یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ / Sunday, 18 February, 2018

فرآوری عروس دریایی


فرآوری عروس دریایی
عروس دریایی به طور فصلی به صورت دسته جمعی و گروهی در آبهای مناطق گرمسیری و معتدله دیده می شود. تقریبا ۵ گونه عروس دریایی (Jelly fish) به طور تجاری و اقتصادی در شرق و جنوب شرق آسیا برداشت می شود. در بسیاری از مناطق جهان مخصوصاً جنوب شرق آسیا، تجمع های بزرگ و فصلی عروس دریایی یك منبع عظیم شیلاتی را تشكیل می دهد كه به صورت محلی و یا منطقه ای عمل آوری شده و به بازار عرضه می گردد. تصور می رود كه چینی ها در عمل آوری عروس دریایی جهت تهیه غذا پیشكسوت می باشند. كشورهای عمده مصرف كننده عروس دریایی چین و كره می باشند. محصولی كه بخش اصلی خوراكی را تشكیل می دهد بافت همبند كلاژنی است.بدن عروس دریایی شامل یا زنگ نیم كره ای نعلبكی شكل شفاف به رنگ آبی است كه با تعداد زیادی شاخك های كناری نازك حاشیه دار شده است. دهان در زیر چتر واقع شده و به وسیله جهار بازوی دهانی حفاظت می گردد. بدن عروس دریایی دارای ۹۶ تا ۹۷ درصد آب بوده و آمادگی فساد در آن بسیار بالا است.در مراحل اولیه فساد سطح بدن لجنی شده و رنگ شفاف آن به رنگ صورتی مایل شده و به میزان كم، بوی نامطبوع ناشی از فساد از آن احساس می شود. بنابراین در عرض چند ساعت بعد از صید، عمل آوری باید به سرعت پس از تخلیه انجام گیرد. (ترجیحاً تا زمانی كه موجود زنده است باید عمل آوری صورت گیرد). معمولا عروس های دریایی كه عرض چتر آنها بیش از ۳۰ سانتیمتر باشد برای فرآوری ترجیح داده می شوند. جهت نگهداری عروس دریایی در كوتاه مدت آب دریا شامل ۱ تا ۲ درصد آلوم (سولفات آلومینیوم ـ پتاسیم) توصیه می شود. در روش سنتی چینی، فرآوری شامل كم كردن تدریجی محتویات آبی عروس دریایی با استفاده از مخلوط نمك و آلوم می باشد. برای عمل آوری تنها چتر جانور مورد استفاده قرار می گیرد كه سهم آن از یك عروس دریایی كامل ۶۵ ـ ۶۰ درصد است. در مورد انواع بزرگتر بازوهای دهانی نیز به عنوان محصولات با ارزش كمتر، به طور جداگانه عمل آوری می شوند.بازوهای دهانی و امعاء درونی قبل از عمل آوری حذف می شوند. چترها به وسیله چاقو بدون اینكه صدمه ای به سطح چتر وارد شود صاف شده و به طور كامل صاف دشه و به طور كامل در محلول آب نمك رقیق (۳ درصد) قبل از عمل آوری تمیز و شسته می شوند. همچنین حذف و برطرف كردن لكه ها یا باقیمانده های موكوسی در هنگام فرآیند عمل آوری مهم است.
●مراحل عمل آوری
▪مرحله اول نمك زنی: عروس دریایی تمیز شده به وسیله نمك همراه با ۱۰ درصد آلوم كه به ازای هر ۱۰ ـ ۸ كیلوگرم عروس دریایی تقریبا یك كیلوگرم مخلوط نمك و آلوم در نظر گرفته شد، نمك پاشی می شود.عروس دریایی نمك سود شده در داخل تانك های سیمانی به عمل ۱ تا ۵/۱ متر روی هم انباشته می شود وتقریبا برای یك روز در داخل تانك ها قرار می گیرد كه طی این مدت تقریبا ۴۰ ـ ۳۵ درصد محتویات آبی عروس های دریایی از دست می رود. در روش مرطوب، محلولی از مخلوط نمك و آلوم به اضافه مقداری پودر رنگبری جهت حذف رنگ استفاده می شود. همچنین از آب لیمو جهت تثبیت PH مخلوط بین ۵/۳ تا ۵/۴ استفاده می شود.
▪مرحله دوم نمك زنی: عروس دریایی با نمك حاوی ۸ درصد آلوم كه تقریبا به ازاری هر ۱۰ از عروس دریایی یك كیلوگرم مخلوط نمك و آلوم استفاده می شود، نمك پاشی می گردد. سپس عروس دریایی نمك سود شده در داخل تانك هایی انباشته شده و به مدت ۳ تا ۴ روز در آن قرار می گیرند.
▪مرحله سوم نمك زنی: برای این مرحله از نمك حاوی ۷ ـ ۶ درصد آلوم استفاده می شود. عروس های دریایی نمك سود شده در داخل تانك تازه وارد شده برای مدت ۶ ـ ۵ روز در آن قرار می گیرند.
▪مرحله چهارم نمك زنی: بعد از سومین نمك زنی، تانك های تخلیه شده و آب نمك آن به بیرون پمپ می شود. سپس تانك به وسیله محلول آب نمك اشباع (۲۵ ـ ۲۰ درجه بومه) پر می شود كه عروس دریایی به طور متوسط ۵ ـ ۴ روز در آن قرار می گیرد.
●آبگیری از توده عروس دریایی: در طی این مرحله، محصول نمك سود شده به صورت توده ای به ارتفاع ۶۰ تا ۷۰ سانتیمتر بر روی تخته آبگیری نسبتا شیب دار یا روی میزی كه با صفحه وینیل پوشانده شده، روی هم جمع می گردند. طی مرحله انباشتن، نمك (به ازای ۳ تا ۱۰ درصد وزن عروس دریایی) بر روی سطح تك تك عروس های دریایی پاشیده می شود. توده های عروس دریایی به منظور خشك كردن و آبگیری برای مدت ۴ تا ۶ روز قرار می گیرند. كاملا ضروری است كه به منظور بهتر انجام شدن آبگیری چترها زیر و رو گردند. رطوبت نهایی محصول در این مرحله حدود ۶۵ ـ ۶۰ درصد خواهد بود.
●بسته بندی و نگهداری
چترهای عمل آوری شده بر اساس اندازه (قطرشان) درجه بندی می شوند و در بسته های وینیلی بسته بندی می شوند و داخل صندوق های چوبی قرار می گیرند. محصول در درجه حرارت ۵ ـ ۲ درجه سانتیگراد نگهداری می شود. نگهداری محصول بالای ۲۰ درجه سانیگراد باعث نرمی می شود. در صورتیكه اگر درجه حرارت صفر درجه برای نگهداری منظور شود باعث از دست رفتن بافت و ساختار محصول می شود. همچنین استفاده بیش از حد آلوم باعث توسعه رنگ سفید غیر قابل قبول از لحاظ تجاری در دراز مدت خواهد شد.
هنگام كارتن گذاری در طول مدت نگهداری، محصول تمایل به از دست دادن رطوبت دارد.
●درجه بندی و سورتینگ:
عروس دریایی بر طبق قطر صفحه درجه بندی می شود. آنهایی كه قطری معادل ۳۳ سانتیمتر و بیشتر دارند به عنوان درجه یك و قطر بین ۳۳ ـ ۲۵ سانتیمتر به عنوان درجه دو و قطر بین ۲۵ ـ ۱۷ سانتیمتر به عنوان درجه ۳ و بقیه به عنوان خارج از رده درجه بندی می شوند. كیفیت عروس دریایی عمل اوری شده به تعداد دفعات آلوم زنی، رنگ، خاستگاه و موارد دیگر بستگی دارد. صادرات چین در جعبه های چوبی یا بشكه های ردیف شده در بسته هایی با وزن ۲۵ ـ ۲۰ كیلوگرم بسته بندی می شود. عروس دریایی رنگ بری شده، نمك سود و آماده شده و در بسته های خرده فروشی كوچك عرضه می شوند.
●پخت و پز عروس دریایی: عروس دریایی عنصری اصلی در غذای سنتی چینی ها است. از نظر تجاری عروس دریایی به دو نوع عمده و مهم تقسیم می شود. نوع سفید آن به طور گسترده ای در شرق و مناطق جنوب شرق انتشار یافته و نوع قرمز كه معروف و معمول نبوده و دارای ارزش تجاری بالاتر می باشد. عروس دریایی نمك سود شده به وسیله خیس كردن در آب نرم می شود و به صورت تكه هایی بریده شده و توزین می گردد. این تكه ها وقتی كه به صورت حلقه حلقه آماده می شوند بافت آن حالت ارتجاعی (الاستیك) و ترد و شكننده دارد. این حلقه ها به طور طبیعی در سسی كه حاوی روغن كنجد، سویا، سركه و شكر است خیسانده می شود. در بعضی از فراورده های ژاپنی، عروس دریایی ماریناد شده، یك جزء سازنده مهم را تشكیل می دهد كه به همراه سبزیجات رنده شده نظیر كلم، تربچه و خیار یا به همراه اقلام دیگری نظیر خارپوست دریایی (Sea urchin) و یا با تخم شگ ماهی سرویس دهی می شود.

منبع: اینفوفیش


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شیلات ایران

مطالب مرتبط

بررسی اثرات تغذیه لاروی میگوی سفید هندی (Fenneropenaeus indicus) از روتیفر غنی شده با اسیدهای چرب غیر اشباع (DHA, EPA) و ویتامین C


بررسی اثرات تغذیه لاروی میگوی سفید هندی (Fenneropenaeus indicus) از روتیفر غنی شده با اسیدهای چرب غیر اشباع (DHA, EPA) و ویتامین C
اثرات روتیفرهای غنی شده با اسیدهای چرب غیر اشباع بلند زنجیره و ویتامین C بر روی فاکتورهای رشد و باز ماندگی در مراحل تغذیه لاروی میگوی سفید هندی مورد بررسی قرار گرفت. لاروها با ناپلی تازه تخم گشایی شده آرتمیا (تیمار شاهد)؛ روتیفرهای پرورش یافته بر روی جلبک کلرلا (تیمار ۱)؛ روتیفرهای غنی شده با امولسیون روغن کبد ماهی کاد (تیمار ۲) و روتیفرهای غنی شده با امولسیون روغن کبد ماهی کاد و آسکوربیل پالمیتات (تیمار ۳) تغذیه گردیدند. بیشترین میزان DHA در تیمارهای غذایی مورد آزمایش در تیمارهای ۲ (۲.۸) و ۳ (۲.۱۹) مشاهده شد که در سطح (۰.۰۵) با تیمارهای ۱ (۰.۴) و شاهد (۰.۱) دارای تفاوت معنی دارمی باشند. همچنین نسبت DHA/EPA نیز در بین تیمارهای غذایی دارای تفاوت معنی دار بوده و بیشترین آن در تیمارهای ۲ (۰.۶۵) و ۳ (۰.۷۲) رویت گردید. کمترین میزان این نسبت در تیمارهای ۱ (۰.۰۵) و شاهد (۰.۰۱) ثبت شد. میزان EPA و نسبت ۶ - n - ۳ / n در بین تیمارها درست عکس مقادیر بالامی باشد بطوری که بیشترین مقدار در تیمارهای ۱ و شاهد مشاهده شده و تیمارهای ۲ و ۳ کمترین میزان را دارا بودند. تغییرات این اسیدهای چرب در بافت لاروهای تغذیه شده با آن تیمارها نیز به همان ترتیب بالا می باشد . بر این اساس نیز بیشترین رشد و بازماندگی در مرحله PL۱ در تیمارهای ۲ و ۳ که بترتیب با اسیدهای چرب غیر اشباع و اسیدهای چرب غیر اشباع به همراه ویتامین C غنی سازی شده اند مشاهده گردید. که دارای اختلاف معنی دار با تیمار ۱ و شاهد میباشند (۰.۰۵>p) . همچنین کمترین رشد و بازماندگی در این مرحله در تیمار شاهد رویت شد. اما در مرحله PL۵ بیشترین رشد و بازماندگی مربوط به تیمار شاهد بوده که دارای اختلاف معنی دار با سایر تیمارها است و در بین تیمارهای آزمایشی دو تیمار ۲ و ۳ دارای رشد و بازماندگی بالاتری نسبت به تیمار ۱ بوده که تفاوت آنها نیز معنی داراست (۰.۰۵>p).

طرز تهیه فلافل با نخود و عدس سبز
طرز تهیه فلافل با نخود و عدس فلافل با نخود و عدس سبز,طرز تهیه انواع فلافل,طرز تهیه فلافل خوزستان,پخت فلافل با نخود و عدس سبز,مواد لازم برای تهیه فلافل,نحوه درست کردن فلافل با نخود و عدس سبز,آموزش آشپزی,سایت آشپزی
وبگردی
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟
فیلم | سریع‌القلم: تقابل ما با جهان چقدر هزینه دارد؟ - اقتصاد سیاسی - محمودسریع القلم با بیان اینکه تقابل ما با جهان هزینه دارد،گفت:»هیچ انسانی پیدا نمی شود که بگوید با ظلم موافقم هستم،اما حکمرانی در کشور باید سود و زیان کند که با چه هزینه ای می خواهد این موضوع را پیش ببرد.»
سیف بعد از کاهش 30 درصدی ثروت مردم بجای استعفا وعده داد / عقب نشینی از کاهش دستوری نرخ سود
سیف بعد از کاهش 30 درصدی ثروت مردم بجای استعفا وعده داد / عقب نشینی از کاهش دستوری نرخ سود - تدابیر بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز؛ شامل انتشار اوراق گواهی سپرده ریالی، انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز و طرح پیش فروش سکه بهارآزادی در نشست...
دولت ثبات و امید 4 سال پیش در مورد ارز چه گفت؟
دولت ثبات و امید 4 سال پیش در مورد ارز چه گفت؟ - یادآوری سخنی از رئیس جمهور،در برنامه تلویزیونی "دیدگاه"، پیش از انتخابات سال 1392 و نگاهی به نرخ ارز امروز ، 25 بهمن 1396
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!!
چه کسی به وقت شام را کمدی خطاب کرد؟!! - امیرقادری منتقد سینما: حاتمی کیا یک فیلم بد و کاریکاتوری ساخته است
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر
تصاویر/ حاشیه و متن اختتامیه جشنواره فیلم فجر - آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و سید عباس صالحی وزیر ارشاد برپا شد.