سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ / Tuesday, 19 June, 2018

صف آرایی شوالیه‌های گوگل مقابل گلادیاتورهای ویکی


صف آرایی شوالیه‌های گوگل مقابل گلادیاتورهای ویکی
دهه اول قرن ۲۱، دهه جنگ وب است. امروزه کاربری در دنیا وجود ندارد که در اولین مراحل وب‌گردی خود، از یکی از موتورهای جست‌وجو یا تسهیلات سایت‌های گوگل، ویکی پدیا، یاهو و مایکروسافت استفاده نکند.
این۴ غول اینترنتی هر روز با سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف و رونمایی از ایده‌ای جدید و در رقابتی تنگاتنگ به‌دنبال افزایش تعداد کاربران روزانه خود هستند. به‌عنوان مثال زمانی که یاهو به‌دنبال راهکارهای جدید در شیوه‌های تبلیغات اینترنتی است، مایکروسافت اعلام می‌کند که با سرمایه‌گذاری عظیم خود در عرصه تبلیغات اینترنتی به نبض تپنده تبلیغات اینترنتی آینده تبدیل خواهد شد.
شاید بتوان گفت که یکی از این رقبا، یک سروگردن از بقیه بلندتر است و بدون شک این غول دنیای سایبر، گوگل است. این موتور جست‌وجوی عظیم - که‌چنان جهان‌شمول شده که نامش به صورت یک فعل در زبان انگلیسی درآمده - با ویکی پدیا سر شاخ شده تا شاید بتواند با یک زیر دوخم یکی دو ساله، تعداد قابل توجه کاربران این سایت کم‌سابقه و موفق را برای خود کند. گوگل در سالروز تولد ویکی پدیا (ویکی‌پدیا در ۱۵ ژانویه سال ۲۰۰۱ پا به عرصه حضور گذاشت) سرویس جدید خود را با نام Knol معرفی کرد و با این حرکت رقابتش با ویکی‌پدیا را با صراحت بیشتری نسبت به گذشته اعلام کرد.
جیمی والز، مؤسس سایت ویکی پدیا و مدیر فعلی آن، ۶ سال پیش ایده ایجاد یک دانشنامه آزاد آن‌لاین را عملی کرد و آن‌چنان این ایده مقبول کاربران اینترنتی بود که هم اکنون روزانه ۶۰ میلیون ورود به این سایت ثبت می‌شود. به همین دلیل، حالا ویکی پدیا یکی از ۱۰ سایت برتر دنیاست که بیشترین درصد بازدیدکننده را دارند. در نوامبر سال ۲۰۰۷ ویکی پدیا در مجموع محتوی ۲۹ میلیون صفحه، ۳۹۱ میلیون اصلاح صفحه و ۷/۹ میلیون کاربر به ثبت رسیده، بود. در حال حاضر و تنها پس از گذشت ۶ سال از راه اندازی این دانشنامه آزاد آن‌لاین، ویکی پدیا مطالب خود را به بیش از ۲۵۰ زبان مختلف عرضه می‌کند که از این تعداد سایت‌های ۱۸۰ زبان بسیار فعال هستند و سایت انگلیسی این دانشنامه بیشترین تعداد بازدیدکننده را دارد.
جیمی والز تاکنون نشان داده که ایده‌های او همواره جذاب است و مقبول مردم قرار می‌گیرد و با گستردگی ویکی‌پدیا -که در توصیفات بالا خواندید- کمتر کسی به فکر رقابت در این عرصه، یعنی ایجاد یک دانشنامه متن باز افتاده بود. ولی هم اکنون بسیاری از افراد حقیقی و حقوقی که به فضای وب توجه دارند بعضاً به فکر رقابت با این دانشنامه برآمده‌اند. به‌عنوان مثال سال گذشته یک ویکی مشابه با عنوان (ویکی سیتی زندیوم) راه اندازی شد که تابستان امسال و در کمتر از یک سال از تأسیس، نسخه جدیدی را با هدف رقابت با ویکی پدیا عرضه کرد. البته مسلماً رقابت ویکی سیتی زندیوم با ویکی‌پدیا از زمین تا آسمان با رقابت بین گوگل و ویکی‌پدیا فرق دارد.
● رقابت با ویکی
گوگل در یک اقدام عجیب و همزمان با سالروز تولد دانشنامه ویکی‌پدیا اعلام کرد سرویس جدیدی را ارائه خواهد کرد که توانایی برپایی یک رقابت تمام عیار با ویکی‌پدیا را دارد. سرویس جدید گوگل knol نام دارد که به نسبت، تفاوت‌هایی هم با ویکی‌پدیا دارد. نام knol از واژه knowledge گرفته شده که در فارسی به معنای دانش است. در این سرویس هر کسی می‌تواند یک مقاله (در هر زمینه دلخواه) بنویسد و در اختیار دیگر کاربران در سرتاسر دنیا قرار دهد.
مدیران گوگل در طراحی پلت فرم این سرویس، با هوشیاری عمل کرده و به گفته کارشناسانIT برخی از ایرادات ویکی‌پدیا را گرفته اند زیرا افرادی که مقاله را می‌نویسند، موظفند نام و نام خانوادگی خود را در مقاله ثبت کنند تا اگر هم ایرادی در مقاله یا کمبودی در استدلالات و صحت و سقم آن وجود داشت قابل پیگیری باشد. این مسئله تفاوت اصلی Knol گوگل و ویکی‌پدیاست.
ویکی‌پدیا یک دانشنامه متن باز (open sourcr) است و هر کس می‌تواند در آن شرکت کند و اطلاعات خود را در اختیار دیگران بگذارد و به صفحات متنی ویکی‌پدیا اطلاعاتی اضافه یا اطلاعات نادرست را کم کند و حتی تصحیح و ویرایش انجام دهد. قبول کنید که نظارت بر چنین حجمی از صفحات و تعداد میلیونی کاربران که هر روز از سایت بازدید می‌کنند، کار بسیار سختی است به‌خصوص اینکه صفحات به ۲۵۰ زبان دنیا نوشته شوند.
با وجود ایده مناسب متن باز ویکی‌پدیا، مشکلاتی هم پیدا شد و بعضاً افراد حقیقی و حقوقی اطلاعات جعلی و نادرست را در سایت به ثبت می‌رساندند که در این مورد می‌توان به حرکت ناشایست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) اشاره کرد که در تابستان سال‌جاری با درج اطلاعات نادرست و قبیح در مورد رئیس‌جمهوری کشورمان شیطنت دیگری را در کارنامه خود ثبت کرد.
این وضعیت و ناپایداری اطلاعات درج شده باعث نگرانی مدیران ارشد ویکی‌پدیا به ویژه جیمی والز شد تا جایی که به سرعت تصمیم به راه اندازی یک سامانه پیشرفته کنترل‌کننده کردند تا دیگر جلوی انتشار اطلاعات نادرست و جعلی را گرفته و با این کار باعث کاهش خطای کلی سامانه شوند. این سامانه به گونه‌ای عمل می‌کند که مانند قبل افراد اطلاعات را در بخش ویرایش می‌گذارند و سپس آن اطلاعات از سوی متخصصان، مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد و با کسب اعتماد این متخصصان نسبت به صحت و سقم اطلاعات و تعیین مدخل‌های ورودی دیتا، اطلاعات روی سایت درج خواهد شد. البته در این سامانه اطلاعات پس از طی کردن یک پروسه زمانی در سایت قرار می‌گیرند ولی دیگر خرابکاران آزاد نمی‌توانند به آسانی ویکی‌پدیا را بد نام کنند.
ولی همان‌طور که می‌بینید مدیران گوگل این مشکل را ندارند زیرا متن باز نیستند. هر کسی و در هر زمینه‌ای بخواهد مقاله‌ای می‌نویسد و آن را در اختیار دیگران می‌گذارد ولی امضا و نامش در انتهای مطلب درج شده و استفاده‌کنندگان می‌توانند با در نظر گرفتن هویت شخص نویسنده از مطالبش استفاده کنند. به این ترتیب، ایده کلیدی Knol استفاده از نام واقعی مولف است که می‌تواند به سایر کاربران این اطمینان را بدهد که مطالب موجود در شبکه صحت دارند.
● آینده نگری گوگلی‌ها
یکی دیگر از تیزبینی‌ها و آینده نگری‌های گوگلی‌ها را می‌توانید در همین Knol ببینید؛ زیرا گوگل اعلام کرده هر کسی که یک مقاله را در Knol ارائه دهد می‌تواند در کنار مقاله خود از یک آرم تبلیغاتی استفاده کند. در این صورت افرادی که مقاله ارائه می‌دهند می‌توانند کسب سود نیز داشته باشند که این نکته در ویکی‌پدیا دیده نشده و همین مسئله می‌تواند گوگل را از ویکی پدیا جلو بیندازد. این تفاوت، تفاوت راهبردی ای است که ارائه دهندگان اطلاعات در گوگل می‌توانند کسب سود کنند ولی در ویکی هنوز راهی برای کسب سود آنها وجود ندارد.
البته هنوز Knol به صورت رسمی کار خود را شروع نکرده و تنها کاربران مدعو می‌توانند مطالب خود را ارسال کنند. به همین خاطر در حال حاضر نمی‌توان ارزیابی از رقابت گوگل و ویکی‌پدیا داشت ولی هنگامی که تمامی کاربران بتوانند مقالاتشان را روی Knol قرار دهند باید دید که گوگل موفق‌تر است یا ویکی‌پدیا.

عمید نمازی‌خواه

منبع : روزنامه همشهری

مطالب مرتبط

گوگل ارث، تهدیدی بر صلح جهانی؟

گوگل ارث، تهدیدی بر صلح جهانی؟
● معرفی
گوگل ارث تقریباً برای کاربران حرفه‌یی اینترنت در سراسر دنیا، یک نام کاملاً آشنا و مانوس است. نرم‌افزاری که همگی حداقل در مورد کارکردها و فوایدش شنیده‌اند و می‌دانند اگر یک کارت گرافیک تقریباً قوی به همراه یک ویندوز حداقل ۲۰۰۰ و اتصالی ساده به اینترنت داشته باشند، می‌توانند تصاویر نیمه‌ زنده‌ی این نرم‌افزار که توسط یک ماهواره‌ی عکس‌برداری تخصصی به زمین مخابره می‌شوند را ببینند و حتی خانه و محل کارشان را روی نقشه‌هایی که با دقتهای عجیب زوم می‌شوند، بیابند!
این نرم‌افزار که قبلاً Earth viewer نامیده می‌شد، توسط شرکت Keyhole Inc. تولید گردید و در سال ۲۰۰۵ نیز به صورت رسمی به Google Earth تغییر نام داد. کی‌هول، یک شرکت آمریکایی است که در سال ۲۰۰۴ توسط سرمایه‌داران گوگلی خریداری شد و بر روی کامپیوترهای دارای ویندوز ۲۰۰۰ به بالا، لینوکس، مکینتاش ۱۰.۳.۹ و بالاتر به اضافه‌ی سیستم عامل FreeBSD قابل اجراست.
● با گوگل ارث شروع کنیم!
گوگل تصاویر خود را با استفاده از شاتلی که ناسا برای انجام عملیات نقشه‌برداری از کره‌ی زمین به فضا روانه کرده، جمع آوری نموده است. در واقع این واقعیت به ما می‌گوید که می‌توانیم قله‌ی اورست یا کانال سوئز را از سه زاویه و به شکل سه‌بعدی مشاهده کنیم.
از ۲۳ نوامبر ۲۰۰۶ نیز امکان مشاهده‌ی سه‌بعدی بسیاری از قلل مرتفع مانند اورست، به کمک فناوری DEM یا مدلینگ دیجیتال قلل فراهم شده و از این طریق، شکافها و نقایص موجود در نسخه‌های قبلی برطرف گردیده است. ضمن اینکه گوگل، قابلیت مشاهده‌ی سه‌بعدی ساختمانهای بسیاری از شهرها در ایالات متحده و ژاپن را فراهم نموده است.
این نرم‌افزار در دو ویراست رایگان و تجاری ارایه شده است و نسخه‌ی رایگان یا خانگی آن نیز به مراتب ضعیف‌تر از نسخه‌ی تکامل‌یافته‌ی تجاری است که ۴۰۰ دلار قیمت دارد.
● گوگل ارث و ماجراهای جالب
از نکات جالبی که راجع به گوگل ارث می‌توان به آن اشاره کرد، در مورد نمایش تصاویر مربوط به سان فرانسیسکو است. در حال حاضر، کاربران در صورتی که در نرم‌افزار به دنبال بلوار اکتاویا بگردند، با تصویر آزادراده تخریب‌شده‌ی جریان زلزله‌ی "لوما پریتا" سال ۱۹۸۲ مواجه می‌شوند که به دلیل خسارتهای اساسی، کلاً تخریب شد. این آزادراه در سال ۱۹۹۲ به طور کلی از سان‌فرانسیسکو حذف و با تقاطعات غیرهمسطح دیگری جایگزین شد در نتیجه می‌توان دریافت که تصویر هوایی ارسال شده توسط گوگل ارث، قبل از سال ۱۹۸۲ گرفته شده است!
قابلیتی که پس از به کارگیری فناوری سه‌بعدی Keyhole ۳d توسط گوگل به نرم‌افزار گوگل‌ارث اضافه شد، این امکان را به وجود آورد که سی و هشت شهر از آمریکا به علاوه‌ی شهر توکیو در ژاپن به صورت سه‌بعدی قابل مرور باشند.
پس از تلاشهای مکرر جامعه‌ی مشتریان گوگل ارث، بناهای سه‌بعدی در بخشهایی از لندن و اسکندریه‌ی مصر قابل مرور و مشاهده شدند ضمن اینکه قابلیت نمایش سه‌بعدی و زوم با کیفیت بالا بر روی بناهای مهم جهان در قاره‌های مختلف از جمله برج ایفل در پاریس، ساعت بیگ بن در لندن، برج کج پیزا در رم ایتالیا و آکروپولیس در آتن یونان نیز به نرم‌افزار اضافه شد.
● گوگل ارث و فناوری
بسیاری از قسمتهای خشکی دنیا به ویژه جزایر دورافتاده و کشورهای اقیانوسیه، در تصاویر ماهواره‌یی با کیفیتی در حدود ۱۵ میلی‌متر در پیکسل ظاهر شده‌اند و این یعنی تقریباً یک هزارم کیفیت استاندارد تصاویر ماهواره‌یی که باعث می‌شود نتیجه‌ی مخابره شده بسیار افت کیفیت داشته باشد.
این کیفیتها در بسیاری از مناطق نیز حتی به ۱۵ پیکسل در متر می‌رسد. مانند جزایر فارو، ترشوان، دره‌ی سیلیکون و جزایر جنوب غربی انگلیس به نام Isles of scilly در نتیجه انتظار دریافت نتیجه‌ی مطلوب از نرم‌افزار در همه‌ی نقاط دنیا وجود ندارد.
گوگل، بسیاری از این نارسایی‌ها و اشتباهات در نمایش تصاویر را پس از عرضه‌ی نسخه‌های رسمی Earth برطرف کرد و کاربران نیز بدون نیاز به آپدیت کردن نرم‌افزار، این قابلیت را داشتند که ویرایش‌های جدید را مشاهده کنند.
هرچند در راه تهیه‌ی تصاویر ماهواره‌یی از شهرهایی که نیاز بود تا با کیفیت بالا در نرم‌افزار نمایش داده شوند، مشکلات زیادی وجود داشت از جمله توده‌های ابری که در روزهای بارانی و پاییزی باعث ایجاد اختلال در کار شاتل تصویربرداری ناسا می‌شدند یا سایه‌ی کوههای بلند و مرتفع در نقاطی مانند تبت که بر روی مناظر می‌افتادند و کیفیت تصویرها را پایین می‌آوردند اما با تمامی تلاشهایی که مصروف شد، سعی بر آن بود تا گوگل ارث، قوی‌ترین نرم‌افزار در نوع خود باشد.
تصاویر ماهواره‌یی ارث، در یک زمان واحد گرفته نشده‌اند با این حال بازه‌ی زمانی تصویربرداری آنها در کمتر از ۳ سال بوده است. البته در بسیاری از موارد، دسته‌های تصاویر به شکل صحیح و کاملی در کنار یکدیگر چسبانیده و اصطلاحاً دوخته نشدند تا نقشه‌ی کره‌ی زمین به درستی تشکیل شود.
● گوگل ارث، اشکالات و انتقادات
در برخی موارد نیز errorها و اشکالاتی در نمایش تصاویر به دلیل فناوری خاص استفاده شده در اندازه‌گیری ارتفاع عوارض جغرافیایی به وجود آمد و توسط کاربران گزارش شد. برای مثال وقتی در حالت مرور دو بعدی، به بخشی از آدلاید استرالیا نگاه می‌کنیم، آسمان خراشهای چندین طبقه‌یی این شهر به شکل کوه نشان داده می‌شوند.
همینطور عملگر "اندازه بگیر" در نرم‌افزار، نشان می‌دهد که طول خط استوا ۴۰ هزار و ۳۰ کیلومتر است که نسبت به اندازه‌ی واقعی آن، یازده صدم درصد خطا دارد. نصف النهار مبدا نیز با خطای معادل منفی یازده هزارم درصد، یک کیلومتر کمتر از اندازه‌ی واقعی آن، در نرم‌افزار نشان داده می‌شود. ضمن اینکه بسیاری از مناطق قطب شمال و خانه‌های اسکیمویی در نسخه‌ی جدید گوگل ارث، غایب هستند.
بسیاری از کاربران گوگل ارث از کره‌ی جنوبی نیز به این نرم‌افزار انتقاد می‌کنند چرا که بر خلاف معاهدات بین‌المللی، از نامهای ژاپنی برای خلیج‌های در طول مسیر سواحل جنوبی شبه‌جزیره‌ی کره استفاده می‌کنند. برای مثال خلیج بوسان که در نرم‌افزار به عنوان "ناکوتوگو پو" معرفی شده یا خلیج ماسان که گوگل ارث آن را "اونچن وان" نامیده است.
همینطور بسیاری از کاربران تایوانی، گوگل ارث را به شدت مورد انتقاد قرار دادند چرا که این کشور را به عنوان یکی از استانهای تحت پوشش جمهوری خلق چین معرفی کرده است. با وجود اینکه پس از اعتراضات گسترده، گوگل تغییرات جدیدی اعمال کرد اما مجدداً اهالی جمهوری خلق چین ادعا کردند حالت قبلی صحت داشته و تایوان یکی از ایالتهای چین اصلی است.
همینطور بسیاری از رسانه‌های منطقه‌یی و بین‌المللی پس از اشتباه گوگل در نمایش نام کشمیر به عنوان یکی از استانهای پاکستان به جای هندوستان، این کمپانی را مورد انتقادات شدیدی قرار دادند که گوگل پس از اصلاح در نرم‌افزار، به طور رسمی اشتباه خود را در کنفرانسی مطبوعاتی نیز تصحیح کرد.
● گوگل ارث، تمامیت ارضی، منافع ملی
بسیاری از کارشناسان رسانه‌یی و حتی سران سیاسی بلندپایه‌ی کشورهای مختلف، گوگل ارث را یک نرم‌افزار جاسوسی با حمایت سازمان جاسوسی آمریکا معرفی می‌کنند که قوانین بین‌المللی و امنیت ملی کشورها را نقض می‌کند و تهدیدی بر صلح جهانی محسوب می‌شود.
مخلص کلام منتقدان بین‌المللی و سیاسی نرم‌افزار جنجالی ثروتمندترین کمپانی فناوری اطلاعات دنیا این است که برخی تصاویر ارایه شده از تاسیسات نظامی و مخفی کشورها، می‌تواند به عنوان ابزاری برای حملات تروریستی تبدیل شود.
رییس جمهور هند، عبدالکلام معتقد است که گوگل به صورت غیرقانونی، تصاویری با کیفیت بسیار بالا از تاسیسات نظامی حساس این کشور ارایه داده است و از این حرکت ابراز نگرانی نموده است.
دولت کره‌ی جنوبی نیز نگرانی خود را از مخابره‌ی تصاویر کاخ ریاست جمهوری و تاسیسات نظامی این کشور که ممکن است توسط دشمنان آنها در کره‌ی شمالی مورد سوء استفاده قرار گیرد اعلام کرده است.
مسوولان رآکتور اتمی "لوکاس هایتز" در سیدنی استرالیا نیز از گوگل خواسته‌اند تا تصاویر HR و کیفیت بالای گوگل ارث از این تاسیسات را حذف، سانسور یا محو کنند هرچند که بعدها درخواست خود را پس گرفتند!
بسیاری از شهروندان آمریکایی نیز از انتشار تصاویر منازل و حوزه‌های شخصی خود توسط گوگل ارث به شدت ناراضی و نگرانند و معتقدند این حرکت، بر خلاف قوانین امنیت شخصی و ملی آمریکاست و باید توسط دولت پیگیری شود چرا که تصاویر باکیفیت بالای این نرم‌افزار از مناطق مسکونی و شهری با قابلیت چندین برابر زوم، به راحتی جزییات منازل و مساکن افراد را نمایش می‌دهد.
بسیاری از این انتقادات متوجه انتشار جزییات دقیق و موشکافانه‌ی تصاویر گوگل از بناها و تاسیسات هستند و عده‌یی دیگر نیز تعمد گوگل در فراهم آوردن امکانی برای ورود به حیطه‌ی شخصی افراد یا خطوط قرمز دولتها و ممالک را با ایجاد امکان زوم و جست‌وجوی دقیق نام بناها، خیابانها، کوچه‌ها و جزییات مطرح می‌کنند!

وبگردی
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان !
سرلشگر فیروزآبادی و ویلای 10هزار متری لواسان ! - لازم است ذکر شود جنبش عدالتخواه دانشجویی در صورت ادامه تعلل دستگاه‌های مربوطه در تخلیه ملک بیت‌المال، حق اقدامات انقلابی را برای اجبار فرد نامبرده به تخلیه ویلای لواسان، برای خود محفوظ می‌داند.
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور
فیلم | مشکل مقبولیت و مشروعیت در کشور - دکتر حمید ابوطالبی مشاور سیاسی رئیس جمهوری معتقد است که ما یک بار برای همیشه باید مشکل مشروعیت و مقبولیت را در کشور حل کنیم. این درست نیست که بخشی از نظام هم مشروع باشد هم مقبول اما بخش دیگری که از دل همین نظام در آمده است فقط مقبول باشد.
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر
ماجرای تجاوز به 41 دختر از زبان امام جمعه ایرانشهر - امام جمعه اهل سنت ایرانشهر : در ماه رمضان به ۴۱ دختر تجاوز شده که از این میان فقط ۳ دختر شکایت کرده اند.
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه
فیلم مهران مدیری در برنامه خندوانه - برنامه کامل خندوانه با حضور مهران مدیری مهمان ویژه برنامه عید فطر برنامه خندوانه بود و این قسمت از مجموعه خندوانه را خاص کرد.
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید!
ویدئو / لطفاً در این مکان اعتراض کنید! - بر این اساس، ورزشگاه‌های دستگردی، تختی، معتمدی، آزادی، شیرودی، بوستان‌های گفت‌وگو، طالقانی، ولایت، پردیسان، هنرمندان، پارک شهر و ضلع شمالی ساختمان مجلس شورای اسلامی به عنوان محل‌های مناسب تجمع در تهران تعیین شده‌اند و از این پس معترضان می‌توانند در این محل‌ها تجمع کنند.
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی
انتشار عکس دلخراش حمید بقایی - مشاور رسانه‌ای احمدی نژاد دیشب با انتشار عکسی دلخراش از وضعیت جسمی «حمید بقایی» از بازگشت این مجرم پرونده‌ی مالی آن دولت به زندان اوین خبر داد.
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد!
سبک عجیب شوی لباس در عربستان حاشیه ساز شد! - در پی برگزاری نمایش مد لباس زنان به سبکی عجیب در عربستان، سر و صدای بسیاری در رسانه ها به راه افتاد. ماجرا از این قرار بود که لباسها بدون مانکن و مانند اشباح در حال پرواز با استفاده از پهباد نمایش داده شدند.
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی
ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» به نام ولایتی - علی اکبر ولایتی، مرد 37 شغله ای که به جز حوزه دیپلماسی، سالیانیست که کارشناس ادبی، فرهنگی، تاریخی، عرفانی و ... تلویزیون نیز هست، و هر سال دهها جلد کتاب به نام او منتشر می شود. همه ی این سوابق معششع یک سو و چرخش مادام سیاسی او در حوزه های مختلف، در سوی دیگر، کار را به جایی رسانیده که ولایتی را با ابداع مکتب «سیاست ورزی چرخشی» نیز می شناسند! ولایتی در تازه ترین تغییر مواضع خود این بار برجام را که روزگاری…
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده
صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده - در این ویدئو صحبت های تکان دهنده مادر یکی از دانش آموزان تجاوز شده توسط معلم مدرسه را مشاهده می کنید.
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی
افشاگری پوری بنایی درباره واقعیتی تلخ از ناصر ملک‌مطیعی - پوری بنایی به عیادت پناهی رفت و دیدارش با مرحوم ناصر ملک‌مطیعی پس از پخش نشدن برنامه‌هایش از تلویزیون تعریف کرد.
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران!
(ویدئو) آزار جنسی گروهی دانش آموزان در مدرسه‌ای در غرب تهران! - ماجرای تکان دهنده اذیت و آزار گروهی دانش آموزان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران وارد فصل تازه‌ای شد.
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد!
آزاده نامداری هم گزارشگر فوتبال شد! - در ادامه حضور چهره های شناخته شده در کمپین "خانم گزارشگر"، این بار آزاده نامداری مجری تلویزیون تلویزیون اقدام به گزارش فوتبال کرد. او برای این کار بازی خاطره انگیز ایران - استرالیا در مقدماتی جام جهانی 98 فرانسه را انتخاب کرده است که گزارش ضعیف او با انتقادات فراوانی مواجه شده است، تا حدی که وبسایت مربوط به این کمپین ویدئوی گزارش این او را از سایت حذف کرد.
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی
عکسی عجیب و جنجالی از سید ابراهیم رئیسی - عکسی از حضور سید ابراهیم رئیسی در مراسمی ویژه منتشر شده است که گفته می شود متعلق به کنفرانس افق نو در مشهد بوده است. در این عکس حرکات عجیب خانمی با لباس های قرمز، چفیه بر گردن و پرچم در دست در مقابل ابراهیم رییسی به چشم می خورد که توجه کاربران بسیاری را در شبکه های اجتماعی جلب کرده است!