دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ / Monday, 19 February, 2018

قرآن و برنامه غذایی


قرآن و برنامه غذایی
● قرآن و برنامه غذایی
۱) حتماً می دونید، دین اسلام جاودانه است، و البته در هر کجا می توان از آن بهره برد و به سعادت دنیا و آخرت رسید.
۲) داخل هر کتاب فروشی یا نمایشگاه کتاب چند قدمی بزنید به این حرف من می رسید که در مورد بهشت، جهنم و مسائل فوق طبیعت هر اندازه که دلتان بخواهد می تونید کتاب پیدا کنید. ولی دریغ از حتی یک دونه کتاب در مورد زندگی دنیا و چگونگی بهتر شدن اون. البته یک کم بی انصافی شد. پیدا میشه ولی کم، اگر هم پیدا بشود معمولا چیز زیادی به دست آدم نمی دهد.
۳) بله، دین اسلام در تمامی زمینه هایی که به زندگی و سعادت انسان بستگی دارد حرف دارد. اینطور نیست که اسلام بگوید در این دنیا از چیزی لذت نبر، فقط عبادت کن تا به بهشت برسی نه! دین اسلام می گوید تو انسانی باید بهترین لذت؛ را ببری. نعمتهای دنیا برای شما مؤمنین است و....
۴) دایره لذت بردن آدمی بسیار بزرگ است. ما در این قسمت می خواهیم در مورد یک بخش آن کمی صحبت کنیم: اگر آدم پادشاه خلائق خداست. چرا به همین راحتی مریض می شود به همین راحتی از پا در می آید و تلف می شود ۶۰ - ۷۰ سالی که در این دنیا هستیم و به ما مهلت داده شده چرا نباید سالم باشیم و به عبادت مشغول باشیم [منظورم از عبادت فقط نماز و روزه نیست، چیزی که بخاطر خدا باشد عبادت است حتی اگر آن کار بستنی خوردن باشد].
۵) پس بحث ما شد، عوامل و علل کسالت و بیماری پادشاه مخلوقات و راه های جلوگیری از کسالت و بی حالی و بیماری و اینکه چگونه تغذیه ای مورد نظر قرآن است و ما را از بیماری دور می کند.
● طبقه بندی غذاهای اصلی انسان در قرآن
فلینظر الانسان الی طعامه ـ انا صببنا الماء صبا * ثم شققنا الارض شقا * فأنبتنا فیها حبا * و عنبا و قضبا * و زیتونا و نخلا * و حدائق غلبا * و فاکهة و ابا * متاعا لکم و لانعامکم. ( عبس ۲۴ ـ ۳۲)
پس انسان باید به خوراک خود بنگرد * که ما آب را به صورت بارشی فرو ریختیم * آنگاه زمین را شکافتیم * و در آن، دانه رویانیدیم * و انگور و سبزی * و زیتون و درخت خرما * و باغ های انبوه * و میوه و علف * [ تا وسیله ] استفاده شما و دام هایتان باشد.
در قرآن چهار مرتبه کلمه فلینظر بیان شده که دو مورد آن ( سوره کهف، آیه ۱۹ * سوره عبس، آیه ۱۴ ) درباره غذای انسان، یک مورد درباره عمل انسان ( سوره حج، آیه ۱۵ ) و مورد دیگر آن ( سوره طارق، آیه ۵ ) درباره چگونگی خلقت وی است.
در سوره عبس، ابتدا خداوند متعال انسان را متوجه غذای او می کند که از چه موادی تشکیل شده است و کدام یک در اولویت قرار دارد.
این مطلب را همیشه مد نظر قرار دهید که « و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبی»( سوره انعام، آیه ۵۹ )
( و هیچ تر و خشکی نیست مگر آنکه در کتابی روشن [ ثبت ] است)
یعنی خداوند در کتاب خود همه مطالبی که مورد نیاز انسان بوده، بیان کرده است. در این آیات نیازمندی های بدن انسان به مواد غذایی به ترتیب اولویت آمده که جای بسی شگفتی است.
▪ مرحله اول به پروتئینها ( دانه های گیاهان ) «حبّا» اشاره می شود خصوصا پروتئینهای گیاهی، مورد تأکید است. پروتئین های گیاهی بیشترین مواد تشکیل دهنده بدن انسان است همه پروتئین های گیاهی ضد سرطان هستند.
▪ مرحله دوم قندها ( انگور و ... ) و «عنبا و قضبا» توصیه می شود. نیاز انسان به مواد قندی نسبت به سایر مواد کمتر است ولی بخاطر اهمیت فوق العاده این مواد که زمینه ساز فعالیتهای فیزیکی و فکری می باشد در مرحله دوم ذکر شده اند.
▪ مرحله سوم چربی ها ( زیتون و ... ) و « زیتونا و نخل»ا تجویز می شود. چربیها از اهمیت خاصی برخوردارند. زیرا غشاء سلولهای بدن از این مواد تشکیل شده است و نیز اکثر هرمونهای بدن از مواد چربی ساخته می شوند.
▪ مرحله چهارم ویتامینها ذکر می شود که به وفور در سبزیجات و میوه جات یافت می شود اگر دقت کنید به این مطلب پی خواهید برد که قرآن تمامی انواع غذاها را با مثالهایی از گیاهان بیان کرده که اهمیت غذاهای گیاهی را می رساند.
در آزمایشگاه های تشخیص طبی برای کشت انواع میکروب و پارازیت ها از پنج ماده استفاده می شود که عبارتند از:
۱) آبگوشت
۲) خون
۳) آگار « دو نوع جلبک سبز و قرمز که از آبهای گرم گرفته می شود و نیز نوعی ژله که در قنادی ها استفاده می شود»
۴) بلاد آگار
۵) شکلات
نکته بسیار جالب اینکه در این آیات هیچ نامی از این مواد که عامل رشد میکروب هستند و غذای اکثریت مردم را همین گونه غذاها تشکیل می دهند نیامده است.
● عسل
یکی از مهمترین و مقوی ترین غذاها که حاوی خواص بی شماری می باشد عسل است. این ماده از طرفی غذای کاملی است و از طرفی دارویی است برای تمامی بیماریها.
عسل برای هیچ نوع بیماری مضر نیست. حتی افرادی که دچار بیماری دیابت ( قند خون ) هستند می توانند از این ماده غذایی استفاده کنند.
بر اساس آخرین تحقیقات حتی خطرناکترین میکروب ها نمی توانند بیش از ۴ روز در عسل به زندگی خود ادامه دهند. عسل برای هضم به انسلین نیاز ندارد.
قندها به طور کلی به دو گروه راست گرا و چپ گرا تقسیم می شوند. قندهای راست گرا قندهایی هستند که بدن برای مصرف آنها باید مراحلی را طی کند و آنها را تجزیه کند. این قندها سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کنند. اگر دقت کنید متوجه می شوید که افرادی که بیشتر قند و شکر مصرف می کنند بیشتر دچار بیماریها بخصوص بیماریهای عفونی می گردند. از طرفی این نوع قندها در ساختمان DNA تغییراتی ایجاد می کنند و در دراز مدت با تغییر DNA موجب بروز سرطان می شوند. کبد برای تجزیه قند و شکر که از دسته قندهای راستگرا هستند، شدیدا فعالیت می کند که این امر باعث فرسودگی کبد می شود. در مقابل قندهای راست گراف قندهای چپ گرا هستند که گل سر سبد آنها عسل است. قندهای طبیعی در این گروه قرار می گیرند مانند کشمش، خرما، توت و ... این نوع قندها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می گردند.
کتابهای گوناگونی در مورد عسل درمانی نوشته شده اند که فوائد بسیار زیاد این ماده دارویی را برای ما روشن می کنند.
با این مقدمه توجه شما را به این آیه جلب می کنم:
« یخرج من بطونها شراب مختلف الوانه فیه شفاء للناس انّ فی ذلک لایة لیقوم یتفکرون.»
[ " آن گاه" از درون "شکم" آن زنبور، شهدی که به رنگ های گوناگون است بیرون می آید، در آن برای مردم درمانی است. راستی در این "زندگی زنبوران" برای مردمی که تفکر می کنند نشانه "قدرت الهی" است.]
اگر تمام جوانب و اثرات عسل را مورد بررسی قرار دهیم فقط با خواندن این آیه معجزه بودن قرآن برای ما ثابت می شود.
● گوشت قرمز چرا؟
از دامها استفاده های بسیاری می شود. به طوری که کمتر چیزی از آنها بدون استفاده می ماند.
گوشت آنها خورده می شود پوست و پشم آنها مورد استفاده قرار می گیرد. مدفوع آنها به صورت کود مورد استفاده است. حتی در برخی مکانها از روده های آنها نیز استفاده می کنند. شیر آنها غذایی گوارا برای آدمی است. خداوند این نعمت را در اختیار ما قرار داده ولی ما به درستی از آن استفاده نمی کنیم و دچار بیماریهای مختلف می گردیم.
آیات زیادی در مورد چهارپایان و دامها نازل شده است. بررسی این آیات مطالب بسیار مفیدی را دراختیار ما قرار می دهد، ( تدبر فراموش نشود )
۱) احلت لکم الانعام (سوره حج ، آیه ۳۰)، [برای شما گوشت] چهارپایان حلال شد.
۲) و الانعام خلقها لکم فیها دفء و منافع و منها تأکلون. ( و خداوند دامها را خلق کرد که درآنها برای شما نتایج و وسایل گرمی و منافع است و از آنها می خورید.) آنچه که از این دو آیه فهمیده می شود این است:
الف) گوشت دامها حلال است.
ب) دامها دارای منافع متعددی هستند.
۳) ان لکم فی الانعام لعبرة نسقیکم مما فی بطونها و لکم فیها منافع کثیرة و منها تأکلون (سوره مومنون، آیه۲. همانا شما را در چهارپایان عبرتی است، از آنچه در شکمهای آنهاست شما را می نوشانیم و برای شما در آنها سودهای فراوان است که از آنها می خورید.
۴) الله الذی جعل لکم الانعام لترکبو منها و منها تأکلون (سوره غافر، آیه ۷۹). خداست که دامها را برای شما قرار داد تا از آنها سواری بگیرید و از آنها بخورید.
۵) در آخرین توصیف که در آیات ۹ الی ۱۲ سوره زخرف برای دامها آمده خداوند اینگونه می فرماید: و الذی خلق الازواج کلها و جعل لکم من الفلک و الانعام ما ترکبون. اوست همان کسی که تمامی موجودات را زوج آفرید و برای شما از کشتی ها و دامها آنچه را سوار می شوید قرار داد.
با در نظر گرفتن این اصل که: قرآن معجزه است. هر کلمه در بهترین جای ممکن آمده است. می توان این مطلب را از آیه دوم نتیجه گرفت کهاستفاده از نتایج و وسایل گرم کننده و منافع دامها مقدم بر خوراک گوشت آنهاست. در آیه سوم نیز اشاره به شیر دامها دارد و منافع زیاد آن دارد و در آخر اشاره به خوردن از گوشت دامها می نماید.
در آیه چهارم نیز باز خوردن در آخر آمده است.
اگر وقت کنیم و فکر کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که گوشت غذای اصلی ما نیست چرا ما از قرآن دور شده ایم و غذای اصلی ما گوشت شده؟ چرا اگر در غذایی گوشت نباشد ما آن را غذا حساب نمی کنیم؟
پزشکان متخصص مصرف زیاد گوشت را نهی می کنند بخصوص گوشت گاو و گوساله بسیار مضر است.
بنابر آخرین تحقیقات مصرف گوشت قرمز خط ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد.
بنابر تحقیقات گوشت قرمز دارای مضرات متعددی است که برای اطلاع بیشتر که مقالات و سایتهای تخصصی مراجعه کنید.
در آخر کلام چند توصیه برای شما داریم ( بخصوص شما دوست عزیز که بیمار هستید):
۱) در ماه بیش از ۵۰۰ گرم گوشت قرمز مصرف نکنید.
۲) حتی الامکان از گوشت گاو و گوساله استفاده نکنید ( بهترین گوشت، گوشت نزدیک گردن گوسفند است).
۳) همراه با گوشت قرمز لبنیات ( ماست، دوغ و ...) مصرف نکنید.
۴) سعی کنید همراه گوشت از سرکه خانگی خوب و یا لیمو ترش تازه استفاده کنید.

منبع : سایت سحر سحر

مطالب مرتبط

هشدار نماینده مجلس شورای اسلامی درباره مصرف قند و شکر


هشدار نماینده مجلس شورای اسلامی درباره مصرف قند و شکر
شکر، نمک و هرویین سه پودر سفیدی هستند که لقب «سموم سفید» را به خود گرفته‌اند. سه ماده‌ای که سوءمصرف آنها در بین ایرانیان، به گفته بسیاری از متخصصان و کارشناسان، سلامت جامعه را به مخاطره انداخته است. از همین رو این هفته نیز به دنبال سلسله گزارش‌‌هایی که طی هفته‌‌های گذشته در خصوص میزان مصرف بالای قند و شکر در هفته نامه سلامت ارایه شد، به میان مردم رفتیم و نظرات آنها را در مورد این سم سفید جویا شدیم. علاوه بر این پای صحبت برخی از پزشکان حاضر در خانه ملت نیز نشستیم تا از منظر آنها نیز به بررسی تبعات مصرف بالای قند و شکر و علل و راهکارهای رفع این مشکل بپردازیم...
سراغ یکی از رستوران‌‌های سنتی بزرگ مرکز تهران می‌رویم تا از نزدیک میزان مصرف قند و شکر کنار چای را بررسی کنیم. مسوول این رستوران سنتی می‌گوید: «طی چند سالی که در قهوه خانه‌‌ها و رستوران‌‌های سنتی برای مشتریان چای سرو می‌کنم، به‌این باور رسیده‌ام که چای خور‌‌های حرفه‌ای چای تلخ می‌خورند و اعتقاد دارند که چای خوش طعم باید گس باشد نه شیرین.» وی اضافه می‌کند: «البته ما مجبور هستیم قند هم کنار چای سرو کنیم. اگر فرهنگ سازی شود و مشتری که وارد قهوه خانه می‌شود، قند تقاضا نکند من هم که کم و بیش از مضرات قند مطلع هستم اصراری به استفاده آن ندارم.» وی ادامه می‌دهد:«البته در این رستوران، خرما و توت خشک نیز در کنار چای سرو می‌شود اما متاسفانه اغلب افراد به خوردن قند تمایل بیشتری دارند.» وی می‌گوید: «مشتریانی داریم که از کسبه اطراف هستند و روزانه چهار یا پنج بار برای نوشیدن چای به ما مراجعه کرده. اغلب هر بار کنار چای چند قند مصرف می‌کنند. چه بسا شمار قند‌‌هایی که تا آخر وقت کنار چای استفاده می‌کنند دو رقمی‌هم می‌شود.»
● طعم اصلی چای تلخ و گس است
در کافی شاپ سراغ یک زوج جوان می‌رویم که منتظر سفارش چای خود هستند. مرد جوان می‌گوید: «از کودکی عادت کرده‌ام که چای‌ام را با قند بخورم. این درست است که طعم اصلی چای گس و تلخ است اما متاسفانه از کودکی به ما یاد داده‌اند که چای را شیرین بخوریم.» وی ادامه می‌دهد: «مطمئنا اگر والدین ما چای تلخ می‌خوردند امروز از نظر ما طعم اصلی چای تلخ بود اما امروز تصور اینکه چای تلخ را جایگزین چای با قند کنیم برایمان سخت است.»
مسوول این کافی شاپ نیز می‌گوید: «به هیچ عنوان قهوه یا چای شیرین به مشتری نمی‌دهیم اما اغلب موارد افراد مراجعه کننده تمایل به شیرین کردن نوشیدنی‌‌های خود دارند و از ما قند و شکر طلب می‌کنند. نمی‌شود که جواب منفی به مشتری داد. راه‌حل کم کردن قند از سرو چای و قهوه در دست کسبه ‌این کار نیست بلکه باید مردم با علم به مضرات قند مصرف این ماده غذایی را کم کنند.»
● مصرف قند و شکر ایرانیان بیش از ۱۵۰ درصد سطح مطلوب
اما دکتر حسین حسنی بافرانی، متخصص قلب و عروق و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هشتم از فرهنگ تغذیه‌ای غلط ایرانیان یاد می‌کند و می‌گوید: «‌متاسفانه یکی از این عادات غلط تغذیه‌ای در بین ما ایرانیان مصرف بی حد قند و شکر است که از همان دوران طفولیت با مصرف آب قند برای نوزادانی که شیر مادر نمی‌خورند،‌ شکل می‌گیرد و تا دم مرگ این ذایقه عادت کرده به شیرینی به همراه فرد وجود دارد.» وی می‌افزاید: «البته باید پذیرفت که مردم مشرق زمین به‌طور کلی مردمانی با ذایقه بسیار شیرین شناخته می‌شوند و متاسفانه همین امر باعث شده که قند و شکر، شیرینی‌جات و انواع کربوهیدرات‌‌ها در سبد مطلوب غذایی این مردمان که‌ایرانیان نیز از آنها مستثنا نیستند همواره جایگاه ویژه‌ای داشته باشد.»
این نماینده مجلس میزان مصرف قند و شکر را در بین ایرانیان بیش از ۱۵۰ درصد سطح مطلوب مصرف می‌خواند و می‌گوید:‌ «یکی از دلایل مهم این امر را باید در عملکرد دولت در اختصاص یارانه به‌این اقلام غذایی دانست و امیدواریم که در بحث هدفمند کردن یارانه‌‌ها فکری اساسی برای این قضیه بشود و یارانه‌‌ها به موادی تعلق پیدا کنند که برای سلامتی ضرری نداشته باشند زیرا با استناد به قانون برنامه و سند چشم‌انداز ۲۰ ساله، ایرانیان باید تا پایان سال ۱۴۰۴ مردمی ‌برخوردار از سلامت و رفاه باشند و رفاه مادامی ‌که سلامت نباشد اصلا مفهوم پیدا نمی‌کند.» به گفته وی مصرف بالای قند و شکر در ایران آمار شیوع و بروز دیابت تیپ دو را به صورت تکان‌دهنده‌ای افزایش داده است و به باور وی هم‌اکنون دیابت تیپ دو، یکی از دلایل اصلی بروز بیماری‌‌های قلبی و عروقی و سکته‌‌های قلبی در کشور ما است که آمار وحشتناکی را به خود اختصاص داده است. این متخصص قلب و عروق با اعتقاد به‌اینکه سلامت در جامعه‌ایران همواره بسیار مظلوم واقع می‌شود، می‌گوید: «اگر بخواهیم متهم اصلی را در بحث بیماری‌های قلبی، چاقی و مرگ و میر ناشی از آنها معرفی کنیم، مسلما بین سیگار، مصرف چربی و قندو شکر متهم اول، قند و شکر است که باید با کار رسانه‌ای کاری کرد که ‌این سم سفید کم کم از سفره‌‌های سنتی مردم کنار گذاشته شود.» وی می‌افزاید:‌ «عادت ناپسند دیگری که در بین ایرانیان است نوشیدن چای داغ است زیرا به‌این ترتیب مجبورند با هر چای دو تا سه حبه قند بخورند که هر حبه قند هم ۴۰ کالری دارد البته در مواردی دیده‌ایم که به مردم به ویژه بیماران دیابتی توصیه اشتباهی می‌شود که می‌گویند به جای قند عسل بخورند، در حالی که در بسیاری موارد عسل‌‌های موجود طبیعی نیستند و محصول مصرف شکر توسط زنبورها است ضمن آنکه حتی عسل طبیعی هم نباید خیلی توسط بیماران دیابتی مصرف شود.»
این متخصص قلب و عروق، رشد چاقی را به عنوان مادر بسیاری از بیماری‌‌ها از دیگر مخاطرات سوء مصرف قند و شکر در کشور عنوان می‌کند و می‌افزاید: «مصرف نوشابه‌‌های قندی که سرانه مصرف آن در همه دنیا ۱۲ لیتر است در کشور ما ۴۵ لیتر است. در همین راستا مجلس گذشته، بحث مالیات سلامت را مطرح کرد و برای اولین بار کارخانه‌‌های تولید کننده مواد مضر برای سلامت جامعه، نظیر نوشابه سازی و شرکت‌‌های تولید کننده دخانیات را مکلف کرد تا مالیات ویژه‌ای به ‌این منظور بپردازند اما متاسفانه امسال عددی را که دولت در لایحه بودجه سال ۸۸ برای این منظور لحاظ کرده است به هیچ عنوان جالب نیست.» وی ادامه می‌دهد: «تاسف آورتر آنکه شنیده‌ایم سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان در تلاش است تا قیمت نوشابه‌‌ها را پایین بیاورد، در حالی که به اعتقاد بنده ‌این نه تنها خدمت به مصرف‌کننده نیست بلکه دقیقا ظلم به مصرف‌کنندگان است زیرا به ‌این ترتیب ما زمینه را فراهم می‌کنیم تا مردم نوشابه قندی و گازدار زیاد استفاده کنند که تبعات منفی آن مانند دیابت، پوکی استخوان و امثالهم برکسی پوشیده نیست.» دکتر حسنی بافرانی با تاکید بر لزوم فرهنگسازی در زمینه مصرف بهینه قند و شکر در کشور از عملکرد صدا و سیما در این حوزه گلایه می‌کند و می‌گوید: «بنده تبلیغاتی نظیر روغن جامد، نوشابه‌‌های قندی، کره، چیپس، پفک و مانند اینها را در صدا و سیما کاملا غیرقانونی می‌دانم زیرا به استناد بند «ب» ماده ۸۴ قانون چهارم توسعه که در مجلس هفتم نهایی شد سازمان صدا و سیما حق ندارد موادی که مضر به حال سلامت مردم است را تبلیغ کند.» وی می‌افزاید: «بنده خود بارها در تلویزیون دیده‌ام که تبلیغ کره گیاهی و نوشابه گازدار به راحتی انجام می‌شود و حتی با تعیین جایزه‌‌های ویژه نظیر طلا هم وزن قالب کره یا سکه در پشت درهای نوشابه مردم را در مصرف این مواد به ولع می‌اندازد. مردم ما به اندازه کافی بی تحرک هستند و رغبتی به ورزش ندارند و به حد کافی پر استرس هستند و نباید با تبلیغ این مواد مضر سلامت مردم را بیش از این تهدید کرد زیرا براساس آمارها هر روز حداقل ۲۰۰ نفر براثر سکته قلبی در ایران فوت می‌کنند و دیگر رسانه ملی که به تعبیر امام راحل باید دانشگاه بزرگ جامعه باشد، نباید ذهن مردم را برای مصرف مواد غذایی مضر پر کنند.» وی با اشاره به تاکید مکرر مقام معظم رهبری و قوانین کشوری به اصلاح الگوی تغذیه‌ای مردم می‌گوید:‌ «البته شورای عالی سلامت در همین راستا تشکیل شد و چند جلسه نیز تشکیل داده و مصوباتی داشته است اما چه‌قدر این مصوبات در عمل اجرا می‌شود جای سوال دارد زیرا به رغم تاکید این مصوبات این شورا همچنان در ادارات دولتی قند و شکر و نوشابه سرو می‌شود و با این شواهد به نظر می‌رسد مصوبات این شورا آن طور که باید و شاید ضمانت اجرایی نداشته و وزارت بهداشت باید بیشتر در این قضیه نظارت کند.»

این سس با چیپس سیب زمینی حسابی میچسبه
چیپس سیب زمینی یکی از خوراکی های مورد علاقه در هر سنی است. این بار به جای سس گوجه فرنگی و سس مایونز، سس پیاز کاراملی درست کنید. ترکیب چیپس سیب زمینی با سس پیاز کاراملی یک پیش غذای عالی برای پذیرایی از میهمانان تان است.
وبگردی
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟
اگر «عدم رویارویی با حریفان اسرائیلی» آرمان ماست چرا پنهانی و دزدکی؟ - آنچه مشخص است جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم مشخص و درستی درباره سیاست عدم رویارویی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی بگیرد. دیگر نمی‌توان با این روش تعقیب و گریزی با این مسئله برخورد کرد. دیگر نمی‌توان ورزشکاران را از مقابله با کشتی‌گیران اسرائیلی باز داشت و در برابر رسانه‌های جهانی گفت به خاطر مصدومیت در میدان حاضر نمی‌شویم و در داخل جشن بگیریم که ما عزت‌مان را حفظ کردیم و...
خوشحالی عجیب معاون رئیس‌جمهور از افزایش هزینه سفر به خارج از کشور !
خوشحالی عجیب معاون رئیس‌جمهور از افزایش هزینه سفر به خارج از کشور ! - دولت - معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه نوسان قیمت ارز کلا آزار دهنده است، گفت: افزایش قیمت ارز به لحاظ محاسبه عددی هزینه تمام‌شده سفر به خارج از کشور را افزایش می‌دهد.
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه
ویدئو / حضور خانواده مسافران هواپیمای یاسوج در محل حادثه - برخی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج که صبح یکشنبه (۲۹ بهمن) در ارتفاعات سقوط کرد، در حوالی مناطق احتمالی وقوع حادثه حضور یافته‌اند تا از نزدیک در جریان عملیات جست‌وجوی لاشه هواپیما قرار بگیرند. نیروهای حاضر در محل نیز برای آنها توضیح می‌دهند که چرا کار این عملیات با دشواری‌هایی مواجه است.
اسنادی که نشان می دهد فرودگاه یاسوج رادار ندارد
اسنادی که نشان می دهد فرودگاه یاسوج رادار ندارد - رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید از اسنادی رونمایی کرد که نشان می دهد، فرودگاه یاسوج علیرغم تکذیب مسئولان، رادار و تجهیزات کافی برای فرود امن هواپیماها ندارد. گفته می شود یکی از دلایل دخیل در سقوط هواپیمای تهران - یاسوج فعال نبودن رادار فرودگاه یاسوج بوده است.
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود!
سقوط «خرمشهر»، هواپیمایی که چندین سال زمین‌گیر شده بود! - رویدادی که در بطن آن، هواپیمای ATR شرکت آسمان قرار داشت که با کد EP-ATS رجیستر شده و مسئولان شرکت هواپیمایی آسمان بر آن نام «خرمشهر» را گذارده بودند. نامی که هدف از انتخاب آن هرچه بوده، حتما یادآوری سقوط خرمشهر در ابتدای جنگ تحمیلی نبوده است. رویدادی که ساعاتی پیش بار دیگر رخ داد؛ این بار با سقوط هواپیمایی که خرمشهر نام داشت.
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد !
بدل ایرانی آنجلینا جولی رونمایی شد ! - شب گذشته مراسم اکران فیلم بلوک 9 خروجی 2 به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی محمدرضا شریفی نیا و نیز فیلم شاخ کرگدن در پردیس سینمایی ملت برگزار گردید.
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه
اظهارات جنجالی احمدی نژاد در مقابل دادگاه - سخنرانی پرحاشیه احمدی نژاد در مقابل دادگاه بقایی