جمعه, ۲۲ تیر, ۱۴۰۳ / 12 July, 2024
مجله ویستا

منابعی برای آشنایی با شیوه ها و ابزارهای نفوذ گران


منابعی برای آشنایی با شیوه ها و ابزارهای نفوذ گران
هکرها روز به روز از روشهای پیچیده تری برای به انجام رساندن رسالت خود در نفوذ به شبکه ها استفاده میکنند و آموزش پرسنل IT به یک مساله مهم برای شرکتها تبدیل شده است تا از این طریق احتمال حملات را کاهش دهند و احیاناً در هنگام وقوع حمله با کنترل بهتر شرایط از شدت خسارات بکاهند.
بر خلاف آنچه تصور میشود موفقیت نفوذگران بیشتر نه بخاطر روشها و ابزارهای مورد استفاده است بلکه فقدان دانش کاربران و پرسنل در مورد اهمیت توجه به امنیت و قدمهای اولیه برای برقراری امنیت است.
هکرها، برای به انجام رساندن پروژه های خود از ابزارها و روشهای مختلفی جهت حمله و نفوذ به شبکه ها استفاده میکنند و بهترین روش برای مسلح شدن در مقابل این حمله ها آشنایی با روشها و ابزارهای مورد استفاده آنها است. برای مدیران و همکاران IT آنها بسیار مهم است تا از روشها و ابزارهای مورد علاقه هکرها آگاهی پیدا بکنند تا این آگاهی این قدرت را به آنها بدهد که در هنگام برخورد با حملات تصمیمات سریعتر و بهتری اتخاذ نمایند و بر شرایط مسلط شوند.
اگر مایلید که دانشی در باره روشهای مورد استفاده هکرها برای دسترسی به سرویسهای شبکه کسب کنید و با چند روش و برنامه متداول که هکرها برای حمله استفاده میکنند و روشهای مقابله با آن آشنا شوید میتوانید نمایشی که در قالب PowerPoint تهیه شده را از اینجا دریافت کنید که هم میتواند برای آموزش پرسنل بخش IT و هم بعنوان یک منبع اطلاعاتی مورد استفاده قرار بگیرد:
How hackers attack networks
همچنین TechRepublic در سندی به گردآوری مجوعه ای از وب سایتهایی پرداخته که اطلاعات با ارزشی در زمینه تامین امنیت شبکه ارائه میدهند:
Security resource list for administrators
منبع : ارجان نت