شنبه, ۲۸ دی, ۱۳۹۸ / 18 January, 2020
احتکار
آن‌قدر لاستیک خودرو سنگین در انبار داریم که نهادهای نظارتی به اتهام احتکار پرونده تشکیل دادند
فارس / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اقتصادی
آن‌قدر لاستیک خودرو سنگین در انبار داریم که نهادهای نظارتی به اتهام احتکار پرونده تشکیل دادند
رئیس اتاق تعاون ایران گفت:‌ در حال حاضر برای حل مشکل لاستیک خودروهای سنگین آن‌قدر لاستیک در انبارها داریم که نهادهای نظارتی به اتهام احتکار لاستیک پرونده قضایی تشکیل دادند.
شلیک مرگ مرد غریبه در خانه ۲ زن
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / اجتماعی
شلیک مرگ مرد غریبه در خانه ۲ زن
سقوط مرگبار اتوبوس تهران ـ. گنبد به دره/ واژگونی کامیون سیمان در بزرگراه همت/ کشف ۳۵ تن مواد اولیه رنگ احتکار شده در جنوب تهران/ بازداشت ۴ گوشی قاپ و زورگیر محله تهران نو/ شمار جانباختگان حادثه کرمان به ۶۰ نفر رسید/ ۵ کشته و مصدوم در ریزش تونل معدن کرمان/ شلیک مرگ مرد غریبه در خانه ۲ زن
فرصت طلبان و سودجویان در بازار نباید اجازە مانور داشتە باشند
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / ...
فرصت طلبان و سودجویان در بازار نباید اجازە مانور داشتە باشند
استاندار کردستان، گفت: به فرصت طلبان و سودجویان در بازار نباید اجازه داد که نسبت به احتکار هیچ کالایی اقدام کنند.
  کنترل قیمت کالاها  استانی-اقتصادی
کشف ۳۵ تن مواد اولیه رنگ احتکار شده در جنوب تهران
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / اجتماعی
کشف ۳۵ تن مواد اولیه رنگ احتکار شده در جنوب تهران
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت پایتخت از کشف ۳۵ تن مواد اولیه رنگ احتکار شده به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال خبر داد.
  نیروی انتظامی  نادر مرادی  احتکار  پلیس اماکن
واکنش عضو جامعه روحانیت به اظهارات اخیر مصباح یزدی: مگر امیرالمومنین نمی‌توانست به مردم بگوید مشکلات، امتحان الهی است؟
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / سیاسی
واکنش عضو جامعه روحانیت به اظهارات اخیر مصباح یزدی: مگر امیرالمومنین نمی‌توانست به مردم بگوید مشکلات، امتحان الهی است؟
حضرت امیر در نامه به مالک توصیه می‌کند جلوی احتکار را بگیر و اجازه گران‌فروشی نده تا بتوانی از ضعفا مراقبت کنی
شکر احتکاری قاطی عسل نشد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
شکر احتکاری قاطی عسل نشد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: شرکت تولیدکننده عسل به علت احتکار شکر تعزیر شد.
  استانی-اقتصادی  مرتضی ممیزی  زنجان  احتکار  تعزیرات حکومتی
۲۰ سال حبس در انتظار شبنم نعمت زاده
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / اجتماعی
۲۰ سال حبس در انتظار شبنم نعمت زاده
نام شبنم نعمت زاده به عنوان متهم ردیف اول پرونده احتکار دارویی اولین بار منتشر شد، اما این اولین باری نبود که پای خانواده نعمت‌زاده به دادگاه قاضی مسعودی مقام و شعبه سوم دادگاه ویژه جرایم و مفاسد اقتصادی باز شده بود.
  شبنم نعمت زاده  دادگاه
ضرورت حمایت از فروشندگان واقعی برای جلوگیری از احتکار و ناامنی در بازار
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ...
ضرورت حمایت از فروشندگان واقعی برای جلوگیری از احتکار و ناامنی در بازار
استاندار مرکزی با تاکید بر مبارزه جدی با گرانفروشی از مسئولان مربوطه خواست از فروشندگان واقعی حمایت کرده و در راستای مبارزه با گرانفروشی به درستی عمل کنند تا از بروز ناامنی و احتکار و ایجاد بازار سیاه در بازار جلوگیری شود.
  استانی-اقتصادی  ستاد تنظیم بازار
پرونده باز احتکار خانه‌ها؛ چرا اخذ مالیات از خانه‌های خالی همچنان ناکام است
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / اقتصادی
پرونده باز احتکار خانه‌ها؛ چرا اخذ مالیات از خانه‌های خالی همچنان ناکام است
موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی موضوع تازه‌ای نیست. بارها صحبت آن شده و هر بار به دلایلی از جمله ضعف اطلاعات در شناسایی این خانه‌ها این طرح به سرانجام نرسیده است. در دولت قبل و از سال ۱۳۸۶ طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. این طرح با عنوان «واگذاری زمین و وضع مالیات بر خانه‌های خالی» با قید یک فوریت و در سه ماده تقدیم مجلس شد، اما در آن زمان، این طرح با مخالفت شدید نمایندگان مواجه شد و هیچ‌گاه از سد تصویب مجلس عبور نکرد.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
کشف 344 میلیارد لوازم خانگی احتکار شده
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از عملیات ضربتی پلیس آگاهی برای کشف344 میلیارد ریال انواع لوازم خانگی احتکار شده در حاشیه شهر مشهد خبر داد.به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار "محمد کاظم تقوی" در تشریح این خبر گفت: در اجرای مرحله دیگری از طرح گسترده مبارزه با احتکار کالا و در اقدامی اطلاعاتی سرنخ هایی از نگهداری محموله سنگین لوازم خانگی احتکار شده در حاشیه شهر مشهد به دست آمد.فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی در این ماموریت ضربتی پس از هماهنگی با مقام قضائی و کنترل و مراقبت های پوششی وارد عمل شده و با همراهی کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت، 2 انبار را مورد بازرسی قرار دادند. سردار تقوی گفت: در این عملیات با دستگیری 2 متهم به سودجویی، محموله …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
پرونده باز احتکار خانه‌ها
مصطفی قلی‏خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اگر بتوان اطلاعات دقیقی از خانه‌های خالی به دست آورد، به‌طور قطع اخذ مالیات از آنها به نفع بازار مسکن خواهد بود.به گزارش اقتصاد۲۴، موضوع اخذ مالیات از خانه‌های خالی موضوع تازه‌ای نیست. بارها صحبت آن شده و هر بار به دلایلی از جمله ضعف اطلاعات در شناسایی این خانه‌ها این طرح به سرانجام نرسیده است. در دولت قبل و از سال ۱۳۸۶ طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی در مجلس شورای اسلامی مطرح شد. این طرح با عنوان «واگذاری زمین و وضع مالیات بر خانه‌های خالی» با قید یک فوریت و در سه ماده تقدیم مجلس شد، اما در آن زمان، این طرح با مخالفت شدید نمایندگان مواجه شد و هیچ‌گاه از سد تصویب مجلس عبور نکرد. طرحی که البته به گفته مصطفی قلی‌خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / ...
ارواح خبیث
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز بخاطر برخورد یک موتورسیکلت با خودروام و فرار کردن وی که مثل فرار مفسدان و فرار مالیاتی آدم گنده‌های مفسد دل آدم را به در می‌آورد دلم به درد آمد. از اینکه کسی تخلفی بکند و پاسخگو نباشد بد جوری دل و روحم آزرده بود. یکی از همکاران گفت داداش غمناکی؟ روح همه الان آزرده است.شک داری؟ آقای عارف رئیس فراکسیون امید هم الان با انبوهی از امید‌های تلنبار شده و احتکار شده روحش آزرده است و خودش گفته: برخی مسائل و حوادث روح مردم را آزرده کرده. آلان کی آزرده نیست؟ یکی دیگر از همکاران گفت: اسحاق جهانگیری معاون رئیس جمهور هم روحش آزرده است، گفته: تحت تحریم شدید هستیم دوستان هم از ما نفت نمی‌خرند همین خبر کافی بود روح یک ملت آزرده شود. حتی شایعه شده رئیس جمهور هم روحش آزرده است وبرخی از …
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اقتصادی
توضیح وزارت صمت درباره گرانی قطعه
وزارت صمت با بیان اینکه افزایش قیمتی در قطعات یدکی به‌وجود نیامده اعلام کرد: هرگونه تخلف اقتصادی از قبیل گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور را گزارش دهید.وزارت صمت در واکنش به انتشار خبری باعنوان «قطعات خودرو 10 تا 15 درصد گران شد؛ ناظران بازار کجا هستند؟» به ارائه توضیحاتی پرداخت.متن این توضیحات به‌شرح زیر است:مکاتبه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با سازمان‌های صمت سراسر کشور به‌منظور اولویت و تمرکز بازرسی بر لوازم یدکی خودرو، مکاتبه با سازمان‌های صمت سراسر کشور جهت بازرسی از واحدهای تولیدی قطعات مصرفی خودروهای گازسوز به‌منظور جلوگیری از افزایش قیمت، مکاتبه با انجمن‌ها و اتحادیه‌ها مبنی بر ممنوعیت «هرگونه افزایش قیمت کالا تا اطلاع ثانوی» همچنین با توجه به قرار …
محتکران به جان بافت جهانی یزد افتادند!
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
محتکران به جان بافت جهانی یزد افتادند!
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از نگرانی در مورد احتکار ملک در بافت‌های تاریخی این استان به ویژه عرصه بافت جهانی شهر یزد از سوی برخی سودجویان خبر داد و تدوین نظام‌نامه مختص بافت را برای مقابله با این جریان الزامی دانست.
  استانی-فرهنگی و هنری  احتکار  شهر جهانی یزد  گردشگری  مدیرکل میراث فرهنگی یزد
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
25متری‌های مشکل‌گشا!
کیمیا نجفیطی یک‌سال گذشته بازار مسکن با شوک‌های بسیاری روبه‌رو بود و در پی افزایش قیمت در این حوزه، خرید و یا اجاره مسکن برای بسیاری از خانوارها به عنوان چالش مهمی در زندگی تبدیل شده است. هنگامی که درخصوص علت مشکلات پیش‏آمده و همچنین راه‌حل آن در بازار مسکن از کارشناسان و صاحب‌نظران پرسیده می‌شد، آنها از کمبود عرضه مسکن می‌گویند و راه‌حل را افزایش عرضه می‌دانند و راهکارهایی را برای عرضه بیشتر پیشنهاد می‌دهند. اما باید دید که این راهکارها تا چه میزان می‌تواند در بازار مسکن مثمرثمر باشد.بسیاری از صاحب‌نظران، مهم‌ترین دلیل مشکلات در حوزه مسکن را فشار تقاضا عنوان می‌کنند؛ فشاری که با عدم عرضه در این بازار روبه‌رو بوده و آن‏طور که به نظر می‌رسد تنها راه‌حل افزایش عرضه است. احتکار خانه یا به عبارتی …
رشد بورس خوشحالی دارد؟
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
رشد بورس خوشحالی دارد؟
بورس احتکار پذیر نیست و کسی نمی‌تواند با احتکار سهم و عدم عرضه آن التهابی در آن به وجود بیاورد. بازاری‌های حرفه‌ای بورس یک اصطلاح رایج دارند و آن این که «همیشه فرصت خرید هست.»
انبارهای بی‌نشان، گامی در مسیر قاچاق و احتکار کالا
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
انبارهای بی‌نشان، گامی در مسیر قاچاق و احتکار کالا
قزوین – ایرنا – انبارهای بی‌نام و نشان، گامی در مسیر قاچاق و احتکار کالا هستند و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی باید با هوشیاری و نظارت جدی‌تر جلوی سوءاستفاده سودجویان را بگیرند.
  صنعت و معدن  تعزیرات حکومتی  علوم پزشکی  انبار داری  استان قزوین  سازمان غذا و دارو
مالیات، پرونده خانه‌های خالی را مختومه خواهد کرد؟ / خانه های خالی تهران ۱۰۰ هزار واحد کاهش یافت
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
مالیات، پرونده خانه‌های خالی را مختومه خواهد کرد؟ / خانه های خالی تهران ۱۰۰ هزار واحد کاهش یافت
اگرچه برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی وعده اتمام احتکار مسکن با اعمال مالیات بر خانه های خالی مطرح کرده‌اند اما از آنجا که نرخ این پایه مالیاتی ناچیز است، بعید است چندان اثرگذار باشد.
  مالیات بر خانه های خالی  محمود محمودزاده  نرگس رزبان  دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن  سامانه املاک و اسکان کشور  وزارت راه و شهرسازی
بیش از ۷ تن برنج احتکار شده در بجنورد کشف و ضبط شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
بیش از ۷ تن برنج احتکار شده در بجنورد کشف و ضبط شد
فرمانده نیروی انتظامی خراسان شمالی از کشف هفت تن و ۷۰۰ کیلوگرم برنج احتکار شده به ارزش پنج میلیارد ریال در بجنورد خبر داد.
  استانی-شهرستانها  احتکار برنج
کیهان: لابی ثروتمندان نمی‌گذارد دولت از خانه‌های خالی مالیات بگیرد
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / سیاسی
کیهان: لابی ثروتمندان نمی‌گذارد دولت از خانه‌های خالی مالیات بگیرد
روزنامه کیهان در ستون اخبار ویژه نوشت: روزنامه اعتماد نوشت دولت در بازار مسکن سردرگم عمل می‌کند و با وجود قانون مصوب، 4 سال است که از خانه‌های خالی و احتکار شده مالیات نمی‌گیرد.
  روزنامه کیهان  بازار مسکن تهران
ناراحتی مافیاهای مسکن از اسپوتنیک
اسپوتنیک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
ناراحتی مافیاهای مسکن از اسپوتنیک
روز گذشته مقاله ای در اسپوتنیک نوشتم که در آن در مورد احتکار برخی کالاها مانند مسکن صحبت شد، جالب تامل بود که ظاهرا برخی پدرخوانده های مافیای مسکن از اینکه در این مقاله پیشنهاد شده بود، بسیار ناراحت شده و برخی رسانه های همسو با آنها این بحث را با عنوان "پیشنهاد خطرناک" مطرح کردند.
هیچ موردی از احتکار یا امتناع از عرضه کالا در استان مرکزی مشاهده نشده
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
هیچ موردی از احتکار یا امتناع از عرضه کالا در استان مرکزی مشاهده نشده
معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: هیچ مشکلی در زمینه تأمین محصولات اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد.
  تنظیم بازار کالاهای اساسی  استانی-اقتصادی
احتکار یا عدم عرضه؟ ماجرای افزایش قیمت لاستیک در بازار چیست؟
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
احتکار یا عدم عرضه؟ ماجرای افزایش قیمت لاستیک در بازار چیست؟
یکی از نمایندگان مجلس اعلام کرده تولیدکنندگان لاستیک، محصولات خود را احتکار کرده‌اند تا به خاطر افزایش قیمت بنزین، آنها را با قیمت بیشتری بفروشند اما تولیدکنندگان پاسخ داده‌اند این اتهام صحت ندارد. وزیر صنعت نیز گفته اگر تخلفی باشد، با آن برخورد می‌شود.
  رویداد24  تولید لاستیک  احتکار لاستیک  گرانی لاستیک  کمبود لاستیک
از احتکار واکسن آنفولانزا جلوگیری می‌کنیم
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اجتماعی
از احتکار واکسن آنفولانزا جلوگیری می‌کنیم
ایلنا: رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: هجوم افراد عادی برای تزریق واکسن آنفلوانزا قابل پذیرش نیست زیرا این موضوع دسترسی افراد پرخطر را محدود می‌…
  تحریم  آنفولانزا  مرگ‌ومیر
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
لاستیک | لاستیک سنگین احتکار نمی شود!
شفقنا اقتصادی_ عضو انجمن تایرسازان از اختصاص ارز دولتی به واردات بی رویه لاستیک کامیون انتقاد کرد؛ اما اتهام احتکار لاستیک از سوی تولیدکنندگان را وارد ندانست. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: علی اکبر مشرفی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص خودداری برخی تولیدکنندگان تایر و لاستیک از عرضه آن به بازار به بهانه گران شدن […]
لاستیک سنگین را احتکار نمی‌کنیم/ ۶۰ درصد سود لاستیک در جیب دلال
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
لاستیک سنگین را احتکار نمی‌کنیم/ ۶۰ درصد سود لاستیک در جیب دلال
عضو انجمن تایرسازان از اختصاص ارز دولتی به واردات بی رویه لاستیک کامیون انتقاد کرد؛ اما اتهام احتکار لاستیک از سوی تولیدکنندگان را وارد ندانست.
احتکار تایرسازان صحت ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
احتکار تایرسازان صحت ندارد
تهران- ایرنا- سرپرست یک گروه صنعتی تایرسازی کشور، منکر احتکار تایر از سوی تولیدکنندگان به دلیل افزایش قیمت بنزین شد و گفت: انبارهای تولیدکنندگان همواره در حداقل ظرفیت است و گزارش وضعیت انبارها همه روزه به وزرات صنعت، معدن و تجارت اعلام می شود.
  لاستیک  سهمیه بندی بنزین  احتکار
محتکر ارزاق عمومی در بیرجند در دام قانون
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
محتکر ارزاق عمومی در بیرجند در دام قانون
رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی از دستگیری فردی که 800 حلب روغن نباتی در شهرستان بیرجند احتکار کرده بود خبر داد.
  استانی-اجتماعی  پلیس
صف دلالان در بازار لاستیک/ احتکار لاستیک توسط تولیدکنندگان تکذیب شد
ارانیکو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
صف دلالان در بازار لاستیک/ احتکار لاستیک توسط تولیدکنندگان تکذیب شد
سخنگوی انجمن لاستیک با تکذیب کاهش عرضه لاستیک در بازار معتقد است هیچ کوتاهی‌ای در این رابطه نشده است، درعین‌حال فروشندگان لاستیک از عدم‌تعادل عرضه و تقاضای لاستیک پراید و تیبا خبر می‌دهند.
تولیدکنندگان احتکار
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / ...
تولیدکنندگان احتکار "لاستیک" را تکذیب کردند
سخنگوی انجمن صنعت تایر گفت: تولید تایر صورت گرفته و به بازار نیز عرضه شده است و ادعای عدم توزیع لاستیک‌های تولیدی به بازار از بیخ‌وبن غلط است
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / اقتصادی
واکنش وزیر به کمبود لاستیک
وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تصمیم کارخانه‌های تولید لاستیک برای توزیع نکردن محصولات تخلف است و با آنها برخورد می‌شود. رضا رحمانی در واکنش به کمبود لاستیک در بازار به دلیل تصمیم کارخانه‌های تولیدی برای توزیع نکردن محصولات گفت: این موضوع مربوط به بنزین است. وی افزود: بر اساس گزارش‌های رسیده بسیاری از بنکداران از عرضه کالا خودداری می‌کنند، زیرا می‌خواهند از نرخ دلار پس از افزایش قیمت بنزین آگاه شوند. عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه عرضه نکردن کالا مانند احتکار است، افزود: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آنها برخورد می‌شود.
وزیر صنعت: عرضه نکردن لاستیک در بازار مانند احتکار و تخلف است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اقتصادی
وزیر صنعت: عرضه نکردن لاستیک در بازار مانند احتکار و تخلف است
وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به کمبود لاستیک در بازار گفت: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن‌ها برخورد می‌شود.
گرانی «شکر» دلیل منطقی ندارد/ رکورد بالاترین میزان احتکار زده شد
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / اجتماعی
گرانی «شکر» دلیل منطقی ندارد/ رکورد بالاترین میزان احتکار زده شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی شهر تهران گفت: گاهی افزایش قیمت کالاهایی مانند شکر هیچ گونه دلیل منطقی ندارد و نمی‌توان عامل مهمی برای تغییرات آن در نظر گرفت. در واقع گرانی در برخی کالاها به دلیل سوءاستفاده در بازار است.
مهم ترین اخبار امروز/ از واکنش ها به تعرض به کنسولگری ایران در عراق و تهدید ایران به بازگشت تحریم ها توسط فرانسه تا اظهار تعجب شمخانی از کنار کشیدن روحانی از موضوع گران شدن بنزین و مقابله با احتکار کالاها در انبارهای برخی فروشندگان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
مهم ترین اخبار امروز/ از واکنش ها به تعرض به کنسولگری ایران در عراق و تهدید ایران به بازگشت تحریم ها توسط فرانسه تا اظهار تعجب شمخانی از کنار کشیدن روحانی از موضوع گران شدن بنزین و مقابله با احتکار کالاها …
شفقنا- خبرهای امروز از واکنش ها به تعرض به کنسولگری ایران در عراق و تهدید ایران به بازگشت تحریم ها توسط فرانسه تا اظهار تعجب شمخانی از کنار کشیدن روحانی از موضوع گران شدن بنزین و مقابله با احتکار کالاها در انبارهای برخی فروشندگان. خلاصه اخبار امروز را در ادامه می خوانید: محسن رضایی: کنارکشیدن روحانی از پذیرش مسوولیت افزایش […]
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
عبدالله رضیان: اقدام مثبت وزارت صمت در کنترل بازار/ بخشی از فروشندگان اقدام به احتکار کالا کرده‌اند
شفقنا- عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صمت تاحدودی توانسته است بازار را کنترل کند، اظهار کرد: متاسفانه بخشی از فروشندگان، کالاها را احتکار کرده و به بازار عرضه نمی‌کنند تا بعد از کاهش فشار دولت بتوانند آنها را با قیمت بالاتری به فروش برسانند؛ بنابراین وزارت صمت باید کنترل بیشتری بر انبارها داشته […]
با روند قبلی مصرف، از صادرکننده بنزین به وارد کننده تبدیل می‌شدیم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / ...
با روند قبلی مصرف، از صادرکننده بنزین به وارد کننده تبدیل می‌شدیم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه حتی با کوچکترین کمبود در کالاهای اساسی مواجه نیستیم اعلام کرد: دستگاه‌های نظارتی حتما باید بازار را رصد کنند و به هیچ کس اجازه افزایش قیمت ندهند، در این میان با کسانی که بخواهند سوءاستفاده کرده و دست به احتکار کالا بزنند هم برخورد خواهد شد.
  استانی-اقتصادی  استانداری البرز  بنزین  سهمیه بندی بنزین
دوپینگ با جهش ارزی
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / اقتصادی
دوپینگ با جهش ارزی
تاثیر تحریم‌ها بر متغیر‌های اقتصادی: از تاثیرات تحریم‌ها بر متغیر‌های اقتصادی می‌توان سه مورد عمده افزایش نرخ ارز، نوسان نرخ ارز و اختلاف قیمت نرخ رسمی و نرخ آزاد ارز را نام برد. انعکاس این تاثیرات بر فعالیت‌های اقتصادی باعث عدم قطعیت و ریسک در تهیه عوامل تولید می‌شود. ریسک حاصل از نوسانات باعث رکود بازار‌های مالی و کاهش سرمایه‌گذاری و در نتیجه افزایش بیکاری در بازار‌های انحصاری ایران می‌شود. اختلاف نرخ رسمی و نرخ آزاد ارز منجر به تلاش فعالان اقتصادی برای استفاده از رانت در تهیه ارز به جای فعالیت مولد اقتصادی می‌شود و روند توسعه و بهبود تولید به‌شدت کاهش می‌یابد. تولیدکنندگان به خرید بیش از نیاز و احتکار نهاده‌ها رومی‌آورند و کارخانه عملا تبدیل به انبار می‌شود. این تلاش‌ها در کنار رکود بازار‌های …
خالی نگه داشتن واحد مسکونی، احتکار محسوب می شود
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / اقتصادی
خالی نگه داشتن واحد مسکونی، احتکار محسوب می شود
نماینده مجلس دهم با بیان اینکه خالی نگه داشتن خانه توسط مالکان، احتکار مسکن محسوب می شود، گفت: دستگاه قضا باید با مالکان خانه های خالی همانند محتکران کالاهای اساسی برخورد کند.
  ابوالفضل ابوترابی  مالیات بر خانه های خالی  وزارت راه و شهرسازی
مانع افزایش خودسرانه قیمت‌ها و احتکار و اختفای کالاها شوید
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
مانع افزایش خودسرانه قیمت‌ها و احتکار و اختفای کالاها شوید
نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز در واکنش به حوادث و رخدادهای پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت، طی بیانیه‌ای با قدردانی از مردم استان که صفوف خود را از اشرار جدا کردند، به مسئولان اجرایی استان، مواردی را متذکر شد.
امام جمعه کرج: تفکر و منش داعشی‌ های جدید بروز پیدا کرد
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / ...
امام جمعه کرج: تفکر و منش داعشی‌ های جدید بروز پیدا کرد
نماینده ولی فقیه در استان البرز از استاندار البرز خواست با درایت اجرایی و مدیریتی خویش، شخصاً مقدماتی را فراهم آورد تا اولاً مانع از احتکار و اختفای کالاها در انبارها و ایجاد بازار سیاه و گرانی‌های مصنوعی شده و ثانیاً علاوه بر بازگرداندن امنیت کامل اجتماعی، امینت روانی جامعه نیز تقویت شود.
تفکر و منش داعش‌های جدید بروز پیدا کرد/مانع سوءاستفاده و افزایش خودسرانه قیمت شوید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / سیاسی
تفکر و منش داعش‌های جدید بروز پیدا کرد/مانع سوءاستفاده و افزایش خودسرانه قیمت شوید
نماینده ولی فقیه در استان البرز از استاندار البرز خواست با درایت اجرایی و مدیریتی خویش، شخصاً مقدماتی را فراهم آورد تا اولاً مانع از احتکار و اختفای کالاها در انبارها و ایجاد بازار سیاه و گرانی‌های مصنوعی شده و ثانیاً علاوه بر بازگرداندن امنیت کامل اجتماعی، امینت روانی جامعه نیز تقویت شود.
  استانی-سیاسی
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
40 هزار بازرسی در بازار/ تشکیل 2746 پرونده تخلف صنفی
همزمان با تغییر نرخ بنزین در کشور و در راستای جلوگیری از افزایش قیمت انواع کالا و خدمات در سطح عرضه، طرح تشدید بازرسی با همکاری سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، بازرسی سازمان های صمت استان ها، بازرسی اصناف و همچنین تعزیرات حکومتی در حال اجراست و با هرگونه تخلف گرانفروشی، احتکار و امتناع از عرضه به طور جدی برخورد می شود.
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / ...
کالای ثبت نشده، احتکار و با متخلفان برخورد می‌شود
پیرو ابلاغیه‌ها و بخشنامه‌های مکرر قبلی به لحاظ شرایط فعلی متاثر از اصلاح قیمت بنزین و احتمال سوءاستفاده برخی
کالای ثبت نشده در سامانه جامع انبارها احتکار است
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / اقتصادی
کالای ثبت نشده در سامانه جامع انبارها احتکار است
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان هشدار داد کالای ثبت نشده در سامانه جامع انبارها، احتکار محسوب و با متخلفان برخورد می‌شود.
هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت کالا وجود ندارد/ با محتکرین شدیدترین برخورد را خواهیم داشت
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اقتصادی
هیچ بهانه‌ای برای افزایش قیمت کالا وجود ندارد/ با محتکرین شدیدترین برخورد را خواهیم داشت
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: بیشترین تمرکز و بازرسی‌ها بر روی احتکار کالا است زیرا پیش بینی می‌شود که برخی کالا را احتکار کنند که بعدا با افزایش قیمت‌ها آن را گرانتر بفروشند که ما با این گروه از متخلفان شدیدترین برخورد را خواهیم داشت.
طرح اقدام ملی مسکن چیست؟ ۶ ایراد به «اقدام ملی» پس از «مسکن مهر» / قیمت یک واحد ۷۵ متری در این طرح چقدر خواهد بود؟
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
طرح اقدام ملی مسکن چیست؟ ۶ ایراد به «اقدام ملی» پس از «مسکن مهر» / قیمت یک واحد ۷۵ متری در این طرح چقدر خواهد بود؟
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی: قرارداد‌های مسکن مشارکتی باید به شکلی باشد که انبوه‌سازان واحد‌های خود را احتکار نکنند و واحد‌های که در اختیار انبوه ساز قرار می‌گیرد نباید با قیمت بالا در اختیار مردم قرار گیرد. همچنین وزارت راه و شهرسازی نباید مالکیت را به انبوه‌ساز منتقل کند و انبوه‌ساز نیز ملزم به تکمیل واحد‌های مسکونی در زمان مشخص باشد.
نخست وزیر عراق: احزاب با احتکار قدرت کشور را دچار بن بست کردند / قانون جدید انتخابات در راه است / محدودیت دسترسی به اینترنت موقتی است
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / بین‌المللی
نخست وزیر عراق: احزاب با احتکار قدرت کشور را دچار بن بست کردند / قانون جدید انتخابات در راه است / محدودیت دسترسی به اینترنت موقتی است
«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای گفت: از سال ۲۰۰۳ (سقوط صدام حسین) به بعد احزاب با احتکار، قدرت را سهمیه بندی کردند و همین عامل باعث آن شد که کشور دچار بن بست، فساد و هرج و مرج شود.
تعادل نسبی در قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار ایجاد شده است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ...
تعادل نسبی در قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار ایجاد شده است
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تعادل نسبی در قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در بازار ایجاد شده است، گفت: همدلی و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی در این حوزه، باعث شده نسبت به سال‌های گذشته، شاهد کمترین مصادیق گران‌فروشی، احتکار و اخلال در بازار استان باشیم.
  استانی-اقتصادی
جریمه محتکر لوازم خانگی در اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ / سیاسی
جریمه محتکر لوازم خانگی در اصفهان
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان از محکومیت ۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی فردی برای احتکار و گرانفروشی لوازم خانگی خبر داد.
  تعزیرات حکومتی  استانی-سیاسی  احتکار لوازم خانگی
انبار محتکران زنجانی کشف شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / ...
انبار محتکران زنجانی کشف شد
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: در بازدیدهای اخیر ۴ انبار احتکار کالا شناسایی و کشف شد.
  استانی-اقتصادی  مرتضی ممیزی  زنجان  احتکار  تعزیرات حکومتی
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / اقتصادی
احتکار | اینبار ۱۷۷ هزار کنسرو تن ماهی
شفقنا نوشت: معاون اجرایی تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران گفت: ۴۰ تن کنسرو تن ماهی که در انبارهای شهرستان ری از شهریورماه سال گذشته احتکار شده بود در روزهای اخیر توسط بازرسی‌های اداره کل تعزیرات شناسایی شد. تسنیم نوشت: داریوش جمشیدی معاون اجرایی تعزیرات حکومتی شهرستان‌های استان تهران صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
گرانی زیرپوستی کالاها
فعالان بازار می‌گویند: زمانی که مسئولان از کاهش قیمت کالا و محصولات خبر می‌دهند، حق مردم است که بدانند چه کالایی در کدام بازار ارزان شده است چرا که مردم کاهش قیمت ۹۳ قلم کالا را هنوز تجربه نکرده‌اند.به گزارش اقتصاد۲۴، کاهش قیمت ۹۳ قلم کالا برای مردم حائز اهمیت است، اما این روزها این سوال در بین اذهان عمومی مطرح است که چرا با وجود تمرکز تیم اقتصادی دولت دوازدهم بر بازار و تاکید آنان بر روند کاهش قیمت‌ها، ۸۰ میلیون مردم چیز دیگری می‌گویند و از افزایش قیمت اقلام اساسی گلایه دارند. چند وقتی است که سیر صعودی افزایش قیمت در برخی کالا‌های اساسی تبدیل به علامت سوال بزرگی در ذهن عموم جامعه شده است، موضوعی که جمعیت کشور اعم از پردرآمد و کم‏درآمد را تحت تاثیر قرار داده است.قیمت ۹۳ قلم کالا در سراشیبیاین …
هجمه بعد از شفاف‌سازی
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / اقتصادی
هجمه بعد از شفاف‌سازی
شفاف‌سازی بانک مرکزی در انتشار لیست دریافت کنندگان ارز دولتی دراین سال نشان داد که برخی از دریافت کنندگان ارز از اختلاف قیمت با بازار سوء‌استفاده کردند، برخی کالای دیگری به جای کالای ثبت سفارش شده وارد کردند و عده‌ای نیز اقدام به احتکار کردند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / ...
دارو روی شیب گرانی
گروه جامعه: «دارو گران می‌شود.»؛ این خبری است که بسیاری از بیماران و خانواده‌های آنها را نگران می‌کند. خبری که اغلب‌ آنها منتظر شنیدن آن هستند. حداقل طی 2 سال گذشته آن را با پوست و استخوان‌شان لمس کرده‌اند و همچنان با زمزمه‌های پیوستن واردات دارو به ارز نیمایی بیش از گذشته در انتظار بالا رفتن قیمت‌ داروها به خصوص داروهای نادر در ایران هستند. حالا اما با اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو که گفته است «امسال قیمت دارو با تغییرات عمده‌ای روبه‌رو نخواهد بود»، بیماران باید در انتظار بالا رفتن قیمت دارو البته با شیب ملایم باشند؛ شیبی که شاید برای مسئولان ملایم و برای بیماران و خانواده‌هایشان ناملایم باشد. «دارو» مهم‌ترین چالش وزارت بهداشت و حوزه سلامت در ایران است. ماده‌ای که بهبود، درمان و حتی ادامه …
خشونت اقتصادی؛ از احتکار تا تحریم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اقتصادی
خشونت اقتصادی؛ از احتکار تا تحریم
هرچند در محافل علمی، خشونت اقتصادی را به بستر خانواده و روابط بین زن و مرد محدود می‌کنند اما مصادیق بارز آن در سطوح ملی و بین‌المللی نیز قابل شناسایی است.
  تحریم  خشونت  خشونت اقتصادی  احتکار
بیشترین پرونده های تخلف تعزیزاتی استان اصفهان چیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
بیشترین پرونده های تخلف تعزیزاتی استان اصفهان چیست؟
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: مهم‌ترین موضوعات پرونده‌های تخلف تعزیرات حکومتی استان اصفهان ایفا نکردن تعهدات ارزی، احتکار و قاچاق سوخت است.
  استانی-شهرستانها  منطقه اصفهان  احتکار  اردستان
نماینده مجلسی که این همه ارز در خانه نگهداری می‌کند، مجرم نیست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۰۸ / سیاسی
نماینده مجلسی که این همه ارز در خانه نگهداری می‌کند، مجرم نیست؟
روزنامه اعتماد با اشاره به سرقت کلان پول و ارز از خانه یک نماینده مجلس نوشت:«مردم باید ارزهای خود را به بانک‌ها بسپارند» نمونه این جملات را درست وقتی که قیمت ارز به صورت جهشی افزایش پیدا کرده بود، زیاد می‌شنیدیم اما حالا خبر نگهداری «250 هزار یورو» ارز در خانه یک نماینده مجلس منتشر می‌شود و اولین علامت سوالی که در ذهن نقش می‌بندد، این است که این حجم از پول و ارز در منزل چه کار می‌کند؟
  احتکار  ارز  مجلس دهم
وزیر اقتصاد خواستار کمک مردم به دولت در جنگ اقتصادی شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۷/۰۷ / اقتصادی
وزیر اقتصاد خواستار کمک مردم به دولت در جنگ اقتصادی شد
وزیر اقتصاد با بیان این که مردمی کردن اقتصاد باید عملیاتی باشد نه ویترینی و شعاری گفت: مردم با پرهیز از انبار خانگی کالا، احتکار بنگاهی، سوء استفاده نکردن از شرایط سخت تحریمی و اقتصادی و الگوی صحیح مصرف می توانند در جنگ اقتصادی کمک کننده باشند.