یکشنبه, ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ / 18 August, 2019
مجله ویستا

نرم افزار پست الکترونیکی چگونه کار می‌کند؟


نرم افزار پست الکترونیکی چگونه کار می‌کند؟
۱. پس از آنكه نامه الكترونیكی از طریق اینترنت وارد صندوق پستی شما شد ، به روشی برای خواندن آن ، نوشتن یك نامه جدید و پاسخگویی به نامه های خود نیاز دارید . برای انجام این كارها ، از نرم افزار پست الكترونیكی استفاده می كنید . این نرم افزار ها گاهی اوقات mailer یا reader نامیده می شوند .
۲. زمانی كه شخصی از طریق اینترنت یك نامه الكترونیكی برای شما ارسال می كند ، این نامه مستقیما به كامپیوتر شما ارسال نمی شود ، بلكه ابتدا به یك سرور پست الكترونیكی ارسال شده و سپس نرم افزار پست الكترونیكی شما با آن سرور ارتباط برقرار می كند و بررسی می كند كه آیا شما نامه ای دارید یا خیر .
۳. اگر نامه جدیدی داشته باشید ، پس از برقراری ارتباط با سرور ، لیستی از نامه های جدید شما ظاهر می شود . شما غالبا در صفحه اول صندوق پستی خود ، نام فرستنده ، عنوان نامه و تاریخ و زمان ارسال آن را مشاهده می كنید .
۴. هنگامی كه بخواهید نامه ای را بخوانید ، به نرم افزار خود فرمان می دهید تا آن نامه را به كامپیوتر شما انتشقال دهد . سپس ، می توانید با استفاده از نرم افزار mail reader ( خوانده نامه الكترونیكی ) ، نامه خود را بخوانید و آن را ذخیره كنید یا به آن پاسخ دهید .
۵. نرم افزار پست الكترونیك به شما امكان می دهد اغلب امور مربوط به نامه های الكترونیكی را انجام دهید ؛ از جمله پوشه هایی را برای ذخیره نامه ها ایجاد كنید ، در میان نامه های خود جست و جو كنید ، كتابچه آدرسی از افرادی كه برای آنها نامه فرستاده اید ، ایجاد كنید ، لیست های پستی گروهی بسازید و یا یك فایل امضا ایجاد كنید .
۶. جدید ترین نسل نرم افزار های پست الكترونیكی قادرند صفحات وب مبتنی بر HTML را باز كنند ، در نتیجه می توانید صفحاتت وب را در صندوق پستی خود دریافت كنید . در این صورت هنگامی كه روی پیوند های موجود در آن صفحه وب كلیك كنید ، مرورگر شما راه اندازی می شود و به صفحه ای مراجعه می كند كه پیوند به آن اشاره دارد .
منبع : مرکز اطلاع‌رسانی خانواده شمیم
همچنین مشاهده کنید


 مرور روزنامه‌ها

 گزارش / تحلیل وبگردی
 از میان خبرها
سایت زومیتخبرگزاری تسنیمسایت خبر ورزشیسایت اعتماد آنلاینسایت انتخاب