جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
بیمه پردازی
نحوه پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به مبتلایان به کرونا
۴۲ ساعت قبل / دستمزد ایام کرونا / ویروس کرونا / بیماری کرونا / مرخصی کرونا / بیمه کرونا
نحوه پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به مبتلایان به کرونا
مهدی شکوری: اقدامات سازمان تامین اجتماعی در زمینه پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به مبتلایان کرونا مطابق نص صریح قانون صورت می پذیرد، ضمن اینکه دوره پرداخت استراحت پزشکی نیز بدون دریافت حق بیمه به عنوان سابقه بیمه پردازی محسوب می شود.
۱۳۹۹/۰۸/۲۶
علت تفاوت دریافتی های بازنشستگان پس از همسان سازی
تامین اجتماعی اعلام کرد: ساختار تعیین میزان مستمری بازنشستگان بر اساس سنوات بیمه‌پردازی افراد است بنابراین دلیل تفاوت در دریافتی های بازنشستگان پس از همسان سازی به سابقه بیمه پردازی بازمی گردد.
توضیح مهم تامین اجتماعی درباره حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / الکترونیک / بازنشستگی / تامین اجتماعی / قانون / کنترل و نظارت / مشکلات / بازنشستگان / مستمری بازنشستگان / همسان سازی حقوق بازنشستگان / حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
توضیح مهم تامین اجتماعی درباره حقوق بازنشستگان
اقتصاد نیوز:تامین اجتماعی اعلام کرد: ساختار تعیین میزان مستمری بازنشستگان بر اساس سنوات بیمه‌پردازی افراد است بنابراین دلیل تفاوت در دریافتی های بازنشستگان پس از همسان سازی به سابقه بیمه پردازی بازمی گردد.
تاثیر کرونا بر بیمه پردازی/جدیدترین آمار بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / بیمه پردازی / همه_باهم_علیه_کرونا / سازمان تامین اجتماعی
تاثیر کرونا بر بیمه پردازی/جدیدترین آمار بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی
مدیر آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی ضمن بررسی مهمترین…
اجرای کامل طرح متناسب سازی مشترکان تامین اجتماعی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
اجرای کامل طرح متناسب سازی مشترکان تامین اجتماعی
حیدری، مدیرکل مستمری سازمان تامین اجتماعی درباره حقوق مستمری بگیران گفت: پرداخت حقوق و مستمری به مشترکان این سازمان با دو شاخص عمده «مبلغ و مدت بیمه پردازی» محاسبه می شود.
راننده‌های تاکسی همچنان بیمه هستند
۱۳۹۹/۰۷/۰۷
راننده‌های تاکسی همچنان بیمه هستند
محمد محمدی مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی درباهره صحبت های مطرح شده درخصوص حذف بیمه تعداد زیادی از راننده های تاکسی در تهران گفت:« موضوع این است که ما فهرست بیمه شدگان خودمان را از دی ماه ۸۹ تا اسفند ۹۸ برای سازمان شهرداری ها ارسال کردیم. طی این ۱۰ سال یکسری رانندگان در کارگاه‌های مشمول تامین اجتماعی شاغل شده بودند، یکسری فوتی داشتیم، یکسری از کارافتادگی؛ چون ما اینها را جدا کردیم آنها تصور کرده بودند که عده‌ای را حذف کردیم.» به گفته محمدی همه رانندگانی که تحت پوشش قرارگرفتند در راستای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها بوده است:« در ۴۲ مرحله سازمان هدفمندسازی با هماهنگی ستادسوخت سابق، لیست‌هایی را در اختیار ما قرار داد و ما بر اساس آن بیمه کردیم. یکسری بیمه پردازی شان …
مهلت پرداخت حق بیمه، بیمه‌شدگان خاص تمدید شد
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / سازمان تامین اجتماعی
مهلت پرداخت حق بیمه، بیمه‌شدگان خاص تمدید شد
به گزارش الف به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهدی شکوری گفت: در اجرای مصوبه مورخ ششم مرداد ماه سال جاری هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و با عنایت به مشکلات ایجادی ناشی از شیوع بیماری کرونا و به منظورحفظ و تداوم بیمه پردازی بیمه شدگان خاص (غیراجباری) و ایجاد تسهیل در این زمینه، مهلت پرداخت حق بیمه این گروه تمدید شد.
خبرنگاران و فعلان مشاغل سخت، قربانی فرمول سازی تامین اجتماعی!
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
خبرنگاران و فعلان مشاغل سخت، قربانی فرمول سازی تامین اجتماعی!
خبری آمد که معتقدم برای تکریم خبرنگار و احقاق حق این "قبیله مظلوم" باید زبان و قلم از تبریک گوئی گرفت و در وادیی دیگر به کار گرفت. قصه این است که خبرنگاران، کارگران معدن، کارگران مشاغل سخت و زیان آور در همه حوزه های دیگر، نباید انتظار چندانی از همسان سازی داشته باشند. از این آتش نانی برایشان پخته نمی شود بماند که آبی هم چندان گرم نمی شود چون براساس اخبار، سنوات بیمه پردازی، پایه همسان سازی است! این که قانون فعلان مشاغل سخت را با 20 سال کار و گرفتن مقداری بیش از بیمه سایر مشاغل بازنشست می کند به هیچ انگاشته شده است...
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی: مبالغ متناسب سازی بیمه تامین اجتماعی تا پایان مرداد ماه واریز می شود / محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص مدت و مبلغ بیمه پردازی انجام شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی: مبالغ متناسب سازی بیمه تامین اجتماعی تا پایان مرداد ماه واریز می شود / محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص مدت و مبلغ بیمه پردازی انجام شده است.
مدیرکل مستمری های سازمان تامین اجتماعی درباره برنامه متناسب سازی حقوق مستمری بگیران گفت: برنامه متناسب سازی حقوق مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی برای همه گروه های اجتماعی اعم از بازنشستگان، از کار افتادگان و بازماندگان در حال اجرا است و ان شاء الله تا پایان مرداد مبالغ متناسب سازی برای این اشخاص واریز می شود. محاسبات متناسب سازی بر اساس دو شاخص عمده‌ مدت و مبلغ بیمه پردازی است و این افزایش ها بر اساس عدالت بیمه ای صورت می‌گیرد.
متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با رعایت عدالت بیمه‌ای انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / مصطفی سالاری
متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با رعایت عدالت بیمه‌ای انجام می‌شود
تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت مبلغ مربوط به متناسب‌سازی به بازنشستگان این سازمان از مرداد خبر داد و گفت: میزان پرداختی به بازنشستگان متناسب با سنوات بیمه پردازی و مبلغ حق بیمه‌ای که در زمان اشتغال پرداخته‌اند و همچنین با رعایت انصاف توام با اصل عدالت بیمه‌ای محاسبه شده است.
چرا برخی کارگران «حق اولاد» نمی‌گیرند/ برای ۳۰۰ هزار تومان نمی‌توانم نامه بیکاری‌ام را امضا کنم!
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / افزایش 21 درصدی مزد کارگران در سال 99 / میزان حق اولاد کارگران در سال 99 / شرایط دریافت حق اولاد / عدم دریافت حق اولاد / دریافتی کارگران در سال 99 / ماده 86 قانون تامین اجتماعی / کمک عائله مندی کارگران و بازنشستگان / شکایت کارگران قراردادموقت به ادارات کار / تخلفات مزدی کارفرمایان
چرا برخی کارگران «حق اولاد» نمی‌گیرند/ برای ۳۰۰ هزار تومان نمی‌توانم نامه بیکاری‌ام را امضا کنم!
ایلنا: کارگران بسیاری هستند که علیرغم فرزند داشتن، حق اولاد به آنها تعلق نمی‌گیرد. شرط داشتنِ ۷۲۰ روز سابقه بیمه پردازی به معنای آن است که کارگر بیمه شده صاحب فرزند…
۱۳۹۹/۰۲/۰۴
تمامی تسهیلات سازمان تامین اجتماعی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تا پایان اردیبهشت 99 تمدید شد
شهرکرد - خبرنگار ابتکار : دفترچه های درمانی بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت 99 دارای اعتبار خواهند بود و نیازی به مراجعه حضوری بیمه شدگان به شعب و کارگزاریها برای تمدید دفترچه های درمانی نیست.مهلت پرداخت حق بیمه‌ بیمه شدگان اختیاری، توافقی، رانندگان درون شهری و برون شهری و کارگران ساختمانی نیزافزایش یافته است و به منظور جلوگیری از لغو قراردادها و تداوم بیمه پردازی این قبیل بیمه شدگان تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری برای پرداخت حق بیمه مهلت خواهند داشت.ضمن آنکه برای تمامی بیمه شدگان به ویژه بیماران مبتلا به کرونا و همچنین مرخصی زایمان امکان پرداخت علی‌الحساب غرامت دستمزد براساس گواهی پزشک معالج فراهم شده است و این خدمات بدون نیاز به انجام تشریفات مقرر و مراجعه حضوری به شعب انجام می‌شود.ثبت درخواست …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / صدا و سیما / سازمان تأمین اجتماعی / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / اتباع خارجی / بیمه درمان
جزئیات شرایط بیمه خبرنگاران خارجی
تهران- ایرنا- معاون بیمه اتباع خارجی اداره کل اتباع سازمان تأمین اجتماعی گفت: تمام خبرنگاران مذکور می توانند با ارائه گذرنامه یا کارت اقامت معتبر و کارت خبرنگاری نسبت به اخذ شماره تأمین اجتماعی و بیمه پردازی اقدام و از تمام تعهدات قانونی تأمین اجتماعی برخوردار شوند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / قوانین تامین اجتماعی / دانستنی های تامین اجتماعی / حداکثر و حداقل سن بیمه پردازی
تا چه سنی می‌توان بیمه تامین اجتماعی شد؟
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سن بازنشستگی در ایران ۵۰ سال تعریف شده و ورود به تامین اجتماعی بعد از ۵۰ سالگی برای اولین بار، با محدودیت‌هایی در برخی مدل‌های بیمه‌ای همراه است گفت: اما در بیمه اجباری مشکلی نداریم و بعد از ۵۰ سالگی هم می‌توان بیمه شد.
۱۳۹۸/۰۷/۰۳
افزایش نرخ حق بیمه 2 سال قبل از بازنشستگی امکانپذیر است؟
رئیس گروه بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد و بیمه اختیاری سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح نحوه محاسبه حق بیمه مشاغل آزاد و اختیاری به این پرسش که ایا امکان افزایش نرخ حق بیمه در ۲ سال آخر بیمه پردازی امکان پذیر است یا خیر؟ پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۱ / بیمه بیکاری / تامین اجتماعی / بیمه
هر بیکار شده‌ای تا چندماه می‌تواند مقرری «بیمه بیکاری» دریافت کند؟
وی درباره چگونگی برخورداری از بیمه بیکاری اظهار کرد: یکی از مزایای خوب در جمهوری اسلامی، قانون بیمه بیکاری است و بر اساس آن هر شخصی بدون میل و اراده بیکار بشود و قبل از بیکاری حداقل شش ماه سابقه بیمه پردازی داشته باشد می‌تواند مقرری بیمه بیکاری دریافت کند.
۱۳۹۸/۰۵/۲۶ / محمدحسن زدا / استارت آپ / سازمان تامین اجتماعی
جزییات بیمه کسب و کارهای نوین/بیمه پردازی از روز اول آغاز شود
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی ضمن بیان جزییات بیمه شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین گفت: مشکلی برای بیمه این شرکتها نداریم و بیمه پردازی آنها باید از روز اول آغاز شود.
۱۳۹۸/۰۵/۲۲
اطلاع کارگران از بیمه پردازی، سنوات و قراردادکار سامانه جامع روابط کار
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع روابط کار همه قراردادهای کار از این پس در این سامانه بارگذاری شده و کارگران از میزان سابقه و سنوات و بیمه پردازی خود با خبر می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
امکان تکمیل فاصله سوابق بیمه پردازی در صورت عدم اشتغال وجود ندارد
افرادی که در برهه هایی اشتغال نداشته و میان سوابق بیمه ای آنها فاصله ایجاد شده برای این افراد سابقه ایجاد نمی شود و به عبارتی امکان تکمیل سوابق بیمه پردازی برای انها وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
«حق ازدواج» تامین اجتماعی با چه شرایطی ارائه می‌شود؟
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی گفت: اگر بیمه شده‌ای ۷۲۰ روز قبل از ثبت رسمی ازدواج، دارای سابقه بیمه پردازی باشد، می‌تواند یک ماه حقوق بابت کمک هزینه و یا حق ازدواج دریافت کند.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱
شرایط دریافت «حق ازدواج» تامین اجتماعی
قائم مقام سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه اگر بیمه شده‌ای ۷۲۰ روز قبل از ثبت رسمی ازدواج، دارای سابقه بیمه پردازی باشد، می‌تواند یک ماه حقوق بابت کمک هزینه و یا حق ازدواج دریافت کند که به عنوان هدیه اعطا می‌شود و بلاعوض است گفت: اگر زن و شوهر هر دو بیمه شده باشند و هر دو ۷۲۰ روز سابقه داشته باشند، این هدیه به هر دو تعلق می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
چرا تقاضا برای «بازنشستگی پیش از موعد» افزایش یافته است؟
بازنشستگی پیش از موعد یعنی این که شما قبل از رسیدن به سن و تکمیل سابقه ۳۰ ساله برای بازنشستگی، به هر دلیلی که قانون اجازه می دهد، تقاضای بازنشستگی کرده و پیش از موعد مقرر، به جمع بازنشسته ها اضافه شوید و مستمری ماهانه بر اساس سوابق بیمه پردازی...
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •