چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
محمدصادق کوشکی
رفتار گستاخانه کشورهایی مثل کره جنوبی تقصیر دولت است!
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / محمدصادق کوشکی / ایران / مقام معظم رهبری / چالش های معیشتی / سناریوی تابستان داغ / سناریوی پاییز داغ / آمریکا / عربستان / رژیم صهیونیستی / تیرانا
رفتار گستاخانه کشورهایی مثل کره جنوبی تقصیر دولت است!
محمدصادق کوشکی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی معتقد است که مهمترین و اصلی‌ترین چالش و مشکل کنونی کشور مسائل اقتصادی و معیشتی است. اگر این مشکلات مدیریت و حل شود قطعاً سایر مسائل هم حل خواهد شد و افکار عمومی تا به این اندازه ملتهب نخواهد بود. اتفاقا چون مسائل اقتصادی و معیشتی افکار عمومی را به شدت درگیر کرده است دیگر مسائل جزئی هم می تواند افکار عمومی را به یک نقطه شکننده و اعتراض برساند. این همان نکته و واقعیتی است که دشمنان ایران اسلامی بر آن واقفند. لذا به موازات تشدید مشکلات اقتصادی به دنبال تحریک احساسات مردم در قالب مسائلی مانند قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، دو گانه محرم و سلامت و دیگر مسائل هستند.
«انباشت قدرت مرکب» تنها راه تقابل ایران با آژانش
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / محمدصادق کوشکی / ایران / برجام / آمریکا / شورای حکام آژانس / آژانس بین المللی انرژی اتمی / بازار ارز / ویروس کرونا
«انباشت قدرت مرکب» تنها راه تقابل ایران با آژانش
محمدصادق کوشکی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی این باور است که ما باید با انباشت قدرت یک ضمانت اجرایی و اهرم فشار را برای ارتقای توان چانه زنی سیاسی و دیپلماتیک با طرف مقابل در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایجاد کنیم.
محمد صادق کوشکی: صهیونیست‌ها به دنبال خلع سلاح علمداران انقلاب در لبنان هستند
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / مقاومت اسلامی / شورای امنیت / حزب الله لبنان / جروزالم پست / حشدالشعبی عراق / صهیونیسم / محمدصادق کوشکی / خلع سلاح حزب الله / انصارالله یمن / دولت لبنان
محمد صادق کوشکی: صهیونیست‌ها به دنبال خلع سلاح علمداران انقلاب در لبنان هستند
حزب الله پرچمدار و عمدار انقلاب اسلامی در غرب آسیاست. اگر این علم بر زمین بیفتد آنوقت خیلی حرکت انقلاب اسلامی سخت خواهد شد.
کوشکی: صدا و سیما در قد و قواره دانشگاه شدن نیست
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / دلیران تنگستان / پهلوی / رسانه ملی / سازمان صدا وسیما / شبکه سه سیما / جام جهانی فوتبال / دوران پهلوی / انقلاب اسلامی / جام جم / صدا و سیما
کوشکی: صدا و سیما در قد و قواره دانشگاه شدن نیست
مشکل ما فکر است. کسی که انقلاب را درک کرده باشد، با هر ابزار مشروعی تمام تلاشش را می‌کند تا پیام انقلاب را نشان دهد. بخش زیادی از تهیه کنندگان رسانه‌ها چنین چیزی را درک نکردند.
از این پس ما می‌توانیم فعالیت‌های دشمن را در منطقه رصد کنیم/ فعالیت‌های فضایی ایران به مدت شش سال تعطیل شد/ با ساخت و پرتاب ماهواره در هزینه‌هایمان صرفه‌جویی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / نیروی هوا فضای سپاه / امریکا / انگلیس / حزب الله لبنان / دفاع‌مقدس / ایالات متحده / سپاه پاسداران انقلاب اسلامی / رژیم صهیونیستی / انقلاب اسلامی / نیروی دریایی سپاه
از این پس ما می‌توانیم فعالیت‌های دشمن را در منطقه رصد کنیم/ فعالیت‌های فضایی ایران به مدت شش سال تعطیل شد/ با ساخت و پرتاب ماهواره در هزینه‌هایمان صرفه‌جویی می‌کنیم
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: فراموش نکنیم کشورهای بسیار بسیار فقیر تر و عقب مانده تری مانند اتیوپی و سودان در سال‌های مختلف توانسنتند ماهواره‌های مستقل داشته باشند.
سرنوشت شکایت رخشان بنی‌اعتماد از کوشکی
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / رخشان بنی‌اعتماد / محمدصادق کوشکی
سرنوشت شکایت رخشان بنی‌اعتماد از کوشکی
چندی پیش، پس از ماجرای انهدام هواپیمای مسافربری، محمدصادق کوشکی در برنامه جهان‌آرا که از شبکه افق پخش می‌شود، اظهارات توهین‌آمیزی درباره رخشان بنی‌اعتماد و باران کوثری مطرح کرد که با واکنش‌های زیادی در جامعه و افکار عمومی روبه‌رو شد و نهایتا دادخواهی رخشان بنی‌اعتماد را در پی داشت.
کوشکی: اصلاح‌طلبان به تخریب رقبا روی آورده‌اند
۱۳۹۸/۱۱/۱۲ / محمد صادق کوشکی / اصولگرایان / مجلس / سردار حاج قاسم سلیمانی / تلگرام / مجلس دهم / اصلاح طلبان / هیات علمی دانشگاه تهران / روحانی / ریاض
کوشکی: اصلاح‌طلبان به تخریب رقبا روی آورده‌اند
کارشناس مسائل سیاسی درباره ایجاد تبلیغات سوء اصلاح‌طلبان علیه اصولگرایان گفت:‌ شأن و اعتقادات نیروهای انقلابی اجازه نمی دهد وارد بازی کثیف جنگ تبلیغاتی شوند و با حریف مقابله به مثل کنند.
گرفتار دو‌قطبی مبتذل کوشکی - بنی اعتماد نشویم
۱۳۹۸/۱۱/۰۱
گرفتار دو‌قطبی مبتذل کوشکی - بنی اعتماد نشویم
رخشان بنی‌اعتماد از یک سو و محمدصادق کوشکی از سوی دیگر، دو نماد شاخص جریان‌های بسیار تندرویی هستند که در این ایام رفتارها و واکنش‌هایشان خیلی به چشم آمد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / ایران / زینب ابوطالبی / محمدصادق کوشکی / نادر طالب زاده / ایدئولوژی
"ایران" چیست و متعلق به کیست؟
دکتر بیژن عبدالکریمی دانشیار فلسفه و استاد دانشگاه درگفتگو با فرارو گفت: "یقین داشته باشید که هر جریان سیاسی ایی که از این منظر با روح مشترک ملت مقابله کند صد درصد سرنگون و نابود خواهد شد. ملت ما روحیه نجیب و سازگارانه‌ای دارد و در تاریخ خود ارزش‌های فرهنگی وتاریخی بزرگ و والایی را خلق کرده است. حال بگذریم که در سده های اخیر بسیاری از این ارزش‌ها لکه دار شده است. اما این ارزش‌ها در بن وجدان مغفوله اجتماعی و تاریخی ملت ما حضور دارد.»
کوشکی: عذرخواهی نمی‌کنم
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
کوشکی: عذرخواهی نمی‌کنم
شبکه افق در روزهای اخیر حاشیه‌های زیادی درست کرده و حتی می‌توان گفت عملکرد این شبکه باعث عصبانیت بیشتر مردم و افکارعمومی شده است؛ یکی از این حاشیه‌ها به حرف‌های محمدصادق کوشکی مربوط می‌شود.
کارشناس جنجالی افق: عذرخواهی نمی‌کنم؛ ذهن بعضی‌ها معیوب است | گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟
۱۳۹۸/۱۰/۲۶
کارشناس جنجالی افق: عذرخواهی نمی‌کنم؛ ذهن بعضی‌ها معیوب است | گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟
شبکه افق در روزهای اخیر حاشیه‌های زیادی درست کرده و حتی می‌توان گفت عملکرد این شبکه باعث عصبانیت بیشتر مردم و افکارعمومی شده است؛ یکی از این حاشیه‌ها به حرف‌های محمدصادق کوشکی مربوط می‌شود.
اعتراض شدید انجمن مستندسازان به توهین تلویزیون به رخشان بی‌اعتماد
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
اعتراض شدید انجمن مستندسازان به توهین تلویزیون به رخشان بی‌اعتماد
انجمن مستندسازان سینمای ایران در پی پخش سخنان توهین‌آمیز محمدصادق کوشکی مهمان برنامه شبکه افق در مورد یکی از فیلمسازان مطرح و پیشکسوت سینما، نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر و اعتراض شدید خود را به شرح زیر ابراز کردند.
استعفای برهم صالح باعث ایجاد خلاء قدرت در عراق نمی‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / استعفای برهم صالح / استعفای رییس جمهور عراق / محمدصادق کوشکی / ایران و عراق
استعفای برهم صالح باعث ایجاد خلاء قدرت در عراق نمی‌شود
یک کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به استعفای«برهم صالح» رئیس جمهور عراق از سمت خود گفت: استعفای رئیس جمهور عراق باعث ایجاد پیچیدگی جدی در بافت سیاسی عراق نمی شود؛ چراکه در این کشور این سمت بیشتر جنبه تشریفاتی دارد.
۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / محمدصادق کوشکی / ایران / آمریکا / تبادل زندانیان
بُرد دیپلماتیک واشنگتن و باخت تهران در تبادل زندانیان دو کشور
محمدصادق کوشکی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون تبادل زندانیان ایرانی و آمریکایی در بحبوحه تحریم‌های آمریکا و پیگیری سیاست فشار حداکثری کاخ‌سفید ضد جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که ذیل پروسه تبادل زندانیان میان ایران و ایالات متحده آمریکا، این واشنگتن بود که یک برد را برای خود رقم زد، چراکه ما ناچار شدیم یک جاسوس و مجرم آمریکایی را با یک دانشمند ایرانی مبادله کنیم. این کارشناس در ادامه می افزاید: سفر آقای روحانی به ژاپن و یا تحرکات دیپلماتیک عمانی ها و دیگر کشورهای جهان اگرچه می‌تواند برای مناسبات دو جانبه بین ایران و عمان و یا تهران و توکیو مثبت و سازنده باشد، اما فی نفسه هیچ گونه ارزشی در قالب پیگیری میانجیگرایانه در روابط ایران و آمریکا را نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۱ / حمله به آرامکو / محمدصادق کوشکی / ایران و عربستان / اانصارالله یمن
هدف سعودی‌ها از طرح اتهام علیه ایران در حمله به آرامکو، تقلیل قدرت انصارالله بود
یک کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به گزارش اخیر سازمان ملل متحد مبنی بر این‌که ایران در حمله به آرامکو؛ تاسیسات نفتی عربستان سعودی نقشی نداشته است، گفت: پیش از انتشار این گزارش خود آمریکایی‌ها و عربستانی‌ها نیز می‌دانستند که این حرکت ربطی به ایران ندارد ولی در راستای اهداف و منافع‌شان این ادعاها را توسط رسانه‌های وابسته به خود مطرح کردند.
۱۳۹۸-۰۹-۱۴
حضور غیر منتظره هادی غفاری؛ کلید چرخانی رسایی
چهارشنبه چهارمین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس بود و بیش از روزهای گذشته شاهد حضور چهره‌های نام آشنا و مطرح اصلاح‌طلب و اصولگرا بودیم. جایی که چهره‌هایی چون حجت‌الاسلام هادی غفاری، مهدی شیخ، محمدرضا خباز و داریوش قنبری از چهره‌های اصلاح‌طلب و حمید رسایی و محمدصادق کوشکی از چهره‌های اصولگرا به ثبت نام در انتخابات پرداختند. در همین راستا سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور اظهار داشت: «مجموع داوطلبان انتخابات در چهار روز گذشته به 4781 نفر رسید که 88 درصد مردان و 12 درصد را زنان تشکیل می‌دهند.»
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
رونمایی از نیروهای انتخاباتی احمدی نژاد!
در لیست مردمی پویش گام دومی دعوت جوانان انقلابی، نام افرادی مانند احمد وحیدی (سرلیست)، وحید جلیلی، علی باقری، مهدی محمدی، حسین آبنیکی، فواد ایزدی، یاسر جبرائیلی، محمدصادق کوشکی و محمدهادی زاهدی به چشم می‌خورد.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹
احمدی‌نژاد با چه نیرو‌هایی به میدان می‌آید؟/ پشت پرده بازی جدید محمود احمدی نژاد
این گمانه‌زنی‌ها چندان دور از واقعیت هم نیست، زیرا چند روز پیش خبر انتشار لیست مردمی پویش گام دومی دعوت جوانان انقلابی از نیرو‌های متخصص ولایی برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم منتشر شد که از میان نام‌های این لیست می‌توان به افرادی رسید که در دوران ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد دارای عنوان بوده‌اند؛ نام افرادی مانند احمد وحیدی (سرلیست)، وحید جلیلی، علی باقری، مهدی محمدی، حسین آبنیکی، فواد ایزدی، یاسر جبرائیلی، محمدصادق کوشکی و محمدهادی زاهدی در لیست منتشرشده به چشم می‌خورد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / برجام / کاهش تعهدات ایران در برجام / گام چهارم ایران / محمدصادق کوشکی
لزوم غنی‌سازی ۲۰درصد در گام چهارم
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: ایران باید در «گام چهارم» غنی‌سازی ۲۰ درصد را آغاز کند.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اصلاح طلبان / اصولگرایان / محمدرضا باهنر / غلامعلی حداد عادل
فعال سیاسی اصولگرا به باهنر و حدادعادل: جایگاهی ندارید، به فکر بازنشستگی باشید/ روایت لاهوتی از فعالیت‌های انتخاباتی قالیباف
اعتماد آنلاین نوشت: محمدصادق کوشکی گفت: آقایان باهنر و حداد عادل تلاش می‌کنند طیف متبوع‌شان در مناسبات انتخاباتی حرف بیشتری برای گفتن داشته باشند،‌ اما باید گفت امثال باهنر و حداد عادل چون در بین مخاطبان اصولگرایی جایگاهی ندارند باید به فکر بازنشستگی باشند.
۱۳۹۸/۰۶/۳۰
تیم‌ فوتبال نوجوانان ایران با ۶ امتیاز صدرنشین شد
شفقنا ورزشی – دیدار تیم‌های فوتبال نوجوانان ایران و فلسطین با پیروزی ۲ بر یک به سود شاگردان عبدی به پایان رسید. ترکیب اولیه تیم فوتبال نوجوانان کشورمان برابر فلسطین به شرح‌ زیر است:  محمدصادق صالحی، محمدمهدی محمدی، سینا قاسمی، امیرحسین ثقفی، محمدرضا صلاحی، فردین بحری، عرشیا کریمی، یادگار رستمی، امیر ابراهیم زاده، ایمان دانش، علی اکبر رنجبر.  به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دومین دیدار تیم فوتبال نوجوانان کشورمان در چارچوب مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی زیر‌۱۶سال آسیا مقابل فلسطین به دلیل قطعی برق یکی از سکوهای پروژکتورهای ورزشگاه شهید حاج‌بابایی با حدود ۱۵دقیقه تاخیر آغاز  شد. نیمه اول پس از شروع مسابقه از سوی تیم فلسطین اولین موقعیت خوب برای شاگردان حسین عبدی ایجاد شد اما با کم دقتی یادگار رستمی توپ در داخل دروازه قرار نگرفت. در ادامه نیز بازی متعادل پیش رفت و چند موقعیت روی دروازه فلسطین ایجاد شد اما هیچکدام منجر به گل نشد.  …
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / اصولگرایان / مجلس شورای اسلامی / انتخابات مجلس
فهرست انتخاباتی منتسب به اصولگرایان تکذیب شد/کوشکی: کاندیدای مجلس نمی‌شوم/حاجی بابایی سکوت کرد
اعتماد آنلاین نوشت: فواد ایزدی و محمدصادق کوشکی حضورشان در لیست انتخاباتی منتشر شده در فضای مجازی را تکذیب کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۲۳ / دکتر محمدصادق کوشکی / ایران / برجام / انگلستان / آمریکا / کاهش تعهدات ایران در برجام
تخاصم لندن با تهران در سایه رقابت انگلستان با آمریکا است
محمد صادق کوشکی در گفت و گو با دیپلماسی ایرانی پیرامون تأثیرات اقدام جمهوری اسلامی ایران در کاهش تعهدات برجامی بر این باور است: اگر ...
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
نظرات محمدصادق کوشکی درباره سریال «لحظه گرگ و میش»
محمدصادق کوشکی، پژوهشگر و کارشناس مسائل فرهنگی معتقد است که سریال «لحظه گرگ و میش» از جمله کارهای خوش‌ساخت تلویزیون است که برای خلق شخصیت‌ها و ایجاد روند صحیح داستان، به تحقیق و مطالعه بیش‌تری نیاز داشته است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
در نشست «عربستان سعودی و رادیکالیسم قبیله‌ای» مطرح شد: تلاش بن سلمان برای ایجاد توسعه سیاسی با گذار از روحانیت وهابی
شفقنا- نشست «عربستان سعودی و رادیکالیسم قبیله‌ای» با حضور محمدصادق کوشکی و سیدمحمد هوشی سادات به همت کانون اندیشه جوان در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد. به گزارش شفقنا، در آغاز نشست، محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به ایراد سخن پرداخت و گفت: من بحثم را با یک عبارت از یک نشریه رسمی وابسته […]
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •