شنبه, ۲۲ شهریور, ۱۳۹۹ / 12 September, 2020
قاچاقچیان چوب
ببینید | قاچاقچیان چوب‌های جنگلی در دام نیروهای منابع طبیعی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / قاچاق / جنگل / استان مازندران
ببینید | قاچاقچیان چوب‌های جنگلی در دام نیروهای منابع طبیعی
در سال‌های اخیر در کنار حوادث و اتفاقاتی مانند سیل، آتش‌سوزی، آفات و بیماری ها، خشکسالی و... که باعث از بین رفتن جنگل‌ها می‌شود، همه روزه اخباری از حوزه قاچاق چوب نیز به گوش می رسد. گزارش ها حاکی از افزایش کشفیات چوب آلات قاچاق از جنگل هاست؛ چراکه بعد از طرح تنفس و همچنین با توجه به وضعیت بازار، قیمت چوب افزایش بسیار قابل توجهی داشته است.
برخورد شدید با تخریب کنندگان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
برخورد شدید با تخریب کنندگان منابع طبیعی و قاچاقچیان چوب
معاون امور جنگل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سازمان جنگل‌ها برای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و بویژه تخریب خاک با هیچ کس تعارف ندارد، زیرا این سازمان متولی امنیت زیستی کشور است.
خاک جنگل‌های شمال چند؟ / قاچاق چوب به قاچاق خاک تبدیل شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بازار قاچاق / جنگل‌های شمال / درختان جنگلی / قاچاق چوب
خاک جنگل‌های شمال چند؟ / قاچاق چوب به قاچاق خاک تبدیل شد
مصائب جنگل‌های شمال، تمامی ندارد، یک روز صدای اره‌های قاچاقچیان چوب از دل جنگل شنیده می‌شود و روزی دیگر، خاک آن را به تاراج می‌برند، این روزها مدل قاچاق از چوب به چوب و خاک تغییر پیدا کرده است. نوشته خاک جنگل‌های شمال چند؟ / قاچاق چوب به قاچاق خاک تبدیل شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
هر ۱۰ کیلوگرم خاک‌ جنگل‌های شمال ۲۰ هزار تومان!
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / جنگل‌های شمال / خاک جنگل‌ها
هر ۱۰ کیلوگرم خاک‌ جنگل‌های شمال ۲۰ هزار تومان!
ایسنا نوشت: مصائب جنگل‌های شمال، تمامی ندارد، یک روز صدای اره‌های قاچاقچیان چوب از دل جنگل شنیده می‌شود و روزی دیگر، خاک آن را به تاراج می‌برند. این ایام هم که دیگر مدل قاچاق از شکل سنتی آن کاملا تغییر کرده است، دیگر، کمتر نیسان یا کامیونی خواهید دید که الوارهای چوب‌های بی‌نظیر و گرانقیمت در پشت آن وجود داشته باشد و از ایستگاه‌های نگهبانی به آسانی بگذرد بلکه تفریح خانوادگی دلیلی شده تا جنگل‌های هیرکانی از درون تهی شود.
ویروس‌های‌ هیرکانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
ویروس‌های‌ هیرکانی
 سید محمد فخار- خبر‌نگار  آتش و قاچاق چوب در حال نابود کردن میراث 3میلیون ساله بشر در شمال ایران هستند. براساس آمار ارسال شده به روزنامه همشهری، در 4ماهه نخست امسال که تنها 10درصد آمار ابتدای سال تاکنون است، 1700هکتار از منابع طبیعی 3استان شمالی کشور شامل جنگل و مرتع در آتش خاکستر شد. اما این همه بخش از دست رفته جنگل‌های هیرکانی کشور نیست. قاچاقچیان چوب هم در قلب جنگل‌های گیلان و مازندران همچون یک ویروس نابودگر مشغول قطع درختان ارزشمندی هستند که از دوره سوم زمین‌شناسی باقی‌مانده و جایگزینی در …
تصاویر| جنگل‌های شمال از نقشه ایران پاک می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / قاچاقچیان چوب / جنگل‌های شمال ایران / جنگل‌های هیرکانی / چوب راش
تصاویر| جنگل‌های شمال از نقشه ایران پاک می‌شود؟
حسین روایتی از جنگل برایمان می‌گوید که در عین ناباوری باید شنید؛ می‌گوید قاچاقچی چوب به راحتی از نیمه‌های شب به جنگل زده و هنوز پس از ۲۰ ساعت برنگشته،...
کرونا طمع قاچاقچیان چوب را برانگیخت/ کاهش ۲۰۰ درصدی قطع درخت
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / استانی-اجتماعی / کروناویروس / قطع درختان / همه_باهم_علیه_کرونا
کرونا طمع قاچاقچیان چوب را برانگیخت/ کاهش ۲۰۰ درصدی قطع درخت
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان، با بیان اینکه برف، شیوع کرونا و تعطیلات عید دست به دست هم داده و موجب طمع قاچاقچیان چوب شد، گفت: همه ساله در ایام تعطیلات شاهد افزایش فعالیت قاچاقچیان هستیم.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
افزایش قاچاق چوب در جنگل‌های غرب کشور
پس از اجرای طرح تنفس جنگل در شمال کشور و ممنوعیت بهره‌برداری از جنگل‌های 3 استان گیلان، مازندران و گلستان، حالا قاچاقچیان چوب مسیرهای دیگری برای چوب‌تراشی و قطع درختان و قاچاق آنها انتخاب کرده‌اند. کامیون‌های حمل چوب‌ درختان باغ‌ها در منطقه الموت، باغ‌تراشی‌ها و حالا هجوم به جنگل‌های زاگرسی و جنگل‌های کردستان نتیجه مصون نماندن تمامی گستره جنگلی کشور از بهره‌برداری است. شاهرخ محمودی، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مریوان همین دیروز به ایسنا گفت که ۴ خودروی باری حامل چوب قاچاق درختان جنگلی …
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / جنگل هیرکانی
درختان در خطر انقراض شفت مورد طمع قاچاقچیان چوب
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شفت گفت: درختان در خطر انقراض شفت مورد طمع قاچاقچیان چوب هستند و قطع غیرقانونی آنهارا در خطر انقراض قرار دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / قاچاقچیان چوب / درگیری / عباس آباد / منابع طبیعی
ضاربان ماموران منابع طبیعی شهرستان عباس آباد دستگیر شدند
نوشهر- ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد از دستگیری ۲ نفر از ضاربان ماموران منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / قاچاقچیان چوب / مازندران / کالای قاچاق / جنگل های هیرکانی
کوچ قاچاق چوب در مازندران از وانت به خودرو سواری
ساری - ایرنا - قاچاق چوب که یکی از مشکلات و دردهای جنگل‌های مازندران است، این روزها با استفاده از خودروهای شخصی انجام می شود که مساله را دردآورتر می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / قاچاقچیان چوب / قائم شهر / جنگل های هیرکانی / منابع طبیعی
تیغ اره قاچاقچیان بر پیکره جنگل جلگه‌ای قائمشهر
ساری – ایرنا – چند روزی است درختان جنگل جلگه‌ای «اوجی تالار» شهرستان قائمشهر بار دیگر مورد تعرض افراد سودجو قرار گرفته و به گفته منابع محلی قاچاقچیان چوب بر شدت فعالیت خود افزوده‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۲ / محیط زیست / قاچاقچیان چوب / جنگل زدایی / تغییرات اقلیمی / جنگل
یک شکست جهانی خطرناک
جهان در مبارزه با جنگل‌زدایی شکست خورده. گزارش‌های جدید نشان می دهد نه تنها بشر نتوانسته نرخ جنگل‌زدایی را کاهش دهد بلکه کانون جدیدی در جنگل‌زدایی شکل‌گرفته است. ریه‌های زمین روز به روز بیشتر به نابودی نزدیک می‌شوند و این یک شکست جهانی برای همه ساکنان زمین است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
نماینده مجلس: برخورد قهری با قاچاقچیان چوب بدون توجه به نیازهای معیشتی مردم، بی فایده است
شفقنا- عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی مجلس، برخورد‌های قهری بدون توجه به نیاز‌های معیشتی مردم را در کاهش آمار قاچاق چوب بی‌تاثیر دانست. شریعت نژاد شمس الله شریعت نژاد در رابطه با افزایش قطع درختان در پی بالا رفتن قیمت چوب، گفت: با توجه به توقف بهره‌برداری از جنگل‌ها در قالب طرح تنفس جنگل‌ها، احتمال افزایش قاچاق چوب امری قابل […]
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
شدت عمل مبارزه با قاچاق چوب افزایش یافته است
تهران- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: وجود قاچاق چوب در جنگل را انکار نمی‌کنیم اما شدت عمل در برخورد با قاچاقچیان چوب را افزایش داده‌ایم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
چهار تصویر
همشهری آنلاین: آتش‌نشان در جدال با دوددر سنت پترزبورگ؛ صبح یک پلیکان در پارک لندن ، قاچاقچیان چوب در آمازون و اجرای پیانیست معلق سوئیسی در یک فستیوال
۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / فرماندهی نیروی انتظامی سمنان / قاچاقچیان چوب / سمنان / قاچاق / کالای قاچاق / پلیس
۱۰ تن چوب جنگلی از انباری خانه‌ای در سمنان کشف شد
سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: بیش از ۱۰ تن الوار چوب جنگلی قاچاق از انباری یک خانه در سمنان کشف شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / قاچاقچیان چوب / خلیل آقایی / سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور / جنگل های هیرکانی
تشکیل کارگروه مشترک قوه‌قضاییه و سازمان جنگل‌ها
تهران- ایرنا- رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ‏تهران پیشنهاد تشکیل کارگروهی متشکل از دفتر امور حقوقی سازمان و ‏دادگستری استان تهران را داد تا راهکارهای به حداقل رساندن پرونده‌ها را بررسی و اجرایی کنند که مورد استتقبال این نهاد قرار گرفت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۴ / قاچاقچیان چوب / خلیل آقایی / جنگل های هیرکانی
رئیس سازمان جنگل ها: عرصه به قاچاقچیان هیرکانی تنگ شد
تهران - ایرنا - رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با تاکید براینکه، حفاظت از عرصه های جنگلی ۴ استان هیرکانی و ۱۱ استان زاگرسی در سال جاری با قدرت بیشتری پیگیری می شود، تاکید کرد: در حال حاضر عرصه به قاچاقچیان هیرکانی تنگ شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹ / قاچاق چوب
شلیک هوایی توسط قاچاقچیان چوب در آزادشهر/ متخلفان فرار کردند
بامداد امروز تعدادی از قاچاقچیان چوب در شهرستان آزادشهر بعد از رویت نیروهای منابع طبیعی، با اسلحه شکاری اقدام به شلیک چند تیر هوایی کردند و از صحنه جرم متواری شدند.
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
نسبت منفی جنگل به جنگلبان در ایران
گروه ایرانشهر: کمبود نیروی انسانی و دستمزد پایین و خطراتی که جانشان را تهدید می‌کند، از قاچاقچیان چوب تا سوختن در آتش جنگل‌ها چالش‌هایی از میان صدها چالش جنگلبانی در کشور است. شغلی که نه امنیت دارد و نه پول. هر‌چه که جنگلبانان را به سوی این حرفه کشانده عشق به طبیعت ایران است؛ طبیعتی که دستخوش تغییرات فراوان است و به سوی نابودی پیش‌ می‌رود. جنگل‌هایی که هر روز از مساحت‌شان کاسته می‌شود. با این حال در این مساحت باقی‌مانده هنوز هم نسبت جنگلبان‌ها به جنگل‌ها به شدت منفی است. منابع طبیعی در هر کشوری جزو ثروت‌ها و دارایی‌های آن به حساب می‌آید. جنگل‌ها و مراتع یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی هستند که در حفظ و نگهداری آن باید برنامه‌ریزی و سپس اقدام کرد. البته متاسفانه در کشورهای در حال توسعه معمولا توجه …
۱۳۹۸/۰۱/۰۲
70 کوره زغال قاچاقچیان چوب در فارس نابود شد
شیراز- ایرنا- مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس در زمینه برخورد با قاچاقچیان چوب و هیزم در اراضی جنگلی استان گفت: 446 وسیله نقلیه و نیز 192 مورد از ادوات و تجهیزات قاچاق توقیف و 70 کوره زغالی امحا و محموله های غیر مجاز جنگلی نیز با دستور دادستان شهرستان ها توقیف شد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
هشدار دادستان بجنورد به قاچاقچیان چوب در خراسان شمالی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی به قاچاقچیان چوب در استان هشدار داد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •