سه شنبه, ۶ خرداد, ۱۳۹۹ / 26 May, 2020
افسردگی نوجوانان
این زندگی دیگر فایده ندارد
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / کرونا / ویروس کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / افسردگی کودکان نوجوانان / افسردگی / علائم کرونا / پویش اجتماعیِ سهم من در کرونا / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / مجله تصویری کرونا
این زندگی دیگر فایده ندارد
یکی از مشکلات والدین برای خانه‌نشینی در دوران همه‌گیری ویروس کرونا مواجهه صحیح با کودکان و نوجوانان مبتلا به افسردگی است. انجمن روان‌پزشکی کودک و نوجوان ایران در این ویدئو روش‌هایی را برای راهنمایی والدین معرفی می‌کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
افسردگی نوجوانان را جدی بگیرید
   نوجوانان با فشارهای زیادی مواجه هستند. از تغییرهایی که به‌خاطر دوره بلوغ به‌وجود می‌آید گرفته تا سئوالاتی در مورد هویت خود، آنها را تحت فشار قرار می‌دهد.با این حال، تشخیص نوجوانانی سالم که درد رشد را تحمل می‌کنند و آنهایی که به افسردگی مبتلا شده‌اند، کارآسانی نیست. افسردگی در نوجوانان فراتر از کج‌خلقی‌های معمول این سن است.افسردگی یک بیماری جدی است و همه جنبه‌های زندگی نوجوان را تحت‌الشعاع قرار می‌‌دهد.افسردگی در نوجوانان قابل‌درمان است و والدین می‌توانند با همراهی و راهنمایی‌های همه‌جانبه به …
فعال بودن نوجوانان، عامل مؤثر در کاهش خطر ابتلا به افسردگی
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-اجتماعی / افسردگی
فعال بودن نوجوانان، عامل مؤثر در کاهش خطر ابتلا به افسردگی
محققان دریافتند که هر نوع فعالیت بدنی ساده می‌تواند خطر ابتلا به علائم افسردگی نوجوانان را کاهش دهد.
پیشگیری از افسردگی نوجوانان با اسکن مغزی در دوران کودکی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / استانی-اجتماعی / اسکن مغزی / افسردگی نوجوانان
پیشگیری از افسردگی نوجوانان با اسکن مغزی در دوران کودکی
پیش بینی مشکلات بهداشت روان کودکان تا زمانی که باعث بروز مشکل نشده باشد، دشوار است، اما در حال حاضر محققان روشی برای استفاده از اسکن مغزی پیدا کردند که کودکان در معرض خطر افسردگی، اضطراب و مشکلات روانی را شناسایی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
دانش‌آموزان آمریکایی از مشکلات‌شان می‌گویند؛ بارداری ناخواسته دغدغه دانش‌آموزان دختر
بر اساس نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات "پیو" ، اضطراب و افسردگی ، زورگویی و مصرف مواد مخدر و الکل مشکلات عمده‌ای هستند که نوجوانان آمریکایی را در بر گرفته‌است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳ / وزارت بهداشت / سلامت / افسردگی
غذاهای پرطرفداری که نوجوانان را افسرده می‌کند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: محققان به تازگی به اطلاعات جدیدی درباره دلیل افسردگی نوجوانان دست‌ یافتند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰
یافته‌های جدید: «فست‌فود» منجر به افسردگی می‌شود
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد نوجوانان آمریکایی که به مصرف فست‌فود گرایش دارند، در معرض ابتلا به افسردگی هستند.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / پرخاشگری / سلامت روان
پرخاشگری از علائم افسردگی در نوجوانان است
تهران - ایرنا- عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: عصبانیت یا پرخاشگری، گریه‌ مداوم، دوری کردن از خانواده و دوستان، بی‌علاقگی به فعالیت‌ های روزمره، عملکرد ضعیف در مدرسه، تغییر در عادت‌ خورد و خوراک و بی‌قراری و بی حوصلگی از علائم افسردگی در نوجوانان است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / سعید نمکی / افسردگی / نشاط اجتماعی
همخوانی با نشاط نوجوانان با مداح معروف
با توجه به نظرات اشتباه برخی کارشناسان در رابطه با افسردگی جوانان که از هیئات مذهبی نشئت می‌گیرد، در این ویدئو شور و نشاط کلاس مداحی میثم مطیعی را مشاهده می‌کنید.
۱۳۹۸-۰۵-۰۶
شرح پریشانی ما گوش کنید
گزارش «شهروند» از دلایل افسردگی در بین نوجوانان ایرانی و مسائلشان در مراجعه به روانشناسان؛ آمار موسسه‌های معتبر دنیا مانند گالوپ درباره میزان افسردگی، خشم، عصبانیت و... از نامناسب‌بودن حال عمومی جامعه ایران حکایت دارد. مسئولان هم البته پیش از این، درباره این آمار افسردگی و اختلالات روانی چندین‌بار هشدار دادند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶ / پژوهش / اضطراب
کاهش اضطراب نوجوانان با روش درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد
نتایج یک پژوهش حاکی از اثربخشی روش درمانی مبتنی بر پذیرش و تعهد بر نشانه‌های افسردگی و اضطراب نوجوانان و همچنین بهبود روابط والد و فرزند است.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / اعتیاد به اینترنت / افسردگی
نوجوانان معتاد به اینترنت، بیشتر دچار افسردگی می‌شوند
محققان به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که خطر اعتیاد به موبایل و شبکه‌های اجتماعی در نوجوانان بسیار بیش‌تر از سایر کاربران است و خطر ابتلا به افسردگی را در آن‌ها بیشتر از سایر سنین افزایش می‌دهد.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
شبکه‌های اجتماعی احتمال افسردگی جوانان را افزایش می‌دهد
پژوهشگران دانشگاه مونترآل کانادا در مطالعه اخیرشان به این نتیجه رسیده‌اند یکی از دلایل افسردگی نوجوانان مدت زمان استفاده آنها از شبکه‌های اجتماعی است و استفاده طولانی مدت از این شبکه‌ها می‌تواند سبب افسردگی آنها شود.به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، پژوهشگران کانادایی در مطالعه اخیر خود هزاران نوجوان کانادایی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند نوجوانانی که به مدت طولانی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند احتمال افسردگی در آنها زیاد است و این در حالی است که احتمال ابتلا به افسردگی در نوجوانانی که بازی‌های ویدیوئی انجام می‌دهند و با رایانه کار می‌کنند، کم است.طی این مطالعه پژوهشگران نزدیک به ۴۰۰۰ فرد ۱۲ ساله را به مدت چهار سال مورد بررسی و مطالعه قرار دادند و از هر یک از این افراد درخواست کردند …
۱۳۹۸/۰۳/۰۲
افزایش افسردگی افسارگسیخته
افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روحی ـ روانی است که در بسیاری از مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان مشاهده می شود. اگر به میان این دوگروه سنی برویم درجاتی از افسردگی بین برخی از آنها به خوبی مشهود است که به صورت ضعیف تا حاد و شدید بروز می کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
افسردگی در ۱.۵درصد جوانان کشور
رئیس گروه سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت ضمن ارایه آماری از وضعیت سلامت جوانان در کشور و با اشاره به آمار ۱.۵ درصدی افسردگی در جوانان، بر لزوم حمایت…
۱۳۹۸/۰۱/۲۷
چرا نوجوانان به اعتیاد رو می‌آورند؟ / ۱۱ دلیل رایج
علت عمده اعتیاد نوجوانان، استرس، افسردگی و فشارهای روحی و روانی است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۴
چرا برخی کودکان با دورشدن از موبایل افسرده می‌شوند؟
روانشناس کودک و نوجوان گفت: وابستگی به تلفن همراه با توجه به جاذبه هایی موبایل موجب شده مشترکان بسیاری به خصوص کودکان و نوجوانان در صورت فقدان این وسیله ارتباطی به افسردگی و استرس پیدا و پنهان دچار شوند.
۱۳۹۷/۱۲/۰۲
استفاده بی رویه از فضای مجازی منجر به انزوا و افسردگی می شود
کرمانشاه- ایرنا- کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ورود افراطی جوانان و نوجوانان به فضای مجازی باعث کاهش روابط اجتماعی، ایجاد افسردگی و در نهایت منجر به انزوای آنان می شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
افسردگی و انزوا؛ پیامد افراط در استفاده از فضای مجازی
کارشناس سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ورود افراطی جوانان و نوجوانان به فضای مجازی باعث کاهش روابط اجتماعی، ایجاد افسردگی و در نهایت منجر به انزوای آنان می شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •