یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
وزارت نفت
ساخت پالایشگاه کثافت‌کاری است اما صادرات فرآورده‌های آن، افتخار؟!
۱ ساعت قبل / نفت ایران / دولت یازدهم / بیژن زنگنه / وزارت نفت
ساخت پالایشگاه کثافت‌کاری است اما صادرات فرآورده‌های آن، افتخار؟!
وزیر نفت درحالی صادرات «فرآورده‌های نفتی» را یک دستاورد می‌داند و مصادره به مطلوب می‌کند، که چند ماه قبل، پالایشگاه‌سازی را کثافت‌کاری دانست.
برق مجدد قطع می شود؟/ توصیه به مصرف درست گاز در بخش خانگی
۷ ساعت قبل / وزارت نیرو / وزارت نفت / برق رسانی / قطعی برق
برق مجدد قطع می شود؟/ توصیه به مصرف درست گاز در بخش خانگی
با ورود سامانه جدید سرما و استفاده بیش از قبل از گاز، هشدار برای کمبود سوخت نیروگاه ها به صدا در آمد.
۸ ساعت قبل
وعده‌ای تازه برای اقتصاد در سال 1400
کیمیا نجفیاز سال 97 با جهش نرخ ارز، کشور با مشکلات بی‌شماری روبه‌رو شد، اقتصاد از آن موقع تا کنون با بی‌ثباتی روزگار را گذراند و در این میان بیشترین آسیب به معیشت مردم تحمیل شد. اما اکنون پس از تحمل دوران سخت تحریم و سیاست‌های غلط درون‌مرزی با تحولات سیاسی و تغییر رئیس جمهور آمریکا برخی از مسئولان امید بهبود وضعیت اقتصاد ایران را می‌دهند. این درحالی است که برخی دیگر از مسئولان معتقدند که حتی در صورت تدام تحریم‌ها اقتصاد ایران دیگر همانند قبل نخواهد بود و روزهای باثبات‌تری را پیش‌رو خواهد داشت.اخیرا عبدالناصر همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی در یادداشت جدیدی در اینستاگرام تاکید کرد که شرایط کشور به‌هیچ‌وجه به وضعیت بی‌ثبات قبل بازنمی‌گردد، حتی با تداوم تحریم‌ها. وی در این یادداشت نوشت: «سه‌شنبه‌ شب گذشته، …
۸ ساعت قبل
بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‌کار کرد
کرمانشاه – کرمی - ابتکار : بیست‌وپنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به‌کار کرد . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، نمایشگاه نفت امسال که به دلیل شیوع بیماری کرونا در تاریخ معمول هرساله (اردیبهشت‌ماه) برگزار نشد، و سوم بهمن با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیران ارشد صنعت نفت، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، سفیران کشورهای خارجی در تهران و دیگر مسئولان، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت. این نمایشگاه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار و پروتکل‌های سختگیرانه‌ای نیز برای حفظ سلامتی مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان در نظر گرفته …
۹ ساعت قبل
پرونده یک متر ارتفاع دارد
وزیر نفت سابق اظهار داشت: «پرونده بابک زنجانی یک متر ارتفاع دارد. بیش از 25 دادگاه رسمی برگزار شد و طی هشت سال گذشته دست وزارت اطلاعات این دولت بوده است. تحقیقا اعلام می‌کنم که هیچ کارمند وزارت نفت در پرونده بابک زنجانی متهم نیست و هیچ اتهامی بر صنعت نفت وارد نیست، البته بعضی مواقع از معاونان قوه قضائیه برخوردهایی دیده می‌شود، اما در کل شجاعانه برخورد می‌کند. بابک زنجانی به عنوان خریدار به شرکت ملی نفت و شرکت‌های پوششی که بر اساس مجوز شورای‌عالی امنیت ملی ایجاد شده بود، مراجعه می‌کند، معتبرترین معاملات تجاری دنیا با LC است. ایشان وقتی نفت را می‌خرند، LC را از یک بانک ایجادشده در خارج از کشور به شرکت نفت می‌دهد، بیش از 60 درصد مدیریت آن بانک متعلق …
توضیح وزیر نفت سابق درباره پرونده بابک زنجانی
۱۰ ساعت قبل
توضیح وزیر نفت سابق درباره پرونده بابک زنجانی
وزیر نفت سابق اظهار داشت: پرونده بابک زنجانی یک متر ارتفاع دارد. بیش از 25 دادگاه رسمی برگزار شد و طی هشت سال گذشته دست وزارت اطلاعات این دولت بوده است. تحقیقاً اعلام می‌کنم که هیچ کارمند وزارت نفت در پرونده بابک زنجانی متهم نیست و هیچ اتهامی بر صنعت نفت وارد نیست البته بعضی مواقع از معاونین قوه قضاییه برخوردهایی دیده می‌شود اما در کل شجاعانه برخورد می‌کند.
سامانه استعلام محدوده و حریم اراضی صنعت نفت راه‌اندازی شد
۱۰ ساعت قبل / وزارت نفت / انرژی برق / نفت
سامانه استعلام محدوده و حریم اراضی صنعت نفت راه‌اندازی شد
تهران - ایرنا -سامانه استعلام محدوده و حریم اراضی صنعت نفت پیرو ابلاغیه ۱۰ دی ‌ماه ۹۹ وزیر نفت به ‌منظور تسهیل و تسریع در استعلام محدوده و حریم اراضی، خطوط لوله، تاسیسات و ساختمان‌های صنعت نفت راه اندازی شد.
تدوین آیین‌نامه اصلاح استاندارد خودروهای دوگانه‌سوز
۱۶ ساعت قبل / آلودگی هوا / آلودگی هوای تهران / هوای پاک / سازمان محیط زیست / بحران های محیط زیست
تدوین آیین‌نامه اصلاح استاندارد خودروهای دوگانه‌سوز
"در راستای بازنگری استانداردهای زیست‌محیطی، در همکاری مشترکی با دانشگاه‌ها، شرکت‌های خودروسازی و وزارت نفت در حال تدوین آیین‌نامه‌ای هستیم تا براساس آن تغییراتی در استاندارد خودروهای دوگانه‌سوز انجام شود". 
ازدست‌دادن بازار گازی چند میلیارد نفری شرق آسیا
۱۶ ساعت قبل / پارلمان عراق / نوری مالکی / عراق / دولت دهم / وزارت نفت / بغداد / پارس جنوبی / ایران
ازدست‌دادن بازار گازی چند میلیارد نفری شرق آسیا
وزیر سابق نفت گفت: می‌توانستیم با اجرای بموقع و کامل خط لوله صادراتی گاز به پاکستان، پروژه خط لوله صلح را اجرایی کنیم و به بازار چندمیلیارد نفری شرق آسیا دست یابیم؛ که این قرارداد اجرایی و عملیاتی نشد.
وحشت رقبای نفتی ایران از سیاست جدید بایدن در قبال تحریم‌های نفتی
۱۹ ساعت قبل / جوزف بایدن / ایالات متحده آمریکا / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت / عربستان / عراق / کاهش تولید نفت
وحشت رقبای نفتی ایران از سیاست جدید بایدن در قبال تحریم‌های نفتی
ایران درحالی پس از ترامپ درحال باز پس گیری سهم خود از بازار نفت است که رقبای سرسخت آن در تولید نفت مخالفت خود را در بازگشت ایران به بازار نفت اعلام کردند و از این اتفاق وحشت زده اند.
روند واردات بنزین به کشور از زبان معاون وزیر نفت
۲۰ ساعت قبل / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت / صادرات نفت / بنزین
روند واردات بنزین به کشور از زبان معاون وزیر نفت
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه ایران بزرگترین صادرکننده بنزین در منطقه است، گفت: با این حجم از فروش و صادرات، معامله ای نبوده که پولی از دولت ضایع شده باشد.
تامین پایدار خوراک پالایشگاه بیدبلند با نگهداشت تولید در ۱۰ میدان نفتی
۲۱ ساعت قبل / پتروشیمی / ویدئوکنفرانس / شرکت ملی مناطق نفت‌ خیز جنوب / وزارت نفت / توسعه ایران / بید بلند / گچساران / خلیج فارس / گاز
تامین پایدار خوراک پالایشگاه بیدبلند با نگهداشت تولید در ۱۰ میدان نفتی
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: گاز همراه تولیدی حاصل از اجرای ۱۲ قرارداد از طرح‌های بزرگ افزایش و نگهداشت تولید نفت در ۱۰ ‌میدان نفتی از میادین بالادست پالایشگاه بزرگ بیدبلند خلیج فارس، تامین و پایداری بخشی از خوراک این پالایشگاه را ‌تضمین می‌کند.
همه چیز را به بورس بسپارید تا هر طور خواستیم با آن رفتار کنیم!
۲۳ ساعت قبل / استانی-اقتصادی / بانک مرکزی / بازار سرمایه / دارایکم / وزارت اقتصاد / وزارت نفت / وزارت صمت / سازمان بورس / محمدباقر خادمی / بورس
همه چیز را به بورس بسپارید تا هر طور خواستیم با آن رفتار کنیم!
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه جلب شدن توجه دولت به بورس، شروع مشکلات این بازار را هم به دنبال داشت، گفت: دولت در بورس در یک بازی هوشمندانه اما غیر حرفه‌ای صرفاً به دنبال تامین نقدینگی بود تا پس از آن احتمالاً بازار را به حال خود رها کند.
۳۲ ساعت قبل
داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان
وزیر نفت اظهار کرد: دشمن و ترامپ دنبال این بودند که ما نابود شویم و بمیرم، صادرات ما به صفر برسد. اما صادرات نفت و فرآورده ما صفر نشد. بلکه بالاترین رکورد صادرات فرآورده را در تاریخ صنعت نفت در دوران تحریم زدیم. داغ اینکه صادرات نفت ایران به صفر برسد را به جگر آنها گذاشتیم.بیژن نامدار زنگنه در مراسم افتتاح بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش با بیان اینکه ما طی سه سال گذشته با کمبود جدی سرمایه گذاری مواجه بودیم، اظهار کرد: این کمبود باعث شد برگزاری نمایشگاه به تاخیر بیفتد.به گزارش ایلنا، وی افزود: طی این مدت تلاش کردیم از بازار سرمایه جذب سرمایه داشته باشیم تا حرکت خود را ادامه دهیم و ظرفیت تولید کشور را حفظ کنیم. دشمن و ترامپ دنبال این بودند که ما نابود شویم و بمیرم، …
«کثافت»‌هایی که منجی درآمدهای ارزی شدند
۳۲ ساعت قبل / شازند / نفت ایران / زنگنه / دولت یازدهم / بیژن نامدار زنگنه / نفت خام / وزارت نفت
«کثافت»‌هایی که منجی درآمدهای ارزی شدند
در حالی که وزارت نفت در حوزه ساخت پالایشگاه موضع خود را رسماً اعلام کرده و آن را کثافت‌کاری می‌داند، اما زنگنه در یک موضع گیری دیگر، افزایش صادرات فرآورده‌های نفتی را نشانگر یک پیروزی دانست!
برنامه‌ریزی نفت برای تحقق طرح انتقال نفت گوره جاسک تا پایان ۹۹
۳۷ ساعت قبل
برنامه‌ریزی نفت برای تحقق طرح انتقال نفت گوره جاسک تا پایان ۹۹
کرباسیان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای به ثمر رساندن طرح ملی و راهبردی گوره - جاسک، ابراز امیدواری کرد طبق پیش‌بینی‌ها، انتقال نفت خام از گوره به جاسک امسال امکان‌پذیر شود.
تایید افزایش صادرات نفت | زنگنه: داغ صفر شدن صادرات را به جگرشان گذاشتیم
۴۲ ساعت قبل / نفت / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت
تایید افزایش صادرات نفت | زنگنه: داغ صفر شدن صادرات را به جگرشان گذاشتیم
وزیر نفت با اشاره به شکست تحریم‌ها علیه صنعت نفت گفت: صادرات نفت ایران و دسترسی به پول آن در روزهای اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است.
پارک علم و فناوری بوشهر با شرکت ملی نفت ایران قرارداد همکاری امضا کرد
۴۵ ساعت قبل / بوشهر / وزارت نفت / اقتصاد مقاومتی / پارک علم و فناوری / خلیج فارس / شرکت ملی نفت ایران
پارک علم و فناوری بوشهر با شرکت ملی نفت ایران قرارداد همکاری امضا کرد
بوشهر-ایرنا- معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری استان بوشهرگفت: این پارک و شرکت ملی نفت ایران برای استقرار و پیاده‌سازی نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی این شرکت قرارداد یکساله همکاری امضا کرده‌است.
افتتاح نمایشگاه نفت با شعار نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی
۴۵ ساعت قبل / قیمت نفت / اوپک / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / نمایشگاه بین المللی تهران / نفت
افتتاح نمایشگاه نفت با شعار نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی
تهران- ایرنا- بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت ملی، کالا و خدمات ایرانی» و با حضور ۵۵۰ شرکت ایرانی آغاز به کار کرد. 
عامل کلیدی باخت گازی ایران به روسیه و قطر
۲ روز قبل
عامل کلیدی باخت گازی ایران به روسیه و قطر
رییس پیشین امور اوپک وزارت نفت ایران می گوید: دلیل کلیدی باخت ایران گازی در رقابت با روسیه و قطر این است که سیاستگذاری گازی کشور از دست نخبگان و کارشناسان خارج شد و جای آنان را نمایندگانی گرفتند که برای خدمت به حوزه‌های انتخابیه خود، می‌خواستند به هر قیمتی کار مثبتی انجام دهند.
نمایش شکست تحریم‌ها در صنعت نفت ایران
۲ روز قبل / برجام / بوشهر / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / دولت تدبیر و امید / دونالد ترامپ / صنعت نفت ایران / ایالات متحده آمریکا / خاورمیانه / نفت
نمایش شکست تحریم‌ها در صنعت نفت ایران
تهران – ایرنا – ساخت پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس که بیشترین بخش آن در شرایط تحریم‌های همه جانبه آمریکا محقق شده، نمایش شکست تحریم‌ها در صنعت نفت ایران به شمار می‌رود.
واکنش زنگنه به ریاست‌جمهوری بایدن
۲ روز قبل / بیژن نامدار زنگنه / نفت / وزارت نفت
واکنش زنگنه به ریاست‌جمهوری بایدن
وزیر نفت گفت: باید برای فروش نفت در دوران ریاست جمهوری بایدن صبر کنیم ببینیم چه می‌شود.
وزیر نفت: طرح پالایشگاه بیدبلند نماد شکست تحریم آمریکا علیه ایران است
۲ روز قبل / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / افتتاح طرح / بید بلند / افتتاح بزرگترین پالایشگاه گازی خاورمیانه
وزیر نفت: طرح پالایشگاه بیدبلند نماد شکست تحریم آمریکا علیه ایران است
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، روز پنجشنبه در مراسم افتتاح طرح ملی پالایشگاه گاز بید بلند خلیج فارس در بهبهان گفت: بهره برداری از طرح پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس نماد شکست تحریم و فشار حداکثری آمریکا علیه مردم ایران است.
روحانی: مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کنیم
۲ روز قبل / بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت / روحانی / طرح‌های ملی وزارت نفت
روحانی: مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کنیم
شفقنا- رییس‌جمهور گفت: دولت دوازدهم مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کند. این دولت در بسیاری از پروژه‌ها شرایط را آماده می‌کند که تکمیل آن بدست دولت سیزدهم انجام شود. حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی...
(ویدئو) همه چیز درباره ابرپرژوه وزارت نفت؛ پالایشگاه گازی بیدبلند
۲ روز قبل / پالایشگاه گازی بیدبلند / خلیج فارس / وزارت نفت
(ویدئو) همه چیز درباره ابرپرژوه وزارت نفت؛ پالایشگاه گازی بیدبلند
پالایشگاه گازی بیدبلند خلیج فارس با سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلاری و پیش‌بینی درآمد سالانه ۷۰۰ میلیون دلار به صورت ویدئوکنفرانسی توسط رییس جمهوری به بهره‌برداری رسید. طراحی و ساخت این ابر پروژه توسط متخصصان ایرانی انجام شده و ۶۵ درصد تجهیزات آن نیز در داخل کشور تأمین شده است.
۲ روز قبل
پالایش یکم چگونه سودده می‌شود؟
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: عوامل مختلفی از جمله شفاف سازی ارتباط وزارت نفت و اقتصاد منجر به سودده شدن سهام پالایش یکم می‌شود.
بزرگ‌ترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت ایران به بهره‌برداری رسید
۲ روز قبل / وزارت نفت
بزرگ‌ترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت ایران به بهره‌برداری رسید
طرح پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به‌عنوان بزرگ‌ترین تأسیسات جمع‌آوری و فرآورش گازهای همراه نفت ایران با ظرفیت فرآورش روزانه بیش از ۵۶ میلیون مترمکعب و سرمایه‌گذاری ۳.۴ میلیارد دلار با فرمان رئیس‌جمهوری به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید.
احداث پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس حاصل برجام است
۲ روز قبل / صندوق توسعه ملی / برجام / وزارت نفت
احداث پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس حاصل برجام است
اهواز- ایرنا- مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس گفت: ساخت و احداث پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج‌فارس حاصل گشایش های ناشی از توافق برجام و همچنین انجام مراحل ساخت این پروژه در سال های سخت تحریم است.
ببینید | روحانی : دشمنان ملت ایران با سرافکندگی و ذلت سرنگون شدند
۲ روز قبل
ببینید | روحانی : دشمنان ملت ایران با سرافکندگی و ذلت سرنگون شدند
رییس‌جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت، گفت: دشمنان ملت ایران با سرافکندگی و ذلت سرنگون شدند./صداوسیما
ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت
۲ روز قبل / وزارت نفت / خلیج فارس / طرح‌های ملی / نفت / گاز / پالایشگاه / منطقه خوزستان / رئیس جمهور / حسن روحانی
ویدئو / بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نفت
بهره‌برداری از طرح بزرگ پالایشگاه گازی بید بلند، صبح پنجشنبه (۲ بهمن) با دستور رئیس‌جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس آغاز شد. طرح بزرگ پالایشگاه گازی بید بلند در بهبهان با همت شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و با سرمایه‌گذاری سه هزار و ۴۰۰ میلیون دلاری به بهره‌برداری رسیده است. حسن روحانی در سخنرانی خود در این مراسم گفت: ظرف دو سال آینده همه مشعل‌هایی که گازهای کشور در آن سوزانده می‌شد، به طور کامل جمع‌آوری می‌شود.
روحانی: آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند/ مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کنیم
۲ روز قبل / حسن روحانی / دونالد ترامپ / وزارت نفت / جو بایدن / ایران / آمریکا
روحانی: آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد دیگر نیستند/ مسیر را برای دولت بعدی هموار می‌کنیم
رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نفت بیان داشت: این افتتاح در زمانی اتفاق افتاد که آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند.
کنایه روحانی به ترامپ؛ آنهایی که می‌خواستند ایران را زمین بزنند دیگر نیستند
۲ روز قبل / حسن روحانی / دونالد ترامپ / نفت
کنایه روحانی به ترامپ؛ آنهایی که می‌خواستند ایران را زمین بزنند دیگر نیستند
رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نفت گفت: این افتتاح در زمانی اتفاق افتاد که آنهایی که مدعی بودند ایران را به زمین خواهند زد و توطئه و برنامه ریزی کردند دیگر نیستند.
تا ۱۴۰۱ همه فلرها خاموش می شوند/بیدبلند؛ نماد شکست تحریمهای ترامپ
۲ روز قبل / پارس جنوبی / ایالات متحده امریکا / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت ایران / تحریم اقتصادی ایران
تا ۱۴۰۱ همه فلرها خاموش می شوند/بیدبلند؛ نماد شکست تحریمهای ترامپ
وزیر نفت گفت: با افتتاح پالایشگاه بید بلند و دیگر پروژه های گازی، تا ۱۴۰۱ همه فلرها خاموش شده و گازهای همراه نفت به پتروشیمی ها و شبکه گاز تزریق می شوند.
«جهش تولید» فقط مخصوص سال ۹۹ نیست
۲ روز قبل / حسن روحانی / وزارت نفت / خلیج فارس / پالایشگاه بید بلند / جهش تولید
«جهش تولید» فقط مخصوص سال ۹۹ نیست
رئیس‌جمهور گفت: «جهش تولید» فقط مخصوص سال ۹۹ نیست و باید در سال‌های آینده هم باید ادامه پیدا کند.
ضریب بهره‌مندی روستا از گاز در فارس به ۹۶ درصد می‌رسد
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / گاز طبیعی / شرکت گاز فارس / وزارت نفت / قانون بودجه
ضریب بهره‌مندی روستا از گاز در فارس به ۹۶ درصد می‌رسد
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس اعلام کرد که با تکمیل طرح‌های در دست اجرا، ضریب بهره‌مندی روستائیان فارس از گاز که اکنون حدود ۹۰ درصد است، به ۹۶ درصد نزدیک می‌شود
افزایش ۲۲.۵ درصدی مصرف گاز در کشور
۳ روز قبل / شرکت ملی گاز ایران / میدان گازی پارس جنوبی / بیژن نامدار زنگنه / وزارت نفت / گاز رسانی / جهش تولید / نفت / گاز / سازمان هواشناسی / شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی
افزایش ۲۲.۵ درصدی مصرف گاز در کشور
تهران- ایرنا- مصرف گاز ایران در بخش خانگی و تجاری در ۱۰ روز نخست دی ماه امسال به‌طور میانگین ۶۰۲ میلیون متر مکعب در روز بوده که در مقایسه با سال گذشته که این عدد روزانه ۴۹۱ میلیون متر مکعب برآورد شده، ‌ نشان‌دهنده رشد مصرفی ۲۲.۵ درصدی است.
ایران بستر سبز گازرسانی است
۳ روز قبل
ایران بستر سبز گازرسانی است
آستانه، مشاور وزیر و نماینده وزارت نفت در طرح‌های گازرسانی بیع متقابل با بیان اینکه ایران بستر سبز گازرسانی است، گفت: اکنون بیشتر مناطق شهری و روستایی کشور از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
مصرف‌کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در بعضی نقاط کشور هستند
۳ روز قبل / شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی / گاز / وزارت نفت / استان ها / مصرف کنندگان
مصرف‌کنندگان غیرمجاز دلیل کمبود گاز مایع در بعضی نقاط کشور هستند
ایلنا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به توزیع دو برابر نیاز مصرف‌کنندگان گاز مایع، دلیل کمبود آن در بعضی استان‌ها را مصرف‌کنندگان غیرمجاز اعلام کرد.
واحدهای آموزشی کانکسی و سنگی ناایمن برچیده می‌شوند
۳ روز قبل / لایحه بودجه / سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور / وزارت نفت / پارس آباد مغان / استان اردبیل / مهرالله رخشانی مهر / اصلاندوز / بیله سوار
واحدهای آموزشی کانکسی و سنگی ناایمن برچیده می‌شوند
اردبیل- ایرنا- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اعلام کرد: واحدهای آموزشی ناایمن کانکسی و سنگی برچیده و تعطیل می‌شوند و برای اجرای این هدف اقدامات جایگزین نیز شروع شده است.
آیا اجرای چراغ خاموش توافق پاریس دلیل قطعی برق بود؟
۳ روز قبل / وزارت نفت / توافق پاریس / قطعی برق / مصرف گاز / شورای نگهبان / سازمان محیط زیست / دولت ایران / مجلس / دولت یازدهم / مجلس شورای اسلامی
آیا اجرای چراغ خاموش توافق پاریس دلیل قطعی برق بود؟
با توجه به افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و نیروگاهی به نظر می‌رسد فرضیه قطعی برق ناشی از اجرای توافق پاریس قابل اعتنا نیست و تکرار این ادعای اشتباه باعث می‌شود نوک پیکان مطالبات از وزارت نفت منحرف شود.
تفکیک بودجه وزارت نفت از شرکت ملی نفت
۳ روز قبل / وزارت نفت / شرکت ملی نفت / کمیسیون تلفیق / کمیسیون تلفیق بودجه 1400 / شرکت نفت / صنعت نفت / شرکت ملی نفت ایران
تفکیک بودجه وزارت نفت از شرکت ملی نفت
عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با اشاره به الزامات تغییر ساختار حاکمیتی وزارت نفت گفت: مصوب کردیم حداکثر پس از ۶ ماه از تصویب این قانون ساختار حاکمیتی وزارت نفت مورد بازنگری قرار گیرد.
فعالیت واحدهای تولیدی خوزستان به ‌بهانه محدودیت اختصاص گاز متوقف نشود
۳ روز قبل / گفت و گوی دولت و بخش خصوصی / وزارت نفت / خوزستان
فعالیت واحدهای تولیدی خوزستان به ‌بهانه محدودیت اختصاص گاز متوقف نشود
اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به بروز برخی مشکلات در فعالیت واحدهای تولیدی استان به ‌دلیل محدودیت اختصاص گاز ویژه ایام سرد سال گفت: تامین گاز مصارف خانگی یک اولویت است اما این شرایط نباید باعث توقف کامل فعالیت واحدهای تولیدی شود.
شصت درصد فرآورده‌های مورد نیاز فارس وارداتی است
۴ روز قبل / استانی-سیاسی / وزارت نفت / عنایت‌الله رحیمی / فارس / پخش فرآورده‌های نفتی
شصت درصد فرآورده‌های مورد نیاز فارس وارداتی است
استاندار فارس با بیان اینکه این استان در زمینه توزیع فرآورده‌ها با تنگناهای ساختاری روبرو است، گفت: ۶۰ درصد از فرآورده‌های مورد نیاز این استان از سایر استان‌ها وارد می‌شود که موجب تحمیل تلفات و هزینه‌های فراوان در استان می‌شود.
مقصر آلودگی هوا کیست؟ وزرایی که به قانون هوای پاک پایبند نماندند (فیلم)
۴ روز قبل
مقصر آلودگی هوا کیست؟ وزرایی که به قانون هوای پاک پایبند نماندند (فیلم)
برای مثال همین وزارت نفت پاسخ نمی‌دهدکه چرا به ماده ۱۸ قانون هوای پاک عمل نکرده و سوخت با استاندارد در اخیتار نیروگاه‌ها قرار نداده است؟
انتقاد از مدیران خوشگذران در پارس جنوبی/ برخی تحمل گرما را ندارند
۴ روز قبل / پارس جنوبی / ابراهیم رضایی / دشتستان / شهرستان دشتستان / کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی / بوشهر / مجلس / وزارت نفت / مجلس شورای اسلامی / حقوق های نجومی
انتقاد از مدیران خوشگذران در پارس جنوبی/ برخی تحمل گرما را ندارند
بوشهر - نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی مدیران خوشگذران در پارس جنوبی حقوق نجومی می‌گیرند ولی تحمل گرمای عسلویه را ندارند و از تهران کارها را مدیریت می‌کنند.
۱۱میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مرکز پایش پارس جنوبی هزینه شد
۴ روز قبل / استانداری بوشهر / سازمان حفاظت محیط زیست / وزارت نفت / صندوق ملی محیط زیست
۱۱میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مرکز پایش پارس جنوبی هزینه شد
بوشهر-ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: تجهیزات مورد نیاز مرکز پایش زیست محیطی پارس جنوبی در شهرستان های کنگان و عسلویه با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان خریداری شده و در مرحله نصب قرار دارد.
تاسیس آزمایشگاه سوخت اعتبار نیاز دارد
۴ روز قبل / سازمان حفاظت محیط زیست / وزارت نفت / سازمان ملی استاندارد ایران / قانون هوای پاک / بندرعباس
تاسیس آزمایشگاه سوخت اعتبار نیاز دارد
تهران- ایرنا- معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران گفت: برای تاسیس آزمایشگاه سوخت، نیازمند اعتبارهایی هستیم که تاکنون تخصیص نیافته است.
فعالیت پیمانکاران در واحد فرآورش مرکزی آزادگان جنوبی آغاز شد
۴ روز قبل / میادین غرب کارون / وزارت نفت / توسعه ایران / نفت خام / جهش تولید / نفت
فعالیت پیمانکاران در واحد فرآورش مرکزی آزادگان جنوبی آغاز شد
تهان - ایرنا - مدیرعامل گروه پتروپارس گفت: همزمان با آغاز عملیات احداث فونداسیون های تجهیزات و پایپ رکها، واحد فرآورش مرکزی میدان آزادگان جنوبی (CTEP) در مسیر توسعه قرار گرفت.
تعرفه مشترکان پرمصرف پلکانی محاسبه خواهد شد
۴ روز قبل / وزارت نفت / انرژی برق / مصرف بهینه برق / شرکت توانیر
تعرفه مشترکان پرمصرف پلکانی محاسبه خواهد شد
تهران - ایرنا - سخنگوی صنعت برق گفت: براساس طرح برق امید مقرر شده مشترکان پرمصرف در صورت اصرار به مصرف بی رویه با اعمال نظام پلکانی تعرفه از تعرفه تصاعدی برخوردار شوند.
اعلام زمان شارژ ۶۰ لیتر سهمیه بنزین دی‌ماه
۴ روز قبل / کارت سوخت / سهمیه بندی بنزین / قیمت بنزین / بنزین / کارت هوشمند / وزارت نفت
اعلام زمان شارژ ۶۰ لیتر سهمیه بنزین دی‌ماه
۶۰ لیتر سهمیه بنزین بهمن‌ ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری ساعت صفر بامداد چهارشنبه (یکم بهمن‌ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.
آیا روزهای آینده خاموش می شویم؟
۴ روز قبل / برق / ماینر بیت کوین / خاموشی / گاز
آیا روزهای آینده خاموش می شویم؟
سخنگوی صنعت برق گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه‌ها به‌عمل آمده است. علاوه بر این، پیش‌بینی شده بتوانیم از ظرفیت‌های دیگر مدیریت مصرف در این روزها استفاده کنیم و به‌نظر می‌رسد با توجه به اطلاع‌رسانی‌هایی که درباره کاهش مصرف با اقدامات ساده‌ انجام شده، این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.
دولت از صادرات خدمات فنی و مهندسی حمایت نمی کند
۴ روز قبل / سازمان برنامه و بودجه / پارس جنوبی / وزارت راه و شهرسازی / وزارت نفت / برجام
دولت از صادرات خدمات فنی و مهندسی حمایت نمی کند
نمایندگان ۵ تشکل صنعت ساخت و ساز با اشاره به عدم حمایت دولت از صادرات خدمات فنی و مهندسی، از این مساله گلایه کردند.
بهینه‌سازی مصرف سوخت و ایران‌خودرو تفاهم‌نامه امضا کردند
۴ روز قبل
بهینه‌سازی مصرف سوخت و ایران‌خودرو تفاهم‌نامه امضا کردند
تفاهم‌نامه همکاری با موضوع «طرح تولید قوای محرکه کم‌مصرف در خودروهای داخلی و جایگزینی با خودروهای فرسوده» میان شرکت‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت به نیابت از وزارت نفت و ایران‌خودرو امضا شد.
۷ سال فرصت سوزی وزارت نفت/ پالایشگاه سیراف تبدیل به آهن ضایعاتی می شود؟
۵ روز قبل / وزارت نفت / شبکه برق / دولت یازدهم / دولت دوازدهم / پارس‌جنوبی / زنگنه / بیژن زنگنه / میعانات گازی / مجلس شورای اسلامی
۷ سال فرصت سوزی وزارت نفت/ پالایشگاه سیراف تبدیل به آهن ضایعاتی می شود؟
فعالیت پالایشگاه سیراف که قرار بود به رشد تولید ناخالص داخلی کمک کند، در هاله‌ای از ابهام قرار داد.
۵ روز قبل
قیمت نفت کوره برابر با قیمت گاز در کارخانه‌های سیمان
با ابلاغ دولت به وزارت نفت، قیمت نفت کوره تحویلی به کارخانه‌‌‌های سیمان با قیمت گاز مصرفی آنها برابر شد. نوشته قیمت نفت کوره برابر با قیمت گاز در کارخانه‌های سیمان اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اوراق سلف نفتی چگونه می‌تواند به رونق اقتصادی کمک کند؟
۵ روز قبل / وزارت نفت / نفت خام / دولت / نفت / اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران / بانک مرکزی / شرکت ملی نفت ایران
اوراق سلف نفتی چگونه می‌تواند به رونق اقتصادی کمک کند؟
تهران - ایرنا - رییس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران معتقداست: شیوه عرضه اوراق سلف نفتی، علاوه بر جبران کسری بودجه می‌تواند به کنترل نقدینگی و رونق بازار سرمایه کمک کند و چنانچه آگاه‌سازی درستی در جامعه انجام شود، قدرت جذب این میزان اوراق نیز وجود دارد.
قاضی‌زاده هاشمی جزئیات تخلفات بازار سرمایه را به رئیسی ارائه کرد
۵ روز قبل / وزارت نفت / شورای عالی بورس / سازمان بورس / وزارت امور اقتصادی و دارایی / وزارت اقتصاد / امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی / قوه قضائیه / سهام عدالت / سیدابراهیم رئیسی
قاضی‌زاده هاشمی جزئیات تخلفات بازار سرمایه را به رئیسی ارائه کرد
نایب رئیس اول مجلس در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه گزارشی مستند از جزئیات تخلفات و ترک فعل های صورت گرفته در بازار سرمایه را ارائه کرد.
آدرس غلط وزارت نفت به کمیسیون تلفیق درباره سهم دولت از درآمد فروش گاز مایع و اتان
۵ روز قبل
آدرس غلط وزارت نفت به کمیسیون تلفیق درباره سهم دولت از درآمد فروش گاز مایع و اتان
وزارت نفت در حالی به بهانه حمایت از شرکت ملی گاز تلاش می کند جلوی اضافه شدن کل یا بخش اعظم منابع ناشی از فروش داخلی و صادرات گاز مایع و اتان توسط این شرکت به تبصره 14 بودجه را بگیرد که دو سال است شرکت ملی گاز را مجبور کرده که حدود 30 درصد این درآمدها را به شرکت ملی نفت واریز کند.
دریافت تندیس طلایی همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت
۵ روز قبل / وزارت نفت ایران / عوارض آلایندگی / کسب و کار
دریافت تندیس طلایی همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت
اولین گزارش پایداری شرکت مبین انرژی خلیج فارس در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، حائز رتبه اول و تندیس طلایی شد.
رویدادی برای ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای صنعت نفت
۵ روز قبل / صنعت نفت / دانش بنیان / وزارت نفت
رویدادی برای ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای صنعت نفت
رویدادی به منظور جذب ایده‌های فناورانه در زمینه نیازهای فناورانه اولویت‌دار صنعت نفت همزمان با نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی برگزار می‌شود.
سوال از وزیر نفت اعلام وصول شد
۵ روز قبل / بیژن زنگنه / سوال از وزیر نفت / مجلس شورای اسلامی
سوال از وزیر نفت اعلام وصول شد
سوال ملی مالک شریعتی نماینده تهران و تعداد دیگری از نمایندگان از وزیر نفت درخصوص اقدامات وزارت نفت برای احقاق حق ملت ایران در پرونده قرارداد گاز فیمابین ترکمنستان و ایران اعلام وصول شد.
بومی‌سازی ۸۵ درصد از تجهیزات صنعت نفت در کشور
۵ روز قبل / پتروشیمی / وزارت نفت / گاز رسانی / پالایشگاه نفت / خاورمیانه / داخلی سازی / نفت / گاز
بومی‌سازی ۸۵ درصد از تجهیزات صنعت نفت در کشور
تهران- ایرنا- دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: اکنونبیش از ۸۵ درصد از تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت کشور بومی‌سازی شده و در داخل تولید می‌شود.
سوال از وزیر نفت اعلام وصول شد؛ بررسی عملکرد وزارت نفت در قرارداد گازی ترکمنستان و ایران
۵ روز قبل
سوال از وزیر نفت اعلام وصول شد؛ بررسی عملکرد وزارت نفت در قرارداد گازی ترکمنستان و ایران
موسوی لارگانی، عضو هیات رئیسه مجلس اعلام وصول چند طرح و لایحه و یک سوال ملی را قرائت کرد.
اعلام وصول سوال جمعی از نمایندگان درباره قرارداد گاز ایران و ترکمنستان
۵ روز قبل / ترکمنستان / وزارت نفت / سوال از وزیر نفت
اعلام وصول سوال جمعی از نمایندگان درباره قرارداد گاز ایران و ترکمنستان
سوال جمعی از نمایندگان درباره قرارداد گاز ایران و ترکمنستان در مجلس اعلام وصول شد.
قیمت نفت کوره کارخانه‌های سیمان با قیمت گاز آنها برابر شد
۵ روز قبل / نفت کوره / کارخانه سیمان / گاز بها / قطع گاز / وزارت نفت ایران
قیمت نفت کوره کارخانه‌های سیمان با قیمت گاز آنها برابر شد
با ابلاغ دولت به وزارت نفت، قیمت نفت کوره تحویلی به کارخانه های سیمان با قیمت گاز مصرفی آنها برابر شد.
تبدیل وضعیت ایثارگران نفت آغاز شد/ شرکتی‌ها بازهم مستثنی شدند!
۵ روز قبل / کارگران نفت / ایثارگران نفت
تبدیل وضعیت ایثارگران نفت آغاز شد/ شرکتی‌ها بازهم مستثنی شدند!
ایلنا: وزارت نفت، تبدیل وضعیت ایثارگران را آغاز کرده است.
ناپدید شدن ۱۶ هزار میلیارد تومان از درآمد صادرات فرآورده‌ها/ کمیسیون تلفیق منابع هدفمندی را اصلاح می‌کند؟
۵ روز قبل / وزارت نفت / صادرات بنزین / صادرات فرآورده های نفتی / مصرف داخلی بنزین / سازمان برنامه و بود&#x
ناپدید شدن ۱۶ هزار میلیارد تومان از درآمد صادرات فرآورده‌ها/ کمیسیون تلفیق منابع هدفمندی را اصلاح می‌کند؟
وزارت نفت با بیش برآورد عمدی مصرف داخلی بنزین، میزان صادرات این فرآورده نفتی را به شدت کمتر اعلام کرده است تا عملا امکان بیشتری برای دور زدن تبصره 14 قانون بودجه سال آینده را داشته باشد و بخش بیشتری از درآمدهای صادرات فرآورده‌های نفتی را به خود اختصاص دهد.
چرا با وجود تعطیلی‌ها مصرف گاز افزایش یافت؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۹ / تولید گاز / مصرف گاز / وزارت نفت / شرکت ملی گاز
چرا با وجود تعطیلی‌ها مصرف گاز افزایش یافت؟
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: مصرف گاز در بخش خانگی به ۶۱۵ میلیون متر مکعب افزایش یافته است. همچنین نسبت به سال گذشته ۳ میلیارد مترمکعب گاز بیشتری به نیروگاه‌ها ارسال کرده‌ایم.
۱۳۹۹/۱۰/۲۸
توزیع بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو۴ در همه کلانشهرها
توسعه ایرانی- سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، از فراهم شدن دسترسی مردم کلانشهرها به بنزین و گازوئیل یورو ۴ خبر داد. فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اظهار داشت: وزارت نفت 85 درصد تاییدیه سازمان محیط زیست در خصوص توزیع نفت گاز یورو 4 را دریافت و به همه تعهداتش در زمینه توزیع این نوع بنزین عمل کرده است. وی با اشاره به وضعیت توزیع بنزین یورو 4 گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی براساس مصوبه هیات وزیران در خصوص توزیع بنزین یورو 4 در تهران، مدت هاست در همه جایگاه‌های سوخت پایتخت، بنزین یورو 4 توزیع می‌کند و پایش‌های مستمر سازمان محیط زیست نیز این موضوع را تائید می‌کند. مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه در همه کلان …
بلومبرگ: روی لغو تحریم صادرات نفت ایران با ریاست جمهوری بایدن حساب نکنید
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / نفت / قیمت نفت / وزارت نفت / صادرات نفت / کاهش تولید نفت / کاهش در آمد نفتی / جوزف بایدن / تحریم
بلومبرگ: روی لغو تحریم صادرات نفت ایران با ریاست جمهوری بایدن حساب نکنید
فارس به نقل از بلومبرگ نوشت: زمانی که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا شود، مسائل بسیاری برای حل و فصل دارد، اما ایجاد روابط با ایران که شامل لغو تحریم‌های صادرات نفت این کشور است، در اولویت‌های آخر وی قرار دارد.
10 قلم کالای اساسی نفت-12| بومی‌سازی شیرهای کنترلی در صنعت نفت/قبل از تحریم به تولیدکننده ایرانی محل نمی‌گذاشتند
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / تحریم / شیرهای کنترلی / 10 قلم کالای اساسی نفت / امیرشهریار مردافکن / مدیرعامل شرکت رستاگرو&#x
10 قلم کالای اساسی نفت-12| بومی‌سازی شیرهای کنترلی در صنعت نفت/قبل از تحریم به تولیدکننده ایرانی محل نمی‌گذاشتند
مدیرعامل یک شرکت تولید کالای نفتی گفت: حمایتی از سمت وزارت نفت برای تولید شیرهای کنترلی صورت نگرفت. اعمال تحریم‌ها به اجبار فضا را برای تولیدکنندگان ایرانی باز کرد و ما توانستیم شیرهای کنترلی را 100 درصد بومی‌سازی کنیم.
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / بنزین یورو ۴ / شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی
دسترسی کلانشهرها به بنزین یورو ۴
به گزارش ایسنا، فاطمه کاهی در گفت و گویی تلویزیونی اظهار کرد: وزارت نفت ۸۵ درصد تأییدیه سازمان محیط زیست در خصوص توزیع نفت‌گاز یورو ۴ را دریافت و به همه تعهداتش در زمینه توزیع این نوع بنزین عمل کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / کمبود گاز / وزارت نفت ایران
آیا وزارت نفت گاز دارد و به نیروگاه‌ها نمی‌دهد؟
به گزارش فارس، در روزهای گذشته مصاحبه‌ای از محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز منتشر شده است که ایشان عنوان کرده‌اند که در کشور مشکل کمبود گاز وجود ندارد. در این بین ابهام و پرسشی ایجاد شده مبنی بر اینکه اگر در داخل کشور مشکل کمبود گاز نداریم پس چرا شرکت ملی گاز، گاز موردنیاز نیروگاه‌ها را تامین نمی‌کند تا کشور دچار خاموشی و قطعی برق نشود. در این راستا برای بررسی دقیق‌تر اظهارات سخنگوی شرکت ملی گاز با ایشان به گفتگو نشستیم.
آمادگی ایران برای افزایش تولید نفت به میزان پیش از تحریم‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۸ / نفت / قیمت نفت / صادرات نفت / وزارت نفت
آمادگی ایران برای افزایش تولید نفت به میزان پیش از تحریم‌ها
ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: ایران آماده است کاهش تکلیفی تولید نفت را هر زمانی که اعلام شود، متوقف کرده و تولید نفت را در یک روز به ۹۵ درصد از تولید پیش از تحریم‌ها برساند.
تولید روزانه گاز از پارس جنوبی به 676 میلیون متر مکعب رسید/ افت فشار مخزن مربوط به آینده است
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / پارس جنوبی / علیرضا عبادی / مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس / تولید گاز / تحریم / میعان&
تولید روزانه گاز از پارس جنوبی به 676 میلیون متر مکعب رسید/ افت فشار مخزن مربوط به آینده است
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس گفت: هر چند تحریم‌ها محدودیت‌هایی را در صادرات میعانات گازی ایجاد کرده است اما با این حال ما تقریبا 100 درصد برنامه ابلاغی وزارت نفت برای تولید گاز از پارس جنوبی را محقق کرده‌ایم.
مخالفت مرتضی نبوی با تصویب FATF در مجمع تشخیص /اگر به FATF بپوندیم از راه های دور زدن تحریم ها پرده برداری می شود
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / اف ای تی اف FATF / مرتضی نبوی / وزارت نفت
مخالفت مرتضی نبوی با تصویب FATF در مجمع تشخیص /اگر به FATF بپوندیم از راه های دور زدن تحریم ها پرده برداری می شود
فارس نوشت: مرتضی نبوی گفت: FATF یک ابزاری است برای اینکه امثال آمریکا بتوانند از این اطلاعات سوءاستفاده کنند و علیه خود ما استفاده کنند. ما هم به شفافیت اعتقاد داریم اما نه اینکه از شفافیت اطلاعات ما، دیگران سوءاستفاده کنند.
تامین گاز کشور با تولید پایدار گاز در پارس جنوبی
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / شرکت ملی گاز ایران / قطر / میدان گازی پارس جنوبی / وزارت نفت / توسعه ایران / گاز رسانی / جهش تولید / نفت / گاز
تامین گاز کشور با تولید پایدار گاز در پارس جنوبی
تهران- ایرنا- مدیر پالایشگاه هشتم مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به تامین گاز کشور با تولید پایدار گاز در پارس جنوبی، گفت: فازهای ۲۰ و ۲۱ با تولید پایدار در فصل زمستان، گاز مورد نیاز کشور را تامین می‌کنند.
۲ وزارتخانه نورچشمی!
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / وزارت نفت / وزارت صنعت / بودجه 1400
۲ وزارتخانه نورچشمی!
بررسی بودجه بخش امور رفاه اجتماعی در لایحه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که یک‌سری پدیده‌ها یا واقعیت‌های خطرناک در لایه‌هایی از اسامی پنهان می‌شود. یکی از اتفاقات پر‌تکرار بودجه گسیل کمک‌های حمایتی دولت به صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری است که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به‌تنهایی ۷۲ درصد از منابع بخش امور رفاه اجتماعی را به خود اختصاص می‌دهد.
اولین گزارش پایداری شرکت مبین انرژی خلیج فارس، تندیس طلایی دریافت کرد
۱۳۹۹/۱۰/۲۷ / وزارت نفت / شرکت مبین انرژی خلیج فارس / سکوی گازی
اولین گزارش پایداری شرکت مبین انرژی خلیج فارس، تندیس طلایی دریافت کرد
اولین گزارش پایداری شرکت مبین انرژی خلیج فارس در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت، حائز کسب رتبه اول و دریافت تندیس طلایی شد.
۴ ماه وعده بی‌ عمل پیمانکاران نفتی در عسلویه/ چرا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نفتی اجرا نمی‌شود؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / وزارت نفت / عسلویه
۴ ماه وعده بی‌ عمل پیمانکاران نفتی در عسلویه/ چرا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل کارگران نفتی اجرا نمی‌شود؟
کارگران غیرپروژه‌ای و مستمر در بخش تعمیرات عسلویه، ماه‌ها است که در انتظار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل هستند. بیش از ۹ ماه از سال می‌گذرد و وعده‌های مدیران منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، وزیر نفت و پیمانکاران برای اجرای قانون تاکنون بی‌نتیجه مانده است.
جایگاه‌داران، حلقه فراموش شده صنعت CNG/مصوبه‌ای که اجرایی نشد
۱۳۹۹/۱۰/۲۶ / جایگاه سی ان جی / انجمن صنفی سی ان جی / تولید گاز / وزارت نفت ایران / اردشیر دادرس
جایگاه‌داران، حلقه فراموش شده صنعت CNG/مصوبه‌ای که اجرایی نشد
بررسی‌ها نشان می‌دهد مصوبه کارمزد جایگاه داران CNG نواقصی دارد و بطور کامل اجرا نشده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •