جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

زشت ترین ستاره تاریخ


زشت ترین ستاره تاریخ
(وین رونی) متولد ۲۴ اكتبر سال ۱۹۸۵ در لیورپول انگلیس، یك فوتبالیست سرشناس انگلیسی است كه در باشگاه منچستر یونایتد و تیم ملی انگلیس مشغول فعالیت می‌باشد. او قبل از پیوستن (رود ون نیستل‌روی) به رئال مادرید مهاجم دوم تیم خود بود با این وجود در سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ بارها در جناحین بازی كرد و در این كار خیلی خوب ظاهر شد.
او در تیم منچستر‌یونایتد شماره هشت و در تیم ملی انگلیس شماره نه را دارد. رونی در شهر كوچك (كاراكس تنت) در نزدیكی (لیورپول) پرورش یافت و به همراه دو برادر خود به مدرسه معمولی شهر می‌‌رفت. او همیشه عاشق (اورتون) بود و این عشق را با پوشیدن تی‌شرتی كه روی آن نوشته شده بود (یك بار آبی، همیشه آبی) به همه نشان می‌‌داد. پنجره قدیمی اتاق رونی همیشه از عكس‌های اعضای تیم اورتون پوشیده بود. ولی او تنها دو فصل برای اورتون بازی كرد و پس از آن به تیم دیگری انتقال یافت. تصویر او از سال ۲۰۰۲ كم‌كم به رسانه‌ها راه یافت. ولی از زمان بازی‌های یورو ۲۰۰۴ حضور او به حضوری همیشگی بدل یافت و به اوج شهرت رسید به‌‌طوری كه مردم انگلیس او را با بازیكنان خوش قریحه‌ای همچون (جورج بست) و (پل گاسكویین) مقایسه می‌‌كنند. رونی در سال ۲۰۰۲ و در شانزده سالگی جوان‌ترین گل‌زن تاریخ لقب گرفت و مدتی بعد از سوی خبرگزاری (بی‌‌بی‌‌سی)، (جوان سال) شد. قبل از هفده سالگی و شروع فوتبال حرفه‌ای، او هفته‌ای هشتاد پوند درآمد داشت و با خانواده‌اش زندگی می‌‌كرد. از آن زمان تاكنون درآمد او همواره رو به افزایش بوده است و هم‌اكنون هفته‌ای ۵۱/۷۵۵ پوند حقوق می‌‌گیرد. او گران‌ترین فوتبالیست زیر بیست سال تاریخ نیز بود. زیرا در هجده سالگی با قیمت ۳۱ میلیون پوند با تیم منچستر یونایتد قرارداد بست.
● زندگی خصوصی
رونی یكی از سه پسر (وین بزرگ) و (جنیت رونی) است. برادران او (گراهام و جان) نام دارند. وین مدرك تحصیلی بالایی ندارد. او همیشه زیر نگاه تیزبین دوربین‌های نشریات مختلف است و عادت وسواس‌‌گونه نامزدش (كالین مك‌لاگلین) برای خرید كردن، اغلب مورد انتقاد و استهزا قرار می‌‌گیرد. آن دو در حال حاضر در یك عمارت ۴/۲۵ میلیون پوندی در دهكده (پرست‌بری) واقع در (چشایر) انگلیس زندگی می‌‌كنند. وقتی رونی به منچستریونایتد منتقل شد اعضای تیم به او توصیه كردند خانه‌ای در (چشایر) برای خود انتخاب كند. یك روز رونی در یكی از خیابان‌‌های (پرست‌بری) قدم می‌‌زد كه چشمش به مهمانخانه‌ای به نام (دریاسالار رونی) افتاد. هر چند كه این یك اشتباه بصری بود و آن مهمانخانه (دریاسالار رادنی) نام داشت ولی آن دهكده به دل او نشست و آن‌جا را برای زندگی انتخاب كرد. وین‌رونی خانه‌ای نیز در (ماربلا)ی فلوریدا دارد.
وین‌رونی قراردادهای پرمنفعت و چشمگیری نیز با شركت‌های (نایك)، (نوكیا)، (فورد)، (ادسا) و (كوكاكولا) بسته است. قیمت او برای تبلیغ كالاها ۴۶ میلیون یورو ارزیابی شده است و همین قیمت او را بعد از (رونالدینیو) و (دیوید بكهام) در مقام سوم گران‌ترین‌های تبلیغاتی فوتبال قرار می‌‌دهد. تصویر او تاكنون بر روی پانصد میلیون قوطی كوكاكولا چاپ شده است.
خواننده‌های محبوب رونی (امینم) و (فیفتی سنت) هستند. فیلم مورد علاقه او )Grease( با بازی نامزدش كالین و سریال تلویزیونی محبوبش (تنها احمق‌ها و اسب‌ها) می‌‌باشد. او از خوانندگان پر و پا قرص سری كتاب‌های (هری‌پاتر) نیز به شمار می‌‌رود. رونی به ورزش بوكس علاقه‌مند است و عاشق بازی (مایك ‌تایسون) می‌‌باشد. او اوقات فراغت خود را با بازی‌های ویدیویی پر می‌‌كند. در این مواقع ترجیح می‌‌دهد با هم تیمی‌هایش (وس‌ براون)، (جان‌ اوشی) و (ریو فردیناند) بازی كند.
● رونی و اتهامات پی در پی
وین رونی بارها مورد اتهام مطبوعات قرار گرفته است كه علت اصلی پیدایش این اتهامات، رفتار خشونت‌بار او است. در ماه آوریل ۲۰۰۶ روزنامه‌ها اعلام كردند كه او در قمار، هفتصد هزار پوند باخته است. چند روز بعد نیز مبلغ صدهزار پوند (كه همه را به موسسات خیریه بخشید) به عنوان غرامت از روزنامه‌های)the sun(و)the world of News( دریافت كرد. این روزنامه‌ها ادعا كرده بودند كه رونی در یك كلوپ شبانه به نامزدش توهین كرده است. در سپتامبر ۲۰۰۶ رونی بار دیگر مركز توجه همگان قرار گرفت. این‌بار او متهم شده بود كه با مشت به چشم (مایكل گری) مدافع تیم (بلك برن) كوبیده است. البته این‌بار این گری بود كه دعوا را شروع كرد و با اهانت به مهمانان میز رونی در یك رستوران خشم او را برانگیخت.
● زشت‌ترین ورزشكار تاریخ
شاید رونی در عرصه بازی فوتبال بدرخشد ولی از نظر چهره توفیق چندانی نداشته است. او چندی پیش به عنوان زشت‌ترین ستاره فوتبال در طول تاریخ شناخته شد. (مهاجم منچستر یونایتد اغلب همه را به یاد غول‌ كارتون شرك می‌‌اندازد.) این جمله‌ای است كه ۳۴ درصد شركت‌كنندگان در رای‌گیری با آن موافق بوده و به آن پاسخ مثبت داده‌اند. در این رای‌گیری (پیتر بردسلی) بازیكن سابق نیوكاسل مقام دوم و (رونالدینیو) ستاره برزیل مقام سوم را به دست آوردند. یكی از شركت‌كنندگان گفت: (شاید رونی زشت باشد ولی این شانس را دارد كه زیبارویی همچون (كالین مك لاگلین) او را انتخاب كرده است.)
در این رای‌گیری نام (دیوید بكهام) در راس جذاب‌ترین ورزشكاران به چشم می‌‌خورد و پس از او (تیه‌ری‌ آنری) قرار دارد.
● زندگی با یك فوتبالیست
كالین مك‌لاگلین نامزد رونی متولد سوم آوریل ۱۹۸۶ در لیورپول می‌‌باشد. حضور همیشگی نام رونی در تیترهای خبری باعث شده است كه كالین به شهرت دست یابد. تصویر او هم به‌طور منظم در مطبوعات انگلیسی دیده می‌‌شود. كالین اغلب تعطیلات خود را با رفتن به مناطق آفتاب‌گیر سپری می‌‌كند. پدر كالین یك بنا به نام (تونی) بود كه در یك باشگاه بوكس هم كار می‌‌كرد.
مادرش (كولت) نیز پرستار بچه بود. كالین سه خواهر و برادر دارد. او در دوازده سالگی با رونی آشنا شد. در آن زمان آنها در شهركی در حومه لیورپول زندگی می‌‌كردند. مادر رونی در مدرسه كاتولیكی كه كالین در آن تحصیل می‌‌كرد، خدمتكار نیمه‌وقت بود.
می‌‌گویند رونی در همان نخستین ملاقات، كالین را با خود به سینما برد. كالین همیشه رویای هنرپیشه شدن را در سر می‌‌پروراند و در دوارن دبیرستان در فیلمی به نام Grease كه محبوب رونی است، بازی كرد. وقتی هفده ساله بود، رونی با تقدیم یك حلقه نامزدی ۴۶/۵۰۰ پوندی از او خواستگاری كرد. مدتی بعد این زوج رویایی كه به (ویلین) معروف شده بودند به خانه ۱/۳ میلیون پوندی خود در نزدیكی (فورمبی) نقل مكان كردند و مدتی بعد به چشایر رفتند.
كالین مك لاگلین هم‌اكنون یك ستون اختصاصی در مجله closer دارد و به خاطر همین حضور مختصر او در آن مجله، فروش آن چندین برابر شده است. او به كار تبلیغات و طراحی لباس نیز علاقه خاصی دارد. كالین مك لاگلین چندی پیش به عنوان (خوش‌پوش‌ترین زن) انتخاب شد. قرار است زندگینامه كالین با نام (به دنیای من خوش آمدید) سال آینده منتشر شود. او با فعالیت‌های مختلف خود در زمینه‌های هنر، تبلیغات و گاه نویسندگی و البته نام پرآوازه نامزدش و محبوبیت او در میان مردم انگلیس، ثروت زیادی را برای خود فراهم كرده و توانسته است خود را از آن قشر كارگر و ضعیف اجتماعی كه در كودكی در میانشان می‌‌زیسته است و شاید آرزو داشت از مشكلات آن رهایی یابد، بالا بكشد.
كالین در حال حاضر ثروتی برابر با سه میلیون و پانصد هزار پوند دارد و در حقیقت به رویاهای دست‌نیافتنی دوران كودكی خود دست یافته است. رونی و كالین هم‌اكنون در خانه مجلل خود در چشایر زندگی می‌‌كنند. آنها پس از تخریب یك خانه بزرگ متعلق به دهه سی، این بنای تازه را به جای آن ساختند ولی ظاهرا هنوز قانع نشده‌‌اند زیرا قصد دارند خانه خود را بزرگ‌تر كنند. همسایه‌ها به شوخی می‌‌گویند این قسمت اضافی برای لباس‌های جدید كالین است. خانه مهاجم منچستریونایتد شش اتاق خواب، یك استخر سرپوشیده، سینما، اتاق‌ بازی و زمین ژیمناستیك و تنیس دارد و یك سال پیش ساخته شده است. حال مهندسین طراح ساختمان به او گفته‌اند قادرند یك بخش دو طبقه بر روی گاراژ اضافه كرده و بدین ترتیب فضای خانه را بزرگ‌تر كنند تا او بتواند به راحتی با همسر آینده خود در آن زندگی كند.
یكی از همسایه‌ها می‌‌گوید(مردم می‌‌گویند رونی می‌‌خواهد با این كار جای بیشتری برای لباس‌های كالین تهیه كند. ما همیشه كالین را در حال لباس خریدن می‌‌بینیم او همیشه چند كیسه در دست دارد. عجیب است آنها چه‌طور این همه اتاق را پر كرده‌اند و به این زودی به جای بیشتری احتیاج پیدا كرده‌اند. آنها فقط دو نفر هستند.)
● ازدواج نزدیك است!
رونی و كالین مك لاگلین سال‌هاست كه با هم نامزد هستند و به تازگی خبرهای جدیدی از برخی مطبوعات رسیده است. نشریه ویلیام هیل اطمینان داده است كه این بازیكن ۲۱ ساله و نامزد بیست ساله‌اش زوج بعدی معروفی هستند كه پیوند زناشویی می‌‌بندند.
این نشریه احتمال ۹۹ درصدی می‌‌دهد كه جشن عروسی آنها در شهر باشگاهی رونی باشد. سخنگوی این نشریه می‌‌گوید: (منبع خبری ما مبلغ هزار پوند بر روی این خبر شرط بسته است. شرط‌‌بندی آن هم بر روی مسائل این چنینی اشتباه است ولی در این مورد خاص فكر می‌‌كنم درست از آب در آید. او حتی زمان و مكان ازدواج را هم گفته است.) این در حالی است كه سخنگوی وین اظهار می‌‌دارد: (كالین اوایل امسال در مقاله خود نوشت، او و وین تا سال ۲۰۰۸ ازدواج نخواهند كرد. این تصمیم هنوز تغییر نكرده است.) به هر حال زندگی ستارگان چه سینمایی و چه ورزشی همیشه با خود چنین حواشی منفی داشته است، آنها زیاد به پیوند زناشویی فكر نمی كنند و تنها به با هم بودن می اندیشند كه این نكته ای منفی در زندگی ستارگان است.
● كوتاه از رونی
▪ رونی در دوازده سالگی یعنی در سال‌های ۹۷و ۱۹۹۶ گل سر سبد تیم اورتون بود.
▪ او جوان‌ترین بازیكن ملی تاریخ فوتبال انگلیس است.
▪ روی بازوی راست رونی خالكوبی یك صلیب به چشم می‌‌خورد كه نام كالین بر بالای آن حك شده است.
▪ كالین به مناسبت روز ولنتاین امسال یك كتاب ۸۵۰ صفحه‌ای به قیمت ۴۲۵۰ پوند برای رونی خرید.
منبع : خانواده سبز