جمعه, ۲۶ دی, ۱۳۹۹ / 15 January, 2021
سزارین
مراقبت‌های بارداری، زایمان و پس از زایمان در پاندمی کووید
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / کروناویروس / بارداری
مراقبت‌های بارداری، زایمان و پس از زایمان در پاندمی کووید
نتایج مطالعات متاآنالیز در مادران باردار مبتلا به کووید۱۹ نشان داده است که خطر سقط جنین، زایمان زودرس، پره اکلامپسی و زایمان به روش سزارین، به خصوص در مادران مبتلا به پنومونی افزایش می‌یابد.
۷۳۵۰ نوزاد زنجانی در آب متولد شده‌اند
۱۳۹۹/۱۰/۱۷ / استانی-اجتماعی / زنجان / زایمان در آب
۷۳۵۰ نوزاد زنجانی در آب متولد شده‌اند
مدیر درمان تامین‌اجتماعی استان زنجان گفت: از نیمه دوم سال ۹۵ تاکنون بیش از ۷۳۵۰ مورد زایمان در آب در بیمارستان‌های تامین‌اجتماعی استان به وقوع پیوسته که سبب کاهش چشم‌گیر سزارین در استان شده است.
آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشور است
۱۳۹۹/۰۹/۲۰ / کرمانشاه / زایمان سزارین / استانی-اجتماعی
آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشور است
به گفته مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، آمار سزارین در کرمانشاه کمتر از میانگین کشوری است.
وقتی رسانه ملی هم سزارین ده قلو زایید!
۱۳۹۹/۰۹/۱۴ / فرزین پورمحبی / سازمان صدا و سیما / طنز
وقتی رسانه ملی هم سزارین ده قلو زایید!
جنس شبکه (SD – HD) مهم نیست مهم این است؛ سالم باشد!
ویدئو |  ۱۳۰ میلیون برای زایمان در تاریخ رُند می‌دهند اما ...
۱۳۹۹/۰۹/۱۳ / زنان - زایمان / بیماری - بیمارستان / زنان - سزارین
ویدئو | ۱۳۰ میلیون برای زایمان در تاریخ رُند می‌دهند اما ...
محمدرضا یزدان‌پرست، روزنامه‌نگار و مجری تلویزیون به همراه سارا یزدانی، فعال حقوق بیماران SMA در گفت‌وگوی زنده اینستاگرامی مطرح کردند؛ ۱۳۰ میلیون برای رزرو بیمارستان و زایمان در تاریخ رُند می‌دهند، اما ۳ میلیون برای آزمایش اسکرین‌ژنوم نمی‌دهند که فرزند مبتلا به SMA (بیماری آتروفی عضلانی) به دنیا نیاورند!
سال بعد روزی ۲میلیون و۳۰۰هزاربشکه نفت می‎فروشیم!/ ۱۳۰ میلیون‌تومان هزینه یک سزارین!
۱۳۹۹/۰۹/۱۱ / اقتصاد / قیمت مسکن / کمیسیون اقتصادی / بورس / خرید ملک
سال بعد روزی ۲میلیون و۳۰۰هزاربشکه نفت می‎فروشیم!/ ۱۳۰ میلیون‌تومان هزینه یک سزارین!
اقتصادنیوز: بررسی روزنامه‌های امروز ۱۱ آذر ۹۹ را با مرور عناوین اصلی صفحه اول آنان آغاز می‌کنیم.
افزایش ۸۹ درصدی سزارین مادران تهرانی در روز لاکچری ۹۹/۹/۹
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / زنان - سزارین
افزایش ۸۹ درصدی سزارین مادران تهرانی در روز لاکچری ۹۹/۹/۹
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: براساس گزارش‌های دریافتی از بیمارستان‌های تهران، میزان انجام سزارین در روز گذشته (۹۹/۹/۹) ۸۹ درصد رشد داشته است.
۱۳۹۹/۰۹/۱۰
رزرو یا مصرف خون در سزارین‌های غیراورژانسی تخلف است
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: درصورت رزرو یا مصرف خون در سزارین‌های غیراورژانسی مطابق آیین‌نامه فعالیت بانک خون بیمارستانی با مرکز درمانی برخورد خواهد شد.به گزارش ایسنا، پیمان عشقی، با ارسال نامه‌ای به مدیران کل ادارات انتقال خون سراسر کشور با استناد به ماده ۱۲ اساسنامه سازمان انتقال خون ایران ضمن یادآوری ضرورت بازدیدهای دوره‌ای منظم از بیمارستان‌های سراسر کشور، بازدید ویژه و سرزده و تصادفی مدیران کل را از بیمارستان‌ها به ویژه بیمارستان‌های خصوصی در تاریخ ۹ آذرماه، خواستار شد. این بازدیدها با هدف جلوگیری از هرگونه رزرو و یا مصرف خون در اعمال سزارین الکتیو (غیراورژانسی) صورت می‌گیرد و چنانچه مرکز درمانی درخواستی از این قبیل را به ثبت رسانده باشد، گزارش به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی …
سزارین نابهنگام زمینه‌ساز افزایش خطای پزشکی است
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / محمود عباسی / حقوق کودک / زایمان
سزارین نابهنگام زمینه‌ساز افزایش خطای پزشکی است
‌ تهران - ایرنا - دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک گفت: افزایش چند برابری مراجعه به مراکز درمانی در روزهای خاص، می‌تواند کاهش تمرکز تیم درمان و رسیدگی کافی و افزایش احتمال خطای پزشکی را به دنبال داشته باشد.
فوت کودک در سال اول زندگی؛ نتیجه زایمان در تاریخ انتخابی
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / زایمان / کودک / والدین / نوزاد / مادر / خانواده / زایمان لاکچری / سزارین / عوارض / بیماری
فوت کودک در سال اول زندگی؛ نتیجه زایمان در تاریخ انتخابی
گاهی از این والدین می‌پرسم تا به حال چندنفر از شما تاریخ تولدتان را پرسیده‌اند و تا به حال چقدر این تاریخ تولد رند که می‌خواهید فرزندتان هم در آن تاریخ متولد بشود روی زندگی شما، موفقیتتان تاثر داشته؟
سرخط فارس| جهالتی به نام ۹۹/۹/۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۹
سرخط فارس| جهالتی به نام ۹۹/۹/۹
بر اساس آمارها ایران رتبه اول زایمان به روش سزارین در منطقه و رتبه دوم جهانی پس از برزیل را در اختیار دارد.
تاریخ تولد لاکچری، ضامن آینده فرزند نیست
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / استانی-اجتماعی / تاریخ تولد لاکچری / زایمان / سزارین / تولد / تاریخ تولد تقویمی / تولد نوزاد / متخصص زنان و زایمان
تاریخ تولد لاکچری، ضامن آینده فرزند نیست
رئیس بخش زنان و زایمان بیمارستان لقمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: لازم است در پایان تاریخ ۹۹/۹/۹ تعداد زایمان های انجام شده را بررسی کرد تا متوجه شویم آیا واقعا آمار زایمان های این روز بالا بوده، یا صرفا یک فضای روانی شکل گرفته و به آن دامن زده شده است.
اشرافی گری شخصیت های نمایشی با ۹۹.۹.۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۹ / تولدهای لاکچری / نوزادان نارس / روانشناسی / زایمان لاکچری / تاریخ تولد لاکچری
اشرافی گری شخصیت های نمایشی با ۹۹.۹.۹
«تولد در تاریخ رند» همان داستان چهار کلمه‌ای است که چند سالی گوشمان به شنیدن آن عادت کرده، اما این بار برای ۹۹/۹/۹؛ همان تاریخی است که برخی زنان باردار را به صف انتظار سزارین کشانده تا در این روز فرزندشان را به دنیا بیاورند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
برخورد با بیمارستان‌ها و پزشکان خاطی در زایمان‌های تقویمی
دکتر نادر توکلی، معاون درمان ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه دستکاری در تاریخ مشخص و طبیعی تولد و زایمان‌های زودرس، عوارض خطرناکی برای نوزادان و حتی مادر دارد گفت: بر این اساس معاونت درمان وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها به شدت با این مساله برخورد کرده و همچنین در حوزه نظارت درمان نیز با بیمارستان‌ها و پزشکانی که در این زمینه قصور کرده و برخلاف برنامه‌ها و سیاست‌های اجرایی وزارت بهداشت در حوزه ترویج زایمان طبیعی و کاهش سزارین‌های الکتیو اقدام کنند، برخورد می‌کند.
زایمان‌های مناسبتی یک فرهنگ غلط و غیر علمی است
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / استانی-اجتماعی / زایمان زودرس / زایمان سزارین
زایمان‌های مناسبتی یک فرهنگ غلط و غیر علمی است
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن انتقاد از فرهنگ غلط و غیر علمی زایمان‌های مناسبتی، در خصوص عوارض و تبعات آن برای سلامت مادر و نوزاد هشدار داد.
هیاهویی برای هیچ: مُهر بی‌خردی به تاریخ ۹۹/۹/۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تاریخ تولد رند / تاریخ تولد های رند / دخالت در تاریخ تولد / فرزندهای لوکس / نوزادان ناقص / هیاهویی برای هیچ
هیاهویی برای هیچ: مُهر بی‌خردی به تاریخ ۹۹/۹/۹
شفقنا- تولدهای لاکچری در مناسبت‌های تقویمی که چند سالی است در حال افزایش هستند و عمدتاً با سزارین‌های زودرس انجام می‌شوند موجب نگرانی بسیاری از پزشکان شده‌‌اند، چراکه این کودکان نارس به دنیا می‌آیند و دچار مشکلات خاصی می‌شوند....
ببین من چقدر خوشبختم!
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / اخلاق اجتماعی / تلگرام / روانشناختی / قاسم جان بابایی / اینستاگرام / سزارین / نوزاد / روانشناسی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / جامعه شناسی
ببین من چقدر خوشبختم!
تهران- ایرناپلاس- تنها چند ساعت تا تاریخ ۱۳۹۹.۹.۹ رُندترین روز یک قرن اخیر باقی مانده؛ برخی خانواده‌ها از هفته‌ها پیش در صف انتظار بیمارستان نوبت گرفته تا نوزادشان در آن روز خاص متولد شود. برخی شایعه‌ها از پرداخت پول‌های هنگفت برای رزرو این روز خبر می‌دهد. پرسش این است که تاریخ تولد رُند چه مزیتی برای فرزند و والدین دارد؟
هزینه‌‌های سنگین یک تاریخ تولد رُند
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تاریخ تولد / تاریخ تولد لاکچری / سزارین‌
هزینه‌‌های سنگین یک تاریخ تولد رُند
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر شهلا خسروی مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با بیان این‌‌که زایمان زودهنگام در "روز‌های رند" با اصرار والدین اتفاق می‌افتد و به نظر می‌رسد اتفاق منحصر به فردی در کشور ماست، اظهار کرد: جلوگیری از زایمان‌های طبیعی و علاقه‌ والدین بر تولد فرزندشان در تاریخی خاص برخلاف تصور عامه، امری کاملاً غیرروشنفکرانه است، بنابراین نیاز به اصلاح این باور و فعالیت فرهنگی درخصوص تولد ایمن و جلوگیری از عوارض مادری و نوزادی یکی از شاخص‌‌های مهم بهداشتی در هر کشور است که در اهداف توسعه هزاره نیز بدان اشاره شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / سزارین / بهداشت و درمان / سازمان ثبت احوال کشور / وزارت بهداشت / ویروس کرونا
"سزارین لاکچری" بازی با جان نوزاد+ فیلم
برخی از والدین سعی دارند با دخالت در زمان زایمان، تاریخ تولد فرزندشان رند و به اصطلاح لاکچری باشد در حالی که چنین اقدامی می‌‌تواند منجر به مرگ نوازد شود!
رِندی یا رُندی؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / تاریخ زایمان / لاکچری بازی / 9 آذر / 1399 / سزارین / نوزاد / مادر / خطر / تاریخ رند
رِندی یا رُندی؟
این پافشاری‌ها چنان زیاد و لجوجانه است که وضعیت برخی بیمارستان‌های کشور را به مرز بحران رسانده؛ به‌ طوری که اتاق زایمان خالی پیدا نمی‌شود.‌
تولد در تاریخ لاکچری، بزرگترین جنایت والدین در حق نوزادان
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / استانی-شهرستانها / تولد / تاریخ تولد لاکچری / زایمان / سزارین / نوزاد / نوزاد نارس / دانشکده علوم پزشکی اسدآباد
تولد در تاریخ لاکچری، بزرگترین جنایت والدین در حق نوزادان
متخصص زنان و زایمان گفت: اگر تولد در روز خاص و یا تاریخ لاکچری منجر به زایمان زودهنگام یا دیرهنگام نوزاد شود و به علت القای کاذب زایمان از طریق آمپول اُکسی‌توسین یا سزارین انتخابی باشد عوارض جبران ناپذیری برای مادر و نوزاد خواهد داشت.
ضرورت مقابله با عوارض زایمان های تقویمی و زودرس
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / زایمان / شهلا خسروی / سزارین
ضرورت مقابله با عوارض زایمان های تقویمی و زودرس
مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی، با اشاره به ضرورت مقابله با عوارض زایمان های تقویمی و زودرس، گفت: تولد پیش از موعد و نارسی نوزاد هزینه های زیادی را به سیستم سلامت کشور وارد می کند.
سزارین مناسبتی سبب تحمیل مشکلاتی به نوزاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
سزارین مناسبتی سبب تحمیل مشکلاتی به نوزاد می‌شود
رییس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اصرار به سزارین مناسبتی و اینکه نوزاد زودتر از تاریخ مقرر به دنیا بیاید، باعث می‌شود که نوزاد وارد بخش ویژه شده و مشکلاتی به او تحمیل شود.
پیشنهاد نامگذاری "۹ آذر" به عنوان روز فرزندآوری ایمن
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / زایمان / سزارین / وزارت بهداشت
پیشنهاد نامگذاری "۹ آذر" به عنوان روز فرزندآوری ایمن
مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی با اشاره به ضرورت مقابله با عوارض زایمانهای تقویمی و زودرس، ضمن پیشنهاد نام‌گذاری تاریخ ۹ آذر هر سال به عنوان روز فرزند اوری ایمن، تاکید کرد: سیاست های اتخاذی وزارت بهداشت و همکاری بین بخشی با ارگان های دیگر از جمله ثبت احوال و آگاهی بخشی مادران جامعه می تواند نقش پیشگیری بهتر از درمان را به خوبی نمایان سازد.
ترافیک زایمان در ۹ آذر/ ۱۳۰ میلیون بابت تولد  ۹ صبح
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / زایمان / سزارین / نوزاد
ترافیک زایمان در ۹ آذر/ ۱۳۰ میلیون بابت تولد ۹ صبح
چند سالی هست که زایمان‌های مناسبتی و تقویمی، به یکی از چالش‌های نظام سلامت کشور تبدیل شده است.
۹۹.۹.۹ و عوارض دستکاری تاریخ زایمان در دنیای کرونازده
۱۳۹۹/۰۹/۰۸ / زایمان / سزارین / همه_باهم_علیه_کرونا / کووید-19 / زایمان طبیعی / نوزاد نارس / نوزاد / بخش NICU / زایمان لاکچری / تاریخ تولد لاکچری
۹۹.۹.۹ و عوارض دستکاری تاریخ زایمان در دنیای کرونازده
رییس انجمن متخصصین زنان با اشاره عوارض زایمان کمتر از ۳۹ هفته، گفت: اصرار به انجام زایمان در تاریخ خاصی مانند ۹۹/۹/۹ آنهم در شرایط همه‌گیری کرونا در کشور می‌تواند منجر به عوارضی مانند بستری شدن طولانی‌تر در بیمارستان شود. از طرفی مداخله در زایمان مادران باردار مبتلای بدون علامت به کرونا می‌تواند بیماری کرونا را برای آنها سخت‌تر کند.
عوارض خطرناک و ماندگار دستکاری در تاریخ تولد نوزاد
۱۳۹۹/۰۹/۰۷ / نوزاد / سزارین / زایمان سزارین
عوارض خطرناک و ماندگار دستکاری در تاریخ تولد نوزاد
مسئول اداره مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر عوارض خطرناک زایمان‌های زودرس و تهدید سلامت نوزادان نارس، اظهار کرد: طی چندین ابلاغیه به بیمارستان ها تاکید شده که از تولد نوزادان نارس و زایمان‌های پیش از موعد اجتناب شود و در این راستا با بیمارستان‌ها و پزشکانی که مفاد ابلاغیه را رعایت نکنند، برخورد می‌شود.
احتمال ورود مجلس برای مقابله با زایمانهای زودرس در ایام خاص
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / کمیسیون بهداشت و درمان مجلس / زایمان
احتمال ورود مجلس برای مقابله با زایمانهای زودرس در ایام خاص
مهر نوشت: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آمار تعداد زایمان های سزارین در روزهای لاکچری به سه برابر رسیده است اگر وزارت بهداشت نتواند کاری کند ما باید در مجلس قوانین سختگیرانه تصویب کنیم.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / نوزادان لاکچری
تصویب قوانین سخت گیرانه برای مقابله با زایمان‌های لاکچری
 به گزارش فارس، محمدعلی محسنی بندپی در برنامه سعادت آباد رادیو تهران با اشاره به عوارض زایمان زودرس از طریق سزارین برای نوزادان گفت: مادران ما باید بدانند تک تک روزهای جنینی مربوط به رشد یکی از بخش های بدن نوزاد است و قطعا رشد سلولهای مغزی ، بینایی تنفسی و بقیه بخش های بدن نوزاد حتی به آخرین روز حضور در رحم مادر وابسته است.
این سزارین‌های تقویمی پردردسر
۱۳۹۹/۰۹/۰۶ / استانی-اجتماعی / سزارین
این سزارین‌های تقویمی پردردسر
یک کارشناس مامایی گفت: اینکه مادری سراغ سزارین برود چون می‌خواهد تاریخ دقیق تولد فرزندش را تعیین کند یا اینکه برخی پزشکان به ‌دلایلی همچون رفتن به مسافرت، نوزادان را زودتر از زمان معین به‌ دنیا می‌آورند، مساوی با محروم کردن نوزاد از زندگی داخل رحمی است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
دغدغه‌ای کاذب به نام تاریخ رند عقد و تولد
گروه اجتماعی| هنوز روز موعد نرسیده است اما تلاش برای ثبت تاریخ تولد در آن روز به یکی از بحث‌های جاری در فضای مجازی تبدیل شده است، زایمان زودرس به بهای ثبت تاریخ تولد در 9/9/1399، آری یا خیر؟ «خانواده‌ای برای تولد فرزندشان در ساعت 9:9 روز 9/9/1399 یک‌صد و ۳۰ میلیون تومان پول رزرو اتاق عمل داده‌اند.» توییت یک خبرنگار به نقل از ادعای یک پرستار در روزهای نخست آذر ماه بار دیگر عبارت «تاریخ تولد لاکچری» را به فضای مجازی آورد، این‌بار به نام «چالش 9/9/1399» .در این چالش، بسیاری از کاربران توییتر با طعنه با سزارین‌های برنامه‌ریزی شده برای این تاریخ، با این عدد و رند نبودن آن شوخی کردند و نوشتند که بهتر است برخی والدین تا سال 9/9/9999 …
9/9/99؛ تکرار تراژدی تاریخ تولدهای تقویمی
۱۳۹۹/۰۹/۰۶
9/9/99؛ تکرار تراژدی تاریخ تولدهای تقویمی
رقم‌های نجومی برای رزرو اتاق عمل در ساعت ۰۹:۰۹تاریخ ۹۹.۹.۹؛ زایمان و زایش نوزادی نارس؛ بازهم تکرار تراژدی «تاریخ تولد لاکچری»... تب تولدهای تقویمی در تاریخ‌های رند چند سالی است که داغ و به دغدغه جدی برخی خانواده‌ها تبدیل‌شده؛ ۸۸.۸.۸ یا تاریخ‌هایی نظیر ۸۸.۱.۱ و ۹۹.۱.۱ و ... ازجمله روزهایی هستند که عده زیادی تمایل دارند فرزند خود را در این تاریخ و حتی در ساعتی مشخص به دنیا آورند و بهای گزافی هم بابت آن می‌پردازند؛ از هزینه‌های چند ده‌میلیونی گرفته تا تولد نوزادی ناقص‌الخلقه... زایمان در تاریخ خاص و صف‌های زایمانی بیمارستان‌ها در این تاریخ‌ها شاید بیشتر از ۱۰ سال است که اصطلاحاً مد شده و البته واکنش‌های متخصصان و مسئولین …
تخلفات زایمان‌های لاکچری در مشهد رصد می‌شود
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
تخلفات زایمان‌های لاکچری در مشهد رصد می‌شود
رییس سازمان نظام پزشکی مشهد گفت: زایمان‌های با تاریخ‌های رند معروف به لاکچری در موعد ۹ آذر ماه ۹۹ در مشهد رصد شده و تحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرد. دکتر علی بیرجندی نژاد افزود: هر کدام از مراکز درمانی و بیمارستان‌هایی که تعداد زایمان و عمل سزارین در آنها طی این روز خاص به طور غیر استاندارد افزایش یافته باشد، مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.
عوارض تولد اجباری برای نوزادان ۹۹/۹/۹ | برخی پول می‌گیرند، زنان باردار را به بیمارستانی خاص معرفی می‌کنند
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / مرگ / نوزاد / زنان - زایمان / زنان - سزارین
عوارض تولد اجباری برای نوزادان ۹۹/۹/۹ | برخی پول می‌گیرند، زنان باردار را به بیمارستانی خاص معرفی می‌کنند
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره دخالت والدین در تاریخ تولد نوزاد که ممکن است منجر به بروز عوارض ماندگار، ناتوانی و حتی مرگ فرزند آنها شود، هشدار داد.
تب «تاریخ تولد لاکچری» با هزینه های چند ده میلیونی/ ۹۹.۹.۹ و فوج نوزادان نارس
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / زایمان / سزارین / نوزادان نارس / تولد نوزاد / تاریخ تولد لاکچری / رزرو اتاق عمل / تب تولد تقویمی / کودک متولد 99.9.9
تب «تاریخ تولد لاکچری» با هزینه های چند ده میلیونی/ ۹۹.۹.۹ و فوج نوزادان نارس
اقتصادنیوز : رقم های نجومی برای رزرو اتاق عمل در ساعت ۰۹:۰۹ تاریخ ۹۹.۹.۹؛ زایمان و زایش نوزادی نارس؛ باز هم تکرار تراژدی "تاریخ تولد لاکچری"...
شبیه سازی سزارین یک مادر برای فرزندش + فیلم
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / زایمان / سزارین / جراحی / پارسی خبر
شبیه سازی سزارین یک مادر برای فرزندش + فیلم
یک پزشک که مادر کودکی ۴ ساله است، به مناسبت تولد فرزندش سعی کرد با استفاده از نوعی شبیه سازی زنده در یوتیوب مراحل زایمان به روش سزارین را به وی نشان دهد.
۹۹.۹.۹ و فوج نوزادان نارس
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / زایمان / زایمان طبیعی / زایمان سزارین / تاریخ تولد لاکچری / _بیمارستان / وزارت بهداشت / نوزاد / کروناویروس
۹۹.۹.۹ و فوج نوزادان نارس
رقم های نجومی برای رزرو اتاق عمل در ساعت ۰۹:۰۹ تاریخ ۹۹.۹.۹؛ زایمان و زایش نوزادی نارس؛ باز هم تکرار تراژدی "تاریخ تولد لاکچری"...
ویدئو | ثبت تاریخ ۹۹,۹,۹ در شناسنامه حتی برای متولدین ۵ و ۶ آذر!
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / ثبت احوال / زنان - زایمان / زنان - سزارین
ویدئو | ثبت تاریخ ۹۹,۹,۹ در شناسنامه حتی برای متولدین ۵ و ۶ آذر!
هر سال تب ‎زایمان سزارین در تاریخ‌های لاکچری در کشورمان بالا می‌گیرد و امسال هم تاریخ ۹۹,۹,۹ از این قاعده مستثنا نیست. سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرده ما هیچ محدودیتی برای ثبت تاریخ ۹۹,۹,۹ در شناسنامه حتی برای متولدین ۵ و ۶ آذر هم نداریم و تقاضا داریم به سلامت فرزندان‌تان فکر کنید.
شبیه سازی سزارین در یوتیوب حاشیه ساز شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
شبیه سازی سزارین در یوتیوب حاشیه ساز شد
یک پزشک که مادر کودکی ۴ ساله است، به مناسبت تولد فرزندش سعی کرد با استفاده از نوعی شبیه سازی زنده در یوتیوب مراحل زایمان به روش سزارین را به وی نشان دهد، اما این موضوع به شدت حاشیه ساز شده است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد/ کرونا خطرات زایمان‌های انتخابی را چندبرابر می‌کند
رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت: در صورت وقوع تعداد غیرمتعارف سزارین در نهم آذرماه و بروز عارضه بر اثر سزارین انتخابی، با متخلفان برخورد قضائی می‌شود.
سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سزارین / تولد نوزاد / وزارت بهداشت
سزارین مناسبتی پیگرد قانونی دارد
رئیس اداره سلامت مادران در مورد سزارین‌های انتخابی در تاریخ‌های خاص بیان کرد: این موضوع منجر به ایجاد عوارض برای جنین، نوزاد و حتی مادر می‌شود، اما در زمان شیوع کرونا معضل چند برابر می‌شود. از مادران می‌خواهیم تا ۹۹/۹/۹ را برای خودشان به بدترین تاریخ تبدیل نکنند.
وزارت بهداشت: سزارین در تاریخ لاکچری پیگرد قانونی دارد! | ۹۹/۹/۹ را  تبدیل به بدترین تاریخ زندگی‌تان نکنید
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / زنان - زایمان / زنان - سزارین
وزارت بهداشت: سزارین در تاریخ لاکچری پیگرد قانونی دارد! | ۹۹/۹/۹ را تبدیل به بدترین تاریخ زندگی‌تان نکنید
رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت گفت: درصورت بروز عارضه بر اثر سزاین انتخابی و مناسبتی، با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.
ویدئو | هشدار به خانواده‌هایی که اصرار دارند فرزندشان در تاریخ لاکچری ۹۹/۹/۹ به دنیا بیاید
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / کرونا در ایران / زنان - زایمان / زنان - سزارین
ویدئو | هشدار به خانواده‌هایی که اصرار دارند فرزندشان در تاریخ لاکچری ۹۹/۹/۹ به دنیا بیاید
رئیس اداره سلامت زنان وزارت بهداشت می‌گوید: سزاین انتخابی در تاریخ ۹۹/۹/۹ با توجه به قرار داشتن در پاندمی کرونا و احتمال ابتلای مادر باردار، می‌تواند جان مادر و نوزاد را به خطر بیندازد.
ورود وزارت بهداشت به زایمان‌های تقویمی و مناسبتی
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / زایمان / سزارین
ورود وزارت بهداشت به زایمان‌های تقویمی و مناسبتی
مهر نوشت: رئیس اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، در مورد خطرات دست بردن در زمان زایمان های سزارین، نکاتی را توضیح داد.
رقابتی عجیب به قیمت جان نوزاد؛ ۹۹/۹/۹ تولدی شوم یا لاکچری؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / زایمان / تولد نوزاد
رقابتی عجیب به قیمت جان نوزاد؛ ۹۹/۹/۹ تولدی شوم یا لاکچری؟
یک کارشناس ارشد مامایی گفت: میزان مرگ مادری در اثر سزارین ۲ الی ۳ برابر نسبت به زایمان طبیعی است و خطر مرگ نوزادان متولد شده با سزارین ۴ برابر نوزادان حاصل زایمان طبیعی است. متخصصان معتقدند مشکلات تنفسی در زایمان طبیعی کمتر است. از طرفی مواد بی هوشی یا بی حسی به کار رفته در سزارین باعث کم شدن ذخیره اکسیژن تنفسی نوزاد شده که گاهی نیازمند بستری و دریافت دارو برای مقابله با این مشکل می‌کند.
کاریکاتور/ رشوه ویژه برای سزارین ۹۹/۹/۹!
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
کاریکاتور/ رشوه ویژه برای سزارین ۹۹/۹/۹!
تلاش عجیب برخی والدین برای انجام سزارین نامتعارف در تاریخ ۹۹/۹/۹ که به قیمت به خطر افتادن سلامتی نوزادان تمام می‌شود، سوژه انتشار کارتونی از مهدی عزیزی در خبرآنلاین شد.
عدم وجود نظارت جدی بر سزارین و سقط جنین در بخش خصوصی!
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / ازدواج / فرزندآوری / کاهش جمعیت / وزارت بهداشت
عدم وجود نظارت جدی بر سزارین و سقط جنین در بخش خصوصی!
رئیس مرکز تحقیقات سیاست گذاری اقتصاد سلامت گفت: عقیم سازی، سزارین و سقط جنین در بخشهای دولتی تابع قوانینی است که معمولا رعایت می شوند، اما در بخش خصوصی متأسفانه همین قوانین نه به درستی اجرا می شوند و نه مورد نظارت و مواخذه کامل و جدی قرار می گیرند!
سزارین‌های زوری در ۹۹/۹/۹؛ تولدی شوم یا لاکچری؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سزارین / اخبار حوادث
سزارین‌های زوری در ۹۹/۹/۹؛ تولدی شوم یا لاکچری؟
با به تاخیر انداختن زایمان، ممکن است جفت پیر شود و جنین با کمبود اکسیژن مواجه شود. یا ممکن است عقب‌انداختن زایمان در مادرانی که قبلا سزارین داشته‌اند، پارگی رحم را به دنبال داشته باشد. کم‌وزنی، نارس بودن ریه‌ها و مشکلات تنفسی برخی از عوارض زایمان‌های زود یا با تاخیر است که هم به نوزاد و هم به روح و روان خانواده‌ها آسیب می‌زند.
سزارین‌های زوری در 99.9.9 / هشدار درباره زایمان‌های تقویمی؛ زایمان زودرس چه عوارضی دارد؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / زایمان / وزارت بهداشت / سزارین
سزارین‌های زوری در 99.9.9 / هشدار درباره زایمان‌های تقویمی؛ زایمان زودرس چه عوارضی دارد؟
خراسان نوشت: یک‌ماه قبل، تولد 11 سالگی‌اش را جشن گرفتند. «علیرضا» و «مهسا» کنار «آبان» نشستند تا کیک تولد دخترشان را فوت کنند. یک، دو، سه ... . 11 شمع روی کیک فوت شد و «آبان» لبخند زد اما «علیرضا» و «مهسا» دوباره گریه کردند، مثل همه 10 سال گذشته... .
رصد سزارین های تقویمی/هشدار به بیمارستان ها و پزشکان
۱۳۹۹/۰۹/۰۴ / سزارین / قاسم جان بابایی / زایمان
رصد سزارین های تقویمی/هشدار به بیمارستان ها و پزشکان
معاون درمان وزارت بهداشت، نسبت به انجام زایمان های تقویمی در بیمارستان ها هشدار داد.
دلایل مسیح مهاجری برای کاندیدا نشدن نظامیان: چون خوب هستید/پشت پرده سفر احتمالی نتانیاهو به عربستان/مجلس چگونه به رفع تحریم‌ها کمک کند؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
دلایل مسیح مهاجری برای کاندیدا نشدن نظامیان: چون خوب هستید/پشت پرده سفر احتمالی نتانیاهو به عربستان/مجلس چگونه به رفع تحریم‌ها کمک کند؟
توطئه در ریاض، «بلینکن» جانشین پمپئو می‌شود، دخل و خرج ۱۴۰۰، نقش جدید ایران در اوپک، پاسکاری تنظیم بازار در شرایط بحران، انگیزه ائتلاف تل‌آویو و ریاض، واکسن کرونا کی به ایرانی‌ها می‌رسد، بازداشت ۱۲ نفر از کارکنان قوه قضائیه به اتهام گرفتن رشوه، آرامکو زیرضرب «قدس ۲» و سزارین‌های زوری در ۹۹.۹.۹ از مواردی است که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است.
هشدار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها و پزشکان درباره تولدهای ۹۹/۹/۹
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / نوزاد / خانواده / زنان - سزارین
هشدار وزارت بهداشت به بیمارستان‌ها و پزشکان درباره تولدهای ۹۹/۹/۹
معاون درمان وزارت بهداشت در ابلاغی به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور درخصوص افزایش انجام تولدهای تقویمی به روش سزارین طی چند سال گذشته هشدار داد.
هشدار وزارت بهداشت نسبت به افزایش زایمان در تاریخ‌‌های لاکچری
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / بهداشت و درمان / وزارت بهداشت
هشدار وزارت بهداشت نسبت به افزایش زایمان در تاریخ‌‌های لاکچری
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی به معاونین درمان دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور با اشاره به افزایش انجام تولدهای تقویمی به‌روش سزارین طی چند سال گذشته این موضوع را خلاف برنامه‌‌ها و سیاست‌‌های اجرایی وزارت بهداشت دانست.
کودکان سزارینی بیشتر به عفونت مبتلا می‌شوند
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / سلامت / نوزاد / زایمان
کودکان سزارینی بیشتر به عفونت مبتلا می‌شوند
تهران- ایرنا- نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد کودکانی که از طریق عمل جراحی سزارین به دنیا می‌آیند، در سال‌های اول زندگی بیشتر به دلیل ابتلا به عفونت در بیمارستان بستری می‌شوند.
فوت پرستار شیرازی و فرزند ۷ ماهه‌اش بر اثر کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
فوت پرستار شیرازی و فرزند ۷ ماهه‌اش بر اثر کرونا
مریم رحیمی، ۲۷ ساله و ۷ ماهه باردار بوده است. نوزادش پس از مرگش با سزارین متولد می‌شود، اما متاسفانه بعد از چند ساعت فوت می‌کند.
(تصویر) تولد نوزاد شش کیلویی در اردکان
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
(تصویر) تولد نوزاد شش کیلویی در اردکان
نهمین فرزند این مادر ۳۳ ساله به دلیل بزرگی سر به صورت سزارین به دنیا آمده است، گفت: این در حالی است که هشت زایمان قبلی این مادر به صورت طبیعی بوده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •