یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹ / 9 August, 2020
مستاجر
شهرداری و صداوسیما دست طرح «تابستانه» کتاب را بگیرند
۹ ساعت قبل / کتاب / منابع انسانی / بحران / سعید مکرمی / مستاجر / مشرق نیوز / نمایشگاه کتاب
شهرداری و صداوسیما دست طرح «تابستانه» کتاب را بگیرند
مدیر نشر اسم گفت: تقریباً جمع همه هزینه‌های ستاد، عوامل، بیمه، اجاره و... ۲۰۰ میلیون تومان است و ما باید ۴ برابر این رقم فروش داشته باشیم تا به شکل مساوی با هزینه‌ها پیش رویم.
۳ روز قبل
واجدین شرایط دریافت وام ودیعه مسکن تا ۲۰ مرداد اعلام می‌شوند
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تا 5 روز دیگر افرادی که واجد شرایط دریافت وام کمک ودیعه مسکن هستند، اعلام می‌شوند.به گزارش ایلنا، محمود محمودزاده، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین گزارش‌ها از پالایش ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت وام کمک ودیعه مسکن اظهار کرد: در حال احراز شرایط ثبت‌نام‌کنندگان و پالایش واجدین شرایط هستیم و تا 5 روز دیگر یعنی بیستم مرداد ماه واجدان شرایط دریافت وام ودیعه اعلام می‌شود.‌ وی در پاسخ به این سوال که آیا با اقدام شورای فقهی بانک مرکزی، شرایط دریافت وام ودیعه تغییری کرده است، ادامه داد: شورای فقهی بانک مرکزی، نحوه عقد قرارداد را مشخص کرده و آن را در فصل قراردادهای مرابحه که قابل واگذاری است، قرار داده‌ است که دو مدل هم پیش‌بینی شده؛ یا اینکه اصل …
راهنمای ثبت‌نام در سامانه وام ودیعه مسکن
۴ روز قبل / اجاره مسکن / اخبار مسکن / تسهیلات وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن مستاجران
راهنمای ثبت‌نام در سامانه وام ودیعه مسکن
متقاضیان دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن که با ارسال پیامک درخواست خود را رزرو کرده‌اند از ساعت ۱۱ صبح روز سه‌شنبه ۱۴ مرداد تا ۲۰ مرداد بر اساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود باید به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند. نوشته راهنمای ثبت‌نام در سامانه وام ودیعه مسکن اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۴ روز قبل
کمیسیون اقتصادی مجلس: فرصت یک ماهه وزارت راه و شهرسازی برای اصلاح سامانه ثبت املاک / مالکان باید طی دو ماه خانه های خود را در سامانه ثبت کنند
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی بعد از تایید ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم توسط شورای نگهبان طی یک بازه زمانی یکماهه فرصت دارد تا سامانه را اصلاح کند. وی افزود: وزارت راه و شهرسازی بعد از تایید ماده ۵۴ قانون مالیات های مستقیم توسط شورای نگهبان طی یک بازه زمانی یکماهه فرصت دارد تا سامانه را اصلاح کند و مالکان هم باید طی دو ماه خانه های خود را در سامانه ثبت کنند. خانه‌هایی هم دارای مستاجر است در سامانه تکمیل خواهد شد و مشخص می‌شود که کدام یک از خانه‌ها خالی است و از آن‌ها مالیات اخذ خواهد شد.
سخنگوی دولت: تصمیمات حمایتی دولت از مستاجران به‌زودی اعلام می‌شود
۴ روز قبل / حمایت از مستاجران / سخنگوی دولت / علی ربیعی / نشست خبری
سخنگوی دولت: تصمیمات حمایتی دولت از مستاجران به‌زودی اعلام می‌شود
شفقنا- سخنگوی دولت گفت: در جلسه ستاد اقتصادی برای حمایت از مستاجران تصمیماتی همچون بسته حمایتی، بسته سیاستی و مالیات بر خانه‌های خالی گرفته شده که جزئیاتش به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود. در پی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، نشست خبری...
۷۲ هزار مستأجر در استان زنجان وجود دارد
۴ روز قبل / مسعود بیات منش / اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن
۷۲ هزار مستأجر در استان زنجان وجود دارد
زنجان- بیات منش، مدیرکل راه و شهرسازی زنجان، با بیان اینکه یک سوم زنجانی‌ها مستاجر هستند، ابراز کرد: ۷۲ هزار و ۳۰۰ مستأجر در استان وجود دارد.
۴ روز قبل / ایران / بانک مرکزی / تجارت / قانون / قانون اساسی
قانونی برای روابط موجر و مستأجر
‌پانزدهم مرداد 1356، قانون روابط موجر و مستاجر برپایه اصل 27 قانون اساسی شامل 6 فصل، 32 ماده و 17 تبصره تدوین شد.
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
۵ روز قبل
تغییر ناگهانی تسهیلات ودیعه مسکن به نفع مستاجران!
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می گوید برای رفع نگرانی مستاجران، تلاش این است که طرح پرداخت وام اجاره حداقل به مدت سه‌سال اجرا شود یعنی مستاجر تا سه‌سال بتواند از وام ودیعه مسکن برای اجاره استفاده کند. به گفته محمودزاده در حال حاضر وام ودیعه مسکن به آن دسته از مستاجران پرداخت می‌شود که تاریخ امضای اجاره‌نامه‌شان بعد از چهار مرداد باشد.
آغاز ثبت‌نام اینترنتی «وام اجاره» از امروز
۵ روز قبل / تسهیلات به مستاجران / ثبت نام وام اجاره / وام اجاره مسکن
آغاز ثبت‌نام اینترنتی «وام اجاره» از امروز
به گزارش ایسنا، پیرو ثبت نام پیامکی برای پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به مستاجران، لازم است به منظور تکمیل فرآیند ثبت نام، متقاضیانی که به صورت پیامکی برای دریافت این تسهیلات ثبت نام کرده اند با توجه به آخرین رقم سمت راست کد ملی از ساعت ۱۱ صبح روزهای مشخص شده با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.
اجاره کوتاه نمی آید،‌ کیسه خواب چند؟
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / مسکن / استان مرکزی / اراک / اجاره‌بهاء / مستاجر
اجاره کوتاه نمی آید،‌ کیسه خواب چند؟
این روزها سریال اجاره‌ منزل، در ژانر تراژدی خود را به نمایش گذاشته است، قصه جابجایی منازل، افزایش اجاره بها، جابجایی اثاثیه، حق الزحمه بنگاه‌های املاک و ...، قصه خالی شدن جیب افرادی است که توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند و این سریال اشک آور همچنان بر مدار تکرار است و هر روز که می گذرد بیشتر اشک مستاجران را در می آورد و آنها را هر روز بدهکارتر می کند.
سهمیه وام مستأجران برای هر شهر مشخص شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مستاجران / همتی
سهمیه وام مستأجران برای هر شهر مشخص شد
عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ضمن تشریح ۲ روش برای پرداخت وام به مستأجران، رقم این تسهیلات را به تفکیک شهر‌های کشور اعلام کرد.
ما و پروانه‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / طرح حمایت از مستاجران / اجاره بها / حاتم رسولی
ما و پروانه‌ها
اردبیل - «براساس مصوبه دولت موجر حق ندارد بیش از ۲۵ درصد به نرخ کرایه خانه بیافزاید و مستاجران را هم نباید مجبور به تخلیه خانه کنند. در صورت تخلیه‌خانه و عقد قرارداد با اجاره‌نشین جدید نیز، نمی‌تواند بالاتر از نرخ مصوب، ملک خود را اجاره دهد. اما سئوال این است که دولت با کدام سازوکار می‌خواهد این تصمیم خود را اِعمال کند؟» این، بخشی از یادداشتی است که حاتم رسولی فعال رسانه ای برای بازار نوشته است.
پیش‌بینی زمان پرداخت وام ودیعه مستاجران
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / اخبار مسکن / تورم مسکن / وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن مستاجران
پیش‌بینی زمان پرداخت وام ودیعه مستاجران
مهلت ثبت‌نام طرح وام ودیعه مستاجران به پایان رسیده و آمارها می‌گویند، دومیلیون و ۲۰۰هزار تقاضا برای دریافت این وام ثبت شده است. نوشته پیش‌بینی زمان پرداخت وام ودیعه مستاجران اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مسکن / اجاره / مستاجر / اجاره خانه
(تصاویر) مسکن را دریابید!
گرمای تابستان دوباره فرار رسید و موعد پایان اجاره‌نامه‌ها.مثل هر سال تبِ تند افزایش قیمت‌ها دامن گیر مردمی است که پایان هر ماه اجاره پرداخت کردند و اکنون در پایان هر سال اثاث‌شان روی کولشان از این بنگاه به آن بنگاه می‎روند. قیمت‌های اجاره و رهنی که با دخل مردم سازگار نیست و گویا هیچ نظارتی هم روی این بی‌سامانی و آشفتگی بازار مسکن وجود ندارد. در این روزهای کرونایی آنچه که مستاجران را نفسگیر کرده، رقم‌های عجیب و غریبی است که گاها با سلیقه شخصی بالا و پایین می‌شود.
همتی: شبکه بانکی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / تسهیلات به مستاجران / عبدالناصر همتی
همتی: شبکه بانکی آماده اعطای تسهیلات به مستاجران است
به گزارش ایرنا، پرداخت تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
همتی جزییات وام کمک ودیعه مستاجران را اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وام مستاجران / وام دیعه مسکن
همتی جزییات وام کمک ودیعه مستاجران را اعلام کرد
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا وخدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.
پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران به‌زودی + جزئیات
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / عبدالناصر همتی / بانک مرکزی / وام مستاجران
پرداخت کمک ودیعه مسکن به مستاجران به‌زودی + جزئیات
رییس کل بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان…
خبرهای خوبی برای مستاجران در راه است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / وام ودیعه مسکن / مستاجران
خبرهای خوبی برای مستاجران در راه است
معاون وزیر راه و شهرسازی از جزئیات جدید احتمالی وام ودیعه مستأجران و تغییر برنامه ریزی این تسهیلات با هدف کمک بیشتر به قشر مستأجر رونمایی کرد.
«مالیات بر خانه‌های خالی» طرح پخته‌‌ای نیست/ ترفندهای بسیاری برای دور زدن این طرح وجود دارد/ دولت و مجلس تصمیمی نگیرند که مصداق آزمون و خطا باشد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مالیات بر خانه‌های خالی / کانون وکلا / کانون وکلای دادگستری مرکز / سنائی / اصلاح ماده ۵۴ قانون مالیات‌های مستقیم
«مالیات بر خانه‌های خالی» طرح پخته‌‌ای نیست/ ترفندهای بسیاری برای دور زدن این طرح وجود دارد/ دولت و مجلس تصمیمی نگیرند که مصداق آزمون و خطا باشد
ایلنا: یک عضو هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: طرح مالیات بر خانه‌های خالی، طرح مناسبی نیست و مشکلات موجر و مستاجر باید یکباره حل شود؛ به نظر می‌رسد این طرح…
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
عرض حال یک نویسنده مستاجر ساکن تهران به رییس‌جمهور محترم کشورش!
ریاست محترم قوه مجریه، جناب آقای دکتر حسن روحانی، رییس‌جمهور محترم اسلامی ایران دامت برکاته.  در اخبار برنامه صدا و سیمای کشورمان روز یکشنبه مورخ 8/4/99، حضرتعالی شخصا و مستقیم به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران، خطاب به صاحبخانه‌های تهران بزرگ فرمودید که: می‌توانند اجاره‌بهای منازل خود را به عنوان صاحب ملک «گران» کنند، یعنی دولت امید تشخیص داده است که کرایه خانه‌های به اجاره داده شده بسیار کم است و گرانی تا سقف 25 درصد اجاره‌بها در تهران قانونی است!  جناب دکتر روحانی عزیز، اولا این صاحبخانه‌های محترم و شریف در این چهار دهه انقلاب بدون توجه به قانونی و دولتی و تذکری و میزان و ترازویی، خودشان خیلی آزادانه در هر سالی کرایه منازل و ملک …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / قیمت آپارتمان در تهران / قیمت خانه در تهران
قیمت اجاره آپارتمان‌های نقلی در تهران
دنیای اقتصاد نوشت: امسال هم مثل سال گذشته به دو علت، یکی استطاعت محدود پرداخت اجاره‌بها توسط مستاجر و دیگری پرتعداد بودن فایل واحدهای اجاری نقلی در بازار مسکن نسبت به دیگر گروه‌های متراژی در برخی از محله‌های مصرفی همچون مناطق ۷، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۴ و ۱۵ بازار رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی نسبتا گرم‌تر از گروه‌های متراژی دیگر است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
خبرخوان
ثبت‌نام ۲.۲ میلیون مستاجر برای دریافت وام ودیعه مسکن
ثبت‌نام ۲.۲ میلیون مستأجر برای دریافت وام مرابحه
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / وام مسکن / قیمت مسکن / مستاجر
ثبت‌نام ۲.۲ میلیون مستأجر برای دریافت وام مرابحه
وزارت راه و شهرسازی از ثبت‌نام ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار نفر برای دریافت وام مرابحه مستأجران (ودیعه) خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / مرابحه / مستاجر / وام ودیعه مسکن
زمان ابلاغ جزئیات تسهیلات مرابحه خرید کالا مستأجران
به گزارش تسنیم، دیروز عضو شورای فقهی بانک مرکزی در خصوص کمک ودیعه وام مسکن،گفته بود: در جلسه فوق العاده امروز (8 مرداد 99) این شورا مقرر شد بانک ها به منظور کمک مالی به مستأجران به جای وام ودیعه مسکن، «تسهیلات مرابحه خرید کالا» اعطا کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
ستاره، آذر، ستاره
سیاست و مابه‌ازا و در حقیقت تالی‌اش می‌تواند تا سال‌ها نسلی را درگیر خود کند. بی‌توجه به آنکه شاید آن نسل به خصوص از سیاست نه خاکی خورده نه تاوانی داده باشد و سر بزنگاهی گیر دل و سیاست توامان افتاده باشد. اگر چنین نگره‌ای به سیاست و حواشی پر و پیمان آن داشته باشیم بی‌گمان یکی از کتاب‌هایی که می‌توان آن را در این تعاریف گنجاند و قصه‌اش را باور کرد، «افسانه یک نجیب‌زاده ایرانی» نوشته محسن دامادی است. ستاره، آذر، ستاره، سه نامی است که در این کتاب بارها با آن هم‌داستان خواهیم شد. از کودتای مرداد سی و دو تا انقلاب پنجاه و هفت و ماجراهای خرداد هشتاد و هشت. مانی کودکی که حالیه داستان سه زن کتاب از نگاه او روایت می‌شود در کودکی …
شورای فقهی بانک مرکزی: تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بانک مرکزی / مستاجران
شورای فقهی بانک مرکزی: تسهیلات پرداختی به مستاجران در قالب عقد مرابحه ارائه می‌شود
عضو شورای فقهی بانک مرکزی گفت: نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجران نیازمندی که از سوی وزیر راه و شهرسازی معرفی می‌شوند، به صورت عقد مرابحه خرید کالا خواهد بود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مستاجران / اجاره مسکن
"وام اجاره" نیامده به فروش رفت!
در یکی از تماس‌ها یکی از فروشندگان وام در واتس اپ به سوالات ما پاسخ داد. او قیمت وام ودیعه مسکن در تهران را ۸ میلیون تومان و در کلان شهر‌ها ۵ میلیون تومان اعلام کرد. وقتی از او می‌پرسم که چطور این وام را که فقط به حساب صاحبخانه واریز می‌شود به فروش می‌رساند، می‌گوید: «یکی از شرایط فروش این وام همین است که شما مالک ساختمان باشید و ما با استفاده از کد ملی ثبت نام کننده‌های وام و کدپستی منزل شما کد رهگیری می‌گیریم و ضامن وام گیرنده را هم شما باید معرفی کنید.»
دستکاری ارقام قرارداد‌ موجر و مستاجر برای دور زدن مصوبه ستاد کرونا/ مجلس به دنبال غنی کردن بسته‌ پیشنهادی مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / مجلس شورای اسلامی / کمیسیون اقتصادی مجلس / بازار مسکن / مهدی طغیانی / سخنگوی کمیسیون اقتصb
دستکاری ارقام قرارداد‌ موجر و مستاجر برای دور زدن مصوبه ستاد کرونا/ مجلس به دنبال غنی کردن بسته‌ پیشنهادی مسکن
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به دنبال غنی کردن بسته‌ پیشنهادی مسکن هستیم از اینکه اطلاعات اکثر خانوار‌ها در سامانه‌های املاک کشور ثبت نشده انتقاد کرد و گفت: در برخی بنگاه‌ها ارقام قرارداد‌ موجر و مستاجر برای دور زدن مصوبه ستاد کرونا دست کاری می‌شود.
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / وام ودیعه مستاجران / اجاره بها / اجاره خانه
وام ودیعه مسکن؛ شش نگرانی بزرگ پیش‌روی اجاره‌نشین‌ها
دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفته تسهیلات ودیعه مسکن به قرارداد‌هایی تعلق می‌گیرد که بعد از چهارم مردادماه امضا می‌شوند. با این حال زمان پرداخت تسهیلات هنوز مشخص نیست و نزدیک‌ترین زمان مورد انتظار، پایان مرداد اعلام شده. فرض کنیم مالک و مستاجری موفق شوند در این وضعیت بلاتکلیفی به توافق برسند اما هیچ تضمینی وجود ندارد که باعث شود بانک شرایط هر دو طرف را برای دریافت وام تایید کند. تکلیف قرارداد‌هایی که بعد از امضا و توافق مشخص می‌شود مشمول تسهیلات نیستند چه خواهد بود؟
پرداخت کمک‌های بلاعوض بهزیستی برای ودیعه مسکن در دهه ولایت
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / عید سعید قربان / اشتغال زایی / مشارکت های مردمی / وام ودیعه مسکن / مسکن / سازمان بهزیستی کشور / معلولان / بازار مسکن
پرداخت کمک‌های بلاعوض بهزیستی برای ودیعه مسکن در دهه ولایت
تهران - ایرنا - معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۳۰ میلیارد تومان با همکاری بنیاد مستضعفان برای کمک بلاعوض جهت ودیعه مسکن مددجویان مستاجر در نظر گرفته شده که امروز تایید نهایی افراد واجد شرایط را داشتیم و این کمک‌ها از اول دهه ولایت - ۱۰ تا ۱۸ ذی الحجه - پرداخت می‌شود.
بانک‌ها برای خرید اوراق قرضه دولتی تحت فشار قرار گرفته‌اند/ نیمی از شغل‌ها مورد تهدید کرونا/ مصوبه ناقص دولت برای حمایت از مستاجران/ استقراض دولت از بانک ها باعث رشد تورم می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / گزیده روزنامه های اقتصادی / مسکن / خودرو / مستاجر
بانک‌ها برای خرید اوراق قرضه دولتی تحت فشار قرار گرفته‌اند/ نیمی از شغل‌ها مورد تهدید کرونا/ مصوبه ناقص دولت برای حمایت از مستاجران/ استقراض دولت از بانک ها باعث رشد تورم می‌شود
رونمایی از محدودیت جدید وام ودیعه، معاملات ملک با قصد تبدیل دارایی افزایش یافت و ریزش نرخ دلار به سود نوسان‌گیران تمام شد، سایر موضوعات اقتصادی مهم امروز روزنامه‌ها است.
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تسهیلات ودیعه مسکن / نرخ اجاره / وام اجاره مسکن / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام
دیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در مرحله اول پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن تلاش شده تا ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر وام ودیعه مسکن دریافت کنند و از تاریخ مصوبه ستاد ملی کرونا که ۴ مرداد است اجاره نامه‌ها مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند. نوشته پرداخت وام اجاره مسکن به ۹۰۰ هزار خانوار مستاجر / اجاره‌نامه‌های بعد از ۴ مرداد مشمول دریافت وام اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اجاره‌بها / تسهیلات وام ودیعه مسکن / مسکن / وام / وام ودیعه مسکن مستاجران / ودیعه
حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه
طیق گفته معاون وزیر راه‌وشهرسازی، سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا از شروط دریافت وام کمک ودیعه مسکن حذف شده است و از میانه مرداد ماه متقاضیانی که درخواستشان تایید شده باشد به بانک‌ها معرفی می‌شوند. نوشته حذف شرط ۵ سال سکونت در وام ودیعه مسکن / معرفی تاییدشدگان به بانک‌ها از نیمه مرداد ماه اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
توصیه مهم دادستان کل کشور به مستاجران در صورتی که موجر بیش از ۲۵ درصد به اجاره اضافه کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توصیه مهم دادستان کل کشور به مستاجران در صورتی که موجر بیش از ۲۵ درصد به اجاره اضافه کرد
محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور گفت: اگر موجر بیشتر از ۲۵ درصد اضافه اجاره خواست مستاجر نه پرداخت کند و نه تخلیه کند. جزئیات را در این ویدئو ببینید.
خط ونشان دادستان کل کشور برای صاحب خانه ها
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / دادستانی کل کشور / محمد جعفر منتظری / اجاره بها
خط ونشان دادستان کل کشور برای صاحب خانه ها
دادستان کل کشور اعلام کرد اگر موجر بیشتر از ۲۵ درصد اضافه اجاره خواست مستاجر نه پرداخت نه تخلیه کند.
دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اجاره بها مسکن / ثبت نام وام / وام ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن مستاجرین
دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند
اصلانی گفت: دریافت تسهیلات ودیعه مسکن فرم جیم (ج) متقاضیان مسکن ملی را در ثبت نام‌های بعدی قرمز می‌کند. نوشته دریافت‌کنندگان وام ودیعه مسکن از فهرست مسکن ملی خط می‌خورند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعطای تسهیلات ودیعه اجاره و ۴ ابهام
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / بازار مسکن / تسهیلات ودیعه مسکن / ودیعه مسکن
اعطای تسهیلات ودیعه اجاره و ۴ ابهام
در شرایطی که دولت به منظور کاهش فشار اقتصاد خانوارهای مستاجر نسبت به اعطای تسهیلات ودیعه اجاره اقدام کرده است، ابهامات مشخص شده در این طرح ممکن است، بسیاری از خانوارهای نیازمند را از دریافت این تسهیلات بی‌نصیب سازد.
دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجر و مستاجر در کلان شهرها ایجاد می شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / اجاره‌نشینی
دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجر و مستاجر در کلان شهرها ایجاد می شود
مهر به نقل از وزیر راه و شهرسازی نوشت بر اساس درخواست ما از رئیس قوه قضائیه، قرار است در هر کلانشهر دادگاه ویژه رسیدگی به مشکلات موجران و مستأجران در خصوص رعایت سقف اجاره‌بها تشکیل شود.
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟/ هزینه وام اجاره، سنگین‌تر از اجاره بها
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / بحران مسکن / بحران مسکن در ایران / راه حل های ناکارآمد / مستاجران / وام ودیعه مسکن / ودیعه مسکن
چرا وام ودیعه مسکن دردی از مستاجران دوا نمی‌کند؟/ هزینه وام اجاره، سنگین‌تر از اجاره بها
شفقنا- مساله سرپناه و مسکن یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سال جاری است که بر خلاف روال تمام سالها از وضعیت سخت‌تر و مهلک‌تر برخوردار شد! تا جایی که اگر روزی یکی از روزنامه‌ها در ۲ سال گذشته مسئله قبرخوابی...
۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مستاجر در کشور نیازمند حمایت هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اقتصاد / بانک مرکزی / پوشش / مسکن / وزارت راه و شهرسازی
۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار مستاجر در کشور نیازمند حمایت هستند
ایلنا: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی روند دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن را تشریح کرد و گفت: سود تسهیلات کمک ودیعه مسکن در تهران،کلانشهرها و سایر شهرها…
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / دولت / شیعیان / ربا / آیت‌الله علوی گرگانی / آیت‌الله صافی‌گلپایگانی / آیت الله علوی گرگانی / وام ودیعه مسکن / اجاره مسکن / مستاجران
نظر آیات صافی‌گلپایگانی و علوی‌گرگانی درباره دریافت وام ودیعه مسکن
با توجه به اعلام دولت برای پرداخت وام اجاره مسکن به مستأجرین، سؤالات و شبهاتی پیرامون این وام مطرح شده که آیت‌الله صافی‌گلپایگانی و آیت‌الله علوی‌گرگانی نظر خود را در قالب استفتاء بیان کرده‌اند.
ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین / چرا به مجرد‌ها وام تعلق نمی‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / اجاره‌بها / تسهیلات وام ودیعه مسکن / مسکن / وام / وام ودیعه مسکن مستاجرین
ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین / چرا به مجرد‌ها وام تعلق نمی‌گیرد؟
ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن مستاجرین از امروز آغاز شده و تا پایان هفته ادامه دارد اما اطلاعیه‌ای که وزارت راه‌وشهرسازی برای اعلام جزئیات این طرح منتشر کرده است چند ابهام وجود دارد و به نظر می‌رسد حقوق برخی از گروه‌های مستاجرین مثل مجرد‌ها نادیده گرفته شده است. نوشته ابهامات درباره وام اجاره مستاجرین / چرا به مجرد‌ها وام تعلق نمی‌گیرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱ میلیون نفر/ از هر ۶ مستاجر یک نفر وام می‌گیرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسکن / وام / وزارت راه و شهرسازی
پرداخت وام ودیعه مسکن به ۱ میلیون نفر/ از هر ۶ مستاجر یک نفر وام می‌گیرد
تسنیم نوشت: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه گفت: از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار مستاجر در کشور به یک میلیون خانوار واجد شرایط وام ودیعه اجاره مسکن پرداخت خواهد شد.
بیش از ۳۵۰ هزار مستاجر برای دریافت وام ودیعه پیامکی ثبت‌نام کردند
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / پوشش / حقوق / دولت / راه و شهرسازی / مسکن
بیش از ۳۵۰ هزار مستاجر برای دریافت وام ودیعه پیامکی ثبت‌نام کردند
ایلنا: وزارت راه و شهرسازی ضمن اعلام آغاز ثبت نام متقاضیان دریافت کمک ودیعه مسکن از ثبت نام پیامکی ۳۵۴ هزار و ۲۵۲ نفر طبق آخرین آمار خبر داد و اعلام کرد: ثبت نام تا…
آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مسکن٬اجاره‌بها٬ودیعه٬وام مسکن٬وزارت راه‌وشهرسازی٬وام ودیعه مسکن مستاجران٬تسهیلات وام ودیعه مسکن
آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟
ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز آغاز شده است، اما همه مستاجران نمی‌توانند از آن استفاده کنند. مبلغ این تسهیلات برای شهرهای مختلف متفاوت است، جزئیات بیشتر این طرح را در این گزارش بخوانید. نوشته آغاز ثبت نام پیامکی وام ودیعه مسکن از امروز / جزئیات وام اجاره مستاجرین چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
موفقیت ایران با وجود فشارهای زیاد از آن ملتمان است/ ما در شرایط فعلی مشکل حاد بحرانی نداریم
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مستاجران / ویروس کرونا / رئیس جمهور / روحانی / ستاد ملی مبارزه با کرونا / اخبار داغ
موفقیت ایران با وجود فشارهای زیاد از آن ملتمان است/ ما در شرایط فعلی مشکل حاد بحرانی نداریم
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا تأکید کرد دیر یا زود بر مشکلات و فشارها غلبه کرده و می‌دانیم که موفقیت نهایی با ملت ایران است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اجاره‌نشینی، زیر سقف وام ودیعه
کیمیا نجفیاین‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به فکر یک سرپناه اجاره‌ای هستند. با افزایش مبلغ اجاره‌بها رفته رفته خواب از چشمان مستاجران ربوده و آرامش از آنها سلب شده است. البته در این میان زمزمه‌های حمایت دولت از مستاجران به گوش می‌رسید. پرداخت وام ودیعه از جمله برنامه‌هایی بود که دولت برای حمایت از خانوارهای مستاجر به آن اشاره کرده بود و این پرسش که چنین طرحی تا چه اندازه می‌تواند مشکلات مستاجران را سروسامان دهد از همان ابتدا با پاسخ‌های متفاوتی روبه‌رو بود.این‌ روزها پایان یافتن مهلت قرارداد اجاره‌خانه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانوارهایی است که مدت‌هاست قید صاحب‌خانه شدن را زده‌اند و تنها به …
وام ودیعه مسکن همان وام رهن مستاجران است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / وام ودیعه مسکن / وام رهن مستاجران
وام ودیعه مسکن همان وام رهن مستاجران است؟
با توجه به اینکه سال گذشته وزیر اقتصاد وامی به عنوان "رهن مستاجران" را به منظور تامین رهن مسکن برای اجاره‌نشین‌ها مطرح کرده بود که تاکنون خبری از آن نشده بود، اما این روزها که در پی شیوع کرونا و حمایت‌های مالی دولت از اقشار نیازمند، طرح "کمک ودیعه مسکن" بر سر زبان‌ها افتاده، این گمان را به ذهن منتقل می‌کند که ودیعه مسکن می‌تواند همان وام رهن مستاجران باشد اما با شکل و شرایطی متفاوت که اکنون به اجرا شدن نزدیک شده است.
عرضه دومین ETF در بورس تا پایان مردادماه
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / حقوق بازنشستگان / رئیس‌جمهور / دولت / وام / علیرضا معزی / معاون رئیس جمهور / بدهی / تامین اجتماعی / مستاجر / مسکن
عرضه دومین ETF در بورس تا پایان مردادماه
رئیس کل سازمان خصوصی سازی از عرضه دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) در مرداد ۹۹ خبر داد.
وام اجاره به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اجاره مسکن / تسهیلات مسکن / محمد اسلامی / مستاجران / وام اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن / وزیر راه و شهرسازی
وام اجاره به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
وزیر راه و شهرسازی گفت: فعلا خانواده‌های ۵ نفره و تازه ازدواج‌کرده‌ها در اولویت دریافت وام اجاره مسکن هستند. نوشته وام اجاره به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اقساط ماهانه وام اجاره مسکن چقدر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / مستاجران / وام اجاره مسکن / وام ودیعه مسکن
اقساط ماهانه وام اجاره مسکن چقدر است؟
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی سامانه، شرایط و مدارک ثبت‌نام وام ودیعه اجاره مسکن را اعلام کرد. نوشته اقساط ماهانه وام اجاره مسکن چقدر است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
اصل وام مستاجران اقساط ندارد
با توجه به صحبت‌های رئیس جمهوری، ودیعه‌ای که به عنوان وام به مستاجران پرداخت می‌شود اقساط ماهیانه ندارد، بلکه اجاره‌نشین‌ها فقط اقساط سود ۱۳ درصد را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند و پس از پایان قرارداد، اصل مبلغ به بانک برگردانده می‌شود.به گزارش ایسنا، بعد از هفته‌ها صحبت درباره پرداخت ودیعه اجاره به مستاجران، این وعده نهایی شد و رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت خبر آن را اعلام کرد. بنا به گفته حسن روحانی، پرداخت ودیعه برای مستاجران تهرانی ۵۰ میلیون تومان، مستاجران شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد خواهد بود.پیش از این هم محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، اجاره‌نشین‌های ساکن در واحدهای کمتر از ۷۵ متر در تهران و کمتر از ۹۰ متر در دیگر شهرها را مشمول دریافت …
روحانی: وام ۵۰ میلیون تومانی اجاره مسکن به مستاجران تهرانی پرداخت می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / اجاره مسکن / روحانی / مستاجران / وام ۵۰ میلیون تومانی
روحانی: وام ۵۰ میلیون تومانی اجاره مسکن به مستاجران تهرانی پرداخت می‌شود
شفقنا- رییس جمهوری گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت حمایت در تهران برای ودیعه و اجاره مسکن مبلغ ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود...
ویدئو / خبرهای روحانی درباره وام مستأجران، بازار ارز و حقوق بازنشستگان
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / جلسه هیات دولت / حسن روحانی / رئیس جمهور / وام مستاجران / بازار ارز / همسان سازی حقوق بازنشستگان
ویدئو / خبرهای روحانی درباره وام مستأجران، بازار ارز و حقوق بازنشستگان
جلسه هیأت دولت به ریاست حسن روحانی صبح چهارشنبه (۱ مرداد) برگزار شد. رئیس‌جمهور در این جلسه درباره موضوعات مختلفی از جمله وضعیت بازار ارز و برنامه بانک مرکزی برای آن، اعطای وام به مستأجران برای تأمین مبلغ ودیعه و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان سخن گفت و اظهار کرد: اقدامات گسترده‌ای برای ایجاد تعادل در بازار و جلوگیری از گرانی‌ها که امروز مردم را تحت فشار قرار داده، در دست اجرا است و بانک مرکزی در تلاش است قیمت ارز را به سمت تعادل هدایت کند.
به مستاجران تهرانی وام ۵۰ میلیون تومانی داده می‌شود/ مشکل کرونا به این زودی‌ها حل نمی شود/ مردم در هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / شورای نگهبان / سامانه نیما / وزارت صمت / وزارت بازرگانی / مجلس دهم / بانک مرکزی / ودیعه مسکن / مستاجران / اخبار داغ
به مستاجران تهرانی وام ۵۰ میلیون تومانی داده می‌شود/ مشکل کرونا به این زودی‌ها حل نمی شود/ مردم در هفته آینده شاهد بازار متعادل خواهند بود
رئیس جمهور گفت: از هفته آینده وام ودیعه ۵۰ میلیون تومانی به مستاجران تهرانی دارای حقوق ثابت داده می‌شود.
پرداخت ودیعه مسکن به مستاجران از هفته آینده آغاز می‌شود/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در پاییز عملیاتی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / حسن روحانی / رییس جمهور / مستاجرین / ودیعه مسکن / وام ودیعه مسکن
پرداخت ودیعه مسکن به مستاجران از هفته آینده آغاز می‌شود/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در پاییز عملیاتی می‌کنیم
ایلنا: رییس جمهور گفت: دولت تصمیم گرفته است که آن‌هایی که در مشاغل مختلف هستند و یک حقوق ثابت دارند و همچنین برای خانواده‌هایی که تحت حمایت هستند توسط کمیته امداد یا…
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
چرا شورای حل اختلاف رای به تخلیه داد؟
گروه اجتماعی| به نظر می‌رسد محاکم قضایی و به‌طور مشخص شعبه‌های حل اختلاف به شرایط ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا و دستور رییس‌جمهور در قالب رییس ستاد ملی کرونا درباره عدم صدور حکم تخلیه بی‌توجه هستند. این در حالی است که اخیرا شعبه 174 مجتمع شماره چهار شورای حل اختلاف تهران تصمیم‌ نهایی خود مبنی بر «تخلیه» و «مطالبه خسارت دادرسی» به مستاجر را ابلاغ کرده است.  براساس نسخه‌ای از دادنامه شعبه یادشده و پس از آنکه شورای حل اختلاف صحت اجاره‌نامه عادی تنظیمی را محرز و ثابت شده دانست و با توجه به اینکه مدت اجاره ملک منقضی‌شده با درخواست خواهان مبنی بر تخلیه ملک موافقت و رای به تخلیه و همچنین پرداخت هزینه دادرسی داده است، مستاجری …
داستان قولنامه‌های صوری در بنگاه‌های املاک/ مالیات بر خانه‌های خالی را در نهایت مستاجر می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / مسکن / قیمت مسکن / بازار مسکن تهران / وام و تسهیلات مسکن / افزایش قیمت / تورم / مالیات
داستان قولنامه‌های صوری در بنگاه‌های املاک/ مالیات بر خانه‌های خالی را در نهایت مستاجر می‌دهد؟
کاربران خبرآنلاین دیدگاه خود را درباره دریافت مالیات از خانه‌های خالی مطرح کردند.
کدام مستاجرها مشمول وام اجاره می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / بازار اجاره / بازار مسکن / مستاجران / وام اجاره مسکن
کدام مستاجرها مشمول وام اجاره می‌شوند؟
شرط نخست برای دریافت وام اجاره، در اولویت بودن خانوارهای اجاره‌نشین در شهر تهران و هفت کلان‌شهر دیگر کشور است. نوشته کدام مستاجرها مشمول وام اجاره می‌شوند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
انتخابات آمریکا؛ چالش غیرمعمول علیه رقیب
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / ویروس کرونا / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / کاخ سفید / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
انتخابات آمریکا؛ چالش غیرمعمول علیه رقیب
تهران - ایرنا - مستاجر کاخ سفید که کشورش هر روز بیشترین میزان مبتلایان به کرونا در جهان را دارد، در عین حالی که برای پیروزی مجدد خود در انتخابات پیش رو از شانس کمتری برخودار است، رقیب جدی خود در این انتخابات را مناسب برای ریاست جمهوری نمی‌داند؛ اظهاراتی که رسانه فرانسوی از آن به عنوان چالشی غیرمعمول یاد می‌کند.
قتل هولناک صاحبخانه توسط مستاجر در مشهد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / قتل / اخبار حوادث
قتل هولناک صاحبخانه توسط مستاجر در مشهد
او کنار آتش نشسته و دستانش را روی شعله‌ها گرفته بود تا گرم شود. من که نقشه قتل را از قبل برنامه‌ریزی کرده بودم به آرامی از کنارش برخاستم و پشت سرش قرار گرفتم. برادرزنم نیز نظاره‌گر این صحنه بود تا من کار را شروع کنم. در یک لحظه چاقو را بیرون کشیدم و ضرباتی به پشت گردنش زدم! «براتعلی» که هنوز گیج بود به پشت روی زمین افتاد و در همین حال برادرزنم کنار سر او زانو زد و بینی و دهانش را گرفت تا خفه شد و ...
نحوه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
نحوه دریافت تسهیلات ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیون تومانی
در این طرح قرارداد رسمی میان موجر و مستاجر الزامی است و مبلغ ودیعه مسکن در نزد موجر امانت و مستاجر تنها سود تسهیلات را به بانک پرداخت می‌کند.
تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع طرح اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجرین
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / برگشت ارزهای صادرکنندگان / حسن روحانی / وام ودیعه مستاجران
تاکید رئیس جمهور بر اجرای سریع طرح اعطای وام ودیعه مسکن به مستاجرین
شفقنا- رئیس جمهور روز جمعه پس از دریافت گزارش دکتر عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی از روند بازار ارز و نحوه برگشت ارز صادرکنندگان، تاکید کرد که اجرای دقیق و جدی دستورالعمل جدید نحوه برگشت ارزهای صادرکنندگان ضروری...
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / موجر و مستاجر
رو در رو با صاحبخانه‌هایی بی‌رحم!
به طور قطع افزایش اجاره مطابق با درصدی از تورم با چاشنی انصاف دور از انتظار نیست اما اینجا ما به سراغ صاحبخانه هایی رفتیم که منصفانه عمل نکردند؛ اگرچه در همین روزها هم تعداد مالکان با انصاف و بخشنده کم نیست.
معافیت‌ مالیاتی شامل کدام صاحب خانه‌ها میشود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / مستاجر / اخبار داغ / وزارت راه و شهرسازی / مالیات بر خانه های خالی
معافیت‌ مالیاتی شامل کدام صاحب خانه‌ها میشود؟
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: مالکانی که واحدهای خالی را تا شهریور عرضه کنند معاف از مالیات می‌شوند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •