یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ / Sunday, 20 January, 2019

مشکل اسرائیل با شیعه چیست؟


مشکل اسرائیل با شیعه چیست؟
حضرت امام خمینی (ره) روز قـدس‎ را روز اسـلام و فلسفه‎ انتظار دانستند. اما روز قدس چه ارتباطی با فلسفه انتظار دارد؟‌ انتظار موعود جهانی كه حكومت جهانی عدل را نمی گستراند، چگونه می‌تواند به مردم مظلوم فلسطین یاری رساند؟
در حال حاضر دو اندیشه با تکیه بر باورهای مذهبی خود ادعای حاکمیت جهانی را در سر دارند؛ صهیونیسم و تشیع.
●ریشه تلاش صهیونیست‌ها برای رسیدن به حاکمیت بر سراسر جهان چیست؟
با مراجعه به تاریخ قوم بنی اسرائیل، مأموریت آنان پس از رهایی از دست فرعون، آن است كه حكومتی تشكیل دهند تا پایه‌گذار حكومت جهانی شوند. «یا بنی اسرائیل‏ اذكروا نعمتی التی انعمت علیكم و انی فضلتكم علی العالمین». اینها كه چیزی نمی‌دانستند، باید آموزش می‌دیدند. بنابراین موسی(ع) بنی‌اسرائیل را در پای كوه طور مستقر كرد و اردوگاهی آموزشی ایجاد كرد. این اردوگاه آموزشی پانزده سال بر پا بوده و آنان در این مدت آموزش می‌دیدند. این نكته از بسیاری عبارات سفر خروج عهد عتیق دانسته می‌شود. دانش‌هایی كه آنان در صحرای سینا از موسی (ع) آموخته بودند، با تجربه علمی همراه شد و مجموعه توانمندی در آنان به وجود آورد. اگر این توانایی‌ها در راستای اهداف پیامبران (ع) باقی می‌ماند، می‌توانستند این وعده خداوند را تحقق بخشند كه فرمود: وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّه وَنَجْعَلَهُمْ الْوَارِثِینَ (قصص، آیه ۵) چرا كه آنان، هم توان علمی داشتند و هم توان تجربی. تنها نیاز آنان، انطباق معنویت با قدرت بود. قدرت اما گاه به سوی تامین خواهش‌های نفسانی می‌رود و این، با هدف الاهی قابل جمع نیست. عالمان منحرف آنان گرفتار حسد و آزمندی فراوان به زندگی دنیا شده بودند: أَمْ یَحْسُدُونَ النَّاسَ عَلَی مَا آتَاهُمْ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ؛ آیا حسد می‌كنند بر مردمان بر آنچه ایشان را الله تعالی داده است از فضل خود (نساء، آیه ۵۴). اگر انسان در پی نیازهای دنیایی رود و از خدا فاصله بگیرد، صفت حرص، سیری ناپذیری،‌ حسد، ترس و مانند آن او را فرا می‌گیرد. بنی‌اسرائیل تا هنگامی كه در مسیر حق و خدا هستند، به آسانی به حاكمیت سراسری دست می‌یابند؛ توان اجرا و گسترش آن را نیز دارند. اما انحراف در بین آنها ایجاد شد و هرم خواسته‌ها و مفاهیم، معكوس شود.
آنان، همواره خود را «قوم برگزیده» می‌خوانند. در تلمود آمده است كه اسرائیل، به دانه زیتون شبیه است؛ چرا كه زیتون امكان آمیختن با مواد دیگر را ندارد. (عبد الوهاب المسیری، موسوعه الیهود و الیهودیه، قاهره، دارالشروق، ۱۹۹۹، ج۵، ص۷۲) از آن سوی، قرآن نیز به برتری دادن آنان اشاره كرده است: یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ اذْكُرُوا نِعْمَتِی الَّتِی أَنْعَمْتُ عَلَیْكُمْ وَأَنِّی فَضَّلْتُكُمْ عَلَی الْعَالَمِینَ؛ ای بنی‌اسرائیل، نعمتی را كه بر شما ارزانی داشتم و شما را بر جهانیان برتری دادم، به یاد بیاورید.(بقره، آیه ۴۷) خداوند آنان را بر جهانیان برتری داده بود و عنایت خویش را همواره بر آنان نازل می‌كرد، اما آنان دچار خطای بزرگی شده بودند و گمان می‌كردند خداوند «نژاد» آنان را ارج می‌نهد؛ در حالی كه خدای منان، بنی‌اسرائیلی را ارج می‌نهد كه به آموزه‌های حضرت موسی(ع) ایمان آورد و پیامبران پس از او، نیز پیامبر موعود را تصدیق كند. با بروز تفكر نژاد پرستی، نگهداری حكومت نیاز به قضایای انحرافی دارد: عده‌ای را باید با بت و مشغولیت‌های كاذب، عده‌ای دیگر را با شراب و شهوت‌پرستی و پول‌پرستی ساكت كرد. از آنجا كه مردم در این حكومت‌ها، دیگر همكاری اصولی با حاكمان نخواهند كرد، در نتیجه، خودِ قدرتِ دور از خدا، مروج انحرافات می‌شود.
خداوند برای اصلاح این گروه پی در پی پیامبر می‌فرستاد؛ آنان نیز پیامبران خدا ‌را می‌كشتند. لَقَدْ أَخَذْنَا مِیثَاقَ بَنِی إِسْرَائِیلَ وَأَرْسَلْنَا إِلَیْهِمْ رُسُلًا كُلَّمَا جَاءَهُمْ رَسُولٌ بِمَا لَا تَهْوَی أَنفُسُهُمْ فَرِیقًا كَذَّبُوا وَفَرِیقًا یَقْتُلُونَ؛ ما از بنی‌اسرائیل پیمان گرفتیم و پیامبرانی بر ایشان فرستادیم. هرگاه كه پیامبری چیزی می‌گفت كه با خواهش دلشان موافق نبود، گروهی را تكذیب و گروهی را می‌كشتند. (مائده، آیه ۷۰). دیگر ویژگی‌ها و باورهای دینی منحط یهود كه منجر به پیدایش تفكر ضهیونیست در جهان معاصر شود عبارت‌اند از: رباخواری(نساء، آیه۱۶۱)؛ تحریف كتاب آسمانی(بقره، آیه۷۹)؛ انكار وحی(انعام، آیه۹۱)؛ باور به فقیر بودن خداوند و بی‌نیازی خود(آل عمران، آیه۱۸۱)؛ اعتقاد به بسته بودن دست خداوند(مائده، آیه۶۴)؛ پیمان شكنی(بقره، آیه۱۰۰).
از این رو مدتی كه از حكومت یوشع (ع) گذشت و حاكمیت به مذاق بنی‌اسرائیل مزه داد، انحرافات آغاز شد و همواره فاصله از انبیا‌ بیشتر شد و سپس حاكمیت به هم ریخت. اما تفكر حاكمیت بنی‌اسرائیل بر جهان، در بین آنان لانه كرد و ریشه‌های سیاسی تفكر امروزین صهیونیستی ایجاد شد؛ مدتی پس از پایان دوران پر شكوه حكومت داوود و سلیمان(ع)، علمای منحرف یهود به برنامه‌ریزی جدیدی برای رسیدن به امیال خویش یعنی حاكمیت جهانی به مركزیت قدس پرداختند و زیركان و خردمندان قوم خود را، با عناوین خواب‌گذار و طبیب و ساحر به درون مراكز قدرت و دربار دولت‌های منطقه می‌راندند تا به زمان لازم كارساز شوند. آنان طرح عملیاتی‌شان را تغییر دادند و در پس قدرت‌های بزرگ پنهان شدند تا در زمان مناسب همه قدرت‌ها را برای خواسته‌های خویش، به خط كنند.
از سویی آنان برای توجیه اندیشه خود گفتند خدا که وعده حاکمیت جهانی را به ما داده است دیگر نمی تواند آن را از ما پس بگیرد و به قوم دیگری بدهد. قالت الیهود ید اللّه مغلوله غلّت أیدیهم و لعنوا بما قالوا بل یداه مبسوطتان‏ ینفق كیف یشاء( مائده، آیه ۶۴)
اما با اندکی تامل در آموزه‌های آسمانی خود در می‌یافتند که خدای منان با كسی عقد اخوت نبسته و در اثر سركشی، این ماموریت را از آنان ستانده و به دیگری داده است. در فرازهایی از تورات به خوبی آشكار است كه خدای متعال، بنی‌اسرائیل را تنها در صورت حفظ ایمان برتری خواهد داد؛ مانند عهد عتیق، تثنیه، باب‌های ۲۶ ـ ۳۰؛ یا : «خداوند به سلیمان گفت: اگر شما و پسرانتان از متابعت من روگردانیده، اوامر و فرایضی را كه به پدران شما دادم، نگاه ندارید ... آن گاه اسرائیل را از روی زمینی كه به ایشان دادم، منقطع خواهم ساخت و این خانه را از حضور خویش دور خواهم انداخت و اسرائیل در میان جمیع قوم‌ها ضرب‌المثل و مضحكه خواهد شد». (عهد عتیق، پادشاهان، باب ۹). بر كلامی كه بر شما امر می‌فرمایم، چیزی میفزایید و چیزی از آن كم مكنید. (عهد عتیق، تثنیه، باب ۴)
در قرآن نیز این هشدار و مساله رویگردان شدن آنان و پس گرفتن آن ارزش‌ها از منحرفان بنی اسرائیل آمده است. یا قَوْمِ ادْخُلُوا الْأَرْضَ الْمُقَدَّسَه الَّتِی كَتَبَ اللَّهُ لَكُمْ وَلَا تَرتَدُّوا عَلَی أَدْبَارِكُمْ فَتَنْقَلِبُوا خَاسِرِینَ؛ای قوم من، به زمین مقدسی كه خدا برایتان مقرر كرده است، داخل شوید و باز پس نگردید كه زیان دیده بازمی‌گردید.( مائده، آیه ۲۱). یا ایها الذین آمنوا من یرتد منکم عن دینه فسوف یاتی الله بقوم یحبهم ویحبونه.(مائده، آیه ۵۴). قل یا اهل کتاب لستم علی شیئی حتی تقیموا التورته و الانجیل و ما انزل الیکم من ربکم؛ بگو ای اهل کتاب شما هیچ ارزشی ندارید مگر آنکه تورات و انجیل را موبه مو اجرا کنید و قرآن را هم که از سوی خدای شما نازل شده اطاعت نماید. (مائده، آیه ۶۸). تری کثیرا منهم یتولون الذین کفروا (مائده، آیه ۸۰).
●این گروه بر این باورند که باید پس از تثبیت دولت در قدس، منطقه نیل تا فرات را تسخیر کنند تا به حاکمیت جهانی دست یایند. اکنون گام اول یعنی ایجاد و تثبیت دولت در فلسطین را برداشته اند و نگاه خود را به نیل تا فرات معطوف کرده اند. پرسش اصلی این جاست که امروزه ترمز حهانی شدن صهیونیست‌ها کیست؟
آنان معضل دستیابی به خاورمیانه را شیعه می‌دانند. تمثل شیعیان در انقلاب اسلامی ایران و حزب الله لبنان است. مشكل خاورمیانه، شیعه، باید با تدبیری قوی حل شود. كوچك‌ترین اشتباه صهیونیست‌ها درباره نیل تا فرات موجب می‌شود همه چیز را از دست دهند. گام دوم حركت جهانی شدن باید از نیل تا فرات را در برگیرد؛ پس خاورمیانه برای آنان موضوعیت دارد؛ اگر آنان بر این منظقه مسلط شوند، قفل جهان به رویشان گشوده خواهد شد.پس در پی حاكمیت شكل یافته در خاورمیانه هستند و برای رسیدن به این حاكمیت باید حزب الله و جمهوری اسلامی ایران را از سر راه بردارند.

محمدمهدی محققی

مطالب مرتبط

بـحــران هـویـت در ارتش اسرائیل

بـحــران هـویـت در ارتش اسرائیل
« یجیل لیفی » استاد دانشگاه اسرائیلی بئرالسبع در پژوهشی درباره ترکیب و ساختار ارتش اسرائیل نسبت به ضعف انگیزه یهودیان اشکنازی (یهودی غربی ) در طبقه اول و دوم جامعه اسرائیلی برای پیوستن به ارتش هشدار داد. لیفی در تحقیق خود به نام « تصویری از اوضاع » که در فصلنامه دانشگاه منتشر شد نوشته است : این گروه بر خلاف گذشته از آن جهت که دیگر برای به دست آورن جایگاه حقوق و سرمایه به ارتش نیازی ندارند حاضر به پذیرش خدمت نظامی نیستند.
این کارشناس در تحقیق خود آورده است که بررسی هویت قربانیان ارتش درجریان انتفاضه دوم نشان می دهد که فرزندان طبقه اجتماعی دیگری غیر از طبقه اول و دوم که شامل مهاجران جدید ساکنان حومه ها و شهرک های در حال توسعه (شهرکهای بدون امکانات ) مذهبی ها و مستعمره نشینان می شوند به تدریج جایگزین فرم سابق ساختار ارتش خواهند شد که پیشتر از رده های اول و دوم جامعه یعنی اشکنازی ترکیب شده بود. این در حالی است که واحدهای جنگنده اسرائیل که احتمال کشته شدن آنها بیشتر است از یهودیان آفریقایی امریکای جنوبی شرق اروپا و کشورهای منشعب از شوروی تشکیل شده اند.
بر اساس این تحقیق تنها نظامیانی که برای خدمت داوطلبانه در واحدهای جنگنده و خط مقدم ارتش اسرائیل اعلام آمادگی کرده اند ساکنان کیبوتس ها (مجتمعهای مسکونی تعاونی یهودیان ) بوده اند. این تحقیق مشارکت بی نظیر کیبوتس نشینان در ارتش را به تاسیس مدرسه ای لائیک برای آمادگی نظامی مرتبط دانست و آورده است که ۱۸ تن از ساکنان این مناطق در جنگ با لبنان کشته شدند . در این تحقیق آمده است که ۲۵ درصد از داوطلبان پیوستن به ارتش در سال ۱۳۸۶ از تصمیم خود منصرف شده اند و ۱۷ درصد از جوانان نیز خدمت وظیفه ۳ ساله خود را بر اساس قانون به پایان نبرده و به نحوی از خدمت گریخته اند .
و در حالی که « گابی اشکنازی » رئیس جدید ستاد مشترک ارتش به محض انتصاب در این سمت نام « ارتش ملت » را به نام « نصف ملت » تغییر داد در کتاب « تارهای عنکبوت » که پس از جنگ با لبنان منتشر شد آمده است که ارتش به دلیل افزایش طبیعی متدینان اصولگرا که به بهانه تحصیل دینی در ارتش خدمت نمی کنند با کاهش میزان نظامیان به خدمت گرفته شده مواجه شده است .
این کتاب که نوشته دو روزنامه نگار هاآرتض « عاموس هارئیل » و « آفی سخاروف » است به افزایش معافیت متدینان اصولگرا از خدمت نظامی اشاره کرده و آورده است که در ۵ سال این آمار از ۹ درصد به ۱۱ درصد رسیده است و در صورت ادامه این وضعیت در سال ۱۳۹۸ میزان معاف شدگان از خدمت به ۴۰ درصد خواهد رسید که ۲۳ درصد آنها از متدینان اصولگرا (یهودیان افراطی ) خواهد بود.
این دو نویسنده گرچه که برای اطمینان خاطر جامعه صهیونیستی گفته اند که صحبت از بحران معافیت متدینان مبالغه آمیز است ولی گفته اند پدیده خطرناک دیگری بعنوان فرار جوانان طبقات سطح بالا از خدمت نظامی رخ نموده است که خطرناک تر است و می بینیم که ساکنان تل آویو مرکز سرمایه داران اسرائیل با سهم کمتری از قربانیان در جبهه جنگ مواجه بوده اند.
این دو نویسنده معتقدند که تمایل نداشتن طبقه های اول و دوم جامعه اسرائیل برای حضور در خط مقدم باعث فقدان ذخیره کیفی در ارتش شده و گذشته از آن ارتش هماهنگی قوا را از دست داده و با داشتن تنها یک پشت جبهه معمولی « خط مقدم ویرانگر » که همیشه مورد توجه فرماندهان بود از کار می افتد و بتدریج توان ارتش به صفر می رسد. این دو نویسنده همچنین اشاره کرده اند که با خروج طبقه های بالای جامعه از ارتش و باقی ماندن متدینان ملی گرای ساکن مستعمره ها و مناطق دیگر سلطه خاخامها در زمان بحران بر نظامیان بیشتر از سلطه فرماندهان خواهد بود و مشکلی نظیر عدم فرمانبری نظامیان از سران خود را نظیر آنچه که در تخلیه غزه رخ داد درپی خواهد داشت .
● تغییر معادله
آمار و ارقام تعدادی از مراکز آمار صهیونیستی افزایش قابل ملاحظه تعداد نظامیان کشته شده صهیونیستی در خلال سالهای انتفاضه اول در سال ۱۳۶۶ و انتفاضه الاقصی در سال ۱۳۷۹ را فاش ساخت که همراه با کاهش درصد شهدای فلسطینی در مقایسه با صهیونیستهای کشته شده تا نزدیک به برابر شدن می باشد .
در این آمار آمده است : درصد اسراییلی های کشته شده در انتفاضه سال ۱۳۶۶ ۲ ۵۱ درصد در مقایسه با درصد شهدای فلسطینی است که ۹۷ ۵۰ درصد بوده است . این مقایسه با انتفاضه الاقصی در سال ۱۳۷۹ درصد صهیونیستهای کشته شده را ۲۲ درصد (یعنی ده برابر) و درصد شهدای فلسطینی را ۷۸ درصد نشان می دهد .
« شائول موفاز » وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی در سال ۱۳۸۴ گفت تعداد صهیونیستهای کشته شده به ۹۸۹ نفر رسیده است و وزارت خارجه این رژیم تعداد کشته شدگان صهیونیستی را در پایان سال ۱۳۸۵ هزار و هفت نفر اعلام کرد . رئیس شورای شهرک نشینان کرانه باختری و نوارغزه فاش ساخت که طی دو سال گذشته ۱۳۰۳ صهیونیست کشته شده اند . در سال ۱۳۸۷ درصد کشته شدگان صهیونیست نسبت به تعداد شهدای فلسطینی یک به ۲ ۷۳ است
این تغییر معادله در هفته های اخیر نیز با انجام سه یا چهار عملیات از سوی فلسطینی هاشتاب بیشتری گرفته است . به گونه ای که مبارزان فلسطینی توانسته اند با انجام عملیات زمینی به عمق رژیم صهیونیستی ویا نصب کمین در درون نوار غزه از جمله عملیاتهای ناحال عوز (سه کشته اسراییلی ) اردوگاه جبالیا (سه کشته اسراییلی و انهدام دو تانک ) عملیات اردوگاه البریج (دو کشته اسراییلی ) و درگیری گذرگاه کرم ابو سالم (یک کشته اسراییلی ) نسبت کشته اسراییلی را به مراتب بیشتر از سالهای گذشته افزایش دهند.
● افزایش بزهکاری
بر اساس آمارهای منتشره از سوی پلیس رژیم صهیونیستی و اداره مرکزی آمار این رژیم تعداد پرونده های مربوط به جوانان در اداره پلیس اسرائیل در ۱۰ سال گذشته افزایش یافته است . بر اساس این آمار از هر ۲۵ نوجوان اسرائیلی در سنین بین ۱۲ تا ۱۸ سال یک نفر و از هر یک کلاس آموزشی به طور میانگین دو دانش آموز در پلیس اسرائیل پرونده جنائی دارند.
« اهرون ملامید » قاضی بازنشسته که در گذشته سمت رئیس دادگاه نوجوانان را بر عهده داشت گفت : « از سال ۱۳۷۹ شاهد افزایش بزهکاری در میان نوجوانان هستیم به گونه ای که پرونده های موادمخدر و چاقوکشی بسیار افزایش داشته است » .
گفتنی است دو ماه پیش پلیس اسرائیل در سدیروت در پاسخ به شکایت اهالی این مستعمره مبنی بر سرقت از منازل آنان سعی کرد آنها را به بازپس گیری شکایت و عدم گشودن پرونده ای جدید متقاعد سازد.
بررسی هویت قربانیان ارتش درجریان انتفاضه دوم نشان می دهد که فرزندان طبقه اجتماعی دیگری غیر از طبقه اول و دوم که شامل مهاجران جدید ساکنان حومه هاو شهرک های در حال توسعه (شهرکهای بدون امکانات ) مذهبی ها و مستعمره نشینان می شوند به تدریج جایگزین فرم سابق ساختار ارتش خواهند شد که پیشتر از رده اول و دوم جامعه یعنی اشکنازی (یهودی غربی ) ترکیب شده بود .
آمار و ارقام تعدادی از مراکز آمار صهیونیستی فاش ساخت افزایش قابل ملاحظه ای در تعداد نظامیان کشته شده صهیونیستی در خلال سالهای انتفاضه اول در سال ۱۳۶۶ و انتفاضه الاقصی در سال ۱۳۷۹ صورت گرفته است به گونه ایکه ارقام صهیونیست های کشته شده بتدریج با تعداد شهدای فلسطینی به یکسان شدن نزدیک می شود .
درصد اسراییلی های کشته شده در انتفاضه سال ۱۳۶۶ ۲ ۵۱ درصد در مقایسه با درصد شهدای فلسطینی است که ۹۷ ۵۰ درصد بوده است . این مقایسه با انتفاضه الاقصی در سال ۱۳۷۹ درصد صهیونیستهای کشته شده را ۲۲ درصد (یعنی ده برابر) و درصد شهدای فلسطینی را ۷۸ درصد نشان می دهد .
با خروج طبقه های بالای جامعه از ارتش و باقی ماندن متدینان ملی گرای ساکن مستعمره ها و مناطق دیگر سلطه خاخامها در زمان بحران بر نظامیان بیشتر از سلطه فرماندهان خواهد بود و مشکلی نظیر عدم فرمانبری نظامیان از سران خود را نظیر آنچه که عقب نشینی از غزه رخ داد درپی خواهد داشت .
بر اساس تحقیق « یجیل لیفی » استاد دانشگاه اسرائیلی بئرالسبع تنها نظامیانی که برای خدمت داوطلبانه در واحدهای جنگنده و خط مقدم ارتش اسرائیل اعلام آمادگی کرده اند ساکنان کیبوتس ها (مجتمع های مسکونی تعاونی یهودیان ) بوده اند. این تحقیق مشارکت بی نظیر کیبوتس نشینان در ارتش را به تاسیس مدرسه ای لائیک برای آمادگی نظامی مرتبط دانست و آورده است که ۱۸ تن از ساکنان این مناطق در جنگ با لبنان کشته شدند .

وبگردی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی
دوربین مخفی ساختمان لواسان داماد شمخانی و فاطمه حسینی - همه چیز درباره ساخت و ساز فاطمه حسینی، داماد شمخانی و داماد صفدرحسینی | سر کشیدن دوربین مخفی شهرداد به ساختمان های آقازاده ها در لواسان! | پخش اختصاصی از صفحه آپارات آوانت
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی
ماجرای دختربازی اسلامی از زبان رحیم پورازغدی - رحیم پورازغدی در مراسمی که با موضوع فجای مجازی بود،گفت: دختر خانم چادری یک عکس آنچنانی از خودش گذاشته و نوشته زن نباید قربانی نگاه شهوت مردانه بشه، بعد پسره زیر پستش نوشته"ما رایت الا جمیلا"
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم.
ما به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. - رئیس کل دادگستری خراسان رضوی: ما در نظام جمهوری اسلامی به نمایندگی از امام زمان (عج) و به نمایندگی از خدا در امور مردم دخالت می کنیم. اگر فردی در زمان طاغوت در زندان بود، حبسش از مجازات اخروی او کم نمی کرد اما امروز اگر این تحمل کیفر یا قصاص و شلاق و دیگر احکام توسط حکام اسلامی و شرعی انجام می شوند یکی از آثار اخروی آن برای محکومان این است که این مجازات در آخرت از آنها برداشته می شود
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم
جزئیاتی از منشا بوی بد تهران / فیلم - بعد از فروکش کردن گازها، به حفاری ادامه دادیم و به یک مخزن بزرگ و استثنایی رسیدیم که بسیار عظیم تر از آنی بود که تصور می کردیم برای جایی مثل پلاسکو ساخته شود. برآورد ما از ابعاد این انبار فاضلاب این است که بین 400 الی 500 متر مکعب وسعت دارد و گازهای محبوس شده در این انبار در چندین دهه برای انتشار بوی بد در محدوده بزرگی از تهران کفایت می کند.
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ
کلیپ جنجالی مهدی یراحی در باره جنگ / پاره سنگ - مهدی یراحی، خواننده ای که اخیرا موزیک ویدئوی جدید و اعتراضی خود با نام «پاره سنگ» را منتشر کرده است، از طرف برخی رسانه ها و مجید فروغی، مدیر روابط عمومی هنری مورد انتقاد قرار گرفته و شایعه هایی درباره ممنوع الفعالیت شدن یراحی به دلیل این ویدئو کلیپ و همچنین پوشیدن لباس کارگران گروه ملی در حمایت از مردم اهواز در کنسرت 6 دی ماه خود مطرح شده است. یراحی از جمله خواننده هایی است که همیشه نسبت به اتفاقات…
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان !
اهمیت فیلم صحنه دار و مرگ 10 انسان ! - گویا تلخی پخش فیلم صحنه دار، بیش از مرگ ۱۰ نفر است. درست همانطور که مسئله حجاب برای خیلی‎ها مهم تر از معیشت مردم است.
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی !
آقازاده شورای عالی انقلاب فرهنگی ! - انقلاب فرهنگی از این بالاتر که فرزند عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در آمریکا تابعیت بگیرد و از آنجا برای ایرانیان سبک زندگی تدریس بکند؟
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان!
رقص گروهی دختران دانشگاه الزهرا در حضور آقایان! - ویدئویی عجیب از حرکات موزون گروهی دختران در دانشگاه الزهرا درحالی در فضای مجازی در حال انتشار است که مردان نیز در این مراسم حضور دارند!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان!
تیپ پسر الهام و فاطمه رجبی در آلمان! - «شباهت عجیب علی الهام استاد هوا فضا در دانشگاهی در آلمان به غلامحسین الهام معاون رئیس جمهور سابق!
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر
حاشیه تازه برای سید احمد خمینی / تصویر - سید احمد خمینی، نتیجه امام خمینی که چند هفته پیش با ازدواجش خبرساز شده بود، بار دیگر با انتشار عکسی از او و همسرش در حین سوارکاری حساسیت نسبت به خود را برانگیخته است و باعث تحریک مخاطبان و کاربران در فضای مجازی شده است.
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است !
شهردار سابق سلامت و مشغول زندگی جدید است ! - پس از اولین گفت وگوی رسمی میترا استاد (نجفی) و تایید ازدواجش با محمدعلی نجفی، حالا شهردار سابق، در نخستین واکنش به جنجال ها، عکس تازه ای از خود و میترا استاد در اینستاگرامش منتشر کرده است.