شنبه, ۲۱ تیر, ۱۳۹۹ / 11 July, 2020
نشریه تایمز لندن
۱۳۹۹/۰۲/۰۳
حمله به پراگ
‏«سوسیالیسم با سیمای انسانی» که دولت الکساندر دوبچک برای چکسلواکی به ارمغان آورده بود، برای شوروی هیچ اهمیتی ‏نداشت. شوروی که نگران بود اصلاحات سیاسی دوبچک و حمایت او از حقوق بشر منجر به اعتراض‌های دموکراتیک و تکرار ‏ماجرای مجارستان در‌سال ۱۹۵۶ شود، با هفت کشور دیگر پیمانی موسوم به پیمان ورشو امضا کرد و به موجب آن، نیروی‌‏های این هشت کشور با هدف نابودی این جنبش دموکراتیک، در بیستم آگوست‌سال ۱۹۶۸ وارد خاک چکسلواکی شدند. آنها خیلی ‏سریع کنترل پراگ را به دست گرفتند، اما به شکل غیرمنتظره‌ای با واکنش توده‌های مردمی مواجه شدند که پرچم به دست ‏سنگرها را از بین می‌بردند، به سمت تانک‌ها سنگ پرتاب می‌کردند، کامیون‌ها …
هراس شرکت‌های انگلیسی از پیامدهای منفی پسابرگزیت
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / اتحادیه اروپا / لندن / برگزیت / تجارت / انگلستان / برگزیت
هراس شرکت‌های انگلیسی از پیامدهای منفی پسابرگزیت
لندن– ایرنا– کمتر از یک هفته مانده به دور جدید مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری‌های دو طرف در دوره پسابرگزیت، نشریه فایننشال تایمز گزارش داد که نیمی از شرکت‌های تجاری در انگلیس معتقدند خروج لندن از اتحادیه اروپا به کسب‌وکارشان صدمه می‌زند.
نیروی هوایی انگلیس به جت‌های فوق‌ پیشرفته ضد جاسوسی مجهز شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / نظامی / ایالات متحده آمریکا / انگلستان
نیروی هوایی انگلیس به جت‌های فوق‌ پیشرفته ضد جاسوسی مجهز شد
لندن – ایرنا – نشریه تایمز چاپ لندن روز چهارشنبه گزارش داد که سری اول جت‌های جدید و فوق‌پیشرفته ضد جاسوسی آمریکایی برای مقابله با آنچه تهدید زیردریایی‌های روسیه در آتلانتیک شمالی عنوان شده است، تحویل انگلیس شد.
بعیدی نژاد: تیتر نشریه تایمز انگلیس درباره ایران دروغ است
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بعیدی نژاد / توییتر / انگلیس / اخبار دروغ
بعیدی نژاد: تیتر نشریه تایمز انگلیس درباره ایران دروغ است
بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن خبر کاهش شمار کارکنان سفارت انگلیس در تهران و بغداد را تکذیب کرد.
به عنوان نماینده عالی کشورم در انگلیس، اخبار تحریک‌آمیز را به شدت محکوم می‌کنم
۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / حمید بعیدی‌نژاد / نشریه تایمز لندن
به عنوان نماینده عالی کشورم در انگلیس، اخبار تحریک‌آمیز را به شدت محکوم می‌کنم
سفیر کشورمان در انگلیس، به گزارش تحریک‌آمیز نشریه تایمز لندن علیه کشورمان واکنش نشان داد.
آسمان انگلیس سال آینده میلادی پهپادی می‌شود
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / پهپاد / فناوری / انگلستان
آسمان انگلیس سال آینده میلادی پهپادی می‌شود
لندن- ایرنا- تارنمای نشریه تایمز چاپ لندن گزارش داد که از سال آینده میلادی (۲۰۲۰) طرح پیشرفته پرواز هواپیماهای کوچک بدون سرنشین (پهپاد) برای مسافت‌های طولانی رسماً آزمایش خواهد شد.
معضل افراط‌گرایی در زندان‌های انگلیس
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / زندان / انگلستان / افراط گرایی
معضل افراط‌گرایی در زندان‌های انگلیس
لندن – ایرنا – تارنمای نشریه تایمز در لندن یادداشتی تکان دهنده گزارش داد که مجرمین افراط‌گرا در زندان‌های انگلیس اقدام به ترویج خشونت، توزیع کتاب‌های ممنوعه، اجرای مجازات‌های اسلامی و آزار جنسی نوجوانان می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۱۳
جمع مخالفان در لندن
محمدرضا ستاریاجلاس سران ناتو در لندن در حالی در هفتادمین سالگرد تشکیل پیمان آتلانتیک شمالی برگزار شد که سایه اختلاف میان رهبران آن اکنون به یکی از مباحث مهم روابط بین‌المللی تبدیل شده است. پس از صحبت‌های جنجالی امانوئل ماکرون رئیس‌ جمهوری فرانسه که به نشریه اکونومیست گفته بود ناتو دچار مرگ مغزی شده است، ظرف سه هفته گذشته انواع و اقسام اظهار‌نظرها در آستانه اجلاس هفتادمین سالگرد ناتو در لندن مطرح شده است. بلافاصله پس از سخنان ماکرون، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در واکنش به گفته‌های وی تصریح کرد که ناتو همچنان زنده است و در آینده نیز نقش مهمی را در امنیت بین‌المللی ایفا می‌کند. همچنین ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز این پیمان را ضامن امنیت اروپا قلمداد کرده بود.در این میان گزارشی هم از نشریه نیویورک …
۱۳۹۸/۰۷/۱۸
ظریف: طرح ابتکار صلح هرمز باید به صورت جمعی راه اندازی شود /از مجامع دانشگاهی و دیپلماتیک دعوت می کنم که به ما در ایجاد این طرح صلح،امنیت، ثبات و سعادت بپیوندند
وزیر امور خارجه ایران با انتشار یادداشتی در نشریه فایننشال تایمز چاپ لندن نوشت:‌ درسطوح مختلف باید درباره پارامترهای ابتکار صلح هرمز به اجماع رسید و به صورت جمعی راه اندازی و اجرا کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / محمدجواد ظریف / انگلستان
ظریف: طرح ابتکار صلح هرمز باید به صورت جمعی راه اندازی شود
لندن – ایرنا – وزیر امور خارجه ایران با انتشار یادداشتی در نشریه فایننشال تایمز چاپ لندن نوشت:‌ درسطوح مختلف باید درباره پارامترهای ابتکار صلح هرمز به اجماع رسید و به صورت جمعی راه اندازی و اجرا کنیم.
۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / نظامی / آلمان / توئیتر
پاسخ وزارت دفاع آلمان به گاف «تایمز لندن»
تهران- ایرنا- اشتباه نشریه تایمز لندن در به کار بردن نام ارتش آلمان نازی به جای ارتش کنونی واکنش وزارت دفاع آلمان را به دنبال داشت.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
چرخش در سیاست خارجی؟
بوریس جانسون نخست‌وزیر جدید انگلستان و رهبر حزب محافظه‌کار این کشور، در دوران نخست‌وزیری خود با چالش‌های متعدد و بزرگ داخلی و خارجی مواجه خواهد بود و عده‌ای از تحلیلگران بعید می‌دانند او بتواند در آینده با این چالش‌ها به شکل موثری مقابل کند. جانسون که اکنون نخست‌وزیر انگلستان است بدترین وزیر خارجه در قید حیات این کشور توصیف شده است. البته این توصیف از سوی متیو‌پاریس ستون‌نویس مخالف برگزیت از نشریه تایمز لندن و بسیاری از مخالفان این برنامه مطرح شده است. آنها جانسون را در تصمیم سال ۲۰۱۶ انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا مقصر می‌دانند. آقای پاریس همچنین جانسون را دروغگو، توطئه‌گر و فریبکار توصیف کرده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳
تغییر قوانین جبل‏الطارق ۳۶ ساعت قبل از توقیف کشتی حامل نفت ایران
روزنامه تایمز لندن نوشت که دولت محلی جبل‏الطارق ۳۶ ساعت پیش از گذر نفتکش حامل نفت ایران (گریس ۱) از این منطقه، قوانین و مقررات مربوط به اعمال تحریم‌ها را با فشار انگلیس به گونه‌ای تغییر داد تا تفنگداران بریتانیا بتوانند آن را اشغال و توقیف کنند.به نوشته این روزنامه چاپ انگلیس به نقل از حقوقدانان؛ تغییرات در قوانین دولت محلی جبل‏الطارق به گونه‌ای بود که وانمود شود توقیف گریس ۱ دقیق(قانونی) بوده است.به گزارش ایرنا، مقررات تحریم‌های ۲۰۱۹ دولت محلی جبل‏الطارق که در تاریخ سوم ژوئیه (۱۲ تیرماه امسال) به قانون این سرزمین تبدیل شد، به مقام‌های آن اختیار شناسایی و توقیف کشتی‌ها را در صورتی می‏دهد که سروزیر حکومت محلی مشکوک شود که از این کشتی‌ها برای نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا استفاده می‌شود.این نشریه …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •