سه شنبه, ۶ اسفند, ۱۳۹۸ / 25 February, 2020
فیلتر صفحه اینستاگرام
انتقاد از ورود بدون اجازه به صفحه شخصی کاربران اینستاگرام و توییتر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / اقتصادی
انتقاد از ورود بدون اجازه به صفحه شخصی کاربران اینستاگرام و توییتر
دبیر شورای عالی فضای مجازی با انتقاد از حذف محتوای احساسی مردم نسبت به سردار سلیمانی گفت: فیلتر و عدم اجازه نصب برنامه در سکوهای نرم‌افزاری پیش‌تر اتفاق افتاده بود اما ورود به صفحه شخصی و حذف برنامه برروی موبایل افراد بدون اجازه صاحبان آن‌ها و مسدودسازی ده‌ها هزار صفحه در اینستاگرام و توئیتر در دنیا اتفاق نیفتاده بود و باید در چنین فضایی محتوای بومی و سکوهای مناسب برای اشاعه آنها در جهان داشته باشیم.
  دبیر شورای عالی فضای مجازی
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / اجتماعی
اینستاگرام صفحه ترابی را به خاطر انتشار عکس سردار سلیمانی از دسترس خارج کرد+عکس
اینستاگرام در اقدامی عجیب صفحه بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس را از دسترس خارج کرد.
  انتشار عکس سردار سلیمانی  فیلتر صفحه اینستاگرام  مهدی ترابی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
سحر تبر تیتر رسانه‌های خارجی
آفتاب یزد – گروه شبکه: فاطمه.خ یا سحر تبر از شاخ‌های اینستاگرامی است که چند روز پیش خبر دستگیری‌اش در صدر اخبار قرار گرفت. کسی که با کمک فتوشاب، گریم و عمل‌های جراحی چهره‌ای وحشتناک از خود ساخته بود به طوری که کاربران شبکه‌های اجتماعی از او به عنوان یک زامبی یاد می‌کردند. گفته می‌شود که دختر ترسناک اینستاگرامی، پس از ارسال پیامهای متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد و درخواست پیگیری، به دستور دادسرای ارشاد تهران بازداشت شده است. از جمله جرایم این چهره هنجارشکن، ترویج خشونت، تحصیل مال از طریق نامشروع، توهین به مقدسات، توهین به حجاب اسلامی، گسترش اباحه گری و تشویق جوانان به فساد است. البته خبر دستگیری سحر فقط به تیتر رسانه‌های داخلی ختم نشد بلکه به تیترهای درشت خبرگزاری‌های دنیا هم رسید.> سحر …
احتمال تکرار سرنوشت تلگرام برای اینستاگرام / تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ / اقتصادی
احتمال تکرار سرنوشت تلگرام برای اینستاگرام / تهدید فضای مجازی را به فرصت تبدیل کنیم
طی روزهای گذشته در پی مسدود شدن صفحه اینستاگرام تعدادی از مسئولان نظامی و دولتی، بار دیگر بحث فیلتر این شبکه اجتماعی مطرح شده است. اصرار بر فیلتر اینستاگرام در حالی است که کارشناسان بر این عقیده اند که فیلتر کامل این شبکه اجتماعی راه حل مشکلات نیست و مانند آنچه برای تلگرام رخ داده محکوم به شکست است.
حمله اینستاگرام به صفحه مقامات نظامی و سیاسی ایران/ اینستاگرام فیلتر می‌شود؟
فرارو / ۱۳۹۸/۰۱/۲۹ / سیاسی
حمله اینستاگرام به صفحه مقامات نظامی و سیاسی ایران/ اینستاگرام فیلتر می‌شود؟
به نظر می‌رسد ایده "فیلترینگ" اینستاگرام با قدرت بیشتری از گذشته مطرح است. تاکنون دولت در مقابل این ایده ایستادگی کرده است، باید دید که این بار هم می‌تواند مقاومت کند و مانع از فیلترینگ این شبکه اجتماعی پر مخاطب شود یا خیر؟
  سیاست  اینستاگرام  فیلترینگ  فرماندهان سپاه
معاون دادستان کل: چاره‌ای نباشد «اینستاگرام» را فیلتر می‌کنیم
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ / اجتماعی
معاون دادستان کل: چاره‌ای نباشد «اینستاگرام» را فیلتر می‌کنیم
جاویدنیا معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.اتفاقات اخیر و مسدود شدن صفحه شخصی بسیاری از مسئولان ما در اینستاگرام بزرگترین بی‌احترامی به ملت ایران است.