پنجشنبه, ۲ بهمن, ۱۳۹۹ / 21 January, 2021
پیری
۶ ساعت قبل
روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد
ابوالفضل ترابی نماینده نجف‌آباد در نطق پیش از دستور امروز خود در مجلس گفت که رئیس جمهوری باید باید پاسخگوی خون بیش از 300 نفر که در جریان افزایش قیمت بنزین ریخته شد، باشد. این در حالی است که تعداد جان‌باختگان حوادث آبان ماه سال گذشته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است.گزیده سخنان ابوترابی به نقل از خانه ملت به این شرح است:آقای روحانی شما با برجام نافرجام بزرگترین ظلم را به نظام کردید، همانطور که کارشناسان اعلام کردند پنجره جمعیت ایران تا سال 1415 است و بعد از آن جمعیت ایران به سراشیبی پیری وارد می شود و تا چند قرن محال خواهد بود کشوری با جمعیت پیری بتواند پیشرفت داشته باشد. یعنی شما با وقت کشی 8 سال با شعار برجام وقت طلایی پیشرفت کشور را نابود کردید و بزرگترین ضربه برجام نابودی وقت اوج سن جوانی …
روایت پیری روستاهای مرزی
۳۰ ساعت قبل
روایت پیری روستاهای مرزی
مریم سرخوش- خبر‌نگار خشکسالی پدیده‌ای عجیب را در روستاهای مرزی خراسان‌رضوی رقم زده است؛ مهاجرت جوانان و پیری روستاها. وقتی کشاورزی به‌عنوان تنها شغل موجود از بین می‌رود، جوانان مهاجرت را به ماندن در زمین‌هایی خشک ترجیح می‌دهند. 80تا 90درصد جمعیت‌ برخی روستاها در صفر نقطه مرزی شهرستان‌های درگز، کلات و سرخس را سالمندان تشکیل داده‌اند و با محرومیت‌ زندگی می‌گذرانند. قرار بود مشکلات بی‌آبی و خشکسالی مردم شمال‌نشین خراسان رضوی با احداث سد رفع شود، اما با وجود دپوی بیش از 20میلیون مترمکعب آب، سد دورانگر …
اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!/ دلایل نصب در تالار حافظ
۴۵ ساعت قبل / دوسالانه مجسمه‌سازی تهران / مجسمه سازی / تالار وحدت
اثری که در دوسالانه مجسمه‌سازی دیده نشد!/ دلایل نصب در تالار حافظ
محمد پیریایی خالق اثر «به آسمان نگاه کن» ارائه شده در هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی تهران، درباره نصب این اثر در تالار حافظ توضیحاتی ارائه کرد.
تسریع در روند پیری مغز با رژیم غذایی غربی
۲ روز قبل / رژیم غذایی غربی / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر
تسریع در روند پیری مغز با رژیم غذایی غربی
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد غذا‌های موجود در رژیم غذایی غربی، باعث پیری زودرس مغز می‌شوند.
آلودگی هوا خطر پیری زودرس می آورد
۱۳۹۹/۱۰/۲۵
آلودگی هوا خطر پیری زودرس می آورد
متخصص و عضو انجمن پوست و موی ایران با بیان اینکه پوست در معرض مستقیم تماس با آلاینده‌ها است، گفت: می توان ردپای آلودگی هوا را در ضایعات آکنه‌ای، پیری زودرس و تغییر رنگ های پوست شاهد بود.
خطر پیری زودرس، ارمغان آلودگی هوا
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / اقتصادنیوز / اکسیدان / زودرس / رسوب / ذرات
خطر پیری زودرس، ارمغان آلودگی هوا
اقتصادنیوز : متخصص و عضو انجمن پوست و موی ایران با بیان اینکه پوست در معرض مستقیم تماس با آلاینده‌ها است، گفت: می توان ردپای آلودگی هوا را در ضایعات آکنه‌ای، پیری زودرس و تغییر رنگ های پوست شاهد بود.
ادعای سان:/ مربی پرتغالی گزینه اول جانشینی آرتتا در آرسنال
۱۳۹۹/۱۰/۲۵ / مایکل آرتتا / آرسنال / خورخه مندس (ایجنت) / ولورهامپتون
ادعای سان:/ مربی پرتغالی گزینه اول جانشینی آرتتا در آرسنال
نونو اسپیریتو سانتو سرمربی پرتغالی وولوز یکی از شانس های اصلی جانشینی میکل آرتتا در آرسنال است.
با ویتامین‌های ضد پیری آشنا شوید!
۱۳۹۹/۱۰/۲۴ / پیری / زوال عقل / آرتروز / DNA / ویتامین C / سازمان بهداشت جهانی / رفلاکس معده / زردچوبه / سلامت / ویتامین
با ویتامین‌های ضد پیری آشنا شوید!
کورکومین ماده فعال اصلی در گیاه زردچوبه است و از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهاب در سطح سلولی بهره می برد که ممکن است به بهبود سلامت پوست و محافظت در برابر سرطان کمک کند.
آیا می‌توان روند پیری سیستم ایمنی را کند کرد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۲ / سیستم ایمنی / پیری / تقویت / کرونا
آیا می‌توان روند پیری سیستم ایمنی را کند کرد؟
افزایش سن باعث کاهش همه عملکرد‌های سیستم ایمنی بدن می‌شود. در واکنش ایمنی ذاتی اندکی بیشتر سلول تولید می‌شود که آن‌ها هم به خوبی عمل نمی‌کنند. در واکنش تطبیقی هم لنفوسیت‌های بی و تی کمتری تولید می‌شوند.
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
بهترین ویتامین‌ها و مکمل‌ها برای مقابله با پیری
در شرایطی که امکان بازگرداندن زمان وجود ندارد، برخی ویتامین‌ها و مواد مغذی ممکن است از پیری زودرس پیشگیری کرده و سرعت پیری را کند کنند. برخی مواد مغذی دارای خواص ضد پیری - توانایی به تاخیر انداختن بیولوژی فرآیند پیری هستند.
انتصاب سرپرست کمیته فیزیک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / پرورش اندام / رییس فدراسیون / جمهوری اسلامی ایران / انتصاب
انتصاب سرپرست کمیته فیزیک فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام
محسن پیری طی حکمی از سوی عبدالمهدی نصیرزاده به عنوان سرپرست کمیته فیزیک منصوب شد.
کبودی خارش‌دار؛ از دلایل تا درمان
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / کبودی / خارش دار / دلایل / درمان / علائم / عفونت
کبودی خارش‌دار؛ از دلایل تا درمان
به طور خاص، افراد مسن ممکن است بیشتر با کبودی‌های خارش‌دار مواجه شوند، زیرا بروز کبودی در آن‌ها راحت‌تر صورت گرفته و احتمال خشکی پوست نیز در این افراد بیشتر است. کبودی‌های بلند مدت روی دست‌ها به نام پورپورای اکتینیک یا پورپورای پیری شناخته می‌شود.
امگا ۳ و خطرات و مزایای آن
۱۳۹۹/۱۰/۲۱ / امگا 3 / مصرف امگا3 / مزایا و خطرات مصرف امگا 3
امگا ۳ و خطرات و مزایای آن
مصرف امگا ۳ موجب بهبود توان ذهنی و حافظه و جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. نکته مهم این است که امگا ۳ و امگا ۶ هم‌زمان باید به مصرف بدن برسند و در حالت متعادل قرار داشته باشند. نسبت ایده‌آل امگا‌۶ به امگا‌۳ باید ۱ به ۱ و در بیشترین حالت ۴ به ۱ باشد، اما متأسفانه این مقدار در افراد جامعه بین ۱ به ۱۱ تا ۱ به ۳۰ است! این یعنی مصرف امگا ۶ در بعضی موارد به ۳۰ برابر امگا ۳ می‌رسد. امگا‌۳ خاصیت ضد انعقادی دارد، ولی امگا‌۶ انعقاد خون را افزایش می‌دهد.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
پیامی برای عرض تسلیت
به مادرم گفتم تمام شد/ گفتم همیشه زودتر از آنچه فکر می‌کنی اتفاق می‌افتد/ باید برای روزنامه آگهی تسلیتی بفرستیم (فروغ)  در کودکی کارمان این بود آگهی‌های تسلیت روزنامه اطلاعات را با خواهرم هم مرور کنیم، شعرهایی که نوشته‌ بودند، اینکه اقوام و بستگان چه فامیلی داشتند، چند پیام تسلیت برای خانواده متوفی فرستاده شده بود؟ ما با فرد فوت شده گویی کهکشانی فاصله داشتیم، مرگ برای‌مان غریبه بود، آگهی حکم کنجکاوی برای‌مان داشت و در نهایت با پس زدن کاغذ، مرگ را به کناری می‌انداختیم و به زندگی می‌چسبیدیم. به کنار انداختن اما به نشانه توقف ساعت‌شمار مرگ نبود، تا به سی برسیم تجربه‌هایی از آن داشتیم و به چهل نرسیده برخی دوستان‌مان را به دستش سپرده بودیم. …
محافظت از مغز با 10 دقیقه ورزش
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
محافظت از مغز با 10 دقیقه ورزش
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، داشتن ده دقیقه ورزش بدنی روزانه در دوران میانسالی می‌تواند به محافظت از مغز شما در برابر پیری کمک کند.
محققان: با 10 دقیقه ورزش از مغز خود محافظت کنید
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ / مغز / فعالیت بدنی / ورزش / میانسالی
محققان: با 10 دقیقه ورزش از مغز خود محافظت کنید
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد، داشتن ده دقیقه ورزش بدنی روزانه در دوران میانسالی می‌تواند به محافظت از مغز شما در برابر پیری کمک کند.
خودکنترلی دوران کودکی با روند پیری کندتر مرتبط است
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
خودکنترلی دوران کودکی با روند پیری کندتر مرتبط است
بر اساس نتایج تحقیق جدید محققان دانشگاه دوک در ایالات‌متحده، کودکانی که خودکنترلی دارند، در بزرگسالی به‌احتمال‌زیاد سالم‌تر، مغز و بدن جوان‌تری دارند.
راز قتل مادر، با خودزنی پسر فاش شد
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / راز / قتل / مادر / پسر / اعتیاد / خفه کردن
راز قتل مادر، با خودزنی پسر فاش شد
در یک لحظه عصبانیت گردنش را گرفتم و او را روی مبل پرتاب کردم. به خودم که آمدم متوجه شدم که نفس نمی‌کشد. ترسیده بودم، با خودم گفتم صحنه‌سازی می‌کنم و می‌گویم که مادرم به خاطر پیری و کهولت سن فوت کرده است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۶
سگی که جان دوست نابینایش را نجات داد (فیلم)
پس از افتادن لونا در استخر، کایپیرینها او را به سمت پله‌ها هدایت کرد و جان دوستش را نجات داد. کایپیرینها سگ این خانواده است، سگی که قبلاً قبلاً یک سگ مریض و لاغر بود که در خیابان زندگی می‌کرد.
روش مقابله با پیری سیستم ایمنی بدن
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / سیستم ایمنی بدن / سرطان / سبک زندگی / پارسی خبر / آنفلوآنزا
روش مقابله با پیری سیستم ایمنی بدن
پیری سیستم ایمنی بدن خطرات ناشی از بیماری‌هایی که فرد به آن‌ها مبتلا می‌شود را افزایش می‌دهد.
علائمی که نشان می دهد سیستم ایمنی بدنتان پیر شده است
۱۳۹۹/۱۰/۱۶ / اقتصادنیوز / بدنتان / ذاتی / تطبیقی / زای
علائمی که نشان می دهد سیستم ایمنی بدنتان پیر شده است
اقتصاد نیوز : ​پیری سیستم ایمنی بدن خطرات ناشی از بیماری‌هایی که فرد به آن‌ها مبتلا می‌شود را افزایش می‌دهد.
پیری سیستم ایمنی بدن و چگونگی مقابله با آن
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / سیستم ایمنی بدن
پیری سیستم ایمنی بدن و چگونگی مقابله با آن
هرچه بر سن انسان افزوده می‌شود، به نظر می‌رسد از کارایی بدن در واکنش موثر به بیماری‌ها نیز کاسته می‌شود. از این‌رو، پیری سیستم ایمنی بدن خطرات ناشی از بیماری‌هایی که فرد به آنها مبتلا می‌شود را افزایش می‌دهد.
جمعیت اردبیل رو به میانسالی و پیری است
۱۳۹۹/۱۰/۱۳ / استانی-اجتماعی / میانسالی / جمعیت
جمعیت اردبیل رو به میانسالی و پیری است
مدیر کل ثبت احوال استان اردبیل گفت: میانگین سنی جمعیت استان اردبیل رو به میانسالی و پیری است و از طریق شورای جمعیت برای استفاده از پنجره جمعیتی استان، کمیته‌های مختلفی از اعضای شورای جمعیت فعال شده است.
۱۳۹۹/۱۰/۱۳
زبانِ مادری
دانش‌آموزان، شعر محلی دوست دارند. به این دلیل ساده که به لهجه‌ای است که خود، خانواده و دوستان‌شان با آن سخن می‌گویند. شعر و ادبیات محلی، واژه‌های ناب و اصیلی دارد که به چشم محلی‌ها آشناست. محلی‌ها این واژه‌ها و معانی و مثل‌ها را در زبان رسمی و کتاب‌ها و رسانه‌ها نمی‌یابند. من سال‌هاست برای دانش‌آموزانم و والدین‌شان شعر محلی می‌خوانم و کتابِ ادبیات محلی می‌برم. به استقبال فریادها و آوازهای محلی آنها می‌روم. فریادهایی که گاه خجالت می‌کشند بخوانند ولی با خواهش و اصرار می‌خوانند. این خجالت و اکراه از زبان بومی دلایلی دارد. اینکه ما معلم‌ها هستیم که روی خوش به زبان و فرهنگ بومی نشان نمی‌دهیم. …
این اعضای بدن سن واقعی شما را نشان می‌دهند
۱۳۹۹/۱۰/۱۲ / اقتصادنیوز / نشانه‌ / آرنج / قفسه / پاکلاغی
این اعضای بدن سن واقعی شما را نشان می‌دهند
اقتصاد نیوز : ۷ عضو بدن سن واقعی را نشان می‌دهد و اولین نشانه پیری زمانی که چین‌های پاکلاغی دور چشم‌ها پیدا می‌شود، خودش را نشان می‌دهد.
موضوع کاهش جمعیت کشور نگران کننده است
۱۳۹۹/۱۰/۱۱ / استانی-فرهنگی و هنری / کاهش جمعیت
موضوع کاهش جمعیت کشور نگران کننده است
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس گفت: موضوع کاهش جمعیت نگران کننده است و مقام معظم رهبری از سال 66 بحث افزایش جمعیت را مطرح کردند اما تغییری به وجود نیامده بلکه داریم به سمت پیری جامعه می رویم.
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
دارویی که به سلول‌های سرطانی گرسنگی می‌دهد
داروهایی که میتوکندری را هدف قرار می‌دهند، تاکنون بسیار مخرب ظاهر شده‌اند و یک داروی جدید با حمله به نیروگاه سلول‌های سرطانی به آنها گرسنگی می‌دهد تا موفق به نابودی آنها شود.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، میتوکندری اغلب انرژی شیمیایی مورد نیاز برای تامین انرژی واکنش‌های بیوشیمیایی سلول را تولید می‌کند. بنابراین آنها به عنوان نیروگاه سلول‌ها شناخته می‌شوند.در سال‌های اخیر کشف شده است که سلول‌های بنیادی سرطانی به این اندامک‌ها وابستگی زیادی دارند، اما تاکنون داروهایی که عملکردهای میتوکندری را هدف قرار می‌دادند، بسیار سمی بوده‌اند.اکنون یک تیم بین‌المللی از محققان موسسه بیولوژی پیری ماکس پلانک در کلن آلمان، انستیتوی کارولینسکا در استکهلم سوئد و دانشگاه گوتنبرگ سوئد راهی مناسب را برای هدف قرار …
نباید مسئله پیری جمعیت مورد غفلت قرار گیرد/ لزوم برنامه‌ریزی جدی برای حل مشکل
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / دانشجویان / بحران / سرمایه اجتماعی / دانشگاه
نباید مسئله پیری جمعیت مورد غفلت قرار گیرد/ لزوم برنامه‌ریزی جدی برای حل مشکل
مسئول خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر گفت: به هیچ عنوان نباید موضوع پیری جمعیت مورد غفلت قرار گیرد، به خصوص که آسیب و نتیجه این بحران سال‌های طولانی گریبان‌گیر اقتصاد، سیاست و فرهنگ کشور خواهد بود.
جایی از بدن که علائم پیری را زودتر فاش می کند
۱۳۹۹/۱۰/۰۸ / اقتصادنیوز / آرنج / بالاتر / زودتر / معمولا
جایی از بدن که علائم پیری را زودتر فاش می کند
اقتصادنیوز : پیر شدن پوست امری طبیعی است ولی با شناخت اولین علائم پیری می توان از پیری زودرس جلوگیری کرد و مدت بیشتری جوان به نظر رسید.
تاتنهام و ولورهمپتون؛  به بهانه چهارمین تقابل استاد و شاگرد
۱۳۹۹/۱۰/۰۷ / فوتبال اروپا / تاتنهام / خوزه مورینیو / لیگ جزیره / ولورهمپتون / نونو اسپیریتو
تاتنهام و ولورهمپتون؛ به بهانه چهارمین تقابل استاد و شاگرد
ایلنا: خوزه مورینیو باید به مصاف شاگرد سابق خود برود.
خیلی چیزها برای پیرها دیر نیست!
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / پیری / پیرشدن
خیلی چیزها برای پیرها دیر نیست!
آیا تا به حال دوست داشته‌اید قید فکرکردن به پیرشدن را بزنید؟ خب، در این کار تنها نیستید. تعداد کمی از فیلسوفان بلندپایه از زمان سیسرون (۴۵ ق. م) تا کنون به این موضوع پرداخته‌اند؛ بنابراین باید به دو محقق برجسته، مارتا سی. نوسبام و ساول لِومور، برای قدم‌گذاشتن در این وادی آفرین گفت. خبر خوب برای خوانندگان سخت‌پسند این است که نویسندگان فوراً به ما اطمینان می‌دهند که کتاب جدید آنها «فکورانه پیرشدن: گفت‌وگوهایی درباره بازنشستگی، عشق، چین و چروک و پشیمانی» قطعاً درباره مردنِ بامتانت یا به انحای دیگر نیست.
اگر این ۹ نشانه را دارید یعنی زودتر پیر می‌شوید
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
اگر این ۹ نشانه را دارید یعنی زودتر پیر می‌شوید
برخی از افراد پیش از سن پیری، دچار پیری فیزیکی می‌شوند. اگر شما هم این ۹ نشانه را دارید یعنی این موضوع شامل شما نیز می‌شود و باید در سبک زندگی خود تجدید نظر کنید.
درخواست برای افزایش تستهای کرونا از فوتبالیست‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۰۶ / ویروس کرونا / ولورهامپتون
درخواست برای افزایش تستهای کرونا از فوتبالیست‌ها
نونو اسپیریتو سانتو سرمربی ولوز هم با تایید درخواست استیو بروس سرمربی نیوکاسل خواهان گرفتن دو تست کرونا در هفته از بازیکنان شاغل در لیگ برتر شد.
25 توصیه برای قطع اپیدمی کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۰۴
25 توصیه برای قطع اپیدمی کرونا
اپیدمی کرونا در جهان تمامی ندارد اما جالب است بدانیم با رعایت نکاتی ساده اما مهم می توان میزان واگیری این بیماری و شیوع آن را به طرز چشمپیری کم کرد.
سند ملی سالمندی، در انتظار توافق مسئولان
۱۳۹۹/۱۰/۰۱
سند ملی سالمندی، در انتظار توافق مسئولان
هرچه پیش می‌رویم جمعیت کشور به سمت پیری و سالمندی در حرکت است و طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۵۰، ۳۰ میلیون نفر از جمعیت را سالمندان تشکیل می‌دهند. این در حالی است که هنوز عاقبت سندی که با عنوان سند ملی سالمندی طراحی شده در انتظار توافق نهایی مسئولان و تامین بودجه است.
آشنایی با خوراکی های ضد پیری
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / شبکیه چشم / بیماری های قلبی عروقی / سبک زندگی / پارسی خبر / اشعه UV
آشنایی با خوراکی های ضد پیری
همه ما با وجود تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم، روزی روند پیری را تجربه می‌کنیم. اما به نظر می‌رسد در کنار مسائل روانی مانند آرامش، توجه به مسائل جسمانی و تغذیه مناسب نیز می‌تواند روند پیری را کندتر کند.
پیری زاده برنده جشنواره طلایی ایران کیش شد
۱۳۹۹/۰۹/۳۰ / ایران / بازی / تجارت / خودرو / مشکلات
پیری زاده برنده جشنواره طلایی ایران کیش شد
ایلنا: عباس پیری زاده برنده خودرو جشنواره طلایی ایران کیش و با نک تجارت در کیش شد.
۱۳۹۹/۰۹/۳۰
ناسا سگ رباتیک مشهور را به مریخ می‌فرستد
دانشمندان ناسا در حال کار با سگ رباتیک مشهور شرکت بوستون داینامیکس به نام اسپات(Spot) هستند تا آن را در آینده نزدکی روانه مریخ کنند.به گزارش ایسنا و به نقل از آی ای، دانشمندان ناسا در حال کار روی سگ های مریخ هستند که سگ‌های رباتیکی خواهند بود که به طور خودکار در مناطق خشن و غارهای زیرزمینی سیاره مریخ حرکت خواهند کرد.این سگ‌های مریخی شبیه به مریخ نوردهای ناسا مانند اسپیریت، فرصت، کنجکاوی و استقامت کار خواهند کرد، با این تفاوت که قادر به انجام کارهای بسیار بیشتری خواهند بود.دانشمندان می‌گویند که این ربات‌های چهار پا، چابک‌تر از مریخ‌نوردها خواهند بود و مجهز به حسگرهایی هستند که در مواجهه با موانع متوقف نمی‌شوند و قادر به انتخاب مسیرهای خاص و ایجاد نقشه‌های مجازی از تونل‌های زیرزمینی و غارها هستند.این …
خواص خاص خرما
۱۳۹۹/۰۹/۲۹ / استانی-علمی و آموزشی / تغذیه / ایسنا / اسهال / چین / آهن / ویتامین K / فسفر / منیزیم / فیبر
خواص خاص خرما
یک متخصص تغذیه گفت: خرما به‌عنوان یک میوه بسیار مفید دارای خواص مختلفی بوده و در درمان بیماری‌های گوارشی، اختلالات روده‌ای، کم‌خونی، سرطان‌های ناحیه شکم، رفع یبوست و اسهال، کاهش کلسترول و جلوگیری از پیری پوست بسیار مؤثر است.
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری انتخاب شد
۱۳۹۹/۰۹/۲۷ / استانی-سیاسی / منطقه چهارمحال و بختیاری / انتخابات
رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری انتخاب شد
حسینعلی رضایی سرپیری نماینده شهرستان اردل در شورای عالی استان‌ها به‌عنوان رئیس شورای اسلامی چهارمحال و بختیاری انتخاب شد.
تدوین یک قانون در مجلس برای جلوگیری از پیری جمعیت/ عدم کارآیی اقدامات غیرمنسجم در این حوزه
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / رضا غلامی / پیری جمعیت / فرزند آوری / کاهش جمعیت / مجلس شورای اسلامی
تدوین یک قانون در مجلس برای جلوگیری از پیری جمعیت/ عدم کارآیی اقدامات غیرمنسجم در این حوزه
رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی آسیب‌های اجتماعی گفت: مجلس یک قانون جدید در زمینه کاهش پیری جمعیت در حال تدوین است که اگر تصویب شود دغدغه‌های این حوزه و همچنین افزایش جمعیت را بر طرف می‌کند.
سلامت و زیبایی پوست با آب برنج
۱۳۹۹/۰۹/۲۴ / آب برنج / سلامت پوست / آنتی اکسیدان / پیری پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
سلامت و زیبایی پوست با آب برنج
افراد بسیاری برای بهبود ظاهر پوست یا تسکین بیماری‌هایی مانند اگزما از آب برنج استفاده می‌کنند. برخی شرکت‌های محصولات آرایشی و زیبایی مدعی‌اند که آب برنج دارای خواص ضد پیری است، اما شواهد علمی کمی برای تایید این ادعا‌ها در دسترسند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
عمل پیوند صورت؛ تکان‌دهنده و باورنکردنی
 حتما در شبکه‌های مجازی مثل اینستاگرام، با چهرهِ پیریِ دوستان خود مواجه شدید که با استفاده از نرم‌افزاری به نام «فیس اپ» چهره جدیدشان را به شما نشان دادند. اما آیا تا به حال برایتان سوال شده علم پزشکی می‌تواند صورت شما را از نو بسازد؟
چگونه زندگی سالمندی شادی داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / رژیم غذایی / سبک زندگی / پارسی خبر / ورزش / هضم غذا
چگونه زندگی سالمندی شادی داشته باشیم؟
درست است که اکنون پا به سن گذاشته و سالمند شده اید، اما ما به شما می‌گوییم که هنوز برای اینکه خود را پیر بدانید زود است. ما به شما روش‌هایی می‌آموزیم که در پیری جوانی را تجربه کنید.
۱۳۹۹/۰۹/۲۲
هفت قانون در شستن صورت تا پوستی سالم داشته باشیم
شست و شوی صورت، کاری است که شما احتمالاً هر روز انجام می‌دهید، اما آیا مطمئن هستید که روش درستی را برای تمیز کردن پوست صورت خود انتخاب کرده‌اید؟ به گزارش ایرنا زندگی، جاشوا زایچنر، مدیر تحقیقات آرایشی و بالینی در بخش پوست می‌گوید که شستن صحیح صورت فواید زیادی دارد. با پاک کردن آلودگی‌ها از روی پوست صورت، می‌توانید از بروز آکنه جلوگیری کنید. همچنین این شست و شوی صحیح مانع از تلاش رادیکال‌های آزاد ناشی از ذرات معلق در هوا که پیری زودرس را همراه دارند، می‌شود.علاوه بر اینکه، با شستن صورت، سلول‌های مرده‌ای که باعث تیرگی پوست می‌شوند، از بین می‌روند و شما پوست سالم‌تر و درخشان‌تری خواهید داشت. اگر پوستی سالم می‌خواهید، این چند قانون ساده را هنگام شست‌وشو، رعایت کنید.۱- پاک‌کننده مناسب خود را انتخاب …
۵ خوراکی ضد پیری کدامند؟
۱۳۹۹/۰۹/۲۱
۵ خوراکی ضد پیری کدامند؟
همه ما با وجود تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم، روزی روند پیری را تجربه می‌کنیم. اما به نظر می‌رسد در کنار مسائل روانی مانند آرامش، توجه به مسائل جسمانی و تغذیه مناسب نیز می‌تواند روند پیری را کندتر کند.
سرگذشت سلطان جاده‌های ایران
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / حسین دائمی / دوچرخه سواری / سلطان جاده‌های ایران
سرگذشت سلطان جاده‌های ایران
«گرچه پیریم، از جوانان جهان دلخوش‌تریم» این مصرع از شعر علیرضا راهب، بی‌شک مصداق واقعی از شور و شوق آقای حسن دائمی است؛ مردی که سالمندی در مقابل روحیه خستگی‌ناپذیرش رنگ می‌بازد، آن‌جا که هفت‌دهه از عمر خود را با دوچرخه سفر کرد و جاده‌های ایران را درنوردید و مدال‌ها و جام‌های متعددی هم از آن خود کرد. او که الان نهمین دهه زندگی‌اش را به نیمه رسانده با ما از زندگی‌اش می‌گوید.
بازگشت شهردار تویسرکان بعداز دوماه کشمکش
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / شورای شهر‌ / شهرداری / دیوان عدالت اداری / استانی-شهرستانها
بازگشت شهردار تویسرکان بعداز دوماه کشمکش
 بالاخره بعداز دو ماه کشمکش بین اعضای شورای شهر تویسرکان و بعد از عزل "احسان پیری" از سمت شهردار و تعیین "عظیم الوندی" به عنوان سرپرست شهرداری، پیری با ارائه مدارک به دیوان عدالت اداری بالاخره روز گذشته به عنوان شهردار به شهرداری تویسرکان بازگشت .
کشف عجیب برای خنثی کردن ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / حاوی / مطالعات / آزمایشگاهی / کلگیت / ستیل
کشف عجیب برای خنثی کردن ویروس کرونا
اقتصادنیوز: نتایج تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که خمیردندان‌های حاوی روی و دهان‌شویه حاوی کلرید ستیل پیریدینیوم (CPC)، ویروس عامل بیماری کروناویروس را به میزان ۹۹.۹ درصد خنثی می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۲۰
آب و هوا
مردی که جلوی تاکسی نشسته بود، گفت:«چقدر هوا سرد شده. من گرما را بیشتر از سرما دوست دارم.» راننده گفت:«تابستان هم گرما را بیشتر از سرما دوست دارید؟» مرد خندید و گفت:«نه. تابستان‌ها دلم برای زمستان تنگ می‌شه.» راننده گفت:«من هم مثل شمام. تابستان دلم می‌خواد زمستان باشه. زمستان دلم می‌خواد تابستان باشه.» بعد از مرد پیری که عقب تاکسی نشسته بود، پرسید:«شما چی؟» مرد پیر گفت:«من تابستان از خودم پرسیدم یعنی پاییز را می‌بینم؟ الان به خودم می‌گم یعنی زمستان امسال را هم می‌بینم؟ عید را چی؟ بهار و تابستان که خیلی دوره.»
خمیردندان و دهان‌شویه در مقابله با کرونا ۹۹.۹ درصد موثر هستند
۱۳۹۹/۰۹/۱۹
خمیردندان و دهان‌شویه در مقابله با کرونا ۹۹.۹ درصد موثر هستند
نتایج تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که خمیردندان‌های حاوی روی و دهان‌شویه حاوی کلرید ستیل پیریدینیوم (CPC)، ویروس عامل بیماری کروناویروس را به میزان ۹۹.۹ درصد خنثی می‌کنند.
گرد پیری روی صورت عادل فردوسی‌پور/عکس
۱۳۹۹/۰۹/۱۹ / عادل فردوسی‌ پور
گرد پیری روی صورت عادل فردوسی‌پور/عکس
جدیدترین تصویر از عادل فردوسی‌پور را مشاهده می‌کنید.
نیاز یک‌سوم جمعیت جهان به توان‌بخشی
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / مرکز توانبخشی معلولان ذهنی / وزارت بهداشت / سالمندان
نیاز یک‌سوم جمعیت جهان به توان‌بخشی
با بیان اینکه حدود یک‌سوم مردم جهان نیاز به‌نوعی از خدمات توان‌بخشی دارند، گفت: جامعه جهانی رو به پیر شدن است، کشور ما نیز سرعت پیری بالاتری نسبت به دیگر کشورها دارد؛ فقط یک تخت توان‌بخشی به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت کشور داریم.
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / پیری جمعیت / جمعیت / جمعیت شناسی / کاهش جمعیت / کهنسالی
میزگرد چالش های طرح تعالی جمعیت| دچار بحران پیری  جمعیت هستیم/ صداوسیما تبلیغ تک فرزندی می کند!
رهبر انقلاب از مدت‌ها قبل مطالبه بحث ارتقای جمعیت را داشتند، حتی در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) هم گریزی به این بحث زدند از همین حالا جماعت کارشناسان، مطالبه‌گران و دانشجویان حوزه می‌توانند کار را طوری جلو ببرند که نتیجه ملموس و خوب در بحث تعالی جمعیت داشته باشیم.
معضل کاهش نرخ رشد جمعیت باید به دغدغه اصلی دولت تبدیل شود
۱۳۹۹/۰۹/۱۸ / پیری جمعیت / ازدواج / اشتغالزایی / نرخ رشد جمعیت / استانی-سیاسی
معضل کاهش نرخ رشد جمعیت باید به دغدغه اصلی دولت تبدیل شود
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:مسئله جمعیت یک معقوله استراتژیک برای هر کشوری بوده و مشکلات آن باید توسط دولت ها برطرف شود.
۱۳۹۹/۰۹/۱۸
پشت سرعت اینترنت و فیلتر‌ها پیر شده‌ایم
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، روز یکشنبه با تبریک روز دانشجو در صفحه‌ توییتر به دانشجویان توصیه‌ای عجیب کرد؛ وزیر ارتباطات در توییتی نوشت: «دانشجویان عزیز روزتون مبارک. یک توصیه کوچک: جوانی کنید.» همین یک توصیه کوچک باعث شد تا اهالی توییتر فارسی در هشتگی با نام «جوانی کنید»، مشکلات خود را به زبان بیاورند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست:  «پلی‌استیشن ۵ با قیمت ۳۰ میلیون تومان موجود است. بیایید جوانی کنیم»، «شما با این شرایط چطوری جوانی می‌کنید؟ ما؟ چون کاری از دستمون برنمیاد، هیچ کاری نمی‌کنیم منتظریم پیر شیم، پیری کنیم»، «بله، با این سرعت اینترنت و خدمات وزیر جوان، جوانی هم می‌کنیم. …
معجزه آب برنج برای پوست
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / تورم / حاوی / اکسیدان / خیساندن / اینوزیتول
معجزه آب برنج برای پوست
اقتصادنیوز :‌افراد بسیاری برای بهبود ظاهر پوست یا تسکین بیماری‌هایی مانند اگزما از آب برنج استفاده می‌کنند. برخی شرکت‌های محصولات آرایشی و زیبایی مدعی‌اند که آب برنج دارای خواص ضد پیری است اما شواهد علمی کمی برای تایید این ادعاها در دسترسند.
درخواست از محسن رضایی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / انتخابات 1400 / کرم‌رضا پیریایی / محسن رضایی
درخواست از محسن رضایی برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰
کرم رضا پیریایی قائم مقام جبهه ایستادگی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آینده گفت: انتخابات ۱۴۰۰ به ویژه تحت تاثیر عملکرد بسیار ضعیف دولت حسن روحانی به شدت از کلیشه‌های انتخاباتی گذشته فاصله گرفته و افکار عمومی به سمت گفتمان برنامه و کارآمدی، گرایش جدی یافته است.
گریچکا، غله‌ای که عمر را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۹/۱۷ / عمرطولانی / غله / گریچکا / مقاومت / استرس
گریچکا، غله‌ای که عمر را افزایش می‌دهد
طبق نتایج یک مطالعه علمی توسط دانشمندان دانشگاه سیبری، گریچکا به تولید پروتئین طول عمر یا سرتوین کمک می‌کند به همین دلیل سلول‌های بدن انسان را از خطر پیری محافظت می‌کند.
تاثیر استرس مادر بر تسریع پیری بیولوژیکی کودک
۱۳۹۹/۰۹/۱۷
تاثیر استرس مادر بر تسریع پیری بیولوژیکی کودک
محققان دریافتند که استرس مادر ممکن است منجر به تولد زودرس شود و پیری بیولوژیکی کودک را تسریع کند.
۱۳۹۹/۰۹/۱۶
محصولاتی که روند پیر شدن را تسریع می‌کنند
تمامی محصولات غذایی حاوی مقادیر زیاد قند، نمک و چربی، روند پیری را تسریع می‌کنند.
کشف ژن پیری
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
کشف ژن پیری
محققان فرآیندی را که باعث پیر شدن پوست و سایر اعضای بدن انسان می شود را شناسایی کردند که می تواند یک موفقیت بزرگ در زمینه پزشکی ترمیمی باشد. وان هو لی، یکی از نویسندگان این پژوهش می‌گوید: « مطالعات ما از تحقیقات پیشین در مورد جوان‌سازی برنامه‌ریزی سلولی فراتر رفته و نشان می‌دهد چگونه برنامه‌ریزی‌های سلولهای بنیادی مزانشیمی (MSC) انجام می‌شود تا علائم معمول پیری را بهبود بخشد. ما معتقدیم که یافته های ما به درک بهتر پیری MSC و اهمیت آن در پزشکی ترمیمی کمک می کند»
۱۳۹۹/۰۹/۱۵
مرگ فروشنده
دیروز در تحریریه یکی گفت که بقال سر کوچه درگذشته است، یک آدم معمولی، مثل من، مثل ما. مردی میانسال که اگرچه به چشم نگارنده، پیر می‌آمد، اما به گفته اکثر رفقای همکار، سن و سالی نداشت. این تصور پیری در من شاید به این خاطر بود که سه سال پیش، وقتی یک روز برای خرید، در مغازه کوچکش بودم، دیدم در حال جمع و جور کردن و حراج وسایل است، پرسیدم حاجی (همیشه او را چنین خطاب می‌کردم)، چرا جمع می‌کنی؟ جواب داد، دیگر حال و حوصله کار ندارم، شاگرد مطمئن و امین هم نیست! هر که را می‌آورم، دستش کج است! گفتم حیف است، در این خیابان فرعی شما تنها خواروباری هستید و مشتری هم که دارید... خلاصه از من اصرار و از او انکار، تا اینکه در نهایت دستش را به پهلویش زد و در حالی که چهره‌اش حالتی نزار داشت، …
«کتاب‌باز» به شکسپیر می‌پردازد
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / کتاب‌باز / برنامه «کتاب‌باز» / ویلیام شکسپیر / ایوب آقاخانی
«کتاب‌باز» به شکسپیر می‌پردازد
ایوب آقاخانی و یوسف باپیری در برنامه «کتاب‌باز» از شکسپیر می‌گویند.
سیب زمینی شیرین: فواید و ۳ دستور مصرف
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
سیب زمینی شیرین: فواید و ۳ دستور مصرف
سیب زمینی شیرین حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که فعالیت رادیکال‌های آزاد را مهار می‌کنند و به این ترتیب از پیری زودهنگام سلول‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند.
یک داروی تجربی توانست جلوی پیری را بگیرد
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
یک داروی تجربی توانست جلوی پیری را بگیرد
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در شهر سانفرانسیسکو آمریکا متوجه شدند که تنها چند دوز از یک داروی آزمایشی به نام ISRIB می تواند جلوی تضعیف حافظه و سایر عملکردهای شناختی بر اثر بالا رفتن سن را در موش ها گرفته و پیری مغز آنها را متوقف کند.
پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت‌ پذیر نیست
۱۳۹۹/۰۹/۱۲
پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت‌ پذیر نیست
یک نماینده مجلس گفت: برخی بحران هایی که در کشور یا در دنیا رخ می‌دهد، هر قدر هم سنگین‌ باشد، بعد از ده سال شرایط به حالت طبیعی برمی‌گردد اما بحران پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت پذیر نیست.
پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت‌پذیر نیست/ برنامه مجلس برای ازدواج دانشجویی و بیمه ناباروری
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / نماینده مجلس / مجلس شورای اسلامی / دانشجویان / ناباروری
پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت‌پذیر نیست/ برنامه مجلس برای ازدواج دانشجویی و بیمه ناباروری
یک نماینده مجلس گفت: برخی بحران هایی که در کشور یا در دنیا رخ می‌دهد، هر قدر هم سنگین‌ باشد، بعد از ده سال شرایط به حالت طبیعی برمی‌گردد اما بحران پیری جمعیت تا ۱۵۰ سال برگشت پذیر نیست.
۲۵ سال جوان شدن سلول‌ها با اکسیژن درمانی!
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / جوانی / اکسیژن درمانی / سلول / کروموزوم
۲۵ سال جوان شدن سلول‌ها با اکسیژن درمانی!
دانشمندان ادعا می‌کنند که با موفقیت روند پیری بیولوژیکی را در گروهی…
دست دادن ضعیف، نشانه پیری زودرس است؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۲ / مردان / دست دادن
دست دادن ضعیف، نشانه پیری زودرس است؟
در این پژوهش مشخص شده که کاهش سطح اکسیژن خون باعث ضعف فرد شده و این موضوع را می‌توان در دست دادن کم قدرت آن فرد مشاهده کرد فارغ از آن که توده ماهیچه و عضلات آن فرد زیاد باشد یا کم.
۱۳۹۹/۰۹/۱۱
لزوم توجه به تامین‌اجتماعی
بخش قابل توجهی از افراد جامعه با خطر بیکاری و بیماری مواجهه دارند ونگران هستند. تامین سلامت و امنیت و آرامش عمومی مردم اصلی‌ترین وظیفه دولت‌ها است که بخش عمده مالیات دردنیا برای این مقاصد عمومی جامعه به مصرف می‌رسد. آنچه درجلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور ازسوی رهبری انقلاب درخصوص ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی برای آحاد مردم مطرح و تاکید شد، یکی از ماموریت‌های اصلی دولت جمهوری اسلامی بوده که سال‌هاست درقانون اساسی مغفول واقع شده است. اصل 29قانون اساسی صراحت دارد برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، از کارافتادگی، بی‌سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح، نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت‌های پزشکی به صورت بیمه و غیره، حقی است …
آیا واقعا نیاز به کرم دور چشم دارید؟
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / مجله نکته بهداشتی روز / پوست
آیا واقعا نیاز به کرم دور چشم دارید؟
شاید شما هم وعده‌ها درباره کرم‌های دور چشم را شنیده باشید، وعده‌های کاستن نشانه‌های پیری مانند چین و چروک و حلقه‌های تیره یا برطرف کردن کامل آنها.
بیشتر و سالم‌تر زندگی کنیم؛ ۹ راهکار ساده
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / زندگی / طول عمر / سلامت / پیری / میانسالی / تغذیه / تحرک / تمرین
بیشتر و سالم‌تر زندگی کنیم؛ ۹ راهکار ساده
داشتن دوست به اندازه ترک سیگار بر سلامت انسان تاثیرگذار است. این حرف‌های ژولین هلت لونتستاد است، روانشناسی که اعتقاد دارد اجتماعی بودن تاثیرات مثبت بسزایی بر سلامت انسان دارد.
تاثیر سفرهای فضایی بر سلامت فضانوردان
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / فضانوردان / پیری / سرطان
تاثیر سفرهای فضایی بر سلامت فضانوردان
یافته های جدید نشان می دهد فشار اکسایشی مزمن در طول سفر فضایی بر طول تلومرها تاثیر دارد.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
شرح بی‌نهایت
ناله معشوق نیست بی‌دیدار تو در دل شکیبایی مرا/نیست بی‌گفتار تو در دل توانایی مرا در وصالت بودم از صفرا و از سودا تهی/کرد هجران تو صفرایی و سودایی مرا عشق تو هر شب برانگیزد ز جانم رستخیز/چون تو بگریزی و بگذاری به تنهایی مرا چشمه خورشید را از ذره نشناسم همی/نیست گویی ذره‌ای در دیده بینایی مرا از تو هر جایی ننالم تو هر جایی شدی/نیست جای ناله از معشوق هر جایی مرا گاه پیری آمد از عشق تو بر رویم پدید/آنچه پنهان بود در دل گاه برنایی مرا کرد معزولم زمانه گاه دانایی و عقل/با بلای تو چه سود از عقل و دانایی مرا سنایی غزنوی  
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •