پنجشنبه, ۱۰ مهر, ۱۳۹۹ / 1 October, 2020
اقتصاد سوریه
جنگ، ۴۴۲ میلیارد دلار به سوریه خسارت زده است
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / جنگ / سازمان ملل متحد / سوریه
جنگ، ۴۴۲ میلیارد دلار به سوریه خسارت زده است
تهران -ایرنا- براساس برآورد گزارش یک سازمان بین‌المللی که روز چهارشنبه منتشر شد، اقتصاد سوریه در جنگ هشت ساله (از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹) ۴۴۲ میلیارد دلار خسارت دیده است.
مقام سازمان ملل: یک دهه جنگ، اقتصاد سوریه را شکننده کرده است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ویروس کرونا / شورای امنیت سازمان ملل / سوریه
مقام سازمان ملل: یک دهه جنگ، اقتصاد سوریه را شکننده کرده است
نیویورک- ایرنا- معاون امور بشردوستانه و کمک‌های اضطراری سازمان ملل، یک دهه جنگ در سوریه را عامل شکنندگی اقتصاد این کشور دانست و گفت: این شرایط با گسترش کووید-۱۹ تشدید شده است.
تماشا کنید: دردسر تازه اسد / ۸ نکته درمورد قانون قیصر که باید بدانید
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
تماشا کنید: دردسر تازه اسد / ۸ نکته درمورد قانون قیصر که باید بدانید
قانون آمریکایی معروف به قانون "سزار" (قیصر) که از (چهارشنبه) وارد فاز اجرایی شد، اقتصاد سوریه را که در اثر جنگ ۹ ساله نابود شده، فلج‌ می‌کند.
«قانون قیصر» برای سوریه اجرا شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / تحریم سوریه / قاون قیصر / تحریم های آمریکا
«قانون قیصر» برای سوریه اجرا شد
با اجرایی شدن قانون آمریکایی معروف به قانون "سزار" (قیصر) اقتصاد سوریه که در اثر جنگ ۹ ساله نابود شده، فلج خواهد شد. کنگره آمریکا ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹ قانون سزار را با هدف مجازات نظام سوریه و بشار اسد، رئیس جمهوری آن به بهانه بی‌اساس "جنایت‌های جنگی دولت سوریه در حق مردمش" تصویب کرد.
با اجرای قانون "سزار" اقتصاد سوریه فلج می‌شود
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / قانون سزار / سوریه / آمریکا
با اجرای قانون "سزار" اقتصاد سوریه فلج می‌شود
قانون آمریکایی معروف به "قانون سزار" (قیصر) که از امروز (چهارشنبه) وارد فاز اجرایی شد، اقتصاد سوریه را که در اثر جنگ ۹ ساله نابود شده، فلج‌ می‌کند.
آیا دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران در راه است؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / تحریم های آمریکا علیه ایران / سوریه
آیا دور جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران در راه است؟
به زودی تحریم‌های گسترده‌ای علیه دولت سوریه اعمال خواهد شد که علاوه بر هدف قرار دادن بخش‌های کلیدی اقتصاد سوریه، داد و ستد خارجی این کشور با ایران و روسیه را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
از اختلافات خانوادگی تا قانون قیصر؛ در سوریه چه خبر است؟
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / رامی مخلوف / بشار اسد / اختلافات خانوادگی / اقتصاد سوریه / قانون قیصر / اختلاف خانوادگی بشار اسد
از اختلافات خانوادگی تا قانون قیصر؛ در سوریه چه خبر است؟
با توجه به این تحولات، برخی ناظران این دیدگاه را مطرح می‌کنند که روسیه از اجرایی شدن قانون قیصر نگران شده و سعی می‌کند در مهلت باقیمانده به کمک سایر بازیگران –مانند آمریکا، ترکیه و ایران- بحران سوریه را به شکل سیاسی حل و فصل کند. به گفته العربی الجدید، «شورای روسی امور بین الملل» اخیرا در تحلیلی، سناریو‌هایی درباره آینده سوریه مطرح کرد. در این تحلیل، پیش بینی شده که بین ترکیه، آمریکا، روسیه و ایران توافقی در خصوص کناره گیری بشار اسد و آتش بس در سوریه در ازای تشکیل دولت انتقالی شکل بگیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ / حضور آمریکا در سوریه / سوریه / نفت سوریه
دمشق: آمریکا نفت سوریه را به سرقت می‌برد
به گزارش ایسنا، ریاض حداد، سفیر سوریه در روسیه در مصاحبه با شبکه "روسیا ۲۴ " گفت، آزادسازی این مناطق نفتی از اشغال آمریکا می‌تواند به احیای اقتصاد سوریه و بهبود اوضاع این کشور کمک کند.
دعوت اردوغان از پوتین برای توسعه میادین نفتی سوریه
۱۳۹۸/۱۲/۲۰
دعوت اردوغان از پوتین برای توسعه میادین نفتی سوریه
رئیس جمهور ترکیه از ولادیمیر پوتین برای حمایت از توسعه میادین نفتی در سوریه و کمک به اقتصاد سوریه دعوت به عمل آورد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / اقتصاد سوریه / نرخ ارز
چگونه ارزش پول سوریه به رغم جنگ حفظ شد؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: مردم و مسئولان در سوریه یاد گرفته اند به اندازه دخلشان خرج و از مصرف گرایی دوری کنند، به همین دلیل طی چندسال جنگ، نرخ تورم ثابت و ارزش پول را حفظ کرده اند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / گذرگاه بوکمال قائم / اقتصاد سوریه / ایران تا مدیترانه / روابط عراق و سوریه / نفوذ ایران در منطقه / نفوذ ایران در شام
بزرگراه عراق تا سوریه، فرصتی برای ایران
دولت سوریه که در عراق یک شریک عملیاتی برای خود پیدا کرده، در صدد بازگشایی آزادراهی بین دو کشور برآمده است. این مسیر به احیای ...
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
اقتصاد سوریه، خسته از افزایش قیمت دلار
قیمت دلار در سوریه از زمان آغاز بحران تاکنون بیش از 12 برابر شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۴
رای الیوم: برنامه ریزی آمریکا در استفاده از هم پیمانان خود برای مقابله با نفوذ ایران: اقتصاد سوریه به امارات می‌رسد، امور نظامی اش به ترکیه / عراق و لبنان سهم عربستان است / نقش‌ها در یمن، همچنان میان امارات …
آنچه باعث عصبانیت آمریکا می شود، تاثیر ایران بر اعراب مشرق زمین یا نفوذ ایران در دولتهای عربی و بویژه سوریه، عراق، یمن و لبنان نیست، بلکه عواقب این نفوذ برای اسرائیل، دغدغه اصلی آمریکاست. قدرت نظامی و تکنولوژیک ایران، استقلال در تصمیم گیری و حفظ حق حاکمیت، عواملی است که مانع از توسعه هیمنه اسرائیل بر منطقه می شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۳
فرصت تجاری مناسب سوریه
حدود 8 ماه است که کشور سوریه در آرامش نسبی قرار گرفته است. تبادلات تجاری ایران وسوریه حتی قبل از جنگ با داعش در بهترین حالت خود بیش از 300 میلیون دلار بوده است. خیلی ها کشور سوریه را با عراق مقایسه می کنند در صورتی که اقتصاد سوریه با عراق کاملا متفاوت است. عراق پولی که دارد را سوریه ندارد چرا که عراق فروشنده نفت در اوپک است . همچنین سوریه حتی قبل از جنگ با داعش هم کشوری تولیدی بود که منسوجات ودارو به کشورهای عربی صادر می کرد.سوریه قبل از جنگ در بازار عراق بود واقتصاد پویایی داشت که این اقتصاد را با وجود جنگ هنوز حفظ کرده است. ایران بعد از جنگ سوریه و رسیدن آن به آرامش هیاتهای مختلفی را به این کشور اعزام کرد .حتی کمیته اقتصادی مشخصی برای حضور در سوریه تشکیل دادیم وبه تمام دستگاهها نیز اعلام …
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
دولت با صنعت پوشاک می تواند بیکاری را صفر کند/عراق و سوریه فرصت بزرگ رونق نساجی ایران
رئیس بسیج اصناف گفت: احیای کارخانه های نساجی سوریه امروز یک فرصت بزرگ برای صنعت نساجی کشور است و نباید سایر کشور ها که بعضا خودشان عامل جنگ در سوریه بوده اند  فرمان اقتصاد سوریه را در دست بگیرند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۶
نظامیان نیروی دریایی انگلیس یک نفتکش حامل نفت ایران به مقصد سوریه را در تنگه جبل‌الطارق توقیف کردند
کاسه داغ‌تر از آش تحریم‌هاگروه ایران و جهان- نظامیان نیروی دریایی انگلیس روز پنجشنبه یک ابر‌نفتکش حامل نفت ایران به مقصد سوریه را در تنگه جبل‌الطارق متوقف و پس از بازرسی، از ادامه مسیر آن به سمت سوریه جلوگیری کردند. دلیل این اقدام انگلیس مبنی بر توقف کشتی گریس 1، نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا در‌خصوص سوریه بوده و همچنین در این میان صحبت‌هایی نیز از نقض تحریم‌های آمریکا مبنی بر فروش و حمل نفت ایران نیز مطرح می‌شود.اتحادیه اروپا همزمان با شروع ناآرامی‌ها در سوریه تحریم‌های سنگینی را علیه دولت این کشور اعمال کرد که این تحریم‌ها علاوه بر هدف گرفتن اقتصاد سوریه، شامل توقف پرواز هواپیماهای سوری به اروپا، تحریم فروش نفت، مسدود کردن دارایی‌ها و اموال دولتی و مقامات این کشور، تحریم فلزات سنگین و نیز تحریم‌های …
۱۳۹۸/۰۱/۲۰
مذاکرات سوریه و لبنان در حوزه کشاورزی و حمل و نقل
وزیر کشاورزی لبنان که به دمشق سفر کرده بود، با نخست وزیر و وزیر اقتصاد سوریه دیدار و مسائل مشترک‌المنافع را بررسی کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •