جمعه, ۲۱ شهریور, ۱۳۹۹ / 11 September, 2020
مبارزه با فساد
اجازه‌ای که مبارزه با فساد اقتصادی را  شتاب خواهد داد
۳۵ ساعت قبل / عدالت / آیت الله آملی لاریجانی / شورای نگهبان / مجلس / قانون اساسی / قانون مجازات اسلامی / حسن رشوند / آیت الله رئیسی / آیت‌الله آملی لاریجانی / سید ابراهیم رئیسی
اجازه‌ای که مبارزه با فساد اقتصادی را شتاب خواهد داد
احکام قضایی صادره باید از اتقان لازم بهره‌مند باشد تا نتوان در آن تردید ایجاد کرد و افکار عمومی را نسبت به احکام صادره دچار تردید و ابهام کرد.
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
۴۰ ساعت قبل / سید ابراهیم رییسی / قوه قضاییه / سعید نمکی / بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی
مبارزه با فساد را از اولین روز هدف قرار دادم
تهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به ریاست قوه قضاییه نوشت: اولین روزی که گام در این مجموعه پرتلاطم نهادم، مبارزه با فساد را در کنار برنامه­‌ریزی زیربنایی، جهت توسعه زیرساخت­‌ها، تقدم پیشگیری بر درمان، ایجاد ساختارهای هوشمند و ده‌ها مورد دیگر را هدف قرار دادم.
نامه وزیر بهداشت به رئیس قوه قضائیه
۴۳ ساعت قبل
نامه وزیر بهداشت به رئیس قوه قضائیه
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشت: دستور فرمایید تا رسیدگی شود که اگر مدرکی دارند که فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه­‌ای را که متعهد به اجرا بوده، رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمایید. اینجانب در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌­شناسم.
ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت
۴۳ ساعت قبل / سعیدنمکی / وزیر بهداشت / اختلاس / قوه قضاییه
ماجرای اختلاس فرزند وزیر بهداشت
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه، به سخنان امام جمعه ملارد درباره اختلاس فرزندش، واکنش نشان داد. در این نامه آمده است: دستور فرمائید تا رسیدگی شود که اگر ایشان مدرکی دارند که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ (که نیست) وجهی را دریافت کرده است؟ (که نکرده است) و یا پروژه‌ای را که متعهد به اجرا بوده رها کرده است به اشد مجازات محکوم فرمائید. اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمی‌شناسم.
در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌شناسم / دستور رسیدگی به اتهامات وارد شده را صادر فرمایید
۴۴ ساعت قبل / قوه قضاییه / قوه قضائیه / آنفلوانزا / دستگاه قضا / سعید نمکی / سید ابراهیم رئیسی / وزارت بهداشت / اخبار داغ
در مبارزه با فساد، خویش و بیگانه نمی‌شناسم / دستور رسیدگی به اتهامات وارد شده را صادر فرمایید
وزیر بهداشت در نامه‌ای به رییس دستگاه قضا نوشت: اینجانب در مبارزه با فساد خویش و بیگانه نمیشناسم. دستور فرمائید تا رسیدگی شود که آیا فرزند اینجانب پیمانکار است؟ وجهی را دریافت کرده است؟
۲ روز قبل / چین / انقلاب چین / شی جین پینگ / دنگ شیائوپینگ
در مسیر انقلاب سوم چین
وحید کریمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: چینی ها با "اصلاحات" یا "انقلاب سوم" چه اهدافی را در دستورکار دارند؟ آقای "شی جینپینگ" اصلاحات در ۶ حوزه سیاست، اینترنت، نوآوری، اقتصاد، محیط زیست و سیاست خارجی را در دستورکار دارد. مبارزه با فساد و رشد اقتصادی، تقویت ارتش و رسیدگی به نیازهای مردم و تقویت بنیه اقتصادی اصلی ترین اهداف اوست. یک ضرب المثل چینی می گوید: "سلامت شخصی در گروی سلامت جامعه است." مبارزه با فساد و همزمان نظامیگری در دریای چین به نوعی گذر از "دنگ شیائو پینگ" و ورود به انقلاب "شی جینپینگ" است. 
۲ روز قبل / دیده بان شفافیت و عدالت
تشکیل شورای مرکزی دیده‌بان شفافیت در هرمزگان
به گزارش فارس، مدیردفتر نمایندگی دیده بان شفافیت و عدالت در هرمزگان با تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان و 72 تن از یاران وفادارش گفت: حضرت آقا در سال 1380 فرمان 8 ماده‌ای ابلاغ کردند که بر اساس آن سران قوا و مسئولان امر بایستی‌برابر اصل 100 قانون اساسی در جهت‌اجرایی‌شدن‌ این‌فرمان‌ حرکت می‌کردندکه متاسفانه تسامح و تساهل باعث شد که مقام معظم رهبری چندین بار در این خصوص تذکر دهند که در همین راستا تعدادی از دلسوزان نظام و انقلاب‌ از طیف های مختلف سیاسی توافق کردند که نهادی برای مبارزه با فساد و رانت‌خواری، آموزش‌مطالبه‌گری، احقاق‌حقوق و مطالبات مردم و اجرای فرمان 8 ماده‌ای حضرت آقا و شفافیت بویژه در کار مدیران و ((اصل از کجا …
مسیر فساد و تخلف در شهرداری باید مسدود شود
۳ روز قبل / استانی-اجتماعی / شورای شهر شیراز / شهرداری شیراز / مبارزه با فساد / شفافیت
مسیر فساد و تخلف در شهرداری باید مسدود شود
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با تائید حضور دلالان و سودجویان در دستگاه‌های مختلف منجمله مجموعه شهرداری‌ها، برگزاری جلساتی برای کاهش تخلف و آسان‌سازی بروکراسی اداری در شهرداری شیراز را گامی مهم در مسیر کوتاه کردن دست دلالان از منافع مردم دانست و بر مسدود شدن مسیر فساد و تخلف در مجموعه شهرداری به عنوان هدفی عالی تاکید کرد.
تشکر رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب
۳ روز قبل / ابراهیم رئیسی / دادگاه‌های ویژه اقتصادی / قوه قضائیه / مبارزه با فساد
تشکر رئیس قوه قضائیه از رهبر معظم انقلاب
به گزارش الف به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار کرد: در کنار صیانت از فکر، حفظ جان دانش آموزان هم اهمیت دارد. صیانت از فکر دانش آموزان در گرو اجرای منویات رهبر انقلاب در دیدار مسئولان آموزش و پرورش است و حفظ جان و سلامت دانش آموزان نیز منوط به اجرای پروتکل‌های بهداشتی است.
پرچمدار مبارزه با فساد در ایران
۴ روز قبل / ایران / قوه قضاییه
پرچمدار مبارزه با فساد در ایران
اقتصاد نیوز : سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی فسادستیزی است، گفت: پرچمدار مبارزه با مفاسد رهبر انقلاب هستند و ما سربازی ایشان را برعهده داریم.
ببینید: دلال‌های فوتبالی سر در آخور دلار!
۴ روز قبل / فدراسیون فوتبال / لیگ برتر نوزدهم / نقل و انتقالات لیگ برتر
ببینید: دلال‌های فوتبالی سر در آخور دلار!
فصل جولان دلال‌ها، علی‌رغم تمام شعارها برای فوتبال پاک و مبارزه با فساد و ویژه‌خواری در جریان قراردادهای عجیب فوتبالیست‌ها، شرح کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد در روزنامه خبرورزشی است.
سخنگوی قوه قضاییه: انحصار وکالت برداشته شد/ اراده مبارزه با فساد تغییر نخواهد کرد
۴ روز قبل / اسماعیلی / انحصار وکالت / دادگاه‌های ویژه / سخنگوی قوه قضاییه / مبارزه با فساد
سخنگوی قوه قضاییه: انحصار وکالت برداشته شد/ اراده مبارزه با فساد تغییر نخواهد کرد
شفقنا- سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گفت: از فردا دادگاه‌ها به کار خود با برخی اصلاحات ادامه خواهند داد. غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تسلیت...
دیگر در دادگاه های ویژه احکام کوتاه مدت حبس نداریم
۴ روز قبل / فساد مالی / مبارزه با فساد اقتصادی / دادگاه‌ ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی / غلامحسین اسماعیلی
دیگر در دادگاه های ویژه احکام کوتاه مدت حبس نداریم
سخنگوی قوه قضاییه در خصوص بحث تشخیص فساد عمده و کلان در استجازه جدید رهبری توضیحاتی ارائه داد.
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات
۴ روز قبل / دادگاه‌های ویژه اقتصادی / رئیس قوه قضائیه / رهبر انقلاب / مبارزه با فساد
موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات
به گزارش میزان، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به درخواست رئیس قوه قضائیه مبنی بر تداوم فعالیت شعب ویژه دادگاه انقلاب اسلامی جهت رسیدگی به پرونده‌های اخلالگران و مفسدان اقتصادی با لحاظ برخی اصلاحات، با این درخواست موافقت کردند.
«فیفا باید از مجلس تشکر کند»!
۵ روز قبل
«فیفا باید از مجلس تشکر کند»!
احمد راستینه، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فیفا نه تنها نباید نظارت مجلس بر مبارزه با فساد در قرارداد ویلموتس را دخالت در فدراسیون فوتبال تلقی کند بلکه باید تشکر کند. رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، درباره اقدامات نهادهای نظارتی برای بررسی…
الکاظمی سازمان مبارزه با فساد را مامور مقابله با فساد کرد
۵ روز قبل / مصطفی الکاظمی
الکاظمی سازمان مبارزه با فساد را مامور مقابله با فساد کرد
نخست وزیر عراق دستور داد کمیته دائمی برای تحقیق در خصوص پرونده‌های فساد به ریاست احمد ابو رغیف تشکیل شود.
خضریان: به دنبال اصلاح مجلس از درون هستیم / باید ریشه‌های فساد را قطع کرد
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / مجلس / فساد / دانشگاه تهران / جامعه اسلامی دانشجویان / علی خضریان / فساد ا
خضریان: به دنبال اصلاح مجلس از درون هستیم / باید ریشه‌های فساد را قطع کرد
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دنبال اصلاح مجلس از درون هستیم، گفت: ما در کمسیون اصل ۹۰ نه تنها به دنبال مبارزه با فساد هستیم بلکه معتقدیم که باید اولا ریشه های فساد شناسایی شوند.
فیفا باید از اقدامات نظارتی مجلس در مبارزه با فساد فوتبال تشکر کند/ قوه مقننه وظیفه نظارتی خود انجام می‌دهد
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / فوتبال / فساد / فیفا / نظارت مجلس / مبارزه با فساد فوتبالی / استقبال فیفا ا&#x
فیفا باید از اقدامات نظارتی مجلس در مبارزه با فساد فوتبال تشکر کند/ قوه مقننه وظیفه نظارتی خود انجام می‌دهد
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: فیفا نه تنها نباید نظارت مجلس بر مبارزه با فساد در قرارداد ویلموتس را دخالت در فدراسیون فوتبال تلقی کند بلکه باید تشکر کند؛ این در حالی است که با فساد در فوتبال ایتالیا برخورد قاطعی صورت گرفت.
فیفا نمی‌تواند مانع از اقدامات ضد فساد مجلس در قرارداد ویلموتس شود
۵ روز قبل / مجلس شورای اسلامی / فدراسیون فوتبال / فساد / قانون اساسی / قرارداد سرمربی تیم ملی فوتبال / م
فیفا نمی‌تواند مانع از اقدامات ضد فساد مجلس در قرارداد ویلموتس شود
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه وقتی در فوتبال فسادی رخ می‌دهد باید نهادهای متولی قاطعانه ورود کنند گفت: مجلس طبق قانون اساسی موضوع را بررسی می‌کند و فیفا نمی‌تواند مانع مبارزه با فساد شود بلکه باید از این کار استقبال کند.
هفت‌سنگان‌آزمون جدید عدلیه
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
هفت‌سنگان‌آزمون جدید عدلیه
تشکیل نخستین دادگاه هفت‌سنگان با قاضی ویژه و دستور ویژه رئیس دستگاه قضا، از اهتمام قوه قضاییه در دوره تحول برای مبارزه با فساد بدون توجه به وابستگی عناصر فاسد و تعلقات عوامل فساد‌زا به مراکز قدرت حکایت دارد؛ موضوعی که طی دوره یک‌سال‌ونیم ریاست سیدابراهیم رئیسی بر عدلیه مورد توجه جدی قرار گرفته است. پاکسازی عناصر و قضات فاسد از دستگاه قضاییه یکی از مهم‌ترین اولویت‌های قوه قضاییه در این دوره بوده است. شناسایی و محاکمه باند اکبر طبری یکی از مصادیق بارز این رویکرد طی یک سال گذشته بوده است. پرونده هفت‌سنگان …
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اولتیماتوم فرانسوی
[شهروند] امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، اجرای سریع و قاطعانه اصلاحات در لبنان را «آخرین شانس» این کشور ارزیابی کرد. مکرون گفت در صورت اجرا‌نشدن سریع اصلاحات ناگزیر به اجرای سیاست تحریمی علیه سیاستمداران این کشور خواهد بود. پس از انتخاب نخست‌وزیر جدید لبنان، امانوئل مکرون در گفت‌وگوی خود با مسئولان و رهبران فراکسیون‌های مختلف لبنان خواستار اجرای هر چه سریع‌تر اصلاحات در این کشور شد. رئیس‌جمهوری فرانسه پرداخت کمک‌های مالی بین‌المللی به لبنان را منوط به آغاز اجرای برنامه اصلاحات ساختاری در این کشور تا ماه اکتبر ‌سال جاری دانست. مکرون گفت در غیر این صورت تحریم‌های گسترده در انتظار سیاستمداران این کشور خواهد بود. از سوی دیگر، …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
خطر نفوذ«آقازاده‌های رانتی» در طرح مجلس برای اینترنت ملی
عباس عبدی طی یادداشتی به موضوع طرح مجلس برای اینترنت ملی و محدودیت شبکه‌های اجتماعی پرداخت و نوشت: «چرا چنین طرحی ارایه می‌شود؟ چند علت برای آن قابل تصور است؛ اول وجود منافع مادی برای فروش فیلترشکن و افزایش بار ترافیکی اینترنت و بالا رفتن سود شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت. دوم دادن این پیام که ما در حال کار هستیم. ملت آسوده‌خاطر باشند. سوم حضور برخی آقازاده‌های رانتی برای گرفتن وام و امکانات ارزان‌قیمت، جهت راه انداختن پیام‌رسان‌ داخلی! البته انگیزه‌های دیگری نیز هست، از جمله قطع شریان مبارزه با فساد و نظارت اجتماعی.»
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بشار اسد / دولت جدید سوریه
دولت جدید سوریه سوگند خورد/ اظهارات اسد درباره مبارزه با فساد
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد، آنچه در موضوع مبارزه با فساد انجام شد، بسیار مهم بود، هرچند این مسأله بدان معنا نیست که این اقدامات کافی بوده و هنوز یک راه طولانی در پیش است.
بشار اسد: اولین اولویت دولت جدید سوریه، باید برنامه اصلاح اداری باشد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بشار اسد: اولین اولویت دولت جدید سوریه، باید برنامه اصلاح اداری باشد
"بشار اسد" رییس جمهوری سوریه شامگاه چهارشنبه در مراسمی گفت: اولویت نخست کابینه جدید سوریه، برنامه اصلاحات اداری است که از سه سال پیش اعلام شده است. وی خاطر نشان کرد: نهادهای دولتی سوریه با عمل به سیاست‌های ضد فساد خود را ثابت کردند، یعنی این که مبارزه با فساد تنها شعار و صحبت کردن بدون عمل و برای تبلیغات نبود.
بشار اسد خواستار مبارزه گسترده با فساد شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
بشار اسد خواستار مبارزه گسترده با فساد شد
ایلنا: رئیس‌جمهوری سوریه شامگاه چهارشنبه خواستار مبارزه با فساد در جامعه شد.
بندهایی از لایحه قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد به تصویب رسید
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / مجمع تشخیص مصلحت نظام / مبارزه با فساد
بندهایی از لایحه قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد به تصویب رسید
ایلنا: مجوع تشخیص مصلحت نظام بررسی ماده ۲۸ لایحه قانون ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد ، اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان را ادامه داد.
هجمه رسانه‌ای اراده قضات در اجرای عدالت متزلزل نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / استانی-سیاسی / دادگستری فارس / حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی / نوید افکاری
هجمه رسانه‌ای اراده قضات در اجرای عدالت متزلزل نمی‌کند
رئیس کل دادگستری فارس ضمن دفاع قاطع از عملکرد قضات این استان تاکید کرد که اراده قضات در اجرای عدالت و مبارزه با فساد با هجمه‌های رسانه‌ای غرب، متزلزل نمی‌شود.
برکناری فرماندهان نظامی سعودی بازتاب شکست ریاض در یمن
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / یمن / جنبش انصارالله / ریاض
برکناری فرماندهان نظامی سعودی بازتاب شکست ریاض در یمن
تهران - ایرنا – سلمان بن عبدالعزیز ، شاه عربستان روز دوشنبه شماری از فرماندهان نظامی و افسران و مقام های وزارت دفاع این کشور از جمله سپهبد ستاد «فهد بن ترکی آل سعود» فرمانده ائتلاف سعودی در جنگ یمن را به خاطر آنچه که مبارزه با فساد اعلام شد، برکنار و زندانی کرد.
میرسلیم: هیچ نهادی وظیفۀ خود در مبارزه با فساد را معطل دیگرى نگذارد
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
میرسلیم: هیچ نهادی وظیفۀ خود در مبارزه با فساد را معطل دیگرى نگذارد
رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت: متأسفانه امروزه آفت فساد چنان به جامعۀ ما رسوخ پیدا کرده که در مواردى اصلاً قبح آن از بین رفته است، لذا باید قبل از هر اقدام و توأم با هر برنامۀ اصلاحى مبارزه با فساد را مدنظر قرارداد.
انگیزه دستگیری‌های جدید در عربستان؛ مبارزه با فساد یا تحکیم قدرت؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / عربستان
انگیزه دستگیری‌های جدید در عربستان؛ مبارزه با فساد یا تحکیم قدرت؟
چهار مقام ارشد و دو شاهزاده عربستان به اتهام "فساد مالی" و "انجام فعالیت‌های مشکوک مالی" در وزارت دفاع برکنار شده‌اند. علت واقعی این برکناری‌ها روشن نیست. منتقدان محمد بن سلمان با دیده تردید به این اقدامات می‌نگرند.
هیچ نهادی وظیفۀ خود در مبارزه با فساد را معطل دیگرى نگذارد/ برای مبارزه با فساد باید نیروی انسانی متخصص تربیت کنیم/ ٤ ریشه عمده بروز فساد در کشور
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
هیچ نهادی وظیفۀ خود در مبارزه با فساد را معطل دیگرى نگذارد/ برای مبارزه با فساد باید نیروی انسانی متخصص تربیت کنیم/ ٤ ریشه عمده بروز فساد در کشور
ایلنا: رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی، گفت: متأسفانه امروزه آفت فساد چنان به جامعۀ ما رسوخ پیدا کرده که در مواردى اصلاً قبح آن از بین رفته است، لذا باید قبل از…
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
حزب‌الله نماینده منتخب بخشی از لبنان است
گروه جهان| «امانوئل ماکرون» رییس‌جمهور فرانسه بعد از دیدار با مقام‌های ارشد لبنان در جریان بازدید از بندر بیروت، خواستار تسریع در روند مبارزه با فساد و اصلاح بروکراسی و نظام بانکی لبنان شد. ماکرون در دومین سفرش به بیروت در یک ماه گذشته که بعد از انفجار مهیب بندر بیروت با هدف کمک به اصلاحات در این کشور انجام شده است ضمن دیدار با رییس‌جمهور لبنان میشل عون در اقدامی نمادین دوشنبه شب به دیدار یک خواننده مشهور لبنانی رفت و صبح سه‌شنبه هم یک درخت سدر لبنانی در بیروت به عنوان نماد آغاز اصلاحات در این کشور کاشت. به نوشته وبگاه النشره، ماکرون در خصوص حزب‌الله لبنان و «میشل عون» رییس‌جمهور این کشور نیز گفت:«فرانسه و لبنان با یکدیگر برادر هستند …
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
تمثیل سنتور
میرزاملکم‌خان ناظم‌الدوله یکی از قلمزنان دوره مشروطه، در باب بروکراسی مثال نغزی دارد به نام «سنتور». او دولت را به مهمانی‌ای شبیه می‌کند که همه شرکت‌کنندگانش، موسیقیدان و هنرمند هستند و به دقایق و ظرایف وگوشه‌های موسیقی آشنا. وسط تالار سنتوری کهنه قرار دارد. میزبان از هنرمند موسیقی‌شناس می‌خواهد که قطعه‌ای در مایه دشتی ساز کند اما صدایی نادلنواز و نابهنجار از داخل سنتور به گوش می‌رسد. علت آن‌هم سنتورِ گرد گرفته وسط تالار که نه سیم‌های درست و درمانی دارد و نه کوک است و نه زخمه‌ها از آسیب به دور مانده‌اند.امروز هم می‌شود مثال سنتورِ ملکم خان را تازه دانست؛ در اینکه رییس‌جمهوری و تیم همراهش نیت برگشودن کلاف …
«فساد» اسم رمز پاک‌سازی‌های بن‌سلمان
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / بن سلمان / جنگ یمن
«فساد» اسم رمز پاک‌سازی‌های بن‌سلمان
با اینکه محمد بن‌سلمان تأکید کرده است که «مقابله با فساد» به یکی از کلیدی‌ترین سیاست‌های حکومت عربستان تبدیل شده و در این مسیر هیچ‌گونه چشم‌پوشی و اغماضی صورت نمی‌گیرد، اما منتقدان ولیعهد نظر دیگری دارند و انگیزه او از این بازداشت‌ها به بهانه «مبارزه با فساد» را قلع‌و‌قمع رقبا و منتقدان خود در خاندان پادشاهی و هموارکردن مسیر خود به‌سوی تخت پادشاهی عربستان می‌دانند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
مسیر مدیریت تعارض منافع در بازار سرمایه
نمایندگان بخش خصوصی در نشست بیست‌و‌چهارم کمیسیون «حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق بازرگانی تهران در حالی به مساله تعارض‌منافع و شفافیت در بازار سرمایه پرداختند که رئیس اداره پیشگیری و ارتقای سلامت بازار سرمایه نیز در این جلسه حضور داشت و از تصویب سندی برای پیشگیری از وقوع تخلف در بورس خبر داد. نمایندگان بخش خصوصی معتقدند با توجه به تعدد مسوولیت‌های برخی افراد، زمینه فساد و استفاده از رانت اطلاعاتی در بورس وجود دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پادشاه عربستان تعدادی از شاهزادگان و فرماندهان را برکنار کرد!
پادشاه عربستان طی حکمی تعدادی از شاهزادگان و فرماندهان نظامی این کشور را از سمتشان برکنار کرد و خواهان انجام تحقیقات درباره این افراد شد. خبرگزاری رسمی عربستان (واس) در نخستین ساعات روز گذشته (سه‌شنبه) از برکناری«فهد بن ترکی بن عبدالعزیز»، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف عربی در یمن و «عبدالعزیز بن‌ترکی بن عبدالعزیز آل‌سعود»، معاون امیر منطقه الجوف عربستان از سمت‌هایشان و همچنین شماری از افسران و کارمندان غیرنظامی در وزارت دفاع این کشور خبر داد. طبق اعلام واس سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان ضمن برکناری این افراد دستور انجام تحقیقات درباره آن ها را صادر کرد. همچنین «مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع»، معاون رئیس ستاد مشترک به عنوان جانشین فرمانده …
اظهارات سخنگوی دولت درخصوص بحث مبارزه با فساد در ورزش
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / بررسی مشکلات ورزش / فساد در فوتبال / اخبار ورزشی
اظهارات سخنگوی دولت درخصوص بحث مبارزه با فساد در ورزش
اظهارات ربیعی، سخنگوی دولت درخصوص بحث مبارزه با فساد در ورزش و فوتبال
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
اصلاح بسترهای فسادزا مهم تر از برخورد با مفسدان است
رئیس دستگاه قضا در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است بنابراین فساد در آن برچسبی ناچسب است که باید برای مقابله با آن پیگیری جدی کرد.به گزارش «ابتکار» به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه، با تسلیت فرارسیدن عاشورای حسینی و ایام تعزیت آل الله، «حق خواهی»، «عدالت‌طلبی» و «مبارزه با فساد» را از آموزه‌های مهم فرهنگ حسینی و وظیفه همه ارکان نظام اسلامی دانست.رئیس قوه قضائیه گفت: همه دستگاه‌ها و کارگزاران نظام وظیفه دارند برای احقاق حق و ابطال باطل تلاش کنند و دستگاه قضا در این میان بیش از همه وظیفه دارد تا با نظارت، بسترهای فساد را از بین ببرد و با قضاوت عادلانه، با مفسدان برخورد کند. رئیسی با تاکید بر لزوم شفاف‌سازی در همه بخش‌ها …
پژمان‌فر: با مشخص شدن ابعاد پرونده ویلموتس، فیفا از مبارزه با فساد در فوتبال ایران حمایت ‌خواهد کرد / فیفا این مسئله را مداخله شخص سوم در فوتبال می داند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
پژمان‌فر: با مشخص شدن ابعاد پرونده ویلموتس، فیفا از مبارزه با فساد در فوتبال ایران حمایت ‌خواهد کرد / فیفا این مسئله را مداخله شخص سوم در فوتبال می داند
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی می‌گوید که در صورت مشخص شدن ابعاد پرونده مارک ویلموتس، فیفا از اقدامات ایران حمایت خواهد کرد. وی گفت: به نظر می‌رسد فیفا در این موضوع دقت لازم را نداشته و نوع پیگیری‌هایی که سازمان بازرسی کل کشور انجام داده را به خوبی رصد نکرده است. همین مسئله باعث قضاوت همراه با عجله فیفا شده و موضوع مطرح شده در ایران را مداخله شخص سوم در مسئله فوتبال می‌داند.
رییسی: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ابراهیم رئیسی / رییس قوه قضاییه / مبارزه با فساد
رییسی: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر این که ذات حکومت اسلامی و نظام ما پاک و ضد فساد است، گفت: هر کجا فساد لانه کند، نظام با آن مقابله خواهد کرد و هیچ دستگاه و کارگزاری نمی‌تواند بپذیرد که فساد در جامعه و سیستم اداری باشد.
رئیسی: هاضمه نظام، فساد را نمی‌پذیرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ابراهیم رئیسی / رئیس قوه قضائیه / مبارزه با فساد / نظام جمهوری اسلامی ایران
رئیسی: هاضمه نظام، فساد را نمی‌پذیرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه گفت: این حکومت و نظام ذاتش ضد فساد است بنابراین فساد در آن برچسبی ناچسب است که باید برای مقابله با آن پیگیری جدی کرد.
مسئولان و شخصیت‌های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۹
مسئولان و شخصیت‌های سیاسی عراق در روز عاشورای حسینی(ع) چه گفتند ؟
مسئولان عراقی امام حسین(ع) را حامل مشعل آزادی و خروج علیه استبداد و یاور مظلومان و مبارزه با فساد حاکم دانستند و بر پیروی از راه امام برای مقابله با ظلم و جور و فساد تاکید کردند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / اشتغال روستایی / ایجاد اشتغال
وزیرکار: پارسال۵۵۰هزارشغل ایجاد کردیم
به گزارش تسنیم، محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت‌ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و اظهار داشت: فعالیت‌های مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف‌ترین شکل ممکن انجام شود.
رییسی: اراده جدی برای مبارزه با قاچاق و رسیدگی به پرونده های قاچاق وجود دارد
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / پیگیری های قضایی / رییس قوه قضاییه / رییسی / قوه قضاییه / مبارزه با فساد / مبارزه با قاچاق
رییسی: اراده جدی برای مبارزه با قاچاق و رسیدگی به پرونده های قاچاق وجود دارد
شفقنا- رییس قوه قضاییه گفت: مردم بدانند که دستگاه قضایی اراده جدی برای مبارزه با قاچاق و رسیدگی به پرونده های قاچاق دارد و ۱۰۰ درصد به تعهدات خود در راه اندازی سامانه های نظارتی مورد نیاز در این زمینه...
رئیسی: به تعهداتمان در مبارزه با قاچاق عمل کردیم
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / ابراهیم رئیسی / رییس قوه قضاییه / مبارزه با فساد
رئیسی: به تعهداتمان در مبارزه با قاچاق عمل کردیم
رئیس قوه قضاییه، مبارزه با قاچاق کالا به ویژه قاچاق سازمان یافته را از مطالبات مهم مقام معظم رهبری و از محوری ترین مأموریت های همه دستگاه ها عنوان کرد و گفت: برخورد با پدیده قاچاق که آفت و خنجری بر پیکر نظام تولید است، باید با جدیت، سرعت و دقت پیگیری شود.
اینفوگرافیک |  ۱۱ سلطان فساد اقتصادی در ایران را بشناسید
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
اینفوگرافیک | ۱۱ سلطان فساد اقتصادی در ایران را بشناسید
درپی مبارزه با فساد اقتصادی در سه چهار سال گذشته،سلاطین مختلفی خودنمایی کرده اند. در اینفوگرافیکی که مشاهده می‌کنید، نام ۱۱ سلطان فساد اقتصادی که تاکنون از سوی قوه قضاییه محاکمه شده‌اند و در مواردی به اجرای حکم هم رسیده‌اند، آمده است.در این اینفوگرافیک نام متهمان بانک سرمایه که لابد باید سلطان وام نام بگیرند و سلاطین مسکن که تازه رو شده‌اند، نیامده
سه گام دولت در راستای شفافیت
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
سه گام دولت در راستای شفافیت
تهران- ایرنا- شفافیت و مبارزه با فساد یکی از شاخص های اصلی توسعه است که بسیاری از کشورها در کلام یا عمل تلاش زیادی در راستای آن دارند. این تلاش در ایران با ارائه اقداماتی نظیر تدوین لایحه تعارض منافع در دولت دوازدهم به مجلس شکلی عملیاتی به خود گرفت.
ایجاد اشتغال ۵۵۰ هزار نفر در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
ایجاد اشتغال ۵۵۰ هزار نفر در سال ۹۸
شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست.
تشریح مهمترین ابزارهای کاهش هزینه‌های اشتغال/ شریعتمداری: شفافیت و مبارزه با فساد محور اصلی فعالیت‌هاست
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / وزارت تعان، کار و رفاه اجتماعی
تشریح مهمترین ابزارهای کاهش هزینه‌های اشتغال/ شریعتمداری: شفافیت و مبارزه با فساد محور اصلی فعالیت‌هاست
ایلنا: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست ویدئوکنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت‌ها و در رأس همه امور این…
روحانی: خیلی از مسائل در مبارزه با فساد گفته نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
روحانی: خیلی از مسائل در مبارزه با فساد گفته نمی‌شود
حسن روحانی با تاکید بر اینکه باید با فساد مبارزه شود، گفت: حتماً باید با افرادی که در مسیر رانت هستند و حقوق مردم را زیر پا گذاشتند باید مقابله شود منتها ریشه این‌ها برمی‌گردد به اینکه ما ابتدا شفافیت را درست کنیم.
لوایح سه گانه دولت به مجلس می رود
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
لوایح سه گانه دولت به مجلس می رود
حسن روحانی رئیس جمهور گفت:بالاترین کاری که این دولت برای مقابله با فساد انجام داده دولت الکترونیک است. اگر لوایح تقدیم شده به مجلس تصویب شود اقدام موثری در مبارزه با فساد است.
راه دسترسی آزاد به اطلاعات چگونه هموار شد؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / حسین انتظامی / کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
راه دسترسی آزاد به اطلاعات چگونه هموار شد؟
ایرنا نوشت: قانون دسترسی آزاد به اطلاعات مهمترین قانونی است که در این درباره در کشور تصویب شده و با شفاف‌سازی به همه شهروندان امکان دسترسی به اطلاعات را می‌دهد. این قانون نه ‌تنها دارویی در مبارزه با فساد بلکه کیمیایی در حل بخش عمده‌ای از مسائل و مشکلات کشور و پاسخ به ابهامات و سوالات آحاد مردم به شمارمی آید که با تدبیر دولت دوازدهم برای دستیابی به امید محقق شد.
رقابتی شدید برای فساد بیشتر شکل گرفته است
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / مبارزه با فساد
رقابتی شدید برای فساد بیشتر شکل گرفته است
یک نماینده سابق مجلس اعتقاد دارد تا زمانی که فساد و رانت در کشور ریشه‌کن نشود، هیچ طرح و برنامه‌ای به درستی انجام نخواهد شد و با آمدن یا رفتن یک نفر چیزی درست نخواهد شد، بلکه شکاف بین مسئولان و مردم بیشتر خواهد شد.
فراکسیون‌های هیچ‌کاره مجلس
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / مجلس شورای اسلامی / فراکسیون / فراکسیون مبارزه با فساد
فراکسیون‌های هیچ‌کاره مجلس
وجود چنین فراکسیونی در مجلس پیشین و ادامه‌اش در مجلس فعلی در حالی است که مشخص نیست دقیقا کارکرد چنین فراکسیونی چیست. حوزه اختیارات، دسترسی و گزارش‌دهی آن چگونه است. مجلس در حالی فراکسیون مبارزه با فساد تشکیل داده که در همین مجلس قبلی نماینده‌ای متهم به دریافت رشوه برای از دستور کار خارج‌کردن پرونده تحقیق‌و‌تفحص از مجلس است و برخی اخبار حکایت از بازداشت این نماینده دارد.
رییسی: مردم فساد، رانت خواری و ناهنجاری‌ها را اعلام کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / ابراهیم رئیسی / رییس قوه قضاییه / مبارزه با فساد
رییسی: مردم فساد، رانت خواری و ناهنجاری‌ها را اعلام کنند
رییس قوه قضاییه با بیان اینکه راهبرد قوه قضائیه مشارکت جویی از مردم برای اجرای عدالت است، گفت: مردم وقتی فساد، رانت خواری و ناهنجاری‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را می‌بینند تذکر دهند و اعلام کنند.
فراکسیون‌های رنگارنگ هیچ‌کاره | از فراکسیون کریمه اهل‌ بیت، امید زندگی، ۱۴۰۴، ارتقای طب عمومی تا شاهد و جوانان و...
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
فراکسیون‌های رنگارنگ هیچ‌کاره | از فراکسیون کریمه اهل‌ بیت، امید زندگی، ۱۴۰۴، ارتقای طب عمومی تا شاهد و جوانان و...
عملکرد فراکسیون مبارزه با فساد مجلس قبل، خروجی درخشانی ندارد؛ به‌جز یک‌سری گزارش‌های موردی پراکنده. به نظر می‌رسد که فراکسیون مبارزه با فساد مجلس شبیه فراکسیون حقوق بشر و حقوق شهروندی، به جای اینکه فعالیتی اثربخش و سیستماتیک داشته باشد، بیشتر کارکردی شعاری و حالتی ویترینی پیدا کرده است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
مظنونین همیشگی
کامبیز نوروزی : رسانه‌ها سلول حیاتی مبارزه با فسادند
مبارزه با فساد اراده قوی می‌خواهد؛ ورزشکار دوپینگی مادام‌العمر محروم شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / مجلس شورای اسلامی / مهدی علی نژاد / صدا و سیما / آرش میراسماعیلی / فراکسیون ورزش / ووشو / جودو / کمیسیون فرهنگی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
مبارزه با فساد اراده قوی می‌خواهد؛ ورزشکار دوپینگی مادام‌العمر محروم شود
تهران- ایرناپلاس- رئیس فراکسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه به دنبال ایجاد یک تحول اساسی در موضوع‌هایی هستیم که دغدغه مردم است، گفت: «متأسفانه امروز با نابه‌سامانی‌های گسترده‌ای در حوزه ورزش مواجه‌ایم که نیازمند یک اراده قوی است تا با این ناهنجاری‌هایی که زمینه‌ساز فساد است، مبارزه کند.»
اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت و مبارزه با فساد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲
اتاق شیشه‌ای؛ شفافیت و مبارزه با فساد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر معتقد است شفافیت یکی از راهکارهای جدی مبارزه با فساد و ابزاری برای افزایش کارآمدی و تحقق نظارت مردم است.
اطلاع از فساد و ترک گزارشگری آن، حرام شرعی و مشارکت در جرم است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / قوه قضائیه / کعبی / مبارزه با فساد / پژوهشگاه قوه قضائیه / آیت الله کعبی
اطلاع از فساد و ترک گزارشگری آن، حرام شرعی و مشارکت در جرم است
ایلنا: نماینده مجلس خبرگان رهبری و عضو هیات امنای پژوهشگاه قوه قضائیه گفت: اگر در دستگاه‌های اجرایی و مدیریتی مقامات مادون نسبت به فساد یا زمینه آن در مقامات مافوق…
کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد، همیشه مورد همجمه است
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / زهرا صدراعظم نوری / شورای شهر تهران / میراث طبیعی / عضو شورای شهر تهران
کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد، همیشه مورد همجمه است
رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: کمیسیون ماده ۷ به دلیل مبارزه با فساد، همیشه مورد همجمه بوده و فاقد هر گونه امتیاز از سوی شورای شهر تهران است.
تعیین اعضای هیئت رئیسه فراکسیون مبارزه با فساد/ «عباس‌زاده» رئیس شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / مجلس شورای اسلامی / مبارزه با فساد / حسین عباس زاده
تعیین اعضای هیئت رئیسه فراکسیون مبارزه با فساد/ «عباس‌زاده» رئیس شد
اعضای هیئت رئیسه فراکسیون مبارزه با فساد در مجلس یازدهم تعیین شدند.
نقش انجمن های علمی در مبارزه با فساد/ همکاری با قوه قضاییه
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / اعضای هیات علمی / قوه قضاییه / وزارت علوم تحقیقات و فناوری / محمد جلالی / مبارزه با فساد مالی / انجمن های علمی وزارت علوم
نقش انجمن های علمی در مبارزه با فساد/ همکاری با قوه قضاییه
اتاق شیشه‌ای لازمه فسادزدایی در فوتبال
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / فوتبال / مسعود سلطانی فر / وزارت ورزش و جوانان / مبارزه با فساد اقتصادی / قوه قضاییه / فسادزدایی در فوتبال
اتاق شیشه‌ای لازمه فسادزدایی در فوتبال
تهران -ایرنا_ فسادزدایی از ورزش و آب بستن به لانه مفسدان فوتبالی، یک تکلیف غیر قابل چشم پوشی به شمار می‌رود. تکلیفی که یک برخورد قاطعانه و بدون اغماض را می‌طلبد و بدون شک راهکار آن نیز رعایت اصل شفافیت در برخورد است.
ببینید: واکنش به دستگیری پسر مدیر ورزشی سابق!
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / کاریکاتور / مدیریت ورزشی / فساد مالی / فساد اداری
ببینید: واکنش به دستگیری پسر مدیر ورزشی سابق!
با دستگیری پسر یکی از مدیران ارشد سابق ورزشی مبارزه با فساد وارد فاز جدیدی شد! خبری که سوژه کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد در روزنامه خبرورزشی شده است.
کارتون| سوراخ موش چند؟!
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / فساد در فوتبال / مبارزه با فساد
کارتون| سوراخ موش چند؟!
با دستگیری پسر یکی از مدیران ارشد سابق ورزشی مبارزه با فساد وارد فاز جدیدی شد! خبری که سوژه کارتون امروز محمدرضا میرشاه‌ولد در روزنامه خبرورزشی شده است.
پول‌های کثیف نجیب
۱۳۹۹/۰۶/۰۱
پول‌های کثیف نجیب
ماه پیش، دادگاهی در مالزی نجیب رزاق، نخست‌وزیر پیشین این کشور را در نخستین محاکمه از چند محاکمه مربوط به فساد دولت او گناهکار اعلام کرد. دادگاه او را به‌خاطر سوءاستفاده از قدرت و مشارکت در پولشویی و نقض تعهدات در مجموع به 60سال دیگر زندان محکوم کرد. نجیب علیه حکم دادگاه فرجام‌خواهی خواهد کرد. با توجه به حضور متحدانش از حزب سازمان ملی متحد مالایی‌ها در دولت، سرنوشت او نشان خواهد داد که کوالالامپور تا چه میزان در مبارزه با فساد جدی است. این که چطور مالزی به اینجا رسیده است و چطور با میراثی که رزاق …
سوت زنی در سرزمین اژدها
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / سوت زنی در چین
سوت زنی در سرزمین اژدها
به گزارش الف، پدیده "سوت زنی" به مثابه کنشی ضدفاسد، روز به روز با استقبال بیشتری در کشورهای اقصی نقاط جهان مواجه می­شود. دولت های زیادی در اقصی نقاط دنیا، در مسیر تسهیل سوت زنی گام برمی دارند و سعی دارند از این طریق، با فساد مبارزه کرده و از هدررفتِ منابع ملی و به خصوص، سرمایه اجتماعیشان جلوگیری کنند. در این راستا، کشور چین نیز در سال­های گذشته و در راستای کارزار گسترده خود در زمینه مبارزه با فساد، قوانین زیادی را به تصویب رسانده است. با این حال، سوت زنی در چین، با چالش ها و مشکلات خاص خود نیز همراه بوده است. 
ترجمه اظهارات معاون اول رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / جهانگیری / دستگاه قضا / سید نظام الدین موسوی
ترجمه اظهارات معاون اول رئیس جمهور
نماینده مردم تهران در مجلس نوشت:انجام اصلاحات ساختاری در جهت تقویت امر مبارزه با فساد و نهادینه کردن شفافیت در کشور هیچ راهی جز همکاری متقابل سه قوه و پای کار آوردن مردم ندارد.
ابراهیمی: انقلاب در فوتبال تنها راه فسادزدایی است
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / ناصر ابراهیمی / باشگاه پرسپولیس / فدراسیون فوتبال ایران / تیم ملی فوتبال / مارک ویلموتس / اختصاصی ایرنا / فسادزدایی در فوتبال / غرامت ویلموتس
ابراهیمی: انقلاب در فوتبال تنها راه فسادزدایی است
تهران- ایرنا- سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران، گفت: برای مبارزه با فساد در فوتبال نیاز به انقلاب عظیمی داریم.
مخالف روسی به احتمال مسمومیت فوراٌ در بیمارستان بستری شد
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
مخالف روسی به احتمال مسمومیت فوراٌ در بیمارستان بستری شد
دبیر مطبوعاتی بنیاد مبارزه با فساد گفت: الکسی ناوالنی، که در بیمارستان اُمسک بستری شده است، به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده است، وی هنوز بیهوش است.
اصلاح اقتصاد و فرهنگ در اولویت مجلس است؛ فساد اقتصادی برگرفته از آسیب فرهنگی
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / عباس گلرو / اقتصاد / فساد اقتصادی / مبارزه با فساد اقتصادی
اصلاح اقتصاد و فرهنگ در اولویت مجلس است؛ فساد اقتصادی برگرفته از آسیب فرهنگی
مهدی‌شهر- نماینده سمنان، سرخه و مهدی‌شهر در مجلس با تأکید بر اینکه فساد اقتصادی برگرفته از آسیب فرهنگی است، گفت: اصلاح اقتصاد و فرهنگ در اولویت مجلس است.
هیچ مسئولی در هیچ رده‌ای نباید خودش را پشت رهبری انقلاب پنهان کند
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / مبارزه با فساد
هیچ مسئولی در هیچ رده‌ای نباید خودش را پشت رهبری انقلاب پنهان کند
دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی گفت: باید گزارش‌های جامع و البته…
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
پایان کار «کیتا» پس از دو دهه!
رئیس‌جمهوری مالی پس از ناآرامی‌های اخیر، شامگاه سه‌شنبه استعفا داده و پارلمان را منحل و دولت را برکنار کرده است. به گزارش اسپوتنیک، صبح سه‌شنبه گروهی از افسران نیروهای مسلح مالی طغیان کرده، ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس‌جمهوری این کشور و سومیلو بوییه مایگا، نخست‌وزیر آن را بازداشت کرده و کنترل باماکو، پایتخت مالی را به دست گرفتند. افسران نظامی که این آشوب را در مالی سازماندهی کردند، تمام مرزها را بسته و حکومت نظامی اعلام کردند. در بیانیه آنها آمده است: از امروز (چهارشنبه) ۱۹ اوت ۲۰۲۰ تمام مرزهای هوایی و زمینی تا اطلاع ثانوی بسته خواهد شد و حکومت نظامی از ساعت ۹ شب تا ۵ صبح برقرار می‌شود. کیتا در سخنانی که از تلویزیون دولتی پخش شد، گفت: نمی‌خواهم هیچ خونی برای …
مبارزه با فساد منهای شفاف‌سازی مساوی ریزش سرمایه اجتماعی
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / فساد / اختصاصی ایرنا / اسحاق جهانگیری / قوه قضاییه
مبارزه با فساد منهای شفاف‌سازی مساوی ریزش سرمایه اجتماعی
تهران- ایرنا- اتهاماتی که در فضای سیاسی و رسانه‌ای نسبت به برخی مسئولان کشور مطرح شده اگر از سوی قوه قضاییه شفاف‌سازی نشود باعث ریزش سرمایه اجتماعی نهادهای مختلف و در نهایت نظام جمهوری اسلامی می‌شود؛ ضرورت و آسیبی که معاون اول رئیس‌جمهوری هم به آن اشاره کرده‌است.
بازرسی کل کشور: نام گزارشگران فساد فاش نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / گزارشگران فساد / قوه قضاییه / مبارزه با فساد
بازرسی کل کشور: نام گزارشگران فساد فاش نمی‌شود
رئیس سازمان بازرسی کل کشور از گزارشگران فساد درخواست کرد که مسائل مهم را در اولویت خود قرار دهند تا بتوانند ابتدا به آن‌ها رسیدگی کنند و توضیح داد: گزارش بعد از آن‌که ثبت و مستنداتش پیگیری شد اگر فسادی احراز شد به مرجع رسیدگی کننده اطلاع داده می‌شود، نمی‌توان گزارشاتی که منجر به کشف فساد راجع به اشخاص می‌شود را تا زمان حصول نتیجه نهایی، گزارش آن را طبق قانون منتشر کرد.
بهره گیری از ظرفیت های مردمی و بازرسان افتخاری در مبارزه با فساد
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / حسن درویشیان / حجت الاسلام حسین درویشیان / سازمان بازرسی کل کشور
بهره گیری از ظرفیت های مردمی و بازرسان افتخاری در مبارزه با فساد
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به ماده یازده تشکیل سازمان مزبور، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی و تشکل‌های مردمی در امر مبارزه با فساد یک تکلیف قانونی است.
سلطانی‌فر: حتما با مقصران شکایت ویلموتس برخورد می‌شود/ امیدوارم حکم فیفا در دادگاه عالی ورزش شکسته شود(ویدیو)
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / وزیر ورزش و جوانان / مسعود سلطانی فر
سلطانی‌فر: حتما با مقصران شکایت ویلموتس برخورد می‌شود/ امیدوارم حکم فیفا در دادگاه عالی ورزش شکسته شود(ویدیو)
ایلنا: وزیر ورزش و جوانان گفت: مردم مطمئن باشند در راستای این حرکت مبارزه با فساد در ورزش که با همکاری وزارت ورزش، وزارت اطلاعات و دستگاه قضایی آغاز شده حتما با…
توسعه سامانه های الکترونیکی از ملزومات مبارزه با فساد است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / سازمان بازرسی کل کشور / فساد / سامانه الکترونیکی مکاتبات اداری
توسعه سامانه های الکترونیکی از ملزومات مبارزه با فساد است
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: یکی از ملزومات از بین رفتن بسترهای فسادزا توسعه سامانه‌های الکترونیکی ناظر بر شفافیت است.
بهشت سوت زنان جهان کجاست؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / سوت زنی در ایسلند
بهشت سوت زنان جهان کجاست؟
به گزارش الف، "سوت زنی" به عنوان یک کنش موثر در مبارزه با فساد، از جمله ضرورت هایی است که جوامع و کشورهای مختلف در عصر کنونی، بایستی به آن توجه ویژه کنند. "سوت زنان" با اقدام خود، علاوه بر اینکه جلوی رفتارهای فسادآمیز را در همان ابتدا می گیرند و از اتلاف منابع ارزشمند جلوگیری می کنند، از میزان هزینه هایی که دولت ها جهت کشف رویه هایی غیرقانونی باید بپردازند نیز می کاهند و زمینه را برای عملکرد بهتر جوامع مختلف فراهم می سازند. 
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •