دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم - I DON'T WANT TO TALK ABOUT IT


نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم - I DON'T WANT TO TALK ABOUT IT
سال تولید : ۱۹۹۳
کشور تولیدکننده : آرژانتین
محصول : اسکار کرامر
کارگردان : ماریا لوییزا بمبرگ
فیلمنامه‌نویس : خورخه گلدنبرگ و بمبرگ، بر مبنای داستان کوتاهی نوشتهٔ خولیو ییناس
فیلمبردار : فلیکس مونتی
هنرپیشگان : مارچلو ماسترویانی، لوئیزا براندو، آلخاندرو پودستا، بتیانا بلوم، روبرتو کارناگی، آلبرتو سگادو و خورخه لوس
نوع فیلم : رنگی، ۱۰۲ دقیقه


ـ ̎لیونور̎ (براندو)، زن بیوه‌ای در یکی از شهرک‌های امریکائی جنوبی، دختر کوتوله‌ای به دنیا می‌آورد و اسمش را می‌گذارد ̎شارلوت̎ مادر نه تنها دوران کودکی خوب و سرشاری در اختیار دخترش می‌گذارد بلکه هر رد پائی را که متفاوت بودن دختر را به رخش بکشد، از اطرافش پاک می‌کند [مادر کتاب‌هائی مثل ̎سفید برفی̎ را می‌سوزاند و مجسمه‌های تزئینی کوتوله‌های باغچهٔ جلوی خانه را نابود می‌کند]. در یک کلام، مادر نمی‌خواهد یک کلمه هم دربارهٔ کوتوله بودن دخترش بشنود. سرانجام ̎شارلوت̎ (پودستا) تبدیل می‌شود به یک زن جوان کامل و بی‌عیب و نقص که دل ̎لودوویکو̎ (ماسترویانی) را به دست می‌آورد. اما اوضاع وقتی پیچیده می‌شود که سیرکی وارد شهر می‌شود.
ـ یک ماسترویانی هنوز جذاب که در هفتاد سالگی همچنان سرزنده به نظر می‌رسد. در واقع نمی‌خواهم درباره‌اش حرف بزنم جز این هیچ‌چیز دیگر ی ندارد. فیلم داستانش را روان تعریف می‌کند، لکنت‌های روائی هم ندارد اما نکته اینجاست که دلیل ساخته شدن فیلم فقط ماسترویانی بوده است. اگر اینگونه است، تماشاگر هم دلش را به همین خوش می‌کند که ماسترویانی را در سال‌های پایانی عمرش، روی پرده نظاره کند.


همچنین مشاهده کنید

سایت پارسینه پلاسسایت اقتصاد 24سایت نی نی بانسایت تجارت نیوزسایت زومیتسایت نورنیوزسایت چیدانهسایت دیدارنیوزسایت انصاف نیوزروزنامه ایران