سه شنبه, ۲۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 18 February, 2020
شرکت ملی گاز
روزنامه اعتماد / ۴ ساعت قبل / ...
از مصدق تا ساختمان نخست‌وزیری
مهم‌ترین اقدام ایشان که بسیار مشهور است پس از ملی کردن صنعت نفت رقم خورد. در آن زمان انگلستان که بزرگ‌ترین خریدار نفت ایران بود، نفت کشور را تحریم کرد و در برابر این تصمیم ناوهای جنگی خود را به آستانه بندر آبادان و خرمشهر آورد که آرایش نظامی و جنگی در برابر ایران بود. پس از لغو خرید نفت توسط کشورهای دیگر، مصرف آن به ‌شدت پایین آمد. از سوی دیگر لوازم نفت‌سوز از قبیل اجاق و بخاری در کشور فوق‌العاده کم بود و آن تعدادی که در کشور وجود داشت توسط شرکت والور انگلستان به ایران وارد می‌شد، بنابراین، این تعداد از لوازم نفت‌سوز کفاف هزینه‌های نگهداشت چاه‌های نفت را نمی‌داد. مرحوم عالی‌نسب در ملاقاتی که با دکتر مصدق داشت، خاطرنشان کرد که برای کارکرد …
خاموشی‌ها برطرف شد
مشرق / ۳۳ ساعت قبل / اجتماعی
خاموشی‌ها برطرف شد
در پی کاهش شدت مصرف برق و گاز خانگی، شبکه برق به وضعیت پایدار بازگشت و اعمال خاموشی‌های اضطراری متوقف شده و عمده خاموشی‌ها در کشور رفع شد.
  شرکت ملی گاز ایران  شرکت ملی نفت  اخبار حوادث
نگاهی به کارنامه ضعیف اقتصادی مجلس دهم
مشرق / ۴۴ ساعت قبل / اقتصادی
نگاهی به کارنامه ضعیف اقتصادی مجلس دهم
نگاهی به وضعیت مهمترین طرح ها و لوایح اقتصادی بررسی شده در مجلس دهم نشان می دهد عملکرد این دوره مجلس از لحاظ اقتصادی نه تنها نمره قبولی نمی گیرد بلکه نمره بسیار پایینی دارد.
  ابوالفضل ابوترابی  شرکت ملی گاز ایران  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  کمیسیون مشترک  شورای نگهبان  قانون مدیریت خدمات کشوری  قانون اساسی  کمیسیون اقتصادی مجلس  وزارت جهاد کشاورزی  کمیسیون عمران مجلس
سهم شرکت‌های دولتی از بودجه ۹۹ در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
ایرنا / ۲ روز قبل / سیاسی
سهم شرکت‌های دولتی از بودجه ۹۹ در مرکز پژوهش‌ها بررسی شد
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در بخش شرکت‌های دولتی را بررسی کرد.
  شرکت ملی گاز ایران  مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی  سازمان برنامه و بودجه  بودجه ۹۹ در کمیسیون تلفیق
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
ایرنا / ۲ روز قبل / اقتصادی
سرمایه‌گذاری ۳۳ میلیارد دلاری برای کاهش مصرف گاز در نیروگاه‌ها
تهران- ایرنا- معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: در حال حاضر با توجه به سهم قابل توجه نیروگاه‌های سیکل باز در کشور، با سرمایه‌گذاری ۳۳میلیارد دلاری و همچنین اجرای طرح‌های بهینه‌سازی نیروگاهی شاهد افزایش راندمان تولید و کاهش مصرف گاز خواهیم بود.
  شرکت ملی گاز ایران  حسن منتظر تربتی  نفت  عمان
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
خبرآنلاین / ۴ روز قبل / اقتصادی
افزایش باورنکردنی مصرف گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مصرف گاز در روزهای اخیر، مجموع مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و تجاری دیروز (چهارشنبه، ۲۳ بهمن ماه) به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسید.
  گاز  شرکت ملی گاز  مصرف سوخت
افزایش تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی
ایرنا / ۴ روز قبل / اقتصادی
افزایش تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی
تهران- ایرنا- مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: امسال پالایشگاه چهارم و پنجم توقفی برای تعمیرات اساسی نداشتند که باعث افزایش تولید از مخزن مشترک پارس جنوبی شد.
  شرکت ملی گاز ایران  میدان نفتی پارس جنوبی  گاز رسانی  گاز  شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
ارانیکو / ۵ روز قبل / اقتصادی
پرواز ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که روز سه‌شنبه (۲۲ بهمن‌ماه) کل مصرف روزانه گاز در بخش خانگی و تجاری کشور به ۵۹۰ میلیون مترمکعب رسید که رشدی ۲۰ درصدی را نسبت به روزهای گذشته نشان می‌دهد.
تابناک / ۵ روز قبل / اقتصادی
مصرف ۵۹۰ میلیون مترمکعب گاز در کشور
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه در استان گیلان علیرغم بارش سنگین برف، قطعی گاز وجود ندارد، گفت: روز گذشته میزان مصرف گاز در کشور ۵۹۰ میلیون مترمکعب بوده است .
گاز هیچ استانی قطع نشده است/ دیروز 590 میلیون متر مکعب گاز مصرف شد
ایلنا / ۵ روز قبل / اقتصادی
گاز هیچ استانی قطع نشده است/ دیروز 590 میلیون متر مکعب گاز مصرف شد
ایلنا: سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، میزان مصرف گاز را در روز گذشته حدود 590 میلیون متر مکعب در بخش خانگی اعلام کرد.
  ایران  بارش برف  شرکت ملی گاز  گاز  برف و کولاک
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اقتصادی
احصای 800 نیاز برای گردهمایی فناورانه نفت
صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری با همکاری شرکت ملی نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، شرکت ملی گاز ایران، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌‌آپ‌های حوزه نفت را از 27 تا 29 بهمن در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار می‌کند.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
مصرف گاز رکورد شکست
 غلامرضا مشایخی مدیر هماهنگی امور گاز رسانی شرکت ملی گاز کشور در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه گازرسانی کشور باتوجه به برودت هوا و بارش برف بخصوص در مناطق سردسیر کشور گفت: با توجه به شرایط فعلی در بخش تولید، انتقال و توزیع همچنان همه همکاران منسجم پای کار هستند تا بتوانند گاز را از مبادی تولید به مبادی مصرف برسانند و خوشبختانه با تمهیدات انجام شده در تولید و توزیع، قطع گاز در هیج کجای کشور گزارش نشده است.
  صادرات گاز  مصرف گاز  مصرف گاز خانگی
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / اقتصادی
تامین پایدار گاز نیروگاه‌های شمال کشور
تهران - ایرنا - مدیر دیپچینگ شرکت ملی گاز ایران از پایداری شبکه گاز در استان‌های شمالی کشور با وجود بارش برف سنگین خبر داد و گفت: به منظور جلوگیری از قطع برق در این مناطق نیز، گازرسانی به نیروگاه‌ها، در دستور کار قرار دارد.
سرایت خاموشی‌ها از تابستان به زمستان
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / اقتصادی
سرایت خاموشی‌ها از تابستان به زمستان
در سال‌های اخیر گوشمان به چالش‌های برقی در فصل تابستان که به دلیل مصرف بالای سیستم‌های سرمایشی و عدم توانایی پاسخگویی کامل شبکه برق در زمان اوج مصرف به وجود می‌آید، عادت کرده است.
  برق  جامعه  زمستان  شرکت ملی گاز  مشکلات
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / ...
امضای تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان و شرکت ملی نفت ایران
رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان از انعقاد یک تفاهمنامه بین دانشگاه سمنان شرکت ملی نفت ایران خبر داد.
صدور کارت هدیه برای ۵ گروه ممنوع شد
مشرق / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
صدور کارت هدیه برای ۵ گروه ممنوع شد
بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری شرایط صدور بن کارت برای وزارتخانه‌ها و شرکت‌ها و موسسات دولتی را اصلاح کرد.
  وزارت صنعت، معدن و تجارت  شرکت ملی گاز ایران  وزارت صنعت ، معدن و تجارت  وزارت نفت  بانک  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران  موسسه اعتباری  بانک مرکزی  قانون مدیریت خدمات کشوری  کارت هدیه
کشف چهار میدان نفتی در ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / اقتصادی
کشف چهار میدان نفتی در ایران
شرکت ملی نفت ایران، به عنوان سردمدار تولید نفت و گاز در کشور، نقش کلیدی در توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بازی می­کند، از این روی بخش مهمی از اهداف توسعه‌ای و اقتصادی ایران بر مبنای فعالیت‌های انجام شده در این شرکت بزرگ ملی تعریف شده است.
  نفت  قیمت نفت  وزارت نفت
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / عکس
«صفیره»، در محاصره آلودگی های نفتی
ایرنا-اهواز- «صفیره» یکی از ده‌ها روستای بخش غیزانیه در 30 کیلومتری شرق اهواز است، که سال‌هاست با آلودگی نفتی دست به گریبان است.این بخش با بیش از 80 روستا و 26 هزار نفر جمعیت، محل تمرکز بزرگترین تولیدکنندگان نفت است. شرکت‌های نفت و گاز کارون، نفت و گاز مارون، پتروشیمی مارون واحد اهواز، واحدهای نمک زدایی و شرکت سیالات انگیزشی وابسته به شرکت ملی حفاری در غیزانیه فعالیت می‌کنند که هر کدام از اینها مشکلات زیست محیطی مربوط به خود را دارند.
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / اقتصادی
دستاوردهای شرکت ملی گاز ایران از بدو تاسیس تا پایان آذر ۱۳۹۸
شرکت ملی گاز ایران یکی از ده شرکت بزرگ فعال در عرصه گاز در خاورمیانه و یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت با سابقه بیش از ۵۳ سال است که وظیفه تامین بیش از ۷۵ درصد از سوخت مورد نیاز کشور را بر عهده دارد.
  شرکت ملی گاز ایران
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / ...
توزیع 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم بضاعت
در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی وزارت نفت در منطقه ، تعداد 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان کم بضاعت شهرهای حوزه ی عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان توزیع شد .در ادامه اقدامات این شرکت در توجه و رسیدگی به ذی نفعان ، شهروندان و مجاوران صنایع و تاسیسات صنعت نفت ، با هماهنگی اداره آموزش و پرورش تعداد 3800 بسته نوشت افزار میان دانش آموزان مدارس مختلف تعدادی از شهرها و روستاهای حوزه ی عملیاتی این شرکت توزیع شد .شایان ذکر است که پیش از این و در سالهای 1396 و 1397 نیز شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به ترتیب 2170 و 3000 بسته نوشت افزار را میان دانش آموزان کم بضاعت توزیع کرده است .شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان که یکی از 5 شرکت بهره بردار تابع شرکت ملی مناطق نفتخیز …
توزیع هدفمند گاز مایع با استفاده از کارت بانکی
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ / اقتصادی
توزیع هدفمند گاز مایع با استفاده از کارت بانکی
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت:‌ با اتصال سهمیه گاز مایع به کارت بانکی سرپرستان خانوار،‌ مشکل تامین گاز مایع حل شده و توزیع هدفمند این سوخت انجام خواهد شد.
متقاضیان گازسوز کردن خودروها بخوانند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / اقتصادی
متقاضیان گازسوز کردن خودروها بخوانند
صدا و سیما نوشت: معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد، از غیرقانونی بودن گازسوز کردن خودروها به گاز ال پی جی خبر داد.
  خودرو  گاز  شرکت ملی گاز
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
ریشه بی‌مبالاتی در مصرف کجاست؟
مردم یا دولت؟ کدام یک در زندگی پرمصرفی که این‌ روزها شاهدش هستیم، نقش اصلی را داشته‌اند؟ اگر می‌پرسید مگر ما زندگی پرمصرفی داریم که دنبال عاملش می‌گردید، پاسخش نزد خودتان است. از موقع غذا خوردن شروع کنید و کمی دقیق شوید؛ چقدر نمک روی غذا می‌ریزید؟ چه بی‌نمک باشد چه خوش‌نمک. برای خانه چقدر خرید می‌کنید؟ چقدر از آن کپک می‌زند و چقدرش استفاده می‌شود؟ در روز چقدر زباله راهی سطل‌های زباله شهری می‌کنیم؟ این موارد را کنار اتفاقات چند روز اخیر بگذارید. مصرف گاز در ایران رکورد زد و بر اساس اعلام شرکت ملی گاز به بیش از روزی 600میلیون مترمکعب در روز رسید. حساب آب و برق و گاز را هم به این فهرست اضافه کنید. آیا مردم دنیا هم همین ‌اندازه مصرف …
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ...
قیمت ملاک کاهش مصرف نیست
«با سرد شدن هوا مصرف گاز در بخش خانگی افزایش یافته است و به همین دلیل تمام ذخایر سوخت مایع نیروگاه‌ها رو به اتمام است.» علی‌اصغر سعیدی، جامعه‌شناس و دانشیار دانشگاه تهران در گفت‌وگو با «اعتماد» به بررسی‌ ریشه‌های مصرف‌گرایی در گزاره فوق پرداخته است، گزاره‌ای از معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی که نشان می‌دهد برخلاف افزایش قیمت در حوزه‌ سوخت‌های فسیلی، مصرف همچنان در جامعه بالاست و دمی به اسراف می‌زند. مترجم کتاب «جامعه‌شناسی مصرف (گردشگری و خرید)»، در مقاله‌های تالیفی خود در نشریات علمی داخلی و بین‌المللی نگاه ویژه‌یا به مفهوم مصرف و بسط آن در جامعه ایران دارد، …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / ...
اجرای روکش آسفالت کوی چمران مسجدسلیمان
عملیات اجرای روکش آسفالت گرم خیابان و پل کوی چمران ( اسکاچ ) شهر مسجدسلیمان با همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خاتمه یافت .مدیرخدمات این شرکت با اعلام خبر بالا اظهار داشت : در راستای توجه به درخواست های مردم و عمل به مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت این پروژه در هیات مدیره شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مطرح و مورد موافقت قرار گرفت .محمود خدادادی افزود : طی این پروژه که با نظارت اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن انجام شد ، آسفالت خیابان های اصلی و فرعی کوی و پل شهید چمران که وضعیت آسفالت آنها بسیار نامطلوب و مورد انتقاد شهروندان بود توسط این شرکت بهسازی و لایه آسفالت گرم اجرا شد . وی خاطر نشان کرد : طی این پروژه حدود 17530 متر مربع از سطح خیابان های صلی و فرعی کوی شهید چمران ( اسکاچ ) که در …
1200 تن گاز مایع هر ماه در قم عرضه می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اجتماعی
1200 تن گاز مایع هر ماه در قم عرضه می‌شود
سرپرست شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه قم گفت: ماهیانه هزار و 200 تن گاز مایع در قم عرضه می‌شود که مصرف غالب آن در بخش حمل و نقل است.
  استانی-اجتماعی  گاز مایع
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / اقتصادی
کوتاه از دنیای انرژی
ایرنا| سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: ‌بر اساس پیش‌بینی‌ها موج سرما تا ۱۵ بهمن در کشور پایدار است
  انرژی  ایران  دلار  سرما  شرکت ملی گاز
تعیین تکلیف اکثر میادین مشترک نفت و گاز کشور
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تعیین تکلیف اکثر میادین مشترک نفت و گاز کشور
مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران گفت: توسعه میدان‎های مشترک غرب کشور در حال اجراست و غالب میدان‌های مشترک باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده‎اند.
غالب میدان‌های مشترک نفت و گاز کشور تعیین تکلیف شده‎اند
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
غالب میدان‌های مشترک نفت و گاز کشور تعیین تکلیف شده‎اند
مدیر برنامه‎ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران می‎گوید: فعالیت‎های توسعه‎ای این شرکت در میدان‌های مشترک غرب کارون و پارس جنوبی با جدیت دنبال شده و نتایج آن مشهود است؛ توسعه میدان‎های مشترک غرب کشور در حال اجراست و غالب میدان‌های مشترک باقی‌مانده نیز تعیین تکلیف شده‎اند.
  پارس جنوبی  شرکت ملی نفت ایران  نفت و گاز  کارون  برنامه ریزی
پیش‌بینی تداوم رکوردشکنی مصرف گاز خانگی تا ۱۰ روز آینده
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
پیش‌بینی تداوم رکوردشکنی مصرف گاز خانگی تا ۱۰ روز آینده
تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت ملی گاز ایران گفت: ‌بر اساس پیش‌بینی‌ها موج سرما تا ۱۵ بهمن در کشور پایدار است که باعث بالا ماندن مصرف گاز در بخش خانگی خواهد شد اما بعد از آن به سمت کم شدن مصرف می‌رویم.
  شرکت ملی گاز ایران  بیژن نامدار زنگنه  زنگنه  نفت  گاز
تقاضای سخنگوی شرکت ملی گاز از مردم: تا ۱۰روز دیگر صرفه‌جویی کنید
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تقاضای سخنگوی شرکت ملی گاز از مردم: تا ۱۰روز دیگر صرفه‌جویی کنید
هفته گذشته میزان مصرف گاز درکشور رکورد زد و به حدود ۶۰۰‌میلیون مترمکعب رسید. همین موضوع نیز روند گازرسانی به نیروگاه‌ها را دچار مشکل کرده بود و نیروگاه‌ها برای تأمین گاز و انجام عملیات تعمیر و نگهداری با مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کردند. حالا سخنگوی شرکت ملی گاز از مردم خواسته است تا صرفه‌جویی را تا ١٠روز دیگر ادامه دهند
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / اقتصادی
تا ۱۰ روز دیگر در مصرف گاز صرفه‌جویی کنید
سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: پیک مصرف گاز یک هفته تا ۱۰ روز دیگر ادامه خواهد داشت بنابراین از مردم تقاضا داریم که در این مدت در میزان مصرف صرفه‌جویی داشته باشند تا روند سوخت‌رسانی دچار مشکل نشود. محمد عسکری با بیان اینکه میزان مصرف گاز نسبت به چند روز پیش تقریبا کاهش پیدا کرده است اظهار کرد: اکنون ۵۷۴ میلیون مترمکعب در روز گاز مصرف می‌شود که می‌توان این عدد را تا حد قابل توجهی کاهش داد.
احتمال افت فشار و قطعی گاز در برخی از مناطق
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / اقتصادی
احتمال افت فشار و قطعی گاز در برخی از مناطق
تسنیم نوشت: با کاهش بیش از پیش دمای هوا و در صورت عبور مصرف گاز بخش خانگی از مرز ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز، احتمال افت فشار یا قطعی گاز در برخی از نقاط کشور وجود دارد که این مسئله کاملا بستگی به میزان توجه مردم به اصول صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی خواهد داشت.
  گاز  شرکت ملی گاز  بارش برف - باران  سرما
کنترل مصرف گاز با بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
کنترل مصرف گاز با بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها
تهران- ایرنا- مدیر بهینه‌سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به رکورد بی‌سابقه مصرف روزانه گاز طبیعی در بخش خانگی در دی‌ماه امسال، بر ضرورت بهینه‌سازی انرژی در ساختمان‌ها تاکید کرد.
  شرکت ملی گاز ایران  شورای اقتصاد  بهینه سازی مصرف انرژی  گاز
حفاری ۱۳۲ هزار متر چاه نفت و گاز در سال جاری
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
حفاری ۱۳۲ هزار متر چاه نفت و گاز در سال جاری
تهران- ایرنا- متراژ چاه‌های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور که طی ۱۰ ماه امسال از سوی شرکت ملی حفاری ایران حفر شده است، از ۱۳۲ هزار متر عبور کرد.
  شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب  الخمیس  نفت  شرکت ملی نفت ایران
نیروگاه‌ها، صنایع و منازل مسکونی در مصرف گاز رکورد زدند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
نیروگاه‌ها، صنایع و منازل مسکونی در مصرف گاز رکورد زدند
میزان نوشت: به گفته رییس کمیته صادرات سندیکای برق ایران نیروگاه‌های سوخت فسیلی سهم ۳۰ درصدی در آلودگی هوا دارند.
  وزارت نیرو  گاز  شرکت ملی گاز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اقتصادی
بزرگترین مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز کشور ساخته می‌شود
صدا و سیما نوشت: با ساخت تأسیسات انتقال گاز دوراهان ۱۰، ایستگاه دوراهان به بزرگترین مجتمع تأسیسات تقویت فشار گاز کشور تبدیل خواهد شد.
  پارس جنوبی  گاز  شرکت ملی گاز
رکورد انتقال گاز ایران شکسته شد
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
رکورد انتقال گاز ایران شکسته شد
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اشاره به ثبت رکورد جدید و بی‌سابقه انتقال گاز در ایران، گفت: در روزهای گذشته، ۷۹۲ میلیون مترمکعب گاز در یک روز منتقل شده که برای ثبت این رکورد، ۱۵ ایستگاه تقویت فشار بالاتر از ظرفیت اسمی فعالیت داشته‌اند.
  انتقال گاز  شرکت ملی گاز ایران  مصرف گاز کشور
درخواست معاون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی برای مدیریت مصرف انرژی؛ کشور در آستانه خاموشی قرار دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
درخواست معاون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی برای مدیریت مصرف انرژی؛ کشور در آستانه خاموشی قرار دارد
تهران- ایرنا- معاون تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با هشدار اینکه به علت سرمای هوا و بالا رفتن مصرف گاز خانگی، کشور در آستانه خاموشی قرار دارد، از هموطنان درخواست کرد انرژی کمتری مصرف کنند چرا که در دی ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مصرف گاز خانگی ٢۵٠ میلیون لیتر افزایش داشته است.
  سازمان حفاظت محیط زیست  انرژی برق  کارگروه کاهش آلودگی هوا  شرکت ملی پخش فراورده های نفتی
ببینید | خالق نشان معروف وزارت نفت با دستمزدش چه چیزی توانست بخرد؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / فیلم
ببینید | خالق نشان معروف وزارت نفت با دستمزدش چه چیزی توانست بخرد؟
استاد میرزا خالق نشان معروف شرکت ملی نفت ایران از فلسفه طراحی آن می‌گوید در ادامه گفت با پول طراحی ۱۰۰۰ متر زمین در دماوند خریده است.
  گاز  شرکت ملی گاز
معضل گازسوزی بی‌رویه در ایران
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ...
معضل گازسوزی بی‌رویه در ایران
اگر چه مسئولان شرکت ملی گاز می‌گویند که آمادگی لازم برای تأمین حداکثر مصرف بخش خانگی در هر شرایطی را دارند، اما واقعیت این است که کشور الگوی مصرف گاز نداشته و همین باعث شده است که بازیگر اصلی در بازار جهانی گاز نباشد.
راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
راه‌اندازی نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: رویکرد اصلی این شرکت همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌هاست که با تکیه بر توان و تخصص آن‌ها، نخستین توربین ملی ۲۵ مگاواتی شبکه انتقال گاز کشور راه‌اندازی شده است.
  نخستین توربین ملی در شبکه انتقال گاز ایران
حضور دانش بنیانها از شاخصه های نمایشگاه انرژی کیش است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
حضور دانش بنیانها از شاخصه های نمایشگاه انرژی کیش است
کیش - ایرنا - حضور ۷۰ موسسه دانش بنیان و شتابدهنده تولید در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی انرژی کیش از ویژگیها و شاخصه های این نمایشگاه است.
  شرکت ملی گاز ایران  کیش  توسعه اقتصادی  شرکت دانش بنیان
درخواست وزیر نفت از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
درخواست وزیر نفت از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز
تسنیم نوشت: وزیر نفت با درخواست از مردم برای صرفه‌جویی در مصرف گاز گفت: تولید گاز بی‌وقفه ادامه دارد.
  نفت  وزارت نفت  بیژن نامدار زنگنه  گاز  شرکت ملی گاز
ظرفیت انتقال روزانه گاز ۹۰۰ میلیون متر مکعب شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
ظرفیت انتقال روزانه گاز ۹۰۰ میلیون متر مکعب شد
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آمادگی برای انتقال روزانه ۷۵ میلیون مترمکعب افزایش تولید گاز پارس جنوبی، ظرفیت فعلی انتقال گاز ایران را ۸۵۰ تا ۹۰۰ میلیون مترمکعب در روز عنوان کرد و گفت: با توسعه هوشمندانه شبکه انتقال، نگرانی برای حبس گاز در جنوب کشور نداریم.
  گاز
آمادگی شرکت گاز برای انتقال افزایش تولید گاز پارس جنوبی
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
آمادگی شرکت گاز برای انتقال افزایش تولید گاز پارس جنوبی
ایلنا: مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به آمادگی برای انتقال روزانه 75 میلیون مترمکعب افزایش تولید گاز پارس جنوبی، ظرفیت فعلی انتقال گاز ایران را 850 تا…
  پارس جنوبی  شرکت ملی گاز  گاز  انتقال گاز  تولید گاز
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اقتصادی
ضد و نقیض‌گویی‌ها در روزهای گازی
کاهش شدید دما در چند روز اخیر موجب شد مشترکان خانگی گاز رکورد مصرف روزانه جدیدی را به ثبت برسانند؛ حدود 600 میلیون متر مکعب گاز طبیعی فقط در روز پنج‌شنبه. در این میان زمزمه‌هایی در بین اهالی صنعت و همچنین برخی مسوولان وزارت نیرو مبنی بر قطع سوخت گاز نیروگاه‌ها، خوراک مجتمع‌های پتروشیمی و حتی بعضی از کارخانه‌ها پیچید که البته مدیران شرکت ملی گاز آن را رد می‌کنند.
شرکت نفت مناطق مرکزی بخشی از گاز مصارف خانگی و صنعتی را تامین کرد
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
شرکت نفت مناطق مرکزی بخشی از گاز مصارف خانگی و صنعتی را تامین کرد
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل ۲۵۴ میلیون مترمکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران در ۲۴ ساعت گذشته با وجود ثبت رکوردی تازه در مصرف گاز کشور خبر داد.
  مصرف گاز  مصرف گاز خانگی  تولید گاز  گاز رسانی  رامین حاتمی
ارسال 254 میلیون مترمکعب گاز از میادین مرکزی ایران در روز شکستن رکورد مصرف
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / اقتصادی
ارسال 254 میلیون مترمکعب گاز از میادین مرکزی ایران در روز شکستن رکورد مصرف
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از تحویل 254 میلیون متر مکعب گاز بر اساس برنامه به شرکت ملی گاز ایران طی 24 ساعت گذشته با وجود شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور خبر داد.
ببینید: بازم رکورد زدیم!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / کاریکاتور / طنز
ببینید: بازم رکورد زدیم!
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود: سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است... این موضوع سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
  کاریکاتور  مصرف بهینه انرژی  اصلاح الگوی مصرف  گاز
مصرف گاز در کشور رکورد زد/ عدم کاهش فشار گاز خانگی و تجاری
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
مصرف گاز در کشور رکورد زد/ عدم کاهش فشار گاز خانگی و تجاری
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از رکوردزنی مصرف گاز خانگی در کشور خبر داد و افزود:‌ سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بود که اکنون این عدد به حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است.
کشور در شوک مصرف بالای گاز
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
کشور در شوک مصرف بالای گاز
تسنیم نوشت: برای نخستین بار در تاریخ ایران، مصرف گاز در بخش خانگی به ۵۹۹ میلیون مترمکعب در روز رسیده است و وزارت نفت با حداکثر ظرفیت، در حال تأمین گاز بخش خانگی است.
  گاز  شرکت ملی گاز  وزارت نفت  بارش برف - باران
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اقتصادی
دو میلیون تن ظرفیت خالی پتروشیمی سال آینده وارد مدار می‌شود
مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: حدود ۲ میلیون تن از ظرفیت خالی مجتمع‌های پتروشیمی کشور سال آینده به چرخه تولید بازمی‌گردد.
  پتروشیمی  سرمایه  شرکت ملی گاز  نفت  وزارت نفت
گاز مایع بورسی شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اقتصادی
گاز مایع بورسی شد
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از روند مطلوب عرضه گاز مایع در ماه‌های اخیر در بورس انرژی خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای عرضه و معامله گاز مایع در بورس انرژی فراهم شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ...
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون خبر داد
نفت و گاز مارون، نشان برنزین جایزه 34000 تعالی مدیریت منابع انسانی را دریافت کردمدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از موفقیت این شرکت در کسب نشان برنزین C3 جایزه 34000 تعالی مدیریت منابع انسانی از سوی دانشگاه تهران خبر داد.مهندس حمید کاویان ضمن تقدیر از تلاش­های مدیریت منابع انسانی این شرکت در راستای کمک به ماموریت و ایفای نقش محوری در تحقق اهداف تولیدی شرکت، گفت: برای اولین بار است که یک شرکت با ماهیت تولید نفت و گاز موفق به دریافت این جایزه شده و توانستیم بین 174 شرکت کشوری، به این مهم دست یابیم که این نتیجه رعایت نسبی استانداردها و رویه های جاری مدیریت منابع انسانی در راستای تعالی سازمان بوده است.وی افزود: ارزیابی فرآیندهای منابع انسانی و سطح بلوغ آنها موجباتی را فراهم آورده تا بتوانیم …
شرایط عرضه گاز مایع در بورس انرژی مساعد است
ارانیکو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / اقتصادی
شرایط عرضه گاز مایع در بورس انرژی مساعد است
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با بیان اینکه عرضه گاز مایع از چند ماه گذشته تاکنون در بورس انرژی به خوبی در حال انجام است، گفت: زیرساخت‌ها برای انجام این مهم فراهم شده است.
توکلی خطاب به وزیر نفت: از احداث مجتمع اداری شرکت گاز خودداری کنید
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
توکلی خطاب به وزیر نفت: از احداث مجتمع اداری شرکت گاز خودداری کنید
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به وزیر نفت از وی خواست تا در شرایط اقتصادی کنونی از احداث واحدهای اجرایی غیرضروری توسط شرکت ملی گاز خودداری نماید.
نامه انتقادی توکلی به زنگنه/ جلوی ساخت غیرضرور مجتمع اداری شرکت ملی گاز را بگیرید
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
نامه انتقادی توکلی به زنگنه/ جلوی ساخت غیرضرور مجتمع اداری شرکت ملی گاز را بگیرید
رئیس دیده بان شفافیت در نامه ای به وزیر نفت تصمیم شرکت ملی گاز برای ساخت یک مجتمع اداری بزرگ را غیر ضروری و برخلاف منافع کشور در شرایط موجود دانست.
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
برنامه جدید محاسبه هزینه‌های صنعت نفت و گاز
مدیرکل بودجه وزارت نفت گفت: شرکت ملی نفت ایران برنامه ای را در دست انجام دارد که بتواند با استفاده از ظرفیت‌های آن، نسبت به محاسبه دقیق هزینه تمام شده نفت و گاز اقدام کند.
  شرکت ملی نفت ایران  درامد نفتی  صادرات نفت  قیمت نفت
انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اقتصادی
انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم
رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به وزیر نفت از وی خواست تا در شرایط اقتصادی کنونی از احداث واحدهای اجرایی غیرضروری توسط شرکت ملی گاز خودداری نماید.
  احمد توکلی  بیژن زنگنه وزیر نفت  شرکت ملی گاز
زمستان امسال قطعی گاز نخواهیم داشت/ دعوت مردم به صرفه جویی
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / سیاسی
زمستان امسال قطعی گاز نخواهیم داشت/ دعوت مردم به صرفه جویی
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه این شرکت می‌تواند گاز مصرفی خانگی را تا در زمستان امسال تامین کند، گفت: میزان مصرف گاز در ایران بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی است لذا خواستار صرفه‌جویی ملی مردم هستیم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
نفت خام سبک ایران روانه بورس انرژی شد
رینگ بین‌الملل بورس انرژی ایران، امروز شاهد عرضه نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران است.به گزارش مهر به نقل از وزارت نفت، رینگ داخلی این بورس، دیروز (سه‌شنبه، ۲۴ دی‌ماه) شاهد عرضه کالاهای برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین پتروشیمی جم، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز و متانول شرکت متانول کاوه است و بنزین اکتان ۸۷، بنزین اکتان ۸۷ (محموله دریایی)، بنزین اکتان ۹۱، بنزین اکتان ۹۱ (محموله دریایی)، سوخت هوایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود. روز دوشنبه (۲۳ دی‌ماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال ۴۰۲ پالایش نفت تبریز، میعانات گازی پالایش گاز …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / ...
آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام استاندارد مدیریت کیفیت ایزو را دریافت کرد
ایلام - خبرنگارابتکار -رئیس آزمایشگاه شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه آزمایشگاه این شرکت از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، موفق به دریافت استاندارد بین‌المللی ایزو ۱۷۰۲۵ شده است، گفت: آزمایشگاه پالایشگاه گاز ایلام از پیشگامان اخذ و استقرار این استاندارد است.مجید گراوند بابیان این مطلب، اظهار کرد: برای ارتقا سطح فعالیت آزمایشگاه به سطح ملی و پس‌ازآن بین‌المللی، اساسی‌ترین اقدام کسب ایزو 17025 است که این استاندارد شامل کلیه الزاماتی است که آزمایشگاه‌های آزمون و کالیبراسیون باید آن‌ها را برآورده سازند تا بتوانند اثبات کنند که یک سیستم مدیریت کیفیت را به کار گرفته و ازنظر فنی صلاحیت داشته و قادر به فراهم آوردن نتایج معتبر است.وی با اشاره به اینکه این استاندارد شامل دو بخش الزامات مدیریتی …
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
مـــــــرور
  وزیر راه و شهرسازی: قطعا با متخلفان سانحه هوایی اخیر برخورد خواهد شد و نهادی که باید اعلام می‌کرد پروازها باید در آن زمان متوقف شود، چنین تقاضایی را مطرح نکرد   سرپرست وزارت جهاد کشاورزی: برای تأمین کود و جلوگیری از قطع آن باید به پتروشیمی‌ها التماس کنیم    سازمان حفظ نباتات: فاز اصلی حمله ملخ‌ها به کشور از اواخر دی و اوایل بهمن ماه آغاز می‌شود   شرکت ملی گاز: مصرف بخش خانگی گاز طبیعی به‌شدت بالا رفته و به روزانه 573‌میلیون مترمکعب رسیده است   شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی: رانندگان به هیچ عنوان از مخازن گاز سی‌ان‌جی غیرمجاز به‌عنوان سوخت خودرو استفاده نکنند
کاهش مصرف گاز نیروگاه‌ها با کمک سوخت‌های جایگزین
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
کاهش مصرف گاز نیروگاه‌ها با کمک سوخت‌های جایگزین
 تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از کاهش مصرف گاز توسط نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: نیروگاه‌ها بخشی از انرژی مورد نیاز خود را از سوخت مازوت تامین می‌کنند.
  شرکت ملی گاز ایران  همایون حائری  کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی  سکینه الماسی
شرکت گاز موظف به ارائه گزارش میزان گاز تحویلی و مصرفی به نیروگاه‌های برق شد
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / سیاسی
شرکت گاز موظف به ارائه گزارش میزان گاز تحویلی و مصرفی به نیروگاه‌های برق شد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه مصرف مازوت و گاز نیروگاه‌های برق در نشست امروز این کمیسیون بررسی شد، گفت: مقرر شد شرکت ملی گاز به صورت هفتگی گزارشی را به این کمیسیون انرژی درباره میزان گاز تحویلی، میزان گاز مصرفی و میزان صادرات ارائه دهد.