شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
شیراز
جنگ در شهر و کاشانه من هنوز هست
۵۶ دقیقه قبل / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / چهل سالگی دفاع مقدس / ایران / قاسم سلیمانی / صدام / خرمشهر / دوران دفاع مقدس / روزنامه ایران / شهید صیاد شیرازی / عراق
جنگ در شهر و کاشانه من هنوز هست
داستان عکس گرفتن از شهدا قصه‌ای گسترده دارد. از آن راز و رمزهای ناگفتنی که هیچ کس جز اهل دل نمی‌تواند آن را مکاشفه کند. همچون عکس دست حاج قاسم سلیمانی که جاسم غضبانپور از آن رازگشایی می‌کند.
آموزش پزشکی تعطیل بردار نیست/ شیراز پیشتاز آموزش الکترونیک
۲ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / کروناویروس / دانشکده مجازی و قطب آموزش الکترونیک دانشگاه علوم پزشکی / مجیدرضا فرخی / محسن مقدمی
آموزش پزشکی تعطیل بردار نیست/ شیراز پیشتاز آموزش الکترونیک
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به تاثیر شیوع کروناویروس بر روند آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی، گفت: علی‌رغم تاثیر فراگیری که شیوع این بیماری بر ابعاد مختلف زندگی بشر گذاشت، به دلیل وجود زیرساخت‌های قوی و اقداماتی که از گذشته در حوزه آموزش مجازی در علوم پزشکی شیراز انجام شده بود، روند آموزش در این دانشگاه تعطیل نشده است.
شبیه سازی عملیات فتح المبین- شیراز
۲ ساعت قبل
شبیه سازی عملیات فتح المبین- شیراز
همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس، رزمایش شبیه‌ سازی عملیات فتح‌المبین، در محل تپه نور الشهدا واقع در پل خان مرودشت شیراز در حال اجرا است. عملیات فتح‌المبین ۲ فروردین ۱۳۶۱ در محور شوش، رودخانه کرخه، جاده‌ی اهواز – اندیمشک و غرب دزفول به طور مشترک توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران و با رمز یا زهرا (س) اجرا شد. این عملیات نقطه شکل‌گیری گزاره غلبه رزمندگان اسلام بر صدام و باطل‌سازی توهم شکست ناپذیری ارتش بعثی صدام در جنگ تحمیلی بود. شبیه سازی عملیات فتح المبین از ۳۱ شهریور آغاز شده است و تا ۶ مهر ادامه دارد.
امتیاز تیم فوتسال ارژن در فارس می ماند
۲ ساعت قبل / تیم فوتسال ارژن شیراز
امتیاز تیم فوتسال ارژن در فارس می ماند
با وجود عدم تمایل ارژن شیراز به تیمداری در لیگ برتر فوتسال، امتیاز این تیم از استان فارس خارج نخواهد شد.
بحران آب شرب در ۸ شهر استان فارس/ خطر بی آبی در روستاها جدی است
۳ ساعت قبل
بحران آب شرب در ۸ شهر استان فارس/ خطر بی آبی در روستاها جدی است
شیراز– مدیرآبفای فارس گفت: وضعیت آب آشامیدنی در هشت شهر استان بحرانی و ۱۲ شهر در وضعیت تنش آبی قرار دارند.
ترامپ وحشیانه‌تر از صدام زندگی ایرانیان را در معرض خطر قرار داده است
۳ ساعت قبل / دفاع مقدس / دادگاه لاهه / هویزه / هفته دفاع مقدس / داعش / شهید صیاد شیرازی / ایالات متحده امریکا / برجام / ترامپ / دستگاه دیپلماسی کشور
ترامپ وحشیانه‌تر از صدام زندگی ایرانیان را در معرض خطر قرار داده است
سخنگوی دولت گفت: امروز ترامپ خشن‌تر و وحشیانه‌تر از صدام، جان و سلامت و معیشت و زندگی ایرانیان را در معرض خطر قرار داده است.
قصه‌ی پُر غصه‌ی خانه به‌دوشی/ استیصال مستاجران در شیراز
۳ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / شهر شیراز / اتحادیه مشاوران املاک شیراز / خیابان پوستچی / قیمت مسکن
قصه‌ی پُر غصه‌ی خانه به‌دوشی/ استیصال مستاجران در شیراز
بیش از یکساعت است که روی پله‌های مقابل یک آژانس معاملات ملکی، چمباتمه زده و چشم به افق دوخته است؛ وقتی سلام می‌کنم از جا می‌پرد و بدون جواب سلام، می‌گوید: حالا چه باید کنم؟ نمی‌توانم خانه‌ای برای اجاره پیدا کنم؟ کجا باید بروم؟ کسی احوال‌پُرس نیست. حالا واقعا درماندگی را حس می‌کنم.
برزمین ماندن وعده‌ی ایجاد خانه‌ی کاراته‌ی شیراز/ بی‌خانمانی ۱۷ هیئت ورزشی فارس
۳ ساعت قبل / استانی-ورزشی / کروناویروس / خانه کاراته / فدراسیون کاراته / ورزشگاه شهید آیت‌الله شهید دستغیب
برزمین ماندن وعده‌ی ایجاد خانه‌ی کاراته‌ی شیراز/ بی‌خانمانی ۱۷ هیئت ورزشی فارس
شیوع کروناویروس در حوزه ورزش بیشترین تاثیر را بر ورزش‌های انفرادی نظیر کاراته، کونگ‌فو، کشتی، بوکس و .... داشت و عملا کُل فعالیت‌های حضوری در این بخش را به تعطیلی کشاند. از طرفی تصمیم بر تبدیل ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب به بیمارستان پشتیبان، اکثر هیئت‌های ورزشی را متوقف و سرگردان کرد.
ساماندهی هنر دوبلاژ فارس در گرو ایجاد انجمن صنفی
۴ ساعت قبل
ساماندهی هنر دوبلاژ فارس در گرو ایجاد انجمن صنفی
شیراز- ایرنا- هنرمندان دوبله در شیراز با دشواری‌های بسیاری دست به گریبان‌اند، از رقابت‌های ناسالم تا اثبات توانایی‌های خود با قبول سفارش‌های ارزان‌قیمت؛ با این حال یکی از فعالان این حوزه معتقد است ایجاد نهادهای صنفی در فارس باهدف بهره‌مندی از حمایت حقوقی راه چاره بسیاری از مشکلات است.
جانباز قهرمان پارالمپیک‌ها: تداوم امید را در ورزش یافتم
۴ ساعت قبل / کره‌ جنوبی / پرتاب دیسک / جنگ تحمیلی / کمیته ملی المپیک / اختصاصی ایرنا / دوومیدانی / هفته دفاع مقدس / فارس / چهلمین سال دفاع مقدس
جانباز قهرمان پارالمپیک‌ها: تداوم امید را در ورزش یافتم
شیراز-ایرنا- جانباز قهرمان پارالمپیک ها اعلام کرد: با وجود اینکه در جنگ تحمیلی قطع نخاع شدم اما زندگی با ورزش کردن ادامه دارد و هیچ گاه ناامید نشدم.  
مربی پارکور: این رشته در ایران سرگردان است
۵ ساعت قبل / ایتالیا / اختصاصی ایرنا / پارکور / شیراز / ژیمناستیک / فدراسیون ژیمناستیک
مربی پارکور: این رشته در ایران سرگردان است
تهران- ایرنا- یکی از مربیان پارکور با اشاره به قهرمانی نوجوان ایرانی در مسابقات مجازی جهان گفت: با وجود چنین نابغه‌هایی، پارکور در ایران هنوز به شرایط ایده‌آل نرسید و بین فدراسیون‌ها سرگردان است.
۱۰ ساعت قبل
برگ‌ریزان کرونایی پاییز
طبق سنت مرسوم سالیان گذشته ساعت رسمی کشور یک روز مانده به آغاز فصل پاییز و دگردیسی برگ درختان یک ساعت به عقب کشیده شد؛ نخستین روزهای پاییز آغاز شد ولی پاییز امسال با دیگر سالیان همتایش در پاییزهای ادوار و سده‌های گذشته متفاوت‌تر است و یک مهمان ناخوانده در اولین روزهای آخرین ماه زمستان سال قبل مهمان ما شده است؛ ویروسی چموش و منحوس به اسم کرونا که ۷ماه آزگار است بر ساکنان سیمانی سیاره آبی حکمرانی می‌کند و او را سر و سودای باز ایستادن نیست که نیست و هر لحظه و هر روز چهره‌اش را به فرمی دگر بزک می‌کند و قربانی تازه می‌گیرد و تاکنون بیش از ۳۱میلیون و۵۲۶ هزار نفر را در کره زمین مبتلای خود کرده و از این جمع۹۷۰هزار نفر در جهان را که امریکا در صدر رنکینگ قربانیان با ۲۰۵هزار …
دفتر رمز بازگشایی شد
۱۳ ساعت قبل
دفتر رمز بازگشایی شد
  مرتضی برکتی همدانی    پس از 15 بهمن سال 1327 که ناصر فخرآرایی به طرف شاه تیراندازی کرد و همانجا فخرآرایی را کشتند، 2 کارت از جیب او بیرون آمد؛ یکی کارت عضویت حزب توده بود و دیگری کارت خبرنگاری نشریه «پرچم اسلام» به مدیریت دکتر فقیهی شیرازی. رئیس شهربانی سرتیپ دفتری اوضاع را مناسب دید و پیشنهاد داد که برای سروسامان دادن به ماجرا، حزب توده منحل شود. بر این اساس شبانه هیأت دولت حزب توده را منحله اعلام کرد. هنگامی که حزب توده منحل شد، 10نفر از سران این حزب دستگیر شدند. رزم‌آرا به دلیل مراوده‌ای …
سه کتاب از سال سی و سه
۱۳ ساعت قبل
سه کتاب از سال سی و سه
این سه کتاب که در سال سی و سه منتشر شده‌اند، هر کدام دارای نکات تاریخی و اسنادی چشمگیر هستند درباره حق حاکمیت ایران بر بحرین، ساختار دانشکده دندان پزشکی، سه سال بعد از افتتاح و ساختار تشکیلاتی یکی ازقدیمی‌ترین بنیادهای خیریه در ایران و شیراز. این سه کتاب در بخش مجازی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران، قابل دسترسی است.
۱۳ ساعت قبل / ادبیات دفاع مقدس / از جنگ تا دفاع مقدس / بیانات رهبر معظم انقلاب
روایت ناگفته از سفارش متفاوت رهبر انقلاب به زنان رزمنده در سال ۶۰
به گزارش خبرآنلاین، ویدئویی از نشست صمیمانه رهبر انقلاب با جمعی از رزمندگان در خط مقدم جبهه در کردستان منتشر شد که در این نشست مریم کاتبی از زنان رزمنده به حضور رهبر انقلاب در منطقه «دزلی و درکی» در سال ۶۰ اشاره می‌کند. او خطاب به مقام معظم رهبری می‌گوید: آقاجان شما ۷ اردیبهشت سال ۶۰ تشریف آوردید مریوان برای دیدن روستای دزلی و درکی.آن روز شهید ممقانی به من گفتند بیایید با یک آمبولانس آقای خامنه‌ای را همراهی کنید؛ آن روز من در منطقه مانده بودم و می‌ترسیدم خدمت شما برسم و شما بگویید که خواهران باید از منطقه بروند. به شهید ممقانی گفتم: برادر ممقانی من نمی‌آیم شما بروید و خواهر سلیمانی را که از شیراز آمده است و سپاهی هم هست ببرید. رفتید منطقه و بعد از نیم‌ساعت …
سید کاظم احمد زاده پشت میکروفن رادیو اربعین
۱۸ ساعت قبل / رادیو اربعین / مجری برنامه / شهروز حبیبی / رضا صادقی / شهید صیاد شیرازی / سید کاظم احمدزاده / ستاد اربعین
سید کاظم احمد زاده پشت میکروفن رادیو اربعین
«به تو از دور سلام» با هماهنگی شادی شیخ زاده از ساعت ۷ صبح به مدت سه ساعت روی آنتن رادیو اربعین ،موج ۹۵/۵مگاهرتز شنیده می شود.
جعفر قادری نماینده شیراز: فرصت طلایی ورود به بورس،  بهترین  راه جذب سرمایه برای شرکت های استانی
۱۸ ساعت قبل / بازار بورس / جعفری قادری نماینده مجلس
جعفر قادری نماینده شیراز: فرصت طلایی ورود به بورس، بهترین راه جذب سرمایه برای شرکت های استانی
استاد اقتصاد دانشگاه شیراز ، با اشاره به جایگاه بورس و بازار سرمایه به عنوان سومین مولفه مهم در اقتصاد جهان اضافه کرد : " بورس با جذب سرمایه های راکد و کوچک و نیز سرمایه های بزرگ ضمن بهینه کردن گردش مالی و هدایت آن به سمت فعالیت های مثبت و سالم اقتصادی ، بالاترین نقش را در پیشرفت اقتصاد دنیا دارد و مهمترین معیار سنجش سلامت اقتصاد هر کشور است ! "
نمایشگاه "تماشاگه راز " شیراز
۱۸ ساعت قبل
نمایشگاه "تماشاگه راز " شیراز
۲۳ ساعت قبل
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران / قاضی پرونده «نوید افکاری» تحریم شد
وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم زندان وکیل‌آباد مشهد، زندان عادل‌آباد شیراز، زندان ارومیه و همچنین شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز خبر داد.
موکب اربعین در بین‌الحرمین شیراز مستقر می‌شود
۲۳ ساعت قبل / استانی-سیاسی / اربعین حسینی / موکب احمدبن موسی(ع) / بین‌الحرمین شیراز
موکب اربعین در بین‌الحرمین شیراز مستقر می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به محدودیت‌هایی که به دلیل شیوع کروناویروس در انجام برنامه‌های اربعین ایجاد شده است، راه‌اندازی موکب در بین‌الحرمین شیراز و عبور عَلم عزاداری امام حسین(ع) از این مسیر و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را یادآور شد.
پدر پیوند کبد ایران: موفقیت‌های تیم پیوند متعلق به تمام اعضاست
۲۸ ساعت قبل / انجمن بیماران کبدی / شیراز / فارس / علی ملک حسینی
پدر پیوند کبد ایران: موفقیت‌های تیم پیوند متعلق به تمام اعضاست
شیراز- ایرنا- به دنبال اهدای جایزه ۲۰۲۰ انجمن جهانی پیوند اعضا به دکتر سید علی ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران، این استاد نام ‌آور در پیامی ضمن قدردانی از تمام کسانی که کسب این افتخار را به وی تبریک گفتند بیان کرد: بدون تردید و به‌دور از هرگونه ریا و تظاهر این جایزه و یا هرجایزه دیگری که در زمینه پیوند اعضا نصیب بنده شود متعلق به من تنها نیست.
بوی پیراهن پدر، یادگاری که از شهادت بر جای مانده است
۲۸ ساعت قبل / شهید / اختصاصی ایرنا / شیراز / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس / چهلمین سال دفاع مقدس
بوی پیراهن پدر، یادگاری که از شهادت بر جای مانده است
شیراز-ایرنا-شهادت را راه مردان خدا می‌دانند، زندگی پس از شهادت برای فرزندان شهدا اما، راهی است دشوار و آغشته به خاطراتی که شاید به کوتاهی ماندگاری عطری بر لباس رزم پدر باشد.
۳۵ ساعت قبل / دفاع مقدس / هفته دفاع مقدس / چهل سالگی دفاع مقدس
خاطرات اهالی چند محله‌ تهران از روزهای بمباران
تهران هنوز هم روزهای بمباران را به خاطر دارد. روزها و شب‌هایی که نفیر موشک خواب را از سر پیر و جوان می‌پراند. سال‌های بین ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ که همه ایران شده بود خط مقدم؛ جنگنده‌های عراقی آسمان را تصرف می‌کردند و موشک‌ها و بمب‌ها روی سر مردم بی‌دفاع فرود می‌آمدند؛ تبریز، شیراز، همدان، زنجان، ارومیه و... مردم آماج حملات بودند و کودکان و زنان و مردان غیر نظامی به شهادت می‌رسیدند درحالی که یا در خواب بودند یا وسط مراسم عروسی. جنگ بی‌رحم و مهیب از آسمان می‌بارید.
پیامی که به غائله ضدانقلاب پایان داد
۳۶ ساعت قبل / امام خمینی / ارتش جمهوری اسلامی ایران / سپاه پاسداران / شهید صیاد شیرازی / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
پیامی که به غائله ضدانقلاب پایان داد
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی نقش مهمی در دفاع مقدس داشتند.
آمریکا ۶ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد
۳۷ ساعت قبل / اقتصاد / ایران / خزانه داری آمریکا / تحریم
آمریکا ۶ فرد و نهاد ایرانی را تحریم کرد
طبق بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، زندان عادل‌آباد شیراز، شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز، زندان ارومیه و زندان وکیل‌آباد مشهد هم ۴ نهادی هستند که به صورت نمایشی مورد تحریم واشنگتن قرار گرفته اند.
واگذاری عجیب یک شهر ایران به یک نفر + فیلم
۳۸ ساعت قبل
واگذاری عجیب یک شهر ایران به یک نفر + فیلم
بزرگترین شهر کشاورزی ایران در دشت حاصلخیز مغان با مساحتی بزرگتر از شهر شیراز، فقط متری ۶۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است! با آب اختصاصی از رودخانه ارس و چندین کارخانه و دامداری و... توسط سازمان خصوصی سازی مفت فروشی شده است.
زمین لرزه ۴.۳ ریشتری منطقه کنار تخته در فارس را لرزاند
۴۳ ساعت قبل
زمین لرزه ۴.۳ ریشتری منطقه کنار تخته در فارس را لرزاند
شیراز– زمین لرزه ای به بزرگی ۴.۳ ریشتر در عمق ۹ کیلومتری زمین کنار تخته در استان فارس را لرزاند.
بازیکنان تیم ملی دارت ایران برای پیکارهای مجازی جهانی معرفی شدند
۴۴ ساعت قبل / فدراسیون انجمن های ورزشی / تیم ملی دارت / شیراز / فارس
بازیکنان تیم ملی دارت ایران برای پیکارهای مجازی جهانی معرفی شدند
شیراز-ایرنا- رییس انجمن دارت ایران گفت: با انجام رقابت‌های انتخابی تیم ملی دارت بانوان و آقایان ایران، در نهایت چهار بازیکن به عضویت این تیم برای شرکت در پیکارهای جهانی که به صورت مجازی برگزار می‌شود، در آمدند.
ببینید | ماجرای عجیب اما واقعی از واگذاری یک شهر ایران به یک نفر!
۴۶ ساعت قبل / ایران / پول / زمین
ببینید | ماجرای عجیب اما واقعی از واگذاری یک شهر ایران به یک نفر!
بزرگترین شهر کشاورزی ایران در دشت حاصلخیز مغان با مساحتی بزرگتر از شهر شیراز، فقط متری ۶۵۰۰ تومان قیمت گذاری شده است! با آب اختصاصی از رودخانه ارس و چندین کارخانه و دامداری و... توسط سازمان خصوصی سازی مفت فروشی شده است. منبع: خبرگزاری دانشجو
تسریع پروژه کمربندی شیراز نیازمند مشارکت بخش خصوصی است
۴۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / وزارت راه و شهرسازی / محمود رضایی‌کوچی / کمربندی شیراز
تسریع پروژه کمربندی شیراز نیازمند مشارکت بخش خصوصی است
معاون امور عمرانی استانداری فارس گفت: پروژه کمربندی شمال شرق شیراز یکی از پروژه‌هایی است که با جذب سرمایه گذار و استفاده از ظرفیت‌های قانون، می‌توان تکمیل آن تسریع کرد.
۵۰ درصد گندم استان فارس توسط تعاون روستایی خریداری شد
۴۷ ساعت قبل
۵۰ درصد گندم استان فارس توسط تعاون روستایی خریداری شد
شیراز- مدیرسازمان تعاون روستایی فارس گفت: امسال بیش از ۵۰ درصد گندم استان توسط مراکز خرید شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.
معاون وزارت ورزش و جوانان: ۳۳۵ طرح ورزشی در کشور افتتاح شد
۲ روز قبل / وزارت ورزش و جوانان / شیراز / سید عبدالحمید احمدی / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس
معاون وزارت ورزش و جوانان: ۳۳۵ طرح ورزشی در کشور افتتاح شد
شیراز-ایرنا- معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت:در سراسر کشور ۳۳۵ پروژه ورزشی به بهره برداری رسید که یکی از آنها ورزشگاه پنج هزار نفری بخش خشت کازرون فارس است.
چهار پروژه ملی حوزه گردشگری در استان فارس به بهره برداری رسید
۲ روز قبل / سپیدان / دولت تدبیر و امید / علی ‌اصغر مونسان / مرودشت / شیراز / میراث فرهنگی / استانداری فارس / جهانگردی / کوار / اقامتگاه بوم گردی
چهار پروژه ملی حوزه گردشگری در استان فارس به بهره برداری رسید
شیراز- ایرنا-  چهار پروژه ملی حوزه گردشگری روز پنجشنبه با دستور رئیس جمهوری و به صورت از راه دور در استان فارس به بهره‌برداری رسید.
قادری: اقتصاد کشور دچار «آنارشیسم اقتصادی» است
۲ روز قبل
قادری: اقتصاد کشور دچار «آنارشیسم اقتصادی» است
نماینده شیراز در مجلس گفت: اگر آنارشیسم را در معنای بی مدیریتی و بی برنامه گی تفسیر کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که بخش‌های مهمی از اقتصاد کشور بیش از آنکه گرفتار تبعات ناشی از تحریم باشد، دچار عارضه آنارشیسم اقتصادی است.
ورزشگاه پنج هزار نفری بخش خشت کازرون به بهره‌برداری رسید
۲ روز قبل / دولت تدبیر و امید / افتتاح طرح / وزارت ورزش و جوانان / سید عبدالحمید احمدی / چهلمین سالگرد دفاع مقدس
ورزشگاه پنج هزار نفری بخش خشت کازرون به بهره‌برداری رسید
شیراز-ایرنا- ورزشگاه پنج هزار نفری بخش خشت از توابع شهرستان کازرون با نام سردار شهید قاسم سلیمانی در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس توسط رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسید.
نماز جمعه این هفته در ۸ شهرستان فارس اقامه نمی‌شود
۲ روز قبل / استانی-سیاسی / نماز جمعه / شورای سیاست گذاری ائمه جمعه فارس / ستاد ملی مبارزه با کرونا
نماز جمعه این هفته در ۸ شهرستان فارس اقامه نمی‌شود
مدیرنمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه فارس گفت: طبق ابلاغ دانشگاههای علوم پزشکی فارس و ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا، نماز جمعه این هفته در ۸ شهرستان از جمله شهرستان شیراز همچنان تعطیل خواهد بود.
نفوذ آیت‌الله هاشمی کدام عملیات برنامه‌ریزی شده صیاد شیرازی را متوقف کرد؟
۲ روز قبل / جنگ / حسین علایی / دوران دفاع مقدس / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / هواپیما
نفوذ آیت‌الله هاشمی کدام عملیات برنامه‌ریزی شده صیاد شیرازی را متوقف کرد؟
اقتصاد نیوز : سردار علایی می گوید: اگر در همان شرایط دوره جنگ بودم از درگیر شدن در جنگ فرسایشی پر تلفات دوری می کردم.
عملیاتی که صیاد شیرازی برنامه ریزی کرد و با نفوذ آیت الله هاشمی متوقف شد
۲ روز قبل
عملیاتی که صیاد شیرازی برنامه ریزی کرد و با نفوذ آیت الله هاشمی متوقف شد
سردار علایی می گوید: اگر در همان شرایط دوره جنگ بودم از درگیر شدن در جنگ فرسایشی پر تلفات دوری می کردم.
۲ روز قبل
«سفر به ناکجا» در کتابفروشی‌ها
رمان «سفر به ناکجا» نوشته گبریل زوین با ترجمه مهرناز شیرازی‌عدل منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب در ۲۷۲ صفحه و با قیمت ۴۰ هزار تومان توسط نشر خزه منتشر شده است.در معرفی ناشر از رمان «سفر به ناکجا» عنوان شده است: «این رمان داستان لطیف دختری نوجوان است که بر اثر حادثه‌ای می‌میرد و به جهانی دیگر می‌رود، اما با مرگ، پرونده زندگی او بسته نمی‌شود و در آن جهان دیگر، اتفاقات غریبی انتظار او را می‌کشد؛ از ملاقات با مادربزرگش تا عاشق شدن و برقراری تماس با خانواده‌اش در این دنیا.گبریل زوین، نویسنده‌ رمان«سفر به ناکجا» تجربه‌های زیستیِ متنوعی داشت و در دل چند فرهنگ رشد کرد. همین‌ها باعث شد که خیلی زود احساس کند باید دست به قلم ببرد و از آن‌چه زندگی کرده است، بنویسد. بدین ترتیب، این نویسنده‌ امریکایی که …
سفر دریادار سیاری به شیراز
۲ روز قبل / امضای تفاهمنامه / امیر سیاری / دانشگاه صنعتی شیراز
سفر دریادار سیاری به شیراز
ایرنا - شیراز - نشست با هیات رییسه دانشگاه صنعتی شیراز ، تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه صنعتی شیراز و ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و بازدید از نمایشگاه دستاوردهای این دانشگاه از برنامه های سفر امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ستاد کل ارتش به شیراز بود.
دو محموله موادمخدر در فارس کشف شد
۲ روز قبل / استانی-سیاسی
دو محموله موادمخدر در فارس کشف شد
رئیس کل دادگستری استان فارس از کشف ۲۴۶ هزار قرص متادون و ۱۲۸ لیتر شربت متادون در شیراز و یک محموله ۱۱۷ کیلویی تریاک در بوانات خبر داد.
جمع‌آوری پل عابر پیاده چهارراه زند بعد از وعده یکساله
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / زندیه / شیراز / شهرداری شیراز
جمع‌آوری پل عابر پیاده چهارراه زند بعد از وعده یکساله
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز در حالی اعلام کرد که به‌زودی پل عابر پیاده بلوار کریمخان زند (چهارراه زند) جمع‌آوری می‌شود که یکسال قبل هم این خبر را رسانه‌ای کرده بود.
دریادار سیاری: اگر صلح می‌خواهیم باید آماده جنگ باشیم
۲ روز قبل / دریادار سیاری / قدرت ایران / قدرت بازدارندگی
دریادار سیاری: اگر صلح می‌خواهیم باید آماده جنگ باشیم
به گزارش ایسنا، امیر دریادار سیاری چهارشنبه دوم مهرماه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی در دانشگاه صنعتی شیراز ضمن گرامیداشت سالگرد چهل سالگی دفاع مقدس، بیان کرد:‌ تهدید برای ما همیشه وجود دارد و تاریخ ثابت کرده هیچ گاه نمی‌توان تصور کرد که تهدید نیست.
تکذیب وجود هر گونه بیماری خطرناک در دام های فارس
۲ روز قبل
تکذیب وجود هر گونه بیماری خطرناک در دام های فارس
شیراز- بستانیان، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی شیراز با بیان اینکه نظارت کاملی بر روند کشتار و توزیع گوشت در استان صورت می گیرد، گفت: وجود هر گونه بیماری خطرناک دامی در استان فارس را تکذیب می کنیم.
پیکر پاک شهید دفاع مقدس پس از ۳۲ سال انتظار در داریون شیراز آرام گرفت
۳ روز قبل / دفاع مقدس / شهدا / شیراز / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس / چهلمین سال دفاع مقدس
پیکر پاک شهید دفاع مقدس پس از ۳۲ سال انتظار در داریون شیراز آرام گرفت
شیراز-ایرنا- پیکر پاک شهید باباجان عابدی از شهدای دوران دفاع مقدس که پس از ۳۲ سال شناسایی شد و به میهن بازگشت، پس از تشییع در گلزار شهدای داریون در کنار فرزند شهیدش و سایر همرزمانش به خاک سپرده شد.
معاون ارتش: دانش بومی تکیه‌گاه مطمئنی برای مقابله با تهدیدها است
۳ روز قبل / امیر سیاری / شیراز / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس / چهلمین سال دفاع مقدس
معاون ارتش: دانش بومی تکیه‌گاه مطمئنی برای مقابله با تهدیدها است
شیراز-ایرنا- معاون هماهنگ کننده ستاد کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مجموعه علم و دانش موجود در کشور می‌تواند تکیه گاه مطمئنی برای دستیابی به ابزار مورد نیاز جهت مقابله با تهدیدهای آینده باشد.
جراحی موفق رگ پاره‌شده یک بیمار در بیمارستان نمازی شیراز
۳ روز قبل / شیراز / دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز / بهداشت و سلامت
جراحی موفق رگ پاره‌شده یک بیمار در بیمارستان نمازی شیراز
شیراز - ایرنا- پزشکان متخصص بیمارستان نمازی شیراز موفق شدند در یک عمل جراحی کمیاب و پیچیده یکی از بزرگترین رگ های پاره شده بیمار را جراحی و ترمیم کنند و او را از مرگ حتمی رهایی بخشند.
ترجمه رمان «سفر به ناکجا»‌ منتشر شد/قصه زندگی در جهان بعدی
۳ روز قبل / ترجمه / ادبیات جهان / ادبیات آمریکا / نشر خزه
ترجمه رمان «سفر به ناکجا»‌ منتشر شد/قصه زندگی در جهان بعدی
رمان «سفر به ناکجا» نوشته گبریل زوین با ترجمه مهرناز شیرازی عدل توسط نشر خزه منتشر و راهی بازار نشر شد.
۳ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز / بیمارستان نمازی شیراز / گرفتگی عروق
انجام یک عمل نادر جراحی عروق در بیمارستان نمازی
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: یکی از مهم و پیچیده‌ترین عمل‌های جراحی عروق برای ترمیم یکی از رگهای پاره شده، با همکاری یک تیم تخصصی، در بیمارستان نمازی شیراز انجام شد.
سردار علایی:امروز می‌توان از تجربه قطعنامه۵۹۸ در حل بحران‌ها استفاده کرد
۳ روز قبل / شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی / شهید صیاد شیرازی / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / ۴۰ سالگی دفاع مقدس / سینمای دفاع مقدس / بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش​های دفاع مقدس / سپاه پاسداران / ارتش جمهوری اسلامی ایران / آزادگان جنگ تحمیلی / جنگ تحمیلی اقتصادی
سردار علایی:امروز می‌توان از تجربه قطعنامه۵۹۸ در حل بحران‌ها استفاده کرد
سردار علایی، فرمانده پیشین ستاد مشترک و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معتقد است، واقعیات جنگ را باید از منظر عقلانی بررسی کرد و بخش علمی دفاع مقدس را به نسلی که تصویری از ۸ سال دفاع ندارد معرفی کرد.
۳ روز قبل
آیا «واکسیناسیون عمومی آنفلوآنزا» نیاز است؟
پزشک فوق تخصص بیماری های عفونی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به افزایش مراجعه عمومی برای دریافت و تزریق واکسن آنفولانزا در هفته های اخیر، گفت: نیازی به واکسیناسیون عمومی آنفلوآنزا نیست.
اسبقیان: عیدی شهید صیاد شیرازی در جبهه را فراموش نخواهم کرد
۳ روز قبل / فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / محمود خسروی وفا / اقتدار 40 / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / چهلمین سال دفاع مقدس
اسبقیان: عیدی شهید صیاد شیرازی در جبهه را فراموش نخواهم کرد
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: در زمان جنگ تحمیلی در جبهه غرب کشور مشغول خدمت بودم که در زمان بازدید شهید «علی صیادشیرازی» از فرماندهان بزرگ ایران از دست او عیدی گرفتم و این موضوع را هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.
۳ روز قبل
55 در صد جمعیت شهر شیراز تحت پوشش تصفیه‌خانه می‌باشد که این میزان از متوسط کشوری بسیار بالاتر است
معاون بهره‌برداری و توسعه فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: شهر شیراز با 440 هزار مشترک فاضلاب ازشهرهای پیشرو در گسترش شبکه و تصفیه‌خانه‌های فاضلاب است که تاکنون 55 در صد جمعیت شهر تحت پوشش تصفیه‌خانه فاضلاب قرار گرفتند که این میزان از متوسط کشوری که حدود 30 درصد می‌باشد بسیار بالاتر است.به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، محمدهادی ستوده افزود: جمع‌آوری فاضلاب از محیط‌زیست با توجه به وجود عوامل بیماری‌زا و مواد شیمیایی مضر در فاضلاب که می‌تواند باعث بروز بیماری در انسان شود، کاربرد دوباره پساب جهت مصارف غیر خانگی همچون آبیاری فضای سبز کشاورزی، استفاده در صنایع و کارخانه‌ها و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی و نیز جلوگیری از آلودگی منابع آب زیرزمینی لازم و ضروری است. این مقام مسئول با اشاره …
۳ روز قبل
پروژه های راهسازی و راه آهن در داراب و زرین دشت در دست اجراست
پروژه های بزرگ راهسازی و راه آهن در شهرستانهای داراب و زرین دشت که کریدور عبوری مرکز و شمال کشور به جنوب کشور می باشد در دست اجراست.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی فارس، مهندس جعفر زاهدی با اشاره به اینکه بیشترین طول بزرگراهی در دست اجرای استان در شهرستانهای داراب و زرین دشت به طول 60 کیلومتر در دست اجرا می باشد گفت: در ادامه پروژه بزرگراه شیراز - فسا-داراب – کهگم که کل پروژه به طول 350 کیلومتر می باشد که 195 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده 20 کیلومتر مسیر از گردنه بیخه دراز تا سه راهی دولت آباد در دست اجرا است.وی افزود: کمربندی داراب به طول 4 کیلومتر در مرحله روسازی می باشد و حدفاصل داراب تا جنت شهر نیز به طول 16 کیلومتر به اتمام رسیده است.مهندس زاهدی اضافه کرد: …
شیرجه آپارتمان‌ها
۳ روز قبل
شیرجه آپارتمان‌ها
میلاد رفاقتی   محله استخر (شهید کریمی شیرازی) یکی از محله‌های بااصالت و قدیمی منطقه20 است. این محله درمختصات جغرافیایی شمال به جنوب خیابان 24متری به سمت میدان شهرری و شرق به غرب میدان معلم و فلکه اول واقع شده است. بافت مسکونی و شهری محله استخر به 2بخش قدیم و جدید تقسیم‌بندی می‌شود. بخش قدیمی تاریخچه و پیشینه صدساله دارد و به تعبیر دیگر هسته اولیه سکونت در محله استخر در اینجا تشکیل شده و در بخش جدید خانه‌ها و بافت شهری جدیدتر به نظر می‌رسند. نامگذاری محله به نام استخر نیز به 55 تا 60سال پیش مربوط …
سرمربی جدید قشقایی شیراز انتخاب شد
۳ روز قبل / فوتبال / لیگ دسته اول / تیم فوتبال قشقایی شیراز
سرمربی جدید قشقایی شیراز انتخاب شد
سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال ملاثانی به عنوان سرمربی جدید قشقایی شیراز انتخاب شد.
مطالبات به حق رهبری را پیگیری و محقق خواهیم کرد
۳ روز قبل / دفاع مقدس / قاسم سلیمانی / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / جمهوری اسلامی / شهید صیاد شیرازی
مطالبات به حق رهبری را پیگیری و محقق خواهیم کرد
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس طی بیانیه‌ای با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر پیگیری و تحقق مطالبات به حق ایشان تاکید کرد.
بازآفرینی اعزام رزمندگان به جبهه‌ها
۳ روز قبل
بازآفرینی اعزام رزمندگان به جبهه‌ها
در دومین روز از گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، آیین نمادین اعزام رزمندگان به جبهه های حق علیه باطل با عنوان (دروازه بهشت) در مجتمع شلمچه شیراز بازآفرینی شد. این مراسم با حضور پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده، شهید باباخان عابدی، فرماندهان، رزمندگان، یادگاران هشت سال دفاع مقدس و با همکاری ناحیه بسیج بقیه الله( عج) و سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری شیراز برگزار شد.
وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در شیراز
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / سالمندی / شورای شهر شیراز / شیراز
وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در شیراز
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز با اشاره به وجود بیش از ۱۸۳ هزار سالمند در این کلانشهر از آماده شدن مقدمات لازم برای ارائه کارت به این تعداد سالمند در قالب طرح امرام و منزلت سالمندان خبر داد.
افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور
۳ روز قبل
افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور
شیراز- رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور گفت: افتتاح هنرستان های جدید در راستای جهش تولید و ارتقاء دانش و مهارت کشاورزان است.
همایش فصل نو، فصل نشاط علمی
۳ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / دانشگاه علوم پزشکی شیراز / همایش فصل نو فصل نشاط علمی / انجمن های علمی دانشجویی
همایش فصل نو، فصل نشاط علمی
نخستین همایش کشوری "فصل نو، فصل نشاط علمی" به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و به صورت علمی برگزار می‌شود.
نقش کشت سلول و بافت گیاهی در کشاورزی مدرن
۳ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد / انجمن علمی بیوتکنولوژی دانشگاه شیراز / کشت سلولی / کشاورزی مدرن
نقش کشت سلول و بافت گیاهی در کشاورزی مدرن
انجمن علمی دانشجویی بیوتکنولوژی دانشگاه یزد نشست مجازی با عنوان «نقش کشت سلولی و بافت گیاهی در کشاورزی مدرن» را برگزار می‌کند.
اجاره اقامتگاه در شیراز از شیراز روم
۳ روز قبل
اجاره اقامتگاه در شیراز از شیراز روم
شیرازروم، سایت اجاره اقامتگاه در شیراز است که با تکیه بر تجربه چندین ساله خود سعی دارد همواره اقامتی امن و راحت را برای شما فراهم سازد.
افزایش ابتلای جوانان به کرونا در فارس
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / استان فارس
افزایش ابتلای جوانان به کرونا در فارس
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به افزایش آمار موارد ابتلای جوانان به کووید۱۹ و فوت افراد فاقد بیماری‌های زمینه‌ای براثر کروناویروس در استان فارس، هشدار داد.
هافبک فجر سپاسی شاگرد بیات‌لو شد
۳ روز قبل / فوتبال / ماشین‌سازی تبریز
هافبک فجر سپاسی شاگرد بیات‌لو شد
هافبک فصل گذشته تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز به عضویت تیم ماشین‌سازی تبریز درآمد.
طرح کارت اکرام و منزلت سالمندان در شیراز اجرا می‌شود
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / سازمان فرهنگی ، اجتماعی / سازمان ثبت احوال کشور
طرح کارت اکرام و منزلت سالمندان در شیراز اجرا می‌شود
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز اعلام کرد که همزمان با روز جهانی سالمند در ١٠ مهرماه طرح کارت اکرام و منزلت سالمندان در این کلانشهر اجرایی می‌شود.
حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / هفته دفاع‌مقدس / جنگ تحمیلی / حیدر اسکندرپور / شورای شهر شیراز
حضور نوجوانان از درخشان‌ترین نقاط دفاع مقدس است
شهردار شیراز یکی از درخشان ترین نقاط تاریخ معاصر ایران را حضور نوجوانان وجوانان زیر ۲۰ سال در دوران دفاع مقدس ذکر و خاطرنشان کرد: خانواده‌های شهداء، رزمندگان و جانبازان مهمترین سند افتخار این کشور هستند و تا همیشه باقی می‌مانند.
ایستادگی ایران مقابل قلدری آمریکا در تاریخ سابقه ندارد
۴ روز قبل / دفاع‌مقدس / جنگ تحمیلی / امریکا / شورای شهر شیراز / استانی-سیاسی / چهل سالگی دفاع مقدس
ایستادگی ایران مقابل قلدری آمریکا در تاریخ سابقه ندارد
فرمانده سپاه فجر فارس تاکید کرد که برای اولین بار در تاریخ یک کشور با اتکا به ظرفیت داخلی مقابل قلدری آمریکا ایستاده و نشان داده است که قادر به عملی کردن تهدیدش خواهد بود.
رشد ۴۳۶ درصدی ارزش معاملات بورس فارس/ نوسانات در بازار طبیعی است
۴ روز قبل
رشد ۴۳۶ درصدی ارزش معاملات بورس فارس/ نوسانات در بازار طبیعی است
شیراز- مدیر تالار بورس منطقه‌ای فارس با بیان اینکه ارزش معاملات بورس این منطقه در شش ماهه ابتدای سال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۴۳۶ درصد رشد داشت، گفت: حجم معاملات نیز در همین مدت ۲۱ درصد رشد داشته است.
مشکلات آب شیراز امسال کمتر بود
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / شبکه فاضلاب / تصفیه‌خانه / شیراز
مشکلات آب شیراز امسال کمتر بود
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز گفت: امسال و با توجه به افزایش ظرفیت تامین آب به واسطه افتتاح فاز اول خط دوم آبرسانی از سد درودزن، نسبت به تابستان گذشته وضعیت آب شرب در شیراز بهتر بود؛ اگرچه هنوز کمبودهایی وجود دارد.
۳۶ پرونده تقلب در فروش عایق‌های رطوبتی به تعزیرات حکومتی فارس رفت
۴ روز قبل
۳۶ پرونده تقلب در فروش عایق‌های رطوبتی به تعزیرات حکومتی فارس رفت
شیراز- رئیس اداره نظارت بر کالا و خدمات سازمان صمت فارس گفت: برای ۳۶ واحد صنفی به دلیل فروش عایق‌های رطوبتی فاقد استاندارد پرونده تقلب به ارزش بیش از یک میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شد.
بیمه رایگان عشایر و روستائیان فارس آغاز شد
۴ روز قبل
بیمه رایگان عشایر و روستائیان فارس آغاز شد
شیراز– مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فارس گفت: طرح بیمه رایگان عشایر و روستاییان استان فارس آغاز شد.
سنگ‌های تاریخی پراکنده در تخت‌جمشید ساماندهی می‌شود
۴ روز قبل / تخت جمشید / مرودشت / شیراز / یونسکو / باستان شناسی
سنگ‌های تاریخی پراکنده در تخت‌جمشید ساماندهی می‌شود
شیراز- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید عنوان کرد: یکی از برنامه‌های بسیار مهم حفاظتی محوطه جهانی تخت‌جمشید، نجات‌بخشی، سامان‌دهی و طبقه‌بندی قطعات رهاشده در محوطه کاخ‌ها و نظم‌بخشی فیزیکی و تهیه بانک اطلاعاتی است که بخشی از آن انجام شده و بخشی نیز در حال انجام است.
۴ روز قبل
طرز تهیه لالک بادمجان، غذای لذیذ شیرازی
در این مطلب دستورالعمل تهیه لالک بادمجان را به شما عزیزان آموزش داده‌ایم.
فراخوان عضویت در کانون مهدویت دانشگاه شیراز
۴ روز قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / کانون مهدویت دانشگاه شیراز / دانشگاه شیراز / مهدویت
فراخوان عضویت در کانون مهدویت دانشگاه شیراز
کانون دانشجویی مهدویت دانشگاه شیراز از دانشجویان برای عضویت در این کانون دعوت کرد.
افزایش ضریب بازیافت در پایتخت نفت ایران با دانش بومی
۴ روز قبل / دانشگاه شهید چمران اهواز / شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب / دانشگاه تهران / دانشگاه آزاد اسلامی / دانشگاه شیراز / دانشگاه صنعتی اصفهان / دانشگاه صنعتی شریف / محمدی / دانشگاه فردوسی مشهد
افزایش ضریب بازیافت در پایتخت نفت ایران با دانش بومی
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به امضای ۱۰ قرارداد پژوهشی با دانشگاه‌های کشور برای افزایش ضریب بازیافت توسط این شرکت، گفت: در مجموع این ۱۰ قرارداد، بیش از ۶۰ درصد از نفت درجای مناطق نفتخیز جنوب برای مطالعه در اختیار دانشگاه‌های منتخب قرار گرفته است.
جانباز دارنده مدال‌های پارالمپیک: برای رهایی از تخت بیمارستان به ورزش رو آوردم
۴ روز قبل / عملیات بیت المقدس / محمدرضا میرزایی / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / کمیته ملی پارالمپیک / چهلمین سال دفاع مقدس
جانباز دارنده مدال‌های پارالمپیک: برای رهایی از تخت بیمارستان به ورزش رو آوردم
شیراز-ایرنا- جانباز دارنده چهار نشان طلای پارالمپیک گفت:برای رهایی از تخت بیمارستان پس از ضایعه نخاعی در جبهه، به ورزش رو آوردم و توانستم چندین بار پرچم مقدس کشورم را در مسابقات پارالمپیک و جهانی به اهتزاز درآورم.
استاد دانشگاه شیراز: روزآمدی، کلیدواژه تحلیل شعر دفاع مقدس است
۴ روز قبل / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / دانشگاه شیراز / شعر / شیراز / ادبیات / چهلمین سالگرد دفاع مقدس / فارس / چهلمین سال دفاع مقدس
استاد دانشگاه شیراز: روزآمدی، کلیدواژه تحلیل شعر دفاع مقدس است
شیراز- ایرنا- استاد ادبیات دانشگاه شیراز، شاعر و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس بر آن است که روزآمدی شعر دفاع مقدس باید باعنوان کلیدواژه‌ای مهم در بررسی دهه‌ای یا سنواتی این نوع سروده‌ها مدنظر قرار گیرد و در معناشناسی و زیباشناسی آثاری که به تبع هشت سال جنگ تحمیلی پدید آمد، نقشی ویژه داشته باشد.  
۴ روز قبل
تصاویر: رنگ شهادت بر دیوارهای شهر راز
در چهلمین سالگرد دفاع مقدس، اهمیت پاسداشت ارزش‌های آن دوران و تبیین و نشر و گسترش آن بیش از هر زمانی مشهود است؛ طی این سالها، یکی از اقدامات بصری انجام شده در حوزه دفاع مقدس، نقاشی و درج تصاویر شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، بر در و دیوارهای شهرها بوده است؛ تصاویری که بعضی از آنها نوستالژی شهروندان آن شهر(شیراز) است.
تشییع پیکر 2 شهید دفاع‌مقدس در شیراز
۴ روز قبل
تشییع پیکر 2 شهید دفاع‌مقدس در شیراز
پیکر 2شهید تفحص‌شده در مناطق عملیاتی دفاع‌مقدس صبح دیروز با حضور هم‌رزمانشان، خانواده شهدا و مسئولان استان فارس  وارد فرودگاه شهید دستغیب شد. روز دوشنبه پیکر شهید سعید رحیمی متولد ۱۳۴۵ در شهرستان فسا و روز چهارشنبه پیکر شهید باباجان عابدی متولد ۱۳۰۷ در شهر داریون به خاک سپرده می‌شود. این دو شهید خرداد سال ۱۳۶۷ به شهادت رسیدند.
تصاویر | عکس‌های آرشیوی از عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر
۴ روز قبل / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / عملیات بیت المقدس / ایران و عراق
تصاویر | عکس‌های آرشیوی از عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر
عملیات بیت‌المقدس یکی از بزرگترین عملیات‌های نیروهای مسلح ایران در جنگ ایران و عراق بود که ساعت ۳۰ دقیقه بامداد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۱ در محور اهواز، خرمشهر و دشت آزادگان، به فرماندهی شهید علی صیاد شیرازی آغاز و در طول سه‌هفته و چهار مرحله، به آزادسازی خرمشهر منجر شد. منبع: ایرنا
وینگر سابق استقلال به پیکان پیوست
۴ روز قبل / استقلال / پیکان / نقل و انتقالات / حسین حیدری / فارس
وینگر سابق استقلال به پیکان پیوست
وینگر سابق تیم های قشقائی شیراز و استقلال تهران به پیکان پیوست.
برپایی نمایشگاه عکس اخوان برای بزرگداشت دفاع مقدس در شیراز
۴ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / چهل سالگی دفاع مقدس / نمایشگاه عکس اخوان
برپایی نمایشگاه عکس اخوان برای بزرگداشت دفاع مقدس در شیراز
نمایشگاه عکس اخوان با موضوع ایثار و شهادت، همزمان با نخستین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس در تالار حافظ شیراز، آغاز به کار کرد.
شدیدا به همکاری مردم نیازمندیم
۴ روز قبل / استانی-اجتماعی / آمار کروناویروس / استان فارس / همه_باهم_علیه_کرونا
شدیدا به همکاری مردم نیازمندیم
با گذشت هفت ماه از شروع شیوع کووید۱۹ و رسیدن شمار مبتلایان در فارس به مرز ۵۰ هزار نفر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تاکید بر لزوم جدی گرفتن هشدارها و توصیه‌ها، مردم فارس را برای قطع زنجیره انتقال به استمداد طلبید.
قهرمان پارکور مجازی جهان: از تمرینات در پارک به این عنوان رسیدم
۴ روز قبل / اختصاصی ایرنا / پارکور / ژیمناستیک
قهرمان پارکور مجازی جهان: از تمرینات در پارک به این عنوان رسیدم
تهران- ایرنا- نوجوان پارکورکار ایرانی که عنوان قهرمانی این رشته در مسابقات مجازی جهان را به خود اختصاص داده، گفت:در ابتدای آشناییم با این رشته چند سالی در پارک تمرین کردم و در نهایت به شیراز آمدم تا زیر نظر مربیان به صورت حرفه‌ای کار کنم.
عکس | دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) در آغاز هفته دفاع مقدس
۴ روز قبل / ۴۰ سالگی دفاع مقدس / شهید صیاد شیرازی / شهید سپهبد قاسم سلیمانی
عکس | دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر (عج) در آغاز هفته دفاع مقدس
با شروع هفته‌ دفاع مقدس و نزدیک شدن به اربعین حسینی، از جدیدترین دیوارنگاره‌ میدان حضرت ولیعصر(عج) رونمایی شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •