چهارشنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۸ / 19 February, 2020
بن کتاب
بن کارت‌های خرید کتاب عددی وریالی افزایش یافت
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / فرهنگی و هنری
بن کارت‌های خرید کتاب عددی وریالی افزایش یافت
تهران – ایرنا – معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش ریالی و عددی بن کارت‌های خرید کتاب در سی‌وسومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت: رقم دقیق این بن کارت‌ها ویژه خرید اهالی قلم، طلاب، دانشجویان و دانشگاهیان هفته آینده اعلام خواهد شد.
کتاب سوزی نه پدیده ایرانی است و نه کار یک آیت الله!
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / سیاسی
کتاب سوزی نه پدیده ایرانی است و نه کار یک آیت الله!
کتاب سوزی پدیده‌ای ایرانی نیست و هیچ کجا در چنین پدیده‌ای، نام ایران دیده نمی‌شود. اروپاییان هم چنین سابقه‌ای دارند، اما ایران نه! در تاریخ چنین آمده است: «همان کاری را که قبل از اسلام، اسکندر با کتابخانه استخر، و عمرو عاص با کتابخانه اسکندریه و فرنگی‌ها بعد از فتح طرابلس شام با کتابخانه مسلمین و هلاکو با دارالعلم بغداد کردند، سعد بن ابی وقاص با کتابخانه عجم کرد.» اینکه امروز یک نفر که خود و پیروانش آن را آیت الله می‌نامند به اسم ایران، آشکار کتاب می‌سوزاند و برایش صلوات می‌فرستند، از آن روحیه مدارا، تساهل و تعامل ایرانی به دور است.
دهمین جشنواره فیلم عمار|آیا «ذبیح شط فرات» در کتاب مقدس حسین‌ بن علی (ع) است؟ + فیلم
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / فرهنگی و هنری
دهمین جشنواره فیلم عمار|آیا «ذبیح شط فرات» در کتاب مقدس حسین‌ بن علی (ع) است؟ + فیلم
مستند «مرثیه‌ای از انجیل» داستان یک کشیش مسیحی است که برای دیدن  آثار تاریخی و باستانی عراق از مراسم اربعین سر در می‌آورد و به این نتیجه می‌رسد که "ذبیح شط فرات" در کتاب مقدس می‌تواند حسین ابن علی علیه السلام باشد.
عدم توجه به آندلسی‌ها در فرهنگ اسلامی/ابن‌میمون بینارشته‌ای است
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / فرهنگی و هنری
عدم توجه به آندلسی‌ها در فرهنگ اسلامی/ابن‌میمون بینارشته‌ای است
سخنرانان در نشست نقد و بررسی کتاب ترجمه«دلالةالحائرین»موسی بن میمون بر شخصیت بینارشته‌ای او تاکید کرده و گفتند که در فرهنگ اسلامی و حتی در حوزه‌های علمیه به آرای آندلسی‌ها کمتر توجه شده است.
  انتشارات ورا  فلسفه اسلامی  نقد کتاب  سرای اهل قلم  خانه کتاب
افتتاح نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران‌
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / فرهنگی و هنری
افتتاح نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران‌
سی امین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه قطر با حضور صلاح بن غانم العلی، وزیر فرهنگ و ورزش قطر، محمد سلگی، رئیس پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.
  دوحه قطر  کتاب و کتابخوانی  موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی
فروش بیش از 1.2میلیارد ریال بن کتاب در چند روز اول نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / فرهنگی و هنری
فروش بیش از 1.2میلیارد ریال بن کتاب در چند روز اول نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان
معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از فروش بیش از یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال بن کتاب به مراجعان خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه کتاب  استان سمنان
یارانه ارشاد به نمایشگاه کتب دانشگاهی؛ سهم دولت فقط ۲۰ درصد!
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / فرهنگی و هنری
یارانه ارشاد به نمایشگاه کتب دانشگاهی؛ سهم دولت فقط ۲۰ درصد!
«هفتمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی» از امروز ۲۶ آذر به مدت ۴ روز کار خود را آغاز می‌کند. بن کارت‌های دانشجویان در این نمایشگاه ۱۰۰ هزار تومانی است که ۸۰ هزار تومان آن را باید دانشجو بدهد!
روزنامه همدلی / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / ...
«جرعه جام» احمد تمیم‌داری انتشار یافت
کتاب «جرعه جام» شامل مجموعه مقالات احمد تمیم داری، استاد دانشگاه علامه طباطبایی، در ۲۵۵ صفحه و بهای ۳۵ هزار تومان توسط نشر بایا منتشر شد. این کتاب مجموعه مقالات علمی- ادبی، احمد تمیم‌داری را در بر می‌گیرد.کتاب هشت مقاله را در بر دارد که با همکاری استادان و محققان جویای علم در پنج سال اخیر در مجله‌های علمی- پژوهشی به چاپ رسیده و پیرامون موضاعاتی از قبیل سبک‌شناسی، ادبیات تطبیقی و جامعه‌شناسی ادبیات نگاشته شده است. پاره‌ای از این مقاله‌ها که پیرامون ادبیات تطبیقی تالیف شده، بخشی از دغدغه و دلمشغولی نویسنده در حدود نیم قرن فعالیتش در عرصه ادبیات بوده است. همچنین مقاله‌ای با مضمون جامعه‌شناسی ادبیات در این مجموعه جای گرفته است که می‌تواند فتح بابی در مطالعات میان رشته‌ای به شمار آید، با نظر به اینکه …
شرح رساله‌ای از پزشک نام‌آور قرن سوم ترجمه و وارد بازار کتاب شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / فرهنگی و هنری
شرح رساله‌ای از پزشک نام‌آور قرن سوم ترجمه و وارد بازار کتاب شد
تهران- ایرنا- کتاب شرح رساله قرابادین اثر پزشک نام‌آور قرن سوم هجری ابویوسف یعقوب بن اسحاق الکندی، که به داروشناسی در پگاه تمدن اسلامی پرداخته به قلم قربان بهزادیان‌نژاد ترجمه و توسط انتشارات پژوهشکده تاریخ اسلام منتشر شد.
  تازه های نشر  علوم پزشکی  ترجمه کتاب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
فروش ۱۵۰ میلیون تومانی کتاب در نمایشگاه کهگیلویه‌ و بویراحمد
معاون مطبوعاتی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه‌وبویراحمد از فروش ۱۵۰ میلیون تومانی کتاب در قالب خرید نقدی و بن در نمایشگاه کتاب امسال خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها  کهگیلویه و بویراحمد  فرهنگ و ارشاد اسلامی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
توجه بانک شهر به حوزه مسئولیت اجتماعی با حضور در رویدادهای فرهنگی کشور
شهردار کلان‏شهر تبریز با اشاره به خدمات بانک شهر به علاقه‏مندان حوزه کتاب و کتابخوانی طی سال‌های اخیر‏، گفت: حمایت از بزرگ‏ترین رویداد فرهنگی در شمال‏غرب کشور، نشان‏دهنده توجه به حوزه مسئولیت اجتماعی از سوی این بانک است. به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‏‏عمومی بانک شهر، ایرج شهین باهر با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز همواره به عنوان بزرگ‏ترین و پرمخاطب‏‏‏ترین نمایشگاه کتاب کشور بعد از نمایشگاه بین‏‏المللی کتاب تهران محسوب می‏شود، افزود: خوشبختانه نمایشگاه امسال به همت تمامی دستگاه‏های متولی به بهترین نحو ممکن برگزار شد.وی تصریح کرد: حضور بانک شهر در نمایشگاه‏های کتاب سطح کشور و ارائه خدمات به بازدیدکنندگان، از جمله اقدامات ارزنده فرهنگی این بانک است که در زمینه مسئولیت اجتماعی صورت …
مردم تبریز حماسه فرهنگی آفریدند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / ...
مردم تبریز حماسه فرهنگی آفریدند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در دقایق آخر نمایشگاه کتاب تبریز با حضور در غرفه ایسنا از حماسه آفرینی فرهنگی مردم آذربایجان در هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز و دهمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌ شرقی قدردانی کرد.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه کتاب  بن کتاب
توضیحات سرپرست منطقه شمالغرب بانک شهر در مورد تمام شدن بن‌های کتاب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
توضیحات سرپرست منطقه شمالغرب بانک شهر در مورد تمام شدن بن‌های کتاب
سرپرست منطقه شمالغرب بانک شهر در واکنش به گلایه تعدادی از مراجعان نمایشگاه کتاب نسبت به تمام شدن بن‌های تخفیف کتاب در باجه‌های مستقر این بانک، توضیحاتی ارائه داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  بانک شهر  بن کتاب
سرگردانی متقاضیان بن کتاب در مقابل باجه‌های بانک شهر در نمایشگاه کتاب تبریز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / ...
سرگردانی متقاضیان بن کتاب در مقابل باجه‌های بانک شهر در نمایشگاه کتاب تبریز
پنجمین روز از هفدهمین نمایشگاه کتاب تبریز همزمان با آخرین روز از هفته در حالی برگزار می‎شود که متقاضیان بن کتاب به باجه‌های بانک شهر مستقر در سالن شهریار نمایشگاه هجوم آورده‌اند. بی‌نظمی در ارائه خدمات و صف طولانی، باعث گلایه شهروندان شده است.
  استانی-فرهنگی و هنری  نمایشگاه کتاب  نمایشگاه بین‌المللی کتاب  بانک شهر
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
برگزاری بزرگ‏ترین رویداد فرهنگی در غرب کشور با حمایت بانک شهر
رئیس سرپرستی منطقه 2 بانک شهر از آمادگی کامل این بانک جهت حضور در برگزاری دومین نمایشگاه بزرگ کتاب کشور در تبریز به عنوان اصلی‏ترین و بزرگ‏ترین رویداد فرهنگی شمال‏غرب کشور ، خبر داد.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط‏عمومی، علی وظیفه با تاکید بر اینکه با تدابیر اتخاذ شده، بانک شهر امسال با 16 باجه جهت ارائه بن کارت‏های تخفیف خرید کتاب در نمایشگاه حضور خواهد داشت، افزود: براساس برنامه‏ریزی‏های صورت گرفته تعداد 42 هزار فقره بن‏کارت خام به صورت آنلاین و آفلاین با 20 درصد تخفیف در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.وظیفه افزود: همچنین تعداد دو دستگاه خودپرداز ثابت و یک دستگاه خود پرداز سیار‏، در دوران برگزاری نمایشگاه در سالن‏های مختلف مستقر است و به ارائه خدمات خواهد پرداخت.وی با اشاره به اینکه نمایشگاه …
انتشار ۴ عنوان کتاب رضوی در آستانه شهادت امام هشتم (ع)
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / فرهنگی و هنری
انتشار ۴ عنوان کتاب رضوی در آستانه شهادت امام هشتم (ع)
تهران- ایرنا- مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) از انتشار ۴ اثر جدید در حوزه کتاب‌های رضوی همزمان با فرارسیدن دهه پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام علی بن موسی الرضا (ع) خبرداد.
  به نشر  تازه های نشر
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
بررسی سندیت و اعتبار وصیت نامه امام حسین(ع) به محمد حنفیّه و عبدالله بن عباس در گفت وگو با آیت الله یوسفی غروی
شفقنا- آیت الله یوسفی غروی استاد برجسته تاریخ اسلام، درباره سندیت متن مشهور به وصیت نامه امام حسین(ع)  اظهار کرد متنی که مرحوم محمد بن علی بن شهر آشوب در کتاب «مناقب آل ابی طالب» آورده و وصیت امام حسین(ع) به عبدالله بن عباس (پسر عموی حضرت) است، معتبر و صحیح می باشد و در این حال برخی اجزای متن […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / ...
چاپ نسخه‌ای از «دیوان حافظ» پس از ۱۰۷ سال
«دیوان حافظ» به خط میرزا‏محمود ادیب مصطفوی همزمان با یادروز حافظ در مهرماه ۱۳۹۸، پس از ۱۰۷ سال در شیراز منتشر شد.به گزارش ایسنا، این دیوان که نخستین‌بار در سال ۱۳۳۴ هجری قمری توسط میرزا‏محمود ادیب بن علی بن نقی مصطفی شیرازی در چاپخانه مظفری بمبئی چاپ شده بود، پس از ۱۰۷ سال، بار دیگر به گونه چاپ عکسی از روی نسخه خطی به خط میرزا‏‏ادیب مصطفوی منتشر شده است. کوروش کمالی سروستانی در بخشی از مقدمه‌ای که بر این کتاب نگاشته است، آورده است: «میرزامحمود ادیب مصطفوی، خوشنویس و ادیب نام‌آور دوران قاجاریه و پهلوی اول است که با ذوق هنری و فراست ادبی، با خامه زرین و مانای خود، علاوه بر کتابت مرقعات و دعاهای بسیار، به خط نستعلیق خوش، دیوان حافظ، کلیات سعدی، بحورالالحان فرصت‌الدوله شیرازی، سفرنامه رضاقلی میرزا، …
بودجه ۲۰ میلیارد تومانی نمایشگاه‌های استانی/ نمایشگاه‌های استانی محلی برای فروش کتاب قاچاق نیست
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ / فرهنگی و هنری
بودجه ۲۰ میلیارد تومانی نمایشگاه‌های استانی/ نمایشگاه‌های استانی محلی برای فروش کتاب قاچاق نیست
معاون اداری و مالی موسسه نمایشگاه‌ها گفت: امسال ۲۰ میلیارد تومان یارانه در قالب بن مشارکتی در استان‌ها توزیع می‌شود که از این میزان ۲۰ درصد سهم ارشاد و ۸۰ درصد توسط بخش خصوصی تأمین خواهد شد.
داستان واقعی ۹۱ دختر و پسری که با ایستادگی به اوج رسیدند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / فرهنگی و هنری
داستان واقعی ۹۱ دختر و پسری که با ایستادگی به اوج رسیدند
ایبنا نوشت: بن بروکس در کتاب «داستان‌های خوب برای کودکان بلندپرواز»، قصه‌های واقعی ۹۱ دختر و پسری را بیان می‌کند که با ایستادگی به اوج رسیدند.
  بازار کتاب  معرفی کتاب  ادبیات داستانی  ادبیات کودک و نوجوان
حجت‌الاسلام زائری: مقتل‌ها باید بازنویسی شوند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / فرهنگی و هنری
حجت‌الاسلام زائری: مقتل‌ها باید بازنویسی شوند
تهران-ایرنا- حجت الاسلام محمدرضا زائری با تاکید بر اهمیت مقاتل در تبیین رویداد عاشورا گفت: مقتل‌ها مثل دیگر متون کلاسیک باید به تناسب زمان بازنویسی و تجدید شوند. این طور نیست که بگوییم کتاب مقتلی چون «لهوف» و «ابی‌مخنف» را داریم و کافیست یا اینکه ما که از سید بن طاووس بالاتر نیستیم.
  مقاتل  محرم ۹۸
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / ...
تجلیل آیت الله علوی بروجردی از منشور کوروش: تاریخ را تحریف نکنیم+ ویدیو
شفقنا-آیت الله علوی بروجردی در دیدار با رییس انجمن موبدان زرتشتی گفت:بنده از منشور کوروش تجلیل می کنم وی افزود:  تاریخ تحریف نکنیم؛ به ایران حمله کردند و کتاب ها را سوزاندند اما آن کارها طبق تفکر علی بن ابی طالب نبود.
شهدای ترک زبان دشت نینوا/ و ما رأیتُ الاّ جمیلاً
مهر / ۱۳۹۸/۰۶/۱۹ / فرهنگی و هنری
شهدای ترک زبان دشت نینوا/ و ما رأیتُ الاّ جمیلاً
یکی از بخش‌های کتاب «یاران امام حسین(ع)» به دو چهره خاص از شهدای دشت نینوا اشاره شده که ترک زبان بودند: اسلم بن عمرو، غلام امام حسین (ع) و واضح ترکی، بنده خدمتکار حرث مذحجی.
  محمدجواد مروجی طبسی  مقتل سیدالشهدا  کربلا  قیام عاشورا  تاسوعا و عاشورا  امام حسین(ع)
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / ...
جزییات مقتل امام حسین (ع)/ عاقبت کسانی که لباس های پادشاه کربلا را غارت کردند
شفقنا( پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)-کتاب مقتل الحسین علیه السلام مشهور به مقتل خوارزمی نوشته ابوالمؤید موفق بن احمد خوارزمی است. با این که نویسنده، غیر شیعه است کتاب او در میان شیعیان جایگاهی ویژه یافته است. به گزارش شفقنا،گزیده ای از مقتل امام حسین (ع) با جزییات بسیار و عاقبت کسانی  که لباس های امام حسین (ع) را غارت کردند […]
زیارت عاشورا یک مرامنامه است
تابناک / ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / فیلم
زیارت عاشورا یک مرامنامه است
زیارت عاشورا، زیارتنامه‌ای که شیعیان برای زیارت امام حسین(ع) و یارانش و یادآوری واقعه عاشورا به ویژه در روز عاشورا می‌خوانند. این زیارت‌نامه از امام محمد باقر(ع) نقل شده و نزد شیعه دارای اهمیت بسیاری است. روایاتی درباره قرائت زیارت عاشورا از معصومان صادر شده است. در روایتی که علقمه بن محمد حضرمی از امام باقر (ع) نقل کرده است، ثواب خواندن زیارت عاشورا پس از سلام بر امام حسین و دو رکعت نماز، این است که هزار هزار سیئه از مومن محو می‌شود و هزار هزار درجه بالا می‌رود. همچنین کسی که این زیارت را بخواند، از کسانی خواهد بود که در رکاب امام حسین به شهادت رسیده‌اند و در درجات آنها هم شریک می‌شود و همچنین در ثواب تمام انبیا، رسولان و هر کس که امام حسین را از روز شهادتش زیارت کرده است. چنان که علقمه از امام …
وزارت کشور فرانسه فروش و ترویج کتاب محمدبن‌عبدالوهاب را ممنوع کرد
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۱۷ / فرهنگی و هنری
وزارت کشور فرانسه فروش و ترویج کتاب محمدبن‌عبدالوهاب را ممنوع کرد
همشهری آنلاین: وزارت کشور فرانسه طی ابلاغی فروش کتاب «آموزش توحید برای کودکان» ترجمه فرانسه اثری از محمد بن عبدالوهاب را در این کشور ممنوع کرد.
معرفی کتاب سختی کارهای سخت، اثر بن هورویتز
زومیت / ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / فناوری
معرفی کتاب سختی کارهای سخت، اثر بن هورویتز
بن هورویتز، کارآفرین موفق و سرمایه‌گذار اهل ریسک، کتاب «سختی کارهای سخت» را نوشت تا به ما سختی و سردی کارآفرین بودن را بیاموزد؛ کتابی که حاصل تجربیات کارآفرینی اوست.
وقایع روز پنجم محرم؛ چهار طفلی که در کربلا به شهادت رسیدند
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ / فرهنگی و هنری
وقایع روز پنجم محرم؛ چهار طفلی که در کربلا به شهادت رسیدند
یوسفی غروی استاد تاریخ اسلام گفت: زوجه مسلم، رقیه نام دارد که دختر امیرالمومنین از همسری غیر از حضرت زهرا(س) است. بنا بر اخبار وقتی به خیمه گاه امام حسین(ع) حمله کردند، دو فرزند مسلم از میان اسرا فرار کردند، اما مجدداً دستگیر شدند و به قتل رسیدند و قاتل آنان شخصی به نام حارث بن زیاد بود. براساس خبر شیخ صدوق در کتاب الامالی وقتی حارث بن زیاد سر این دو طفل که ۱۰ تا ۱۲ ساله بودند را به حضور ابن زیاد بُرد، ابن زیاد که خواست انسانیتی نشان داده باشد، بر قاتل اعتراض کرد و گفت «کسی نگفته است که این دو طفل را قتل برسانی» لذا دستور داد که حارث بن زیاد کشته شود.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / سیاسی
ولیعهد عربستان به چه چیز‌هایی معتاد است؟
مایکل ولف با افشای این مطلب در کتاب جدید خود "محاصره.. ترامپ زیر آتش" نوشت: بن سلمان معتاد به مواد مخدر است و دولت آمریکا نیز از این امر باخبر است.
  ولیعهد عربستان  محمد بن سلمان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ / ...
نمایش زندگی افرادی چون مسلم بن عقیل از صدها مداحی و سینه‌زنی ارزش بیشتری دارد
خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: مجامع ما و صدا و سیما که دستش باز است حرکات و الفاظ افرادی مانند مسلم بن عقیل را نمایش بدهد که صدها بار از مداحی‌ها و کف زدن و سینه زدن‌ها ارزش بیشتری دارد.به گزارش ایسنا، آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه این هفته تهران، با اشاره به آیه الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی اظهار کرد: در این دو واژه اکملت و اتممت به دو نکته اشاره شده است. خدای متعال در‌مورد ماه مبارک رمضان می‌فرماید اگر مریض بودی یا مسافر بودی، در سال آنچه در ماه رمضان نگرفت را قضا کند، زیرا غرض اکمال است. اگر 10 روز هم روزه بگیرد روزه نتیجه‌ای نسبت به 10 روز دارد نه یک ماه. کلمه اکمال وقتی نتیجه دارد که همه باشند. ماه مبارک رمضان اگر از طلوع فجر تا مغرب روزه گرفتیم …
«سر دلبران»؛ فضائل علی(ع) از زبان قاری مشهور مصر
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۵/۲۸ / فرهنگی و هنری
«سر دلبران»؛ فضائل علی(ع) از زبان قاری مشهور مصر
محمد صدیق منشاوی در کتاب «۱۰۰ قصة و قصة من حیات علی بن ابیطالب» نگاهی انداخته به فضائل امیرالمؤمنین، علی(ع). ترجمه این اثر از سوی نشر معارف با عنوان «سر دلبران» منتشر شده است.
بن‌مایه‌ جدال با همخون «تب خواب» را برجسته می‌کند   
مهر / ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ / فرهنگی و هنری
بن‌مایه‌ جدال با همخون «تب خواب» را برجسته می‌کند   
مهدی یزدانی خرم در آیین رونمایی از مجموعه داستان «تب خواب» گفت یکی از ویژگی‌های برجسته این کتاب بن مایه جدال با همخون است که در اکثر داستان‌ها به چشم می‌خورد.
  نشر نیماژ  رونمایی کتاب  مهدی یزدانی خرم  ادبیات داستانی
دعای ابوحمزه ثمالی
تابناک / ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / فیلم
دعای ابوحمزه ثمالی
دعای ابوحمزه ثمالی دعایی که امام سجاد(ع) آن را در تمام سحرهای ماه رمضان می‌خواند. این دعا را ابوحمزه ثمالی از امام سجاد(ع) نقل کرده است. این دعا شامل صفات نیکوی خداوند، اسم اعظم و همچنین دربردارنده مفاهیمی مانند دشواری‌های قبر و قیامت، سنگینی بار گناهان و لزوم اطاعت و پیروی از پیامبر اکرم (ص) و خاندان معصومش است. ابوحمزه ثمالی از یاران امام سجاد(ع)، امام باقر(ع) و امام صادق(ع) معرفی شده است. سید ابن طاووس (۵۸۹-۶۶۴ق) در کتاب اِقبالُ الاَعمال به سند خود از هارون بن موسی تَلَّعُکْبَری (درگذشت: ۳۸۵ق) به اِسناد حسن بن محبوب زَرّاد (۱۲۹ یا ۱۴۹ق-۲۲۴ق) از ابوحمزه ثمالی روایت کرده که: «امام زین‌العابدین(ع) در شب‌های ماه رمضان بیشتر شب را به نماز می‌پرداختند و هنگام سحر این دعا را می‌خواندند.» این دعا …
دعای فرج با صدای محسن فرهمند
تابناک / ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ / فیلم
دعای فرج با صدای محسن فرهمند
دعای فرج، دعایی است که با عبارت «إلهی عَظُمَ البَلاء» آغاز می‌شود. دعای فرج، برای اولین بار در کتاب کُنوز النجاح شیخ طبرسی (درگذشت ۵۴۸ق) آمده است، البته فقط بخش آغازین آن یعنی تا «أَوْ هُوَ أَقْرَبُ». برخی دیگر از آثاری که این دعا را آورده‌اند این کتاب‌ها هستند: المزار الکبیر اثر ابن مشهدی (درگذشت ۶۱۰ق)، جمال الاسبوع اثر سید بن طاووس (درگذشت ۶۶۴ق)، المزار اثر شهید اول (درگذشت ۷۸۶ق)، مصباح اثر کفعمی (درگذشت ۹۰۵ق)، وسائل الشیعه اثر شیخ حر عاملی (درگذشت ۱۱۰۴ق). کتاب النجم الثاقب به نقل از کتاب «کنوز النجاح» می‌نویسد: «دعای فرج دعایی است که امام مهدی (عج) آن را به اباالحسن محمد بن احمد بن ابی لیث در شهر بغداد که از ترس کشته شدن به مقابر قریش (کاظمین) پناه برده بود تعلیم داد و ابوالحسن به برکت این …
مروری بر کتاب «خاطرات یک فرشته»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / فرهنگی و هنری
مروری بر کتاب «خاطرات یک فرشته»
مشهد- ایرنا- تاکنون کتاب های زیادی پیرامون زندگی امام هشتم شیعیان جهان حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) توسط نویسندگان متعدد اما با سبک و سیاق غالبا یکسان تالیف و منتشر شده اما به تازگی این موضوع در اقدامی به نسبت بدیع دستمایه انتشار کتابی با بهره گیری از شیوه رمان نویسی قرار گرفته است.
  کتابخانه ایرنا  کتاب
اعتبار بن کارت‌های الکترونیک خرید کتاب اهل قلم تمدید شد
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ / فرهنگی و هنری
اعتبار بن کارت‌های الکترونیک خرید کتاب اهل قلم تمدید شد
بن کارت‌های الکترونیک خرید کتاب اهالی قلم از دوشنبه، 10 تیرماه سال جاری فعال و اعتبار آنها تا پایان سال 1399 تمدید شده است.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۴/۱۲ / ...
پرداخت قدرالسهم بن‌کارت‌های استفاده ‌نشده نمایشگاه کتاب تهران
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از پرداخت قدرالسهم متقاضیانی که از بن‌کارت‌های خود در سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران استفاده نکرده‌اند، خبر داد.به گزارش مهر، بنا بر اعلام روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، متقاضیانی که از بن‌کارت‌های ثبت‌نامی خود در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران استفاده نکرده‌اند از ‌روز‌ ‌۱۰ تیر‌ قادرند از طریق خودپردازهای بانک شهر قدرالسهم خود را دریافت کنند. قدرالسهم بن دانشجویی، اعضای هیئت‌ علمی و اساتید از طریق خودپردازهای بانک شهر و تمامی کارت‌خوان‌های شبکه شتاب قابل‌استفاده است. همچنین افرادی که در سامانه دریافت بن‌کارت ثبت‌نام کرده اما بن‌کارت خود را دریافت نکرده‌اند نیز می‌توانند به شعب بانک شهر مراجعه و پس از دریافت بن‌کارت، قدرالسهم …
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ / ...
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی بمناسبت سالروز ورود امام رضا به نیشابور: توحید خدا بدون معرفت امام محقّق نمی‌شود
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در نوشتاری بمناسبت سالروز ورود حضرت رضا(ع) به نیشابور آورده اند: «در کتاب شریف عیون أخبار الرّضا (علیه‌السّلام) آمده است: حَدَّثَنا مُحَمَّدُ بن مُوسَی بنِ المُتَوَکِّل رَضِی اللهُ عَنهُ قَالَ: حَدَّثَنا أبُوالحَسَنِ مُحَمَّد بن جَعفَر الأَسَدی قَالَ: حَدَّثَنا مُحَمَّد بنُ الحُسَین الصولی قَالَ: حَدَّثَنا یُوسُفُ بن عَقیل عَن إسحَاق بن راهویه قال: لمّا […]
نگاهی به شخصیت امام صادق(ع)؛ از حل اختلاف بین شیعیان تا شبهه زدایی
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / فرهنگی و هنری
نگاهی به شخصیت امام صادق(ع)؛ از حل اختلاف بین شیعیان تا شبهه زدایی
مراجع عظام تقلید با اشاره به کتاب «توحید مفضّل» و رساله «اهلیلجیه» دو یادگار ارزشمند امام صادق(ع) تاکید کردند: اگر امام باقر(ع) و امام صادق(ع) و به دنبال آن امام علی بن موسی الرضا(ع) در دوران مأمون در مقابل شبهات بیگانگان از اسلام دفاع نمی‌کردند قطعاً اسلام متزلزل می‌گردید.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۴/۰۸ / ...
متن کامل کتاب زندگانی امام جعفر صادق (ع): سید جعفر شهیدی
شفقنا – زندگانی حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام مشخصات کتاب زندگانی امام صادق جعفر بن محمد مؤلف: سید جعفر شهیدی ناشر: دفتر نشر فرهنگ اسلامی مقدمه یا اباعبدالله یا جعفر بن محمد ایها الصادق یا ایها العزیز مسنا و اهلنا الضر و جئنا ببضاعه مزجاه فتصدق علینا ای یوسف خاندان نبوت، ای عزیز ملک رسالت، ای هشتمین خورشید فلک عصمت […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ / ...
خانه به دوشی نمایشگاه کتاب چقدر هزینه‌بر است؟
انتشار جداول مالی نمایشگاه کتاب نه تنها مسرت بخش و مایه خوشحالی نیست بلکه به نظر می‌رسد لازم است نظام کلان فرهنگی کشور از چنین آمارهایی کمی هم شرمنده باشد.موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران روز گذشته آمار و ارقام هزینه‌کرد مالی نمایشگاه کتاب تهران را منتشر کرد و بر اساس آن عنوان کرد که بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان در هزینه‌های سال جاری نمایشگاه کتاب صرفه‌جویی به عمل آمده است. رقمی که در مرحله اول باعث خوشحالی اهالی رسانه و کتاب شد. با این همه نگاهی به جداول منتشر شده و ارقام اعلام شده نشان از نوعی توزیع نامتوازن بودجه‌های نمایشگاه کتاب در میان بخش‌ها برای اثرگذاری و فعالیت دارد.به گزارش مهر، در این جدول پرهزینه‌ترین بخش نمایشگاه متعلق به هزینه‌های پرداختی به مصلی برای امور زیرساختی است …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ / ...
انتشار هزینه‌های نمایشگاه سی‌ودوم کتاب تهران
موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران هزینه‌های برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را به تفکیک و همراه با جزئیات بخش‌های مختلف منتشر کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط‌ عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، در حالی که هزینه برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مبلغ‌ ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان برآورد و پیشنهاد شده بود، با دستور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها و تاکید معاون امور فرهنگی در این خصوص، با تدابیر اندیشیده‌ شده در شورای سیاستگذاری و کمیسیون معاملات، هزینه‌های برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به رقم ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان رسید که نسبت به هزینه‌های سال قبل که مبلغ نهایی آن درمجموع با‌ لحاظ هزینه‌های بازرگانی، تبلیغات …
چه نادان مردمى که رهبر آنان معاویه، و آموزگارشان پسر نابغه (عمرو عاص) باشد / برگی از نهج البلاغه
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / ...
چه نادان مردمى که رهبر آنان معاویه، و آموزگارشان پسر نابغه (عمرو عاص) باشد / برگی از نهج البلاغه
شفقنا - خطبه ۱۸۰ کتاب شریف نهج البلاغه چنانچه عنوان شده «در سال ۳۷ هجرى جهت کمک به محمّد بن ابى بکر در مصر در نکوهش یاران ایراد شد». (علامه جعفری در ترجمه خود آورده اند که...
تاریخ به روایت‌ مشروطه چی/ معرفی کتاب «سالارنامه» سرودۀ میرزاآقاخان کرمانی و احمدبن ملاحافظ کرمانی
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ / فرهنگی و هنری
تاریخ به روایت‌ مشروطه چی/ معرفی کتاب «سالارنامه» سرودۀ میرزاآقاخان کرمانی و احمدبن ملاحافظ کرمانی
سالارنامه، منظومه‌ای حماسی مشتمل بر نامه‌ی باستان به خامه‌ی میرزاآقاخان کرمانی در مورد تاریخ ایران باستان تا حمله‌ی اعراب و شکست یزدگرد و دو بخش دیگر در تاریخ زندیه و تاریخ قاجاریه تا دوره‌ی مظفرالدین‌شاه به قلم احمد بن ملاحافظ کرمانی است
  کتاب سالارنامه  میرزاآقاخان کرمانی  احمدبن ملاحافظ کرمانی  شعر
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ / ...
۱۴۰۰ سال مظلومیت گفتاری از حضرت آیت الله صافی گلپایگانی
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت شهادت امیرالمومنین(ع) بیان می کنند: یک هزار و چهار صد سال است پیرامون شخصیت جامع الاطراف حضرت امیر المؤمنین مولی الموحدین علی بن ابی طالب علیه السلام، نوابغ عالم علم، نخبگان و فرزانگان کم نظیر از مسلمان و دیگران سخن گفته و هزارها کتاب و رساله پیرامون ابعاد وجودی او، فضایل، […]
جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی هوگو
تابناک / ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / فیلم
جلوه‌های ویژه فیلم سینمایی هوگو
فیلم سینمایی «هوگو / Hugo» به کارگردانی مارتین اسکورسیزی محصول سال 2011 کمپانی پارامونت پیکچرز است. این فیلم داستان پسری به نام هوگو که شیفته سینماست و به علت مرگ پدرش مسئول رسیدگی به ساعت یک ایستگاه قطار شده و زندگی‌اش در محفظه کوچک همان ساعت می‌گذرد. اما این همه داستان نیست. کنجکاوی‌ها و پیگیری‌های هوگو و تکمیل کار تعمیری که با پدرش شروع کرده بود و آشنایی‌اش با ایزابل، او را به آشنایی با یک کارگردان بزرگ ولی فراموش‌شده می‌رساند. داستان اثر از روی یک کتاب اقتباس شده و سرگذشت کارگردانی که روایت می‌کند (ژرژ ملیس)، واقعی است. بن کینگزلی، ساشا بارون کوهن، کلویی مورتز، امیلی مورتیمر، جود لا، ری وینستون و ایسا باترفیلدکریستوفر لی در این فیلم سینمایی مقابل دوربین رابرت ریچاردسون بازی کردند. جلوه‌های …
بن کتاب در نمایشگاه بین المللی قرآن مشهد عرضه نمی شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / فرهنگی و هنری
بن کتاب در نمایشگاه بین المللی قرآن مشهد عرضه نمی شود
مشهد- ایرنا- معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: امسال به منظور حمایت از ناشران، بن کتاب در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در مشهد عرضه نمی شود.
پول این کتاب‌ها را به بیت المال بازگردانید
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ / فرهنگی و هنری
پول این کتاب‌ها را به بیت المال بازگردانید
همشهری آنلاین: پول این کتاب‌ها را به بیت المال بازگردانید | واکنش رهبرانقلاب به اهدای بن و کتاب به فرزندانشان
چرا ۳۲ نفر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دستگیر شدند؟
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / اجتماعی
چرا ۳۲ نفر در نمایشگاه بین‌المللی کتاب دستگیر شدند؟
فرمانده یگان پلیس مستقر در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران درباره تعداد دستگیر شدگان گفت: ۳۱ مرد و یک زن طی این یازده روز از سوی مأموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند که اکثر این افراد سابقه دار بود و پیش از این نیز بارها در نقاط مختلف از جمله نمایشگاه‌های مختلف دستگیری شده بودند.سرقت گوشی تلفن همراه، بن کتاب، وجه نقد و کیف پول از جمله شایع‌ترین سرقت‌ها در نمایشگاه کتاب بود که عمدتاً به شیوه کش روی انجام شده بود.
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / اجتماعی
پلیس: دستگیری 32 نفر در نمایشگاه کتاب
سرقت گوشی تلفن همراه، بن کتاب، وجه نقد و کیف پول از جمله شایع‌ترین سرقت‌ها در نمایشگاه کتاب بود که عمدتاً به شیوه کش روی انجام شده بود.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ / ...
تسلیک النفس إلى حظیره القدس منتشر شد
شفقنا- تسلیک النفس إلى حظیره القدس کتابی کلامی است که توسط انتشارات موسسه امام صادق(ع) منتشر شده است. به گزارش شفقنا، « تسلیک النفس إلى حظیره القدس»، کتابى کلامى است که توسط حسن بن یوسف بن مطهر، معروف به علامه حلّى به درخواست فرزندش محمد به نگارش درآمده است. کتاب حاضر به موضوعاتی چون امور عامّه، تقسیم موجودات، بحث از […]
اهدای بن کتاب ویژه دانش آموزان در نمایشگاه بین المللی
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ / فرهنگی و هنری
اهدای بن کتاب ویژه دانش آموزان در نمایشگاه بین المللی
تهران- ایرنا- بن کتاب ممتاز مجموعه مدارس سلام برای دانش آموزان مراجعه کننده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب، پس از ثبت نام اینترنتی به متقاضیان اهدا می شود.
توضیحات مدیر عامل خانه کتاب درباره مشکلات صدور بن اهالی قلم
مهر / ۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / فرهنگی و هنری
توضیحات مدیر عامل خانه کتاب درباره مشکلات صدور بن اهالی قلم
مدیرعامل خانه کتاب ضمن تشریح مشکلات پیش آمده برای بن اهالی قلم در این دوره نمایشگاه کتاب گفت: مشکل تعداد زیادی از اهالی قلم حل شده و در حال پیگیری این مساله هستیم.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۲/۰۵ / اقتصادی
بدقولی بانک شهر در صدور بن اهل قلم
با گذشت دو روز از آغاز به کار سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بن های اهل قلم ویژه استفاد در این دروه از نمایشگاه هنوز از سوی بانک شهر صادر نشده است.
اهدای بن خرید کتاب به مربیان باشگاه‌های کتابخوانی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ / فرهنگی و هنری
اهدای بن خرید کتاب به مربیان باشگاه‌های کتابخوانی
بن خرید کتاب به تسهیل‌گران و مربیان جام باشگاه‌های کتابخوانی در نمایشگاه کتاب اهدا می‌شود.
  بن خرید کتاب
سیستم جدید امنیتی برای ممانعت از نقد کردن بن کارت‌ها در نمایشگاه کتاب
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ / فرهنگی و هنری
سیستم جدید امنیتی برای ممانعت از نقد کردن بن کارت‌ها در نمایشگاه کتاب
مهدی اکرمی از سیستم جدید تعبیه شده برای ممانعت از نقد کردن بن کارت‌های کتاب در سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.
برای وزارت فرهنگ هم «دیگری» هستیم/به ما بن کتاب دانشجویی نمی‌دهند
مهر / ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ / فرهنگی و هنری
برای وزارت فرهنگ هم «دیگری» هستیم/به ما بن کتاب دانشجویی نمی‌دهند
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اعطای بن کتاب به دانشجویان افغانستانی الاصلی که در ایران به‌دنیا آمده باشند خودداری می‌کند.
ثبت‌نام بن‌کارت نهادها و سازمان‌ها آغاز شد
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ / فرهنگی و هنری
ثبت‌نام بن‌کارت نهادها و سازمان‌ها آغاز شد
ایلنا: مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام نهادها، سازمان‌ها و موسسات برای دریافت بن مشارکتی خرید کتاب خبر داد و گفت: ثبت‌نام از روز دوشنبه(۲۶ فروردین ماه) آغاز خواهد شد.
تمدید زمان ثبت‌نام بن دانشجویی کتاب
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ / فرهنگی و هنری
تمدید زمان ثبت‌نام بن دانشجویی کتاب
ایلنا: سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تمدید زمان ثبت‌نام دانشجویان، طلاب و اساتید حوزه و دانشگاه برای ثبت‎‌نام جهت دریافت بن خرید کتاب خبر داد.
26 فروردین، آغاز ثبت نام نهادها برای دریافت بن مشارکتی کتاب
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ / فرهنگی و هنری
26 فروردین، آغاز ثبت نام نهادها برای دریافت بن مشارکتی کتاب
تهران-ایرنا- مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام نهادها، سازمان‌ها و موسسات برای دریافت بن مشارکتی خرید کتاب از روز دوشنبه 26 فروردین ماه خبر داد.
آخرین فرصت دانشجویان برای ثبت نام بن کارت کتاب
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ / فرهنگی و هنری
آخرین فرصت دانشجویان برای ثبت نام بن کارت کتاب
همشهری آنلاین: دانشجویان تا پایان شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ فرصت دارند نسبت به ثبت نام بن کارت دانشجویی برای خرید یارانه‌ای کتاب اقدام کنند.
ثبت نام ۵۸ هزار دانشجو در سامانه بن کارت نمایشگاه کتاب/ احتمال تمدید وجود دارد
فارس / ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ / فرهنگی و هنری
ثبت نام ۵۸ هزار دانشجو در سامانه بن کارت نمایشگاه کتاب/ احتمال تمدید وجود دارد
با گذشت پنج روز از زمان آغاز ثبت نام بن کارت نمایشگاه کتاب تاکنون ۵۸ هزار دانشجو و طلبه ثبت نام خود را تکمیل کرده‌اند. این در حالی است که زمان ثبت نام ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.
دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند بن کتاب تهیه کنند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ / اجتماعی
دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌توانند بن کتاب تهیه کنند
ایلنا: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی همزمان با برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می‌توانند تا تاریخ ۲۴ فروردین ماه اقدام به تهیه بن کتاب کنند.
ثبت‌نام بیش از ۲۸ هزار متقاضی بن‌کارت نمایشگاه کتاب
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / فرهنگی و هنری
ثبت‌نام بیش از ۲۸ هزار متقاضی بن‌کارت نمایشگاه کتاب
ایلنا: بن خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب مبلغ ١٥٠ هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب ٩٠ هزار تومان است و ٦٠ هزار تومان را نیز معاونت امور…
۲۸ هزار نفر برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب ثبت نام کردند
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ / فرهنگی و هنری
۲۸ هزار نفر برای دریافت بن‌کارت خرید کتاب ثبت نام کردند
کتاباستادان، دانشجویان و طلاب از طرح خرید بن کتاب استقبال کردند. این بن‌ها برای خرید از سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اختصاص یافته است.
نازنین مملکت اهل تصوف- حمیدرضا محمدی*
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ / فرهنگی و هنری
نازنین مملکت اهل تصوف- حمیدرضا محمدی*
تا اینکه ولایت به ابوسعید ابوالخیر رسید و حق تعالی وی را به انواع لطایف مخصوص گردانید که دیگران از رسیدن به آن درجه قاصر بودند؛ از کتاب «حالات و سخنان ابوسعید ابوالخیر» نوشته ابوروح لطف‌الله بن ابی‌سعد.