شنبه, ۳ اسفند, ۱۳۹۸ / 22 February, 2020
اختلالات روان
درمان اعتیاد، اتکا به روش‌های معنوی یا اعتنا به نسخه ساقی‌های یقه سفید
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / اجتماعی
درمان اعتیاد، اتکا به روش‌های معنوی یا اعتنا به نسخه ساقی‌های یقه سفید
تهران - ایرنا - یک روانشناس، درمان اعتیاد با دارو را حربه ساقی‌های یقه سفید برای پرکردن جیب خود عنوان کرد و گفت: اعتیاد، حاصل امواج رودخانه ناخوشی‌های زندگی است که بر پیکر ساحلی با زیربنای سست از معنویت و اخلاق وارد می‌شود، پس یگانه راه مقابله و مبارزه با این امواج و بی بازگشت کردن آن، درمان معنوی است.
  اختلالات روان  مراکز ترک اعتیاد  اعتیاد
اختلالات کارکردی دستگاه گوارش
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / ...
اختلالات کارکردی دستگاه گوارش
ایده غفور ـ روانپزشک اختلالات کارکردی دستگاه گوارش از برهمکنش پیچیده مسائل جسمی، روان شناختی و اجتماعی حاصل می‌شوند. به‌عبارتی، این بیماری‌ها نشان می‌دهد چطور هم روان بر بدن و هم بدن بر روان تأثیر می‌گذارد. این اختلالات همراهی قابل توجهی با اضطراب و افسردگی دارند. در واقع پروسه‌های روان‌شناختی ناخودآگاه در ایجاد علائم گوارشی، کارکردی مؤثر دارند و علائم بیماری معنایی بازگوکننده، نمادین و دفاعی دارند. معنی علائم بیمار نشان می‌دهد چطور به‌طور ناخودآگاه در حال انکار یا پرهیز از تکامل و رشد به سمت …
اختلال خراشیدن پوست و راه‌های درمان آن
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
اختلال خراشیدن پوست و راه‌های درمان آن
تهران - ایرنا - بیمارهای روحی و روانی به اندازه بیماری‌های جسمی، آزار دهنده هستند و زندگی طبیعی افراد را دچار اختلال می کند، همان‌طور که در درمان بیماری‌های جسمی و جلوگیری از پیشرفت آن، زمان حرف اول را می‌زند، درمان بیماری‌های روحی و روانی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  سلامت  اختلالات روان  سلامت روان
پادزهر ناامیدی در جوانان چیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
پادزهر ناامیدی در جوانان چیست؟
تهران - ایرنا - زندگی اقشاری از جامعه بویژه جوانان و نوجوانان با کمترین مشکلات و مصائب گاه به یاس ختم می‌شود که در صورت بی‌توجهی به ارائه پادزهرهای مناسب، فردای این قشر حساس را به مرز نیستی می‌کشاند.
  اختلالات روان  اختلالات اضطرابی  دانشجو  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  دانش‌آموزان
«ورزش» کدام دسته از بیماری‌های خلقی را درمان می‌کند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / اجتماعی
«ورزش» کدام دسته از بیماری‌های خلقی را درمان می‌کند؟
رئیس انجمن روانشناسی تربیتی ایران با بیان اینکه ورزش سبب کاهش اضطراب، افسردگی، استرس، ترس و وحشت‌زدگی و افزایش اعتماد به نفس و خودباوری ­می‌شود، می‌گوید: پژوهش‌های انجام شده در حوزه سلامت روان حاکی از آن است که ورزش در درمان اضطراب و افسردگی و بیماری‌­های خلقی خفیف تا متوسط اثربخشی بیشتری نسبت سایر اختلالات دارد. 
  ورزش  تاثیر ورزش در سلامت روان  سلامت روانی  سلامت روان  روانشناسی
پارسینه / ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / وبگردی
۱۱ راه کنترل اشتهای کاذب
در بدن ما هورمون‌های خاصی وجود دارد که، همانطور که دانشمندان ثابت کرده اند، مسئول اعتیاد هستند. پرخوری نیز یک اعتیاد است، از آنجا که برخی از افراد می‌توانند کنترل کمی کنند که چه چیزی و چه مقدار غذا می‌خورند، این نه تنها منجر به چاقی می‌شود، بلکه به برخی از اختلالات روانی نیز می‌انجامد، مانند پرخوری و حتی افسردگی.ما در ادامه توصیه‌های خوبی از متخصصان تغذیه برای مبارزه با اعتیاد به مواد غذایی برای شما جمع آوری کرده ایم.غذا‌های فرآوری شده و شیرین کننده‌ها را با گزینه‌های مغذی جایگزین کنید:بسیاری از محققان می‌گویند محصولاتی که حاوی مقادیر زیادی قند، شیرین کننده‌های مصنوعی و چربی‌ها هستند با ایجاد واکنش‌های شیمیایی در بدن باعث اعتیاد می‌شوند. غذا‌های فرآوری شده اکثراً همه آن‌ها را شامل می‌شوند، به …
تیشه به ریشه روح و روان با وسواس
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۱-۱۵ / بهداشت و سلامت
تیشه به ریشه روح و روان با وسواس
وسواس عملی و فکری طیف بسیار گسترده‌ای دارد و این بیماری می‌تواند از اختلالات خیلی معمولی همچون بررسی مداوم بسته بودن شیر آب و گاز به هنگام خروج آغاز شود، تا جایی که به اختلالات وحشتناکی نظیر خودآزاری برسد؛ اختلالاتی همچون پوست‌کنی، موکنی و حتی آزار به دیگران. با وجود این، اختلال وسواس ابتدا در فکر تشکیل می‌شود، یعنی افراد مبتلا وسواس را در ذهن خود ایجاد می‌کنند
چرا برخی والدین مدام به مرگ فرزندشان فکر می‌کنند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / اجتماعی
چرا برخی والدین مدام به مرگ فرزندشان فکر می‌کنند؟
یک متخصص روانشناسی کودک و نوجوان با بیان اینکه مادران بیشتر از پدران دچار ترس از دست دادن فرزند می‌شوند، می‌گوید: متخصصان حوزه روانشناسی بر این باورند که اضطراب مرگ همراه یا جایگزین اختلالات روانی مانند افسردگی، وسواس، هراس یا اختلال اضطراب فراگیر بروز می‌یابد، در این حالات ترس از دست دادن فرزند، فرصت زندگی شاد همراه فرزندان را از والدین سلب کرده و می‌تواند آن را تبدیل به واقعیت کند.
  مرگ فرزند  فرزندان  والدین  استرس  ترس  روانشناسی  اختلالات روانی
دغدغه زیبایی اندام و خطر بروز اختلال روانی
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / علمی و آموزشی
دغدغه زیبایی اندام و خطر بروز اختلال روانی
دغدغه زیبایی اندام و رفع چاقی یا لاغری علاوه بر خطرات جسمانی، سلامت روان را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و زمینه‌ساز بروز اختلالات روانی در افراد است. 
اختلال روانی نتیجه دغدغه سایز
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / بهداشت و سلامت
اختلال روانی نتیجه دغدغه سایز
تهران - ایرنا - دغدغه زیبایی اندام و رفع چاقی و یا لاغری علاوه بر خطرات جسمانی، سلامت روان را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و زمینه بروز اختلالات روانی را در افراد مهیا می‌سازد.
  سلامت روان  چاقی  بهداشت و سلامت
«لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» به مجلس رفت
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / سیاسی
«لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» به مجلس رفت
رئیس جمهور «لایحه حمایت از حقوق افراد مبتلا به اختلالات روانی» را برای سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی فرستاد.
  اختلالات روانی
همدردی با مردم فشارهای روانی ناشی از حوادث را کاهش می‌دهد 
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / بهداشت و سلامت
همدردی با مردم فشارهای روانی ناشی از حوادث را کاهش می‌دهد 
تهران- ایرنا- یک روانپزشک و استاد دانشگاه معتقد است: همدردی با مردم و انجام اقدامات واقعی برای رفع مسائل و مشکلات باقی مانده از گذشته می تواند فشارهای روانی ناشی از حوادث جدید بر جامعه را کاهش دهد. 
  اوکراین  سقوط هواپیما  دانشگاه  ایران  اختلالات روانی
افسردگی میان هنگ‌کنگی‌ها 5برابر شد
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / ...
افسردگی میان هنگ‌کنگی‌ها 5برابر شد
نتایج یک بررسی آماری حاکی از آن است، میزان افسردگی در هنگ کنگ پس از ناآرامی‌های اخیر به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. محققان بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ حدود ۱۸هزار نفر را مورد بررسی قرار دادند و درنهایت دریافتند، میزان افسردگی و اختلالات سلامت روان میان مردم این کشور بیش از 5برابر افزایش یافته است. به‌گزارش دیلی‌میل، سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۲ درصد افراد افسردگی احتمالی داشتند و این نرخ در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۱ درصد رسیده و نسبت مبتلایان به علائم استرس پس از آسیب PTSD از ۲ درصد به ۳۲ درصد افزایش یافته …
افزایش اختلالات خفیف سلامت روان در استان قزوین
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / ...
افزایش اختلالات خفیف سلامت روان در استان قزوین
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: یکی از موارد رو به افزایش کشور اختلالات خفیف سلامت روان است، از همین رو ۲۵ کارشناس سلامت روان در سطح مرکز جامع خدمات مستقر شدند و مشاوره رایگان به مردم ارائه می‌دهند.
  استانی-اجتماعی  سلامت روانی  بهداشت و درمان  دانشگاه علوم پزشکی
ترمیم اعتماد آسیب دیده بین مردم و رسانه‌ها در گرو چیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / بهداشت و سلامت
ترمیم اعتماد آسیب دیده بین مردم و رسانه‌ها در گرو چیست؟
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران معتقد است که چیزی جز تغییر روند و رویکرد نمی‌تواند آسیب وارده به اعتماد مردم نسبت به رسانه‌های داخلی را ترمیم کند و این تغییر روند لزوما کار خبرنگار نیست و به آزادی کلان برای رسانه‌ها نیاز دارد.
  اختلالات روان  سقوط هواپیما  پرسش از خبر  بهداشت و سلامت  سقوط هواپیمای مسافربری در تهران
پیامدهای روانیِ نادیده گرفتن کودکان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / بهداشت و سلامت
پیامدهای روانیِ نادیده گرفتن کودکان
یک مطالعه جدید نشان داده است زندگی دوران کودکی که پر از بی‌توجهی، محرومیت و دشواری باشد باعث کاهش رشد مغزی در افراد می‌شود.
  مغز  کودکان  اختلالات روانی
معاون وزیر بهداشت: 20 درصد جمعیت کشور دچار اختلال روانی است
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / بهداشت و سلامت
معاون وزیر بهداشت: 20 درصد جمعیت کشور دچار اختلال روانی است
تهران - ایرنا - معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام اجرای برنامه ملی بهبود سلامت روان در کشور گفت: به طور متوسط انتظار داریم بین ۱۸ تا ۲۰ درصد افراد کشور دچار یکی از اختلالات روانی مثل افسردگی یا اضطراب باشند که بر اساس برنامه ملی با غربالگری فعال شناسایی می‌شوند و تحت مراقبت قرار می‌گیرند.
  سلامت روان  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی  بهداشت و سلامت
شیوع آسیب‌های روانی در نزدیکان فرد اوتیسم
انتخاب / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / بهداشت و سلامت
شیوع آسیب‌های روانی در نزدیکان فرد اوتیسم
تمام اعضای خانواده فرد اوتیسم باید حداقل هر 6 ماه یکبار چکاپ سلامت روان شوند و سطح اختلالات روانی آنها ارزیابی شود زیرا غیر از تبعات جسمی که جسم مادر یا پدر را به عنوان مراقب اصلی تحلیل می کند، بیماری های روان نیز آنها را تهدید می کند.
پیش‌بینی ابتلای کودکان به اختلالات روانی با استفاده از نشانگرهای زیستی
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / بهداشت و سلامت
پیش‌بینی ابتلای کودکان به اختلالات روانی با استفاده از نشانگرهای زیستی
تهران- ایرنا- محققان دانشگاه Northeastern  واقع در بوستون آمریکا راهکار جدیدی توسعه دادند که با استفاده از اسکن مغز امکان شناسایی کودکانی را که در معرض ریسک افسردگی،  اضطراب و نداشتن تمرکز قرار دارند، فراهم می‌کند. 
  افسردگی  اختلالات روانی
کنکاش
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ / بهداشت و سلامت
کنکاش
یک متخصص روانشناسی ضمن تشریح تاثیرات مخرب آلاینده‌های هوا بر روح و روان می‌گوید: به طور کلی سیستم عصبی مرکزی در مقابله با آلودگی هوا آسیب‌پذیر و موجب بروز اختلالات روحی مانند افسردگی، اضطراب و‌... می‌شود.
تاثیر مخرب آلودگی هوا بر روح و روان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
تاثیر مخرب آلودگی هوا بر روح و روان
یک متخصص روانشناسی ضمن تشریح تاثیرات مخرب آلاینده‌های هوا بر روح و روان می‌گوید: به طور کلی سیستم عصبی مرکزی در مقابله با آلودگی هوا آسیب پذیر و موجب بروز اختلالات روحی مانند افسردگی، اضطراب و ... می‌شود.
  آلودگی هوا  تاثیر آلودگی هوا بر روان  سلامت روانی  روح و روان
واقعیت افسرده سلامت روان جامعه
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ / بهداشت و سلامت
واقعیت افسرده سلامت روان جامعه
آمارهای وزارت بهداشت حاکی از وجود اختلالات روحی در بین 23.6(بیست و سه و شش‌دهم درصد) مردم کشورمان است که از این تعداد 12.7درصد (دوازده و هفت‌دهم‌درصد) مبتلا به اختلالات افسردگی و 14.6(چهارده و شش‌دهم درصد) نیز دارای اختلالات اضطرابی هستند.
هر قدمی در ایجاد یاس و ناامیدی، خیانت به کشور است
ایلنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
هر قدمی در ایجاد یاس و ناامیدی، خیانت به کشور است
ایلنا: وزیر بهداشت گفت: یکی از بخش های بسیار مغفول و مهجور مانده نظام سلامت به ویژه در بخش بستری، بخش مربوط به بیماران مبتلا به اختلالات روانی است و افزایش تخت…
  بیمارستان  خانواده  سلامت  قلب  اختلالات روانی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / بهداشت و سلامت
نقش عوامل ژنتیکی و استرس‌ در اختلالات روانی
مسئول واحد سلامت روان شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: عوامل ژنتیکی، استرس‌های مختلف و نوع تعامل فرد با دیگران در ایجاد یا بروز اختلالات مؤثر هستند.
شمار روانپزشکان نگران از اختلالات روانی ترامپ به ۷۷۳ نفر رسید
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
شمار روانپزشکان نگران از اختلالات روانی ترامپ به ۷۷۳ نفر رسید
شفقنا- شمار متخصصان سلامت روان که با امضای طوماری درباره تشدید نشانه‌های اختلال روانی رئیس‌جمهور آمریکا ابراز نگرانی‌ کرده‌اند افزایش یافته و به ۷۷۳ نفر رسیده است. به گزارش تسنیم، شمار روان‌پزشکان و سایر متخصصان حوزه سلامت روان که با امضای طوماری درباره تشدید نشانه‌های اختلال روانی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در نتیجه تلاش‌ها برای استیضاح او ابراز نگرانی کرده‌اند […]
نشانگرهای اختلالات روان در زنان خانه‌دار ایرانی بیشتر است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / بهداشت و سلامت
نشانگرهای اختلالات روان در زنان خانه‌دار ایرانی بیشتر است
تهران- ایرنا- عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی ایران گفت: نشانگرهای اختلالات اعصاب و روان مانند افسردگی در بیشتر نقاط دنیا در زنان شاغل بیشتر از زنان خانه‌دار است اما در ایران برعکس است که نشان می‌دهد محیط خانه احتیاج به یک اصلاح اساسی دارد.
  اختلالات اضطرابی  اختلالات روان  سلامت زنان  فرهنگستان علوم پزشکی
سنجش سلامت روانی رانندگان ناوگان اتوبوس‌رانی برون‌شهری/ رانندگان پرخطر غربال می‌شوند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / اقتصادی
سنجش سلامت روانی رانندگان ناوگان اتوبوس‌رانی برون‌شهری/ رانندگان پرخطر غربال می‌شوند
ایلنا: طرح سنجش سلامت روانی رانندگان در آزمایش‌های طب کار در چهاردهمین نشست کارگروه ویژه کمیسیون ایمنی راه‌های کشور مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد؛ این طرح به صورت…
  اتوبوس  خواب  سلامت  طب  اختلالات روانی
آلودگی هوا افسردگی را تشدید می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ / بهداشت و سلامت
آلودگی هوا افسردگی را تشدید می‌کند
تهران- ایرنا- یک روانپزشک و روان درمانگر گفت: افسردگی فصلی یکی از انواع اختلالات خلقی است که به صورت دوره‌ای در فصول سرد سال بیشتر در بین افراد دارای زمینه بیماری های روانی و عصبی،‌ مشاهده و در زمان وارونگی هوا که آلودگی به همراه دارد،‌ تشدید می شود.
  اختلالات اضطرابی  سلامت روان  آلودگی هوا  بهداشت و سلامت  نفسِ تنگ شهرها
وضعیت نامناسب روحی و روانی جامعه ایرانی
روزنامه تعادل / ۱۳۹۸-۰۹-۰۴ / بهداشت و سلامت
وضعیت نامناسب روحی و روانی جامعه ایرانی
پرخاشگری ناشی از اضطراب، افسردگی، افزایش آمار نزاع و درگیری در کشور حکایت از آن دارد که حال روح و روان جامعه ایران خوب نیست، آمارهای رسمی وزارت بهداشت نشان می‌دهد که 23.4درصد جامعه (حدود یک نفر از هر 4نفر) از اختلالات روان رنج می‌برند و 12درصد مردان و 16درصد زنان کشور مبتلا به افسردگی هستند اما آسیب‌شناسان اجتماعی معتقدند این آمار چندان درست نیست و واقعیت اختلالات روانی در جامعه عددی بیشتر از این است.
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ / ...
اینفوگرافیک/ خطرات آلودگی صوتی برای سلامتی
سایت Firstpost در گزارشی، برخی عوارض ناشی از آلودگی صوتی برای سلامتی را تشریح کرده است. از جملۀ این عوارض می‌توان به مشکلات شنوایی، اختلالات خواب و نارسایی شناختی در کودکان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و مشکلات سلامت روان ناشی از استرس اشاره کرد. در این اینفوگرافیک به چند خطر آلودگی صوتی برای سلامتی اشاره می‌کنیم.
اینفوگرافی / ۱۲ نشانه مهمِ بیماری‌های روان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / بهداشت و سلامت
اینفوگرافی / ۱۲ نشانه مهمِ بیماری‌های روان
تشخیص به موقع علائم اولیه اختلالات روان و مشاوره با پزشک، به بهبود حال بیمار و کیفیت زندگی او و حتی در مواردی به حفظ جان فرد مبتلا کمک می‌کند. از جمله علائم بیماری‌های روان که باید مورد توجه قرار گیرند، می‌توان به مواردی که در این اینفوگرافی آمده است، اشاره کرد.
  اینفوگرافیک  اینفوگرافی  روانشناس  سلامت روانی  بیماری روانی
یک‌چهارم ایرانی‌ها اعصاب ندارند (فیلم)
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / بهداشت و سلامت
یک‌چهارم ایرانی‌ها اعصاب ندارند (فیلم)
آمارهای وزارت بهداشت نشان داده که از هر چهار ایرانی یکی ناراحتی اعصاب و روان دارد و این اختلالات روانی در زنان بیشتر از مردان است.
چرا پسر ۱۸ ساله خانواده‌اش را کشت؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
چرا پسر ۱۸ ساله خانواده‌اش را کشت؟
صبح امروز در خبری اعلام شد که پسری ۱۸ ساله‌ با تصور اینکه والدینش برادر کوچکش را بیشتر از او دوست دارند، تمام اعضای خانواده‌اش را به قتل رسانده است، یک روانشناس به تحلیل ریشه‌ها و عوامل موثر در وقوع این جنایت پرداخته است.
  روانشناس  سعیده امینی کاشانی  قتل  نوجوان  کارشناسی  وزارت بهداشت  سلامت روان  اختلالات روانی
‌جنبه‌های روان تنی اختلالات قلبی
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ / بهداشت و سلامت
‌جنبه‌های روان تنی اختلالات قلبی
بیماری‌های قلبی- عروقی از شایع‌ترین عوامل مرگ‌ومیر بالغان در دنیاست. افسردگی، اضطراب، خصومت، خشم و تیپ رفتاری A به‌عنوان عوامل خطرزای اختلالات قلبی شناخته شده‌اند؛ به‌طوری که در بیماران افسرده، خطر بروز سکته قلبی حدود یک و نیم تا دو برابر افزایش می‌یابد.
دعوا می‌کنیم؟ زیاد!
سازندگی / ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / بهداشت و سلامت
دعوا می‌کنیم؟ زیاد!
چند روز پیش پزشکی قانونی آخرین آمار مربوط به نزاع را منتشر کرد و اعلام کرد که آمار مراجعان نزاع به پزشکی قانونی در شش ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل، ۲,۵ درصد بیشتر شده است. همانطور که آمار و ارقام از زیاد شدن اختلالات روانی در جامعه هم حکایت دارد. البته با مراجعه به سایت پزشکی قانونی و مقایسه‌ی آمار و ارقام می‎توان فهمید که روند افزایشی از سال ۹۷ آغاز شده که طبعا بخشی از آن ناشی از ثبت دقیق‌تر این موضوع است.
  خشونت  پزشکی قانونی  بهزیستی  اختلالات روانی  درگیری  نزاع  رفتار خشونت‌آمیز
میانسالی، آغاز دوران افسردگی یا ناامیدی؟
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهداشت و سلامت
میانسالی، آغاز دوران افسردگی یا ناامیدی؟
افراد میانسال به جای پیش گرفتن مسیر بحران و افسردگی، می توانند از تجربه ای که سالیان گذشته در زندگی کسب کرده اند در ادامه از آن استفاده کنند، ‌ برای این منظور نیاز است که مردان و زنان تا پیش از ورود به دوره میانسالی حتما از هوش و استعداد خود بهره برده و با مهارت آموزی، سبک زندگی خود را دگرگون کنند. هوش دوره میانسالی به دو شکل «هوش سیال» و «هوش متبلور» تقسیم می‌شود.
  اختلالات روان  پرسش از خبر  میانسالی  افسردگی
علائم سندرم خستگی مزمن در جوانان زودتر بروز می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / بهداشت و سلامت
علائم سندرم خستگی مزمن در جوانان زودتر بروز می‌کند
تهران - ایرنا- متخصص روانپزشک و روان‌درمانگر گفت: بیشتر علائم ضعف حافظه،‌ کاهش تمرکز حتی دردهای عضلانی یا مفاصل در بسیاری از مردان و زنان ناشی از ابتلا به سندرم خستگی مزمن است که این نوع خستگی در جوانان زودتر بروز می‌کند.
  اختلالات روان  اختلال خستگی مزمن  بهداشت و درمان  اختلال جوانان
اختلال اضطراب منتشر چیست؟
ایرنا / ۱۳۹۸-۰۸-۰۶ / بهداشت و سلامت
اختلال اضطراب منتشر چیست؟
متخصص و روانشناس بالینی گفت: اختلال اضطراب فراگیر یا منتشر نوعی نگرانی یا هراس بیش از حد است که زندگی روزمره فرد مبتلا را حتی در روابط اجتماعی اعم از کار و تحصیلات به مخاطره می‌کشاند.
  اختلالات روان  اختلال اضطراب منتشر  پرسش از خبر
اختلالات روانی شایع در «کاربران اینستاگرامی» را بشناسید
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ / اجتماعی
اختلالات روانی شایع در «کاربران اینستاگرامی» را بشناسید
یک روانشناس ضمن تشریح برخی از اختلالات رایج در برخی کاربران اینستاگرامی، بیان کرد: این روزها برخی افراد مبتلا به اختلالات شخصیتی و دارای ناهنجاری‌های روحی اقدام به ساخت صفحه‌هایی در اپلیکیشن اینستاگرام می‌کنند تا از این طریق خود را متفاوت از آنچه هستند، جلوه دهند.
  اینستاگرام  فضای مجازی  اختلالات روانی  کاربران اینستاگرام  روانشناسی  روانشناس
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
برای بهبود لکنت زبان کودک خود چه کنیم؟
لکنت زبان از متداول‌ترین اختلالات تکلمی و نوعی اختلال در روان بودن گفتار است؛ رعایت نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده، می‌تواند باعث بهبود روند درمان این اختلال شود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
بیمه روان، بیمه جامعه!
گروه جامعه: «افسردگی یک بیماری است و البته قابل درمان. اگر فکر می‌کنید افسرده هستید، بدانید تنها نیستید. افسردگی شایع‌ترین اختلال روان سلامت جامعه انسان معاصر است. افسردگی اشکال مختلف دارد و افراد به اشکال مختلف آن را تجربه می‌کنند. خیلی مهم است نشانه‌های آن را بشناسیم و با دیگران صحبت کنیم؛ با اطرافیان، دوستان و اگر لازم شد با متخصصین»؛ این بخشی از سخنان فاطمه معتمدآریا است که این روزها ویدئوی آن در فضای مجازی پخش می‌شود. این ویدئو در راستای پویش «من حرف می‌زنم» برای مقابله با افسردگی ضبط شده است. در شرایطی که آمار تلخی از گسترش افسردگی در جامعه ایرانی به گوش می‌رسد، سوالی که وجود دارد این است که زمینه مراجعه به متخصصان سلامت روان در ایران چقدر وجود دارد؟ماجرا فقط افسردگی نیست. بیماری‌های روان …
فضای مجازی و ضرورت مدیریت آن
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / وبگردی
فضای مجازی و ضرورت مدیریت آن
  اینستاگرام  فرهنگ سازی  فضای مجازی  اختلالات روانی
بیماری های روانی بعد از تصادفات بیشترین بار بیماری را در ایران دارند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بهداشت و سلامت
بیماری های روانی بعد از تصادفات بیشترین بار بیماری را در ایران دارند
تهران- ایرنا- مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت گفت: ۱۴ درصد بار بیماری ها در ایران ناشی از اختلالات روانی است و این بیماری ها بعد از تصادفات بیشترین عامل مرگ و ناتوانی در کشور هستند.
  بیماری روانی  سلامت روان  سازمان اورژانس کشور
تنهایی، عاقبت تلخ بیماران روان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / اجتماعی
تنهایی، عاقبت تلخ بیماران روان
قزوین - ایرنا - آن سوی دیوار مراکز نگهداری بیماران روان ، آدم هایی را در خود جای داده که هرکدام قصه های زیادی را در دل خود دارند اما امروز سهمشان از زندگی فقط تنهایی است و بس، چون خارج از آن دیوارها هیچ کس انتظار آنها را نمی کشد.
  اختلالات روان  استان قزوین  سازمان بهزیستی کشور
حاشیه‌نشین‌ها، بیشتر خودکشی می‌کنند
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / بهداشت و سلامت
حاشیه‌نشین‌ها، بیشتر خودکشی می‌کنند
روانپزشکان درباره تاثیر قابل توجه فقر معیشتی و نابرابری‌های اقتصادی در بروز و تشدید اختلالات روان و افزایش آمار خودکشی هشدار دادند.امیرحسین جلالی‌ندوشن؛ دبیر علمی سی‌وششمین همایش سالانه روانپزشکان ایران، با اعلام اینکه فقر، تبعیض و نابرابری در بر هم خوردن سلامت روان افراد موثر است، دلیل این اتفاق را بروز ژن‌های آسیب‌پذیر بر اثر نابسامانی‌های معیشتی دانست.
مبتلایان به اختلالات روانی بیشتر در معرض اقدام به خودکشی هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / اجتماعی
مبتلایان به اختلالات روانی بیشتر در معرض اقدام به خودکشی هستند
زنجان - ایرنا - آمارها نشان می‌دهد مبتلایان به اختلالات روان بیشتر در معرض اقدام به خودکشی هستند، از طرفی می‌توان افرادی را مشاهده کرد که بدون سابقه بیماری‌های اعصاب و روان دست به چنین کاری می‌زنند و در مجموع می‌توان عدم توانایی مدیریت استرس‌های ناشی از عوامل مختلف را منشاء بحرانی دانست که فرد را به سمت اقدام به خودکشی سوق می‌دهد.
  سلامت  خودکشی  سلامت روان  زنجان
فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی / وقتی وزارت بهداشت برنامه؛ بیماری‌های روانی پوشش بیمه‌ای و هیچکس هم مشکل روانی ندارد!
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / بهداشت و سلامت
فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی / وقتی وزارت بهداشت برنامه؛ بیماری‌های روانی پوشش بیمه‌ای و هیچکس هم مشکل روانی ندارد!
آمار بیماری ها و اختلالات روان در کشور به ادعای دولتمردان حدود 23.6 درصد کل جمعیت است، این میزان البته در شهرهای بزرگ و در بین زنان بیش از میانگین کشوری و نگران کننده است. 18 تا 24 مهر هفته سلامت روان نامگذاری شده است. 10 اکتبر یا 18 مهر روز جهانی سلامت روان نیز هست و این فرصتی است برای بررسی وضعیت سلامت روان در ایران.
  سلامت روان
۲۴ درصد دانشجویان علوم پزشکی در معرض اختلالات روان
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / علمی و آموزشی
۲۴ درصد دانشجویان علوم پزشکی در معرض اختلالات روان
معاون دانشجویی، فرهنگی وزارت بهداشت گفت: با بررسی های انجام شده در مراکز مشاوره دانشگاه های علوم پزشکی حدود ۲۴ درصد دانشجویان در معرض انواع اختلالات روان قرار دارند.
  دانشگاه های علوم پزشکی  وزارت بهداشت  معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت  سلامت روان  سیما سادات لاری
مشکلات اقتصادی متهم ردیف اول اختلالات روانی
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۰۷-۲۱ / بهداشت و سلامت
مشکلات اقتصادی متهم ردیف اول اختلالات روانی
آیا واقعا مردم دچار اختلالات روانی هستند؟‌ این موضوعی است که همواره مسئولان با آمار و ارقامی که ارائه می‌دهند به آن پاسخ می‌دهند و دلیل آن را مشکلات اقتصادی می‌دانند. در جدیدترین اظهارنظر در این باره ناهید خداکرمی، یک عضو شورای شهر تهران گفته است: 27‌درصد مردم تهران از اختلالات روان رنج می‌برند و به‌زودی مدیریت شهری در 3 فاز برنامه ارتقای سلامت روان شهروندان را اجرایی می‌کند
بررسی آخرین یافته‌های حوزه اختلالات شخصیت و وسواس در اصفهان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
بررسی آخرین یافته‌های حوزه اختلالات شخصیت و وسواس در اصفهان
عضو هیئت علمی دانشکده روان شناسی دانشگاه اصفهان از برگزاری سمپوزیوم بین الملل با عنوان «از تشخیص تا درمان» در جهت بررسی یافته‌های جدید حوزه اختلالات شخصیت و اختلال وسواس خبر داد.
  وسواس  اختلال شخصیت  استانی-اجتماعی  اصفهان
بیشترین فراوانی اضطراب و افسردگی در «ناشنوایان» و «آسیب دیدگان نخاعی و حرکتی»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / اجتماعی
بیشترین فراوانی اضطراب و افسردگی در «ناشنوایان» و «آسیب دیدگان نخاعی و حرکتی»
رئیس فدراسیون آسیایی شورای جهانی روان‌درمانی بزرگترین و شایع‌ترین اختلالات روانی در سطح جهان را اضطراب و افسردگی می‌داند و می‌گوید: پژوهش‌های انجام شده در حوزه سلامت روان حاکی از آن است که بیشترین فراوانی اضطراب و افسردگی در ناشنوایان و آسیب دیدگان نخاعی و حرکتی وجود دارد.
  روانشناسی  سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور  غلامعلی افروز  ناشنوایان  نابینایان  معلولان  استرس  اضطراب  افسردگی
فوبیای اجتماعی با تجویز دارو و روان شناختی درمان می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ / اجتماعی
فوبیای اجتماعی با تجویز دارو و روان شناختی درمان می‌شود
تهران- ایرنا- عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: افرادی که مبتلا به فوبیای اجتماعی هستند، دائماً سعی می کنند از محیط های جمعی دوری کنند، این افراد از سخنرانی یا حرف زدن در جمع، غذا خوردن در رستوران، انجام کاری در حضور دیگران ترس دارند، این اختلال مانند سایر اختلالات اضطرابی به درمان های دارویی و روان شناختی نیاز دارد.
  فوبیا  سلامت روان
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
خودکشی در مردان متاهل کمتر است
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: تاهل نقش محافظتی برای مردان دارد و خودکشی در مردان متاهل کمتر است. به گزارش ایسنا، علیرضا رئیسی در همایش ارتقای سلامت روان اظهار کرد: سالانه یک میلیون نفر در دنیا به دلیل خودکشی فوت می‌کنند و یکی از علل مرگ در گروه سنی ۱۵ تا ۳۵ سال به شمار می‌رود. در خودکشی شش نفر به صورت مستقیم درگیر این پدیده می‌شوند و اگر این اتفاق در محیطی مثل دانشگاه رخ دهد، تاثیر زیادی بر محیط می‌گذارد. همچنین خودکشی مسئول ۱.۸ درصد بار بیماری‌ها در جهان بوده است، این رقم در کشورهای با درآمد بالا تا ۲.۳ درصد می‌رسد. وی افزود: میانگین جهانی فوت به دنبال خودکشی در هر ۱۰۰هزار نفر در دنیا بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر خودکشی است که رقم بالایی است، اقدام به خودکشی در زنان بالاتر است و اقدام خودکشی منجر به …
شیوع اختلالات روانی در افراد ۱۵ تا ۴۶ ساله کشور
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / بهداشت و سلامت
شیوع اختلالات روانی در افراد ۱۵ تا ۴۶ ساله کشور
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، طرح تحول سلامت را نقطه عطف برنامه های سلامت روان در نظام سلامت کشور اعلام کرد.
  احمد حاجبی  سلامت روان  وزارت بهداشت
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
وزارت بهداشت: ۸۸ درصد اختلالات روانی کشور مربوط به تهران است
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: طی آخرین پیمایش سلامت روان دریافتیم ۲۳.۶ درصد شیوع اختلالات روانی در کشور داریم که ۸۸ درصد آن مربوط به شهر تهران است.
سهم ۸۸ درصدی تهران از آمار اختلالات روان/ سطح پایین سواد سلامت جامعه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
سهم ۸۸ درصدی تهران از آمار اختلالات روان/ سطح پایین سواد سلامت جامعه
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: طی آخرین پیمایش سلامت روان دریافتیم ۲۳.۶ درصد شیوع اختلالات روانی در کشور داریم که ۸۸ درصد آن مربوط به شهر تهران است.
  اختلالات روانی  سلامت  درمان
۶۳ درصد بیماران روانی برای درمان مراجعه نمی کنند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / اجتماعی
۶۳ درصد بیماران روانی برای درمان مراجعه نمی کنند
تهران- ایرنا- مدیرکل سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: ۲۳.۶ درصد مردم جامعه به یکی از اختلالات روانی مبتلا هستند اما کمتر از یک سوم این افراد از خدمات سلامت روان بهره مند شده اند و ۶۳ درصد این مبتلایان فکر می کنند خودشان خوب می شوند و برای درمان مراجعه نمی کنند.
  بیماری روانی  وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو/لایحه‌ای برای ممنوعیت «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست»
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو/لایحه‌ای برای ممنوعیت «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست»
"دستگیری ۴۰۰ نفر در ۳۵ پرونده بزرگ اقتصادی، آمار اختلالات روان در ایرانیان، ارائه خدمات بیمه‌ای به روستاییان از طریق اپلیکیشن‌ها، غلظت گوگرد سوخت توزیعی در کلانشهرها فراتر از حد مجاز است، بروز موارد تک‌گیر آنفلوآنزا در کشور، افزایش ظرفیت مراکز نگهداری از معتادان متجاهر به ۱۷هزار نفر، لایحه‌ای برای ممنوعیت «ازدواج فرزندخوانده با سرپرست»، واردات یک آمپول به اسم پودر کاکائو و تجهیز ۱۷ گرمخانه‌ پایتخت در آستانه فصل سرما" از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.
  بسته اخبار اجتماعی ایسنا
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / اجتماعی
آمار اختلالات روان در ایرانیان/ ضرورت خدمات پیشگیرانه برای افراد سالم
معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات بهداشتی و درمانی در خصوص بیماران روان گفت: از ۲۳.۶درصد افرادی که در گروه ۱۵ تا ۶۴ساله نیازمند مداخله روانپزشکی شناخته شده‌اند، ۱۲.۷ درصد دارای اختلال افسردگی و ۱۴.۶درصد دارای اختلالات اضطرابی هستند.
  هفته سلامت روان  وزارت بهداشت  اختلالات افسردگی  طرح سراج
سقط چه بر سر زنان می‌آورد/ خداحافظی با سلامت روان در پی سقط جنین
مهر / ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ / بهداشت و سلامت
سقط چه بر سر زنان می‌آورد/ خداحافظی با سلامت روان در پی سقط جنین
بر اساس مطالعات انجام شده، مادرانی که اقدام به سقط جنین می‌کنند بیش از دیگر زنان به رفتارهای ناسالم ازجمله خودکشی، اعتیاد، اضطراب و اختلالات روانی گرایش پیدا می‌کنند.
  سقط جنین  زنان  مادر  افسردگی  خودکشی  اعتیاد  ایالات متحده  فمینیسم
ریشه‌های روانی کودک آزاری در تجربه های تلخ گذشته
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ / بهداشت و سلامت
ریشه‌های روانی کودک آزاری در تجربه های تلخ گذشته
تهران- ایرنا- مادر یا پدری، بی‌رحمانه، صورت کودکی را آماج سیلی های محکم می‌کنند،‌ بدن کودکی با ته سیگار سوزانده می شود، کودک دیگری مورد تجاوز جنسی قرار می گیرد و کودک دیگر هر روز باید ناسزاهای رکیک را بر روح و روان خود تحمل کند؛ دلایل زیادی برای این کودک آزاری ها بیان می شود از اعتیاد به مواد مخدر و محرک تا فقر فرهنگی و اقتصادی؛ در  این میان اما نقش اختلالات روحی و روانی والدین یا مرتکبان به کودک آزاری به علت تجربه های تلخ گذشته شان، نادیده انگاشته شده است و کمتر به آن پرداخته می شود.
  کودک آزاری  سلامت روان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ / ...
پیوند بین آلودگی هوا و اختلالات سلامت روان در حال قوی‌تر شدن است
این مطالعه نخستین موردی است که نشان‌دهنده‌ی ارتباط بین سطوح آلودگی هوا و افزایش علائم مرتبط با اختلالات رواپزشکی مانند اضطراب و تمایل به خودکشی در کودکان است.
شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی در کشور / انگ بیماری‌های روان مانعی در راه درمان
انتخاب / ۱۳۹۸/۰۷/۰۳ / بهداشت و سلامت
شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی در کشور / انگ بیماری‌های روان مانعی در راه درمان
دبیر اجرایی سی و ششمین همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران با اشاره به اینکه بسیاری از بیماران گرفتار اختلالات روانپزشکی به دلیل ترس از انگ بیماری، شرم بیمار و خانواده، یا تشخیص نابجا و دیر هنگام در مسیر درست درمان هدایت نمی‌شوند، گفت: همایش سالانه انجمن روانپزشکان ایران فرصتی است برای روانپزشکان که بتوانند به یافته‌های جدید علمی در حوزه روانپزشکی دستیابی یابند.
حکایت یک بیمارستانِ بدهکار با بیمارانِ تنها
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / اجتماعی
حکایت یک بیمارستانِ بدهکار با بیمارانِ تنها
این بیمارستان حال و هوای متفاوتی دارد؛ فضایی آرام و ساکت؛ چراکه احوال برخی بیمارانش با کوچک‌ترین صدایی بر هم می‌ریزد...
  بیمارستان روزبه  روانپزشکی  اختلالات روانی  سلامت  درمان
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ / اجتماعی
انتقاد از تاخیر در ارائه خدمات سلامت روان به دانشجویان در انگلیس
دانشجویان انگلیسی که با مشکلات و اختلالات روانی دست به گریبان هستند مجبورند برای دریافت کمک و خدمات سلامت روان از سوی متخصصان و مشاوران در دانشگاه خود تا حدود ۱۲ هفته منتظر بمانند که این موضوع نگرانی‌ها را نسبت به احتمال اقدام به خودکشیِ این افراد در این دوره انتظار، افزایش داده است.
فرارو / ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ / سیاسی
آلارم‌های «خودکشی» و بایدها و نبایدهای رسانه‌ای
باید از انتشار تصاویر و ویدئو صحنه خودکشی در رسانه‌ها پرهیز کرد؛ چراکه خودکشی پدیده‌ای مسری، واگیردار و تقلیدی است و با انتشار فیلم و عکس و فایل‌های آن، خودکشی در جامعه ترویج می‌شود.
  خودکشی  عوامل خودکشی  اختلالات روانی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / اجتماعی
اختلالات اوتیسم سراغ چه کودکی می آید؟
یک متخصص اعصاب و روان گفت: داشتن ریز فاکتور‌هایی در مادر و جنین می‌تواند کودک را مستعد ابتلا به اختلالات طیف اوتیسم کند.
عوامل محیطی و ژنتیکی در بروز اختلالات روان‌تنی تاثیرگذار است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۶/۲۲ / اجتماعی
عوامل محیطی و ژنتیکی در بروز اختلالات روان‌تنی تاثیرگذار است؟
ایرنا نوشت: عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: برخی از عوامل مانند ویژگی‌های شخصیتی، ژنتیکی، محیط زندگی و بیولوژیکی یا زیست شناختی را می‌توان در بروز اختلالات بیماری روان تنی موثر دانست.
  ژنتیک
توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با پیامدهای جدی اختلالات خُلقی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۱۸ / اجتماعی
توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با پیامدهای جدی اختلالات خُلقی
سازمان جهانی بهداشت (WHO) تاکید کرده است اقدامات متعددی را می‌توان برای پیشگیری از اقدام به خودکشی که در اکثریت موارد پیامد ابتلا به اختلالات روانی و خلقیِ جدی است، انجام داد.
  سازمان جهانی بهداشت  اختلالات روانی
۱۴ تا ۱۵ سالگی؛ سن مصرف تفننی سیگار/آغاز ۵۰ درصد اختلالات روانی از سنین زیر ۱۴ سال
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ / اجتماعی
۱۴ تا ۱۵ سالگی؛ سن مصرف تفننی سیگار/آغاز ۵۰ درصد اختلالات روانی از سنین زیر ۱۴ سال
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه درس سواد رسانه‌ای در پایه دهم تدریس می‌شود ولی خوب است که چنین آموزش‌هایی از سنین پایین‌تر آغاز شود اظهار کرد: شمار مشاوران مدارس نیز باید افزایش یابد. ما در ائتلاف نماد، تربیت افراد چندظرفیته و ایده مددکار مدرسه را مطرح کردیم.
  آسیب‌های اجتماعی  سیگار  اورژانس اجتماعی  طرح نماد  اختلالات روانی  جوانان  آسیب‌های اجتماعی دانش آموزان
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ / ...
نشانه ها و نمودهای رفتاری اختلالات خودشیفتگی، وسواس جبری و اسکیزوئید
عبارت «بیماری روانی» به گستره ای از بیماری ها اطلاق می شود که اختلالات رفتاری و مربوط به روان و ذهن افراد را در بر می گیرند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۵/۲۲ / ...
افراد مبتلا به اختلال شخصیتی ضد اجتماعی، مرزی، وابسته و نمایشی چگونه رفتار می کنند؟
عبارت «بیماری روانی» به گستره ای از بیماری ها اطلاق می شود که اختلالات رفتاری و مربوط به روان و ذهن افراد را در بر می گیرند. بیماری های روانی الگوهایی از نشانه های رفتاری و روانشناختی هستند که بخش های مختلفی از زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می...