سه شنبه, ۲۴ تیر, ۱۳۹۹ / 14 July, 2020
مخابرات
افزایش ۱۱۴ درصدی حجم مصرفی اینترنت مخابرات کردستان
۱۲ ساعت قبل / مخابرات / اینترنت / استانی-اجتماعی
افزایش ۱۱۴ درصدی حجم مصرفی اینترنت مخابرات کردستان
مدیر مخابرات منطقه کردستان، با بیان اینکه اینترنت به عنوان یکی از کاربردی ترین تکنولوژی های جدید ارتباطی، مورد استقبال جامعه قرار گرفته است، گفت: مشتریان مخابرات منطقه کردستان نیز از این امر مستثنی نیستند که رشد ۱۱۴ درصدی متوسط حجم مصرفی اینترنت روزانه در هفته بیانگر این مهم است.
۲۲ ساعت قبل
بازدید مدیرمخابرات منطقه مرکزی از ادارات مخابرات شهرستانهای ساوه وزرندیه
اراک ـ کمال‌آبادی: ملک حسینی مدیر مخا برات منطقه مرکزی از ادارات مخابرات شهرستان های ساوه وزرندیه بازدید به عمل آورد.به گزارش اداره روابط عمومی مخا برات منطقه مرکزی در این بازدید، ملک حسینی علاوه بر دیداروگفتگو با همکاران ادارات مخا برات شهرستان های ساوه وزرندیه، با دکتر میزایی فرماندار شهرستان ساوه ملاقات نمودند وهمچنین در یکصدوبیست و دومین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که به ریاست استاندار مرکزی در شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان زرندیه برگزار شد، شرکت نمود.بر پایه این گزارش بازدید ملک حسینی، از مراکز تابعه ، طبق برنامه زمانبندی مربوطه، بصورت هفتگی انجام می شود.
آیا دکل های مخابراتی ضرر دارند؟
۳۱ ساعت قبل / دکل مخابراتی / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی
آیا دکل های مخابراتی ضرر دارند؟
مدیر مرکز مخابرات منطقه کرمان در خصوص آسیب رسان بودن و زیان بار بودن دکل‌های تلفن همراه و مخابراتی در سطح شهر گفت: دکل‌های تلفن همراه تحت استانداردهای خاصی هستند که سازمان بهداشت جهانی آنها را تایید کرده و تاکنون هیچگونه ضرر خاصی ناشی از وجود این نوع دکل ها اثبات نشده است.
فاز ۸ توسعه شبکه ارتباطات سیار در یزد عملیاتی شد
۳۷ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / مخابرات / یزد / تلفن همراه
فاز ۸ توسعه شبکه ارتباطات سیار در یزد عملیاتی شد
عملیات توسعه پوشش شبکه همراه اول با اجرای فاز هشت در استان یزد آغاز و اولین سایت آن راه‌اندازی شد.
تسلط گروه‌های "قسد" بر مرکز مخابرات روستایی در حسکه سوریه
۲ روز قبل / حسکه / کردهای سوریه
تسلط گروه‌های "قسد" بر مرکز مخابرات روستایی در حسکه سوریه
گروه‌های "قسد" صبح امروز (یکشنبه) به زور سلاح مرکز مخابرات روستای صفیا در شمال حسکه را به کنترل خود درآوردند.
به روزرسانی ایستگاه فضای دوردست ناسا در استرالیا
۲ روز قبل / فضا / ایستگاه فضایی بین المللی / ناسا / دکل مخابراتی
به روزرسانی ایستگاه فضای دوردست ناسا در استرالیا
تهران - ایرنا - سازمان فضانوردی ناسا ایستگاه فضای دوردست خود را در استرالیا به‌روزرسانی کرد.
مراقب تماس‌های ناشناس سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های بانکی باشید
۲ روز قبل / استانی-اجتماعی / زنجان / مخابرات
مراقب تماس‌های ناشناس سوءاستفاده‌کنندگان از حساب‌های بانکی باشید
مسئول اطلاع‌رسانی مخابرات منطقه زنجان گفت: مشترکان مراقب تماس‌های ناشناس برای سوء استفاده از حساب‌های بانکی باشند.
۲ روز قبل
اینترنت تمرین کن سرعتت بره بالا
سرعت اینترنت کند شده است و گلایه کاربران توییتر فارسی بسیار. آنهایی که از «اینترنت ملی» می‌ترسند یا فیلترینگ بیشتر سایت‌ها، توییت‌های نگران‌کننده می‌نویسند و بقیه هم از مشکلات‌شان با کندی اینترنت می‌گویند. دورکاری و وابستگی بیشتر به اینترنت در روزهای اپیدمی کرونا هم، مساله نگران‌کننده دیگر کاربران توییتر فارسی است. هشتگ «اینترنت ضعیف» در چنین شرایطی داغ شده است و آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «ترکیب سایت داخلی و اینترنت ضعیف یک وسیله شکنجه به حساب میاد»، ‌«دوستان اینترنت شما هم هر روز ضعیف‌تر می‌شه یا من الکی استرس گرفتم»، ‌«وقتی نت ضعیف می‌شه و فیلترشکن‌ها …
۲ روز قبل
مراسم افتتاح پایگاه مقاومت بسیج در مخابرات منطقه خوزستان
طی مراسمی با حضور تنی چند از مسئولین بسیج ادارات سپاه ولیعصر (عج) و مدیران استانی و مسئولان مخابرات، پایگاه مقاومت بسیج مخابرات منطقه خوزستان افتتاح شد.طی مراسمی با حضور حجت الاسلام قربانی مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سرگرد پاسدار نادر محمد میسی مسئول سازمان بسیج ادارات و کارمندان سپاه ولیعصر(عج)، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیر مخابرات منطقه خوزستان، معاونین و مدیران و مسئول حوزه بسیج شهید باهنر، پایگاه مقاومت بسیج مخابرات منطقه خوزستان افتتاح و مهدی حجازی به عنوان سرپرست این پایگاه معرفی و منصوب شد.مدیر مخابرات منطقه خوزستان در این مراسم ضمن خوشامد گویی و حمایت همه جانبه از بسیج در مخابرات گفت تشکیل پایگاه مقاومت بسیج انشالله مایه خیر و برکت برای مخابرات و پیشبرد اهداف عالیه …
۲ روز قبل
آخرین وضعیت شرکت‌های سوئدی در ایران
سوئد یکی از شرکای تجاری ایران بود که بعد از برجام سطح روابط تجاری دو کشور به رتبه خوبی رسیده بود، اما با بازگشت تحریم‌های آمریکا بار دیگر مشکلات یکی یکی سربرآوردند؛ سفیر سوئد در ایران می‌گوید اگر مشکلات هست، امید هم هست. به‌گفته ماتیاس لنتز در شرایط حاضر روابط اقتصادی ایران و سوئد در حوزه‌های پزشکی، داروسازی، صنایع غذایی، مخابرات و خودروسازی ادامه دارد.
۲ روز قبل
سرویس رومینگ بدون اطلاع مشترکان فعال نمی‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات انتشار برخی اخبار در مورد فعال‌سازی سرویس رومینگ توسط اپراتورها بدون اطلاع مشترکان را تکذیب کرد و گفت: تعرفه‌‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور محاسبه می‌شود. به گزارش شرکت مخابرات ایران، مجید صدری اظهار کرد: در مسافرت به کشورهای خارجی، با استفاده از سیم‌کارت کشور مقصد، از تعرفه‌های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می‌شود، اما اگر مسافران بخواهند از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند، تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای آنها محاسبه می‌شود.
۲ روز قبل / ایران / پیامک / شرکت مخابرات / مسافران / zwnj
تنها درصورت خروج از کشور تعرفه‌ها رومینگ می‌شود
به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می‌شود و صرفا با فعال بودن رومینگ اپراتورها، تعرفه بین‌الملل محاسبه نخواهد شد.
تعطیلی یک مرکز مخابراتی در تهران به علت شیوع ویروس کرونا
۳ روز قبل / مخابرات تهران / ویروس کرونا / تعطیلی ادارات
تعطیلی یک مرکز مخابراتی در تهران به علت شیوع ویروس کرونا
مرکز مخابرات شهید قندی در تهران به علت شیوع ویروس کرونا به مدت یک هفته تعطیل شد.
محاسبه تعرفه رومینگ برای مکالمات داخل کشور صحت ندارد
۳ روز قبل
محاسبه تعرفه رومینگ برای مکالمات داخل کشور صحت ندارد
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت : محاسبه تعرفه رومینگ برای مکالمات داخل کشور صحت ندارد و این خدمات از زمان فعالسازی لحاظ نمی شود.
مدیرعامل مخابرات: تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکان محاسبه می‌شود
۳ روز قبل / مخابرات / مدیرعامل مخابرات
مدیرعامل مخابرات: تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکان محاسبه می‌شود
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اظهار داشت: در مسافرت به کشور‌های خارجی، با استفاده از سیم‌کارت کشور مقصد، از تعرفه‌های آن کشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامک و دیتا استفاده می‌شود، اما اگر مسافران بخواهند از سیم‌کارت‌های ایرانی استفاده کنند، تعرفه‌های رومینگ تنها در صورت خروج از کشور برای مشترکین محاسبه می‌شود.
تخلیه قبض تلفن های ثابت در اصفهان
۳ روز قبل / استانی-اقتصادی / تلفن ثابت
تخلیه قبض تلفن های ثابت در اصفهان
سرپرست اداره فروش خانگی (تلفن ثابت) مخابرات منطقه اصفهان گفت: مشترکین تلفن ثابت قادر هستند نسبت به دریافت و آگاهی از صورتحساب تلفن های ثابت از طریق سامانه تلفنی ۲۰۰۰ اقدام کنند.
۳ روز قبل / حمل و نقل / خودرو / شیر / صنایع غذایی / مخابرات
بازدهی ۸ درصدی بورس در هفته‌ای که گذشت
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۱۸ خردادماه) به عدد یک میلیون و ۷۵۳ هزار واحد رسید و در مقایسه با پایان هفته گذشته بیش از 8 درصد، بازدهی را تجربه کرد.
۳ روز قبل / ایران / پیامک / شرکت مخابرات / مخابرات / مشکلات
اخبار
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: «مراجعه حضوری برای دریافت سرویس VDSL در مناطق مختلف مخابرات تهران پذیرفتنی نیست و متقاضیان باید درخواست خود را به صورت ثبت‌نام غیرحضوری اعلام کنند.»
سوءاستفاده از آشفتگی بازار گوشی ادامه دارد
۳ روز قبل / بودجه / قاچاق / مخابرات / موبایل / نرخ ارز
سوءاستفاده از آشفتگی بازار گوشی ادامه دارد
هفته گذشته با روزهای سختی برای بازار موبایل و خریداران این کالا همراه بود. در حالی که با افزایش نرخ ارز، صرف‌نظر از افراد متمکنی که دغدغه‌های مالی کمتری دارند، می‌توانند هر زمان که بخواهند گوشی‌ خود را عوض کرده و مدل جدیدتری بخرند،
"کارگروه تدوین سند افزایش قدرت خرید مستمری‌بگیران" تشکیل شود
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
"کارگروه تدوین سند افزایش قدرت خرید مستمری‌بگیران" تشکیل شود
ایلنا: رئیس کانون بازنشستگان شرکت مخابرات راه دور شیراز، گفت: سال گذشته شکاف میان حداقل درآمد و کف هزینه‌های خانوارهای بازنشستگان حدود ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود…
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
یک روز در مخابرات
سعید مروتی _ روزنامه‌نگار تلفن منزل یکطرفه شده. تماس با شماره اعلام‌شده از سوی مخابرات، نتیجه‌ای در پی ندارد. فرستادن پیامک برای سرشماره فلان هم بی‌پاسخ می‌ماند. چاره‌ای نیست جز رفتن به مخابرات شهیدباهنر. به مقصد که می‌رسم متوجه می‌شوم مشترکان محترم باید به محل دیگری مراجعه کنند. مکان تازه خوشبختانه دور نیست ولی متأسفانه بسیار شلوغ است. ظاهراً دیشب تلفن ثابت خیلی‌ها قطع شده. یکی از کارکنان مخابرات دم در ایستاده تا کسی وارد نشود. به هر حال در این شرایط کرونایی هرچه تجمع افراد کمتر باشد بهتر است. …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
خسارت دو میلیارد پوندی انگلیس به دلیل حذف هوآوی از برنامه 5G
تخمین زده می‌شود حذف تجهیزات هوآوی از زیربنای شبکه 5G انگلیس، حدود 2 میلیارد پوند به صنعت مخابرات این کشور خسارت بزند و منجر به قطعی گسترده سرویس را شود. به گزارش تلگراف، جدا کردن تجهیزات هوآوی از زیربنای شبکه 5G انگلیس به قطعی سیگنال موبایل و هزینه‌ای دو میلیارد پوندی به صنعت مخابرات این کشور منجر می‌شود. جیمز بارفورد مدیر بخش شرکت‌های مخابراتی در شرکت «اندرز آنالایسیس» این تخمین را انجام داده است.
سقوط دکل مخابراتی در خیابان حکیمیه تهران
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / دکل مخابراتی / سازمان آتش‌نشانی
سقوط دکل مخابراتی در خیابان حکیمیه تهران
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از سقوط یک دکل مخابراتی در محله حکیمیه تهران خبر داد. نوشته سقوط دکل مخابراتی در خیابان حکیمیه تهران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
مخابرات منطقه گلستان جزء دستگاههای خوشنام استان میباشد
در دیدار شهمرادی با استاندار گلستان در خصوص راهکارهای توسعه هر چه بیشتر ارتباطات مخابراتی در استان بحث و تبادل نظر شد.در دیدار غلامعلی شهمرادی مدیر مخابرات منطقه گلستان با هادی حق شناس استاندار محترم استان که در دفتر استاندار برگزار شد، راهکارهای لازم برای توسعه هر چه بیشتر مخابرات در استان بررسی و مقرر شد حمایتهای لازم در این خصوص از سوی استانداری گلستان صورت پذیرد.استاندار گلستان با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گلستان از دستگاههای خوشنام استان است گفت : با فعالیتهای انجام شده در چند سال اخیر میتوان مخابرات را از دستگاههای خدمت رسان موفق و خوشنام دانست و باید این مسئله تداوم یابد و مردم از بهترین امکانات و خدمات مخابراتی بهره مند شوند. وی مخابرات را مبنای توسعه زیرساخت استان دانست و اشاره کرد: …
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / انگلیس و هواوی / تحریم هواوی
چرخش سیاست انگلیس درباره هوآوی با فشار دستگاه امنیتی
به گزارش فارس به نقل از راشاتودی،‌گزارشات حاکی از آن است که دولت انگلیس در چرخشی آشکار قصد دارد استفاده از تجهیزات هوآوی در شبکه نسل پنجم مخابرات این کشور را تا پایان سال جاری متوقف کند.
سامانه ارتباط مردمی ۲۰۲۱ مخابرات دچار اختلال شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سامانه ارتباط مردمی ۲۰۲۱ مخابرات دچار اختلال شد
مخابرات منطقه تهران از بروز مشکل فنی و اختلال در سامانه ارتباط مردمی ۲۰۲۱ خبر داد.
آخرین درخواست حاج احمد متوسلیان از شهید بروجردی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی) / شهیدان دفاع مقدس و انقلاب اسلامی / احمد متوسلیان
آخرین درخواست حاج احمد متوسلیان از شهید بروجردی چه بود؟
ایسنا نوشت: سرتیپ دوم پاسدار سعید الفتی که در سال ۱۳۶۲ مسئول مخابرات تیپ ویژه شهدا در دوران دفاع مقدس بوده است از شهید بروجردی در مورد جاویدالاثر حاج احمد متوسلیان خاطره‌ای نقل کرده است. به گفته سردار الفتی نقل این خاطره در بعضی از کتاب‌ها وجود دارد ولی بنده بدون واسطه این مطلب را از شهید بزرگ میرزا محمد بروجردی، مسیح کردستان، شنیده‌ام.
زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطات دریایی سواحل مکران در حال توسعه است
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / سواحل چابهار و کنارک / سیستان و بلوچستان / چابهار / سازمان بنادر و دریانوردی / سواحل مکران در مسیر توسعه
زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطات دریایی سواحل مکران در حال توسعه است
چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و ارتباطات دریایی نوار ساحلی در قالب پروژه‌های مخابرات دریایی سواحل مکران در حال توسعه است.
اتصال فرمانداری‌های اصفهان به شبکه فیبر نوری برای تحقق دولت الکترونیک
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / استانی-اقتصادی / فیبرنوری / مخابرات / دولت الکترونیک
اتصال فرمانداری‌های اصفهان به شبکه فیبر نوری برای تحقق دولت الکترونیک
براساس تفاهم نامه استانداری و مخابرات، تمام فرمانداری های استان اصفهان به منظور تحقق دولت الکترونیک به شبکه فیبر نوری شرکت مخابرات ایران متصل شدند.
رشد 5522 درصدی تعداد روستاهای دارای ADSL در کردستان
۱۳۹۹/۰۴/۱۶ / مخابرات / استانی-اجتماعی
رشد 5522 درصدی تعداد روستاهای دارای ADSL در کردستان
مدیر مخابرات منطقه کردستان با اشاره به اهمیت و نقش سرویس ها و محصولات مخابراتی در زندگی روزمره مردم، گفت: بر اساس رسالت کاری و جلب رضایت مشتریان در حوزه توسعه و گسترش تعداد روستاهای دارای ADSL اقدامات چشمگیری در روستاهای استان صورت گرفت که رشد پنج هزار و ۵۲۲ درصدی این شاخص مهر تاییدی براین مهم است.
جایگاه دوم یزد از سهم بازار تلفن همراه در کشور
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / استانی-اقتصادی / مخابرات / نماینده مردم اردکان / بازار تلفن همراه
جایگاه دوم یزد از سهم بازار تلفن همراه در کشور
مدیر مخابرات استان یزد کسب رتبه دوم کشوری از سهم بازار تلفن همراه را از موفقیت‌های این استان برشمرد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
شبکه ارتباطی همراه اول در خوزستان توسعه یافت
با نصب و ارتقای تکنولوژی و راه اندازی این سایت‌ها پوشش و اینترنت پرسرعت همراه اول، شبکه ارتباطات سیار در خوزستان توسعه و تقویت شد.به منظور توسعه و تقویت شبکه ارتباطات سیار و رفع مشکلات پوشش آنتن دهی وبرخورداری شهروندان از خدمات مطلوب و شبکه پرسرعت همراه اول ودر راستای جلب رضایت مشترکان در استان با همت وتلاش کارشناسان متخصص مخابرات منطقه خوزستان 20 سایت پرسرعت شهری و جاده ای-روستایی دیگر در مناطق پرترافیک نصب و راه اندازی شد. براساس این گزارش در این مرحله از پروژه توسعه فاز ۸ سایت های همراه اول شهری و جاده ای- روستایی در شهرستان های اهواز ، دزفول ، ، شوش ، رامهرمز ، آبادان ، خرمشهر ، ، اندیمشک ، هندیجان ، بهبهان ، امیدیه ، باغملک ، هویزه وحمیدیه تجهیزات فنی با تکنولوژی 2G و3G و4G بر روی 20 سایت …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری انگلیس در حوزه فضایی
دولت انگلستان قصد دارد برای توسعه برقراری اتصال اینترنتی، مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت «وان‌وب» سرمایه‌گذاری کند. دولت انگلستان به تازگی اعلام کرده در نظر دارد مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار روی پروژه شرکت «وان‌وب» (OneWeb) که در حوزه اکتشافات فضایی فعال است، سرمایه‌گذاری کند. شرکت «بهارتی اینترپرایز» (Bharti Enterprises) نیز که در زمینه مخابرات فعالیت دارد، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه به این پروژه اختصاص خواهد داد. وان‌وب، یکی از چند شرکتی است که روی پروژه برقراری اینترنت از فضا کار می‌کند و برای این پروژه، مجموعه ماهواره‌هایی را به‌کار می‌گیرد تا اتصال اینترنتی را روی زمین برقرار کند. این شرکت در نظر دارد مجموعه‌ای از ۶۵۰ ماهواره را به فضا بفرستد تا پوشش اینترنتی را در ناحیه شمالگان برقرار کند. وان‌وب تاکنون …
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دورکاری کارکنان شرکت مخابرات، در پی شیوع مجدد کرونا
با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا و افزایش موارد ابتلاء، دورکاری عمومی کارکنان در شرکت مخابرات ایران تا ۳۱ تیر ماه سال ۱۳۹۹ اعلام شد.
با عدم تخصیص ارز، امکان تحویل تجهیزات آی‌تی فراهم نیست
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / تجهیزات فناوری اطلاعات
با عدم تخصیص ارز، امکان تحویل تجهیزات آی‌تی فراهم نیست
کمیته سنا (سندیکای صنعت مخابرات ایران، نظام صنفی رایانه ای کشور، اتحادیه صادرکنندگان خدمات مهندسی، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران) با اعلام این‌که با عدم تخصیص ارز، امکان شرکت در هرگونه مناقصه و تحویل تجهیزات برای هیچ یک از اعضای این کمیته میسر نیست، خواستار تغییر این شرایط شد.
آموزش CEH (هکر کلاه سفید): آشنایی با فناوری بی‌سیم و مخاطرات پیرامون این فناوری
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آموزش CEH (هکر کلاه سفید): آشنایی با فناوری بی‌سیم و مخاطرات پیرامون این فناوری
زمانی که مفهوم بی‌سیم متولد شد، هک شبکه‌های بی‌سیم منحصراً پیرامون انتقال صدا و فیلم بود. صاحبان اولیه دیش‌های ماهواره‌ای C-band خیلی سریع متوجه شدند که این امکان وجود دارد که بدون پرداخت هزینه سیگنال‌های ویدیویی را به دست آورد. از این گذشته، صنعت مخابرات هرگز تصور نمی‌کرد که کاربران حانگی قادر خواهند بود با استفاده از دیش‌های ماهواره‌ای در منازل خود به دریافت و ارسال اطلاعات بپردازند. برای حل این مشکل راهکار رمزنگاری سیگنال‌ها پیشنهاد شد تا امکان دسترسی آزاد به سیگنال‌ها وجود نداشته باشد.
آخرین مصوبه‌ای که دیوان عدالت اداری باطل کرد: شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دولتی نیستند
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / دیوان عدالت اداری / شرکت مخابرات / اینترنت
آخرین مصوبه‌ای که دیوان عدالت اداری باطل کرد: شرکت‌های مخابراتی و اینترنتی دولتی نیستند
هیات عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یک مصوبه، دخالت «کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات» در الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای و تخصصی ارکان مدیریتی شرکت‌های تجاری ارائه دهنده خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات را رد کرد.
انحصار مخابرات در حوزه فیبر نوری و VDSL پایان یافته است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
انحصار مخابرات در حوزه فیبر نوری و VDSL پایان یافته است؟
آیا سرویس‌دهی در حوزه‌ی اینترنت خانگی برپایه‌ی فیبر نوری و VDSL از انحصار مخابرات خارج‌ شده ‌است؟ چه موانعی پیش ‌روی شرکت‌ها در راه‌اندازی اینترنت پرسرعت قرار دارد؟
رویارویی چین و آمریکا شدت گرفت
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / شرکت فناوری هواوی / ایالات متحده آمریکا / پکن
رویارویی چین و آمریکا شدت گرفت
پکن- ایرنا- براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات مخابرات آمریکا، شرکت های مخابراتی چینی «زد تی یی» و «هواوی» بزرگترین شرکت های ارتباطاتی این کشور «تهدید امنیتی» تلقی می شوند همزمان چین از آمریکا خواسته است دست از مداخله جویی در هنگ کنگ و تحت فشار قرار دادن شرکت های چینی اجتناب کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۳
مدیر مخابرات منطقه مرکزی با رییس مجمع نمایندگان استان مرکزی دیدار کرد
اراک ـ کمال‌آبادی: به گزارش اداره روابط عمومی مخابرات منطقه مرکزی ملک حسینی، مدیر مخابرات منطقه مرکزی به همراه مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی با کریمی ، نماینده مردم شریف شهرستان های اراک ،کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد .بر پایه این گزارش در ابتدای این دیدار لادن مهدوی، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی، گزارشی از مهمترین اقدامات و برنامه های وزارت ارتباطات در راستای توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، پروژه های پیشران اقتصاد دیجیتال و دولت الکترونیک ارائه کرد .در ادامه این دیدار ملک حسینی، مدیر مخا برات منطقه مرکزی اظهار داشت: کلیه مصوبات سفر وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات به استان مرکزی محقق شده است وبهره برداری از این طرح های مخا براتی در شهرستان …
فیلم | اقدام غیرمنتظره آذری جهرمی در برابر معترضان
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
فیلم | اقدام غیرمنتظره آذری جهرمی در برابر معترضان
ویدئوهایی در فضای مجازی دست به دست شد که جمعی از بازنشستگان مخابرات روبروی وزارت ارتباطات تجمع کرده‌اند و شعار می‌دهند. وزیر ارتباطات با مطلع شدن از این اتفاق جلسه کاری خود را نیمه کاره رها کرده و چند معترض را برای حضور در آمفی تئاتر وزارتخانه دعوت می‌کند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
اختصاص سود ۲۵۰ ریالی به ازای هر سهم شرکت مخابرات
مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت مخابرات ایران برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۸، برگزار و مبلغ ۲۵۰ ریال سود به ازای هر سهم مخابرات ایران به سهامداران اختصاص داده شد.
5G بسترساز توسعه کسب‌وکارهای جدید
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / تلویزیون / فناوری / مخابرات / وزارت ارتباطات و فناوری / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
5G بسترساز توسعه کسب‌وکارهای جدید
ایلنا: معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات با اشاره به مزایای این فناوری گفت: فناوری 5G سبب می‌شود تا علاوه بر افزایش سرعت و ارتقاء کیفیت ارتباطات و خدمات، ارائه…
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
تعویق برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت مخابرات ایران
مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت مخابرات ایران با دستور جلسه "انتخاب اعضای هیات مدیره" که قرار بود ۱۰ تیرماه سال جاری و همزمان با مجمع عادی سالیانه برگزار شود به ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۵ تیرماه ۹۹ موکول شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
درخواست ۱۷۵‌هزار مشترک برای ‏VDSL
به گفته مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، تاکنون ۱۷۵‌هزار مشترک برای تبدیل ‏از اینترنت ‏ADSL‏ به ‏VDSL‏ اعلام نیاز کردند که این شرکت درحال فراهم کردن امکانات است تا بتواند ‏تجهیزات را برای آنها دایر کند.‏ به گزارش ایسنا، یکی از راه‌های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی ‏VDSL‏ به جای ‏ADSL‏ است. ‏با این کار، بدون اینکه تجهیزات مشترک عوض شود، می‌توان تجهیزات را با استفاده از فیبر نوری به ‏نزدیک کاربران و سپس سیم مسی برد، اما با این کار فاصله کاربر تا مرکز مخابراتی کاهش پیدا می‌کند ‏و می‌توان سرعت را تا ۷۰ مگابیت افزایش داد.‏ محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بارها …
کمیته پیگیری مشکلات فعالان صنعت ICT تشکیل شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مخابرات / سازمان نظام صنفی رایانه ای / فناوری اطلاعات و ارتباطات / انجمن صنفی
کمیته پیگیری مشکلات فعالان صنعت ICT تشکیل شد
کمیته مشترک ۳ جانبه برای پیگیری مشکلات فعالان صنعت ICT با حضور سندیکای صنعت مخابرات ایران، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات تشکیل شد.
تجمع بازنشستگان مخابرات مقابل وزارت ارتباطات
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / بازنشستگان / تجمع اعتراضی / شرکت مخابرات ایران / محمدرضا بیدخام
تجمع بازنشستگان مخابرات مقابل وزارت ارتباطات
جمعی از بازنشستگان شرکت مخابرات ایران مقابل درب وزارت ارتباطات در خیابان شریعتی تهران تجمع کردند و خواستار پرداخت قانونی مطالبات خود شدند.
خبرخوش برای برای بازپرداخت معوقه مخابراتی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / مخابرات / شرکت مخابرات ایران / شرکت مخابرات
خبرخوش برای برای بازپرداخت معوقه مخابراتی‌ها
هیئت مدیره شرکت مخابرات بالاخره مصوبات آذرماه سال گذشته درباره رفاهیات بازنشستگانش را امضا کرد.
کارکنان و بازنشستگان مخابرات تهرانی خواستار پرداخت قانونی حقوق و مزایا شدند/ سخنگوی مخابرات: بررسی مطالبات را آغاز کرده‌ایم
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کارکنان و بازنشستگان مخابرات تهرانی خواستار پرداخت قانونی حقوق و مزایا شدند/ سخنگوی مخابرات: بررسی مطالبات را آغاز کرده‌ایم
ایلنا: یک فعال صنفی مخابرات از تجمع همکاران خود در تهران خبر داد. به گفته‌ی او، خواسته‌ی اصلی اجرای قانون است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
مـــــــرور
 بر اساس تصمیمات آخرین جلسه کارگروه ستاد تنظیم بازار قیمت شیر خام بین ۲۲ تا ۲۸‌درصد افزایش یافت که بر مبنای آن قیمت اقلام پرمصرف لبنی که مشمول قیمت‌گذاری هستند نیز اعلام شد.  نایب‌رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی گفت: «با وضع فعلی نهاده‌ها، قیمت مرغ زنده به بیش از ۱۴‌هزار تومان خواهد رسید و اگر ضریب ۱.۴۵ را هم برای تبدیل مرغ زنده به گرم اعمال کنیم، قیمت مرغ گرم در بازار از ۲۰‌هزار تومان عبور خواهد کرد.  رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر اینکه تعادل به بازار ارز برخواهد گشت، گفت: «طی چند روز گذشته صدها‌میلیون دلار از سوی بازارساز در بازار عرضه شد.  مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب استان تهران گفت: «قیمت تمام‌شده آب …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
هفتمین برنامه زنده اینستاگرامی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، روز یکشنبه، ۸ تیر ماه ۹۹، ساعت ۲۱ برای بار هفتم، برنامه زنده اینستاگرامی در صفحه شخصی خود خواهد داشت.
متهمی که با مکالمه غیرمجاز تلفنی به خارج، ۲ میلیارد تومان خسارت به مخابرات زد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پلیس / پلیس فتا / شرکت مخابرات / کلاهبرداری / مخابرات
متهمی که با مکالمه غیرمجاز تلفنی به خارج، ۲ میلیارد تومان خسارت به مخابرات زد
تسنیم نوشت: رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از بازداشت یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد.
قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / پلیس فتا / شرکت مخابرات / داود گودرزی / کلاهبرداری
قاچاقچی مکالمات تلفنی در پایتخت دستگیر شد
رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری یک قاچاقچی مکالمات تلفنی خبر داد و گفت: این متهم ۲۰ میلیارد ریال خسارت به شرکت ارتباطات زیر ساخت تحمیل کرده است.
راه اندازی نمونه آزمایشی ۵G تا دو هفته آینده
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
راه اندازی نمونه آزمایشی ۵G تا دو هفته آینده
وزیر ارتباطات گفت: نمونه آزمایشی ۵G طی دو هفته آینده در مرکز تحقیقات مخابرات ایران راه اندازی می‌شود. مطابق با اهداف شبکه ملی اطلاعات باید ۲۰ درصد ارتباطات تا سال ۱۴۰۴ روی تکنولوژی‌های نوین، ارائه شود.
راه اندازی نمونه آزمایشی 5G تا دو هفته آینده/ مکانیزمی طراحی کنید که سهم تولید کننده محتوا پرداخت شود/ همراه اول به سمت رفع انحصار حرکت کند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / ارتباطات و فناوری اطلاعات / ایران / سرمایه گذاری / مخابرات / وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
راه اندازی نمونه آزمایشی 5G تا دو هفته آینده/ مکانیزمی طراحی کنید که سهم تولید کننده محتوا پرداخت شود/ همراه اول به سمت رفع انحصار حرکت کند
ایلنا: محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه امروز بزرگترین مرکز داده غرب و شمال غرب کشور با سرمایه گذاری همراه اول وارد مدار می…
با مردم
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
با مردم
 چرا هزینه‌های تلفن ثابت افزایش یافته است به‌عنوان شهروندی که مدام با اینترنت و تلفن سرکار دارم می‌خواهم از مخابرات سؤال کنم که کدامین خدمات خود را به کاربران درست ارائه می‌دهند که اکنون هزینه‌های تلفن ثابت را افزایش داده‌اند. اغلب خطوط حداقل در محل زندگی ما در بهترین حالت هم ناپایدار و دارای نویز هستند. دنیا بر مدار فیبرنوری، تماس تصویری رو تلفن‌ها و... حرکت می‌کند ولی در مخابرات ایران با وجود فیبر نوری، فقط سیستم‌های کنترل به‌روز شده و بستر همچنان قدیمی است و خدمات کاربردی و ارزشمند قابل تاملی …
۱۳۹۹/۰۴/۰۸
قرارداد شرکت مخابرات ماهواره‌ای ابوظبی با ایران
یک شرکت مخابرات ماهواره‌ای ابوظبی برای ارائه خدمات مخابراتی در ایران با شرکت مخابرات ایران قرارداد امضا کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت مخابراتی ماهواره‌ای «ثریا» این قرارداد را دیروز در تهران امضا کرد. این شرکت 500 میلیون دلار سرمایه‌ دارد و چندین شرکت بزرگ از کشورهای عرب خلیج‌فارس از‌جمله امارات متحده عربی صاحبان آن هستند. محمد عمران، مدیرعامل این شرکت پس از امضای این قرارداد در تهران اعلام کرد که براساس این قرارداد شرکت مخابرات ایران از طریق کارشناسان و متخصصان خود خدمات این شرکت را حمایت …
دومین مرکز داده بزرگ کشوری شبکه ملی اطلاعات در تبریز افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اجتماعی / مخابرات / شبکه اطلاعات / شبکه ملی اطلاعات / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات / محمدجواد آذری جهرمی / مراسم افتتاحیه
دومین مرکز داده بزرگ کشوری شبکه ملی اطلاعات در تبریز افتتاح می‌شود
بزرگ‌ترین مرکز داده غرب و شمال غرب شبکه ملی اطلاعات کشور روز یکشنبه به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
دیدارمدیر مخابرات منطقه گلستان با مدیرکل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس
غلامعلی شهمرادی با سرهنگ کاظمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس دیدار داشت .در این دیدار که در دفتر مدیر مخابرات منطقه گلستان انجام شد ، ابتدا غلامعلی شهمرادی با تاکید بر اینکه نقش دفتر حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس باید بیشتر از حفظ آثار باشد گفت: ارج نهادن به فعالیتهای ارزشی باید نهادینه گردد و همانند تمام دنیا میبایست افرادی که برای دفاع از سرزمین خود رشادت نشان داده اند ، گرامی داشته شوند. در ادامه کاظمی در خصوص تدوین و گردآوری نقش مخابرات در گام اول انقلاب مطالبی عنوان نمود و اظهار داشت ارتباطات در این مقطع زمانی و سالهای 1357 الی 1367 نقش بسزایی در پیشبرد اهداف نظامی داشته است. وی همچنین با ابراز این که آخرین حلقه نبرد برای یک رزمنده ثبت خاطرات نبرد است گفت : در این زمینه اقدامات …
ژنراتورهای برق اضطراری مخابرات یزد روشن شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اقتصادی / مخابرات / پیک مصرف برق
ژنراتورهای برق اضطراری مخابرات یزد روشن شد
یک مسئول در مخابرات منطقه یزد از راه‌اندازی ژنراتورهای برق اضطراری این شرکت به منظور حفظ پایداری شبکه برق در این استان خبر داد.
۶۰ دکل BTS تلفن همراه به ظرفیت موجود لرستان اضافه می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / استانی-اجتماعی / اینترنت / شرکت مخابرات ایران / وزارت ارتباطات
۶۰ دکل BTS تلفن همراه به ظرفیت موجود لرستان اضافه می‌شود
مدیر مخابرات منطقه لرستان گفت: ۶۰ دکل BTS تلفن همراه به ظرفیت موجود استان اضافه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
رشد4برابری حق اشتراک تلفن ثابت در تهران
علی ابراهیمی_دبیرگروه بازار آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دایربودن بیش از 28میلیون و 980هزار خط تلفن ثابت و ضریب نفوذ 34.89درصدی تلفن در کشورمان حکایت دارد؛ خدماتی که در بخش تلفن ثابت به شیوه‌ای انحصاری توسط شرکت مخابرات ایران و شرکت‌های مخابرات استانی در بخش مکالمات و دیتا ارائه می‌شود اما توسعه شبکه مخابرات و تغییر بستر ارائه خدمات از کابل مسی به فیبر نوری از یک سو ، رشد روزافزون هزینه‌های ارائه خدمات تلفن ثابت و از سوی دیگر تأکید دستگاه‌های نظارتی بر تثبیت نرخ خدمات ارائه …
راه‌اندازی اینترنت پرسرعت بر پایه تکنولوژی FTTH در خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-اجتماعی / اینترنت / مخابرات
راه‌اندازی اینترنت پرسرعت بر پایه تکنولوژی FTTH در خراسان جنوبی
 سرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی از راه‌اندازی اینترنت پرسرعت بر پایه تکنولوژی FTTH به منظور افزایش  کیفیت سرویس‌های اینترنت خبر داد و گفت: با تلاش همکاران مخابرات منطقه، جهت رفاه مشترکین در روزهای کرونایی، با نصب پورت دیتا و ارتقای تکنولوژی 44 مرکز توسعه یافت.
چگونه رتبه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات بهبود یافت؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مجلس شورای اسلامی / کسب و کارهای اینترنتی / شبکه ملی اطلاعات / دولت / شورای عالی فناوری اطلاعات
چگونه رتبه جهانی ایران در توسعه فناوری اطلاعات بهبود یافت؟
تهران-ایرناپلاس- براساس شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات که از طرف اتحادیه بین‌المللی مخابرات منتشر می‌شود، ایران از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ موفق شده جایگاه خود را ۱۳ رتبه ارتقا دهد.
راه‌اندازی سرای نوآوری فناوری‌های الکترونیک و مخابرات در شیراز  
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / استانی-علمی و آموزشی / دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس / دانشگاه کارآفرین / سرای نوآوری / شرکت صنایع الکترونیک شیراز
راه‌اندازی سرای نوآوری فناوری‌های الکترونیک و مخابرات در شیراز  
معاون پژوهش و فناوری واحد شیراز  از راه اندازی "سرای نوآوری فناوری‌های الکترونیک و مخابرات"  با همکاری شرکت صنایع الکترونیک شیراز خبر داد.
دولت به خواسته شرکت مخابرات تن می دهد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / افزایش حق اشتراک تلفن ثابت / دریافت آبونمان تلفن ثابت
دولت به خواسته شرکت مخابرات تن می دهد؟
نخستین روز این هفته با انتشار اخباری در زمینه افزایش حق اشتراک تلفن ثابت همراه بود. موضوعی که در صورت تحقق آن مشترکان در کلانشهرها ملزم به پرداخت هزینه‌ای ۱۰ هزار تومانی و در تهران مجبور به پرداخت مبلغی معادل ۱۶ هزار تومان بابت هر دوره صورت حساب تلفن ثابت (دو ماه) خواهند شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
آمادگی شرکت زیرساخت برای رفع موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از آمادگی این شرکت برای رفع موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات خبر داد. حمید فتاحی در توییتر با اشاره به حضور وزیر ارتباطات در مجلس و اعلام موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات گفت: آذری‌جهرمی در مجلس به انحصار در ارتباطات درون‌شهری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موانع توسعه شبکه ملی اطلاعات و افزایش کیفیت دسترسی‌ اشاره کرد و از مجلس برای رفع این انحصار کمک خواست. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: هم شرکت‌های بخش‌خصوصی و هم شرکت ارتباطات زیرساخت آمادگی دارند این مشکل را به سرعت حل کنند. وزیر ارتباطات روز شنبه در مجلس درباره مشکلات توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات گفت: مانع بزرگی به نام مخابرات ایران انحصار ذاتی دارد و امروز نمی‌گذارد شبکه ارتباطی پیش برود. کانال زیرزمینی که جزو انفال …
چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
چرا هزینه تلفن ثابت گران شد؟
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران با اشاره به ثبات قیمت تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش‌ها، اعم از صوت و دیتا از سال ۱۳۸۴ تاکنون، به لزوم افزایش حق اشتراک تلفن ثابت برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی تاکید کرد.
خداحافظی تهرانی‌ها با قبض‌های تلفن زیر ١۶‌هزار تومانی
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / قبض تلفن / تهران
خداحافظی تهرانی‌ها با قبض‌های تلفن زیر ١۶‌هزار تومانی
مردم باید در کنار هزینه‌های متعدد خود هزینه‌ای را نیز تنها صرف داشتن تلفن ثابت که یکی از ابتدایی‌ترین وسایل ارتباطی است، پرداخت کنند. این اتفاق در شرایطی رخ می‌دهد که در سال‌های گذشته به‌کرات مسئولان شرکت مخابرات تأکید کرده‌اند بخش قابل توجهی از صورتحساب‌های تلفن ثابت اعدادی کمتر از ١٠‌هزار تومان را در برمی‌گیرد و حال با این تصمیم در شهری مانند تهران دیگر هیچ فردی (حتی افرادی که هیچ استفاده‌ای از خط تلفن‌شان ندارند) صورتحساب کمتر از ١۶‌هزار تومان برای تلفن دریافت نخواهد کرد.
ورود قوه قضاییه به موضوع بازگشایی کارخانه مخابرات از راه دور شیراز و تعیین تکلیف مطالبات کارگران
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / استان فارس / کارگر / شیراز / دادستان / رئیس قوه قضائیه / رئیسی / رییس کل دادگستری / مطالبات کارگران / مخابرات از راه دور شیراز
ورود قوه قضاییه به موضوع بازگشایی کارخانه مخابرات از راه دور شیراز و تعیین تکلیف مطالبات کارگران
ایلنا: جلسه‌ای سه ساعته در مورد کارخانه مخابرات از راه دور شیراز (iti) در اجرای دستور ریاست قوه قضاییه با حضور رییس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و استاندار فارس…
جزئیات افزایش حق اشتراک تلفن ثابت در کشور/ تهرانی ها باید ۸ هزار تومان بپردازند
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
جزئیات افزایش حق اشتراک تلفن ثابت در کشور/ تهرانی ها باید ۸ هزار تومان بپردازند
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران گفت: حق اشتراک تلفن ثابت بطور میانگین در کشور ۲,۵ تا ۳ برابر شده و در شهر تهران حق اشتراک ۸ هزار تومان شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
رشد پیوسته بخش مخابرات چین به‌رغم شیوع کرونا
صنعت مخابرات چین به‌رغم سنگ‌اندازی آمریکا و متحدان غربی آن و نیز شیوع ویروس کرونا و چالش‌های ناشی از آن به رشد منظم خود در سال ۲۰۲۰ ادامه داده است. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، براساس آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد بخش مخابرات چین در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۸۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ حدود 8/ 2 درصد رشد نشان می‌دهد. در این مدت، درآمد سه غول مخابراتی چین یعنی چاینا تله کام، چاینا موبایل و چاینا یونیکام، از محل ارائه خدمات تلفن ثابت و اینترنت دی‌اس‌ال به بیش از ۲۷ میلیارد دلار رسیده که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ حدود 2/ 12 درصد افزایش یافته است. تا پایان ماه گذشته میلادی تعداد کاربران تلفن‌همراه در چین …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •