دوشنبه, ۲۸ بهمن, ۱۳۹۸ / 17 February, 2020
بوی بد تهران
تهران باز هم دچار بوی بد می‌شود؟
خبرآنلاین / ۵ روز قبل / اجتماعی
تهران باز هم دچار بوی بد می‌شود؟
آلودگی چند باره هوای تهران به بویی نامطبوع با منشا نامشخص، مشکلات زیادی را برای شهروندان به وجود آورد.
  آلودگی هوا  محیط زیست  سازمان محیط زیست
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / ...
بوی نامطبوع تهران از نوع گوگرد شناخته شده است
مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران پیرو درج پیام مردمی با عنوان «نامعلوم ماندن منشأ بوی بد تهران» در ستون با مردم روز دوم بهمن‌ماه پاسخ داده است: به استحضار می‌رساند هم‌اکنون دستگاه‌های سنجش بو توسط شهرداری تهران خریداری شده و با همکاری سازمان حفاظت محیط‌زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط ضمن بررسی‌های پیمایشی و اندازه‌گیری، بوی نامطبوع تهران از نوع بوهای گوگرد شناخته شده که اطلاعات لازم تا اتمام مراحل بررسی در هر مرحله از فرایند کار جهت آگاهی شهروندان محترم اطلاع‌رسانی می‌گردد.
هادی حجازی‌فر: تنها جایی که دولت زورش رسیده تئاتر است
تسنیم / ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ / فرهنگی و هنری
هادی حجازی‌فر: تنها جایی که دولت زورش رسیده تئاتر است
دبیر جشنواره هامون با اشاره به سختی‌های امروز تئاتر گفت تنها جایی که دولت زورش رسیده است تئاتر است حتی زورش به حوزه پرورش آبزیان و بوی بد تهران نرسیده است.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ / اجتماعی
آخرین فرضیات از بوی مرموز تهران
مدیر کل محیط زیست شهرداری تهران با تاکید بر اینکه در هنگام انتشار بوی نامطبوع در تهران سنجش‌ها میزان بالای H۲S را نشان داده‌اند، گفت: احتمالا کانون هایی در سطح شهر تهران منشاء این بوی نامطبوع هستند.
  بوی بد تهران  منشا بوی بد تهران
تنور داغ اختلاف بر سر منشا بوی بد تهران
تابناک / ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ / اجتماعی
تنور داغ اختلاف بر سر منشا بوی بد تهران
در حالی رییس سازمان محیط زیست، دلیل بوی بد در تهران را مصرف مازوت در نیروگاه‌ها می‌داند که این موضوع از سوی وزارتخانه‌های نفت و نیرو رد می‌شود. یک سال پیش بود که انتشار بوی بد در تهران خبر ساز شد، موضوعی که البته هیچ‌گاه جواب روشنی برای علت آن داده نشد. امسال نیز درست در همان زمان، دوباره بوی بد مهمان تهرانی‌ها شد، ‌اینبار اما از فاضلاب گرفته تا آراد کوه در جنوب شهر تهران،‌ نقش متهم را بازی کردند.
الف / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / اجتماعی
۲۵سناریوبرای منشابوی نامطبوع پایتخت
رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: بر اساس مطالعات دانشگاهی و نهادهای مرتبط به شهرداری ۲۵ سناریو برای منشا بوی نامطبوع پایتخت شناسایی شده است.
  بوی بد تهران  بوی نامطبوع در تهران
ویدئو / بوی بدِ تهران، هنوز مرموز است؟!
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / علمی و آموزشی
ویدئو / بوی بدِ تهران، هنوز مرموز است؟!
منشاء بوی نامطبوع تهران هنوز بطور دقیق مشخص نشده است. معاون اداره محیط زیست استان تهران از خریداری دستگاه‌هایی جدید برای کشف منشاء بوی نامطبوع تهران خبر داده و گفته تعدادی از دانشگاه‌ها برای انجام آزمایش و تحقیقات در این زمینه اعلام آمادگی کرده‌اند. در هر حال هنوز نتیجه قطعی در این رابطه اعلام نشده است. در بین فرضیه‌ها، فعلا محل دفن زباله‌ها در آرادکوه، کانال فاضلاب و ماده شیمیایی مِرکاپتان - که به گاز شهری‌ تزریق می‌شود - از جمله متهمان محسوب می‌شوند و همۀ اینها به یک متهم اصلی می‌رسند: باد جنوب به شمالِ تهران.
  بوی نامطبوع در تهران  بوی بد تهران  منشاء بوی نامطبوع تهران
یافته‌های صفر از بوی تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / اجتماعی
یافته‌های صفر از بوی تهران
گمانه‌زنی‌های زیادی درباره منشأ این بو شده است که سیستم فاضلاب شهری، شیرابه‌های مرکز دفع پسماند آرادکوه و ماده شیمیایی مرکاپتان - که به گاز شهری تزریق می‌شود - از جمله آن‌ها بود که با ورود استاندار تهران و تشکیل کارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران و براساس تحقیقات میدانی مشخص شد که بوی نامطبوع تحت تاثیر دی‌اکسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی کارخانه‌ها در منطقه جنوب تهران و همچنین بوی نامطبوع مرکز دفن زباله آرادکوه است که روزانه بیش از ۷هزار تن زباله شهر تهران در آن جمع‌آوری می‌شود. در زمانی که رطوبت هوا افزایش پیدا می‌کند میزان ترکیب بار رطوبتی و گاز منتشرشده تحت تاثیر گاز‌های جنوب و جنوب‌شرقی به سمت شمال تهران باعث هدایت این بو در برخی مناطق تهران می‌شود.
  بوی نامطبوع  بوی بد تهران  بوی نامطبوع در تهران
بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
بسته معیشتی، سقوط هواپیما و پیش‌بینی باران در یک روز بدبو
در روزی که بوی بد دوباره به بخش‌هایی از تهران بازگشته است، دو هشدار از سوی یک وزیر سابق و یک معاون وزیر فعلی درمورد تحولات جامعه ایرانی و افزایش مهاجرت اجتماعی جوانان مطرح شد. پزشکی قانونی اسامی ۱۴۸ قربانی شناسایی شده سقوط هواپیما را اعلام کرد و هواشناسی هم گفت که بناست برف و باران به کشور بیاید.
  بسته اخبار اجتماعی ایسنا
بوی بد پایتخت گوگردی است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ / اجتماعی
بوی بد پایتخت گوگردی است؟
مهر نوشت: انصاری از اندازه‌گیری بوی بد تهران با دستگاه‌های تازه خبر داد و گفت: با اندازه‌گیری جدید با احتمال بسیار می‌توانیم بگوییم منشأ بو گوگردی است. همچنین محل تولید بو شبکه‌ای است و نقطه‌ای نیست.
  پایتخت
نتایج کمیته کارشناسی بوی بد آذرماه منتشر شد؛ فاضلاب شهری اصلی‌ترین مظنون بو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / اجتماعی
نتایج کمیته کارشناسی بوی بد آذرماه منتشر شد؛ فاضلاب شهری اصلی‌ترین مظنون بو
در کنار روزهای آلوده هوای شهر تهران که شاخص میزان آلودگی آن ساعت‌ به ساعت اعلام می‌شود، گاهی بوی نامطبوع نیز در برخی از مناطق پایتخت می‌پیچد؛ آن هم در روزهایی که وارونگی دما به حداکثر خود می‌رسد؛ اتفاقی که اگر سال گذشته یک‌بار رخ داد، امسال تنها در آذرماه 3بار بوی نامطبوع سبب نارضایتی شهروندان شده است.
تهران، بک بوی بد و چند منبع
ایرنا / ۱۳۹۸-۱۰-۱۵ / بهداشت و سلامت
تهران، بک بوی بد و چند منبع
معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان، آموزش پزشکی گفت: بوی نامطبوع در کلانشهر تهران منابع متعدد دارد و بیشتر خروجی صنایعی که از گوگرد یا آمونیاک استفاده می‌کنند یا جاهایی که فاضلاب میکروبی و لجن دارند، می‌تواند منشا بوی نامطبوع در تهران باشد.
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / اجتماعی
داستان بوی نامطبوع تمامی ندارد/ کوتاهی محیط زیست در شناسایی منشأ بو
همزمان با بارش باران، بوی نامطبوعی دوباره مناطق شمالی تهران را فرا گرفت.
  بوی بد تهران  بوی نامطبوع تهران
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / فرهنگی و هنری
تکلیف بوی بد تهران مشخص می شود
برنامه «تهران 20» دوشنبه، ۹ دی ماه با حضور محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش سازمان محیط زیست استان تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.
  شهرداری تهران  محیط زیست  شبکه پنج سیما  محمد دلاوری  تهران 20
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / اجتماعی
چرا آرادکوه منشاء بوی بد تهران نیست؟/ افزایش ۳۰ برابری غلظت گوگرد در روزهای بدبوی پایتخت
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: در زمانهایی که شهروندان در برخی نقاط پایتخت بویی نامطبوع را احساس می کردند میزان گوگرد ۳۰ برابر روزهای معمول بود.
  صدرالدین علیپور  آرادکوه  تهران
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
دماوند مقصر نیست، زمین هم
نگار حسینخانی_روزنامه نگار بوی مرموز دو سالی است که گاه‌ و بی‌گاه از مناطق مختلف تهران به مشام می‌رسد؛ بویی شبیه گوگرد. ادعاهایی درباره اینکه بوی بد متصاعد شده در تهران، ناشی از انتشار گازهای گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی است، نیز به گوش می‌رسد. در نزدیکی‌های قله دماوند همواره گازهای گوگرد درون حفره‌هایی از زمین متصاعد می‌شوند. با این حال زمین‌شناسان معتقدند این بوی تهران، ناشی از گوگرد و فعالیت‌های آتشفشانی نیست. به همین‌خاطر این موضوع را با زمین‌شناسان، در تخصص‌های مختلف در میان گذاشته‌ایم. بوی …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
استیصال برای واکاوی یک بوی نامطبوع
آوین آزادی_روزنامه نگار سوزش ریه، سرخی چشم‌ها، سردرد،سرگیجه،ضعف عمومی و... . این روزها کمتر کسی در تهران هست که این حالات را تجربه نکند. آلودگی هوا امسال هم برای پایتخت‌نشین‌ها ملغمه‌ای همچون مسمومیت و بوی بد نامطبوع منتشر شده در سطح شهر را به همراه داشته و کم‌کم دیگر بر همه محرز شده که بوی نامطبوع تهران ریشه در آلودگی هوا و آلاینده‌های منتشر شده دارد. گازهایی که در روزهای آلودگی شهر به واسطه وارونگی هوا، نوزیدن باد و نباریدن باران در معرض تنفس شهروندان قرار می‌گیرند، احتمالا سمی و حتی کشنده هستند. …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / ...
بو کشیدن در آرشیو
شبنم سید مجیدی_روزنامه نگار جست‌وجو برای بوی نامطبوع در تهران و ورق زدن تاریخ انتشار این بوها نشان می‌دهد که بیشتر این اتفاقات مثل حلقه‌های زنجیر به هم وصل می‌شود. با بررسی منشأ بیشتر بوهای بد پایتخت مشخص می‌شود که  همیشه یکی از متهمان اصلی، شهرری، کارخانه‌های اطراف آن و مجتمع پسماند آرادکوه بوده است. نخستین معضل بو در پایتخت به همان سال‌های اواسط دهه80 و داغ‌شدن معضل دفن غیربهداشتی زباله‌های پایتخت در منطقه کهریزک شهرستان ری برمی‌گردد؛ سایت زباله‌ای به نام آرادکوه که باعث شده بود یک دریاچه شیرابه …
معمای بو
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اجتماعی
معمای بو
نورا عباسی_روزنامه نگار بوی بد تهران روزگاری دغدغه‌ای بود که به جغرافیای فرودگاه امام و پسماندهای منطقه آرادکوه (مجتمع پردازش و بازیافت زباله در کهریزک) محدود می‌شد اما این روزها بو همه شهر تهران را فرا‌گرفته است. اولین نشانه‌های بوی نامطبوع تهران در دی‌ماه سال گذشته حس شد و مشام تهرانی‌ها در میان آلودگی هوا، این بوی نامطبوع را نیز بالا کشیدند و به ریه‌هایشان پمپاژ کردند. از همان روزهای اول گسترش این بو، فرضیه‌های مختلفی برای این معمای حل نشده مطرح شد اما هیچ‌کدام مهر تأیید نگرفتند تا اینکه …
آنفلوآنزا بهتر است یا آلودگی؟
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اجتماعی
آنفلوآنزا بهتر است یا آلودگی؟
وقتی با افتخار گفته می‌شود که در عرض 48ساعت توانستیم اغتشاشات را کنترل کنیم اما سؤال مردم این است که چرا در عرض 48ساعت منشأ و آثار بوی بد تهران کشف نشد. چرا در عرض 48ساعت بحران جاری شدن فاضلاب در کوت عبدالله مدیریت نشد. چرا صف خرید گاز مایع در سیستان و بلوچستان در عرض 48ساعت برچیده نشد و ده‌ها سؤال بی‌پاسخ دیگر.
شایعات آلوده؛ شهروندان حدس و گمان درباره آلودگی و بوی بد تهران را با همشهری در میان گذاشته‌اند
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۵ / اجتماعی
شایعات آلوده؛ شهروندان حدس و گمان درباره آلودگی و بوی بد تهران را با همشهری در میان گذاشته‌اند
سنت نسبتا فراگیری در کشور ما رایج است که آدم‌های غریبه‌خصوصاً در مراسم رسمی و مهم - مثل خواستگاری- وقتی با هم رو در رو می‌شوند و می‌خواهند فضای سنگین جلسه را بشکنند و فرایند گفت‌وگو را آغاز کنند، اول با شوخی و خنده درباره آب‌وهوا حرف می‌زنند.
انتشار بوی بد تهران عمدی است؟/۵ سناریوی شهرداری
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / اجتماعی
انتشار بوی بد تهران عمدی است؟/۵ سناریوی شهرداری
مهر نوشت: دومین گزارش شناسایی و بررسی عوامل محتمل در تولید و انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران توسط شهرداری تهیه شد.
  شهر تهران  شهرداری تهران
متهم ردیف اول؛ کانون گوگردی در محله شادآباد
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸-۱۰-۰۳ / اجتماعی
متهم ردیف اول؛ کانون گوگردی در محله شادآباد
معمای عجیب بوی بد تهران از دی ماه سال گذشته کلید خورده بود، زمانی که بوی تند و بدی در مناطق مختلف تهران استشمام شد؛ از همان روزها گمانه زنی‌های در رابطه با منشاء بوی نامطبوع شروع شد اما در نهایت مشخص نشد که منشاء بو از کجاست و بعد از چند روز پرونده بوی بد تهران مختومه اعلام شد تا اینکه در ماه گذشته این بود چندین بار در برخی از مناطق استشمام شد و باز هم گمانه زنی‌ها در رابطه با بوی نامطبوع ادامه پیدا کرد اما منشاء بو مشخص نشد و مسئولان از حل این معما عاجز ماندند.
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / ...
شهروند نوشت: بوی بد کار «گوگرد» بود ‏
شفقنا- برای بار دوم مقصر بوی بدی که در تهران پیچیده بود، معرفی شد: «به احتمال زیاد گوگرد. ‏بویی که شهروندان به بوی گندیدگی و زباله آن را تشبیه می‌کردند، نخستین بار دوازدهم دی‌ سال پیش در نقاط مرکزی ‏شهر آمد و همان وقت‌ها گفته شد که باید به‌عنوان پدیده‌ای جدید بررسی‌شود. شهروند نوشت: هرچند بعد از برگزاری ‏جلسات مختلف، […]
صفحه اول روزنامه های سه شنبه 3دی98
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / فرهنگی و هنری
صفحه اول روزنامه های سه شنبه 3دی98
ادامه بحث و کشمکش بر سر FATF ،پیامدهای سفر روحانی به مالزی و ژاپن، کنکاش برای یافتن منشا آلودگی هوا و بوی بد شهر تهران و... از موضوعات روزنامه های امروز است.
  مطبوعات  روزنامه چاپی
بوی بد کار «گوگرد» بود؛ گزارش اختصاصی «شهروند» از پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تهران ‏درباره بوی بد پایتخت در‌ سال گذشته
روزنامه شهروند / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اجتماعی
بوی بد کار «گوگرد» بود؛ گزارش اختصاصی «شهروند» از پژوهش دانشگاه علوم پزشکی تهران ‏درباره بوی بد پایتخت در‌ سال گذشته
برای بار دوم مقصر بوی بدی که در تهران پیچیده بود، معرفی شد: «به احتمال زیاد گوگرد. ‏بویی که شهروندان به بوی گندیدگی و زباله آن را تشبیه می‌کردند، نخستین بار دوازدهم دی‌ سال پیش در نقاط مرکزی ‏شهر آمد و همان وقت‌ها گفته شد که باید به‌عنوان پدیده‌ای جدید بررسی‌شود. هرچند بعد از برگزاری ‏جلسات مختلف، بوی بد فراموش شد تا آذر امسال. هفدهم، یازدهم و بیست‌وسوم آذر بوی بد دوباره در شهر پیچید و دوباره ‏همان واکنش‌های قبلی
بیشترین شکوائیه از بوی بد متعلق به کدام مناطق تهران است؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
بیشترین شکوائیه از بوی بد متعلق به کدام مناطق تهران است؟
ایسنا نوشت: مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران درباره آخرین اقدامات صورت گرفته برای شناسایی و رفع منبع بوی نامطبوع در سطح تهران سخن گفت.
  شهرداری تهران
کانون گوگردی در محله شادآباد، متهم ردیف اول در ماجرای بوی بد تهران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
کانون گوگردی در محله شادآباد، متهم ردیف اول در ماجرای بوی بد تهران
شهرداری تهران در گزارشی به جزییات یافته های خود درباره بوی نامطبوع چند روز اخیر در پایتخت پرداخته است. از نگاه کارشناسان شهرداری، منشاء بوی بد مربوط به متصاعد شدن گازهای گوگردی است که احتمال می رود منشاء اصلی آن در منطقه شادآباد قرار داشته باشد. این گزارش جزییات زیادی دارد که نشان می دهد هنوز به طور دقیق نمی توان درباره منشاء بوی بد گوگرد در تهران اظهارنظر قطعی کرد.
  شهرداری تهران  آلودگی هوا  شهر تهران
گزارش شهرداری درباره بوی نامطبوع تهران: مقصر بوی بد گوگرد است + جزئیات
الف / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
گزارش شهرداری درباره بوی نامطبوع تهران: مقصر بوی بد گوگرد است + جزئیات
بوی نامطبوع تهران را فرا گرفت. شهرداری گزارشی تهیه و به شورا فرستاد و در آن با نمودار اعلام کرد که مقصر بوی بد پایتخت گوگرد بوده است.
  انتشار بوی نامطبوع در تهران  بوی بد در تهران  بوی نامطبوع در تهران  شهرداری تهران
دو یافته درباره منشأ بوی نامطبوع تهران
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ / اجتماعی
دو یافته درباره منشأ بوی نامطبوع تهران
مسعود تجریشی عاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به بررسی‌های علمی در خصوص منشأ بوی نامطبوع اخیر تهران اظهار کرد: آنچه که در زمینه انتشار بوی نامطبوع تهران می‌دانیم این است که در زمان‌هایی که این بو منتشر می‌شود میزان گوگرد با حجم بسیار زیادی افزایش می‌یابد و این وضعیت را تمام ایستگاه‌های ما نشان می‌دهد.
  بوی نامطبوع تهران  بوی بد تهران
بوی بد تهران و فضای پرابهام درباره وقوع زلزله
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / اجتماعی
بوی بد تهران و فضای پرابهام درباره وقوع زلزله
بوی بد پخش شده در تهران در روزهای پایانی آذر٩٨ و همچنین عصر روز چهارشنبه ۱۲-۱۰-۹۷ موجب شد تا گمانه زنی های مختلفی در مورد منشا و دلیل این بو به عمل آید. همزمان با این موضوع با اعلام نشدن قطعی دلیل و منشا این بو، اظهار نظرهای شبه علمی و بی ربط هم بعضا در رسانه های رسمی و غیر رسمی مطرع شد: مثلا  ارتباط بوی منتشره در کرمانشاه در اوایل مهرماه  ۹۶ با زمین لرزه ۲۱ آبان ۹۶ ازگله در نزدیکی مرز ایران و عراق و در ۱۵۰ کیلومتری غرب کرمانشاه! یا دیده شدن ابرهایی در منطقه ایلام و کرمانشاه و همزمانی با زلزله هایی که در منطقه مذبور رخ می دهند. همزمان هوای ابری تهران در روز شنبه ٢٣-٩-٩٨ و عصر روز دوشنبه ۱۸-۱۰-۹۷ و گمانه زنی در مورد اینکه این ابرها پیش نشانگر زلزله احتمالی در تهران هستند یا نه فضای پرابهامی را …
  آلودگی هوا
فیلم / شعر طنز شاعر جوان درباره بوی بد و آلودگی هوای تهران در برنامه تلویزیونی
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / عکس
فیلم / شعر طنز شاعر جوان درباره بوی بد و آلودگی هوای تهران در برنامه تلویزیونی
معرفی متهم اول بوی بد تهران؛ در
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
معرفی متهم اول بوی بد تهران؛ در "آراد کوه" خبر است؟
آراد کوه که از سوی رییس سازمان محیط زیست به عنوان منشا آلودگی معرفی شده، مجتمع پردازش و بازیافت زباله تهران است. مجتمع آرادکوه در کیلومتر ۲۳ جاده قدیم تهران-قم و در جنوب کهریزک واقع شده‌است.
  جامعه  آلودگی  آراد کوه  بوی بد تهران
فیلم | تشکیل کمیته
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / فیلم
فیلم | تشکیل کمیته "بو" برای بوی بد پایتخت
محمدرضا یزدانپرست مجری تلویزیون در برنامه از من بپرس درباره بوی بد تهران گفت: اول "کمیته بو" تشکیل می‌دهید، بعد "سامانه" درست می‌کنید که مردم استشمام‌شان را ثبت کنند، بعد "ستاد" درست می‌کنید که اطلاعات سامانه را بررسی کند، بعد "شورا" تشکیل می‌دهید، بعد "کارگروه" می‌سازید، بعد همه چیز را تحویل "کارگروه تخصصی" می‌دهید.
  استان تهران  برنامه‌های تلویزیونی  مجری رادیو و تلویزیون  آلودگی هوا
سرنخ
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اجتماعی
سرنخ "آلودگی بودار" پیدا شد!
حناچی درخصوص منشأ بوی بد تهران گفت: هم سال گذشته و هم امسال با این بوی بد در پایتخت مواجه هستیم که اتفاقا ارتباط مستقیمی با پدیده وارونگی هوا دارد، چراکه در این زمان‌ها میزان دی‌اکسید گوگرد (SO ۲) در هوای تهران بالا می‌رود و زمانی که آلودگی افزایش می‌یابد، این بوی بد هم تشدید می‌شود.
  آلودگی هوای تهران  بوی تهران  شهردار تهران  پیروز حناچی
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
تهران دست به دامان سامورایی‌ها
آفتاب یزد – گروه شبکه: تهران این روزها بیشتر شبیه به یک سرزمین ناشناخته است سرزمینی که از فرط آلودگی، مه آلود است و از بوی بد درمانده. مدتی است که در بخش‌هایی از مناطق مختلف تهران بوی نامطبوعی که چند سال پیش هم وجود داشت، استشمام می‌شود و سبب آزار پایتخت نشینان گشته است. هیچگاه منشاء دقیق این بو اعلام نشد تا اینکه امسال با فراگیر شدن دوباره آن، اقداماتی درباره شناسایی منشاء آن توسط مسئولان آغاز شد. اکنون بعد از گذشت چند روز از وجود بوی نامطبوع در سطح شهر تهران و بررسی‌های متعدد، استاندار تهران سه آلاینده را در خصوص منشا این بوی نامطبوع معرفی می‌کند. محسنی بندپی درباره نتایج و تصمیمات اتخاذ شده در جلسه بررسی منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران گفت: «در این جلسه سه نوع گاز به ترتیب سولفید هیدروژن sh2، …
۳ نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران | متهم اصلی بوی بد کیست؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
۳ نوع گاز؛ علت احتمالی بوی نامطبوع تهران | متهم اصلی بوی بد کیست؟
استاندار تهران از ۳ آلاینده احتمالی به عنوان منشأ بوی نامطبوع تهران نام برد و گفت: ۳ نوع گاز به عنوان دلایل احتمالی این موضوع مطرح شده‌اند اما متهمان اصلی، کارخانه‌هایی هستند که از سوخت مازوت استفاده می‌کنند.
مقصر اصلی آلودگی هوای تهران از نظر یک مقام دولتی
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
مقصر اصلی آلودگی هوای تهران از نظر یک مقام دولتی
آلودگی هوای تهران این روزهای به اوج خود رسیده است. نفس کشیدن در شهر تیره و تار سخت تر از همیشه است، حالا بوی بد هم به آن اضافه شده است. متهم اصلی این وضعیت پایداری هوا نیست بلکه خودروها و صنایع فرسوده ای که در غفلت و توجیه مسئولان وزارت صنعت، مردم را به مرگ زودرس کشانده است.
  آلودگی هوای تهران
وزارت بهداشت: منشا بوی بد تهران صنایع گوگردی در جنوب شهر است
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
وزارت بهداشت: منشا بوی بد تهران صنایع گوگردی در جنوب شهر است
  شهر تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
(تصاویر) شب آلوده تهران
بنا بر نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، شامگاه دوشنبه (۲۴ آذرماه) شاخص کیفیت هوای شهر تهران با افزایش غلظت ذرات معلق در هوا به ۱۸۲ رسید. تصاویر از عبدالواحد میرزازاده
  آلودگی هوای تهران  هوای تهران  بوی بد تهران
بوی نامطبوع از کجا آمد؟
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اجتماعی
بوی نامطبوع از کجا آمد؟
روز گذشته برای سومین روز پی در پی، «بوی نامطبوع» در هوای تهران منتشر شد. انتشار بوی بد در سطح شهر که یکبار نیز در ۱۲ دی پارسال اتفاق افتاد، پدیده‌ای خاص عنوان شده است. یک تیم کارشناسی مستقل،…
آمادگی هواشناسی برای پیدا کردن منشأ بوی بد تهران | تا ۴۱ سال دیگر خشکسالی داریم
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
آمادگی هواشناسی برای پیدا کردن منشأ بوی بد تهران | تا ۴۱ سال دیگر خشکسالی داریم
رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: اگر طی یکی دو سال آینده هم با افزایش بارش‌ها در کشور مواجه باشیم، باز نمی‌توانیم ادعا کنیم که وارد ترسالی شده‌ایم. چون ما ۱۱ سال پیاپی در کشور خشکسالی داشتیم و منابع آب زیرزمینی ما هنوز ۱۰ سال از بارش‌ها عقب است.
تذکر ۲۵ نماینده مجلس به دولت | چرا منشأ بوی بد تهران را پیدا نمی‌کنید؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
تذکر ۲۵ نماینده مجلس به دولت | چرا منشأ بوی بد تهران را پیدا نمی‌کنید؟
۲۵ نماینده مجلس درباره منشأ بوی بد تهران و دیگر مسائل و مشکلات موجود به رئیس‌جمهوری و مسئولان اجرایی کشور تذکر کتبی دادند.
استشمام دو بوی نامطبوع در یک روز در پایتخت!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
استشمام دو بوی نامطبوع در یک روز در پایتخت!
میزان غلظت آلاینده دی‌اکسید گوگرد در ایستگاه شهرری واقع در منطقه ۲۰ پیش از ظهر یکشنبه (۲۳ آذرماه) با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبرو شده بود.
  بوی بد تهران  بوی نامطبوع تهران  بوی تهران  آلودگی هوای تهران
تذکر 25 نماینده به «روحانی، کلانتری و رحمانی فضلی»درباره منشأ بوی بد در تهران
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / سیاسی
تذکر 25 نماینده به «روحانی، کلانتری و رحمانی فضلی»درباره منشأ بوی بد در تهران
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر 25 نماینده به رئیس جمهور، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و وزیر کشور درباره منشأ بوی نامطبوع در تهران را قرائت کرد.
آغاز ترخیص کالا از منطقه آزاد فرودگاه امام/ می‌توانیم مسیر حرکت بوی بد تهران را پیش‌بینی کنیم
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اقتصادی
آغاز ترخیص کالا از منطقه آزاد فرودگاه امام/ می‌توانیم مسیر حرکت بوی بد تهران را پیش‌بینی کنیم
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از آغاز ترخیص اولین سری کالاهای وارداتی از منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی خبر داد.
  راه و شهرسازی  فرودگاه امام خمینی (ره)  علی رستمی  بوی بد تهران
منشاء بوی تهران چیست؟
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
منشاء بوی تهران چیست؟
بوی اخبار بوی بد تهران همه جا را گرفته است. همه در مورد بوی بد می‌گویند و کسی هم به درستی نمی‌داند منشاء بو کجاست.
  حسین آخانی
جلسه مدیریت بحران برای بررسی بوی نامطبوع تهران | بوی بد یک هفته دیگر هم می‌ماند؟
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / اجتماعی
جلسه مدیریت بحران برای بررسی بوی نامطبوع تهران | بوی بد یک هفته دیگر هم می‌ماند؟
در حالی که چند روزی است انتشار بویی نامطبوع در بخش‌هایی از مناطق شهر تهران موجب گلایه شهروندان و حتی رئیس شورای شهر شده، رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران می‌گوید شنبه آینده (۳۰ آذر) اعضای کارگروه مدیریت بحران دور هم جمع می‌شوند تا این موضوع را بررسی کنند.
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / ...
بوی بد
امیر حسین ذاکری ‪-‬ در جلسه امروز یک بوی بد آزار دهنده هم به مشام می‌رسید.اما بالاخره بوی بد در تهران چیز غریبی نیست! بی‌خیال‌اش شدم. به حاضران جلسه گفتم مطالبشان را عنوان کنند. یکی از همکاران همچو کودکان دبستانی دستانش را بالا برد، گفت: آقا اجازه ما بگوییم؟ من می‌خوام اعتراف کنم؟ یکی از همکاران گفت به کدام گناه کرده یا ناکرده؟ اعضا خندیدند. وی گفت:گناه کردم یا نکردم یه موضوع شخصیه به تو هم ربط نداره اما منظورم اینه اخیرا جناب ربیعی گفته: امروز من معتقدم ما اشتباه کردیم، باید مسئله تحریم را برای مردم به‌طورشفاف تبیین می‌کردیم، اعتراف می‌کنم ما رسانه‌ها اگه موضوع تحریم را شفاف‌سازی می‌کردیم می‌گفتند منفی بافی نکنید اگه به مردم امید می‌دادیم می‌گفتند طنز نویس‌ها هم پوپولیست شدند مردم را سرکار می‌زارند …
انتقاد شدید محسن هاشمی از مدیریت بحران ‎شهرداری تهران
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / اجتماعی
انتقاد شدید محسن هاشمی از مدیریت بحران ‎شهرداری تهران
ایلنا: رئیس شورای‌شهر تهران از مدیریت بحران ‎شهرداری پایتخت درباره منشاء بوی نامطبوع انتقاد کرد.
  محسن هاشمی  بوی بد تهران
هزارتو؛ سوءتفاهمی درباره­‌ی غافلگیری
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / فرهنگی و هنری
هزارتو؛ سوءتفاهمی درباره­‌ی غافلگیری
راه‌های طبیعى براى بازگرداندن قدرت دید جستجو هزارتو؛ سوءتفاهمی درباره­‌ی غافلگیری هزارتو؛ سوءتفاهمی درباره­‌ی غافلگیری برای تشخیص منشأ بوی بد تهران دستگاه پایش وجود ندارد برای تشخیص منشأ بوی بد تهران دستگاه پایش وجود ندارد حزب جانسون رای می‌آورد/ تنها راه حل انگلیس، همه پرسی مجدد است حزب جانسون رای می‌آورد/ تنها راه حل انگلیس، همه پرسی مجدد است سبک زندگی / برگزیده هزارتو؛ سوءتفاهمی درباره­‌ی غافلگیری «هزارتو» به سبب تقلید‌های فراوانی که از نمونه­‌های پیش از خود داشته، به طرز واضحی قابل پیش­ بینی است و این مسئله برای فیلمی که تمام قُوای خود را روی مسئله­‌ی غافلگیری مخاطب گذاشته، شکستی تمام عیار محسوب می­ شود، چراکه فیلم جز همین بازی­‌های بیهوده­‌ی به اصطلاح رازآمیزش، چیز دیگری در چنته …
برای تشخیص منشأ بوی بد تهران دستگاه پایش وجود ندارد
دیدارنیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ / اجتماعی
برای تشخیص منشأ بوی بد تهران دستگاه پایش وجود ندارد
امسال نیز تهران همانند سال گذشته در فصل سرما شاهد انتشار بوی بدی در بعضی از نقاط شهر بوده است. بویی که مشام شهروندان را تلخ کرده است. ماجرا به یک سال قبل بازمی‌گردد. هنوز دی به نیمه نرسیده بود که بویی نامطبوع تهرانی‌ها را متوجه خود کرد. بلافاصله شایعه‌های زیادی نیز دست به دست شدند. وقتی دوباره در آذر امسال سر و کله بوی نامطبوع در تهران پیدا شد، بار دیگر شایعات شروع شد. برای واکاوی این موضوع، دیدارنیوز با حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران و شهرزاد آسوبار متخصص آلودگی‌های محیط‌زیستی گفتگو کرده تا هم از نظر تخصصی و هم از نظر سیاستگذاری به بررسی جوانب آن پرداخته شود. خلیل آبادی گفت: ما در شهرری دائماً از این بو‌ها استشمام می‌کنیم و برای اهالی محترم تهران غیر معمول است. متأسفانه مردم کهریزک، فشافویه …
بوی نامطبوع باز بخش‌هایی از تهران را فراگرفت
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
بوی نامطبوع باز بخش‌هایی از تهران را فراگرفت
بوی نامطبوع بار دیگر بخش‌هایی از تهران را فراگرفت و بارش باران هم نتوانست مانع از انتشارش شود.
  رویداد24  بوی نامطبوع تهران  بوی بد تهران
بوی بد در هوای بارانی | بوی نامطبوع دوباره پایتخت را فراگرفت
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اجتماعی
بوی بد در هوای بارانی | بوی نامطبوع دوباره پایتخت را فراگرفت
بوی نامطبوع بار دیگر بخش‌هایی از تهران را فراگرفت و بارش باران هم نتوانست مانع از انتشار آن شود.
مثلث مرگبار تهران!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / بهداشت و سلامت
مثلث مرگبار تهران!
پس از نزدیک به یک سال، در عصر روز دوشنبه یازدهم آذر ماه ۱۳۹۸ بوی نامطبوع و مرموز به تهران برگشت. بو همان بود و منشأ همچنان ناشناخته. مسئولان باز هم در مقابل این پرسش که منشأ این بو چیست سکوت اختیار کردند و فقط به این جمله که در حال بررسی هستیم بسنده کردند.
  آلودگی هوا  آنفلوآنزا  بوی بد تهران
لطفا یکی این بوی بد رو گردن بگیره!
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / کاریکاتور / طنز
لطفا یکی این بوی بد رو گردن بگیره!
ماجرای عجیب و معما گونه پیچیدن بوی در تهران طی روزهای گذشته و قطع بودن اینترنت در بعضی از مناطق کشور سوژه طنز شهرونگ شد.
  کاریکاتور  شهر تهران  آلودگی آب  اینترنت
(تصویر) تیتر عجیب یک روزنامه درباره بوی بد تهران!
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / سیاسی
(تصویر) تیتر عجیب یک روزنامه درباره بوی بد تهران!
صفحه نخست وطن امروز بازتاب گسترده‌ای در بین فعالان رسانه‌ای و کاربران فضای مجازی داشته است. بسیاری تیتر وطن امروز را توهین آمیز تلقی کرده‌اند و عده‌ای نیز نگاه طنز این روزنامه را ستوده‌اند. نظر شما چیست؟
  روزنامه وطن امروز  بوی بد تهران  محسن هاشمی
منشأ بوی بد اطراف فرودگاه جنوب تهران مشخص شد/ سهم ۴۸درصدی دامداری
مهر / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اجتماعی
منشأ بوی بد اطراف فرودگاه جنوب تهران مشخص شد/ سهم ۴۸درصدی دامداری
یک پروژه پژوهشی نشان داد ۸۹ منشأ بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام وجود دارد که ۸۱ نقطه تخلیه فاضلاب و ۲۷ دامداری بیشترین سهم ایجاد بوی نامطبوع در کیلومتر ۳۰ آزادراه تهران-قم را دارند.
  علی رستمی  فرودگاه امام خمینی (ره)  بوی نامطبوع
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
منشأ بوی بد پایتخت از جنوب تهران بود/ شاخص آلودگی هوا به کمتر از ۸۰ رسیده است
استاندار تهران با بیان اینکه در جنوب و جنوب غربی تهران ۲۷ کانون بو داریم منشا بوی بد پایتخت را ناشی از وزش بادهای جنوبی به سمت تهران دانست.
ذوالقدر: کمیته مشترک محیط زیست، شهرداری و استانداری علت بوی بد در تهران را بررسی کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / سیاسی
ذوالقدر: کمیته مشترک محیط زیست، شهرداری و استانداری علت بوی بد در تهران را بررسی کند
نماینده مردم تهران در مجلس خواستار بررسی علت انتشار بوی بد در سطح پایتخت از سوی کمیته مشترک سازمان محیط زیست، شهرداری و استانداری شد.
  بوی نامطبوع در تهران  سیده فاطمه ذوالقدر