جمعه, ۱۶ آبان, ۱۳۹۹ / 6 November, 2020
مددکاری اجتماعی
برگزاری سلسله‌ نشست‌های «آسیب‌های اعتیاد»
۴۱ ساعت قبل / باشگاه دانشجویان ایسنا / انجمن علمی مددکاری اجتماعی دانشگاه یزد / انجمن علمی مددکاری اجتماعی دانشگاه خوارزمی / اعتیاد / پیشگیری از اعتیاد
برگزاری سلسله‌ نشست‌های «آسیب‌های اعتیاد»
انجمن علمی دانشجویی مددکاری اجتماعی دانشگاه یزد، سلسله کارگاه‌های آموزشی با محوریت پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی اعتیاد را به صورت مجازی برگزار می‌کند.
لزوم استقرار مددکاران اجتماعی در پاسگاه ها/کاهش پرونده های قضائی
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سید حسن موسوی چلک / انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران / ناجا
لزوم استقرار مددکاران اجتماعی در پاسگاه ها/کاهش پرونده های قضائی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران، بر لزوم استقرار مددکاران اجتماعی در پاسگاه ها اشاره کرد و گفت: مددکاران نقش مهمی در ایجاد سازش و کاهش پرونده‌های قضائی دارند.
۶ هزار مددکار به دو و نیم میلیون مددجوی کمیته امداد خدمت می‌دهند
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / مستمری مددجویان / کمیته امداد امام خمینی / مددکاری اجتماعی
۶ هزار مددکار به دو و نیم میلیون مددجوی کمیته امداد خدمت می‌دهند
 تهران - ایرنا - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: بر اساس آخرین اطلاعات به روز شده، ۶ هزار مددکار و مشاور متعهد و متخصص، مشغول خدمت و مددرسانی به ۲ میلیون و ۵۷۳ خانوار تحت پوشش این نهاد هستند.
«مومو» را با کودکان خود آشنا کنید
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / اختصاصی ایرنا / مددکاری اجتماعی / فضای مجازی / سازمان بهزیستی کشور / مومو و چالش حضور کودکان در فضای مجازی
«مومو» را با کودکان خود آشنا کنید
تهران - ایرنا - قدیم‌ترها والدین که می‌خواستند کودکان خود را بترسانند از «لولو خورخوره» برای آنها می‌گفتند اما آنها هرگز فکر نمی‌کردند سالها بعد واقعا این موجود موهوم از طریق فضای مجازی به سراغ کودکان بیاید آنچنان که به تازگی باعث مرگ یک کودک ۱۱ ساله نیز شده است.
نابرابری‌های اجتماعی، فقر و محرومیت علل اصلی اوباشی گری
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اختصاصی ایرنا / مددکاری اجتماعی / جامعه شناسی
نابرابری‌های اجتماعی، فقر و محرومیت علل اصلی اوباشی گری
تهران-ایرنا- "ستار پروین"، جامعه شناس و دانشیار دانشگاه علامه طباطبایی درباره علل اصلی اوباشی گری می‌گوید: این نوع رفتارها تنها معلول یک علت خاص نیستند و عوامل مختلفی نظیر نابرابری‌های اجتماعی، فقر و محرومیت در شکل گیری رفتارهای خشن جوانان نقشی موثر دارند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
همکار منطقه 9 عملیات انتقال گاز به عنوان مددکار اجتماعی نمونه سال 98 انتخاب شد
مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از کسب رتبه برتر همکار منطقه در حوزه مددکاری اجتماعی و روابط صنعتی خبر داد.مقدم بیگلریان با اعلام این خبر اظهار نمود: بر اساس ارزیابی های مبتنی بر شاخصه های حرفه ای بعمل آمده در حوزه، مددکاری اجتماعی و روابط صنعتی، محمد اسلامی مسوول مددکاری اجتماعی و روابط صتعنی منطقه 9 در زمینه اقدامات و فعالیت های مددکاری حائز رتبه برتر و به عنوان مددکار اجتماعی نمونه سال 98 انتخاب گردید.وی خدمت پسندیده و نیکو در این حوزه را یک وظیفه انسانی دانست و بیان  نمود: اهمیت این جایگاه در حفظ شان و منزلت انسانی مددکاران ارجمند و ارائه خدمات در خور و شان آنان می باشد.مدیر منطقه با تبریک و ابراز خرسندی از انتخاب همکار منطقه به عنوان مددکار نمونه سال 98، خاطرنشان کرد: این انتخاب بیانگر کارآمدی …
۱۳۹۹/۰۷/۲۶
راهی برای بازگشت بازماندگان از تحصیل به مدرسه
[شهروند] صدوچهل‌وهفت‌هزار کودک در ‌سال تحصیلی 99-98 از تحصیل بازماندند. آماری که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آن گفته بود. محمد شریعتمداری از همکاری وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان ثبت‌احوال، موسسات خیریه، کلینیک‌های مددکاری اجتماعی و نیروهای مردمی در طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی خبر داده بود. گرفتن آمار کودکان بازمانده از تحصیل تنها به‌ سال تحصیلی 99-98 یا ‌سال تحصیلی جدید برنمی‌گردد. سال تحصیلی 98-97 بود که احمدرضا پرنده، مدیرکل آسیب‌‌های اجتماعی وزارت تعاون گفته بود: «فهرست این کودکان را  از وزارت آموزش‌وپرورش گرفته و اطلاعات والدین این کودکان در پایگاه رفاه ایرانیان …
فرار با خواستگار خیالی! / او با موجودات خیالی سخن می‌گوید
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اختلافات خانوادگی / اختلال روانی
فرار با خواستگار خیالی! / او با موجودات خیالی سخن می‌گوید
خراسان نوشت:دختر ۲۸ ساله‌ با چهره‌ای آشفته و مضطرب وارد اتاق مددکاری اجتماعی کلانتری شفای مشهد شد تا از رفتارهای پدرش برای جلوگیری از ازدواج با پسر مورد علاقه اش شکایت کند.
فرار با خواستگار خیالی!
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / اخبار حوادث / خواستگار خیالی
فرار با خواستگار خیالی!
دختر ۲۸ ساله‌ با چهره‌ای آشفته و مضطرب وارد اتاق مددکاری اجتماعی کلانتری شفای مشهد شد تا از رفتارهای پدرش برای جلوگیری از ازدواج با پسر مورد علاقه اش شکایت کند.
پلیس مانع خودکشی خانم میانسال در تبریز شد
۱۳۹۹/۰۷/۱۸ / استانی-اجتماعی / خودکشی / آذربایجان شرقی / شهر تبریز / پلیس آگاهی / مددکاری اجتماعی
پلیس مانع خودکشی خانم میانسال در تبریز شد
فرمانده انتظامی شهرستان تبریز گفت: پلیس مانع خودکشی خانم میانسال در تبریز شد.
اقدام به هنگام خیریه‌ها، مانع از ایجاد بزه و جرم اولی‌ها در جامعه می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۱۷ / مستمری مددجویان / سرقت / مددکاری اجتماعی
اقدام به هنگام خیریه‌ها، مانع از ایجاد بزه و جرم اولی‌ها در جامعه می‌شود
تهران - ایرنا - مدیر ارتباطات و توسعه بنیاد نیکوکاران شریف گفت: شیوع ویروس کرونا بسیاری از کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده و وضعیت خانواده‌های کم‌برخوردار بدتر شده و اگر سازمان‌های مردم نهاد ورود نکنند، بدون شک به ایجاد بسترهای بزه و پیدایش جرم اولی‌ها در جامعه دامن زده خواهد شد. 
مردم از تصمیم ضد کرونایی دولت تبعیت کنند
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / ویروس کرونا / آسیب ها / بهداشت و سلامت / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مردم از تصمیم ضد کرونایی دولت تبعیت کنند
تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت: شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا باید تابع تصمیمات دولت و ضوابط و محدودیت‌های پیشگیرانه را رعایت کنند.
مددکاران کاهش جمعیت کیفری را دنبال کنند
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / استانی-اجتماعی / مددکاری اجتماعی / کاهش جمعیت کیفری
مددکاران کاهش جمعیت کیفری را دنبال کنند
مدیرکل زندان های گیلان، به حضور پررنگ مددکاران با مسئولیت پذیری هرچه بیشتر در جمع مددجویان تاکید و بیان کرد: مددکاران می بایست تمام توان خود را برای کاهش جمعیت کیفری به کار برند.
همکاری با مراجع قضایی و انتظامی برای کاهش وضعیت خطرپذیری دانش آموزان
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / _دانش آموز / مدرسه / بازگشایی مدارس در شرایط کرونا / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / آموزش و پرورش / طرح نماد
همکاری با مراجع قضایی و انتظامی برای کاهش وضعیت خطرپذیری دانش آموزان
معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، بخشی از دستورالعمل اجرایی طرح ملی «نماد» در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را تحت عنوان مددکاری اجتماعی، اورژانس(فوریت های روانی – اجتماعی )، پیگیری و مراقبت را منتشر و تشریح کرد.
شرط افزایش موفقیت مددکاران اجتماعی در کلانتری‌ها
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سازمان بهزیستی / کلانتری / مددکاری اجتماعی / انجمن مددکاران اجتماعی ایران / کودک آزاری / ساماندهی معتادان متجاهر / قوه قضاییه
شرط افزایش موفقیت مددکاران اجتماعی در کلانتری‌ها
تهران- ایرناپلاس- مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های در کاهش پرونده‌های قضایی موثرند اما کارشناسان معتقدند برای بالابردن کیفیت فعالیت این مراکز آنها نیازمند اختیارات بیشتری هستند.
برگزاری مجالس عزاداری در محرم نماد همبستگی جامعه است
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / ماه محرم / هیأت عزاداری / مناسک دینی / کرونا و آیین های محرم
برگزاری مجالس عزاداری در محرم نماد همبستگی جامعه است
تهران- ایرنا- رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایرنا گفت: برگزاری مناسک و مراسم محرم به طور حتم نماد همبستگی جامعه است و تامین نیاز محرومان بهترین شیوه کمک به آن‌ها در این ایام است.  
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
سرنوشت تلخ عروس ۱۳ ساله
زن ۲۱ ساله‌ای که برای چاره جویی درخصوص زندگی‌اش به دایره مشاوره و مددکاری اجتماعی مراجعه کرده بود، گفت: دیگر تحمل این زندگی نفرت انگیز را ندارم. همسرم خیلی راحت دزدی می کند و لقمه حرام سر سفره من و فرزندم می گذارد اما حالا که از خانواده من سرقت کرده است، خانواده اش مرا تهدید به طلاق می کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
میز خبر
حکم عزل رئیس و معاون بهزیستی شاهین‌شهر صادر شد [شهروند] معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از برخورد قاطعانه با مسئولان نگهداری کودکان کار و خیابان در زیرزمین اداره بهزیستی شاهین‌شهر خبر داد. حبیب‌الله مسعودی‌فرید با اشاره به اینکه بر این اساس حکم عزل رئیس و معاون بهزیستی این شهرستان صادر شد و تخلف اداری آنان پیگیری می‌شود، گفت: «ماجرای نگهداری کودکان کار و خیابان طی جلسه‌ای بررسی و مشخص شد دو اشکال عمده در بروز آن وجود داشت، اول آنکه این کودکان در طرح ضربتی فرماندهی شاهین‌شهر شناسایی شده بودند که بهزیستی با طرح‌های ضربتی موافق نیست.» او با تأکید بر این مسأله که اشکال دوم این بوده که این طرح ضربتی روز پنجشنبه شروع شده که معمولا پنجشنبه‌ها …
پیچیدگی تغییر رفتار در رابطه با ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پیچیدگی تغییر رفتار در رابطه با ویروس کرونا
مترجم: زینب نصیری- مدیرکل سلامت شهرداری تهران کرونا تأثیرات شگرفی بر رفتارهای اجتماعی کنونی و موضوعات مرتبط با سلامت شهروندی داشته است تا جایی که حتی باعث شده مدیران، اساتید دانشگاهی و متخصصان درباره چگونگی شهرسازی در آینده تحقیق کنند؛ در یک‌کلام می‌توان گفت که این ویروس و بیماری کووید-19برنامه‌ریزی‌ها را تغییر داده و همه‌‌چیز تحت‌تأثیرش قرار گرفته‌اند. جِف دریسکل، استاد مددکاری اجتماعی در دانشگاه ایالتی سِیلم، ماساچوست در همین ارتباط و بیشتر با محوریت سلامتی شهروندی مقاله‌ای حاصل از یک‌پژوهش …
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
گسترش ارائه خدمات روان‌شناسی محک تا سخت‌ترین مراحل
اواسط سال گذشته مدیرعامل موسسه خیریه محک خبر از راه‌اندازی کلینیک سوگ با هدف ارائه خدمات روان‌شناسی و مددکاری به خانواده‌هایی داد که متاسفانه فرزند خود را بر اثر ابتلا به سرطان از دست داده‌اند. مریم محمدعلی درخصوص ضرورت راه‌اندازی کلینیک سوگ و گسترش خدمات حمایتی محک گفت: فوت کودک مبتلا به سرطان یکی از واقعیت‌هایی است که متاسفانه گاهی در مسیر درمان کودکان مبتلا به سرطان با آن روبه‌رو می‌شویم و پس از این فقدان برخی از خانواده‌ها دچار مسائل روانی می‌شوند و نیازمند خدمات روان‌شناختی هستند. براساس یافته‌های علم روان‌شناسی مراحل سوگ طی 4 تا 6 ماه طی خواهد شد و به‌طور طبیعی پس از این زمان انتظار می‌رود افراد به مرحله باور و پذیرش برسند. مددکاران اجتماعی محک پس از گذشت 5 ماه از فوت کودک با خانواده وی …
بیکاری، تورم و فقر بر رعایت اصول بهداشتی ویروس کرونا اثرگذار است
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / ویروس کرونا در ایران
بیکاری، تورم و فقر بر رعایت اصول بهداشتی ویروس کرونا اثرگذار است
رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت: برخی مراکز تجاری و اقتصادی قبل از ورود شهروندان اقدام به توزیع ماسک، الکل و دستکش رایگان می‌کنند، اجرای این گونه طرح‌ها در هر یک از اماکن عمومی ضروری است چرا که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تقویت می‌کند.
اهدای رایگان ماسک میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش می دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / ویروس کرونا / انجمن جامعه شناسی ایران / بهداشت و سلامت
اهدای رایگان ماسک میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی را افزایش می دهد
تهران- ایرنا- رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت: برخی مراکز تجاری و اقتصادی قبل از ورود شهروندان اقدام به توزیع ماسک، الکل و دستکش رایگان می‌کنند، اجرای این گونه طرح‌ها در هر یک از اماکن عمومی ضروری است چرا که رعایت پروتکل‌های بهداشتی را تقویت می‌کند.
پیشنهادی برای ایفای «مسئولیت اجتماعی» در دوران کرونا و ایام محرم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مسئولیت اجتماعی در برابر کرونا / مددکاری اجتماعی / موسوی چلک / محرم / نذر سلامت
پیشنهادی برای ایفای «مسئولیت اجتماعی» در دوران کرونا و ایام محرم
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر اهمیت ایفای مسئولیت…
ضرورت تقویت مددکاری اجتماعی در آموزش و پرورش استثنایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
ضرورت تقویت مددکاری اجتماعی در آموزش و پرورش استثنایی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از امضای تفاهم نامه این انجمن با سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور برای گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی این دو نهاد خبر داد.
آغاز دور جدید مجمع جهانی مددکاری اجتماعی
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
آغاز دور جدید مجمع جهانی مددکاری اجتماعی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از آغاز دور جدید مجمع جهانی مدکاری اجتماعی خبر داد و گفت: بحران‌ها و مسائل جهانی موجب شدند تا برنامه ۱۰ ساله آتی این مجمع به موضوع «همبستگی اجتماعی» اختصاص یابد.
ضرورت تشکیل وزارت امور اجتماعی در کشور/اجرای قانون جامع رفاه نیازمند وزارتخانه مستقل است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / سید حسن موسوی چلک / انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران / وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
ضرورت تشکیل وزارت امور اجتماعی در کشور/اجرای قانون جامع رفاه نیازمند وزارتخانه مستقل است
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به ضرورت تشکیل وزارت امور اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: وزارت امور اجتماعی با هدف حذف ساختارهای موازی ایجاد شود.
تسهیل دسترسی به خدمات بهزیستی با مراکز مثبت زندگی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / مددکاری اجتماعی / مراکز مثبت زندگی / سازمان بهزیستی کشور
تسهیل دسترسی به خدمات بهزیستی با مراکز مثبت زندگی
تهران - ایرنا - مدیر عامل کانون کلینیک‌های مددکاری گفت: یکی از وظایف تاسیس مراکز مثبت زندگی پایان دادن به سردرگمی مراجعان از جمله افراد دارای معلولیت است و مطمئنا دسترسی گروه‌های هدف را به خدمات سازمان بهزیستی تسهیل خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
بانک‌ پاسارگاد از بیماران اوتیسم حمایت می‌کند
خدمات دیگری که از طریق سامانه رجیستری به افراد دارای اوتیسم ارائه می‌شود، خدمات آموزشی و توانبخشی است. البته ارائه خدمات با شرایط ویژه به خانواده‌هایی صورت می‌گیرد که عضو رسمی انجمن باشند و قبلا خانواده به صورت کامل از منظر مددکاری اجتماعی مورد ارزیابی قرار گرفته‌شده‌باشد تا بتوان خدمات مشخصی را به آنها ارائه داد.
قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، فرصت پاسخگویی را فراهم می‌سازد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان / مددکاری اجتماعی / حقوق کودک / سازمان بهزیستی کشور / قانون حمایت از اطفال و نوجوانان
قانون حمایت از اطفال و نوجوانان، فرصت پاسخگویی را فراهم می‌سازد
تهران - ایرنا - رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به ابلاغ قانون حمایت از اطفال و نوجوانان از سوی رییس جمهوری گفت: این لایحه، فرصت پاسخگویی در عرصه سیاستگذاری و اجرای سیاست‌ها برای حمایت کامل‌تر از کودکان را چه داخل و چه خارج کشور فراهم می‌سازد.
گام بلند قانون برای حمایت از کودکان و نوجوانان
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / قانون حمایت از کودکان و نوجوانان / مددکاری اجتماعی / قوه قضاییه / آسیب‌های اجتماعی / کودک‌آزاری
گام بلند قانون برای حمایت از کودکان و نوجوانان
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران قانون حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را قانونی مترقیانه دانست و خواستار اجرای سریع و صحیح آن شد.
نجات دختر جوان از فرجامی تلخ!
۱۳۹۹/۰۳/۱۷
نجات دختر جوان از فرجامی تلخ!
خراسان نوشت:دختر 15 ساله ای که به پیشنهاد مادرش وارد دایره مددکاری اجتماعی کلانتری شده بود ؛ درباره سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.
فرزندکشی نتیجه فقر فرهنگی است
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / کودک آزاری / فقر / آسیب ها
فرزندکشی نتیجه فقر فرهنگی است
تهران- ایرنا- رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران معتقد است، فشار روانی و اجتماعی ناشی از فقر فرهنگی از مهمترین دلایل بروز برخی آسیب‌های اجتماعی نظیر فرزندکشی به شمار می‌رود.
راه اندازی مراکز مثبت زندگی در البرز
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / استانی-اجتماعی / سازمان بهزیستی / البرز
راه اندازی مراکز مثبت زندگی در البرز
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: با راه اندازی هر مرکز مثبت زندگی، حداقل پنج فرصت شغلی جدید در جامعه ایجاد می‌شود و جوانان تحصیلکرده در رشته‌های مددکاری اجتماعی و رشته‌های مرتبط درج شده در دستورالعمل که جویای کار هستند می‌توانند از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را ببرند.
تشکیل پرونده مددکاری اجتماعی الکترونیکی برای مستمری بگیران بهزیستی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / وحید قبادی دانا / ریاست سازمان بهزیستی کشور / مراکز بهزیستی / سازمان بهزیستی کشور
تشکیل پرونده مددکاری اجتماعی الکترونیکی برای مستمری بگیران بهزیستی
تهران - ایرنا - رئیس سازمان بهزیستی کشور با تشریح خدمات بهزیستی موسوم به «مثبت زندگی» گفت: محور فعالیت این مراکز، خانواده‌ها هستند و پرونده‌های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت الکترونیکی برای تمام مددجویان مستمری بگیر سازمان بهزیستی در این مراکز شکل خواهد گرفت.
راه حل مشکل معتادین متجاهر مقابله با فساد سیستمی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران / معتاد / معتاد متجاهر
راه حل مشکل معتادین متجاهر مقابله با فساد سیستمی است
عضو هیات مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران، گفت: راه حل مشکل معتادین متجاهر مقابله با فساد سیستمی است.
توزیع ۳ هزار ماسک، اهدایی انجمن جهانی مدارس مددکاری اجتماعی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / انجمن مددکاری اجتماعی / موسوی چلک / ماسک / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
توزیع ۳ هزار ماسک، اهدایی انجمن جهانی مدارس مددکاری اجتماعی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از توزیع ۳ هزار ماسک اهدایی انجمن جهانی مدارس مددکاری اجتماعی  بین مددکاران اجتماعی ایران خبر داد.
رایگان بودن درمان بیماران مبتلا به کرونا/ شکایات مردمی از برخی بیمارستان های خصوصی
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
رایگان بودن درمان بیماران مبتلا به کرونا/ شکایات مردمی از برخی بیمارستان های خصوصی
مدیرکل بازرسی،ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با بیان اینکه:« با توجه به آخرین بخشنامه وزیر بهداشت درباره رایگان شدن درمان بیماران کرونایی ، براساس گزارشات مردمی و بازرسی های انجام شده، برخی بیمارستان ها دریافت هایی از مردم داشتند که مقرر شد از ظرفیت های خاص بیمه و مددکاری اجتماعی استفاده شود تا مردم پرداختی نداشته باشند. » گفت:«در حوزه بیمارستانی شکایاتی از بیش دریافتی برخی بیمارستان ها بخصوص بیمارستان های خصوصی داشتیم که در حال کنترل آن هستیم.»
اثری که کرونا بر روابط اجتماعی ما گذاشت
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ویروس کرونا / بیکاری / خانواده / سلامت خانواده
اثری که کرونا بر روابط اجتماعی ما گذاشت
ایرنا نوشت: رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت:‌ تقویت روابط و همبستگی خانوادگی و شناخت و صمیمت اعضای خانواده از یکدیگر را از مهمترین آثار و نتایج اجتماعی شیوع کرونا در جهان بیاد دانست.
تقویت روابط خانوادگی مهمترین تاثیر اجتماعی کرونا است
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / ویروس کرونا / بیکاری / آسیب ها
تقویت روابط خانوادگی مهمترین تاثیر اجتماعی کرونا است
تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران گفت:‌ تقویت روابط و همبستگی خانوادگی و شناخت و صمیمت اعضای خانواده از یکدیگر را از مهمترین آثار و نتایج اجتماعی شیوع کرونا در جهان بیاد دانست.
برقراری ۸۳ هزار و ۵۰۰ تماس با ایثارگران در ایام شیوع ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / ویروس کرونا / مشاوره / بنیاد شهید و امور ایثارگران
برقراری ۸۳ هزار و ۵۰۰ تماس با ایثارگران در ایام شیوع ویروس کرونا
تهران- ایرنا- مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران از برقراری ۸۳ هزار و ۵۰۰ تماس با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و پیگیری مسائل و مشکلات آنها در ایام شیوع ویروس کرونا خبر داد.
تقدیر از اقدامات مددکاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / سید حسن موسوی چلک- / رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا
تقدیر از اقدامات مددکاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با کرونا
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از تقدیر رئیس فدراسیون جهانی مددکاری اجتماعی از اقدامات مددکاران اجتماعی ایران در حوزه مقابله با کرونا خبر داد.
حمایت فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی از لغو تحریم دارویی ایران
۱۳۹۹/۰۱/۳۱ / سلامت / تحریم های دارویی آمریکا / مددکاری اجتماعی / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا
حمایت فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی از لغو تحریم دارویی ایران
تهران - ایرنا - رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: «سیلوانا مارتینز» رییس، «روری ترویل» دبیرکل دائمی و «رز هندرسون» رییس منطقه آسیا و اقیانوسیه فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی با انتشار پیام مشترکی در سایت این فدراسیون از لغو تحریم‌های دارویی علیه ایران حمایت کردند.
بازماندگان جانباخته بدلیل کووید ۱۹ را فراموش نکنیم
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
بازماندگان جانباخته بدلیل کووید ۱۹ را فراموش نکنیم
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران بر لزوم حمایت اجتماعی از خانواده‌ها و بازماندگان فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ تاکید کرد.
سبک و سیاق زیستی‌مان
مانند گذشته نخواهد بود
۱۳۹۹/۰۱/۲۲
سبک و سیاق زیستی‌مان مانند گذشته نخواهد بود
    [نیره خادمی] دهه شصتی‌ها خوب به خاطر دارند، زمانی که صدای آژیر اعلام وضع قرمز در زمان جنگ پخش و خانه‌هایشان تاریک می‌شد، اهالی یک یا چند خانواده در پناهگاه زیر نور کمرنگ گردسوزهای نفتی دور هم چند ساعتی را با پانتومیم، بازی آینه، مجسمه شو، اسم-فامیل و بازی‌های از این دست به تفریح و خنده می‌گذراندند. حالا یک گروه از کارشناسان انجمن مددکاری اجتماعی ایران این بازی‌ها را در کتابچه بازی‌های بحران جمع‌آوری کرده‌اند تا کودکان به همراه والدین این روزهای بحرانی و کرونایی را راحت‌تر در خانه بگذرانند. گیتی خامنه، مجری روزهای بعد از انقلاب و سال‌های جنگ هم از چند روز پیش آموزش این بازی‌ها را در اینستاگرام آغاز کرده است. او به «شهروند» …
یا خانه یا سردخانه!
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / سفر / در خانه بمانیم / استانی-اجتماعی / طرح فاصله‌گذاری اجتماعی / راهور ناجا / انجمن مددکاری اجتماعی ایران- / دکتر زالی / کرونا / کروناویروس
یا خانه یا سردخانه!
شاید کمی عجیب باشد، شاید هم زیاد بی رحمانه؛ اما این انتخابی است که این روزها برای همه آدمها روی میز تصمیم گیری در دسترس گذاشته شده. اینکه بماند و زندگی کند یا برود و تعدادی را هم با خود گرفتار کند...
راه شکست زنجیره کرونا در کشور خودمان هستیم
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / کروناویروس / در خانه بمانیم / انجمن مددکاری اجتماعی
راه شکست زنجیره کرونا در کشور خودمان هستیم
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با بیان اینکه رعایت مسئولیت اجتماعی از سوی مردم، راه شکست زنجیره شیوع کرونا در کشور است، گفت: مردم باید بپذیرند این بار مرگ فقط برای همسایه نیست.
لزوم بازنگری در عنوان فاصله گذاری اجتماعی/نیاز به همبستگی اجتماعی بیشتر داریم
۱۳۹۹/۰۱/۱۲ / فاصله گذاری اجتماعی / انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران / سید حسن موسوی چلک
لزوم بازنگری در عنوان فاصله گذاری اجتماعی/نیاز به همبستگی اجتماعی بیشتر داریم
رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران به لزوم بازنگری در عنوان فاصله گذاری اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیاز به همبستگی اجتماعی بیشتر داریم.
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران: سردرگمی در مدیریت بحران، استرس مردم را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۱/۰۲
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران: سردرگمی در مدیریت بحران، استرس مردم را افزایش می‌دهد
صدمات ناشی از زیستن توام با ناامنی خطری است که پس از گذر از بحران کرونا، در کمین بهداشت روانی افراد جامعه نشسته است. اضطراب، ترس، وسواس، انزوا، بی‌ثباتی و ناامیدی، میراث تلخی از این ایام خواهد بود؛ اگر نتوانیم به‌درستی این چالش را مدیریت کنیم. در همین خصوص، سیدحسن موسوی‌چلک رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در گفتگو با دیدارنیوز درباره آسیب‌های روانی ناشی از اپیدمی کرونا گفت: سردرگمی در حوزه مدیریت بحران، استرس مردم را افزایش می‌دهد. متاسفانه ما از بحران‌های پشت سر گذاشته درس نمی‌گیرم. دوگانگی و چندگانگی در اتخاذ تصمیم، مردم را نگران کرده است. همچنان که در یک ماه اخیر هزینه‌های بهداشتی خانواده‌ها افزایش یافته است و هیچ‌گونه حمایت اقتصادی متعاقباً ندارند، در نتیجه مردم احساس بی‌پناهی می‌کنند و …
نوروز؛ بهانه‌ای برای مهربانی اجتماعی
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / نوروز99
نوروز؛ بهانه‌ای برای مهربانی اجتماعی
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران نوروز را بهانه‌ای برای ترویج مهربانی اجتماعی دانست.
مددکاران اجتماعی کجای مدیریت بحران کرونا ایستاده‌اند؟
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مددکاران اجتماعی کجای مدیریت بحران کرونا ایستاده‌اند؟
تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران معتقد است، مدیریت بحران کرونا به عنوان یک مساله اجتماعی نیازمند شناسایی علل و معلول‌ها و به همت مددکاران و آسیب‌شناسان اجتماعی است.
راه‌اندازی پویش «#خوشخبرهستم» برای کاهش فشار روانی مسائل مختلف
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / کروناویروس / موسوی چلک
راه‌اندازی پویش «#خوشخبرهستم» برای کاهش فشار روانی مسائل مختلف
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران از راه‌اندازی پویش جهانی «#خوشخبرهستم» برای کاهش فشار روانی ناشی از مسائل مختلف جهانی از جمله بیماری کرونا خبر داد.
اضطراب کرونا در زنان بیشتر از مردان
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
اضطراب کرونا در زنان بیشتر از مردان
سیدحسن موسوی‌چلک، رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن مرور نتایج پژوهشی اجتماعی درخصوص پیامدهای بیماری کرونا با میزان بالاتر اضطراب بین زنان، گفت: شدت علائم اضطراب افرادی که محل زندگی آنها با شیوع بالای کرونا روبه‌رو بوده، به‌طور معناداری بیشتر است. موسوی‌چلک در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به نتایج پژوهشی اجتماعی درخصوص آثار و پیامدهای کرونا گفت: با شیوع این بیماری در ایران و جهان پژوهش‌های متعددی از سوی متخصصان مختلف، ازجمله مددکاران اجتماعی ایران انجام شده است. یکی از این پژوهش‌ها توسط دکتر مغنی‌باشی، عضو هیات‌مدیره انجمن مددکاران اجتماعی ایران انجام شد که وضعیت سلامت اجتماعی افراد را مورد بررسی قرار داد. رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با بیان …
پیام تبریک معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸ / حضرت علی / درمان / مشکلات / معاون / وزارت بهداشت
پیام تبریک معاون درمان وزارت بهداشت به مناسبت روز ملی مددکاری اجتماعی
ایلنا: جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در پیامی روز ملی مددکاری اجتماعی را که مصادف با ولادت حضرت علی (ع) است را تبریک گفت.
«دیده بانی اجتماعی» شعار سال مددکاران/ کاهش آسیبها به کمک مددکاران اجتماعی
۱۳۹۸/۱۲/۱۷ / انجمن مددکاران اجتماعی ایران / سالمندی / خودکشی / قوه قضائیه / وزارت بهداشت / کمیته امداد / هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
«دیده بانی اجتماعی» شعار سال مددکاران/ کاهش آسیبها به کمک مددکاران اجتماعی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به شعار امسال روز جهانی مددکار که «مددکاری اجتماعی، دیده بانی اجتماعی» است، گفت: رصد موضوعات اجتماعی با کمک مددکاران در کاهش آسیب ها موثر است.
نقدی بر حضور کادر اداری در مدارس بدنبال تعطیلی‌های اخیر
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
نقدی بر حضور کادر اداری در مدارس بدنبال تعطیلی‌های اخیر
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با انتقاد از تصمیم  آموزش و پرورش شهر تهران مبنی بر حضور روزانه دو نفر از کادر اداری مدارس گفت: آنچه در شرایط بحران برای دانش آموزان مهم است، تعطیل نشدن آموزش و نه تعطیل نشدن مدرسه است.
پیشنهادی درباره نحوه اجرای طرح وزارت بهداشت برای بیماریابی کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
پیشنهادی درباره نحوه اجرای طرح وزارت بهداشت برای بیماریابی کرونا
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با اشاره به طرح وزارت بهداشت برای اعزام تیم‌های سیار به درب منازل و مقابله با کرونا پیشنهاد داد تا این گروه‌ها به جای مراجعه به منازل، در محلات مستقر شوند.
تناقض در صحبت‌های مسوولان درباره کرونا، باعث سردرگمی مردم می شود
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
تناقض در صحبت‌های مسوولان درباره کرونا، باعث سردرگمی مردم می شود
شفقنا- رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران با یادآوری تاثیرگذاری گروه‌های مرجع مثل خبرنگاران، سلبریتی‌ها، سیاستمداران و روحانیون در آگاهی بخشی به مردم، از آنها خواست به دولت در مهار بیماری کرونا کمک کنند. ایرنا نوشت: «مصطفی اقلیما» آگاهی‌بخشی و...
گروه‌های مرجع برای مهار کرونا به دولت کمک کنند
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / ویروس کرونا / دولت / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
گروه‌های مرجع برای مهار کرونا به دولت کمک کنند
تهران- ایرنا- رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران با یادآوری تاثیرگذاری گروه‌های مرجع مثل خبرنگاران، سلبریتی‌ها، سیاستمداران و روحانیون در آگاهی بخشی به مردم، از آنها خواست به دولت در مهار بیماری کرونا کمک کنند.
زندانیان نیازمند حمایت‌های ویژه پیشگیری از کرونا هستند
۱۳۹۸/۱۲/۱۱ / ویروس کرونا / مددکاری اجتماعی / سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
زندانیان نیازمند حمایت‌های ویژه پیشگیری از کرونا هستند
تهران - ایرنا - رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه زندانیان نیازمند حمایت‌های ویژه پیشگیری از کرونا هستند، افزود: عموم مردم و ادارات برای کارکنان خود تمهیداتی جهت پیشگیری از ویروس کرونا اتخاذ می‌کنند اما برخی اقشار مانند زندانیان، کارتن خواب‌ها و کودکان کار و خیابان نیازمند توجه ویژه‌ای هستند.
تاثیر منفی کرونا بر فعالیت برخی تشکل‌های مردم نهاد
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / ویروس کرونا / معتادان متجاهر / کودکان خیابانی / مددکاری اجتماعی / بی خانمانی / اعتیاد / سازمان بهزیستی کشور / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
تاثیر منفی کرونا بر فعالیت برخی تشکل‌های مردم نهاد
تهران - ایرنا - مددکار اجتماعی و عضو انجمن حمایت از حقوق کودکان از تعطیلی موقت فعالیت‌های میدانی برخی تشکل‌های مردم نهاد برای افراد بی‌خانمان، کارتن خواب‌ها، معتادان متجاهر و کودکان کار و خیابان به علت نبود وسایل پیشیگری از کرونا خبر داد.
مسئولیت اجتماعی؛ راهی برای جلوگیری از گسترش کروناویروس
۱۳۹۸/۱۲/۰۸ / کروناویروس / موسوی چلک
مسئولیت اجتماعی؛ راهی برای جلوگیری از گسترش کروناویروس
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تاکید بر اهمیت مسئولیت اجتماعی افراد در کنترل گسترش کروناویروس گفت: گاهی در فضاهای مجازی اطلاعات نادرست و غیرواقعی بیشتر از اطلاعات درست و رسمی بازنشر می‌شود. باید به سمتی حرکت کنیم که مردم با هشیاری و توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از شیوع بیشتر این پدیده همکاری کنند در غیر این صورت این ویروس می تواند تا مدت زیادی زندگی ما را تحت الشعاع قرار دهد.
راه‌انداری رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه علمی کاربردی بحران ساز خواهد بود
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / دانشگاه علامه طباطبایی / مددکاری اجتماعی / انجمن مددکاران اجتماعی ایران / وزارت علوم / دانشگاه علمی کاربردی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
راه‌انداری رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه علمی کاربردی بحران ساز خواهد بود
تهران - ایرنا - رییس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران با انتقاد از راه‌اندازی رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در سال های اخیر بدعت ایجاد رشته‌های مختلف در این دانشگاه گریبان این رشته را گرفته که بحران‌ساز خواهد بود.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / کودکان / بودجه ۹۹ / کودکان کار و خیابانی / موسوی چلک
حال ناخوش کودکان کار و خیابان در بودجه ۹۹
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران از کاهش حدود ١٧ درصدی بودجه حوزه کودکان در لایحه بودجه سال آینده خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۴
غفلت ناشیانه بودجه ۹۹ در حوزه آسیب‌های اجتماعی
رییس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با انتقاد از کاهش بودجه حدود ۱۰ درصدی حوزه آسیب‌های اجتماعی در سال آینده، نسبت به پیامد این تصمیمات هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۸
اطلاع‌رسانی مبهم در مورد سهمیه‌بندی طلاق باعث نگرانی مردم شد
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران اطلاع‌رسانی مبهم در مورد طرح «سهیمه‌بندی طلاق» را عاملی برای نگرانی مردم در این خصوص عنوان کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / کارتن خواب / آسیب دیده اجتماعی / برودت هوا
هشدار در خصوص آسیب‌دیدگی بی‌خانمان‌ها همزمان با برودت هوا در کشور
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با اشاره به آغاز برودت هوا در اغلب مناطق کشور و آغاز موج سرما نسبت به آسیب دیدگی افراد بی‌خانمان هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / سیستان و بلوچستان / مددکاری اجتماعی / مدیریت بحران / انجمن مددکاران اجتماعی ایران / آسیب شناسی رسانه / سیل / بارندگی و سیل در سیستان و بلوچستان
حوزه اطلاع‌رسانی از سیل سیستان وبلوچستان جا ماند
تهران - ایرنا - رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: حوزه اطلاع‌رسانی، از سیل اخیر سیستان و بلوچستان عقب افتاد و چند روز بعد از گسترش سیل فعال شد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / مددکاری اجتماعی / کمک های مردمی / کمیته امداد امام خمینی (ره)
افزایش دو برابری مستمری دی و بهمن مددجویان در مناطق سیل زده
تهران - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از افزایش دو برابری مستمری ماههای دی و بهمن سال جاری ویژه مناطق سیل زده استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان با هدف کمک هر چه بیشتر به مددجویان خبر داد.
۱۳۹۸/۱۰/۲۱
حفاظت از کودکان در برابر هجوم خبرهای بد
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران به دنبال تعدد اخبار حوادث و وقوع اتفاقات ناگوار در کشور، نسبت به آسیب روحی و روانی کودکان هشدار داد و توصیه‌هایی را به والدین و مدارس ارائه کرد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
هشدار نسبت به احتمال سوء استفاده تبلیغاتی کاندیداها از نیازمندان
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران نسبت به سوءاستفاده احتمالی برخی کاندیداهای انتخابات از مددجویان خیریه‌ها و سایر مراکز ارائه دهنده خدمات اجتماعی هشدار داد.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶ / مددکاری اجتماعی / قوه قضاییه / مجرم
از تولید شهروند-مجرم بپرهیزیم
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن درخواست بر بازنگری و کاهش عناوین مجرمانه از سوی قوه قضاییه، گفت: این کار موجب می‌شود تا از تولید شهروند-مجرم کاسته شود.
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / تصاویر غیراخلاقی
دختر جوان: بهزاد با قصد ازدواج در خلوت تصاویر ناجور از من تهیه کرد
در یک دو راهی وحشتناک قرار گرفته بودم از سویی می‌دانستم بهزاد نه تنها قصد ازدواج با مرا ندارد و دارای مشکلات اخلاقی است بلکه فقط به خاطر هوسرانی هایش مرا دوباره به دام خودش می‌کشاند از سوی دیگر نیز می‌ترسیدم خانواده ام در جریان این ارتباط مخفیانه قرار بگیرند یا تصاویری را که در کنار بهزاد گرفته ام در فضا‌های اجتماعی ببینند و رسوایی بزرگی به بار بیاید. این گونه بود که با همفکری خواهرم تصمیم گرفتم به دایره مددکاری اجتماعی کلانتری بیایم تا راهی قانونی برای رهایی از این مشکل پیدا کنم.
۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / دانشگاه شاهد / انجمن علمی مددکار اجتماعی / ملی و را های نرفته‌اش
فیلم ملی و راه های نرفته اش تحلیل دانشجویی می‌شود
تحلیل فیلم ملی و راه های نرفته اش به همت انجمن علمی مددکاری اجتماعی دانشگاه شاهد برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / مشاوره / انجمن مددکاران اجتماعی ایران / سازمان بهزیستی کشور
ایران عضو کمیته سازمان ملل فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی شد
تهران - ایرنا - رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از عضویت این انجمن در کمیته سازمان ملل فدراسیون جهانی مددکاران اجتماعی خبر داد و گفت: همچنین ایران برای میزبانی بیست وهفتمین نشست منطقه‌ای مددکاری اجتماعی آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است.
۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / حاشیه‌نشینی / بزهکاری
فرزندان حاشیه‌نشین‌ها نسل بعدی بزهکاران احتمالی
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران بیان اینکه حاشیه‌نشینی یکی از پنج موضوع اولویت‌دار کشور است، گفت: به دلیل ویژگی‌هایی که این مناطق دارند، آسیب‌های اجتماعی نمود بیشتری پیدا می‌کنند و موضوعاتی از قبیل مصرف مواد مخدر، خشونت‌های اجتماعی، خشونت‌های خانگی، تکدی‌گری و بی‌خانمانی در این مناطق بیشتر دیده می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / مددکاری اجتماعی / موسوی چلک
مددکاری اجتماعی نیازمند بازنگری جهانی
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با تاکید بر اینکه مددکاری اجتماعی باید نیازمحور، آینده‌نگر، خانواده محور و جامعه محور باشد، گفت: مددکاری اجتماعی برای تاثیرگذاری در زندگی مردم نیازمند بازنگری اساسی در سطح جهانی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •