سه شنبه, ۱۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 31 March, 2020
زاگرس
فعالیت سامانه بارش زا در کشور
فعالیت سامانه بارش زا در کشور
به گزارش کارشناس آب و هواشناسی،در نوار شرقی کشور، شرق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران و وزش شدید باد و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
۱۰ ساعت قبل / سازمان هواشناسی / بارش باران / سامانه بارشی / ایران /
پیش بینی بارش باران، برف و تگرگ در ۲۶ استان تا یکشنبه
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در شمال شرق، شرق، نیمه شرقی سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز شرقی بارش باران، رعدوبرق و وزش باد شدید و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی شده که بارش در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و شرق مازندران شدت بیشتری خواهد داشت. فردا با گذر سامانه بارشی از شمال غرب کشور در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و مناطقی از استان‌های فارس و اصفهان و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران گاهی رعدوبرق پیش‌بینی‌شده است.
۱۱ ساعت قبل / بارش باران بهاری / پیش بینی آب و هوا /
پیش‌بینی تداوم بارندگی در کشور
پیش‌بینی تداوم بارندگی در کشور
مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز ۱۳ فروردین سامانه بارشی تازه‌ای وارد کشور می‌شود و موجب بارندگی در نیمه غربی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و البرز مرکزی خواهد شد.
۲۸ ساعت قبل / اخبار حوادث / بارش باران / باران / پیش بینی / هواشناسی / پیش بینی هواشناسی / کرمان / اصفهان / سازمان هواشناسی / قزوین /
مربی هندبال زاگرس: توقف لیگ برتر ۹۸ منطقی است
مربی هندبال زاگرس: توقف لیگ برتر ۹۸ منطقی است
سرمربی تیم هندبال زاگرس اسلام آباد گفت: توقف لیگ برتر در شرایط شیوع ویروس کرونا منطقی است.
۳۲ ساعت قبل / لیگ برتر هندبال /
بارش باران در کشور ادامه دارد
بارش باران در کشور ادامه دارد
به گزارش کارشناس آب و هواشناسی، بارش باران در شرق کشور تداوم دارد، همچنین از بعدازظهر در شمال‌غرب، غرب و استان‌های واقع در زاگرس و البرز مرکزی بارش باران خواهیم داشت.
۳۵ ساعت قبل / سازمان هواشناسی / بارش باران / آب و هوا /
نجات ماده سگ و توله‌هایش از بین صخره‌ها+ فیلم
یک قلاده سگ ماده به همراه توله‌هایش که چندین روز در بین صخره‌ای گیر افتاده بودند، پس از ساعت‌ها تلاش و تراش دادن صخره‌ها توسط اعضای انجمن حامیان طبیعت زاگرس (اندیمشک) نجات پیدا کردند.
۳ روز قبل / محیط زیست / نجات حیوانات /
افزایش بارش ها به همراه جو ناپایدار در ارتفاعات
افزایش بارش ها به همراه جو ناپایدار در ارتفاعات
باگذر یک سامانه بارشی انتظار باران در دامنه های البرز از شمال غرب تا شمال شرق، سواحل شمالی و بخش‌های شمالی تا میانی زاگرس وجود دارد که بیشینه بارشی این سامانه در ارتفاعات البرز خواهد بود.
۴ روز قبل / سازمان هواشناسی / بارش باران / بارش برف /
بارش‌های تازه از بعدازظهر جمعه ۸ فروردین
بارش‌های تازه از بعدازظهر جمعه ۸ فروردین
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر جمعه ۸ فروردین سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود و موجب بارش در غرب، شمال‌غرب، جنوب‌غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / اخبار حوادث / بارش باران / تهران / هواشناسی / سامانه بارشی /
بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور و با بیان اینکه بر اساس نقشه های هواشناسی در روز سه شنبه (پنجم فروردین ماه) در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، شرق یزد، گلستان و شرق مازندران بارش باران و وزش باد و در مناطق مرتفع و سردسیر این استان‌ها بارش برف رخ خواهد داد، افزود: چهارشنبه برای برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی، کردستان، کرمانشاه، نوار غربی آذربایجان غربی، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / وضعیت آب و هوای کشور /
زوال جنگل‌های زاگرس متوقف شد/ اختصاص ۲۵۰ میلیون یورو برای اجرای طرح‌های آبخیزداری
زوال جنگل‌های زاگرس متوقف شد/ اختصاص ۲۵۰ میلیون یورو برای اجرای طرح‌های آبخیزداری
معاون وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به اختصاص ۲۵۰ میلیون یورو اعتبار برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری گفت: زوال جنگل‌های زاگرس متوقف شده و شرایط این جنگل‌ها رو به بهبودی است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ / پرویز شهبازی / سازمان جنگل‌ها ، مراتع و آبخیزداری کشور / جنگل / جنگل زاگرس /
سامانه بارشی فعال به نیمه شرقی و شمال شرق رسید
سامانه بارشی فعال به نیمه شرقی و شمال شرق رسید
تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی فعال در کشور امروز(دوشنبه) به نیمه شرقی و شمال شرق رسیده و در دامنه و ارتفاعات زاگرس نیز این سامانه موجب بارش‌هایی شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / سازمان هواشناسی کشور /
جزییات بارش در مناطق مختلف کشور/ ۶ فروردین آسمان در اغلب شهرها صاف است
به گزارش فارس، صادق ضیائیان در گفت‌وگویی، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: سامانه بارشی فعال در کشور امروز به نیمه شرقی و شمال شرق رسیده و فعالیت دارد. همچنین در دامنه و ارتفاعات زاگرس نیز این سامانه موجب بارش‌هایی شده است.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / اطلاعیه هواشناسی / پیش‌بینی وضعیت هوا /
هشدار وقوع سیل در ۷ استان / کولاک برف در مناطق کوهستانی
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور و دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس ادامه خواهد داشت. شدت بارش‌ها امروز برای استان‌ها مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی،‌ سمنان،‌ نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و شمال اصفهان خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / اخطار سیل و بارندگی / هشدار سیلاب / هشدار وقوع سیل /
سازمان هواشناسی: آغاز بارش‌های سیل آسا در ۱۱ استان از فردا
سازمان هواشناسی: آغاز بارش‌های سیل آسا در ۱۱ استان از فردا
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در نوار شمالی و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / بارش باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور /
تدابیر «نیرو» برای سیلاب‌های احتمالی 99
آیا فروردین سال 99 سرنوشتی مشابه با فروردین امسال خواهد داشت و میزان بارش‌ها بیش از حد نرمال خواهد بود؟ پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که میزان بارش فروردین‌ سال 99 بالاتر از نرمال خواهد بود و در استان‌های جنوب غرب و غرب و حوزه زاگرس احتمال شدت بارش‌ها زیاد است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ /
راه‌ اندازی 5 خط تولید ماسک استریل در گروه صنعتی زاگرس پوش
راه‌ اندازی 5 خط تولید ماسک استریل در گروه صنعتی زاگرس پوش
گروه صنعتی زاگرس پوش، اقدام به راه اندازی 5 خط تولید ماسک کاملا استریل کرده است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ /
شکوفه های گون  در منطقه تنگ هیگون شهرستان کهگیلویه
شکوفه های گون در منطقه تنگ هیگون شهرستان کهگیلویه
ایرنا - یاسوج - تصویر شکوفه های گون در منطقه تنگ هیگون شهرستان کهگیلویه را نشان می دهد،گَوَن که یکی از گیاهان مهم در ارتفاعات زاگرس است، خاک بکر مناطق پوشیده از خود را از انوع فرسایش و تخریب طبیعی محافظت می کند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / کهگیلویه وبویراحمد / گیاهان /
سهام کدام شرکت ها امروز بیشترین افت را تجربه کردند؟
سهام کدام شرکت ها امروز بیشترین افت را تجربه کردند؟
سهامداران شرکت‌های داروسازی زاگرس فارمد پارس، پالایش نفت تبریز و ایران ترانسفو در بورس و معامله‌گران شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان و فرابورس ایران در فرابورس بیشترین کاهش قیمت را داشتند.
۱۳۹۸/۱۲/۲۵ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار / فرا‌‌‌‌‌بورس ایران / کاهش قیمت ها / سهام / شاخص /
سیلاب‌هایی که در راهند
در هفته پایانی اسفند 1398 و ورود اولین سامانه بارشی جدید به کشور، بارش‌های شدید و در زمان کوتاه در نقاط مختلف رشته کوه‌های زاگرس و البرز قابل انتظار است. این محدوده زمانی و میزان برآورد شده حداکثر بارش در بخشی از کوه‌های زاگرس در لرستان و ایلام و شمال خوزستان تا حدود بیش از 100 میلیمتر پیش‌بینی می‌شود، چنین بارشی یادآور شرایطی است که سال گذشته و در طلیعه نوروز 1398، بارش‌های سنگین موجب سیلاب در 27 استان کشور و عملا پرخسارت‌ترین حادثه طبیعی تاریخ ایران در کشور تجربه شد.  میزان تجمع بارندگی در کشور از ابتدای سال آبی 98-97 (از اول مهر 97 تا 23 اسفند 98) بر اساس گزارش وزارت نیرو در حوضه‌های آبریز اصلی به این ترتیب بوده است: ۲۷۰ میلیمتر در دریای خزر، 119 …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها در هفته آخر اسفند
مدیرکل دفتر مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: هفته آخر اسفند و هفته نخست سال آینده میزان بارش‌ها بیش از حد نرمال پیش‌بینی شده‏ بنابراین سیلابی شدن رودخانه‏ها دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش ایسنا،‌ سیف‏الله آقابیگی افزود: طبق پیش‏بینی سازمان هواشناسی و ارزیابی‏های کارشناسان مجموعه آب وزارت نیرو از وضعیت بارش‌ها و دمای مناطق مختلف کشور، تا پایان فروردین سال ۱۳۹۹، جلسه ستاد فرماندهی سیلاب در شرکت مدیریت منابع آب ایران با هدف پایش و ارزیابی و تحلیل مناطق مختلف از نظر منابع آبی، وضعیت رودخانه‌ها و مواردی که لازم است برای روبه‏رو شدن با هر شرایطی اتخاذ شود تشکیل شد. وی ادامه داد: تصمیماتی در این جلسه برای هر یک از استان‏های کشور با توجه به وضعیت آن استان به منظور ایجاد شرایط مدیریتی مناسب …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
جبران نابرابر در سی‌سخت
زهرا رفیعی- خبرنگار  کاشت 27هزار اصله درخت به جای هزاران درخت بلوط کهنسالی که تابستان امسال در مسیر یاسوج به سی‌سخت، برای تعریض یک جاده قتل‌عام شدند، آغاز شده است و کارشناسان می‌گویند این درختان زمانی می‌توانند به حیات خود به‌عنوان بخشی از توالی گیاهی منطقه ادامه دهند که به روش اکولوژیک احیا شده باشند. به گفته آنها، به‌دلیل محیط خشک، کوهستانی و سرد زاگرس باید 5سال صبر کرد تا نتیجه احیا و استقرار گیاهان دست‌کاشت را مشاهده کرد و اگر حتی گیاه نورس از گزند عوامل طبیعی و انسانی جان سالم به در ببرد، …
۱۳۹۸/۱۲/۲۴ /
برای او
اصرار داشت که ناجی خرس‌ها نیست، اما بیش از هر کارشناس دیگری برای خرس‌های سیاه بلوچی کشور تلاش کرد. او، هادی فهیمی بود، متعهد به طبیعت ایران، پژوهشگر یوز آسیایی و حفاظت از تنوع زیستی زاگرس مرکزی و عضو هیات‌مدیره خزنده‌شناسان پارس و کانون پژوهش و حفاظت از طبیعت پایدار محیط‌بان. زنده‌یاد هادی فهیمی از سال ۱۳۷۷ تحصیلاتش را در رشته محیط زیست آغاز کرد و در سال ۱۳۷۹ با موضوع پایان‌نامه «شناسایی وضعیت یوزپلنگ آسیایی» فعالیت حرفه‌ای در حوزه حیات وحش را برگزید. با پایان تحصیلات دوران لیسانس در سال ۱۳۸۲، کارهای مطالعاتی و پژوهشی ایشان در حوزه محیط زیست جلوه‌ای دیگر پیدا کرد و در طول دوران عمر کوتاه اما پربار خود تاثیری چنان ماندگار را رقم زد که دلتنگی‌اش …
۱۳۹۸/۱۲/۲۲ /
کاهش قطارهای اندیمشک - دورود به یک رام در روز
کاهش قطارهای اندیمشک - دورود به یک رام در روز
مدیرکل راه آهن زاگرس از کاهش قطار محلی بین استانی اندیمشک - دورود به یک رام در روز به دلیل جلوگیری از شیوع کروناویروس خبرداد.
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / قطار / کروناویروس /
استان کرمانشاه 527 هزار هکتار جنگل دارد
استان کرمانشاه 527 هزار هکتار جنگل دارد
رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: این استان 527 هزار هکتار جنگل دارد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / استانی-اقتصادی / جنگل زاگرس / کرمانشاه / هفته منابع طبیعی /
افزایش بارش‌ها در مناطق شمالی کشور/ سایر مناطق جو پایدار
افزایش بارش‌ها در مناطق شمالی کشور/ سایر مناطق جو پایدار
بر اساس آخرین اطلاعات هواشناسی با ادامه فعالیت سامانه بارشی، درارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده باران و برف و در دامنه‌های جنوبی البرز و شمال شرق بارش باران خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ / سازمان هواشناسی / بارش باران / بارش برف /
هواشناسی ایران ۹۸/۱۲/۱۶| آغاز بارش برف و باران از عصر امروز
هواشناسی ایران ۹۸/۱۲/۱۶| آغاز بارش برف و باران از عصر امروز
سازمان هواشناسی از آغاز بارش برف و باران طی عصر امروز خبر داد و اعلام کرد: فردا گستره بارش شمال غرب و غرب، دامنه‌های مرکزی زاگرس و مرکز را در برمی‌گیرد.
۱۳۹۸/۱۲/۱۶ /
جنگل‌ها مخروبه شده‌اند، نجاتشان دهیم
جنگل‌ها مخروبه شده‌اند، نجاتشان دهیم
تهران - ایرنا - نهضت کاشت درخت چند سالی است که در کشور پررنگ شده اما اگر آمارهای کاشت درخت در دو دهه اخیر را نگاه کنیم، می‌بینیم تاثیر چندانی در توسعه جنگلی کشور نداشته است که کارشناسان علت آن‌را در این می‌دانند که اولا درختان کاشته شده بومی نبودند دوم اینکه باید در رویشگاه‌های طبیعی کاشته شوند تا نیازی به آبیاری و تیمارهای بعدی نداشته باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / روز درختکاری / محمد درویش / لرستان / جنگل های هیرکانی / یونسکو / اندونزی / زاگرس /
ضرورت کاشت درختان بی‌نیاز از آبیاری مستمر
ضرورت کاشت درختان بی‌نیاز از آبیاری مستمر
یک عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: یکی از مهمترین ضرورت‌هایی که باید در کشور رعایت شود انتخاب گونه‌هایی برای کاشتن است که نیازهای بوم‌شناختی و اکولوژیک آن‌ها متناسب با توانمندی‌های سرزمینی باشد تا بتواند بدون نیاز به آبیاری مستمر و براساس میانگین بارش‌ها به حیات خود ادامه دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۵ / روز درختکاری / جنگل های هیرکانی / جنگل زاگرس /
میز خبر
کیفیت هوای مرکز استان لرستان در وضع خطرناک قرار گرفت هوای خرم‌آباد ۱۶ برابر آلوده‌تر از حد مجاز [شهروند]گردوغبار شدید هوای خرم‌آباد را 16 برابر حد مجاز آلوده کرد. روز گذشته در پنجمین روز آلوده لرستان، در نقشه پایش کیفی هوای کشور، وضع هوای این کشور با پرچم قهوه‌ای‌رنگ به نمایش درآمد، به معنای شرایط خطرناک. براساس اطلاعات این سامانه، غلظت آلاینده PM10 در ایستگاه خرم‌آباد-امور عشایر لرستان، در ساعت 11، شاخص 500 را نشان می‌داد. این میزان آلودگی سبب شد کمیته اضطرار تشکیل شود و تمام دستگاه‌های اداری استان به جز دستگاه‌های خدمات‌رسان تعطیل‌شوند.به گزارش «ایسنا»، مهرداد فتحی بیرانوند، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با تأیید بر قرارگرفتن …
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ /
در معرض آلودگی تردد قطار محور تهران به جنوب هستیم
در معرض آلودگی تردد قطار محور تهران به جنوب هستیم
ایلنا: کارگران نگهداری خط و ابنیه فنی زاگرس از شبکه بهداشت و در مان شهرستان اندیمشک درخواست لوازم بهداشتی کردند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / کرونا / شورای کارگری نگهداری خط و ابنیه فنی زاگرس / شبکه بهداشت و در مان شهرستان اندیمشک /
سیل لرستان، رو به سوی خوزستان
گروه حوادث: هنوز ۲ هفته از وقوع یخبندان بسیار شدید در زاگرس نگذشته که این منطقه درگیر یک رخداد سیل دیگری شده است. وقوع 2 رخداد اقلیمی در یک بازه زمانی چند روزه و یا وقوع ۴ رخداد سیل ویرانگر در کمتر از ۱ سال در این منطقه که هرکدام در حالت معمول باید دوره بازگشت چند دهه‌ای داشته باشند از نشانه‌های بارز تغییر اقلیم به شمار می‌آیند. تغییراتی اقلیمی که به صورت وقوع سیل دوباره در لرستان درپی بارندگی چند روز اخیر دوباره خود را نشان داده است. سیلی که براساس برآوردهای اولیه به 1100 میلیارد تومان به استان لرستان خساراتی در بخش کشاورزی و جاده‌ای داشته است. سیلی که حالا به سمت پایین‌ دست سرازیر شده و به سمت خوزستان در حرکت است. گرچه از چند روز گذشته هواشناسی درباره وقوع بارندگی‌های سیل‌آسا در مناطق زاگرس‌‌نشین …
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ /
خاموشی و سیل، میهمان این روزهای روستاییان لرستانی
[شهروند] پیش‌بینی‌ها درست از آب درآمد. بخش‌های زیادی از شهرها و روستاهای زاگرس مرکزی گرفتار سیلاب شدند. عمده خسارت‌ها در لرستان متمرکز است. راه ارتباطی350 روستا در این استان قطع شده است و برخی مناطق هم در محاصره کامل سیل هستند، 30 روستا هم دچار رانش شدند و برخی جاده‌های اصلی در این منطقه مسدود شده است. برآورد‌های اولیه از خسارت 600‌میلیارد تومانی به راه‌های مواصلاتی این استان حکایت دارد. در برخی روستاهای این مناطق سیل و طغیان رودخانه دسترسی به آب آشامیدنی را غیرممکن کرده است. برخی روستاها هم در خاموشی هستند و مسئولان شرکت برق این استان اعلام کردند تا بازگشایی مجدد جاده‌ها راهی برای برقراری مجدد جریان برق وجود ندارد. شهر پلدختر و معمولان هم که از دو …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
اطلاعاتی درباره گاز کالیبراسیون از نگاه شرکت هوا مایع زاگرس
اطلاعاتی درباره گاز کالیبراسیون از نگاه شرکت هوا مایع زاگرس
ﺷﺮﮐﺖ ﻫﻮا ﻣﺎﯾﻊ زاﮔﺮس دارای ﺑﯿﺶ از ۱۰ ﺳﺎل ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ در زﻣﯿﻨﻪ تأمین ﮔﺎزﻫﺎی ﺧﺎﻟﺺ آزﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ، ﻣﺨﻠﻮط ﻫﺎی ﮔﺎزی ﮐﺎﻟﯿﺒﺮاﺳﯿﻮن ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﮐﻨﺘﺮل ﮔﺎزﻫﺎی آزﻣﺎﯾﺸﮕﺎﻫﯽ است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
محرومیت مربی تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز
محرومیت مربی تیم فوتبال بانوان زاگرس شیراز
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای خود را در خصوص مربی تیم زاگرس شیراز اعلام کرد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / فوتبال بانوان / لیگ برتر فوتبال بانوان / کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال /
روز‌های پرالتهاب برای مردم لرستان/ قطع آب و برق 37 روستا/ خسارت جانی نداشتیم/ مردم از تردد غیرضروری خودداری کنند
روز‌های پرالتهاب برای مردم لرستان/ قطع آب و برق 37 روستا/ خسارت جانی نداشتیم/ مردم از تردد غیرضروری خودداری کنند
از چند روز پیش که هشدارها در باره سیل دوباره در استان‌های زاگرس‌نشین بخصوص در لرستان شروع شد تا امروز -چهارشنبه 7 اسفندماه- بارش‌های شدید در زاگرس مرکزی ادامه دارد. اگرچه عکس و فیلم‌ها از بالاآمدن آب در حاشیه رودخانه‌های کشکان و خرم‌آباد در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد اما تاکنون اخباری مبنی بر خسارات مالی وجانی به گوش نرسیده است.
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
فرمانِ آماده‌باش جهانگیری برای مقابله با سیل
بار دیگر هشدار هواشناسی برای بروز سیل؛ حالا دیگر هم تجربه نوروز 98 و بروز سیل در جنوب کشور پیش روی دولت است و هم سیل سیستان و بلوچستان. بر همین اساس اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری درپی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال وقوع سیل و نیز استمرار بارندگی‌ها در حوزه‌های زاگرس و البرز، در تماس‌های تلفنی جداگانه با ۱۰ استاندار بر آمادگی و بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب تاکید کرد. در روزهایی که بحث کرونا و چگونگی مقابله با این ویروس چینی، به موضوع داغ محافل سیاسی و رسانه‌ای بدل شده حالا هشدار از وقوع سیل احتمالی در روزهای آینده نیز به‌ نحوی دیگر موجب نگرانی شهروندان و البته مسوولان شده است. آن‌طور که خبرگزاری دولت (ایرنا) گزارش کرده است، جهانگیری دیروز …
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ /
سامانه بارشی از پنجشنبه کشور را ترک می‌کند
سامانه بارشی از پنجشنبه کشور را ترک می‌کند
‌سامانه بارشی که از روز گذشته در غرب، جنوب غربی، دامنه‌های البرز، زاگرس و سواحل دریای خزر فعال شده، با گذر از خراسان رضوی و جنوبی تا پنجشنبه به تدریج از کشور خارج می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ /
تاکید جهانگیری بر آمادگی و بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب
تاکید جهانگیری بر آمادگی و بسیج همه امکانات برای مهار سیلاب
به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری در پی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال وقوع سیل و نیز استمرار بارندگی‌ها در حوزه‌های زاگرس و البرز، اسحاق جهانگیری روز سه‌شنبه در تماس‌های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان و تهران در جریان آخرین وضعیت این استان‌ها در پی بارندگی‌های شب گذشته، جاری شدن سیلاب و تمهیدات اندیشیده شده برای مدیریت سیل قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / اسحاق جهانگیری / سیل در ایران / سیلاب /
پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ هشدار بارش شدید برف و باران
پیش‌بینی وضعیت آب و هوا؛ هشدار بارش شدید برف و باران
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران و در جنوب غرب بارش باران آغاز می‌شود و به‌تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز کشیده خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / آب و هوای ایران / بارش برف و باران / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور /
رقابت‌های لیگ را تعطیل کنید/ مسئولین به فکر سلامت بازیکنان باشند
رقابت‌های لیگ را تعطیل کنید/ مسئولین به فکر سلامت بازیکنان باشند
مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام آبادغرب خواستار تعطیلی رقابت‌های لیگ برتر هندبال در پی انتشار کروناویروس شد و گفت: اگر برگزاری رقابت‌های لیگ برتر برای تماشاگران خطرناک است، برای بازیکنان هم می‌تواند خطرناک باشد.
۱۳۹۸/۱۲/۰۵ / هندبال / لیگ برتر هندبال / کرمانشاه / تیم هندبال زاگرس اسلام‌آباد / استانی-ورزشی /
برف و باران‌ در کشور از ۶ اسفند/‌پیش‌بینی بارش یک متر برف‌ و هشدار وقوع سیلاب‌
صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: بعد از ظهر فردا با ورود سامانه بارشی از غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی، بارش برف و باران و در جنوب غرب کشور بارش باران خواهیم داشت و این سامانه به تدریج به مناطق مرکزی و دامنه‌های البرز نیز کشیده می‌شود.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴ / بارش برف / پیش بینی وضع هوا /
غار «سن‌ایک» در استان مرکزی
غار «سن‌ایک» در استان مرکزی
ایرنا-اراک- استان مرکزی بخشی از فلات مرکزی ایران بین رشته کوه البرز و زاگرس و در مجاورت کویر مرکزی است که حدود ۷۵ درصد وسعتش را کوهستان تشکیل داده و به واسطه آن غارهای دیدنی و استثنایی را در آغوش خود گرفته که سفر به هرکدام از آن‌ها فصلی از ماجراجویی و تجربه‌ای متفاوت خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
هفته ۱۲ لیگ برتر هندبال، برتری مس کرمان مقابل زاگرس اسلام آباد
هفته ۱۲ لیگ برتر هندبال، برتری مس کرمان مقابل زاگرس اسلام آباد
هفته دوازدهم لیگ برتر هندبال مردان با برتری مس کرمان، صدرنشین مسابقات مقابل تیم زاگرس همراه بود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
آخر هفته در کدام استان‌های کشور برف می‌بارد؟
به گزارش میزان، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت جوی کشور طی روزهای آینده گفت: امروز با ورود سامانه بارشی در نوار غربی دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش برف و باران پیش بینی می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / آب و هوای ایران / بارش برف / پیش‌بینی وضعیت هوا /
مراقب بهمن باشید
فدراسیون کوهنوردی ایران با توجه به گزارش کارشناسان هواشناسی به کوهنوردان هشدار داد که مراقب بهمن باشند.به گزارش ایسنا، فدراسیون کوهنوردی ایران به کوهنوردان درباره وقوع بهمن هشدار داد. این فدراسیون اعلام کرد که سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه فعالیت خود را آغاز می‫کنند.همچنین طی روز چهارشنبه سامانه بارشی از غرب وارد کشور می‌شود و برای ارتفاعات و قله‫ها و خط الراس‌های غرب و شمال غرب، زاگرس شمالی و مرکزی و به تدریج طی پنجشنبه علاوه بر مناطق ذکر شده برای البرز غربی و مرکزی، استان‫های زنجان، قزوین، مرکزی بارش برف و وزش باد شدید و کولاک پیش‫بینی می‫شود.طی روز پنجشنبه سامانه بارشی در غرب کشور تقویت و بارش برف تشدید خواهد شد و بارش شدید برف و وزش باد شدید و کولاک برای …
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ /
انتشار کتابی درباره انسان‌های عصر پارینه سنگی جدید
انتشار کتابی درباره انسان‌های عصر پارینه سنگی جدید
بنیاد ایران‌شناسی برای نخستین بار کتابی درباره ساکنان اولیه زاگرس در عصر پارینه‌سنگی جدید منتشر کرده است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / گردشگری / میراث فرهنگی / باستان شناسی /
سرمربی تیم هندبال زاگرس: فشردگی رقابت‌های لیگ کار را برایمان سخت کرده است
سرمربی تیم هندبال زاگرس: فشردگی رقابت‌های لیگ کار را برایمان سخت کرده است
تیم هندبال زاگرس اسلام آبادغرب در هفته دوم نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر هندبال برابر تیم صدرنشین مس کرمان تن به شکستی خانگی داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ / کرمانشاه / لیگ برتر هندبال / استانی-ورزشی /
زاگرس نشینان مقیم مرکز از جبهه ائتلاف برای ایران حمایت کردند
زاگرس نشینان مقیم مرکز از جبهه ائتلاف برای ایران حمایت کردند
تهران- ایرنا- جبهه ائتلاف برای ایران با برگزاری اجتماع انتخاباتی، متشکل از چند حزب اصلاح طلب، اولین گردهمایی خود را با دعوت از زاگرس نشینان مقیم مرکز برگزار کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / ورزشگاه شهید شیرودی / جبهه اصلاح طلبان ایران اسلامی / گام چهارم انتخابات مجلس، تبلیغات نامزدها /
اخطار سازمان هواشناسی، بارش برف و کولاک در ۲۷ استان کشور+جزئیات
اخطار سازمان هواشناسی، بارش برف و کولاک در ۲۷ استان کشور+جزئیات
سازمان هواشناسی ضمن صدور اطلاعیه از بارش برف در کشور خبر داد و اعلام کرد روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری وارد کشور می‌شود و در مناطق شمال غرب، برخی مناطق استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی سبب بارش برف و باران و وزش باد خواهد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / هواشناسی / بارش برف /
قرارداد بهترین بازیکن لیگ برتری‌ یک تیم هندبال ۹۰ میلیون است
قرارداد بهترین بازیکن لیگ برتری‌ یک تیم هندبال ۹۰ میلیون است
سرمربی تیم هندبال زاگرس اسلام آباد گفت: سقف قرارداد بهترین بازیکن در تیم ما ۹۰ میلیون است، با این وجود تنها ما قسمتی از قراردادهای خود را گرفته ایم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸ / لیگ برتر هندبال /
 تاخیر ۴۵ درصد پروازهای فرودگاه مهرآباد در دی ماه
 تاخیر ۴۵ درصد پروازهای فرودگاه مهرآباد در دی ماه
تهران – ایرنا – از مجموع ۵ هزار و ۲۴۷ پرواز انجام شده از فرودگاه مهرآباد بیش از ۲ هزار و ۴۰۸ پرواز داخلی از این فرودگاه در دی ماه امسال با تاخیر از مبدا مسافران خود را جابجا کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / تاخیر پروازها / فرودگاه مهرآباد / سازمان هواپیمایی کشوری / فرودگاه مهرآباد / کارون / ماهان / زاگرس /
عـــدد خــبــــر
47٪ پروازهای دی‌ماه با تأخیر انجام شد مطابق اعلام سازمان هواپیمای کشوری ۴۷.۶‌درصد پروازهای فرودگاه مهرآباد با تأخیر انجام شده است. براساس این آمار، در ماه گذشته 5220 پرواز توسط 16 ایرلاین داخلی انجام شد که از این میزان 2489 پرواز معادل 47.6‌درصد سهم پروازهای تأخیردار بوده است. هواپیمایی زاگرس با 57‌درصد بیشترین تأخیرات پروازی را به خود اختصاص داده است. پس از این شرکت، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. ایرلاین ملی در دی‌ماه 98 بیشترین پرواز را انجام داده است. هما در ماه مورد اشاره 907 پرواز انجام داده که نسبت به ماه پیش از آن (آذر 98) با 894 پرواز 1.4‌درصد افزایش یافته است. پروازهای تأخیردار ایران‌ایر 55‌درصد بوده است. در رده سوم بیشترین پروازهای …
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ /
فشار زیادی به بازیکنان زاگرس آوردیم
فشار زیادی به بازیکنان زاگرس آوردیم
سرمربی تیم هندبال سپاهان گفت: زاگرس تیم خوبی است، اما معتقد هستم در تعداد نفرات کم بودند و نتوانستند خوب ریکاوری کنند و به بازیکنان آن‌ها فشار وارد شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-ورزشی / لیگ برتر هندبال / سپاهان / محسن طاهری /
انتقاد تند مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام‌آباد از داوری‌های لیگ برتر
انتقاد تند مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام‌آباد از داوری‌های لیگ برتر
مدیرعامل باشگاه زاگرس اسلام‌آبادغرب از داوری‌های لیگ برتر هندبال به شدت انتقاد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / کرمانشاه / لیگ برتر هندبال / استانی-ورزشی /
تیم هندبال سپاهان اصفهان، زاگرس اسلام‌آباد غرب را شکست داد
تیم هندبال سپاهان اصفهان، زاگرس اسلام‌آباد غرب را شکست داد
اصفهان_ ایرنا _ تیم فولاد مبارکه سپاهان اصفهان عصر روز چهارشنبه در خانه‌اش بر زاگرس اسلام‌آباد غرب غلبه کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / زاگرس اسلام آباد / فولاد مبارکه سپاهان / اصفهان / هندبال /
تجهیز بیش از ۱۰ هزار خانوار زاگرس‌نشین به سوخت جایگزین
تجهیز بیش از ۱۰ هزار خانوار زاگرس‌نشین به سوخت جایگزین
تهران- ایرنا- رییس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در استان‌های زاگرس‌نشین برای تامین سوخت، بیش از ۱۰ هزار خانوار مجهز به سوخت جایگزین با استفاه از انرژی‌های پاک، پنل‌های خورشیدی، حمام خورشیدی و تنورهای گازی شده‌اند تا عوامل خشکی جنگل‌های زاگرس کاهش یابد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / یگان حفاظت سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری / استان های زاگرس نشین /
ساخت 20 مستند، انیمشین و تله‌فیلم را در دستور کار داریم
ساخت 20 مستند، انیمشین و تله‌فیلم را در دستور کار داریم
معاون سیمای صداوسیمای مرکز کرمانشاه از دستور کار ساخت 20 مستند، انیمیشین و تله فیلم در شبکه زاگرس خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / صداوسیما /
هشدار کاهش ۲۰ درجه‌ای دما
به گزارش تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی آینده نگری سازمان هاشناسی کشور امروز فعالیت سامانه بارشی در شمال غرب، نوار ساحلی دریای خزر، دامنه های البرز، شمال شرق کشور و دامنه های زاگرس مرکزی به صورت برف و باران همراه با کاهش دما در برخی ساعات وزش باد شدید ادامه خواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / پیش‌بینی وضعیت هوا / سازمان هواشناسی کشور / کاهش دمای کشور /
بارش برف در نوار غربی و زاگرس مرکزی
بارش برف در نوار غربی و زاگرس مرکزی
تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه بارش برف از شب گذشته در استان گیلان آغاز شده است، گفت: امروز دوشنبه ۲۱ بهمن ماه شاهد بارش برف و باران، کاهش دما و وزش باد شدید در شمال غرب، سواحل شمالی، دامنه‌های البرز ، شمال شرق کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی خواهیم بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۱ / سازمان هواشناسی کشور / بارش برف /
66 درصد "مخاطب" داریم/ تلاش داریم صدا و سیمای همه مردم کرمانشاه باشیم
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه درصد مخاطبان شبکه زاگرس کرمانشاه را 66 درصد اعلام و تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که صدا و سیمای همه مردم کرمانشاه باشیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / صداوسیما /
لیگ برتر فوتبال بانوان / هفته شانزدهم - بین تیم های همیاری استان آذربایجان غربی و آذرخش زاگرس شیراز
لیگ برتر فوتبال بانوان / هفته شانزدهم - بین تیم های همیاری استان آذربایجان غربی و آذرخش زاگرس شیراز
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
آتش زدن زباله محکومیت دارد، اما جنگل نه!
آتش زدن زباله محکومیت دارد، اما جنگل نه!
متاسفانه آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان باعث سوختن بیش از 130 هکتار از اراضی ارزشمند جنگلی این استان شد و این اتفاق موضوع تازه‌ای در کشور ما نیست، زیرا هر سال این پدیده نگران کننده را در جنگل‌های شمال و جنگل‌های ارزشمند بلوط زاگرس شاهد هستیم.
۱۳۹۸-۱۱-۲۰ /
این استان‌ها از امروز برفی و بارانی می‌شوند
این استان‌ها از امروز برفی و بارانی می‌شوند
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طی ۲۴ ساعته آینده در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش برف و باران آغاز می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۱۹ / بارش برف - باران /
ایران در سیطره برف و باران شدید
عصر دیروز با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، برخی نقاط شمال غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی با بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و در نقاط سردسیر و ارتفاعات با بارش برف مواجه شدند. سازمان هواشناسی اعلام کرد: این هفته بارش برف و باران شدیدتر از هفته‌های گذشته خواهد بود و برخی مناطق کشور نیز با بارش شدید رگبار مواجه می‌شوند. صادق ضیائیان، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع آن سازمان به ایسنا گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها از عصر دیروز با ورود سامانه بارشی به کشور در برخی نقاط …
۱۳۹۸/۱۱/۲۰ /
گزارش روز
عضو شورای هماهنگی شبکه تشکل‌های غیر دولتی محیط ‌زیست گیلان در گفت‌وگو با «شهروند»: جنگل‌های «شفت» و «سیاهکل» همچنان درگیر آتش [شهروند] چهل‌ویک هکتار از جنگل‌های استان گیلان در روزهای اخیر و بر اثر وزش باد گرم دچار حریق شده ‌است. تالش، سیاهکل، رضوانشهر، ماسال، آستارا، رودبار، فومن و رشت ازجمله شهرستان‌هایی هستند که با آتش‌سوزی جنگل مواجه شده‌اند. محسن‌ یوسف‌پور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در این‌باره به تسنیم گفته شانزده‌ونیم هکتار از جنگل‌های شهرستان تالش، بیش از 6 هکتار از جنگل‌های سیاهکل، 4 هکتار از جنگل‌های رضوانشهر، 6‌هزار متر مربع از جنگل‌های آستارا، …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
احتمال بارش برف تا ۱۳۰سانتی‌متر
[شهروند] سامانه بارشی از بعدازظهر روز گذشته وارد کشور شده که براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور منجر به کاهش 8 تا 15 درجه‌ای دما می‌شود. این سامانه در برخی مناطق شمال‌ غرب، غرب و دامنه‌های زاگرس مرکزی با بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر با بارش برف همراه شده است. این روند امروز هم در دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز مرکزی و سواحل غربی دریای خزر ادامه دارد. فردا در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر بارش روی می‌دهد. بر همین اساس سازمان هواشناسی کشور در اخطاریه‌ای نسبت به بارش برف 130 سانتی‌متری، در برخی مناطق کشور، هشدار داده  و اعلام کرده است با ورود این سامانه، بارش برف در آذربایجان غربی به 40 سانتی متر و در جنوب …
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان
هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان جمعه ۱۷ بهمن ماه، بین تیم های ذوب آهن اصفهان و صدر نشین لیگ برتر شهرداری بم برگزار شد که با پیروزی ۴ بر۱ شهرداری بم به پایان رسید، همچنین تیم های همیاری آذربایجان غربی و آذرخش زاگرس شیراز در ورزشگاه تختی ارومیه به مصاف هم رفتند که در پایان تیم همیاری آذربایجان غربی با نتیجه یک بر صفر بازی را به نفع خود به پایان رساند.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ /
مدیرعامل باشگاه: مشکلات مالی تیم بیداد می‌کند
مدیرعامل باشگاه: مشکلات مالی تیم بیداد می‌کند
تیم هندبال زاگرس اسلام‌آبادغرب در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر در دیداری خانگی با نتیجه ۳۴ بر ۲۹ برابر نیروی زمینی کازرون شکست خورد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۸ / کرمانشاه / هندبال / استانی-ورزشی /
قرار گرفتن ایران در زمره ۵ کشور دارنده فناوری ساخت قطعات ویژه نسوز
قرار گرفتن ایران در زمره ۵ کشور دارنده فناوری ساخت قطعات ویژه نسوز
ایلنا: وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه مراسم بهره‌برداری از شرکت دیرگداز های ویژه زاگرس در شهرک صنعتی سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگاران اعلام…
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استان چهارمحال و بختیاری / ایران / ژاپن / صنعت معدن و تجارت / فناوری /
کارخانه دیرگدازهای ویژه زاگرس در چهارمحال‌وبختیاری افتتاح شد
کارخانه دیرگدازهای ویژه زاگرس در چهارمحال‌وبختیاری افتتاح شد
کارخانه دیرگدازهای ویژه زاگرس در شهرک صنعتی سفید دشت با حضور وزیر صنعت معدن و تجارت و مسئولان استانی افتتاح شد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / افتتاح /
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •