شنبه, ۱۰ اسفند, ۱۳۹۸ / 29 February, 2020
مرجان های دریایی
موجودات دریایی خطرناک در کمین غواصان جزیره کیش
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / اجتماعی
موجودات دریایی خطرناک در کمین غواصان جزیره کیش
غواصی یکی از مهیج ترین و جذاب ترین تفریحات جزیره کیش است که به تازگی نیز بین گردشگران بسیار رایج و پر طرفدار شده است. آب های نیلگون خلیج فارس و به ویژه سواحل جزیره کیش، به خاطر داشتن مرجان های زنده، بسیار شفاف و زلال می باشد، به همین دلیل برای غواصی بسیار مناسب بوده و غواص می تواند محیط اطراف و موجودات دریایی را به وضوح تماشا کند.
تصاویر / شکل های عجیب این سرامیک ها را ببینید
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / عکس
تصاویر / شکل های عجیب این سرامیک ها را ببینید
قدیمی ترین سرامیک مربوط به حداقل ۲۴ هزار سال قبل از میلاد در چکسلواکی یافت شد. نام سرامیک از کلمه یونانی «کراموس» به معنای سفال گرفته شده است. جالب است بدانید که یک چاقوی سرامیکی بیشتر از چاقوی فولادی تیز می ماند. سرامیک در اطراف ما زیاد استفاده می شود، از جمله : در ساختمان ، محصولات خانگی ،اتومبیل ، ابزار برش ، اندازه گیری ، کامپیوتر ، پیل سوختی هیدروژنی ،پزشکی ،ایمپلنت و … «صبری بن عاشور» هنرمند ساکن نیویورک است که از روش شکل‌دهی الکتریکی برای تهیه سرامیک های دست ساز خود استفاده می کند. روی سرامیک های او کریستالهای زیبایی قرار می گیرند که شما را به یاد مرجان های دریایی می اندازد.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / عکس
(تصاویر) شهر زیرزمینی ۲۵۰۰ ساله در کیش
شهر زیرزمینی کاریز در کیش بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و آب شیرین قابل شرب ساکنان جزیره را تامین می‌کرده است. این قنات در عمق ۱۶ متری زیر زمین قرار گرفته و سقف آن پوشیده از سنگواره، صدف و مرجان‌های طبیعی است.
  شهر زیرزمینی  کیش  توریست  مرجان های دریایی
فریب ماهی ها با بلندگو برای احیای مرجان های آسیب دیده
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فناوری
فریب ماهی ها با بلندگو برای احیای مرجان های آسیب دیده
محققان قصد دارند از بلندگوهای خاص زیردریایی برای فریب ماهی ها و حرکت دادن آنها به سمت مرجان های دریایی آسیب دیده به منظور احیای این موجودات استفاده کنند.
  مرجان  حفاظت از محیط زیست  طرح دریا