جمعه, ۲۵ خرداد, ۱۴۰۳ / 14 June, 2024
مجله ویستا

ماشین زمان /۱۶ آوریل


ماشین زمان /۱۶ آوریل
▪ شانزدهم آوریل سال ۱۹۶۰ رافائل بنیتس مائودس مربی نامدار اسپانیایی متولد شد. او پس از طی دوران بازی که با موفقیت چندانی همراه نبود از ۲۶ سالگی پا به عرصه مربیگری گذاشت و با ارایه کارنامه قابل قبول در ۸ باشگاه اسپانیایی در طول ۱۵ سال، در سال ۲۰۰۱ هدایت والنسیا را بر عهده گرفت. او با سه سال کار در این تیم به موفق ترین مربی تاریخ این باشگاه تبدیل شد زیرا در این مدت ۲ قهرمانی لالیگا و یک قهرمانی جام یوفا را برای این تیم به ارمغان آورد. رافا بنیتس از سال ۲۰۰۵ هدایت لیورپول را به دست گرفت و با این تیم یک عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان و یک نایب قهرمانی این رقابت ها را به دست آورد تا نخستین مربی باشد که در ۲ فصل متوالی با ۲ باشگاه مختلف جام یوفا و لیگ قهرمانان را فتح می کند.
▪ شانزدهم آوریل سال ۱۹۶۰ پیر لیتبارسکی بازیکن سابق تیم ملی آلمان متولد شد. او ۲ بار به همراه آلمان غربی در سال های ۱۹۸۲ و ۱۹۸۶ به نایب قهرمانی جام جهانی دست یافت و نهایتا در سال ۱۹۹۰ با این تیم جام جهانی را فتح کرد. لیتبارسکی بیشتردوران باشگاهی خود را در کلن گذراند و با این تیم یک قهرمانی جام حذفی و سه نایب قهرمانی بوندس لیگا را به دست آورد. او پس از خداحافظی از بازی، به مربیگری روی آورد و در تیم سیدنی استرالیا موفقیت هایی به دست آورد اما چند ماهی است که هدایت تیمی را بر عهده نگرفته است.
▪ شانزدهم آوریل سال ۱۹۷۷ کارل فردریک لیونگبرگ کاپیتان تیم ملی سوئد و هافبک باشگاه وستهام متولد شد. او که توانایی بازی در هر دو سمت خط میانی را دارد به همراه آرسنال ۲ قهرمانی لیگ برتر و ۳ قهرمانی جام حذفی انگلیس را به دست آ ورده است. لیونگبرگ در ۶۳ بازی ملی خود ۱۳ گل زده و در ۲ دوره جام جهانی و دو دوره مسابقات یورو حضور داشته است.
▪ شانزدهم آوریل سال ۱۹۸۷ آرون جاستین لنون هافبک راست باشگاه تاتنهام و تیم ملی انگلیس به دنیا آ مد. او که با یک متر و ۶۵ سانتی متر قد کوتاه قدترین بازیکن لیگ برتر محسوب می شود، پیش از پیوستن به تاتنهام در سال ،۲۰۰۵ سه سال در لیدز یونایتد بازی کرده بود. او در رده های مختلف برای تیم ملی انگلیس بازی کرده و در تیم بزرگسالان نیز ۹ بازی انجام داده است.
منبع : روزنامه ایران ورزشی