چهارشنبه, ۷ آبان, ۱۳۹۹ / 28 October, 2020
عباس معمار نژاد
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
دکتر فرهاد دژپسند در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد و توجه ویژه ای را به صنایع نوین و دانش بنیان، که نقشی پیشران …
دکتر فرهاد دژپسند در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد و توجه ویژه ای را به صنایع نوین و دانش بنیان، که نقشی پیشران و کلیدی در اقتصاد کشور دارند، مبذول دارد / همچون سال گذشته پیگیری عملیات واگذاری اموال مازاد بانک صنعت و معدن مورد انتظار است.وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد.به نقل از روابط عمومی بانک رفاه؛ جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن با حضور دکتر فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، "عباس معمار نژاد" معاون بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی، …
دژپسند:بانک صنعت و معدن از نظر خدمات بانکداری باید مدرن و پیشرو باشد
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / حسین مهری / فرهاد دژپسند / وزارت امور اقتصادی و دارایی / عباس معمار نژاد / بانک صنعت و معدن
دژپسند:بانک صنعت و معدن از نظر خدمات بانکداری باید مدرن و پیشرو باشد
تهران- ایرنا-وزیر امور اقتصاد و دارایی در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن اظهار داشت: بانک صنعت و معدن از نظر اصول و خدمات بانکداری باید بانکی مدرن و پیشرو باشد.
سهام عدالت را به راحتی از دست ندهید
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
سهام عدالت را به راحتی از دست ندهید
عباس معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد در گفت و گو با صدا و سیما به مردم توصیه کرد که سهام عدالت را به راحتی از دست ندهند.
جزییات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / جزییات پرداخت وام / وام با سهام عدالت / وثیقه سهام عدالت
جزییات پرداخت وام با وثیقه سهام عدالت
شفقنا- معاون وزیر اقتصاد گفت بانک ها معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام عدالت را وام با نرخ سود ۱۸ درصد و دوره بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان پرداخت می کنند. عباس معمار نژاد در نشست خبریِ ارائه کارت اعتباری با...
ارایه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / بانک تجارت / کارت اعتباری سهام عدالت / بانک ملت / وزارت اقتصاد و امور دارایی / بانک صادرات / عباس معمار نژاد / بانک سپه / محمدرضا حسین زاده / سهام عدالت / بانک ملی ایران
ارایه کارت اعتباری، معادل ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت
تهران - ایرنا - معاون امور بانکی وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: تمامی بانک‌ها توافق کرده‌اند تا حداقل ۵۰ درصد ارزش روز کل سهام عدالت را بر مبنای کارت اعتباری در اختیار مشتریان خود بگذارند.
نقش صندوق تامین خسارات بدنی در افزایش اعتماد به صنعت بیمه
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / احمد امیرآبادی فراهانی / عباس معمار نژاد / معاونت امور بانکی بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد
نقش صندوق تامین خسارات بدنی در افزایش اعتماد به صنعت بیمه
تهران - ایرنا- رییس کل بیمه مرکزی گفت: صندوق تامین خسارت‌های بدنی به عنوان نهادی قوی با مدیریت علمی در کنار ارکان صنعت بیمه ایفای نقش می کند.
بانک ها موظف به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت هستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۶ / وزارت اقتصاد و دارایی / سهام عدالت / شبکه بانکی / عباس معمار نژاد
بانک ها موظف به ارائه کارت اعتباری با وثیقه سهام عدالت هستند
معمار نژاد، معاون امور بانکی وزارت اقتصاد در بخشنامه‌ای به مدیران عامل ۱۷ بانک درباره پذیرش سهام عدالت به عنوان وثیقه برای صدور کارت اعتباری مشتریان، اطلاع رسانی کرد.
پاسکاری اضافه پرداخت دارا یکم
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
پاسکاری اضافه پرداخت دارا یکم
در جریان فروش سهام دولت در قبال صندوق دارا یکم، برخی از افراد همزمان از طریق کارگزاری و بانک نسبت به خرید این سهام اقدام کردند، اما طبق مقررات قرار شد به هر نفر معادل 2میلیون تومان از سهام دارا یکم تخصیص پیدا کند و اضافه پرداخت این افراد به حسابشان برگردد. حالا، عباس معمار نژاد، معاون وزیر اقتصاد می‌گوید: این پول دست ما نیست و افراد باید برای دریافت اضافه پرداختی خود به بانک یا کارگزاری خود مراجعه کنند.
امکان معامله اولین صندوق واسطه‌گری مالی از چهارشنبه
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / بورس / صندوق EFT / عباس معمار نژاد
امکان معامله اولین صندوق واسطه‌گری مالی از چهارشنبه
عباس معمارنژاد در گفت‌وگو با فارس، در مورد اینکه قبلا گفته شده بود واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم که قرار بود از اول تیرماه وارد معامله شود، گفت: واحدهای اولین صندوق قابل معامله بورسی دولت موسوم به صندوق واسطه‌گری مالی یکم از روز چهارشنبه 4 تیر ماه 99 در بورس قابل خرید وفروش می‌شود. البته از فردا اول تیرماه نماد آن به نام دارایکم در بورس باز می‌شود و افراد می‌توانند ارزش آن را در پرتفو (ترکیب سهام) خود ببینند.
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بورس / صندوق ETF / عباس معمار نژاد
افزایش ۷۲ درصدی ارزش صندوق‌های ETF
عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و دارایی در گفتگو با مهر گفت: اگر کسی ۲ میلیون تومان در صندوق ETF پذیره نویسی کند، امروز ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان صاحب شده است. به عبارت داریم به هر فرد یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان سود می‌رسد. بنابراین، این را باید دهک‌های متوسط و پایین درآمدی بخرند و گرنه کسی که پولدار است شاید این افزایش اثری در زندگی او نداشته باشد اما اگر خانواده ۴ نفره، ۸ میلیون تومان بگذارد، یک ماه بعد که امکان فروش این سهام وجود دارد ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان سود می‌کند. البته این به ارزش امروز است و شاید تا ماه دیگر این ارزش بالاتر نیز برود.
ببینید | دولت دقیقا چقدر از دارایی‌هایش را در بورس نقد کرده؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / بورس / دولت / وزارت امور اقتصادی و دارایی
ببینید | دولت دقیقا چقدر از دارایی‌هایش را در بورس نقد کرده؟
عباس معمار نژاد معاون وزیر اقتصاد در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت : 7 هزار هزار میلیارد تومان دارایی دولت است که فقط یک هزار میلیارد آن وارد بورس شده است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۴
اظهارات معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در نشست خبری واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم (etf):
وزارت اقتصاد در حال حاضر هیچ برنامه ای برای تمدید مهلت پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) (واسطه گری مالی یکم) پس از تاریخ 31 اردیبهشت ماه ندارداظهارات معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد در نشست خبری واگذاری سهام دولت از طریق صندوق واسطه گری مالی یکم (etf): وزارت اقتصاد در حال حاضر هیچ برنامه ای برای تمدید مهلت پذیره نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) (واسطه گری مالی یکم) پس از تاریخ 31 اردیبهشت ماه ندارد / برآورد می شود حدود هشت میلیون نفر در پذیره‌نویسی واحد های سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) شرکت کنند / اگر تنها قرار بر کسب درآمد برای دولت بود، باید واگذاری سهم دولت در شرکت های عضو صندوق …
پیش بینی پذیره نویسی ۸ میلیون نفر در واگذاری سهام دولتی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / عباس معمار نژاد / سهام عدالت / سازمان بورس و اوراق بهادار
پیش بینی پذیره نویسی ۸ میلیون نفر در واگذاری سهام دولتی
تهران- ایرنا- معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه ارزش کل سهام صندوق واسطه‌گری یکم، ۳۲ هزار میلیارد تومان است، گفت: برآورد می شود حدود هشت میلیون نفر در این پذیره‌نویسی شرکت کنند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵ / محمدکاظم چقازردی / ابوالقاسم رحیمی انارکی / فرهاد دژپسند / عباس معمار نژاد / بانک سپه / بانک مسکن
مشارکت بانک‌های سپه و مسکن در احداث ۴۵۰۰ واحد مسکونی
تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه ساخته ۴ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی (امیدشهر) در شرق تهران میان بانک های سپه و مسکن به امضا رسید.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / صنعت / عباس معمار نژاد / استان قزوین / بانک
تملک ۱۲ هزار ملک از سوی بانک‌های کشور
قزوین - ایرنا - ۱۲ هزار ملک از سوی بانک های کشور تملک شده اند که از این میان ۱۴۰۰ مورد کاربری صنعتی، تجاری و کشاورزی دارند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۶ / کارتخوان / وزارت امور اقتصادی و دارایی / هپکو / عباس معمار نژاد / اقتصاد / بانک
واگذاری و ادغام ۱۰ هزار شعبه بانکی در سراسر کشور
تهران- ایرنا- معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:۱۰ هزار شعبه بانکی در سراسر کشور واگذار و ادغام خواهد شد که از محل آن ۸۰ هزار میلیارد تومان از منابع بانک ها آزاد می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
تصویب صورت های مالی سال 97 بانک ملی ایران
مجمع عمومی عادی سالانه بانک ملی ایران با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، عباس معمار نژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۵/۰۶
حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون: حرکت به سمت کسب و کار بانکداری مبتنی بر دیجیتال یک ضرورت است.
حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که پیش از ظهر امروز به اتفاق اعضاء هیات مدیره، مدیران ستادی و روسای ادارات مستقل این بانک در نشست با دکتر عباس معمار نژاد معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی و عباس مرادپور مدیر کل امور بانکی و بیمه وزارت امور اقتصادی در محل این وزارتخانه حضور یافتند.در این نشست که با موضوع "بانکداری آینده و تحول دیجیتال" برگزار گردیده بود، دکتر عباس معمار نژاد معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی ضمن تاکید بر این موضوع که در بانکداری دیجیتال کسب و کار و فرایند ها مورد توجه قرار می گیرد و این در حالی است که در بانکداری الکترونیک استفاده از فناوری برای خدمت به مردم مورد توجه بوده است اظهار داشت: در بانکداری دیجیتال بازیگران …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •