جمعه, ۱۱ مهر, ۱۳۹۹ / 2 October, 2020
استخر
ژاپن از یخ ماه سوخت هیدروژنی می‌سازد
۱۴ ساعت قبل / فناوری فضایی / ژاپن / سفر به ماه / کره ماه / آمریکا / ناسا / فناوری
ژاپن از یخ ماه سوخت هیدروژنی می‌سازد
ژاپن تصمیم دارد با استخراج یخ ماه سوخت هیدروژنی برای اکتشافات فضایی بسازد.
تولید سالانه ۲۵۰۰ تن ماهی در خواهرخوانده شیلات ایران
۲۰ ساعت قبل / پرورش ماهی / کشت کلزا / استانی-اقتصادی
تولید سالانه ۲۵۰۰ تن ماهی در خواهرخوانده شیلات ایران
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان نهاوند با بیان اینکه ۶۲ واحد پرورش ماهی در خواهرخوانده شیلات ایران وجود دارد، گفت: در حال حاضر ۴۶ استخر پرورش ماهی در شهر نهاوند فعال است.
بیماری لکه سفید میگوها را به کام مرگ کشاند
۲۹ ساعت قبل / بیماری لکه سفید
بیماری لکه سفید میگوها را به کام مرگ کشاند
بیماری «لکه سفید» در برخی استخرهای پرورش میگو در بندرریگ شهرستان گناوه بخشی از میگوهای این سایت را به کام مرگ کشاند.
سانسور قیمت مسکن در وزارت راه
۳۲ ساعت قبل / آمار معاملات مسکن / بازار مسکن / قیمت مسکن
سانسور قیمت مسکن در وزارت راه
متولی بخش مسکن در توجیه «سانسور ۲ ماهه اطلاعات و آمارهای حیاتی بازار ملک» اعلام کرده است: «چون برای انتشار آمار مربوط به قیمت مسکن، اول باید قیمت‌های غیرطبیعی، شناسایی و حذف می‌شدند بنابراین ما ابتدا آمارهای خام را استخراج کردیم و بعد از آن قیمت‌های واقعی را مشخص کردیم. به‌زودی هم آمارهای ۲ ماه اخیر مربوط به معاملات مسکن را منتشر می‌کنیم.» نوشته سانسور قیمت مسکن در وزارت راه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری
۳۴ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - هرمزگان
فروشگاه خدمات موبایل و نفوذ به حریم خصوصی مشتری
سرپرست پلیس فتا استان از کشف پرونده ربایش و سرقت داده های غیرمجاز تلفن همراه خبر داد و گفت: در برخی از پرونده های جرائم سایبری شخص شاغل در فروشگاه خدمات موبایل پس از ریکاوری یا تعمیر گوشی اقدام به استخراج اطلاعات یا نصب بدافزار می کند.
استاد مفاهیم نوین شهرسازی
۴۱ ساعت قبل
استاد مفاهیم نوین شهرسازی
 پیروز حناچی‌‌- شهردار تهران حدود یک سده است که رشته شهرسازی در دانشگاه به‌عنوان یک رشته تحصیلی شناخته شده است. مرحوم دکتر محسن حبیبی از نخستین دانش آموختگان این رشته بود که تحصیلات خود را در کشور فرانسه ادامه داده و پس از بازگشت، یکی از استادان موثر و باسواد زمانه خود شد که مفاهیم این حوزه را توسعه داد. کلاس‌های درس ایشان همیشه آمیخته با مفاهیم نوین شهرسازی و همراه با مباحث عمیق بود که مبتنی بر تجربیات ریشه دار سایر کشورها از یک‌سو و استخراج مفاهیم شهرسازی به‌خصوص در  عصر‌صفویه و شهر اصفهان از …
۴۱ ساعت قبل
اشکال باورنکردنی به قیمت مسکن
متولی بخش مسکن در توجیه «سانسور 2 ماهه اطلاعات و آمارهای حیاتی بازار ملک» اعلام کرده است: «چون برای انتشار آمار مربوط به قیمت مسکن، اول باید قیمت‌های غیرطبیعی، شناسایی و حذف می‌شدند بنابراین ما ابتدا آمارهای خام را استخراج کردیم و بعد از آن قیمت‌های واقعی را مشخص کردیم. به‌زودی هم آمارهای 2 ماه اخیر مربوط به معاملات مسکن را منتشر می‌کنیم.»
کشف ۴۳ دستگاه ماینر بدون مجوز در تهران
۴۶ ساعت قبل / اخبار حوادث / دستگاه ماینر / ماینر / ارز دیجیتال / تهران / جوادیه تهران / دستگیری / جزئیات دستگیری / بازداشت
کشف ۴۳ دستگاه ماینر بدون مجوز در تهران
سرکلانتر هفتم پایتخت از کشف ۴۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال که به صورت غیر مجاز در محدوده جوادیه تهران در حال بهره برداری بودند، خبر داد.
تماشا کنید: مشاجره با چاشنی توهین / ترامپ یا بایدن؛ کدامیک برنده اولین مناظره بودند؟
۲ روز قبل
تماشا کنید: مشاجره با چاشنی توهین / ترامپ یا بایدن؛ کدامیک برنده اولین مناظره بودند؟
اولین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و جو بایدن با جنجال های متعددی همراه بود. پس از این مناظره، آمارهای متعددی درباره حواشی آن استخراج و اعلام شده است.
استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال در جوادیه
۲ روز قبل / جوادیه / محله جوادیه / دستگاه ماینر / پلیس / کلانتری
استخراج غیرمجاز ارز دیجیتال در جوادیه
سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری تهران بزرگ از اجرای دو عملیات در محله جوادیه و کشف 43 دستگاه استخراج ارز دیجیتال و دستگیری موادفروش حرفه‌ای دراین محله خبر داد.
۲ روز قبل
یک گزارش تلخ از هیرکانی؛ در کلاکولی مرگ نفس می‌کشد
در پایین دست جاده «کلاکولی» گردشگران مشغول تفریح‌اند، گروهی ماهی کبابی که آب استخرهایش از آب بالادست تامین می‌شود سفارش می‌دهند. زنی کنار جاده شالی یا رواندازی می‌فروشد، در شهر هم خبری نیست، همه سر در کار خود دارند، در تلویزیون و مطبوعاتی استانی روال سابق است، از هم‌افزایی بین‌بخشی میان ادارات و سازمان‌ها خبری نیست و در آن بالا‌ها در «کلاکولی» زندگی از دست می‌رود.
۲ روز قبل
امیر کویت درگذشت
دیوان پادشاهی کویت رسماً درگذشت صباح الاحمد الصباح امیر این کشور را تایید کرد.به گزارش گروه بین‫الملل خبرگزاری تسنیم، تلویزیون کویت خبر درگذشت امیر این کشور را اعلام کرد.دفتر امیری کویت رسما خبر درگذشت شیخ الصباح امیر این کشور را اعلام کرد.اخیرا گزارش‌هایی از وخامت وضعیت جسمانی امیر کویت به گوش می‌رسید.وی چهاردمین امیر کویت است که در سن 91 سالگی درگذشت.کویت یکی از کشورهای عربی خاورمیانه است. این کشور دارای مرزهای زمینی با عراق و عربستان سعودی و مرزهای آبی با ایران از راه خلیج فارس است.خاندان صباح در کویت از سال 1760 حکومت خود را بر این کشور آغاز کردند. کشف و استخراج نفت در این کشور از سال 1938 به عنوان مهم‫ترین درآمد ملی این کشور آغاز شد.ارتش عراق در زمان حکومت صدام حسین و حزب بعث عراق در تاریخ …
سرخط فارس| یارانه آب برای پرشدن استخر ریچ‌کیدزآف‌تهران
۳ روز قبل
سرخط فارس| یارانه آب برای پرشدن استخر ریچ‌کیدزآف‌تهران
در شهر تهران روزانه حدود 3.5میلیون مترمکعب آب مصرف می‌شود که 47 درصد از این میزان صرفا در مناطق 1و2و3 پایتخت است.
بیش از ۴.۶ میلیون تن شن و ماسه آبرفتی در استان تهران استخراج شد
۳ روز قبل / کمیته ایرانی ICC / توسعه اقتصادی / جهش تولید / اختصاصی ایرنا / سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران / اقتصادی
بیش از ۴.۶ میلیون تن شن و ماسه آبرفتی در استان تهران استخراج شد
تهران- ایرنا- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ تن شن و ماسه آبرفتی طی نیمه نخست امسال از معادن استان استخراج شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پنج درصد افزایش داشت.
گزارش نشریه فرانسوی درباره استخراج یک سوم بیت‌کوین جهان در ایران در آینده نزدیک
۳ روز قبل / همشهری روزنامه / تکنولوژی (فناوری) - دیجیتال / ارز - بازار جهانی
گزارش نشریه فرانسوی درباره استخراج یک سوم بیت‌کوین جهان در ایران در آینده نزدیک
یک نشریه فرانسوی گزارش داده که برای مقابله با تحریم‌ها، احتمالا به‌زودی یک سوم استخراج بیت‌کوین جهان در ایران صورت می‌گیرد.
۳ روز قبل
خیز ایران برای تبدیل‌شدن به قطب ماینینگ
  تحریم‌های یکجانبه آمریکا، دردسرهای انتقال پول با سوئیفت و مشکلات فروش نفت باعث شده تا در ایران توجه ویژه‌ای به استخراج رمزارزها یا به‌اصطلاح ماینینگ شود. این مسئله‌ای است که از چشم رسانه‌های خارجی هم پنهان نبوده است. نشریه فرانسوی کوین‌تریبیون اخیرا در گزارشی با توجه به تحولات صورت گرفته در این رابطه اعلام کرده به‌احتمال زیاد ایران به‌زودی تبدیل به یکی از قطب‌های مهم ماینینگ جهان می‌شود. در این گزارش تخمین زده شده با توجه به تولید بالای انرژی برق در کشور احتمالا به‌زودی یک سوم ماینینگ بیت‌کوین …
استخراج اسمی معادن مس زنجان ۲۲۰ هزار تن  است
۴ روز قبل
استخراج اسمی معادن مس زنجان ۲۲۰ هزار تن است
زنجان- رئیس سازمان صمت زنجان از وجود ۲۰ معدن مس در استان زنجان خبر داد و گفت: استخراج اسمی این معادن ۲۲۰ هزار تن و ذخیره قطعی آنها ۲۴۰ هزار تن می باشد.
خسارت جبران ناپذیر کرونا برای رشته‌های آبی/ حضرتی: قهوه خانه ها باز شدند، استخرها نه!
۴ روز قبل / خشایارحضرتی / شنا / کروناویروس
خسارت جبران ناپذیر کرونا برای رشته‌های آبی/ حضرتی: قهوه خانه ها باز شدند، استخرها نه!
یک مربی شنا می‌گوید که شیوع کرونا خسارت های جبران ناپذیری به این رشته وارد کرده است که جبران آن سال‌ها طول خواهد کشید.
۴ روز قبل
برخورد جدی در انتظار تهرانی‌های بدون ماسک
شهروندآنلاین|تهران به عنوان شهر پایلوت نظارت بر استفاده از ماسک انتخاب شد. نظارتی که ظاهرا قرار است با جدیت بیشتری اعمال شود. روز شنبه رئیس جمهوری هم در صحبت‌هایش بر لزوم سختگیری بیشتر در قبال کسانی که بدون ماسک در اماکن عمومی حضور پیدا می‌کنند، تاکید داشت. انتخاب تهران به عنوان نخستین شهر برای اجرای این طرح شاید به این خاطر است که اوضاع پایتخت وخیم شده. مسئولان بهداشت و درمان طی روزهای گذشته بارها به این موضوع اشاره کردند که شرایط تهران بحرانی شده است.حالا در شرایطی که ستاد کرونای استان تهران، اوضاع پایتخت و مناطق اطراف را قرمز و بحرانی اعلام کرده. استاندار تهران از انتخاب پایتخت برای پایلوت نظارت جدی بر استفاده از ماسک و لزوم اعمال محدودیت‌های بیشتر خبر داده است.انوشیروان محسنی …
۴ روز قبل
تهران، شهر پایلوت در «نظارت بر استفاده از ماسک»
استاندار تهران از انتخاب تهران برای پایلوت نظارت جدی بر استفاده از ماسک خبر داد. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی در چهارمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران درباره روند شیوع کرونا ویروس در استان تهران گفت: تعطیلات سبب شده که روند مراجعان سرپایی و میزان بستری بیماران در بخش ویژه رو به افزایش باشد که این امر، شرایط را برای مدیریت و خدمت‌رسانی سخت‌تر می‌کند. پیشنهاد استانداران و دانشگاه‌های علوم پزشکی این بود که استانداران از اختیارات استانی استفاده کنند تا برخی محدودیت‌ها اعمال شود که در جلسه ستاد ملی این امر مصوب شد، با این شرط که ستادهای استانی پییشنهادات خود را به دو وزیر بهداشت و کشور ارسال کنند و پس از تایید آنها جنبه اجرایی پیدا کند. در جلسه ستاد استانی پیشنهاداتی ارائه شد …
آخرین وضعیت پروژه نیمه تمام استخر شنای شهرستان دهلران
۵ روز قبل / استخر / وزارت ورزش و جوانان / پروژه های نیمه تمام
آخرین وضعیت پروژه نیمه تمام استخر شنای شهرستان دهلران
ایلام- مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره به آخرین وضعیت پروژه نیمه تمام استخر شنای شهرستان دهلران، گفت: این پروژه تا پایان امسال تکمیل می شود.
پایان چشم‌انتظاری چند ساله هیدجی‌ها
۵ روز قبل / زنجان / استخر / استانی-شهرستانها
پایان چشم‌انتظاری چند ساله هیدجی‌ها
نایب رئیس شورای اسلامی شهر هیدج از افتتاح استخر این شهر در آینده نزدیک خبر داد.
تصویری زیبا از غار نمکی جزیره‌ قشم
۵ روز قبل
تصویری زیبا از غار نمکی جزیره‌ قشم
نمک هایی که از این غار استخراج می شود یکی از بهترین نوع های نمک است و برای مصارف پزشکی بسیار به کار می رود. غار نمکی جزیره قشم یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی در هرمزگان است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
یارانه وزارت نیرو به استخرهای لاکچری بالاشهر!
امروز مطالبی همچون یارانه وزارت نیرو به استخرهای لاکچری بالاشهر / دولت و مجلس در حوزه انرژی های پاک کم کاری دارند / بخش قابل توجهی گاز مایع در خطوط لوله هدر می‌رود / تولید خودرو برقی با انرژی پاک کلید خورد ؛ در سایت «نبض انرژی» قرار گرفته است.
دلیل اصلی کمبود استخراج از معادن مرکزی در حوزه ماشین آلات است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دلیل اصلی کمبود استخراج از معادن مرکزی در حوزه ماشین آلات است
اراک- حیدری، رییس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اراک گفت: دلیل اصلی کمبود استخراج از معادن مرکزی در حوزه ماشین آلات است.
۶۶ هزار متر مکعب به ظرفیت استخرهای کشاورزی در قزوین افزوده شد
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
۶۶ هزار متر مکعب به ظرفیت استخرهای کشاورزی در قزوین افزوده شد
قزوین- مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت:  ۶۶ هزار متر مکعب طی نیمه نخست سال جهش تولید به ظرفیت استخرهای ذخیره آب مورد نیاز کشاورزی در استان افزوده شد.
فراخوان طرح پژوهشی سازمان اوقاف امور درخصوص قرآن کریم
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / سید مهدی خاموشی / معاونت بهره وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه / ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه
فراخوان طرح پژوهشی سازمان اوقاف امور درخصوص قرآن کریم
تهران - ایرنا - سازمان اوقاف و امور خیریه با موضوع طرح پژوهشی بررسی روشهای حفظ قرآن کریم در داخل و خارج از کشور و استانداردسازی و استخراج مدل‌های مطلوب فراخوان داد.
آرتمیس؛ مأمور سفر به ماه و مریخ
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / فضا / ماه / مریخ / فضاپیما / آرتمیس / فضاورد / ناسا / سفر
آرتمیس؛ مأمور سفر به ماه و مریخ
با اجرای برنامه آرتمیس، انسان با همکاری روبات‌ها در ماه به دنبال اکتشاف و استخراج منابع لازم برای پرتاب موشک خواهد بود، منابعی مانند آب و اکسیژن که می‌توان از آن‌ها سوخت تهیه کرد.
بررسی آسیب های دستگاه عصبی ساده تر شد/ محققان رویان ابزاری ارزشمند برای مطالعات نورفیزیولوژی معرفی کردند
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / موش / پژوهش / مغز / بافت / پژوهشگاه رویان / سلول های عصبی / آسیب عصبی
بررسی آسیب های دستگاه عصبی ساده تر شد/ محققان رویان ابزاری ارزشمند برای مطالعات نورفیزیولوژی معرفی کردند
محققان پژوهشگاه رویان و دانشگاه فیلادلفیای آمریکا، روشی ساده، کارا و قابل اعتماد برای استخراج سلول های عصبی از مغز موش آزمایشگاهی را معرفی کردند که ابزار ارزشمندی برای مطالعه آسیب به دستگاه عصبی را فراهم می کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تهران ، شهر دارا و ندارها
[لیلا مهداد] اینجا تهران است، در جنوب داستان مردهای کمرخم کرده زیر بار شرمساری اهل‌وعیال قصه هر روز کوچه‌هاست و در شمال شهر وصله شده خانه‌های لاکچری با استخرهای روباز، سوپرمارکت‌هایی با موادخوراکی برندهای از آب گذشته، پُز حیوانات خانگی و لباس‌های فاخر. آیا تهران دوقطبی شده است؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تهران و طبقه‌ای که گم شد
[لیلا مهداد] اینجا تهران است، در جنوب داستان مردهای کمرخم کرده زیر بار شرمساری اهل‌وعیال قصه هر روز کوچه‌هاست و در شمال شهر وصله شده خانه‌های لاکچری با استخرهای روباز، سوپرمارکت‌هایی با موادخوراکی برندهای از آب گذشته، پُز حیوانات خانگی و لباس‌های فاخر. آیا تهران دوقطبی شده است؟
قوانین فعالیت معادن سختگیرانه‌تر شده/۸۵ درصد سرمایه‌گذاری خارجی استان در صنایع معدنی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / استانی-اقتصادی / معدن / صنایع معدنی / استخراج معدن / معدن مس / ماشین آلات معدنی
قوانین فعالیت معادن سختگیرانه‌تر شده/۸۵ درصد سرمایه‌گذاری خارجی استان در صنایع معدنی است
رئیس خانه معدن خراسان‌ رضوی گفت: تعداد پروانه‌های اکتشافی و بهره‌برداری صادر شده برای معادن استان در سال ۹۹ نسبت به سال‌های گذشته با افت شدیدی مواجه شده زیرا قوانین منابع طبیعی، محیط‌زیست و... بسیار سخت‌گیرانه‌تر شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
تداوم تعطیلی برخی صنوف به دلیل کرونا
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از موکول شدن تصمیم‌گیری در مورد بازگشایی صنوف تعطیل به دلیل کرونا به زمانی دیگر خبر داد.سرهنگ نادر مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، دراین‌باره گفت: بر اساس نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا یکسری از صنوف شامل قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌های سنتی، تالارهای پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، استخرها و... به منظور جلوگیری از گسترش شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال اجازه فعالیت ندارند.وی ادامه داد: در همین راستا نیز بنا بود تا ستاد ملی کرونا در مورد بازگشایی صنوف تعطیل تصمیمات جدیدی اتخاذ کند، اما در جلسه اخیر این ستاد با موضوع بازگشایی صنوف تعطیل به علت عدم اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی موافقت نشد.معاون نظارت بر اماکن عمومی تهران بزرگ با اشاره به وضعیت قرمز اغلب استان‌ها …
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
یارانه 2/ 1 میلیارد تومانی برای پر‌کردن استخر خانه‌های لاکچری
در شرایطی که 47 درصد از مصرف آب‌شرب پایتخت متعلق به مناطق یک تا 3 است، روزانه یک‌میلیارد و 225میلیون تومان از منابع صرف یارانه بخش آب مشترکان پُرمصرف می‌شود. به گفته محمدرضا بختیاری، مدیر‌عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، 20‌درصد مشترکین شهر تهران به‌صورت متوسط و کمی بیشتر از متوسط مصرف می‌کنند، 15درصد پرمصرف هستند و 5‌درصد که شامل مناطق ‌یک، ‌2 و 3 شهر تهران می‌شود، بسیار پُرمصرف هستند. 60 درصد مردم نیز کم‌مصرف هستند. بختیاری با اشاره به این نکته که متاسفانه برخی از شهروندان از مشقت تامین آب اطلاعاتی ندارند و بی‌رویه مصرف می‌کنند، گفت: راه‌حل این مشکل، فرهنگ‌سازی و واقعی‌کردن بهای هر مترمکعب آب است، زیرا در حال‌حاضر مردم تنها 25‌درصد بهای تمام‌شده آب را می‌پردازند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۵
روند تولید و استخراج طلای جهان نزولی شد
در‌حالی‌که بی‌ثباتی ایجاد شده ناشی از پاندمی ویروس کرونا به سیل خریداری طلا منجر شده است، تحلیلگران با طرح این پرسش نگرانی‌هایی را بروز داده‌اند: چقدر طلا برای استخراج باقی مانده است؟ به گزارش «ایبِنا» از راشاتودی، براساس اعلام شورای جهانی طلا، استخراج و تولید طلا در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۳هزار و ۵۳۱ تن بود که نسبت به سال پیش از آن یک درصد افت داشت. این نخستین ریزش در تولید فلز زرد از سال ۲۰۰۸ تاکنون محسوب می‌شود.
بچه پنگوئن‌ها برای نخستین بار تن به آب زدند + فیلم
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بچه پنگوئن‌ها برای نخستین بار تن به آب زدند + فیلم
پنگوئن‌های آفریقایی سه ماهه با نام‌های ژورا و رمکا در یک باغ وحش در روسیه برای نخستین بار وارد آب شدند. این پنگوئن‌ها با یک خانواده بزرگ در باغ وحشی در سیبری زندگی می‌کنند اما در نخستین جلسه شنا، نگهبانان باغ وحش این دو پنگوئن را به تنهایی به درون آب فرستادند تا خود را سازگار کنند. از این پس، استفاده از استخر بخشی از برنامه روزانه این دو پنگوئن خواهد بود.
هزینه های سرسام آور استخر خانه‌های لاکچری از جیب بیت المال؟!
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
هزینه های سرسام آور استخر خانه‌های لاکچری از جیب بیت المال؟!
دولت می‌تواند برق کم‌مصرف‌ها را رایگان کند، در طرف مقابل می‌تواند آب و برق ثروتمندان پرمصرف را با بهای واقعی به آن‌ها بفروشد.
یارانه ۱۲ میلیاردی روزانه دولت به خانه‌های لاکچری برای پر کردن استخر!
۱۳۹۹/۰۷/۰۴ / خانه‌های لاکچری / استخر / یارانه / آب
یارانه ۱۲ میلیاردی روزانه دولت به خانه‌های لاکچری برای پر کردن استخر!
در شرایطی که 47 درصد از مصرف آب شرب پایتخت متعلق به مناطق 1 تا 3 است، روزانه 1 میلیارد و 225 میلیون تومان از منابع بیت‌المال صرف یارانه بخش آب مشترکین...
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
افول قصه‌نویسی ایران
پیرامون ایران قصه‌های زیادی می‌بافند اما سرزمین قصه‌ها، زایش خود را انگار از دست داده است.  تصویر ایران از نظر دراماتیک؛ به دست ایراندوستان نیست. میراث عظیمی که تمدن‌های بزرگ در بازخوانی فرهنگ خویش کرده‌اند؛ ریشه‌اش قصه و افسانه و در زندگی مدرن، رمان‌ها و داستان‌های کوتاه  است.  آنها نفت خامی هستند که از سینماگر تا سیاح تا خبرنگار و مفسر سیاسی می‌تواند از این نفت خام محصول خود را استخراج کند.  افول قصه و شعر و مراکز فرهنگ ساز ایران مثل قیچی کردن ریشه‌های یک دار قالی در ابتدای بافتن تمدن یک کشور است.  اگر آقای علی دهباشی اجازه می‌داد درباره تعطیل جلسات قصه‌های فارسی‌نویسان افغان در خانه وارطان می‌نوشتم. …
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
جان شاه
«حالا دیگه بخواب، بقیه قصه جان شاه‌ رو فردا شب برات تعریف می‌کنم.» «پری‌ها برای چی اومده بودن قصر حضرت سلیمان؟»  «اومده بودن تو استخر بلور حضرت سلیمان آب‌تنی کنن.»  «نمی‌تونستن تو شهر خودشون آب‌تنی کنن؟»  «نه مادر.»  «چرا نمی‌تونستن؟»  «آخه مثه استخر بلور حضرت سلیمان تو شهرشون نداشتن و اون‌وقت هم تو شهرشون، هر که می‌دیدشون یه دل، نه صد دل عاشق‌شون می‌شد.»  «چرا عاشقشون می‌شدن؟»  «آخه مادر خیلی خوشگل بودند.»  «تو قصر حضرت سلیمان مگه هیشکی نبود؟»  «نه مادر، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۴
۹۰ هزار مترمکعب پساب پالایشگاه ایلام به چرخه مصرف بازگشت
ایلام -ابتکار - رییس عملیات فرآورش محصولات جانبی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: سال گذشته نزدیک به ۹۰ هزار مترمکعب پساب توسط واحد تصفیه پالایشگاه ارسال شد که بعد از تصفیه ۴۰۰ مترمکعب لجن از آن استخراج و آب تفصیه شده با رعایت نکات بهداشتی و زیست محیطی برای آبیاری ۹۰۰ اصله درخت پایین دست مورد استفاده قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی پالایشگاه، عبدالعلی رحمی اظهار داشت: از سال ۹۸ نصب و راه اندازی زباله سوز واحد صنعتی پساب در دستور کار پالایشگاه قرار گرفته است و با نزدیک به ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی انتظار می رود تا انتهای سال جاری به بهره برداری کامل برسد.وی با اشاره به اینکه واحد عملیات تصفیه پساب صنعتی یکی از مهم ترین واحد های پالایشگاه در جهت حفظ و صیانت از محیط زیست محسوب می شود، افزود: پس از راه اندازی …
تامین ارز از مسیر رمز ارزها
۱۳۹۹/۰۷/۰۳
تامین ارز از مسیر رمز ارزها
طرح «تامین ارز» با استفاده از «جهش تولید صنعت استخراج رمز ارز» کلید خورد. مسیر جدید تامین ارز در حالی نشانه‌گذاری شده که پارلمان‌نشین‌ها معتقدند با وجود پتانسیل تولید رمز ارز برای عبور از شرایط سخت تحریم‌ها و نقل‌ و انتقالات ارزی، مفاد آیین‌نامه دولت در اواسط مردادماه 98، اجازه تولید و مبادله این نوع ارز را نمی‌دهد. عدم صدور تاسیس نیروگاه‌های برق جهت تولید رمز ارز و قیمت بالا برای گاز تحویلی به نیروگاه‌های برق جهت استخراج رمز ارز از جمله گلوگاه‌های شناسایی شده هستند. طرح پیشنهادی مجلس در 8 ماده ماموریت‌هایی برای سه وزارتخانه «صمت»، «نیرو» و «نفت» تعریف کرده است.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
استخرها همچنان حق فعالیت ندارند
طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر بازگشایی برخی استخرهای سرپوشیده در شهرهای مختلف منتشر شد که بازتاب های گوناگونی داشت. این مساله واکنش سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی و رئیس ستاد مبارزه با کرونا در ورزش را در پی داشت. او گفته که استخرهای سرپوشیده همچنان حق فعالیت ندارند.محمداسدمسجدی سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی درباره شایعه منتشر شده پیرامون بازگشایی استخرهای سرپوشیده بیان کرد: «هنوز جوابی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ستاد مقابله با گسترش کرونا در ورزش داده نشده و این به منزله این است که فعلا استخرهای سرپوشیده تا زمان صدور مجوز، حق بازگشایی ندارند.»او صحبت‌هایش را اینطور ادامه داد: «در عین حال که باید به مقوله موج سوم شیوع ویروس کرونا توجه داشته باشیم قصد داریم …
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
جابه‌جایی فرودگاه از روی چاه نفت
دیروز مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور پروژه‌های عمرانی، از مذاکره وزرای نفت و راه برای جابه‌جایی فرودگاه اهواز به دلیل اکتشاف چاه نفت در زیر این فرودگاه  خبر داد. سید حسین میرشفیع در نشست خبری تشریح آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی خوزستان گفت: در این مذاکرات رفع مشکل فرودگاه اهواز نیز که چاه نفت در زیر این فرودگاه کشف شده، بررسی می‌شود. وزارت نفت اعلام کرده که امکان بهره‌برداری بدون جابه‌جایی فرودگاه را دارد ولی موضوع جابه‌جایی فرودگاه اهواز با اراضی دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.به گزارش شهروند آنلاین یکی از الزامات حفاری و تعمیر چاه های موجود نفتی حاشیه فرودگاه اهواز خاموش کردن رادار فرودگاه است.روشن و خاموش شدن رادار فرودگاه‌ها سال‌هاست که …
روش‌های جایگزین آب درمانی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / آب درمانی / ویروس کرونا / سبک زندگی / پارسی خبر / طب فیزیکی
روش‌های جایگزین آب درمانی
بیمارانی که نمی‌توانند آب‌درمانی را به دلیل تعطیلی استخر‌ها در دوران شیوع کووید-۱۹ ادامه دهند از روش‌های جایگزین استفاده کنند.
طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمزارز
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / محمدباقر قالیباف / محمدباقر قالیباف / ارز / تولید / بانک مرکزی / جهش / ارز دیجیتال / مجلس
طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمزارز
طرح تامین ارز با استفاده از جهش تولید صنعت استخراج رمزارز در مجلس کلید خورد.
تماشاگر بی‌طرف طلا و دلار
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / بازار سکه / پیش بینی قیمت سکه
تماشاگر بی‌طرف طلا و دلار
اقتصاد نیوز : در شهریور، نگاه دلاربازان نیز به بازار سکه دوخته شده بود و آینده قیمت دلار را از لابلای انتظارات سکه‌بازان استخراج می‌کردند. با اینحال، اکنون سکه در یک وضعیت متضاد قرار گرفته، دلار در حال افزایش است و اونس در حال کاهش.
کشورهایی  با بالاترین میزان استخراج مواد معدنی در سال ۲۰۱۸
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / معادن و فلزات
کشورهایی با بالاترین میزان استخراج مواد معدنی در سال ۲۰۱۸
با نگاهی به آمار کشورهایی که بیشترین میزان استخراج از معادن را انجام می‌دهند، چین با اختلاف قابل توجهی از سایرین در صدر این لیست قرار دارد و بیشترین سهم از استخراج خود را به سوخت‌های معدنی اختصاص داده است.
فعالیت استخرهای ورزشی همچنان ممنوع است/نیم متر، سرانه فضای ورزشی استان کرمان
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / اخبار ورزشی - کرمان / استانی-ورزشی / استخر / کروناویروس / سرانه فضای ورزشی
فعالیت استخرهای ورزشی همچنان ممنوع است/نیم متر، سرانه فضای ورزشی استان کرمان
مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان بیان کرد: متاسفانه هنوز به استخرهای شنا و رشته‌هایی که ارتباط فیزیکی بیشتری دارند، اجازه فعالیت داده نشده است و با توجه به اینکه حفظ جان و سلامت مردم رسالت اصلی ماست لذا طبق دستورالعمل‌ها عمل می‌کنیم. 
بازگشایی استخرهای سرپوشیده؛ فعلا ممنوع
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
بازگشایی استخرهای سرپوشیده؛ فعلا ممنوع
سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد که تا کنون مجوزی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت بهداشت در مورد بازگشایی استخرهای سرپوشیده صادر نشده و این اماکن حق فعالیت ندارند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
8 شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس هستند
وی گفت: با هدف مردمی کردن اقتصاد 8 شرکت زیرمجموعه گروه مالی گردشگری در صف ورود به بورس قرار دارند که عایدی همه آنها نصیب سهام بانک گردشگری (وگردش) و شرکت سمگا می‫شود. مهدی جهانگیری که درجلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق‫العاده بانک گردشگری سخن می‫گفت، افزود: از زیر مجموعه های گروه مالی گردشگری در مجموع 8 شرکت شامل شرکت های نگین گردشگری، فولاد صنعت بناب، پرستیژلند، میکامال کیش، مجموعه تفریحی گردشگری آیلند، احیا استیل فولاد بافت و هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان آماده ورود به بورس هستند.وی ادامه داد: سهام شرکت اقتصادی نگین گردشگری که بیشترین سهام آن متعلق به بانک گردشگری است، دارایی‫های ارزشمندی دارد که ورود آن به بورس در بازار توافقی پذیرش شده است.همچنین بخش اعظم سهام شرکت های پرستیزلند، فولاد …
شیرجه آپارتمان‌ها
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
شیرجه آپارتمان‌ها
میلاد رفاقتی   محله استخر (شهید کریمی شیرازی) یکی از محله‌های بااصالت و قدیمی منطقه20 است. این محله درمختصات جغرافیایی شمال به جنوب خیابان 24متری به سمت میدان شهرری و شرق به غرب میدان معلم و فلکه اول واقع شده است. بافت مسکونی و شهری محله استخر به 2بخش قدیم و جدید تقسیم‌بندی می‌شود. بخش قدیمی تاریخچه و پیشینه صدساله دارد و به تعبیر دیگر هسته اولیه سکونت در محله استخر در اینجا تشکیل شده و در بخش جدید خانه‌ها و بافت شهری جدیدتر به نظر می‌رسند. نامگذاری محله به نام استخر نیز به 55 تا 60سال پیش مربوط …
در روسیه استخراج نفت بدون افراد انجام می گیرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
در روسیه استخراج نفت بدون افراد انجام می گیرد
بر اساس گفته های نماینده گازپروم نفت روسیه، این کمپانی قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بدون پرسنل اولین پروژه تولید نفت را آغاز کند.
عبدی: حجاب اجباری باعث ریاکاری و دو رویی در زنان می‌شود/ کرباسچی: کروبی نگران مشکلات مردم است!
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / خاورمیانه / کروبی / امریکا / انگلیس / حزب‌اعتماد ملی / تهران / کرباسچی / روزنامه اعتماد / آل سعود / محمد قوچانی
عبدی: حجاب اجباری باعث ریاکاری و دو رویی در زنان می‌شود/ کرباسچی: کروبی نگران مشکلات مردم است!
سفر به شمال و هواخوری کنار دریا، استخر، امکانات VIP پزشکی- در حد پیگیری وزیر بهداشت- دورهمی در خانه باغ های شمال تهران، تنها بخشی از مصادیق رنج و مشقت کروبی و میرحسین و رهنورد در حصر است!
طراحی ابزاری برای مطالعه نوروفیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی مغز
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / تحقیقات علمی / سلول بنیادی / موش / مغز
طراحی ابزاری برای مطالعه نوروفیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی مغز
محققان در صدد بر آمدند که روشی برای استخراج آستروسیت‌ها از مغز موش آزمایشگاهی بالغ معرفی کنند تا ابزاری برای مطالعه نوروفیزیولوژی و پاتوفیزیولوژی مغز فراهم شود.
خودکفایی خراسان رضوی در استخراج معادن؛ اکتشاف ۵۰ درصد پهنه استان تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
خودکفایی خراسان رضوی در استخراج معادن؛ اکتشاف ۵۰ درصد پهنه استان تا پایان سال
مشهد- معدن و صنایع معدنی از جمله صنایعی است که می‌تواند در زمان کم رونقی بازار نفت، نقش‌آفرین باشد و بخشی از ارزهای مورد نیاز را برای کشور تأمین کند.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
زنگ خطر برای صنوف پرخطر!
کیمیا نجفیویروس کرونا از اواخر سال گذشته وارد کشور شد و تاکنون با روند نگران‌کنندهای در حال گسترش است. با گسترش دامنه این بیماری، کسب و کارها دچار آسیب‌های فراوانی شدند، برخی از آنها با کاهش نیرو و هزینه‌ها همراه با محدودیت‌ها نفس‌های آخر خود را می‌کشند و این در حالی است که بسیاری از صاحبان مشاغل به اجبار روزگار را با خانه‌نشینی می‌گذرانند و به امید بازگشایی کسب‌وکار خود هستند. حال مهم‌ترین پرسش این است که صاحبان مشاغلی که این‌ روزها خانه‌نشین شده‌اند چه زمانی فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرند؟با شیوع کرونا در 2‌ ماه پایانی سال گذشته، بسیاری از واحدهای صنفی به اجبار کرکره‌ مغازه‌های‌شان را پایین کشیدند. درپی شیوع این ویروس از اسفندماه صنوف پرخطر تعطیل شدند، اما روند اینگونه ادامه پیدا نکرد و در …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
میزان آسیب پذیری ۳۵۴ محله تهران در برابر سیل و زلزله مشخص شد
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تدوین سند کاهش خطرپذیری بلایا در سطح محلات شهر تهران خبر داد.رضا کرمی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به وضعیت شهرتهران در برابر حوادث و مخاطرات طبیعی اظهارکرد: احتمال وقوع بسیاری از حوادث طبیعی نظیر سیل، زلزله، فرونشست زمین و ... در سطح شهر تهران وجود دارد که در این میان یکسری از حوادث نظیر زلزله به دلیل گستردگی که دارند تمام شهر را تحت تاثیر قرار داده و برخی دیگر نیز مناطقی از شهر را متاثر خواهند کرد. اما آنچه که مشخص است این است که با توجه به گستردگی شهر تهران و دیگر مولفه‌ها میزان خسارت هر یک از حوادث در بخش‌ها و محلات مختلف تهران یکسان نبود و هر منطقه و محله آسیب‌پذیری و مقاومت متفاوتی در برابر هر یک از انواع مخاطرات دارد.وی ادامه داد: در …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
فروش برق سه نیروگاه برای استخراج رمزارزها
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران گفت: مزایده فروش برق حاصل از تولید توربین‌های انبساطی نیروگاه‌های رامین اهواز، نکا و شهیدمنتظری برای استخراج رمزارزها به زودی برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه خبری شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران، محسن طرزطلب ایجاد منابع پایدار درآمدی در سال‌های اخیر را یکی از اهداف اصلی صنعت برق ایران برشمرد و افزود:‌ نوسان‌های شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده است که بین درآمدها و هزینه‌ها در صنعت برق کشور شکاف بزرگی ایجاد شود و متاسفانه بر ابعاد آن به‌صورت ماهانه افزوده می‌شود.
تحریم 24 فرد و نهاد ایرانی مرتبط با فعالیت تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا/افشای طرح عربستان برای استخراج اورانیوم در مرز یمن/ حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق/ نامه چین و روسیه به شورای امنیت در مورد ایران
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تحریم 24 فرد و نهاد ایرانی مرتبط با فعالیت تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا/افشای طرح عربستان برای استخراج اورانیوم در مرز یمن/ حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق/ نامه چین و روسیه به شورای امنیت در …
افشای طرح عربستان برای استخراج اورانیوم در مرز یمن، حمله راکتی به پایگاه نظامی آمریکا در عراق، نامه چین و روسیه به شورای امنیت در مورد ایران و تلاش محمد بن زاید برای انتقال پایگاه آمریکایی اینجرلیک از ترکیه به امارات از جمله مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به تحریم 24 فرد و نهاد ایرانی مرتبط با فعالیت تسلیحاتی ایران از سوی آمریکا نیز اشاره کرد.
استفاده از ابزار هوش مصنوعی برای جلوگیری از سرقت آرشیو صداوسیما
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دفاع مقدس / شبکه های سیما / صداوسیما / سازمان صدا و سیما / حسین مهدیان / شبکه افق / آرشیو صدا و سیما
استفاده از ابزار هوش مصنوعی برای جلوگیری از سرقت آرشیو صداوسیما
مدیرکل آرشیو رسانه ملی از بهره‌گیری از ابزار هوش مصنوعی برای استخراج فرا داده و محدودسازی، امکان از دست‌رفتن منابع ارزشمند آرشیوی سازمان خبر داد.
سالانه ۶۸۰ تن ماهی سردابی در قم تولید می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
سالانه ۶۸۰ تن ماهی سردابی در قم تولید می‌شود
قم - مدیر امور شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی قم گفت:‌ سالانه ۶۸۰ تن ماهیان سردابی در استخرهای دومنظوره استان قم تولید و به بازار عرضه می‌شود.
توسعه معادن غنی آذربایجان‌غربی، تلاشی در مسیر تدبیر و تولید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / قانون معادن / وزارت صنعت معدن و تجارت / آذربایجان غربی / ارومیه
توسعه معادن غنی آذربایجان‌غربی، تلاشی در مسیر تدبیر و تولید
ارومیه- ایرنا- آذربایجان‌غربی که به عنوان یکی از مناطق غنی معدنی کشور مطرح است، میزبان بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تن مواد معدنی از انواع مختلف بوده که سالانه با تدابیر دولت تدبیر و امید برای استخراج دهها میلیون تن، ظرفیتی عظیم را در راستای تولید و اشتغال ایجاد کرده است.
توقف بزرگ‌ترین پروژه استخراج طلا
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
توقف بزرگ‌ترین پروژه استخراج طلا
آند کوردیلرا: دادگاهی در شیلی با صدور حکمی بزرگ‌ترین پروژه معدن طلای جهان در این کشور را به‌دلیل آسیب‌های زیست‌محیطی پیش از بهره‌برداری متوقف کرد. به‌گزارش یورونیوز، شرکت کانادایی «بریک گلد» نیز که تصمیم داشت ۸میلیارد دلار در این پروژه سرمایه‌گذاری کند از سوی دادگاه به پرداخت جریمه‌ای بسیار سنگین محکوم شد. براساس حکم دادگاه، میزان خطری که پروژه معدن «پاسکوآ لاما» برای سلامتی مردم داشته است، هیچ‌گونه راه دومی را برای ادامه این پروژه باقی نگذاشته بود.
توقیف خودرو حامل دستگاه استخراج ارز دیجیتال در رودبار
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-اجتماعی / اخبار انتظامی ایسنا / بیتکوین
توقیف خودرو حامل دستگاه استخراج ارز دیجیتال در رودبار
فرمانده انتظامی رودبار از کشف ۱۱ دستگاه استخراج ارز دیجیتال به همراه تجهیزات آن در این شهرستان خبر داد.
اسپوتنیک: معاون پومپئو با سفر‌های مداوم به بیروت و تل آویو سعی دارد تا پیش از انتخابات آمریکا گفتگو‌های دو طرف را آغاز کند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / پمپئو / ترامپ
اسپوتنیک: معاون پومپئو با سفر‌های مداوم به بیروت و تل آویو سعی دارد تا پیش از انتخابات آمریکا گفتگو‌های دو طرف را آغاز کند
وبسایت عبری‌زبان «واللا» نوشت که دولت آمریکا تلاش می‌کند با فشار به دولت لبنان، مذاکرات این کشور با اسرائیل بر سر ترسیم حدود دریایی و استخراج گاز را آغاز کند. به نوشته اسپوتنیک، «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، تلاش‌های وسیعی را آغاز کرده و با سفر‌های مداوم به بیروت و تل آویو سعی دارد تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفتگو‌های دو طرف را آغاز کند.
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / آمریکا و لبنان / سازش با اسرائیل
تلاش آمریکا برای کشاندن لبنان به روند سازش با رژیم صهیونیستی
به گزارش فارس، وبسایت عبری‌زبان «واللا» نوشت که دولت آمریکا تلاش می‌کند با فشار به دولت لبنان، مذاکرات این کشور با رژیم صهیونیستی بر سر ترسیم حدود دریایی و استخراج گاز را آغاز کند.
استارت آپ چینی آماده استخراج از فضا می شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / چین / فناوری فضایی / سفر به ماه
استارت آپ چینی آماده استخراج از فضا می شود
یک استارت آپ چینی در سال جاری میلادی فضاپیمایی به فضا ارسال می کند تا مقدمات استخراج از فضا را فراهم کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •