چهارشنبه, ۱۴ خرداد, ۱۳۹۹ / 3 June, 2020
بانک تجارت
مجوز صادرات مرغ با عوارض ۱۵۰۰ تومانی تمدید شد/ معرفی مرغداران آسیب‌دیده به بانک مرکزی
۲۵ ساعت قبل / بانک مرکزی / تنظیم بازار / صنعت / وزارت صنعت معدن و تجارت / مصوبه دولت
مجوز صادرات مرغ با عوارض ۱۵۰۰ تومانی تمدید شد/ معرفی مرغداران آسیب‌دیده به بانک مرکزی
ایلنا: سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد: با دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و تصمیمات اتخاذ شده از سوی ستاد تنظیم بازار، صنعت مرغداری از حاشیه…
۲ روز قبل
تاکید جهانگیری بر عرضه کالاهای اساسی به وفور و با قیمت مناسب
جلسه بررسی نحوه تامین ارز واردات دارو و کالاهای اساسی دیروز به ریاست معاون اول رئیس‌جمهوری برگزار شد.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه گفت: برنامه‌ریزی ‌برای تامین دارو و کالاهای اساسی باید به نحوی انجام شود که جامعه این اطمینان را حاصل کند که اقلام ضروری موردنیاز با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار خواهد داشت.وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهوری نیز نسبت به تامین کالاهای اساسی و اقلام ضروری مردم تاکید ویژه دارند، از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی خواست جلسات مرتبط با تامین کالاهای اساسی و دارو را به صورت هفتگی برگزار کنند و گزارش‌های مربوط به تامین کالاهای اساسی و دارو و نیز تامین ارز موردنیاز برای واردات اقلام ضروری و میزان ذخایر کالاهای …
۲ روز قبل / ایران / بانک مرکزی / تجارت / دولت / کارشناسی
اخبار
مهر |رییس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس این دستورالعمل مقرر شده است، صادرکننده صرفاً به میزان ارزش‌افزوده کالای صادراتی تعهد ارزی نزد بانک مرکزی داشته باشد.
۲ روز قبل / ارز دارو / تعهد ارز دارو
جهانگیری اعلام کرد: تعهد بانک مرکزی برای تأمین ارز مورد نیاز دارو
به گزارش فارس، جلسه بررسی نحوه تأمین ارز واردات دارو و کالاهای اساسی عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.اسحاق جهانگیری در این جلسه گفت: برنامه ریزی ‌برای تأمین دارو و کالاهای اساسی باید به نحوی انجام شود که جامعه این اطمینان را حاصل کند که اقلام ضروری مورد نیاز با قیمت مناسب و به وفور در اختیار مردم قرار خواهد داشت.جهانگیری با بیان اینکه مقام معظم رهبری و رییس جمهور نیز نسبت به تأمین کالاهای اساسی و اقلام ضروری مردم تأکید ویژه دارند، از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بانک مرکزی خواست جلسات مرتبط با تأمین کالاهای اساسی و دارو را به صورت هفتگی برگزار کنند و گزارش های مربوط به تأمین کالاهای اساسی و دارو و نیز تأمین ارز مورد نیاز برای واردات اقلام ضروری …
دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی ابلاغ می‌شود
۲ روز قبل / حمید زادبوم / صادرات کالا / تعرفه واردات / گمرک / سازمان توسعه تجارت / رفع تعهد ارزی
دستورالعمل ورود موقت کالا با محوریت رفع تعهدات ارزی ابلاغ می‌شود
رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس این دستورالعمل مقرر شده است، صادرکننده صرفاً به میزان ارزش‌افزوده کالای صادراتی تعهد ارزی نزد بانک مرکزی داشته باشد.
تمدید بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان
۳ روز قبل
تمدید بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان
توسعه ایرانی-  براساس بخشنامه منتشره از سوی بانک مرکزی، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون تومان صرفا تا پایان خرداد تمدید شد. بانک‌های عامل این مصوبه بانک‌های ملی، سپه، توسعه تعاون، صنعت و معدن، توسعه صادرات و کشاورزی، رفاه کارگران، ملت، صادرات و تجارت هستند و افراد با پرداخت اصل تسهیلات کمتر از 100 میلیون تومان، از پرداخت سود و جرایم آن تا سقف 100 میلیون تومان معاف می‌شوند. لازم به ذکر است در بودجه سال 1399 و پس از چهار سال، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر 100 میلیون تومان حذف شده و امسال بودجه ای به این امر اختصاص نمی‌یابد.
 وزارت صمت خبر: تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص ۵۰۰ هزار تن برنج خارجی
۳ روز قبل
 وزارت صمت خبر: تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص ۵۰۰ هزار تن برنج خارجی
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تامین ارز مورد نیاز برای ترخیص ۵۰۰ هزار تن انواع برنج خارجی موجود در بنادر از سوی بانک مرکزی خبر داد و گفت: با ترخیص این مقادیر برنج، بازار برنج داخلی به تعادل خواهد رسید.
۳ روز قبل
به پشتوانه بانک ملی ایران تجارت کنید
در روش تسهیلات دهی خرید دین، بانک دین مدت دار بدهکار را به کمتر از مبلغ اسمی و درج شده در متن اسناد و اوراق تجاری مانند چک و سفته به صورت نقدی از داین و مشتری خریداری می کند بدین ترتیب مشتری می تواند زودتر از موعد مقرر نقدینگی مورد نیاز خود را به دست آورد.
رشد ۲۰۰ درصدی «همراه کارت» از سال گذشته تاکنون
۳ روز قبل / همراه کارت / بانک آینده / تجارت الکترونیک
رشد ۲۰۰ درصدی «همراه کارت» از سال گذشته تاکنون
«همراه کارت» با حمایت بانک آینده و شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا از سال ۹۶ تاکنون به صورت یک شرکت مجزا فعالیت خود را به صورت استارت‌آپی با یک تیم کوچک و چابک ادامه می‌دهد.
۵ روز قبل
تغییر ساعت کاری شعب بانک تجارت از دهم خرداد ماه
مشتریان و هموطنان در این مدت می توانند به منظور انجام امور بانکی خود از خدمات الکترونیک بانک تجارت به صورت 24 ساعته و بدون وقفه بهره مند شده و در جشنواره خدمات غیرحضوری این بانک شرکت کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۶
درگاه های غیرحضوری و شعب بانک تجارت میزبان مشتریان متقاضی فروش سهام عدالت
آن‌دسته از هموطنان عزیز که در سامانه سهام عدالت شماره شبای حساب بانک تجارت را اعلام کرده اند می‌توانند با مراجعه به درگاه غیر حضوری یا شعب این بانک در سراسر کشوردرخواست فروش بخشی از سهام عدالت خودرا با تکمیل و امضای فرم اقرار نامه به بانک ارائه کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۵
پرداخت زکات فطره و وجوهات شرعی از طریق همراه بانک و خودپردازهای بانک تجارت
کاربران همراه بانک تجارت و دارندگان کارت های شتابی می توانند با مراجعه به بخش نیکوکاری وجوهات شرعی خود را به راحتی پرداخت نمایند.
تصمیم‌سازی جدید برای واردات
۱۳۹۹/۰۳/۰۳
تصمیم‌سازی جدید برای واردات
تصمیمات جدید برای تجارت خارجی کشور در دستور کار متولیان قرار گرفت. در تازه‌ترین اقدام به دستور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت کمیته‌ای تحت عنوان کمیته تخصیص ارز تشکیل شده است. در این کمیته که نمایندگانی از معاونت‌های صنعتی و معدنی وزارت صمت، سازمان توسعه تجارت و بانک مرکزی حضور دارند، درباره موضوعات مختلفی از جمله «تخصیص ارز به واردات»، «تهاتر کالا» و «واردات در مقابل صادرات» تصمیم‌گیری خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۲
رونمایی از تلویزیون‌های ایرانی، برگ زرین دیگری از سام الکترونیک
بعدازظهر (پنجشنبه اول خرداد) طی مراسمی از تلویزیون‌های ایرانی سام الکترونیک با حضور بلندپایه‌ترین مسوولان وزارت صمت رونمایی شد.به نقل از پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، مهندس سیدعلیرضا موسوی، مدیرعامل سام الکترونیک در حاشیه این مراسم که با حضور حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، مهندس یداله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صمت، انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و تعداد زیادی از مدیران و معاونان وزارت صمت در محل کارخانجات سام الکترونیک برگزار شد، با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان، گفت: یکسال و نیم گذشته تاکنون و بدون اینکه حتی یک نفر از نیروهای این شرکت تعدیل شوند، اقداماتی در راستای کاهش وابستگی …
پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ETF از طریق درگاه‌های غیرحضوری و شعب بانک تجارت تمدید شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / بانک تجارت
پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ETF از طریق درگاه‌های غیرحضوری و شعب بانک تجارت تمدید شد
با توجه به استقبال هموطنان، پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم ETF تا پایان روز پنجشنبه اول خردادماه تمدید شد.
ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونا آغاز شد
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / وام کرونا / کارگران / بنگاه‌های اقتصادی / کارفرمایان / کسب و کار / بیکاری / سازمان تامین اجتماعی / _بیمه / تسهیلات حمایتی کرونا / اشتغال
ثبت نام کارفرمایان برای دریافت وام کرونا آغاز شد
کارفرمایان و خویش‌فرمایانی که پیامک تسهیلات بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا به آنها ارسال شده برای دریافت وام کرونا به سامانه کارا مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
خودروسازان از بهمن ۹۷ قیمت های خود را بالا نبردند
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین خودرو باید به گونه ای باشد که نهادهای پولی و مالی نقدینگی صنعت خودروسازی را تامین کنند و از سویی بانک مرکزی هم ارز مورد نیاز این صنعت و صنایع وابسته به آن را تخصیص دهد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
تمدید پذیره‌نویسی صندوق‌های سهام دولت
وزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای با توجه به استقبال مردم از واگذاری واحد‌های صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF)، مهلت خرید واحد‌های این صندوق را تا ساعت ۲۴ امروز (پنج‌شنبه یک خرداد) تمدید کرد. بنابر این گزارش، پیش از این، ساعت 24 روز گذشته (چهارشنبه) به‌عنوان پایان مهلت پذیره‌نویسی واحد‌های صندوق واسطه گری مالی یکم (ETF)، اعلام شده بود. وزارت امور اقتصادی و دارایی، از تاریخ 14/ ۲/ 99 باقیمانده سهام دولت در سه بانک صادرات، تجارت و ملت و دو شرکت بیمه البرز و اتکائی امین را از طریق صندوق واسطه‌گری مالی یکم (ETF) در حال عرضه دارد. بر اساس این گزارش، حداکثر مبلغ پذیره‌نویسی واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم برای هر ایرانی دو میلیون تومان و حداقل 10 هزار تومان است. مردم با خرید سهام شرکت‌های دولتی، می‌توانند …
روش های پرداخت زکات فطره در شرایط کرونایی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - کرمان
روش های پرداخت زکات فطره در شرایط کرونایی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: مومنین می توانند زکات فطره خود را از طریق واریز به شماره حساب بانک تجارت ۲۲۰۳۱۳۶۱۰۵ و شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۶۴۸۷۹ بانک تجارت و کد دستوری #۵*۰۳۴*۸۸۷۷* پرداخت کنند.
کسب امتیاز از بانک تجارت با استتفاده از اپلیکیشن  ست
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
کسب امتیاز از بانک تجارت با استتفاده از اپلیکیشن ست
رپرتاژ آگهی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
۱۱سال از خصوصی‌سازی بانک تجارت گذشت
مدیرعامل بانک تجارت در پیامی فرا رسیدن 28 اردیبهشت سالروز خصوصی‌سازی این بانک را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، رضا دولت آبادی، در این پیام تاکید کرد: بانک تجارت در چنین روزی و در اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی ورود به فصل نوین خدمتگزاری را با عرضه سهام خود در بازار سهام تجربه کرد و فعالان بازار سرمایه نیز با استقبال چشمگیر و وصف ناشدنی از تغییر مالکیت بانک از دولتی به خصوصی بر درستی این تصمیم مهم و تاریخ ساز مهر تایید زدند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
نظر آمریکا به سازوکار کره‌جنوبی برای تجارت با ایران مثبت است
[ایرنا] یک منبع دیپلماتیک اعلام کرد که آمریکا نسبت به سازوکار پیشنهادی کره‌جنوبی برای تجارت بشردوستانه با ایران بدون نگرانی از زیرپاگذاشتن تحریم‌های واشنگتن علیه تهران دیدگاه مثبتی دارد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ از سئول، آمریکا و کره‌جنوبی در مورد طرح سئول مبنی بر «توافق تجارت بشردوستانه کره» (KHTA) رایزنی کرده‌اند که البته مذاکرات در مورد این مسأله به دلیل مقابله با ویروس کرونا به کندی انجام شده است. به موجب این طرح، از یک بانک ایرانی همچون بانک خاورمیانه که مشمول تحریم‌های آمریکا نیست، برای فراهم‌کردن زمینه تبادلات تجاری بشردوستانه با ایران استفاده می‌شود. منبع دیپلماتیک با اشاره به یک روش پرداختی برای تسهیل فروش مواد غذایی و دارو از طرف شرکت‌های …
وضعیت امروز شرکت‌ های بورسی سهام عدالت +جدول
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / سهام عدالت / بانک تجارت / نفت تهران / ایران / شاخص کل بورس / فارس
وضعیت امروز شرکت‌ های بورسی سهام عدالت +جدول
در این گزارش می‌توانید نوسان قیمت هر سهم شرکت‌های سهام عدالت در بورس را در ۲۹ اردیبهشت مشاهده کنید.
بخش صنعت ۳۰ میلیارد دلار ارز نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
بخش صنعت ۳۰ میلیارد دلار ارز نیاز دارد
مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، با قدردانی از بانک مرکزی برای سیاستگذاری‌های انجام شده در حوزه ارز و به ویژه تمهیدات اندیشیده شده در خصوص تامین منابع ارزی مورد نیاز برای واردات ماشین‌آلات و کالاهای واسطه‌ای، تسریع در ابلاغ بسته مستقل بازگشت ارز حاصل از صادرات سال ۱۳۹۸ و همچنین تدوین بسته ترتیبات ارزی سال ۱۳۹۹ را خواستار شد.
باقیمانده سهام دولت در صندوق واسطه‌گری مالی یکم در بورس عرضه می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / امور اقتصادی و دارایی / تجارت / دولت / سهام / ملت
باقیمانده سهام دولت در صندوق واسطه‌گری مالی یکم در بورس عرضه می‌شود
ایلنا: باقیمانده سهام دولت در سه بانک صادرات، تجارت و ملت و دو شرکت بیمه البرز و اتکائی امین را از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم در بورس عرضه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
زیان ۸.۸ تریلیون دلاری اقتصاد جهانی از کرونا
ارزیابی به روز شده از تاثیر اقتصادی گزارش کووید ۱۹ نشان می‫دهد که زیان اقتصادی در آسیا و اقیانوس آرام ممکن است از ۱.۷ تریلیون دلار تحت سناریوی مهار کوتاه مدت سه ماهه تا ۲.۵ تریلیون دلار تحت سناریوی مهار طولانی مدت شش ماهه متغیر باشد، با توجه به اینکه این منطقه حدود ۳۰ درصد کل کاهش تولید جهانی را به خود اختصاص می دهد.به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی مالزی «برناما»، این ارزیابی به این مسئله اشاره دارد که دولت های سراسر جهان به تاثیرات این بیماری همه گیر واکنش فوری نشان داده و تمهیداتی چون افزایش هزینه‫های بهداشتی و حمایت مستقیم برای پوشش زیان درآمدها را به اجرا گذاشته‫اند.یاسویوکی ساوادا اقتصاددان ارشد بانک توسعه آسیا گفت: تلاش های مداوم دولت ها با تمرکز بر این تمهیدات می تواند تاثیر اقتصادی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
رد پای دلارهای بدون شناسنامه در واردات
تأمین ارز واردات از کانال‌های شفاف، سیاست ارزی بانک مرکزی است. این نهاد می‌گوید: از ورود منابع ارزی استقبال می‌کند؛ به شرطی که جریان ورود و مصرف ارز و منشأ آن کاملا شفاف باشد. این واکنش رسمی بانک مرکزی به اظهارنظرهای مطرح‌شده مبنی بر موافقت سیاستگذار پولی با واردات بدون تعیین منشأ ارز به بهانه دورزدن تحریم‌هاست. 2روز پیش حسین مدرس خیابانی، سرپرست جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته بود: با هماهنگی و نظارت بانک مرکزی، واردات مواداولیه کارخانه‌های تولیدی با اولویت مواد موجود در بنادر، بدون انتقال ارز …
آیا دولت در فروش داراییهای بورسی موفق خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / وزارت اقتصاد / بانک تجارت / سهام دولت / بورس
آیا دولت در فروش داراییهای بورسی موفق خواهد بود؟
ارزش پرتفوی صندوق واسطه گری مالی دولت تا کنون حدود ۷۵ درصد رشد کرده است، البته روزهای آتی و جهت گیری شاخص بورس نشان میدهد که سود واقعی این صندوق چه میزان بیشتر یا کمتر از این مقدار خواهد بود.
اما و اگرهای جایگزینی «ارز اشخاص» با ارز نیمایی برای واردات برخی کالاها
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بانک مرکزی / تجارت / واردات / تخصیص ارز / فعالان اقتصادی
اما و اگرهای جایگزینی «ارز اشخاص» با ارز نیمایی برای واردات برخی کالاها
ایلنا: نایب رییس کمیسیون تسهیل تجارت اظهار داشت: در پی دستورالعمل اخیر بانک مرکزی اولویت‌های تخصیص ارز برای واردات کالا بدون اعلام قبلی تغییر کرده و این امر مجدداً…
مخالفت تلویحی بانک مرکزی با واردات بدون انتقال ارز
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / ارز صادراتی / بانک مرکزی / واردات بدون انتقال ارز
مخالفت تلویحی بانک مرکزی با واردات بدون انتقال ارز
در پی طرح مجدد رویه واردات بدون انتقال ارز، روابط عمومی بانک مرکزی در توضیحاتی ضروری اعلام کرد: بانک مرکزی از تمامی فعالین اقتصادی و نیز مسولین ذیربط انتظار دارد در شرایط با اهمیت جاری به‌سمت اقتصاد و تجارت شفاف حرکت نمایند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
خبر خوب مدرس خیابانی برای تولیدکنندگان
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه بخش تولید از روش بدون انتقال ارز خبر داد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / واردات بدون انتقال ارز / واردات مواد اولیه کارخانه ها
شیوه واردات بدون انتقال ارز برای مواد اولیه تولید
به گزارش مهر، در پی طرح مجدد رویه واردات بدون انتقال ارز، روابط عمومی بانک مرکزی توضیحاتی را اعلام کرد. بانک مرکزی اعلام کرده که این بانک طی دوسال اخیر در راستای ساماندهی جریان ارز حاصل از تجارت خارجی کشور و ایجاد شفافیت و توجه جدی به تولید داخل اقدام به ایجاد بستر و زیر ساختهای شفاف در کنار سامانه جامع تجارت کشور نموده و براساس آن، رویه‌های مشخص برای عرضه ارز حاصل از صادرات با توجه به شرایط تحریم تعریف و عملیاتی نموده است؛ لذا، صادرات کنندگان، می‌توانند ارز حاصل از صادرات خود را به روش‌های متعدد به چرخه اقتصاد کشور بر گردانند:
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بانک مرکزی / تجارت / رییس جمهور / گمرک / معاون اول
جزییات نامه‌نگاری گمرک برای تسهیل صدور مجوزها
رییس کمیسیون تسهیل تجارت اتاق تهران از نامه‌نگاری گمرک برای حذف مجوزهای زاید بانک مرکزی خبر داد و گفت: اگرچه معاون اول رییس‌جمهور دستور لغو مقررات زاید را داده بود، اما دستگاه‌ها عمل نکردند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۸
تمهیدات بانک تجارت برای خرید آسان سهام شرکت‌های دولتی
بانک تجارت ساده‌ترین روش‌های ممکن را برای پذیره‌نویسی باقی‌مانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین که با تخفیف 20 درصدی از سوی دولت عرضه می‌‌شود فراهم کرده است، بر این اساس هموطنان می‌توانند تا پایان اردیبهشت ماه از طریق درگاه‌های غیرحضوری بانک تجارت اقدام کنند. بانک تجارت برای راحتی و حفظ سلامتی شهروندان به سبب شیوع بیماری کرونا با ایجاد درگاه‌های پرداخت غیرحضوری شامل پایگاه اینترنتی بانک، اینترنت بانک، همراه بانک، اپلیکیشن‌های ست و پات و همچنین حضوری از طریق شعب بانک تجارت، امکان پذیره‌نویسی سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را بدون نیاز به کدبورسی و تنها با کدملی از طریق صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله فراهم کرده است.متقاضیان…
بانک مرکزی در مورد ضرورت شفافیت در واردات ارز اطلاعیه صادر کرد
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران
بانک مرکزی در مورد ضرورت شفافیت در واردات ارز اطلاعیه صادر کرد
تهران - ایرنا - روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص ایجاد شفافیت بیشتر در تجارت خارجی کشور و واردات بدون انتقال ارز اطلاعیه ای صادر کرد.
سرپرست وزارت صنعت: موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه کارخانه‌ها بدون انتقال ارز / انبار‌های محل ذخیره‌سازی کالا پر است / ممنوعیت‌های وارداتی در مرحله اول برای ۱۶۰۰ قلم کالا و در مرحله جدید برای ۵۰ ردیف تعرفه دیگر
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
سرپرست وزارت صنعت: موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه کارخانه‌ها بدون انتقال ارز / انبار‌های محل ذخیره‌سازی کالا پر است / ممنوعیت‌های وارداتی در مرحله اول برای ۱۶۰۰ قلم کالا و در مرحله جدید برای ۵۰ …
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه تولید بدون انتقال ارز خبر داد و گفت: با هماهنگی و نظارت بانک مرکزی، واردات مواد اولیه کارخانه‌ها با اولویت مواد موجود در بنادر کشور، بدون انتقال ارز امکان‌پذیر خواهد شد.
خبر خوب سرپرست وزارت صنعت برای تولیدکنندگان/موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / وزارت صنعت معدن و تجارت / حسین مدرس خیابانی / صنعت معدن تجارت
خبر خوب سرپرست وزارت صنعت برای تولیدکنندگان/موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه بدون انتقال ارز
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از موافقت بانک مرکزی با واردات مواد اولیه بخش تولید از روش بدون انتقال ارز خبر داد
خرید آسان سهام دولت در بانک‌ها از درگاه‌های بانک تجارت
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بانک تجارت
خرید آسان سهام دولت در بانک‌ها از درگاه‌های بانک تجارت
بانک تجارت ساده‌ترین روش‌های ممکن را برای پذیره‌نویسی باقیمانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین که با تخفیف بیست درصدی از سوی دولت عرضه می‌گردد فراهم کرده است، بر این اساس هموطنان می‌توانند تا پایان اردیبهشت ماه از طریق درگاه‌های غیرحضوری بانک تجارت اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
 معاملات اینستکس برای ایران قانع‫کننده نیست
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه گفت: معاملات تجاری از طریق اینستکس در حال حاضر برای ایران قانع‫کننده نیست.غلامرضا انصاری در پاسخ به این سوال که از طریق اینستکس از یک شرکت آلمانی محصولات دارویی خریداری و در فروردین امسال وارد بازار کشور شد و بانک مرکزی در حال رایزنی برای معامله‌ای جدید است، گفت: این ساز و کار (اینستکس) اگرچه برای ما قانع‫کننده نیست اما فعالیت‌های محدودی را قبل از عید با آن شروع کرده‫ایم. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا وسیما با بیان اینکه بانک مرکزی نیز علاقه‌مند است اینستکس فعال شود، افزود: بر این اساس امیدواریم بعد از مواردی که آن کالاها وارد ایران شد، در آینده نیز بتوانیم از این ساز و کار برای خریدهای خودمان از اروپا استفاده کنیم.معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه درباره …
۱۳۹۹/۰۲/۲۷
هدف باید بهبود وضع اقتصاد و زندگی مردم باشد
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری، چگونگی تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و مدیریت عرضه و تقاضا در سال 99 بررسی شد.روحانی در این جلسه پس از دریافت گزارش سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت مدیریت عرضه و تقاضا و تامین به هنگام کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، استفاده از روش‌های متنوع برای گسترش صادرات و واردات مورد نیاز و به کارگیری ارز حاصل از صادرات برای تامین نیازهای تولیدی کشور را از مقامات مسئول خواستار شد. رئیس‌جمهوری تاکید کرد: هدف همه تلاش‌ها باید بهبود وضع اقتصاد و زندگی مردم و تقویت امید به آینده باشد.در این جلسه همچنین وزیر امور خارجه از اقدامات این وزارتخانه در چارچوب دیپلماسی اقتصادی و پیشرفت‌های انجام شده با طرف‌های تجاری از جمله هماهنگی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۶
دیپلماسی
معاملات در اینستکس برای ایران قانع‌کننده نیست معاون دیپلماسی اقتصادی وزیرخارجه گفت: «معاملات تجاری از طریق اینستکس درحال حاضر برای ایران قانع‌کننده نیست.» به گزارش ایلنا، غلامرضا انصاری در پاسخ به این سوال که از طریق اینستکس از یک شرکت آلمانی محصولات دارویی خریداری و در فروردین امسال وارد بازار کشور شد و بانک مرکزی درحال رایزنی برای معامله‌ای جدید است، گفت: «این سازوکار (اینستکس) اگرچه برای ما قانع‌کننده نیست، اما فعالیت‌های محدودی را قبل از عید با آن شروع کرده‌ایم.» او با بیان اینکه بانک مرکزی نیز علاقه‌مند است اینستکس فعال شود، افزود: «بر این اساس امیدواریم بعد از مواردی که آن کالاها وارد ایران شد، در آینده نیز بتوانیم از این …
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
بورس وارد فاز ریزشی شد
دیروز شاخص کل بورس با اُفت ۲۵ هزار  و ۴۸۷ واحدی وارد کانال یک میلیون و ۲۲ هزار واحدی شد.  همه شاخص‌های بورس اوراق بهادار با افت همراه است. شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) با افت ۶۷۷۸ واحدی به عدد ۲۷۱ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و ملی صنایع مس ایران بیشتر تاثیر را در افت شاخص دارد.نماد بانک ملت که در طی معاملات این هفته با رشد مواجه بود امروز شاهد کاهش قیمت بود، بانک تجارت و ملی صنایع مس ایران از پربیننده‌های بازار بودند. ارزش بازار ۳۸ میلیارد هزار میلیارد ریال، ارزش معاملات  حجم معاملات ۱۱.۱۲۹میلیارد سهم است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
کالاهای استراتژیک مطابق برنامه‌ریزی‌ها ذخیره‌سازی شده است
در یکصد و سی و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برخی از موضوعات مهم اقتصادی کشور بررسی و به تصویب رسید.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در این جلسه که دیروز به ریاست «حسن روحانی» برگزار شد، گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی در سال جاری به اطلاع اعضا رسید.براساس این گزارش، خرید تضمینی گندم در مقایسه با سال گذشته از نظر میزان تولید و تامین نیاز داخلی مناسب ارزیابی شده و ذخائر استراتژیک کالاها مطابق برنامه‌ریزی‌ها صورت گرفته است.در این جلسه همچنین مقرر شد با هماهنگی لازم بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی جدول واردات به گونه‌ای تهیه شود تا ضمن تامین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم، چرخه تولید داخلی نیز دچار خلل نشود. در ادامه این جلسه شیوه چگونگی تامین مالی برای نوسازی …
قدردانی معاون وزیر صنعت از بانک ملت بابت تلاش در جهت تامین کالا‌های اساسی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بانک ملت / اخبار بانک ملت
قدردانی معاون وزیر صنعت از بانک ملت بابت تلاش در جهت تامین کالا‌های اساسی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با ارسال لوح سپاسی، از مدیرعامل بانک ملت بابت تلاش در راستای تامین کالا‌های اساسی، قدردانی کرد.
جزئیات واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری یکم
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / وزارت اقتصاد / بانک تجارت / عباس معمارنژاد / بورس / سهام عدالت
جزئیات واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری یکم
معاون امور بانکی، بیمه و شرکتهای دولتی وزارت اقتصاد گفت: ارزش سهام موجود در صندوق واسطه گری مالی یکم به قیمت روز گذشته ۳۲ هزار میلیارد تومان بوده که مجموعا از مردم ۱۷ هزار میلیارد تومان اخذ خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
سهم معلمان از صندوق ذخیره فرهنگیان
از آخرین بازخوانی آمار صندوق ذخیره فرهنگیان چندین ماه می‌گذشت. بی‌خبر بودن از صندوق ذخیره فرهنگیان، دو نعمت بزرگ برای معلمان و دست‌اندرکاران صندوق دارد، برای معلمان از آن جهت که حرص بیهوده نمی‌خورند و عصبانی نمی‌شوند و برای دست‌اندرکاران هم از آن جهت که عصبانیت فرهنگیان آزارشان نمی‌دهد. از آخرین دغدغه فرهنگیان، یعنی اعمال رتبه‌بندی مدتی نگذشته است که گزارش غارت صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه در رسانه‌ها داغ می‌شود و در میان خبرهای جذاب بورس، موضوع عرضه صندوق در تالار بورس قوت می‌گیرد، موضوعی که می‌تواند خبر غارت اموال معلمان را کم رنگ‌تر کند.  در اخبار داغ این روزها و بهار بورس، خبر خوب عرضه صندوق ذخیره فرهنگیان در تالار …
جلسه بررسی نحوه توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / رضا رحمانی / محمد اسلامی / عبدالناصر همتی / اسحاق جهانگیری / محمد جواد ظریف / رضا اردکانیان
جلسه بررسی نحوه توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه
ایرنا - تهران - جلسه بررسی نحوه توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه و حمایت از صادر کنندگان روز دوشنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عبدالناصر همتی رییس کل بانک مرکزی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رضا اردکانیان وزیر نیرو در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.
لابی «صمت» برای صادرکنندگان
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
لابی «صمت» برای صادرکنندگان
رایزنی جدید برای تسهیل رفع تعهد ارزی و بازگشت مالیات ارزش افزوده صادرکنندگان در دستور کار سیاست‌گذاران قرار گرفت. در تازه‌ترین اقدام، قرار است که وزارت صنعت، معدن و تجارت با سیاست‌گذار پولی برای بازگشت 100 درصدی مالیات ارزش افزوده فعالان صادراتی وارد مذاکره شود. این رایزنی به این معناست که وزارت صمت به نفع صادرکنندگان وارد لابی با بانک مرکزی شده است تا شرایط برای بازگشت مالیات ارزش افزوده و رفع تعهد ارزی صادرکنندگان تسهیل شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
فعلا امکان دسترسی به پول گاز و برق صادراتی به عراق را نداریم
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی با اعلام صادرات روزانه حدود 1500 مگاوات برق و 30 میلیون متر مکعب گاز به عراق گفت: اکنون پول گاز و برق صادراتی نزد بانک تجارت این کشور است. حمید حسینی درباره وضعیت صادرات برق و گاز به عراق و بازگشت پول به کشور اظهار داشت:علیرغم اینکه امریکا ادعا می‌کرد مجوز واردات گاز و برق را از ایران تمدید نمی‌کند، با توجه به نیاز عراق به برق در تابستان، مجبور به تمدید مجدد شد. وی با بیان اینکه در حال حاضر بین 1000 تا 1500 مگاوات به عراق برق صادر می‌کنیم، افزود: البته در فصل تابستان همزمان با رشد مصرف برق در ایران نیاز این کشور نیز به برق افزایش می‌یابد، بنابراین چندان دستمان باز نیست که به هر میزان که این کشور نیاز داشته باشد برق صادر کنیم.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
نرم‌افزار مالی شرکت خود را به بانک سامان متصل کنید
بانک سامان با ارائه خدمت وب‌سرویس بانکی، امکان اتصال نرم‌افزارهای مالی شرکت‌ها به سپرده‌ها و خدمات آنلاین بانک را فراهم کرد. به گزارش روابط‌عمومی بانک سامان، با توجه به فراگیرشدن استفاده از نرم‌افزارهای مالی در چرخه مالی شرکت‌ها، بانک سامان با ارائه وب‌سرویس بانکی این امکان را فراهم کرده تا مشتریان حقوقی بدون نیاز به مراجعه به درگاه‌های الکترونیکی نظیر اینترنت‌بانک، موبایل‌بانک، تلفن‌بانک خدمات موردنیاز را در بستر نرم‌افزار مالی خود دریافت کنند.همچنین وب‌سرویس بانکی این امکان را فراهم می‌کند تا مشتریان حقوقی امکان انتخاب سپرده‌های قابل‌مشاهده و مبلغ تراکنش‌ها را داشته باشند و از این طریق مسئولیت‌های مالی را در سطوح مختلف به پرسنل خود واگذار کنند. گفتنی است، این سرویس ویژه، براساس نیاز بسیاری …
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / بورس / سهام / صندوق ETF
ETF به زبان ساده
به گزارش ایسنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی چندی پیش طی اطلاعیه‌ای فراخوان واگذاری (شماره ۱) پذیره ‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌ گذاری قابل معامله (ETF) "واسطه‌گری مالی یکم" را منتشر کرد. در این اطلاعیه آمده بود که وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه ‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
تامین نیاز روغن خام واحدهای تولیدی از محل ذخایر
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا در راستای استمرار تولید روغن بخشی از ذخایر روغن خام شرکت بازرگانی دولتی ایران در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد. عباس قبادی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره مصوبات ستاد تنظیم بازار کشور درخصوص برخی کالاهای اساسی گفت: در جلسه این ستاد مقرر شد تا بانک مرکزی در تخصیص ارز به واردات کالاهایی مانند روغن خام، خمیر کاغذ و نهاده‌های دامی سرعت بیشتری ببخشد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
فرمول قیمت‌گذاری خودرو نهایی شد
بر اساس تصمیمات دیروز ستاد تنظیم بازار که به منظور بررسی دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو و سایر موضوعات برگزار شده بود در نهایت قرار بر این شده تا طی یک هفته آینده قیمت‌های جدید خودرو توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام شود. مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار بعد از بررسی گزارش‌های ارسالی توسط شورای رقابت، سازمان حمایت و معاونت صنایع وزارت صنعت در نهایت تصمیم بر آن شده تا سازمان حمایت با توجه به هزینه‌های تمام شده و کیفیت محصولات، آنالیز قیمتی انواع خودروهای داخلی را تا هفته آینده اعلام کند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این باره گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد جمع‌بندی نهایی درباره قیمت‌گذاری خودرو توسط سازمان حمایت تهیه و در کمیته خودرو تصمیم …
تحقق جهش تولید در گروه سایپا با تولید محصولات جدید
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / سایپا / خودرو
تحقق جهش تولید در گروه سایپا با تولید محصولات جدید
مدیرعامل بانک تجارت گفت: با وجود محصولات جدید، طرح‌ها و فعالیت‌های بزرگی که برای صنعت خودرو و به خصوص گروه سایپا دیده شده است، مسئولیت بانک‌ها در حمایت از صنعت خودرو بیشتر می‌شود.
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بازار سرمایه / شاخص بورس / فرابورس / بورس تهران / بورس
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت
سهامداران شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، گروه سرمایه‌گذاری صنعتی ایران و بانک پارسیان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های آهن و فولاد ارفع، تجارت الکترونیک پارسیان کیش و توزیع داروپخش در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
امکان خرید سهام شرکت‌های دولت، تنها با کدملی و بدون نیاز به کد بورسی
بانک مهر ایران باقی‌مانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را تنها با داشتن کد ملی و بدون نیاز به کد بورسی، با ۲۰ درصد تخفیف پذیره‌نویسی می‌کند.به گزارش روابط‌عمومی بانک مهر ایران، وزارت اقتصاد در اطلاعیه‌ای، فراخوان واگذاری و پذیره‌‏نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‏‌گذاری قابل معامله(ETF) واسطه‌گری مالی یکم را منتشر کرده و از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقی‌مانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و همچنین بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار می‌کند. در همین راستا، بانک مهر ایران به منظور سهولت در فرآیند پذیره‌نویسی و حفظ سلامتی هموطنان به سبب شیوع بیماری کرونا، در کنار امکان مراجعه حضوری به شعب، با ایجاد …
سهام شرکت‌های دولت را با ۲۰ درصد تخفیف از بانک تجارت بخرید
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / بانک تجارت
سهام شرکت‌های دولت را با ۲۰ درصد تخفیف از بانک تجارت بخرید
بانک تجارت باقیمانده سهام دولت در بانک‌های تجارت، ملت، صادرات و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را بدون نیاز به کد بورسی پذیره‌نویسی می‌کند.  
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
آگهی مزایده فروش سهام شرکت داتام
شرکت توسعه تجارت داتام(سهامی خاص) متعلق به بانک ایران زمین (سهامی عام)، درنظر دارد سهام شرکت های فرعی و وابسته به خود را از طریق برگزاری مزایده عمومی و به بالاترین قیمت پیشنهادی ارائه شده بابت هر یک از شرکت های مورد مزایده، با رعایت مبلغ تعیین شده به عنوان پایه مزایده واگذار نماید.متقاضیان جهت خرید اسناد مزایده هر شرکت مبلغ 500.000 ریال به حساب شماره 1-834738-843-500 شبا 01-7380-0834-8430-0500-0690- IR59 بنام شرکت توسعه تجارت داتام (مزایده گذار) نزد بانک ایران زمین واریز نموده و جهت دریافت اسناد مزایده همراه با فیش واریزی به آدرس شرکت توسعه تجارت داتام واقع در تهران- دروس- میدان هدایت-خیابان شادلو- پلاک 14- طبقه چهارم مراجعه و یا جهت اخذ اطلاعات بیشتر با تلفن 26656398-021 تماس حاصل نمایند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۴
سرمایه‌گذاری همه ایرانیان در سهام شرکت‌های دولتی تسهیل شد
وزارت اقتصاد در هفته جاری طی اطلاعیه‌ای فراخوان واگذاری واحدهای سرمایه‏‌گذاری صندوق سرمایه‏‌گذاری قابل معامله (ETF) «واسطه‌گری مالی یکم» را منتشر کرد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن - هیبنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقی‌مانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‏‌های البرز و اتکای یامین را واگذار خواهد کرد. ‌این واگذاری، فرصت کم‌نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد واگذاری آن را دارد، فراهم می‌کند. در همین راستا ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی همه ایرانیان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری …
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / ایران / تجارت / دولت / قانون / وزارتخانه
تصویب قانون اجازه تاسیس بانک ملی
چهاردهم اردیبهشت 1306 و در مجلس ششم شورای ملی، قانون اجازه تاسیس بانک ملی ایران برای پیشرفت امر تجارت ، فلاحت ،
رضا دولت آبادی:
۱۳۹۹/۰۲/۱۳
رضا دولت آبادی: "معلم" تجلی نور و منادی آگاهی
به مناسبت 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز معلم، رضا دولت‌آبادی مدیر عامل بانک تجارت در پیامی این روز را به معلمین فرهیخته ایران اسلامی تبریک گفت.
کارگران بدنه اصلی اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / بانک تجارت
کارگران بدنه اصلی اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهند
مدیرعامل بانک تجارت به مناسبت روز کارگر پیامی صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
برای واردات مواد اولیه لوازم خانگی صحت ندارد
دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: از ابتدای امسال بانک مرکزی با مشکل شیوع ویروس کرونا مواجه بوده، همچنین توقف فعالیت‌ها در کشور چین (که عمده واردات قطعات و اجزای لوازم خانگی از این کشور انجام می‌شود) سبب شد تا توقفی در فرایند تخصیص ارز شاهد باشیم و حذف ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه لوازم خانگی صحت ندارد.به گزارش ایرنا، مرتصی میری، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی به برخی رسانه‌ها اعلام کرد که ‌از ابتدای امسال ارز نیمایی برای واردات مواد اولیه و قطعات تولیدی لوازم خانگی حذف شده است.در این زمینه دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت: هرچند گفته‌های میری مطابق شنیده‌ها و گمانه‌زنی‌ها بوده، اما پیگیری‌ها از وزارت صنعت و همچنین واحدهای بزرگ تولیدکننده لوازم خانگی نشان …
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
برخلاف توافقات دولت و بخش خصوصی عمل می‌کنید
رئیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای خطاب به رئیس کل بانک مرکزی، از تصمیم اخیر این بانک درباره حذف تعدیل ۲۰ درصدی برای صادرات در سال‌های ۹۸ و ۹۹، انتقاد کرده است.به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی اتاق بازرگانی ایران، در نامه‌ای که غلامحسین شافعی، خطاب به عبدالناصر همتی نوشته، این اقدام بانک مرکزی، برخلاف توافقات دولت و بخش خصوصی اعلام شده و رmیس اتاق بازرگانی هشدار داده، در صورت تغییر نکردن این تصمیم، زیانی هنگفت به صادرکنندگان کشور وارد خواهد شد.در بخشی از این نامه آمده است: آنچه در ابلاغیه اخیر بانک مرکزی مشهود است، حذف تعدیل ۲۰ درصدی برای صادرات سال‌های ۹۸ و ۹۹ است که این تصمیم برخلاف توافقات صورت گرفته در جلسه فی‌مابین نمایندگان محترم بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان …
زمان و جزییات عرضه سهام بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / بورس / سرمایه گذاری در بورس
زمان و جزییات عرضه سهام بانک‌ها
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس گفت: باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی امین از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با ۲۰ درصد تخفیف به مردم عرضه می‌شود.
چه میزان از سهم بانک‌ها و بیمه‌ها در صندوق‌های ETF عرضه می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / بازار سرمایه / بانک تجارت / بانک ملت / بانک صادرات ایران / بیمه البرز / بیمه اتکایی امین
چه میزان از سهم بانک‌ها و بیمه‌ها در صندوق‌های ETF عرضه می‌شود؟
پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) که قرار است طی آن باقیمانده سهام دولت در سه بانک (تجارت، ملت و صادرات) و دو شرکت بیمه‌ای (بیمه البرز و بیمه اتکایی امین) عرضه شود، از ۱۴ اردیبهشت آغاز می‌شود و قرار است به میزان وجوهی که از طریق فروش واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) به دست بیاید، سهم بانک‌های تجارت، صادرات و ملت و بیمه‌های البرز و اتکایی امین تعیین می‌شود.
پشت پرده محرمانه شدن برخی مکاتبات ارزی چیست؟
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / کالاهای اساسی / واردات برنج / بانک مرکزی / ایران / تهران
پشت پرده محرمانه شدن برخی مکاتبات ارزی چیست؟
بعد از اعلام خبر دستگیری ۲۵ نفر از کارمندان بانک مرکزی در خصوص تخلفات ارزی و همچنین تاکید رئیس دیوان محاسبات درباره غیر محرمانه بودن اطلاعات تجارت خارجی، دلیل محرمانه شدن برخی مکاتبات ارزی بایستی شفاف شود.
عرضه سهام بانک‌ها با ۲۰ درصد تخفیف از ۱۴ تا ۳۱ اردیبهشت/ سقف خرید هر ایرانی ۲ میلیون تومان
۱۳۹۹/۰۲/۰۸
عرضه سهام بانک‌ها با ۲۰ درصد تخفیف از ۱۴ تا ۳۱ اردیبهشت/ سقف خرید هر ایرانی ۲ میلیون تومان
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس گفت: باقیمانده سهام دولت در سه بانک ملت، تجارت و صادرات و دو بیمه البرز و اتکایی امین از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با ۲۰ درصد تخفیف به مردم عرضه می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •