یکشنبه, ۲۲ تیر, ۱۳۹۹ / 12 July, 2020
روشندلان
روشندلان برای استفاده از خدمات حساب جاری نیازی به معرفی وکیل ندارند
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
روشندلان برای استفاده از خدمات حساب جاری نیازی به معرفی وکیل ندارند
مدیرعامل بانک سینا گفت: در راستای ایجاد تمهیدات لازم برای روشندلان عزیز و تسهیل در ارائه خدمات به این عزیزان، امکان استفاده از خدمات حساب جاری در این بانک بدون نیاز به معرفی وکیل فراهم شد.
سهم روشندلان از کلانشهر تهران
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / مناسب سازی معابر / شورای شهر / پیروز حناچی / شهرداری تهران / نابینایان
سهم روشندلان از کلانشهر تهران
تهران- ایرنا- تهران فقط متعلق به انسان های سالم به لحاظ فیزیکی نیست؛ من نیز از این شهر سهم دارم و نه با چشم بلکه با تمام جان، این شهر را حس می کنم و هوای پردود آن را نفس می کشم.
کفپوش‌های حسی جایگزین موازئیک‌های شیاردار شدند
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
کفپوش‌های حسی جایگزین موازئیک‌های شیاردار شدند
ایجاد مسیر ویژه نابینایان در معابر عمومی از وظایف مدیریت کلان شهر تهران است که شهرداری های مناطق در سال های اخیر توجه ویژه‌ای به آن داشته‌اند. نصب کفپوش های شیاردار در پیاده روها، شاید نخستین اقدامی بود که در مناسب سازی مسیر روشندلان انجام شد. در چند روز گذشته جمع آوری این کفپوش ها و جایگزین شدن «اکسترنال» به موضوع داغ فضای مجازی تبدیل شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اعطای جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت به بانک دی
تقدیرنامه یک ستاره چهارمین دوره جایزه مسئولیت‏های اجتماعی مدیریت به برات کریمی، مدیرعامل بانک دی اعطا شد. به گزارش اداره روابط‏عمومی و تبلیغات بانک دی، در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‌های اجتماعی که به همت انجمن مدیریت ایران و با همکاری دانشگاه خاتم برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام مستمر در حوزه مسئولیت اجتماعی تقدیر‌‌ شد.بر اساس این گزارش، در چهارمین دوره جایزه مسئولیت‏های اجتماعی مدیریت که با حضور جمعی از مدیران ارشد سازمان‌های دولتی و خصوصی، استادان دانشگاه و دانش‌پژوهان حوزه مدیریت برگزار شد از بانک دی به پاس اهتمام به هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و پیاده‏سازی رویکردهای منسجم در انجام مسئولیت‌های اجتماعی با اعطای تقدیرنامه یک ستاره تقدیر شد.جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت که هر ساله با هدف شناسایی …
۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / استانی-اجتماعی / روشندلان / منطقه حصارک / شهرداری کرج
پارک روشندلان در کرج افتتاح شد
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار اولویت مدیریت شهری است.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / شرکت دانش بنیان / تبلت / روشندلان
زندگی روشن‌دلان آسان‌تر شد/ تولید تبلت هوشمند ویژه نابینایان
محققان و متخصصان کشورمان در یک شرکت دانش بنیان با استفاده از دانش بومی توانستند با ارائه یک محصول سخت افزاری نرم افزاری، کار و فعالیت نابینایان را تسهیل کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / استانی-اجتماعی / چراغ راهنمایی و رانندگی / شورای اسلامی شهر همدان
تعبیه چراغ‌های راهنمایی صوتی طی سال ۹۹ در همدان
عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه طرح ساماندهی و مناسب‌سازی اماکن و فضاهای شهری حدود سه ماه پیش به تصویب شورای شهر همدان رسیده است، گفت: در این طرح، علاوه بر ارتقای کیفیت فضاهای شهری برای افراد کم‌توان، ماده‌ای برای نصب چراغ‌های راهنمایی صوتی برای روشندلان وجود دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸
رونمایی از سامانه خدمات بانکی نابینایان در بانک اقتصاد نوین
سامانه خدمات بانکی نابینایان که با هدف تسهیل دسترسی خدمات برای نابینایان طراحی شده، در شعبه میدان هفت‌‌تیر بانک اقتصادنوین رونمایی شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک اقتصادنوین؛ در مراسم رونمایی این سامانه که با حضور محمد ربیع‌‌زاده معاون کسب‌‏وکاراین بانک، نمایندگانی از انجمن نابینایان و جمعی از مشتریان نابینا در شعبه میدان هفت‌‌‌تیر برگزار شد، ربیع‌زاده ضمن تبریک روز جهانی عصای سفید به نابینایان، گفت: جمعیت 180 هزار نفری روشندلان کشور باید همواره مورد توجه قرار گیرند. وی با اشاره به رویکرد بانک اقتصادنوین در ایفای مسوولیت‌‏های اجتماعی، گفت: بانک اقتصادنوین ارائه خدمات بانکی باکیفیت به آحاد جامعه را رسالت خود می‌‏داند. در ادامه دکتر علی‏‌اکبر جمالی مدیرعامل انجمن نابینایان، ضمن قدردانی از بانک اقتصادنوین، …
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / اسحاق جهانگیری / سازمان بهزیستی کشور / لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان
جهانگیری: توجه به حقوق معلولین و نابینایان باید در جامعه نهادینه شود/ همه در این باره مسئولند
جلسه دیدار جمعی از نخبگان و فعالان تشکل‌های مردم نهاد جامعه روشندلان کشور با معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۵ / بهزیستی / معلولان / روز جهانی معلولان / نابینایان
بهزیستی: ۵ هزار دانشجو نابینا داریم
ایسنا نوشت: مدیر کل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی گفت: حدود ۵ هزار نفر دانشجو از نابینایان هستند و تا زمانی که افراد خود را باور نداشته باشند نمی‌توان شاهد پیشرفت بود، اگر می‌بینم که بسیاری از روشندلان و معلولان به پیشرفت‌های خوبی رسیدند، نتیجه خودباوری است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴
جهانگیری: دستگاه‌ها خود را مکلف به رعایت حقوق معلولین و نابینایان بدانند
شفقنا- معاون اول رئیس‌جمهور گفت: همه دستگاه‌ها باید خود را مکلف به رعایت حقوق معلولین و نابینایان بدانند و نباید تصور شود که تنها متولی این امر سازمان بهزیستی کشور است. جلسه دیدار جمعی از نخبگان و فعالان تشکل‌های مردم نهاد جامعه روشندلان کشور با معاون اول رئیس‌جمهور عصر امروز (چهارشنبه) برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید […]
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اسحاق جهانگیری / محمد شریعتمداری / علی ربیعی
دیدار جمعی از نخبگان روشندل با معاون اول رییس جمهوری
ایرنا - تهران - جمعی از نخبگان و فعالان تشکل های مردم نهاد جامعه روشندلان کشور، عصر چهارشنبه با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در نهاد ریاست جمهوری دیدار کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / اربعین حسینی / اربعین 98 / روشندلان
می‌گویند برای شفا گرفتن به اربعین می‌رویم، اما...
علیرضا سلامی شاعر روشن‌دل کشورمان، میهمان رادیومهر بود و با او درباره سفرش به کربلا در ایام اربعین صحبت کردیم. شما می‌توانید در این قسمت از ویژه برنامه اربعین حسینی این گفتگو را ببینید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / بانک ملی ایران / روشندلان / بانکداری الکترونیکی
خدمات ویژه بانک ملی ایران برای روشندلان
بانک ملی ایران که همواره تلاش کرده تا حد امکان خدمات خود را به همه اقشار جامعه به صورت یکسان ارائه کند، برای هموطنان روشندل نیز شرایط ویژه خدمت رسانی را فراهم کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳
روشندلان اردبیلی تجلیل شدند
همزمان با روز جهانی عصای سفید از روشندلان اردبیلی تجلیل شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / روشندلان / کارخانه آرتاویل تایر / استانی-اجتماعی
استخدام 100 نفر از روشندلان اردبیل در مجتمع آرتاویل تایر
مدیر کل بهزیستی استان اردبیل گفت: با رایزنی با مسئولان مجتمع بزرگ تولیدی آرتاویل تایر اردبیل 100 نفر از روشندلان استان در این کارخانه تولیدی استخدام می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / نابینایی / شیراز / نابینایان / روز جهانی نابینایان
یک روز با نابینایان
ایرنا- شیراز- تصاویر، فعالیت‌های روشندلان شیرازی در زمینه بافندگی و شال‌بافی، مهارت‌آموزی و آموزش در بنیاد توانگران کارآفرین نور نشان می‌دهد. کتابخانه و ضبط صوتی کتاب از دیگر فعالیت‌های این موسسه است. ۲۳ مهرماه در تقویم به نام روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نامگذاری شده است./ عکس: شیوا السادات عطاران
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / کتابخانه ایرنا / نابینایی / اداره کل کتابخانه‌ های عمومی سمنان / سمنان / کتابخانه / روز جهانی نابینایان
کتابخانه‌های عمومی سمنان ۱۶۰ عضو کم‌بینا و روشندل دارد
سمنان- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: کتابخانه روشندلان این استان با بیش از هفت هزار و ۸۰۰ کتاب بریل و صوتی، به حدود ۱۶۰ عضو روشندل و کم‌بینا خدمات ارائه می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷
شریعتمداری «نائب قهرمانی تیم ملی روشندلان» را تبریک گفت
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مقام نائب قهرمانی تیم ملی فوتبال روشندلان برگ زرینی برای کشور است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / محمد شریعتمداری‌ / تیم ملی فوتبال نابینایان
حمایت از روشندلان پاک ضمیر، همواره جزء دغدغه‌های اصلی اینجانب بوده و هست
به دنبال کسب مقام نائب قهرمانی تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان کشورمان، وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی پیروزی غرور آفرین قهرمانان روشندل ایرانی را تبریک گفت.
۱۳۹۸/۰۶/۱۹
عزاداری در هیئت روشندلان ارسباران
مراسم عزاداری روز تاسوعای حسینی (ع) در هیئت ثامن الائمه (ع) ویژه روشندلان منطقه ارسباران، برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۱
شیراز، میزبان دوره مهارت آموزی به روشندلان عراقی
شیراز- ایرنا- تصاویر، فرایند آموزش مهارت به هشت مددجوی نابینا از کشور عراق را نشان می دهد که در موسسه نابینایان توانگران کارآفرین شیراز به مدت 2 هفته حضور دارند و قرار است در بازگشت به کشورشان، دیگر نابینایان را با رهاوردهای این سفر آشنا کنند. / عکس: شیوا السادات عطاران
۱۳۹۸/۰۴/۰۲ / کتابخانه‌ / روشندلان / منطقه خراسان جنوبی
بخش ویژه روشندلان در کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند
رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه کتابخانه مرکزی دانشگاه بیرجند بخشی برای روشندلان داشته و مجهز به سه سیستم برجسته نگار است، گفت: این کتابخانه با بیش از 140 هزار منبع چاپی و 72 پایگاه اطلاعاتی به جامعه دانشگاهی خدمت رسانی می‌کند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
افتتاح نوزدهمین باجه نابینایان بانک تجارت در زنجان
نوزدهمین باجه ویژه خدمات‏رسانی به نابینایان و کم‏بینایان بانک تجارت، در شعبه میدان آزادی زنجان با حضور جمعی از مقامات این استان، راه‏اندازی شد.به گزارش روابط‏عمومی بانک تجارت، علمدار مدیر شعب استان زنجان در مراسم افتتاح این باجه گفت: بانک تجارت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و تسهیل دسترسی نابینایان عزیز به خدمات بانکی، اقدام به راه‏اندازی باجه‏های ویژه ارائه خدمات به نابینایان و کم‏‌بینایان کرده است. وی افزود: در این باجه‌ امکان دسترسی آسان به کلیه خدمات شعبه‌ای برای شهروندان نابینا با استفاده از دستگاه‌های گویا، برجسته‏‏نگار و نمایشگرهای بریل فراهم شده و کمک شایانی به ارتقاء سطح امنیت در مبادلات بانکی این مشتریان کرده است. مشتریان نابینا وکم‏بینا می‌توانند بدون نیاز به حضور همراه از کلیه …
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ارائه خدمات بانکی به روشندلان در هشت شعبه بانک دی
با تجهیز پنج شعبه دیگر بانک دی به سامانه خدمات بانکی روشندلان، امکان ارائه خدمات به نابینایان در هشت شعبه این بانک امکان‌پذیر شد. به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، در راستای انجام مسوولیت‌های اجتماعی و ارائه‌ خدمات مطلوب و متناسب با شرایط اقشار مختلف جامعه و حفظ و رعایت حقوق شهروندی افراد معلول، سامانه خدمات بانکی روشندلان در پنج شعبه دیگر بانک دی راه‌اندازی شد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۸ / اجتماعی / بهزیستی / برای شکوفایی استعداد روشندلان تلاش شود / هرمزگان
همه باید برای شکوفایی استعداد روشندلان تلاش کنند
بندرعباس-ایرنا- استاندارهرمزگان با تاکید بر توانمندی های معلولان گفت: همه مسوولان دستگاه های اجرایی باید برای شکوفایی استعدادهای روشندلان تلاش کنند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
مسابقات گلبال جانبازان و روشندلان ارتش برگزار شد
به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العّباس (ع) و روز جانباز، مسابقات گلبال جانبازان و روشندلان ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۱/۲۱
معرفی فینالیست‌های مسابقات بین‌المللی قرآن
راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در بخش‌های بزرگسالان، روشندلان و دانش‌آموزان معرفی شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
انجام بیش از ۵میلیون تراکنش در «پات»
بیش از 41 سرویس روی پات فعال است و این موضوع به این معنی است که به‌طور متوسط هر ماه دو قابلیت اصلی روی پات اضافه شده است.به گزارش روابط عمومی شرکت ایران کیش، شهره آقابابایی، مدیر پروژه پات با بیان این مطلب افزود: زمانی که پروژه شروع شد پات 30 هزار کاربر داشت و امروز بیش از 3 میلیون و 400 هزار کاربر و بالای 5 میلیون تراکنش دارد. امیدواریم در فاز دوم هم با همین سرعت پیش برویم. وی با اشاره به جایزه نور بخش در مسوولیت‌های اجتماعی که به دلیل ارائه پات روشندلان به شرکت کارت اعتباری ایران کیش اعطا شد گفت: واقعیت این است که یکی از کارهای ما برای روشندلان بود تا بتوانند از این اپلیکیشن در گوشی‌هایشان استفاده کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •