحانی: برخی منتقدان بودجه ۱۴۰۰ دچار اشتباه راهبردی شده اند؛ تصور می‌کنند بودجه با اتکا به نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده / مبنای تدوین بودجه، ظرفیت‌های اقتصادی کشور و واقعیت‌های بین المللی بوده / ناکامی کاخ سفید در مواجهه با ایران از دلایل شکست ترامپ در انتخابات بود
۱۳۹۹/۰۹/۲۵
روحانی: برخی منتقدان بودجه ۱۴۰۰ دچار اشتباه راهبردی شده اند؛ تصور می‌کنند بودجه با اتکا به نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده / مبنای تدوین بودجه، ظرفیت‌های اقتصادی کشور و واقعیت‌های بین المللی بوده / ناکامی …
روحانی با بیان اینکه برخی منتقدان بودجه سال آینده دچار همان اشتباه راهبردی نادیده گرفتن و انکار واقعیت‌ها و توانایی اقتصادی کشور شده اند، گفت: برخلاف تصور و تحلیل کسانی که معتقدند بودجه با اتکا به اتفاقات بین المللی و نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده، باید تاکید کنیم که بودجه ۱۴۰۰ دقیقا با اتکا و تکیه بر ظرفیت‌های اقتصادی ایران نوشته شده است.
سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه، سرانجام به شکست ترامپ اذعان کردند
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / دونالد ترامپ / جو بایدن / دونالد ترامپ / جو بایدن / آمریکا / جمهوری‌خواه / دموکرات / انتخابات
سناتورهای ارشد جمهوری‌خواه، سرانجام به شکست ترامپ اذعان کردند
بعد از مشخص شدن نتیجه آرای «مجمع گزینندگان» و تایید پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، چند قانونگذار ارشد جمهوری‌خواه شامل نفر دوم این حزب در مجلس سنا به پیروزی بایدن اذعان کردند.
حمایت چراغ خاموش جمهوریخواهان از بایدن
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / اقتصادنیوز / جمهوری‌خواهان / پذیرفته / ریچموند
حمایت چراغ خاموش جمهوریخواهان از بایدن
اقتصاد نیوز : بسیاری از نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان پشت درب های بسته پیروزی بایدن و شکست ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفته اند.
متحدان ترامپ به دنبال تغییر نتیجه انتخابات در کنگره / نیویورک تایمز:‌ این نبرد در کنگره می‌تواند به نمایشی نابسامان تبدیل شود و پنس را مجبور به قبول شکست ترامپ کند
۱۳۹۹/۰۹/۲۳
متحدان ترامپ به دنبال تغییر نتیجه انتخابات در کنگره / نیویورک تایمز:‌ این نبرد در کنگره می‌تواند به نمایشی نابسامان تبدیل شود و پنس را مجبور به قبول شکست ترامپ کند
در حالی که رئیس‌جمهور آمریکا همچنان از پذیرش شکست در انتخابات علیرغم رد شدن شکایت‌های انتخاباتی‌‌اش سر باز می‌زند، گروه کوچکی از حامیان وفادار وی در کنگره در حال طرح‌ریزی برای چالش مرحله آخر در مجلس نمایندگان آمریکا در اوایل ماه ژانویه برای تغییر دادن نتیجه انتخابات به نفع وی هستند. به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، نبرد ششم ژانویه (۱۷ دی) در کنگره می‌تواند به نمایشی نابسامان و عمیقا تفرقه‌انگیز ختم بشود که «مایک پنس» معاون ترامپ را در موقعیت دشواری قرار دهد و مجبور بشود یک بار و برای همیشه شکست ترامپ را تایید کند.
ترامپیسم چه بلایی بر سر حزب جمهوری‌خواه آورده است؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / اقتصادنیوز / محافظه / آورده / بیم / نهادها
ترامپیسم چه بلایی بر سر حزب جمهوری‌خواه آورده است؟
اقتصاد نیوز : حزب جمهوری‌خواه پس از شکست ترامپ در انتخابات قدرت خود را از دست داده و در وضعیتی دشوار قرار گرفته است. بیم آن می‌رود که ترامپیسم در این حزب همچنان در آینده نیز باقی بماند و در سیاست این حزب تاثیرگذار باشد.
حزب جمهوری‌خواه آمریکا و مشکلی به نام ترامپیسم
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / دونالد ترامپ
حزب جمهوری‌خواه آمریکا و مشکلی به نام ترامپیسم
حزب جمهوری‌خواه پس از شکست ترامپ در انتخابات قدرت خود را از دست داده و در وضعیتی دشوار قرار گرفته است. بیم آن می‌رود که ترامپیسم در این حزب همچنان در آینده نیز باقی بماند و در سیاست این حزب تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا / شکست ترامپ در انتخابات
ترامپ: به هر حال من برنده شدم!
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین توئیت خود نوشت: اگر ۱۰ درصد از رای دهندگان از هانتر بایدن (پسر جو بایدن) اطلاع داشتند، رای خود را تغییر می‌دادند؛ اما به هر حال من برنده شدم!
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.همشهری: ترامپ را «دست خدا» آورد و بُردپایان زودهنگام دوران ترامپ در کاخ سفید، یک شگفتی سیاسی بزرگ در دورانی است که جهان به‌ خاطر کرونا دگرگون شده و هنجارهای سیاسی در هم شکسته‌اند. حسین دهشیار، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی، که شناختی عمیق از سازوکارهای سیاسی در آمریکا دارد، معتقد است شکست ترامپ در انتخابات سوم نوامبر امسال، ثمره همین دوران ویژه است. دکتر دهشیار شکست او را، همانقدر غافلگیرکننده می‌داند که پیروزی‌اش را شگفتی‌ساز می‌دانست. او، در گفت‌وگو با همشهری، رفتار ترامپ برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات را طبیعی خوانده و معتقد است آینده جریان فکری سیاسی …
ببینید | گوشه‌ای از مناظره جنجالی در آمریکا؛ مبارزه بزرگ بر سر تعیین سرنوشت سنا و کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا / دونالد ترامپ / جوزف بایدن
ببینید | گوشه‌ای از مناظره جنجالی در آمریکا؛ مبارزه بزرگ بر سر تعیین سرنوشت سنا و کاخ سفید
«کلی لوفلر» سناتور جمهوری‌خواه، پیش از انتخابات سرنوشت‌ساز دور دوم سنا در ژانویه با همکار دموکرات خود «رافائل وارناک» وارد مناظره شد. لوفلر در این مناظره اقدام ترامپ در «توسل به قانون» در ایالت‌های مورد مناقشه را حق او دانست و بارها و بارها در خصوص اعلامِ شکست ترامپ در مقابل اصرار وارناک طفره رفت. منبع: خبرآنلاین
ترامپ را «دست خدا» آورد و بُرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
ترامپ را «دست خدا» آورد و بُرد
جواد نصرتی_روزنامه نگار پایان زودهنگام دوران ترامپ در کاخ سفید، یک شگفتی سیاسی بزرگ در دورانی است که جهان به‌ خاطر کرونا دگرگون شده و هنجارهای سیاسی در هم شکسته‌اند. حسین دهشیار، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی، که شناختی عمیق از سازوکارهای سیاسی در آمریکا دارد، معتقد است شکست ترامپ در انتخابات سوم نوامبر امسال، ثمره همین دوران ویژه است. دکتر دهشیار شکست او را، همانقدر غافلگیرکننده می‌داند که پیروزی‌اش را شگفتی‌ساز می‌دانست. او، در گفت‌وگو با ما، رفتار ترامپ برای زیر سؤال …
کسانی که مخالف مذاکره بودند، پیشرو آن می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / جهان / دولت / سازمان ملل / سیاسی و اقتصادی / وزارتخانه
کسانی که مخالف مذاکره بودند، پیشرو آن می‌شوند
ربیعی در پاسخ به این پرسش که نظر دولت درباره پیگیری برجام چیست؟ تصریح کرد: سال 1399 و شرایط بین‌المللی پیش آمده بعد از پیروزی‌های ما در سازمان ملل و شکست ترامپیزم شرایط خوبی را برای منافع ملی ایجاد کرده که اگر از آن استفاده کنیم
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
پیش‌بینی ربیعی از تغییر موضع مخالفان برجام
علی ربیعی، سخنگوی دولت در سخنانی که به‌نظر می‌رسد انتقاد به مصوبه اخیر مجلس درباره برجام است، گفته‌: سال1399 و شرایط بین‌المللی پیش آمده بعد از پیروزی‌های ما در سازمان ملل و شکست ترامپیسم، شرایط خوبی را برای منافع ملی ایجاد کرده که اگر از آن استفاده کنیم، در آینده آثار بهتری از خود نشان خواهد داد. عده‌ای فکر نکنند که می‌توانند یک برش از تاریخ را کنار بگذارند با این فرض که جناح متبوعشان در آینده بتواند این کار را ادامه دهد. من صراحتا می‌گویم که این طرز تفکر جفا به نسل‌های بعدی است. تحولات سیاسی و …
ویدیو / زندگی پس از ترامپ؛ چه آینده‌ای در انتظار حزب جمهوری‌خواه است؟ +زیرنویس فارسی
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
ویدیو / زندگی پس از ترامپ؛ چه آینده‌ای در انتظار حزب جمهوری‌خواه است؟ +زیرنویس فارسی
آیا ترامپ پس از ریاست جمهوری همچنان محبوب‌ترین فرد در حزب جمهوری‌خواه است و سلطه قوی بر حزب دارد؟ اجرای ترامپیست بدون خود ترامپ ممکن است؟ و آیا امکان شکست ترامپ در رقابت درون حزبی در صورت نامزدی در ۲۰۲۴ وجود دارد؟ گزارش اکونومیست را ببینید.
سعید لیلاز: نتیجه قانون مجلس، احیای سیاست ترامپیسم است
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / سعید لیلاز / اصلاح طلبان / برجام / مجلس یازدهم / طرح برجامی مجلس
سعید لیلاز: نتیجه قانون مجلس، احیای سیاست ترامپیسم است
سعید لیلاز گفت: به محض اینکه وحشی‌ترین دولت تاریخ امریکا کنار می‌رود و تغییراتی را در چشم‌انداز می‌شود دید، ما شروع کردیم به رادیکالیسم. در حالی‌که سؤال این است که چرا قبلش این کار را نکرده بودند؟ تقارن این اقدام با شکست ترامپ شبهات بسیاری دارد، چرا که مشخصاً زمین بازی برای رادیکال‌های صهیونیست و امریکایی و عربی را فراهم می‌کند.
سنگ‌هایی که نمایندگان هل می‌دهند تا ترامپ سر راه برجام بگذارد | تقارن اقدام مجلس با شکست ترامپ شبهات بسیاری دارد
۱۳۹۹/۰۹/۱۵ / هسته‌ای - برجام / سعید لیلاز / ایران و آمریکا / دولت دوازدهم / حسن روحانی / آمریکا - دونالد ترامپ / مجلس شورای اسلامی
سنگ‌هایی که نمایندگان هل می‌دهند تا ترامپ سر راه برجام بگذارد | تقارن اقدام مجلس با شکست ترامپ شبهات بسیاری دارد
سعید لیلاز معتقد است که قانون جدید مجلس درخصوص مسأله‌ هسته‌ای با توجه به پیام‌هایی که به خارج از کشور می‌فرستد و همین‌طور اختلالی که برای صبر راهبردی نظام ایجاد می‌کند، می‌تواند تأثیر مخربی داشته باشد.
ترور، بازی ترامپ و نتانیاهو در زمینی سوخته
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / تروریسم / عربستان سعودی / محسن فخری‌زاده / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن / رژیم صهیونیستی / امارات‌ متحده ‌عربی / ترور دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی ایران / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
ترور، بازی ترامپ و نتانیاهو در زمینی سوخته
تهران-ایرنا- شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آغازی شد بر پایان سیاست «فشار حداکثری»،اما با روی آوردن او و بنیامین نتانیاهو به جنایات تروریستی نشان می دهد آنها با بازی در یک زمین سوخته تلاش می‌کنند تا راه بازگشت دولت بایدن به دیپلماسی و احیای برجام را دشوار کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
داستان دو زن و یک کودک
انتخاب بایدن از نظر اصولگرایان تندرو غیرمنتظره بود و تقریبا همه محاسبات آنان را برای 1400 به‌هم زد، زیرا با وجود ترامپ از یک‌سو تحریم‌ها ادامه می‌یافت و آنان مستمسکی برای حمله به دولت می‌داشتند و از سوی دیگر چالش اصلی انتخابات بر محور برجام و بازگشت به آن شکل نمی‌گرفت، زیرا برجام عملا با خارج شدن امریکا، زمین‌گیر شده بود و با وجود ترامپ همچنان زمین‌گیر می‌ماند، بنابراین در صورت انتخاب ترامپ، حتی اگر انتخاباتی رقابتی را در سال آینده شاهد می‌بودیم، مساله سیاست خارجی و برجام نمی‌توانست محور رقابت‌ها باشد. اکنون با شکست ترامپ و آمدن بایدن، صورت کلی ماجرا تغییر کرده است، زیرا بازگشت امریکا به برجام مشکل اصلی نیست، بلکه مشکل اصلی این است که …
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
دعا کنیم ترامپ برگردد!
عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در صفحه توییتری خود نوشت: دعا کنیم ترامپ برگردد؛ با این رفتاری که از جناح اصولگرا در این یکی دو روز می‌بینیم باید دعا کرد، ترامپ برگردد چون کارهایی که انجام می‌دهند تا تحریم ‌ها باقی بماند ناشی از عصبی شدن از شکست ترامپ است و خطرش برای ایران بیشتر از وجود ترامپ است.
توئیت کنایه آمیز عباس عبدی به اصولگرایان: دعا کنیم ترامپ برگردد! + توئیت
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
توئیت کنایه آمیز عباس عبدی به اصولگرایان: دعا کنیم ترامپ برگردد! + توئیت
یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی نوشت: باید دعا کرد، ترامپ برگردد چون کارهایی که انجام می‌دهند تا تحریم‌ها باقی بماند ناشی از عصبی شدن از شکست ترامپ است و خطرش برای ایران بیشتر از وجود ترامپ است.
عباس عبدی: با این رفتاری که از اصولگراها می‌بینیم باید دعا کرد، ترامپ برگردد؛ کارهایی که انجام می‌دهند ناشی از عصبی شدن از شکست ترامپ است؛ خطر این کارها برای ایران بیشتر از وجود ترامپ است
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
عباس عبدی: با این رفتاری که از اصولگراها می‌بینیم باید دعا کرد، ترامپ برگردد؛ کارهایی که انجام می‌دهند ناشی از عصبی شدن از شکست ترامپ است؛ خطر این کارها برای ایران بیشتر از وجود ترامپ است
عباس عبدی در توییتر نوشت: دعا کنیم ترامپ برگردد. با این رفتاری که از جناح اصولگرا در این یکی دو روز می‌بینیم باید دعا کرد، ترامپ برگردد چون کارهایی که انجام می‌دهند تا تحریم ‌ها باقی بماند ناشی از عصبی شدن از شکست ترامپ است و خطرش برای ایران بیشتر از وجود ترامپ است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
سکوت پیونگ یانگ در قبال پیروزی بایدن
کره شمالی به شکل عجیبی در قبال نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری امریکا سکوت اختیار کرده است. البته از آنجایی که دونالد ترامپ رییس‌جمهور کنونی امریکا هنوز شکست را نپذیرفته، چندان عجیب نیست که پیونگ‌یانگ تا حدی در این خصوص سردرگم باشد. البته که کره‌ای‌ها احتمالا با شکست ترامپ احساس ناامیدی می‌کنند. هر چه نباشد، برای کره شمالی، امریکا یعنی دونالد ترامپ. او با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی مثل رهبر یک کشور عادی رفتار کرد و سه بار با او دیدار داشت. این دستاورد چیزی نبود که حتی پدر یا پدربزرگ کیم به آن دست یافته باشند. شاید کیم امید دارد ادعاهای بی‌اساس ترامپ در خصوص تقلب در انتخابات، راست باشد.
اراده روسیه برای شکست ترامپ در پروژه صادرات گاز به اروپا
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / روسیه / آمریکا / ترامپ / صادرات گاز
اراده روسیه برای شکست ترامپ در پروژه صادرات گاز به اروپا
در حالی که آمریکا قصد دارد به زودی تحریم‌های جدیدی علیه پروژه گازی نورد استریم2 روسیه اعمال کند، اما مسکو مصّر است تا این پروژه را هر طور که شده، به اتمام برساند.
ترامپ هیچ کار احمقانه‌ای نخواهد کرد!
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / شکست ترامپ / تسلیم شدن ترامپ / جو بایدن / انتقال قدرت / رئیس جمهور جدید آمریکا
ترامپ هیچ کار احمقانه‌ای نخواهد کرد!
ابوالفتح با اشاره به اینکه ترامپ اقدامی خارج از عرف را طی این دوماهی که به مهلت اتمام ریاست جمهوریش باقی مانده انجام نخواهد داد، یادآور شد: این روز‌ها بعضا گفته می‌شود، که ترامپ ممکن است دست به اقدام احمقانه‌ای بزند و مثلا جنگی را در خاورمیانه راحت بیندازد، من با این نظر به شدت مخالف هستیم، زیرا که دلیل منطقی وجود ندارد که او این زمان چنین کاری را انجام دهد، اگر او می‌خواست دست به اقدامی بزند، باید، قبل از انتخابات این کار را انجام می‌داد که می‌توانست بر روی رای دادن مردم آمریکا تاثیر بگذارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •