سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
منطقه فارس
۱۴ ساعت قبل
امتیازات ویژه به بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری
منطقه ویژه اقتصادی لامرد با مزیت‌های فراوان و فرصت‌های متنوع می‌تواند میزبان سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی باشد. فریدون فدایی‌دولت، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نمایشگاه بانک، بیمه، بورس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان فارس گفت: صاحبان سرمایه در منطقه ویژه اقتصادی لامرد از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی برخوردارند و از نظر تامین امکانات زیرساختی دغدغه‌ای نخواهند داشت.
هدیه ویژه سفیر قطر به قالیباف | جزئیات دیدار رئیس مجلس با سفیر قطر
۱۸ ساعت قبل
هدیه ویژه سفیر قطر به قالیباف | جزئیات دیدار رئیس مجلس با سفیر قطر
رئیس مجلس شورای اسلامی رفتار مداخله جویانه آمریکا در منطقه را تهدیدی جدی علیه امنیت خلیج فارس خواند و بر لزوم افزایش سطوح همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران و قطر تاکید کرد.
قالیباف: همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر ارتقاء یابد
۲۰ ساعت قبل / مجلس شورای اسلامی / قطر / محمد باقر قالیباف / ایالات متحده آمریکا / خلیج فارس
قالیباف: همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر ارتقاء یابد
تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی رفتار مداخله جویانه آمریکا در منطقه را تهدیدی جدی علیه امنیت خلیج فارس خواند و بر لزوم افزایش سطوح همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ایران و قطر تاکید کرد.
۴۰ ساعت قبل
«مختار» دیگری در آتش زاگرس سوخت
‏[شهروند] آتش‌سوزی زاگرس ششمین قربانی‌ را گرفت. این بار محمدجواد مختاری، فعال محیط‌زیستی از ‏اهالی روستای «خومه‌زاد» از توابع نورآباد ممسنی در راه نجات طبیعت فدا شد. فقط هفت روز از سوختن ‏مختار خندانی و یاسین کریمی از اعضای انجمن ژیوای پاوه و بلال امینی از دوستداران طبیعت در ‏آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده «بوزیل و مره‌خیل» می‌گذرد و این زخم دیگری بر تن زاگرس است. یک ماه ‏پیش احسان عزیزی، از نیروهای تکاور سپاه هم در آتش همین منطقه سوخته و سی‌ویکم‌خرداد، البرز زارعی هم ‏در آتش‌سوزی کوه دیل گچساران قربانی شده بود. از دست رفتن این داوطلبان پایان رنج طبیعت نبود، باز هم ‏آتش دیگری از پی آتش سر رسید و در …
دستگیری عاملان آتش سوزی کوه‌های
۴۷ ساعت قبل
دستگیری عاملان آتش سوزی کوه‌های "فهلیان"
فرمانده انتظامی شهرستان ممسنی در استان فارس گفت: عاملان آتش سوزی ۲۰ هکتار از مراتع کوه‌های منطقه "فهلیان" دستگیر شدند.
کشورهای حاشیه خلیج فارس درگیر رقابت های آمریکا و چین
۳ روز قبل / رقابت چین و آمریکا / روابط اسرائیل و چین / روابط آمریکا و جهان عرب / حاشیه خلیج فارس / نفوذ چین در خلیج فارس
کشورهای حاشیه خلیج فارس درگیر رقابت های آمریکا و چین
درخواست رئیس جمهوری دونالد ترامپ از متحدان ایالات متحده در خاورمیانه برای اینکه روابطشان را با چین قطع کنند، با تشدید تنش ها در منطقه همراه بوده است.
سپاه پاسداران : دائماً آمریکایی‌ها را در خلیج فارس رصد می‌کنیم
۳ روز قبل
سپاه پاسداران : دائماً آمریکایی‌ها را در خلیج فارس رصد می‌کنیم
سردار عباس غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد نیروهای سپاه "آمریکایی ها در خلیج فارس دائماً رصد کرده و حضور آنها در آنجا را هم تحمل نخواهد کرد".
اظهارات مهم یک فرمانده سپاه درباره رصد آمریکایی‌ها در خلیج فارس | ‌پاسخ قاطعی به هرگونه تجاوز خواهیم داد
۳ روز قبل
اظهارات مهم یک فرمانده سپاه درباره رصد آمریکایی‌ها در خلیج فارس | ‌پاسخ قاطعی به هرگونه تجاوز خواهیم داد
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه دوره ارتکاب جنایت در خلیج فارس و افتخار به آن گذشته است، گفت: اگر آمریکایی‌ها دچار اشتباه و حماقتی شوند با پاسخ قاطع نیروهای مسلح مواجه خواهند شد.
۳ روز قبل
ترامپ ممکن است دست به ماجراجویی خطرناک بزند
یک کارشناس مسائل منطقه گفت: سعودی‌ها به دنبال آن هستند تا به دنیا بگویند که از ناحیه ایران متوجه تهدید هستند و خود را آسیب‌پذیر نشان می‌دهند. به همین جهت آمریکایی‌‌ها اقدام به ارسال سامانه‌های پدافندی به عربستان کردند.«علی‌اصغر زرگر» کارشناس مسائل منطقه در تشریح دلایل ارسال سامانه‌های پدافندی آمریکا به عربستان اظهار کرد: برای تحلیل دلایل و ابعاد ارسال سامانه پدافندی آمریکا به عربستان باید چندین محور را مورد بررسی قرار داد. واقعیت این است که خاورمیانه همچنان آبستن تحولات خطرناک است و یکی از دلایل اصلی این وضعیت، بی‌ثباتی سیاسی در کشورهای این منطقه است که بخشی از آن به کشورهای فرامنطقه‌ای مربوط است. یکی از مسائلی که طی ماه‌های اخیر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و به نوعی به راهبرد اصلی ایالات …
صرفه جویی ۶۰ میلیون یورویی در صنعت حفاری نفت توسط بنیاد مستضعفان
۳ روز قبل / شرکت نفت فلات قاره / منطقه خلیج فارس / خلیج‌فارس / نفت / خلیج فارس
صرفه جویی ۶۰ میلیون یورویی در صنعت حفاری نفت توسط بنیاد مستضعفان
رئیس بنیاد مستضعفان در بازدید از سکوهای حفاری شناور سحر یک و ۲، از صرفه جویی ۶۰ میلیون یورویی در صنعت حفاری نفت کشور به دنبال استقرار این دو سکو در منطقه خلیج فارس خبر داد.
۳ روز قبل
پوشش و تصاویر متفاوت پرویز فتاح در خلیج فارس
پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از سکوهای حفاری شناور سحر یک و دو در منطقه خلیج فارس بازدید کرد. فتاح درحاشیه این بازدید اعلام کرد: این سکوی ۸۰۰۰ تنی، به دست متخصصان داخلی و دانشمندان کشورمان در شرایط تحریمی بازسازی و اورهال شد و تمامی بخش‌های حساس این سکو شامل پمپ‌ها، سیستم‌های حفاری، سازه و تجهیزات فنی آن با توان نیروهای متخصص کشور بازسازی شد.
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از سکوهای حفاری شناور سحر ۱ و۲
۴ روز قبل
بازدید رئیس بنیاد مستضعفان از سکوهای حفاری شناور سحر ۱ و۲
پنج شنبه ۱۲ تیر پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان ازسکوهای حفاری شناور سحر یک و دو در منطقه خلیج فارس بازدید کرد. فتاح درحاشیه این بازدید اعلام کرد: این سکوی ۸۰۰۰ تنی، به دست متخصصان داخلی و دانشمندان کشورمان در شرایط تحریمی بازسازی و اورهال شد و تمامی بخش‌های حساس این سکو شامل پمپ‌ها، سیستم‌های حفاری، سازه و تجهیزات فنی آن با توان نیروهای متخصص کشور بازسازی شد.
۵ روز قبل / پرواز ۶۵۵ هواپیمای مسافربری ایران
وزارت خارجه ایران: خلیج فارس مدتهاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است
وزارت خارجه ایران با بیان اینکه ۳۲ سال پیش، آمریکا عمدا هواپیمای مسافربری ایرانی را ساقط کرد و ۲۹۰ نفر کشته شدند، ولی تاکنون نه عذرخواهی کرده و نه شرمنده شده، عنوان کرد: خلیج فارس مدتهاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است.
روایت جدید یک ارتشی از جزییات جنایت هوایی آمریکا در خلیج فارس
۵ روز قبل
روایت جدید یک ارتشی از جزییات جنایت هوایی آمریکا در خلیج فارس
جنگ عراق علیه ایران، حضور ده‌ها ناو جنگی آمریکایی در خلیج فارس و دریای عمان، درگیری نابرابر قایق‌های توپدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با بالگردهای آمریکایی و نیز ناوچه اسکورت وینسنس، حضور یک فروند «اف- ۱۴» ایرانی در منطقه از جمله مواردی بود که شرایط را غیر عادی به نظر می‌رساند.
حقوق بشر آمریکایی، تعهد بی‌نظیر به کشتن انسان‌هاست
۵ روز قبل / وزارت امور خارجه
حقوق بشر آمریکایی، تعهد بی‌نظیر به کشتن انسان‌هاست
ایلنا: وزارت امور خارجه ایران در توئیتی نوشت: خلیج فارس مدت‌هاست شاهد جنایات آمریکا در منطقه است.
۵ روز قبل / زلزله محمله
زلزله ۴.۱ ریشتر "محمله" در استان فارس را لرزاند +گزارش اولیه
مختار عباسی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به زلزله 4.1 ریشتری که حوالی ساعت 5 بامداد امروز در بخش محمله شهرستان خنج رخ داد اظهار داشت: تیم‌های ارزیاب در منطقه هستند و گزارش اولیه خسارت جزئی را نشان می‌دهد. 
۵ روز قبل
هنگ‌کنگ باز هم ناآرام شد
گروه جهان | ساعاتی بعد از اجرای قانون امنیت ملی پکن در روز چهارشنبه در هنگ‌کنگ صد‌ها نفر از مردم این منطقه به خیابان‌ها آمده و به اعتراض پرداختند. براساس ترجمه خبرگزاری فارس از گزارش خبر‌گزاری «سی‌ان‌ان»، در جریان این اعتراضات، پلیس‌ این منطقه تاکنون 70 نفر را دستگیر کرده که از میان آنها گفته می‌شود دو نفر مظنون به نقض قانون امنیت ملی پکن بوده‌اند. در جریان این اعتراضات صد‌ها نفر در منطقه خلیج کازوی تجمع کردند که این افراد با حضور پررنگ نیرو‌های امنیتی مواجه شدند. معترضان ضمن مخالفت با قانون امنیت ملی چین خواستار جدایی کامل هنگ‌کنگ از سرزمین اصلی چین هستند. قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ که روز سه‌شنبه توسط کمیته  …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
اتفاق‌نظر هوک و نتانیاهو در مورد ایران
نماینده ویژه دولت امریکا در امور ایران بعد از سفر اخیر خود به سه کشور عربی منطقه خلیج‌فارس، دیروز سه‌شنبه در فلسطین اشغالی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرد. بنا بر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو در ابتدای دیدار با برایان هوک از اظهارات روز گذشته «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست‌وزیر گردشی این رژیم انتقاد کرد و گفت: «ما صحبت‌هایی درباره برخی از موضوعات واقعا مهم داریم اگرچه این موضوعات درباره کرونا نیستند.» گانتز روز دوشنبه در دیدار با یک هیات امریکایی شامل نماینده ترامپ در مذاکرات سازش ضمن مخالفت با ضرب‌الاجل اعلام شده قبلی نتانیاهو درباره آغاز اجرای طرح اشغال کرانه باختری گفته بود که از نظر او مقابله …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ادعای خالد بن سلمان علیه ایران در دیدار با هوک
معاون وزیر دفاع عربستان در دیدار با برایان هوک، ادعاهای بی‫اساسی علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد.به گزارش ایسنا به نقل از العربیه، خالد بن سلمان بن عبدالعزیز، برادر و معاون ولیعهد عربستان در دیدار با برایان هوک، مسئول ویژه امور ایران در وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که عربستان در کنار آمریکا برای حفظ صلح و امنیت در منطقه و جهان تلاش خواهد کرد و از تلاش های آمریکا برای مقابله با آن چه اقدامات تخریبی و تروریستی ایران در منطقه خواند، حمایت خواهد کرد.در این دیدار دو طرف در رابطه با حملات موشکی اخیر انصارالله یمن به عربستان نیز بحث و تبادل نظر کردند.خالد بن سلمان همچنین از اقدام آمریکا در ارسال نیروها و سامانه های دفاعی به عربستان با هدف مقابله با تهدیدات مشترک تقدیر و تشکر کرد.بر اساس این گزارش دیگر …
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
حمله نافرجام تروریست‌ها به نیروهای سپاه در محور کورین
نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: حمله تروریستی گروهک تروریستی جیش‌الظلم هنگام عبور 2خودروی نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفته، اما تلفات جانی نداشته است. فداحسین مالکی به فارس گفت: 2‌بمب کنار جاده کار گذاشته شده بود که یکی از آنها هنگام عبور 2خودروی حامل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منفجر شد اما این حمله تروریستی تلفات جانی نداشته و تنها فرمانده سپاه منطقه دچار جراحاتی شده است. نماینده زاهدان شایعه اسارت تعدادی از نیروهای سپاه در این حمله تروریستی را رد کرد.  
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
در حاشیه سیاست
  تماس تلفنی ظریف با همتای قطری محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در یک تماس ویدئویی با وزیر خارجه قطر شرکت کرده است. تماس 2 کشور در حالی برقرار شده که برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران در منطقه خلیج فارس به سر می‌برده است.   خاطره جلیلی از سفرهای چاوز به تهران سعید جلیلی، دبیر سابق شورای‌عالی امنیت ملی کشورمان در دومین نشست از سلسله نشست‌های تخصصی - مشورتی «دولت سایه» در دفاع از سفرهای چاوز، رئیس‌جمهور سابق ونزوئلا به ایران گفت: یادم می‌آید هر زمان که آقای چاوز به ایران …
گشایش‌های تازه برای توسعه سرمایه گذاری با قطر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / سرمایه گذاری خارجی / لامرد / منطقه ویژه اقتصادی لامرد / سرمایه گذاری / فارس
گشایش‌های تازه برای توسعه سرمایه گذاری با قطر در منطقه ویژه اقتصادی لامرد
شیراز – ایرنا - در راستای توسعه سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد، تفاهم‌نامه همکاری میان این کانون صنعتی و اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر منعقد شد. این تفاهم نامه گشایش‌های تازه برای توسعه سرمایه گذاری با قطر در جنوب فارس و منطقه لامرد ایجاد خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
سقوط یک فروند بالگرد در مرودشت فارس (فیلم)
این بالگرد در منطقه ای بین مرودشت و شیراز سقوط کرده است، اما هنوز گزارشی در این باره از سوی هیچ نهادی منتشر نشده است. منبع فرارو
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
الگوی حفاظت مشارکتی
این روزها شاهد تبدیل تنگ سرخ و کوه قلات به منطقه شکار ممنوع هستیم. در قسمت شمال غرب جلگه شیراز کوهی داریم که جنس آن شنی‌، مرتفع و دیواره‌ای است به نام کوه قلات. در جنوب غربی کوه قلات هم تنگی وجود دارد به اسم تنگ سرخ. در این منطقه آبخوان‌های اصلی جلگه شیراز واقع شده و تنگ سرخ کانال ورودی هوای پاک به این جلگه است.  در سال‌های اخیر در ارتفاعات تنگ سرخ و مناطق شمال غرب کوه قلات اتفاق‌های زیادی افتاده است. مراتع تبدیل به کارخانه و باغ‌شهر شده، دیگر اثری از زیست بوم قبلی نیست و سازه‌های جدید هم مخالف قواعد آن عمل می‌کنند. رشد باغ‌شهرها و ویلاها در این منطقه فشار زیادی روی آبخوان آورده ضمن اینکه در کوه قلات مجوز بهره‌برداری 24 معدن شن و ماسه صادر …
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ظرفیت های قانونی برای بهسازی مناطق آسیب دیده از زلزله خنج به کار گرفته می شود
فرج الله نصیری معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان فارس در نشست شورای مدیریت بحران شهرستان خنج اظهار داشت : همه ظرفیت های قانونی برای بهسازی مناطق آسیب دیده از زلزله خنج به کار گرفته می شود.به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، نصیری در این نشست که با حضور مدیران کل استانی در خصوص رسیدگی به امور زلزله زدگان روستاهای توابع بخش محمله تشکیل شد افزود: بنیاد مسکن از ساعت های اولیه بروز حادثه زلزله در کنار مردم بوده است و کار ارزیابی واحد های خسارت دیده را انجام داده است.وی اضافه کرد: قطعا برخی ساختمان های قدیمی که جزو بافت فرسوده است نیاز به بازسازی دارند. روستای محمله در این زمین لرزه متحمل خسارت شده است و بنیاد مسکن با اعطای تسهیلات و وام های بلاعوض و همچنین زمینه سازی برای …
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / بافت اطراف حرم / کریمی قدوسی
کریمی قدوسی: مخالف مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر هستیم
به گزارش فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، جواد کریمی قدوسی در حاشیه بازدید از منطقه ثامن شهرداری مشهد با بیان اینکه پروژه نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی جزو مشکل‌ترین پروژه‌های عمرانی کشور در 40 سال اخیر بوده است و این مهم دلایل مختلفی دارد، اظهار کرد: نخست اینکه این پروژه در کنار مضجع منور رضوی در حال اجراست، پس پروژه معمولی نیست و همچنین تمامی مقامات و علماء در طول سالیان مختلف در این بافت تردد داشته و در ابعاد شرعی، فرهنگی و دینی و مذهبی اظهارنظر داشته‌اند.
بخش قابل توجهی از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده هرمد مهار شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-شهرستانها / اخبار شهرستان‌ها - هرمزگان / کوه شب
بخش قابل توجهی از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده هرمد مهار شد
فرماندار شهرستان بندرخمیر گفت: بخش باقیمانده از آتش‌سوزی در "منطقه حفاظت شده هرمد واقع در کوه شب" نیز با تلاش نیروهای امدادی استان فارس و هرمزگان نیز امروز به‌طور حتم مهار خواهد شد.
کوه قلات و تنگ سرخ شیراز به مناطق شکار ممنوع پیوست
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / شکارچیان غیرمجاز / شیراز / اداره کل حفاظت محیط زیست فارس / فارس
کوه قلات و تنگ سرخ شیراز به مناطق شکار ممنوع پیوست
شیراز - ایرنا- کوه قلات و تنگ سرخ شیراز با عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع شیراز معرفی شد ، پیوستن این منطقه به مناطق زیست محیطی استان فارس میزان حفاظت و مراقبت از آن را افزایش می دهد و امکان تصرف‌های غیر قانونی را در این منطقه می‌کاهد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
گام اول در دور زدن تنگه هرمز
روز پنجشنبه، دو طرح پتروشیمی و آغاز عملیات اجرایی یک پروژه با حضور مجازی وزیر نفت و رییس‌جمهور افتتاح شد تا هفته اول تیرماه، به مهم‌ترین هفته صنعت نفت تبدیل شود. از این میان، طرح احداث خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک و پایانه صادراتی منطقه مکران از مهم‌ترین طرح‌های اجرایی با وجود تحریم‌های گسترده علیه کشور است که به دست شرکت‌های داخلی در حال انجام است. طرح بعدی، مجتمع پتروشیمی میاندوآب بود که یکی از طرح‌های جهش دوم صنعت پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه 140 هزار تن پلی‌اتیلن سنگین به شمار می‌رود. افتتاح طرح تولید هگزان پالایشگاه امام شازند اراک با ظرفیت تولید بیش از ۱۹۰ هزار لیتر محصول نرمال هگزان نیز از دیگر طرح‌های کلید زده شده در پنجم تیر سال …
«کوه شب» همچنان می سوزد/بالگرد استان فارس به منطقه اعزام شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
«کوه شب» همچنان می سوزد/بالگرد استان فارس به منطقه اعزام شد
وقوع حادثه آتش‌سوزی در کوه شب سبب شده مراتع و پوشش گیاهی و جانوری طعمه آتش شود.
قطع برق 30 درصد از مشترکان شیراز به دلیل انفجار ترانس
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / استانی-اقتصادی
قطع برق 30 درصد از مشترکان شیراز به دلیل انفجار ترانس
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس اعلام کرد که علت قطع برق بالغ بر 30 درصد مشترکان در شهر شیراز، وقوع انفجار در ترانسفورماتور به دلیل افزایش بار و اتصال بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
فیلم/ انفجار مهیب شرق تهران از زبان یک شاهد عینی در پارچین
خبرگزاری فارس ویدئویی منتشر کرده از یک شاهد عینی در منطقه پارچین در فاصله‌ای کم از محل انفجار مخزن گاز که گفته شده منشاء نور نارنجی آسمان تهران بوده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
علت قطع گسترده برق در شیراز چه بود؟
معاون بهره برداری شرکت برق منطقه ای فارس اعلام کرد: افزایش بار اتصال ناگهانی درون ترانسفورماتور علت اصلی بروز حادثه آتش سوزی در ایستگاه ۲۳۰ کیلوولت ملک مکان شیراز و قطع گسترده برق در مناطقی از شیراز بود که با اقدام به موقع نیروهای عملیاتی این آتش سوزی خاموش و برق مناطق وصل گردید.
جزئیات مشاهده نور نارنجی از زبان ساکنان منطقه
۱۳۹۹/۰۴/۰۶
جزئیات مشاهده نور نارنجی از زبان ساکنان منطقه
خبرنگار فارس با حضور در منطقه پارچین، جزئیات مشاهده نور نارنجی را از افراد حاضر در منطقه جویا شد.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی: کویت مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل است
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / تل آویو / ابوظبی / کویت / رژیم صهیونیستی
رسانه‌های رژیم صهیونیستی: کویت مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل است
تهران- ایرنا - رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه ضمن تمجید از افزایش علایم عادی سازی روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس با این رژیم، اعلام کردند، کویت تنها کشور عربی منطقه است که همچنان مخالف هرگونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
کاهش بارش‌ها در کشور
رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی از کاهش بارش‌ها در منطقه خاورمیانه از جمله کشور ما طی سال آبی زراعی آینده خبر داد و گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها فصول خشک ما طی سال آبی زراعی آینده طولانی خواهد بود، از این‌رو مدیران مدیریت منابع آب باید تمهیداتی را اتخاذ کنند. احد وظیفه با اشاره به اینکه در حال حاضر بسیاری از استان‌ها بارش سالانه اقلیمی خود را دریافت کرده‌اند و طی تابستان بارش قابل ملاحظه‌ای در کشور نخواهیم داشت، به «ایسنا» گفت: تابستان تنها در برخی از مناطق جنوب شرق کشور مانند جنوب شرق کرمان، شرق هرمزگان، جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان بارش‌های موسمی خواهیم داشت.
شرق مدیترانه، صحنه جدید رقابت های پادشاهی های خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اتحاد قطر و ترکیه / اتحاد امارات و عربستان / شرق مدیترانه / خط لوله گازی به اروپا / ژئوپلتیک خاورمیانه
شرق مدیترانه، صحنه جدید رقابت های پادشاهی های خلیج فارس
توجه پادشاهی های حاشیه خلیج فارس به شرق مدیترانه در چند سال گذشته به طور پیوسته افزایش یافته و در نتیجه، رقابت ها و دشمنی های بین آنها به قلب اروپا نزدیکتر شده است. یکی از مسائل اصلی در ژئوپلتیک وسیع منطقه حول محور نقش جنبش های اسلام سیاسی می چرخد که قطر و ترکیه از آنها حمایت می کنند، اما عربستان سعودی و امارات متحده عربی مخالف آنها هستند؛ مساله ای که بازتاب نبردی اساسی برای شکل دادن به نظم گسترده تر منطقه ایست و حالا، شرق مدیترانه به یک صحنه غیرمنتظره برای این نبرد تبدیل شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
با عربستان ارتباط داریم
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ضمن افشای روابط این رژیم با عربستان تاکید کرد که با برخی مسئولان کشورهای عربی و شورای همکاری خلیج فارس دیدار و توافق‌نامه‌هایی را امضا کرده است.به گزارش ایسنا، ایلی کوهن، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه ایلاف درباره روابط با رهبران برخی کشورهای عربی گفت: این کشورها برای برقراری روابط با اسرائیل به ویژه در زمینه‌های امنیت، آب و کشاورزی تمایل دارند. ما جزو دولت‌های پیشرو در این زمینه‌ها هستیم.وی گفت که با برخی مسئولان کشورهای عربی و شورای همکاری خلیج فارس دیدار و توافق‌نامه‌هایی با برخی از آن‌ها امضا کرده است.کوهن درباره پروژه نیوم عربستان گفت: این یک پروژه بسیار بزرگ است. اسرائیل در زمینه تکنولوژی و هوش مصنوعی جزو دولت‌های پیشرو و پیشرفته در جهان است.کوهن …
خاورمیانه پساترامپ و نقش ایران در منطقه چگونه خواهد بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / ترامپ / انتخابات آمریکا
خاورمیانه پساترامپ و نقش ایران در منطقه چگونه خواهد بود؟
احتمال روی کار آمدن دمکرات‌ها در فضایی کاملاً متفاوت از سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹ در حل تحقق یافتن است. در این میان، تفاوت در دو موضوع محیط زیست و ایران از اهمیت ویژه‌ای برای کشور‌های حاشیه خلیج فارس برخوردار است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
نوسازی سیستم نظامی ایران چه هزینه‌ای خواهد داشت؟
[باربارا اسلاوین] ایران از زمانی که برجام را امضا کرد، منتظر به پایان رسیدن تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل در اکتبر 2020 است. پایان این تحریم‌ها به مدرن‌سازی تجهیزات نظامی غیر اتمی کمک می‌کند که قدمت آنها به قبل از انقلاب اسلامی سال 1357 می‌رسد.‌ ایران توانایی چشمگیری در توسعه سیستم‌های نظامی از خود نشان داده و تاکنون نیاز به واردات سلاح‌های گران‌قیمت را کاهش داده است. به همین ترتیب، به دلیل محدودیت‌های اقتصادی و ژئوپلیتیکی شامل تأثیر تحریم‌های آمریکا، همه‌گیری ویروس کرونا و احتیاط برخی از صادرکنندگان احتمالی، ایران گزینه‌های محدودی برای خرید سلاح دارد. بر اساس آخرین آمار، بودجه نظامی ایران در میان کشورهای جهان در رده هجدهم قرار …
اندیشکده آمریکایی: ایران مسبب شیوع کرونا در کشورهای منطقه نبوده
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شیوع کرونا در خاورمیانه / کرونا / کرونا ویروس
اندیشکده آمریکایی: ایران مسبب شیوع کرونا در کشورهای منطقه نبوده
به گزارش فارس، تحقیقات جدید صورت گرفته در اندیشکده رند، این فرضیه که ایران بیشترین مسئولیت در گسترش ویروس کرونا در کشور‌های شورای همکاری خلیج فارس داشته را رد می‌کند.
دریادار تنگسیری: اشراف و اقتدار مثال‌زدنی بر دشمنان در خلیج فارس داریم / بیگانگان چشم تعرض به کشورهای منطقه دارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
دریادار تنگسیری: اشراف و اقتدار مثال‌زدنی بر دشمنان در خلیج فارس داریم / بیگانگان چشم تعرض به کشورهای منطقه دارند
دریادار تنگسیری، فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه اشراف و اقتدار مثال‌زدنی بر دشمنان در خلیج فارس داریم، گفت: بیگانگان در خلیج فارس چشم تعرض به کشورهای منطقه دارند.
سهم ایران در شیوع کرونا به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بسیار کمتر از کره، چین و ایتالیا بوده است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
سهم ایران در شیوع کرونا به کشورهای شورای همکاری خلیج فارس بسیار کمتر از کره، چین و ایتالیا بوده است
ایلنا: ایران تاثیر ناچیزی در گسترش کرونا در میان کشورهای منطقه داشته است.
اقتدار مثال زدنی نیروهای مسلح/ بیگانگان باید از منطقه خارج شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / علیرضا تنگسیری / نیروی دریایی سپاه / خلیج فارس
اقتدار مثال زدنی نیروهای مسلح/ بیگانگان باید از منطقه خارج شوند
چالوس - فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه خلیج فارس خانه ما و همسایگان است، تاکید کرد: بیگانگانی که درپی برهم زدن آرامش منطقه هستند باید از آن خارج شوند.
حمایت آمریکا از کویت در دستیابی به "راه‌حل دائمی" برای مسائل منطقه‌ای
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / کویت / آمریکا
حمایت آمریکا از کویت در دستیابی به "راه‌حل دائمی" برای مسائل منطقه‌ای
سفیر آمریکا در کویت تاکید کرد، دستیابی به "راه‌حلی دائمی" برای درگیری‌های منطقه خلیج فارس "کلید برقراری امنیت و آرامش" در منطقه است.
دست‌یابی به راهکار پایدار برای بحران خلیج فارس کلید برقراری صلح و امنیت در منطقه است
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سوریه / کویت / آمریکا / بحران خلیج فارس / الینا رومانوسکی
دست‌یابی به راهکار پایدار برای بحران خلیج فارس کلید برقراری صلح و امنیت در منطقه است
ایلنا: سفیر آمریکا درکویت تاکید کرد که دست‌یابی به راهکار پایدار برای بحران خلیج فارس کلید برقراری صلح و امنیت در منطقه است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بولتون و ترامپ / جان بولتون / کتاب جان بولتون
خط‌ و نشان تازه کاخ سفید برای بولتون: نمی‌گذاریم سود کند
«کایلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید شنبه شب در بیانیه‌ای گفت: دولت قصد دارد اطمینان حاصل کند که بولتون بابت تصمیم شرم‌آورش در مورد اولویت دادن به پول و توجه بر تعهداتش برای حفاظت از امنیت ملی، هیچ سودی دریافت نخواهد کرد.مک‌انانی در بیانیه خود به حکم روز شنبه «رویس لامبرت» قاضی فدرال منطقه کلمبیای آمریکا اشاره کرد و نوشت که قاضی لامبرت در حکم خود اعلام کرد: بولتون با احتمال افشای اطلاعات طبقه‌بندی شده تعهدات خود مبنی بر عدم افشای اطلاعات را نقض کرده و امنیت ملی را به خطر انداخته است.با این حال، قاضی لامبرت افزود که ۲۰۰ هزار نسخه از کتاب بولتون در کتابفروشی‌ها توزیع شده و تلاش برای جلوگیری از فروش آن اقدامی بی‌ثمر است.قرار است فروش کتاب بولتون …
کشورهای محاصره کننده قطر مخالف گفتگو هستند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / عربستان سعودی / قطر / انور قرقاش / دوحه
کشورهای محاصره کننده قطر مخالف گفتگو هستند
سفارت قطر در آمریکا به سخنان اخیر وزیر مشاور در امور خارجه امارات در خصوص بحران منطقه خلیج فارس واکنش نشان داد.
زمانی برای آرامش زمین در جنوب فارس
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / گراش / خنج / بیرم / لارستان / زلزله / فارس / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور
زمانی برای آرامش زمین در جنوب فارس
شیراز-ایرنا-لرزه‌های پیاپی زمین در جنوب فارس آرامش را از اهالی این منطقه سلب کرده و این سوال را در بین ساکنان بوجود آورده که زمین این منطقه چه زمان آرام می‌گیرد؟
ثبت ۹ زلزله در "انارک" اصفهان/۴شهر استان فارس با زمین‌لرزه های بزرگتر از ۳ ریشتر لرزیدند
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / زمین لرزه
ثبت ۹ زلزله در "انارک" اصفهان/۴شهر استان فارس با زمین‌لرزه های بزرگتر از ۳ ریشتر لرزیدند
در هفته گذشته علاوه بر ثبت زلزله های بزرگتر از ۳ تا ۵ ریشتر در شهرهای مختلف استان فارس، در منطقه "انارک" استان اصفهان هم ۹ زلزله بزرگتر از ۲.۶ و کوچکتر از ۳.۱ ریشتر رخ داد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
آغاز تابستان ۹۹ با خورشیدگرفتگی جزئی
همزمان با آغاز فصل تابستان و در روز اول تیر آسمان ایران شاهد خورشیدگرفتگی است که از ایران به صورت جزئی دیده می‌شود و به گفته دبیر انجمن نجوم آماتوری ایران بیشترین درصد گرفت خورشید در چابهار و دریای عمان رخ خواهد داد که به ترتیب ۹۸ و ۹۹ درصد از سطح خورشید توسط ماه پوشانده خواهد شد.مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران در گفت‌وگو با ایسنا گفت: پس از خور گرفت حلقوی بامداد ۵ دی‌ماه سال ۱۳۹۸، مجددا زمین در سایه ماه قرار می‌گیرد و مهر تابان با نقابی بر چهره در کشورمان به صورت جزئی دیده‌ می‌شود بنابراین در اولین روز از فصل گرما و در همان روز ابتدایی تابستان امسال، خورشید گرفتگی رخ خواهد داد که رصدگران کشور این واقعه را به صورت جزئی مشاهده خواهند کرد.وی افزود: کسوف روز اول تیر ماه که باز هم از نوع …
چرا آمریکایی‌ها ۲ بار به شناور «شهید سیاوشی» نزدیک شدند؟ / گزارشی از سامانه جدید موشکی سپاه + عکس
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
چرا آمریکایی‌ها ۲ بار به شناور «شهید سیاوشی» نزدیک شدند؟ / گزارشی از سامانه جدید موشکی سپاه + عکس
تسنیم نوشت: سامانه موشکی سوم خرداد برروی همان شناوری نصب شده که در اواسط فروردین ماه سال جاری، شناور آمریکایی در خلیج فارس سعی کرد به آن نزدیک شود که با مواجه نیروی دریایی سپاه از منطقه دور شد.
گزارش تسنیم از یک دستاورد جدید موشکی/ چرا آمریکایی‌ها ۲ بار به شناور «شهید سیاوشی» نزدیک شدند؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۰
گزارش تسنیم از یک دستاورد جدید موشکی/ چرا آمریکایی‌ها ۲ بار به شناور «شهید سیاوشی» نزدیک شدند؟
سامانه موشکی سوم خرداد برروی همان شناوری نصب شده که در اواسط فروردین ماه سال جاری، شناور آمریکایی در خلیج فارس سعی کرد به آن نزدیک شود که با مواجه نیروی دریایی سپاه از منطقه دور شد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / شکار خرس قهوه ای / شکارچی غیرمجاز
تیر خلاص شکارچیان غیرمجاز به خرس قهوه‌ای
به گزارش فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست مازندران، یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ ماده شب گذشته بر اثر اصابت گلوله شکارچیان غیرمجاز در منطقه جنگلی جاده ذغال سنگ گلیران واقع در منطقه بندپی بابل کشته شد.
ویدئو / دلیل زلزله‌های پیاپی در استان فارس
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / زلزله / زمین لرزه / منطقه فارس / ازدحام زلزله / زلزله بیرم
ویدئو / دلیل زلزله‌های پیاپی در استان فارس
۲۰ خرداد دو زلزله پی‌درپیِ ۵.۱ و ۵.۷ ریشتری منطقه بیرم در لارستانِ استان فارس را لرزاند. مشابه این اتفاق ۲۴ خرداد تکرار شد؛ دو زلزله به بزرگی ۴.۷ و ۴.۶ ریشتر با فاصله زمانی یک ساعت و ۱۰ دقیقه رخ داد. در فاصله زمانی این دو زوج‌زلزله، ۳۰ لرزه دیگر نیز اتفاق افتاد. کانون زلزله‌ها همچنان منطقه بیرم بود. این لرزه‌ها باز هم تکرار شد و بزرگی یکی از آنها به ۵.۱ ریشتر رسید. در این زلزله‌ها، حدود ۳۵۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۶۰ درصد آسیب دید. در پدیده «ازدحام زلزله»، منابع گازی موجود در پوسته زمین نقش دارند. کارشناسان امیدوارند زمین‌لرزه ۵.۷ دهم ریشتری بیرم، پایان لرزش پیاپی زمین در این منطقه باشد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
آسیب به ۳۵۰ خانه در زلزله‌های اخیر گراش
فرماندار شهرستان گراش گفت: در زلزله‌های اخیری که با مرکزیت بیرم حادث شده، بالغ بر ۳۵۰ واحد مسکونی بین ۲۰ تا ۶۰ درصد آسیب دیده است.اصغر فرودی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کانون زلزله‌های حادث شده طی روزهای اخیر جنوب فارس با مرکزیت دهستان خلیلی حادث شده و بیشترین آسیب را در ۲ دهستان خلیلی و فداغ حادث شده است. او ادامه داد: بعد از وقوع ۲ زمین لرزه شامگاه ۲۰ خرداد، مسیر دسترسی دهستان خلیلی به مرکز شهرستان به دلیل ریزش گردنه مسدود شد که بلافاصله با حضور ماموران راهداری، عملیات بازگشایی با سرعت انجام شد. فرودی با بیان اینکه زمین لرزه شامگاه ۲۵ خرداد، منجر به مسدود شدن مسیرهای دسترسی نشد، گفت: بعد از وقوع هر دو زمین لرزه، تنها برای مدت بسیار کوتاه چند دقیقه‌ای برق دهستان‌های تحت تاثیر، قطع و مجددا وصل …
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / خلیج فارس / سنا / کشورهای منطقه / مجلس شورای / نفت
تصویب قراردادی برای تعیین بهای نفت خام منطقه
بیست و دوم خرداد 1357 قانون قرارداد بین کشورهای منطقه خلیج فارس و شرکت های نفتی در مورد تعیین بهای نفت خام به تصویب مجلس شورای ملی و سپس مجلس سنا رسید.
امارات در کردستان عراق چه می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / کردستان عراق / امارات / ترکیه / حمایت امارات از کردهای ترکیه
امارات در کردستان عراق چه می‌کند؟
علی ناجی، پژوهشگر مسائل کردی، به العربی الجدید گفته است که منازعات برخی کشور‌های عربی با ترکیه در خاورمیانه به وضوح کردستان را تحت الشعاع قرار داده است. در گذشته، کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس اهمیتی به کرد‌های منطقه نمی‌دادند. اما شکاف میان این کشور‌ها باعث افزایش توجه به کرد‌ها با اهداف سیاسی شده است. حمایت رسانه‌ای عربستان و امارات از گروه‌های کردی نظیر «نیرو‌های دمکراتیک سوریه» (قسد) «اتحاد دمکراتیک کردی» در سوریه واضح است.
افت شاخص اصلی بورس کشورهای عربی منطقه خلیج فارس
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / قطر / عربستان سعودی / کویت / خلیج فارس / امارات‌ متحده ‌عربی / بورس
افت شاخص اصلی بورس کشورهای عربی منطقه خلیج فارس
تهران- ایرنا- بازار بورس کشورهای عربی منطقه خلیج فارس روز یکشنبه با سقوط ارزش سهام شرکت‌های بزرگ آنها، همراه شد.
زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری در بیرم فارس
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری در بیرم فارس
مرکز لرزه‌نگاری کشوری و موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران دقایقی پیش اعلام کرد: زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، منطقه بیرم در استان فارس را لرزاند. این زمین‌لرزه در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داده است و محل دقیق آن در ۱۷ کیلومتری بیرم، ۲۴ کیلومتری لامرد و ۳۰ کیلومتری وراوی در استان فارس بوده است.
اعزام ۴ تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
اعزام ۴ تیم ارزیاب به منطقه زلزله زده
سخنگوی اورژانس کشور گفت: زلزله ۵.۱ ریشتری که دقایقی پیش حوالی بیرم در استان فارس را لرزاند، مصدوم نداشت.
جذب  یک هزار و ۱۰۰ نفر نیرو در منطقه ویژه خلیج فارس با نگاه بومی گزینی
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - هرمزگان
جذب یک هزار و ۱۰۰ نفر نیرو در منطقه ویژه خلیج فارس با نگاه بومی گزینی
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از بکارگیری ۱۱۰۰ نفر نیرو از طریق واحد کار این منطقه عظیم اقتصادی با نگاه بومی گزینی در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال جهش تولید نیز نگاه ویژه ای به بیانیه گام دوم انقلاب خواهیم داشت.
مرمت کاروانسرای تاریخی آسیب دیده از زلزله خان‌زنیان شیراز
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
مرمت کاروانسرای تاریخی آسیب دیده از زلزله خان‌زنیان شیراز
معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: کاروانسرای تاریخی خان‌زنیان از توابع بخش ارژن شهرستان شیراز که در زلزله بهمن ۹۸ آسیب دیده بود، مرمت شد. عبدالرضا نصیری، شنبه بیان کرد: زلزله‌های بهمن‌ماه ۹۸ در منطقه یاد شده، باعث ریزش قسمت فوقانی و جدا شدن پوسته قسمت پایین دیوار ضلع غربی کاروانسرای خان زنیان شده بود که کار مرمت آن به انجام رسید.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / کشف مواد مخدر
کشف ۸۸۸ کیلو مواد مخدر توسط منطقه پنجم دریایی «سپاه»
به گزارش فارس از بندرلنگه، سردار علی عظمایی عصر امروز اظهار کرد: سپزپوشان نیروی دریایی سپاه ظهر امروز در حین انجام مأموریت‌های محوله در آبهای خلیج فارس و در پی رصدهای اطلاعاتی ویژه موفق به شناسایی قایقی با موتور 350 در حال حمل مواد مخدر شدند.
سوختن ۱۵ هکتار مرتع در شهرستان زرین دشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / استانی-شهرستانها / آتش سوزی مراتع / استان فارس
سوختن ۱۵ هکتار مرتع در شهرستان زرین دشت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان زرین دشت در استان فارس گفت: حریق بیش از ۱۵ هکتار از عرصه‌های مرتعی در منطقه چهارکوه دبیران این شهرستان را از بین برد.
ایران در بحبوحه تحریم آمریکا، نفوذ خود در آسیای میانه را گسترش می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / تحریم ایران / اسیای میانه / نفوذ ایران در منطقه
ایران در بحبوحه تحریم آمریکا، نفوذ خود در آسیای میانه را گسترش می‌دهد؟
در ماه‌های اخیر، ایران بر تحرکات خود در دریای خزر افزوده است و همین مساله، توجه قدرت‌های بزرگی نظیر روسیه و همچنین، دولت‌های منطقه خلیج فارس را به خود مشغول کرده است.
آتش سوزی عمدی در ارتفاعات ارژن
۱۳۹۹/۰۳/۲۳
آتش سوزی عمدی در ارتفاعات ارژن
دبیر کارگروه مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: آتش سوزی عمدی در ارتفاعات کوه بیل منطقه ارژن شیراز با تلاش نیروهای عمل کننده خاموش شد.
تاکید رییس  قوه قضاییه  بر ضرورت حرکت سریع در مسیر تسهیل امور مردم
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / رییس قوه قضاییه / سیدابراهیم رئیسی / منطقه فارس
تاکید رییس قوه قضاییه بر ضرورت حرکت سریع در مسیر تسهیل امور مردم
رییس قوه قضاییه گفت: باید در دادگستری ها کارشناسی، وکالت معاضدتی و دفتر بازداشت کردن سند مستقر باشد، یعنی یک بسته کامل از تمام اقداماتی که سرویس دهنده به قاضی هستند و خدمات قضایی به مردم می دهند؛ این امر می تواند کار مردم را تسهیل کند و باید اجرایی شود.
آیت الله رئیسی: تولیدات جامعه عشایر د ر سال جهش تولید مورد توجه قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / رییس قوه قضاییه / سیدابراهیم رئیسی / منطقه فارس / استان فارس
آیت الله رئیسی: تولیدات جامعه عشایر د ر سال جهش تولید مورد توجه قرار گرفت
رئیس قوه قضاییه خواستار حمایت همه جانبه از تولیدات عشایر در کشور شد و گفت: این مهم در سال جهش تولید بیش از گذشته مورد توجه جدی مسئولان قرار گرفت.
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
ذره‌بین
زمین لارستان بدون تلفات آرام گرفت دو  زلزله پی‌درپی، سه‌شنبه شب «بیرم» در شهرستان لارستان استان فارس را لرزاند. این زمین‌لرزه‌ها هیچ خسارت جانی نداشته، اما باعث ترک‌خوردگی و تخریب جزئی برخی خانه‌های روستایی در این منطقه شده است.  رحیم آزادی، مدیرکل بحران استانداری فارس درباره جزئیات این دو زلزله گفت: «نخستین زمین‌لرزه در بیرم به بزرگی ۵.۱ ریشتر حوالی ساعت ۲۰ و در عمق ١١ کیلومتری زمین و دومین زمین‌لرزه نیز ساعتی بعد با شدت ۵.۷ ریشتر به وقوع پیوست. در همین حال جلیل حسنی، فرماندار ویژه لارستان از آسیب رسیدن به 80 منزل مسکونی در این منطقه خبر داد و گفت: «بیشترین خسارت منازل در بیرم با 50 واحد و صحرای باغ با 30واحد مسکونی گزارش …
تلاش برای مهار آتش ارتفاعات سبزپوشان ادامه دارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / استانی-اجتماعی / شهرستان کوار / مدیریت بحران استانداری فارس / شیراز / آتش سوزی
تلاش برای مهار آتش ارتفاعات سبزپوشان ادامه دارد
مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اعلام کرد با ورود به موقع نیروهای اطفایی و همچنین مردم محلی، آتش سوزی حدفاصل شهرستان‌های کوار و شیراز( ارتفاعات سبزپوشان منطقه قره باغ و بیدزرد) در مرحله مهار است.
فارس شدیدتر لرزید
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / بیرم فارس / زلزله ۵.۷ فارس
فارس شدیدتر لرزید
شفقنا- زلزله ۵.۷ ریشتری بار دیگر بیرم فارس را لرزاند این در حالی است که ساعاتی قبل وقوع زلزله ۵.۱ ریشتری در این منطقه گزارش شده بود. زلزله 5.7 ریشتری بار دیگر بیرم فارس را لرزاند. مشخصات این زمین‌لرزه...
تصاویر | ‏زلزله ۵/۷ ریشتری در منطقه بیرم در جنوب استان فارس
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / زلزله / استان فارس
تصاویر | ‏زلزله ۵/۷ ریشتری در منطقه بیرم در جنوب استان فارس
‏زلزله ۵/۷ ریشتری در منطقه بیرم در جنوب استان فارس را لرزاند. یکی از اهالی روستای بالاده در منطقه بیرم گفت زمین مثل گهواره تکان می خورد. ‏پس از زلزله به قدرت ۵.۷ در بیرم فارس، تاکنون سه پس لرزه به قدرت ۳، ۳.۲ و ۴ این منطقه را لرزانده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
زلزله بیرم خسارتی نداشت
مدیرستاد بحران استانداری فارس با اشاره به اینکه تاکنون خسارتی از این زمین لرزه اعلام‌نشده است گفت: تیم‌های واکنش سریع و ارزیاب جهت بررسی به منطقه اعزام‌شده و در حال بررسی کامل هستند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •