چهارشنبه, ۷ خرداد, ۱۳۹۹ / 27 May, 2020
نظام بانکی
ریشه تورم در ایران چیست؟
۱ ساعت قبل / تورم / حسین زاده بحرینی / نظام بانکی
ریشه تورم در ایران چیست؟
به گزارش صدا و سیما، محمدحسین حسین زاده بحرینی در گفت و گوی ویژه خبری با بیان اینکه در اقتصاد، هیچ پدیده‌ای خود به خود اتفاق نمی‌افتد و اقتصاد، دانش علت و معلول هاست، افزود: تورم و ادامه آن، افزایش ضریب جینی، بیکاری و تراز تجاری منفی ادامه دار، پدیده‌های هستند که دانش اقتصاد باید آن‌ها را ریشه یابی کند.
۸ ساعت قبل
هدف‌گذاری تورم 22 درصدی تا 1400
3 روز پس از آنکه حسن روحانی در گفت‌وگویی با رییس کل بانک مرکزی از او خواست «با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و ابزارهای حقوقی و با همکاری وزارت امورخارجه تلاش‌هایی را برای دسترسی به منابع ارزی در بانک‌های خارجی را سرعت بخشد و تورم نیز کنترل شود» بانک مرکزی در بیانیه‌ای «هدف‌گذاری نرخ تورم برای سال آینده را 22 درصد با دامنه مثبت و منفی دو درصد»  اعلام کرد.  عبدالناصر همتی‌، رییس کل بانک مرکزی نیز در بیانیه‌ای به شرح برنامه‌های نهاد سیاست‌گذار پولی در این باره برای رسیدن به نرخ تورم هدف‌گذاری شده در سال 1400 پرداخت. در این بیانیه تداوم شرایط تورم بالا در کشور نشات‌گرفته از ناترازی بودجه به ویژه کسری بودجه …
امکان فروش سهام عدالت از امروز/ متقاضیان باید تعهد فروش یکجای سهام خود را به بانک بدهند
۲۴ ساعت قبل / سهام عدالت / نظام بانکی / حسین فهیمی / شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه
امکان فروش سهام عدالت از امروز/ متقاضیان باید تعهد فروش یکجای سهام خود را به بانک بدهند
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی از امکان فروش سهام عدالت برای از امروز برای آندسته از سهامداران عدالتی که روش مستقیم را انتخاب کرده اند، خبر داد.
۳۳ ساعت قبل
تکلیف صفرهای پول ملی به زودی روشن می‌شود
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر نهایی این شورا درباره حذف چهار صفر از پول ملی در روزهای آینده خبر داد و گفت: لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی که بخشی از آن به حذف چهار صفر از پول ملی اختصاص دارد، در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته شورای نگهبان بررسی شد، اما به علت گستردگی موضوع و نیاز به بررسی‌های بیشتر، در نامه‌ای به مجلس درخواست مهلت ده روزه دیگری را کردیم. وی افزود: موضوع در جلسه روز چهارشنبه این هفته شورا بررسی و نظر نهایی درباره درباره حذف چهار صفر از پول ملی به زودی اعلام می‌شود.
۳۴ ساعت قبل
کافه مجلس
  فردا تکلیف 4صفر مشخص می‌شود عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات این شورا، گفت: مصوبه مجلس درباره لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات شورای نگهبان در حال بررسی است. وی افزود: لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی که بخشی از آن به حذف 4 صفر از پول ملی اختصاص دارد، در جلسه روز چهارشنبه هفته گذشته شورای نگهبان بررسی شد اما به‌علت گستردگی موضوع و نیاز به بررسی‌های بیشتر، در نامه‌ای به مجلس درخواست مهلت 10 روزه دیگری، علاوه بر مهلت 10 روزه اول کردیم. …
۳۵ ساعت قبل
جزئیات عملکردی شبکه فساد با مشارکت دو نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا منتشر شد
روز گذشته پایگاه اینترنتی میزان به نقل از مرکز رسانه‌ قوه قضائیه جزئیاتی از شبکه فساد وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی- که اخیرا به اعدام محکوم شده‌اند- با مشارکت دو نماینده مجلس و مدیرعامل سایپا منتشر کرد. وحید بهزادی و همسرش نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله‌جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش‌خرید بیش از ۶‌هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان‌یافته به میزان ۳۲‌هزار‌میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه- از منزل متهمه ۲۴‌هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یک‌صد …
زمان ادغام «بانک مهر اقتصاد» و «بانک حکمت ایرانیان» در بانک سپه/ عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه
۳۶ ساعت قبل
زمان ادغام «بانک مهر اقتصاد» و «بانک حکمت ایرانیان» در بانک سپه/ عرضه اوراق بدهی برای تأمین کسری بودجه
در ادامه روند ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح ظرف ده روز آینده با برگزاری مجامع «بانک مهر اقتصاد» و «بانک حکمت ایرانیان» ادغام این دو بانک در بانک سپه نهایی شده و مجمع سه بانک باقیمانده دیگر نیز، بتدریج برگزار خواهد شد. بانک مرکزی مسیر اصلاح نظام بانکی و ارتقای سلامت مالی بانک‌ها را با جدیت ادامه خواهد داد.
کدخدایی: نظر نهایی شورای نگهبان درباره لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی به زودی اعلام می شود
۴۳ ساعت قبل / حذف ۴ صفر از پول ملی / شورای نگهبان / کدخدایی / نظر نهایی شورای نگهبان
کدخدایی: نظر نهایی شورای نگهبان درباره لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی به زودی اعلام می شود
شفقنا- سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر نهایی این شورا درباره حذف چهار صفر از پول ملی در روزهای آینده خبر داد.  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات این...
بدهی ۳۴ میلیارد دلاری شرکت نفت به نظام بانکی
۴۴ ساعت قبل / نفت / درآمدهای نفتی / نظام بانکی / وزارت نفت / شرکت ملی نفت / مرکز پژوهشهای مجلس
بدهی ۳۴ میلیارد دلاری شرکت نفت به نظام بانکی
در حال حاضر شرکت ملی نفت ایران حدود ۳۴ میلیارد دلار به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و بانک‌های تجاری بابت تسهیلات دریافتی بدهی دارد.
۲ روز قبل / حذف چهار صفر از پول ملی / شورای نگهبان
زمان اعلام نظر شورای نگهبان درباره حذف چهار صفر از پول
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به بررسی لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات این شورا، گفت: مصوبه مجلس درباره لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی در جلسات شورای نگهبان در حال بررسی است.
بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند
۳ روز قبل / بانک مرکزی ایران / سهام عدالت / نظام بانکی
بانک‌ها موظف به دریافت سفارش فروش سهام عدالت شدند
بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف هستند سفارش فروش سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی متعلق به دارندگان سهام عدالت را دریافت کنند.
هدف تورمی رونمایی شد
۴ روز قبل / تورم سال 99 / بانک مرکزی / عبدالناصر همتی
هدف تورمی رونمایی شد
برای اولین بار از زمان تاسیس بانک مرکزی، این نهاد پولی اقدام به اعلام هدف تورمی کرد. عبدالناصر همتی، رئیس‌کل این بانک تورم هدف سیاست‌گذار پولی را ۲۲ درصد اعلام کرد. اما سیاست جدید، نیازمند بستر‌ها و الزاماتی است که می‌توان آن‌ها را در دو بخش درون‌نهاد پولی و خارج‌نهاد پولی دسته‌بندی کرد. الزامات درون‌نهادی به مواردی مانند انتشار منظم اطلاعات تورم و داده‌های پولی و بانکی و شناورسازی نرخ سود سپرده و تسهیلات اشاره دارد. اما الزامات بخش دوم به ستاد اقتصادی دولت و مجموعه نظام تصمیم‌گیری مربوط است. قاعده‌مندی مالی، حذف سلطه مالی از سیاست‌های پولی و جلوگیری از پولی کردن کسری بودجه تنها زمانی ممکن می‌شود که دیگر اضلاع اقتصادی دولت نیز متعهد به تحقق هدف تورمی شوند. هدف‌گذاری تورمی از این جهت مهم است که …
ویدیو/ کرونا چگونه می‌تواند نظم اقتصادی جهان را تغییر دهد؟ + زیرنویس فارسی
۴ روز قبل
ویدیو/ کرونا چگونه می‌تواند نظم اقتصادی جهان را تغییر دهد؟ + زیرنویس فارسی
آمریکا از پایان جنگ جهانی دوم بر اقتصاد جهان مسلط بوده است، کرونا می‌تواند رهبری آمریکا را زیر سوال برد. کرونا این قدرت را به چین می‌دهد که در بلند مدت توازن قدرت را بر هم بزند، آمریکا اکنون یک چهارم اقتصاد جهان را در اختیار دارد.چین نیز دومین اقتصاد بزرگ جهان است. بانک های چین اکنون دارایی بیشتری از بانک های اروپا و آمریکا دارد، کرونا می‌تواند نفوذ مالی چین را افزایش دهد. اکنون آمریکا نفوذ فوق العاده ای بر انتقالات مالی در جهان دارد، و به وسیله سوئیفت برای دسترسی کشورها محدودیت ایجاد می‌کند. چینی ها سعی می‌کنند مصرف کنندگان را به جای استفاده از حساب بانکی و یا کارت های اعتباری به تراکنش پول از طریق شارژ کردن کیف دیجیتالی بدون عبور از بانک سوق دهند. سال گذشته مردم چین تقریبا ۴.۹ تریلیون …
اطلاعیه جدید در مورد سهام عدالت/ فروش ٣٠ درصد از سهام عدالت مجاز شد
۵ روز قبل / وزارت امور اقتصادی و دارایی / سهام عدالت / نظام بانکی
اطلاعیه جدید در مورد سهام عدالت/ فروش ٣٠ درصد از سهام عدالت مجاز شد
همه دارندگان سهام عدالت که قصد فروش قسمتی از سهام خود را دارند، از روز سه‌شنبه می توانند به بانک‌های عامل مراجعه کنند.
چوب حراج به اموال تولیدکنندکان به بهانه وصول مطالبات
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / تسهیلات / معوقات بانکی / نظام بانکی
چوب حراج به اموال تولیدکنندکان به بهانه وصول مطالبات
بررسی‌ها نشان می‌دهد در فرآیند وصول مطالبات بانک‌ها از اموال و دارایی‌های برخی تولیدکنندگان به قیمتی بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی، زمینه برای سوءاستفاده و مفت‌خری عده‌ای خاص فراهم می‌شود.
ساعت کار بانک‌های خصوصی در خردادماه مشخص شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / نظام بانکی / بانک خصوصی / ساعت کار
ساعت کار بانک‌های خصوصی در خردادماه مشخص شد
کانون بانک‌های خصوصی اعلام کرد ساعت کار بانک‌های عضو این کانون از ابتدای خردادماه بدون تغییر نسبت به اطلاعیه ۲۸ فروردین‌ماه، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ و در روزهای پنج‌شنبه تا ۱۳ خواهد بود.
مصادره املاک برای سود مرکب/ بانکها جهش تولید را بی‌اثر می‌کنند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / نظام بانکی / سود مرکب / بانک مرکزی
مصادره املاک برای سود مرکب/ بانکها جهش تولید را بی‌اثر می‌کنند؟
در حالی که قوانین بالادستی به دنبال رفع موانع تولید هستند، برخی بانک ها با مصادره کارخانه ها به بهانه عدم دریافت اقساط تسهیلات تولید، در تحقق شعار جهش تولید وقفه می اندازند.
چرا دو متهم خودرویی به اعدام محکوم شدند؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / وحید بهزادی / نجوا لاشیدایی
چرا دو متهم خودرویی به اعدام محکوم شدند؟
سخنگوی قوه قضاییه با بیان توضیحاتی در مورد جزییات احکام اقتصادی اخیر، در رابطه با چرایی صدور حکم اعدام برای وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی، دو محکوم خودرویی، گفت: این افراد که به مجازات اعدام محکوم شدند، صرفا بابت اخلال در نظام خودرویی نبود؛ بلکه در نظام ارزی و سکه و خرید و فروش سکه اخلال داشتند و مرتکب پولشویی گسترده شده بودند. همچنین شرکت هرمی و اخلال در اقتصاد کشور از ناحیه شرکت‌های هرمی نیز در پرونده آن‌ها وجود داشت و حساب‌های متعدد بانکی نیز بود.
کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن
رئیس‌جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
کالاهای اساسی، ‌دارو و مواد اولیه، اولویت اختصاص ارز قرار گیرد
رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن گفت: در اختصاص ارز باید اولویت‌های لازم از جمله کالاهای اساسی، ‌دارو، ‌تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید باید مد نظر قرار گیرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست‌جمهوری، در یکصد و سی و هفتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که روز سه شنبه به ریاست حجت‫الاسلام والمسلمین حسن روحانی تشکیل شد، چند موضوع مهم و تاثیرگذار در بخش جهش تولید و رونق صادرات و افزایش درآمدهای ارزی بررسی و درباره آن تصمیم‌گیری شد. رئیس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری دانست. در این جلسه، با توجه به مشکلات پدید آمده در اقتصاد جهانی و تامین ارز، …
بازگشت سقف تراکنش های بانکی به حالت عادی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / تراکنش بانکی / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی
بازگشت سقف تراکنش های بانکی به حالت عادی
بانک مرکزی در بخشنامه ای، شرایط سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت، تمدید کارت‌های بانکی و سقف برداشت نقدی از خودپردازها از اول خرداد ماه سال جاری را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
واکنش روحانی به افزایش قیمت دلار
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
واکنش روحانی به افزایش قیمت دلار
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
روحانی: قیمت ارز باید کنترل شود /اختصاص ارز براساس اولویت‌ها باشد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
روحانی: قیمت ارز باید کنترل شود /اختصاص ارز براساس اولویت‌ها باشد
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن/ لزوم دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / حسن روحانی / ستاد هماهنگی اقتصادی
تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن/ لزوم دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی
ایلنا: رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
۱۳۹۹/۰۲/۳۰
در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد؛ تاکید روحانی بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت کنترل قیمت ارز و جلوگیری از افزایش نرخ آن، دقت عمل و هماهنگی دستگاه‌های اقتصادی و نظام بانکی در این زمینه را ضروری خواند.
ساعت کار جدید بانک‌ها از اول خرداد اعلام شد / لغو دورکاری و شیفت‌بندی کارمندان
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / علیرضا قیطاسی / ویروس کرونا / نظام بانکی
ساعت کار جدید بانک‌ها از اول خرداد اعلام شد / لغو دورکاری و شیفت‌بندی کارمندان
طبق اعلام دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها از اول خرداد ماه دورکاری و شیفت بندی کارمندان بانک‌های دولتی و نیمه دولتی لغو می‌شود و کارمندان باید براساس ساعت کار جدید در بانک‌ها حضور داشته باشند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
توسعه ارتباطات در دوران پسا کرونا نیازمند 100 برابر بودجه فعلی است
اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهوری همچنین در جمع مدیران ارشد وزارت ارتباطات و پس از سخنرانی آذری‌جهرمی به نکاتی در مورد تاثیر کرونا بر اقتصاد و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی همچنین اهمیت دولت الکترونیک اشاره کرد که بخش‌هایی از آن را می‌خوانید:     کرونا به قطب‌نمای اصلی سیاست‌گذاری و مدیریت کشور تبدیل شده است    همه دستگاه‌های دولتی باید توجه داشته باشند که کرونا پدیده‌ای عالمگیر و نوظهور است که باید ضمن توجه به مسائل کوتاه‌مدت مرتبط با آن درخصوص تغییرات ناگزیر آن نیز آینده‌نگری داشته باشیم    برای شرایط پساکرونا نیازمند توسعه ارتباطات هستیم و از همین ‌رو حتی نیاز است برای این کار 100 برابر …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
روابط‌عمومی برتر از ویژگی تحلیلگری برخوردار است
سیدباقر فتاحی عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون تحلیلگری را از ویژگی روابط‌عمومی برتر دانست.سید باقر فتاحی عضو هیئت مدیره بانک توسعه تعاون در جلسه گرامیداشت روز جهانی ارتباطات روابط‌عمومی که به ‌صورت حضوری در جمع همکاران روابط‌عمومی ستاد بانک و به‌صورت ویدئوکنفرانس با مدیران و همکاران روابط‌عمومی استان‌ها برگزار شد خاطرنشان کرد: روابط‌عمومی برتر با احاطه به وظایف تخصصی حوزه اطلاع‌رسانی، ارتباطات و تبلیغات؛ نقش روابط‌عمومی را از حالت تبیین‌کننده وضعیت کنونی و توجیه‌کننده عملکرد سازمان فراتر برده و با تحلیل محیط داخلی و پیرامونی سازمان، مشاوره‌های لازم به مدیران ارشد سازمان در راستای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ارائه می‌دهد تا سازمان در بهترین مسیر خدمات‌رسانی و تامین حداکثر رضایت مشتریان قرار گیرد.فتاحی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۹
سیر تحول رسیدگی به تراکنش‌های بانکی توسط سازمان امور مالیاتی
همان‌طور که می‌دانید در سال 1394 اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم تصویب شد. یکی از مواد تغییر یافته این قانون، ماده 169 مکرر بود. ماده پیشین بیشتر روی شماره اقتصادی، نحوه صدور صورتحساب و گزارش معاملات مؤدیان متمرکز بود. اما همان‌گونه که در ادامه می‌بینیم، در ماده اصلاحی صحبت از یک نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی مؤدیان به میان آمد: «به منظور شفافیت فعالیت‌های اقتصادی و استقرار نظام یکپارچه اطلاعات مالیاتی، پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی شامل مواردی نظیر اطلاعات مالی، پولی و اعتباری، معاملاتی، سرمایه‌ای و ملکی اشخاص حقیقی و حقوقی در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد می‌شود.»
۱۳۹۹/۰۲/۲۸ / سرمایه گذاری در بورس / میرتاج الدینی
میرتاج‌الدینی: سرمایه‌گذاری در بورس و سکه منجر به تولید نمی‌شود
به گزارش فارس، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم امروز یکشنبه 28 اردیبهشت در نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت و معدن با  منتخبان این مجلس با بیان اینکه اگر برای جهش تولید باید سه الزام عملی و محقق شود و آن امنیت سرمایه‌گذار،‌ خصوصی‌سازی و تسهیلات بانکی  و به تبع آن اصلاح نظام بانکی را از جمله این سه الزام برشمرد.
بورس جای بانک را نمی‌گیرد، وضعیت نظام بانکی رو به بهبود است
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بازی / بانک مرکزی / قانون / لایحه / مقام معظم رهبری
بورس جای بانک را نمی‌گیرد، وضعیت نظام بانکی رو به بهبود است
رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: در دو سال اخیر وضعیت نظام بانکی کشور رو به بهبود است و تنگنای مالی که بانک‌ها دچار آن بوده‌اند بسیار کم شده است.
سه بانک دیگر به بانک‌های پذیره نویس صندوق سرمایه گذاری افزوده شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۶ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / نظام بانکی ایران / صندوق سرمایه گذاری ETF
سه بانک دیگر به بانک‌های پذیره نویس صندوق سرمایه گذاری افزوده شد
وزارت امور اقتصادی و دارایی سه بانک دیگر را به بانک‌های پذیره نویس صندوق سرمایه گذاری اضافه کرد.
سومین بدهکار بانک سرمایه چگونه هزار میلیارد پول به جیب زد؟ / دادگاه سامان مدلل به زودی برگزار می‌شود 
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / بدهکاران بانک سرمایه / سامان مدلل
سومین بدهکار بانک سرمایه چگونه هزار میلیارد پول به جیب زد؟ / دادگاه سامان مدلل به زودی برگزار می‌شود 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، پرونده بانک سرمایه با داشتن تعداد زیادی متهم یکی از آن پرونده‌هایی است که در نظام قضایی و حقوقی تبدیل به یکی از جنجالی‌ترین اخبار شده است؛ از هادی رضوی تا حسین هدایتی همگی متهمانی هستند که در کنار چندین متهم و مجرم دیگر فضای پولی و بانکی را با اخلال مواجه کرده‌اند.
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت به ایلنا خبر داد:
فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد/ دستور رییس جمهور امکان فروش سهام از طریق بانک‌ها است/ فروش سهام عدالت نیمه اول سال امکان‌پذیر می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت به ایلنا خبر داد: فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد/ دستور رییس جمهور امکان فروش سهام از طریق بانک‌ها است/ فروش سهام عدالت نیمه اول سال امکان‌پذیر می‌شود
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه امکان فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد، گفت: در راستای دستور رییس جمهوری مبنی بر روان سازی فروش سهام عدالت و سهولت فرایند فروش سهام، از ظرفیت‌های نظام بانکی هم استفاده شود و مردم برای فروش بتوانند به شبکه بانکی کشور که بسیار گسترده است، مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تور بانک‌ها برای سهام عدالت
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: روز گذشته رئیس‌جمهور از تصویب فروش سهام عدالت مشمولان به صورت وکالتی توسط بانک‌ها با تصمیم شورای عالی بورس خبر داد و جالب آنکه سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: خرید و فروش وکالتی سهام عدالت صحت ندارد. در راستای دستور رئیس‌جمهور از ظرفیت‌های نظام بانکی برای فروش سهام عدالت استفاده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تکذیب مجوز فروش وکالتی سهام عدالت
برخی رسانه‌ها روز چهارشنبه از مجاز شدن فروش وکالتی سهام عدالت خبر داده بودند که سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت آن را تکذیب کرد.به گزارش ایرنا، حسین فهیمی افزود: همچنان خرید و فروش وکالتی سهام و تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی ممنوع است. آنچه که در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تصمیم‌گیری شده است، ایجاد تسهیل در فروش سهام عدالت است. زمانی که سهام عدالت آزادسازی شود، شبکه کارگزاری‌ها و روش‌های فروشی که هم‌اکنون برای سهامداران فراهم است، برای سهامداران عدالت نیز مهیا خواهد شد. نظر رئیس جمهوری محترم و ستاد هماهنگی اقتصادی دولت این است که از نظام بانکی هم برای فروش سهام عدالت استفاده شود و تسهیلات بیشتری در اختیار آن دسته از سهامدارانی که قسط فروش بخشی از سهام عدالت خود را دارند، قرار گیرد. …
۱۳۹۹/۰۲/۲۵
افزایش تعامل بانک مرکزی و مجلس
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اجرای قانون حذف ربح مرکب از سوی بانک‌ها گفت: تعامل بانک مرکزی و مجلس افزایش یافته و این امر می‌تواند آثار مثبتی را برای نظام بانکی به ارمغان بیاورد.
برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی در بازار بین‌بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بانک مرکزی ایران / سود بازار بین بانکی / نظام بانکی
برگزاری حراج اوراق بدهی دولتی در بازار بین‌بانکی
بانک مرکزی اعلام کرد: بازار اولیه فروش اوراق بهادار در بازار بین‌بانکی ایجاد می‌شود.
سقف پرداخت نقدی به مشتریان بانک‌ها تعیین شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی / تسهیلات بانکی / بانک مرکزی / قانون مبارزه با پولشویی
سقف پرداخت نقدی به مشتریان بانک‌ها تعیین شد
بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه‌ای به بانک‌ها، سقف پرداخت وجه نقد به مشتریان را در موسسات اعتباری ۴۵ میلیون تومان تعیین کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
گزارش اقدامات جامع بانک سامان در دوران اپیدمی کرونا
به نقل از روابط عمومی بانک سامان؛ کرونا، واژه‌ای که بسامد شنیداری‌اش این روزها بسیار بیشتر از هر اتفاق تاریخی دیگری است. شاید هیچ‌ جامعه‌شناسی گمان نمی‌کرد که جهان با یک‌زبان و حس مشترک در خصوص یک اتفاق تاریخی سخن بگوید. واژه‌ای که محدودیت جغرافیایی را درنوردیده و از پهناورترین کشورهای جهان تا دورافتاده‌ترین و ناشناخته‌ترین کشورها را درگیر خود کند و سایه سنگین ترس را بر سطح کره زمین بگستراند.اما واقعیت آن است که در کنار تمامی مباحث و اتفاقات ناشی از این بیماری، کرونا منشا بروز اتفاقات مهمی نیز در حوزه اقتصادی شد. روندی که عیار واقعی بخش‌های اقتصادی را در برخورد با ابر بحران‌ها نمایان کرد و نشان داد که تاب‌آوری نهادهای اقتصادی در شرایط حساس چگونه است.و البته بودند نهادهایی که نه‌فقط ققنوس‌وار …
اگر بورس حبابی نباشد تولید رشد می‎کند و امنیت شغلی بالا می‎رود
۱۳۹۹/۰۲/۲۳ / نقدینگی / بورس / امنیت شغلی / بهره بانکی / حباب بورس / رونق تولید / تعدیل کارگران / حباب بازار بورس / رشد بورس / رشد تاریخی
اگر بورس حبابی نباشد تولید رشد می‎کند و امنیت شغلی بالا می‎رود
ایلنا: بورس در اوج است و اگر همه چیز درست باشد به زودی باید تاثیر رونق بی‎سابقه بازار سرمایه را در تولید ببینیم. جهش تولید با تامین منابع حاصل از بورس منجر به کاهش…
۱۳۹۹/۰۲/۲۳
تشکیل کمیته بررسی طرح اقدام ملی مسکن استان اصفهان
دومین جلسه استانی برنامه طرح اقدام ملی تولید مسکن استان اصفهان برگزار و راهکارهایی جهت تسریع در اجرای این طرح در سطح استان ارائه شد.به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در دومین جلسه استانی برنامه طرح اقدام ملی تولید مسکن، که با حضور علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان، معاونان و مشاوران منتخب این طرح در اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان برگزار شد، برنامه اجرایی در خصوص طرح جامع مسکن استان مطرح و پیرامون اجرای پروژه‌های این طرح تصمیماتی اتخاذ شد.علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: در برنامه ابلاغی طرح اقدام ملی تولید مسکن، هفت سرفصل برای استان‌ها تعیین شده که شامل، اجرای پروژه‌های تولید مسکن در قالب مشارکتی، واگذاری گروهی اراضی در قالب …
رونق بورس، فرصتی برای کاهش وابستگی تولید به نظام بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / تسهیلات / سرمایه در گردش / بورس / کروناویروس
رونق بورس، فرصتی برای کاهش وابستگی تولید به نظام بانکی
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) با بیان اینکه پیش بینی شده بنگاه‌های تولیدی در سال جاری به حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارند، اظهار کرد: بخش خصوصی می‌تواند بورس را به عنوان یک فرصت در نظر بگیرد و از این منبع برای تأمین بخشی از نقدینگی خود استفاده کنند، چرا که در زمینه منابع بانکی هم محدودیت‌هایی وجود دارد و واحدهای تولیدی برای تامین نقدینگی نمی‌تواند همیشه وابسته به نظام بانکی باشند.
همتی: وضعیت ذخایر ارزی ایران بی‌سابقه است
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
همتی: وضعیت ذخایر ارزی ایران بی‌سابقه است
رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه مهمترین سیاست پولی، مهار تورم است، گفت: علی‌رغم کاهش درآمدهای نفتی تحت‌تاثیر تحریم‌های ظالمانه و کاهش شدید قیمت نفت، وضعیت ذخایر اسکناس ارزی کشور مناسب و در تاریخ کشور بی‌سابقه است. به گزارش «توسعه ایرانی» به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه «نظام بانکی و جهش تولید» که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، مدیران عامل بانک‌ها و اعضای هیات عامل در بانک مرکزی برگزار شد، اقدام‌ها و دستاوردهای بانک مرکزی در حوزه‌های «سیاست پولی»، «اعتباری»، «ارزی» و «نظام‌های پرداخت» را تشریح کرد. وی گفت: این دستاوردها با تلاش مجموعه نظام بانکی و در سایه سیاست‌گذاری …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
خط قرمز دولت عدم استفاده از منابع بانک مرکزی برای جبران کسری بودجه است
معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اهمیت جایگاه نظام بانکی و به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد کشور گفت: بانک مرکزی نقش محوری و تعیین کننده در برنامه‌های اقتصادی کشور دارد و مدیران این بانک در جلسات تصمیم گیری و سیاست گذاری‌های اقتصادی حضوری موثر دارند.به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در جلسه با اعضای هیئت عامل بانک مرکزی و مسئولان نظام بانکی کشور با تبریک میلاد امام حسن مجتبی‏(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان در ماه مبارک رمضان، درگذشت رحیمی انارکی مدیرعامل فقید بانک مسکن و ۸۰ نفر از کارکنان خدوم نظام بانکی کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا را به خانواده‏های آنان تسلیت گفت.جهانگیری شرایط پیش رو را شرایطی خطیر توصیف و تصریح کرد: امروز با پدیده بیماری کرونا که پدیده ای جهانی …
۱۳۹۹/۰۲/۲۲
دستاورد ثبات اقتصادی به‌رغم شرایط تحریمی
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه و انتظار دشمنان برای فروپاشی اقتصاد، خوشبختانه با تصمیم‌های صحیح مجموعه اقتصادی دولت و بانک مرکزی، شاهد ثبات اقتصادی و رشد اقتصادی غیرنفتی بوده‌ایم. به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه« نظام بانکی و جهش تولید»که با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری، مدیران عامل بانک‌ها و اعضای هیات عامل در بانک مرکزی برگزار شد، اقدام‌ها و دستاوردهای بانک مرکزی در حوزه‌های «سیاست پولی»، «اعتباری»، «ارزی» و «نظام‌های پرداخت» را تشریح کرد و گفت: این دستاوردها با تلاش و کوشش مجموعه نظام بانکی و در سایه سیاست‌گذاری صحیح بانک مرکزی به دست آمده است و در صورتی که از نظام بانکی حمایت شود، دستاوردهای سترگی را در آینده شاهد خواهیم بود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
منابع بانک مرکزی خط قرمز دولت در تأمین کسری بودجه
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: برخی افراد به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار دولت منابع سرشاری در اختیار دارد اما از آن ‏استفاده نمی‌کند. کسانی که می‌خواهند در این زمینه اظهارنظر کنند باید از بودجه دولت و هزینه‌ها و درآمدها آگاهی کافی داشته ‏باشند.‏ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر یکشنبه در جلسه با اعضای هیأت عامل بانک مرکزی و ‏مسئولان نظام بانکی کشور شرایط پیش‌رو را خطیر توصیف و با تأکید بر اهمیت نقش نهادهای مهم و حساس چون نظام ‏بانکی در اقتصاد کشور به‌ویژه در شرایط کنونی، خاطرنشان کرد: «همه باید درک کنند که دولت در چه شرایط دشواری کشور را ‏اداره می‌کند. از یک طرف تحریم‌های بی‌سابقه …
همتی در حضور جهانگیری: تورم ۶۰درصدی، هرگز! +فیلم
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / جهانگیری / کابینه دوازدهم / دستگاه قضائی / شورای پول و اعتبار / نظام بانکی / عبدالناصر همتی / شورای پول واعتبار / دستگاه قضایی / بانک مرکزی / نفت
همتی در حضور جهانگیری: تورم ۶۰درصدی، هرگز! +فیلم
رئیس‌کل بانک مرکزی از برنامه این بانک برای اعمال محدودیت‌های جدید برای مبارزه با سفته‌بازی خبر داد و گفت: به جایی رسیده‌ایم که بانک‌ها از بانک مرکزی درخواست می‌کنند نرخ سود را کاهش دهند.
اعلام میزان دارایی های دولت روحانی از زبان جهانگیری
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
اعلام میزان دارایی های دولت روحانی از زبان جهانگیری
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت جایگاه نظام بانکی و به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد کشور گفت: بانک مرکزی نقش محوری و تعیین کننده در برنامه‌های اقتصادی کشور دارد و مدیران این بانک در جلسات تصمیم گیری و سیاست گذاری‌های اقتصادی حضوری موثر دارند.
خط قرمز اقتصادی دولت به روایت جهانگیری /برخی فکر می‌کنند دولت سرشار از منابع است ولی استفاده نمی کند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
خط قرمز اقتصادی دولت به روایت جهانگیری /برخی فکر می‌کنند دولت سرشار از منابع است ولی استفاده نمی کند
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت جایگاه نظام بانکی و به ویژه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اقتصاد کشور گفت: بانک مرکزی نقش محوری و تعیین کننده در برنامه‌های اقتصادی کشور دارد و مدیران این بانک در جلسات تصمیم گیری و سیاست گذاری‌های اقتصادی حضوری موثر دارند.
نقش نظام بانکی در اقتصاد کشور مهم و تعیین کننده است
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / مجلس شورای اسلامی / حضرت آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی / هیئت دولت / شورای عالی بورس / جهانگیری / قوه قضائیه / پایگاه اطلاع رسانی دولت / وزارت امور اقتصادی و دارایی / ویروس کرونا
نقش نظام بانکی در اقتصاد کشور مهم و تعیین کننده است
معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اهمیت جایگاه نظام بانکی و به ویژه بانک مرکزی در اقتصاد کشور، گفت: بانک مرکزی و مدیران آن نقش محوری و تعیین کننده در برنامه‌های اقتصادی کشور دارند.
همتی: وضعیت ذخایر اسکناس ارزی کشور مناسب است/ حمایت از تولید در اولویت‌ نظام بانکی است
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بانک مرکزی / ذخایر اسکناس / عبدالناصر همتی
همتی: وضعیت ذخایر اسکناس ارزی کشور مناسب است/ حمایت از تولید در اولویت‌ نظام بانکی است
به گزارش الف به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در جلسه «نظام بانکی و جهش تولید» که با حضور معاون اول رییس جمهوری، مدیران عامل بانک‌ها و اعضای هیات عامل در بانک مرکزی برگزار شد، اقدام‌ها و دستاوردهای بانک مرکزی در حوزه های «سیاست پولی»، «اعتباری»، «ارزی» و «نظام های پرداخت» را تشریح کرد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
صدرنشینی کارت های بانک ملی ایران در نظام بانکی
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، آن طور که اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در فروردین ماه سال جاری نشان می دهد، بیشترین سهم از تعداد کارت های بانکی تراکنش دار از نوع کارت برداشت با 23.06 درصد متعلق به بانک ملی ایران است.در حوزه نوع کارت اعتباری نیز 20.51 درصد کارت ها متعلق به بانک ملی ایران است.سهم این بانک از کارت هدیه و بن کارت نیز در بالاترین جایگاه این جدول قرار گرفته است، به طوری که 15.82 درصد این کارت ها را بانک ملی ایران صادر کرده است.
راهکاری برای اخراج رانت‌خواران از صنعت خودرو/ آیا عرضه خودرو در بورس یک مزیت است؟
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / خودرو / رقابت / سهام / صنعت / بورس / نظام بانکی
راهکاری برای اخراج رانت‌خواران از صنعت خودرو/ آیا عرضه خودرو در بورس یک مزیت است؟
ایلنا: چند سالی است که صنعت خودرو جولانگاه دلالان و خریداران رانتی شده و اکثر مردم دسترسی ندارند، از طرفی قیمت‌های فروش نیز غیرواقعی و زیر نرخ تمام شده است و صنایع…
پویایی صنعت خودرو با تامین سرمایه در گردش توسط نظام بانکی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / بانک پارسیان
پویایی صنعت خودرو با تامین سرمایه در گردش توسط نظام بانکی
صنعت خودرو در دور جدید تحریم‌ها از نخستین بخش‌هایی بود که مورد تحریم قرار گرفت و با مشکلاتی مواجه شد، اما نظام بانکی کشور با حمایت از این صنعت مهم و اشتغال‌زا، مانع توقف چرخ صنعت خودرو شد.
نشست مسئولان بانکی با معاون اول رئیس جمهور
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
نشست مسئولان بانکی با معاون اول رئیس جمهور
نشست مسئولان بانک مرکزی و نظام بانکی با معاون اول رئیس‌ جمهور برگزار شد.
کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۸.۹۵ درصد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / نرخ سود بین بانکی / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی
کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۸.۹۵ درصد
آخرین داده‌های بانکی مرکزی نشان می‌دهد که نرخ سود در بازار بین بانکی در سال ۹۸ به ۱۸.۹۵ درصد رسیده است.
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی آغاز شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / اسحاق جهانگیری / نظام بانکی / بانک مرکزی ایران
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی آغاز شد
جلسه معاون اول رئیس جمهوری با مسئولان نظام بانکی، دقایقی قبل با موضوع شعار سال تحت عنوان«جهش تولید» در بانک مرکزی آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۲/۲۰
تکمیل پازل خدمات الکترونیکی بانک مهرایران باتسهیلات موبایلی/ قطار فناوری در بانک مهرایران متوقف نمی‌شود
دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک مهر ایران از اصلی‌ترین هدف‌گذاری این بانک برای سال جاری، در حوزه خدمات الکترونیکی می‌گوید: در سال ۱۳۹۹ سیاست بانک بر این است که بخشی از فرآیند دریافت تسهیلات را نیز بر بستر موبایل ارائه کنیم.به گزارش روابط عمومی بانک مهر ایران، اکبری در گفت‌وگویی که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید نسبت به آینده بانکداری قرض‌الحسنه در کشور ابراز امیدواری کرده و اظهار می‌کند: اکنون ابتدای راه است و تصور می‌کنم تا چهار سال آینده شرایط به‌گونه‌ای شود که متقاضی دریافت وام قرض‌الحسنه فوری و ضروری، خیلی راحت می‌تواند با مراجعه به بانک‌های قرض‌الحسنه آن را دریافت کند.بانک مهر ایران چه اقدامات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا انجام داد؟در شعب بانک سعی کرده‌ایم فاصله اجتماعی را به‌خوبی …
محصول جدید ایران خودرو ثمره همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر
۱۳۹۹/۰۲/۲۰ / ایران / ایران خودرو / رشد / قطعه سازان / نظام بانکی
محصول جدید ایران خودرو ثمره همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و قطعه سازان برتر
طراحی و تولید قالب های قطعات محصولات جدید ایران خودرو در شرکت قالب های صنعتی این خودروساز نشان توانایی و رشد بالای این شرکت دارد.
پاسخگویی به سوالات مردم درباره واگذاری سهام بانک‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / نظام بانکی / صندوق سرمایه گذاری ETF
پاسخگویی به سوالات مردم درباره واگذاری سهام بانک‌ها
وزارت امور اقتصاد و دارایی در سه وبسایت، به سوالات مردم درباره واگذاری سهام بانک‌ها پاسخ می‌دهد.
همتی: اقتصاد کشورمان روزهای سخت و در عین حال تعیین کننده ای را می گذراند
۱۳۹۹/۰۲/۱۹ / تاثیر اقتصادی کرونا / عبدالناصر همتی
همتی: اقتصاد کشورمان روزهای سخت و در عین حال تعیین کننده ای را می گذراند
رئیس‌ کل بانک مرکزی نوشت: آنچه بدخواهان از تنش در بازار ارز ، تلاطم در نظام بانکی ، و کمبود کالاهای اساسی دنبال می کردند، نه تنها حاصل نشده، بلکه وضعیت ایران امروزه و درحین عبور از بحران کرونا از بسیاری از کشورها مطمئن تر و آرام تر است.
بازگشت سود ۱۸ درصدی
۱۳۹۹/۰۲/۱۸ / سود بانکی / سود 18 درصدی / نظام بانکی
بازگشت سود ۱۸ درصدی
بانک‌ها از هفته آینده انتشار اوراق گواهی سپرده ۱۸ درصدی را در دستورکار قرار خواهند داد. انتشار این اوراق، پس از تصمیم کاهش نرخ سود سپرده‌های یک‌ساله به ۱۵ درصد صورت می‌گیرد. کارشناسان معتقدند انتشار این اوراق برای تعادل‌بخشی به منابع بلندمدت بانک‌ها بوده است؛ حال آنکه بانک‌ها با حضور در بازار بین بانکی با نرخ سود پایین‌تر نیاز کوتاه‌مدت خود را تامین می‌کنند. «نرخ بالای سود یک‌ساله»، «نرخ شکست ۱۰ درصدی» و «بدون ریسک بودن سرمایه‌گذاری» از ویژگی‌های این ابزار بانکی است.
یک نماینده: مجلس دهم در تصویب حذف چهار صفر از پول ملی شتابزده عمل کرد
۱۳۹۹/۰۲/۱۷ / نمایندگان مجلس دهم / نمایندگان مجلس / مجلس
یک نماینده: مجلس دهم در تصویب حذف چهار صفر از پول ملی شتابزده عمل کرد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه مجلس دهم در تصویب لایحه اصلاح نظام پولی و بانکی که به حذف چهار صفر از پول ملی معطوف است، شتابزده عمل کرد، اظهار داشت: بهتر بود این لایحه در فرصت مناسب و با تفکر بیشتر به مجلس یازدهم موکول می‌شد.
نقدینگی افسار گسیخته مرهون سود بالای سپرده‌ها در دهه اخیر است/ رد خروج سپرده ها از بانک با کاهش نرخ سود
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
نقدینگی افسار گسیخته مرهون سود بالای سپرده‌ها در دهه اخیر است/ رد خروج سپرده ها از بانک با کاهش نرخ سود
یک کارشناس اقتصادی با بررسی اثرات و نتایج کاهش نرخ سود بانکی گفت این که نرخ سود سپرده به ۱۵ درصد کاهش یابد باعث خروج منابع از نظام بانکی نمی شود و فقط سپرده های بلند مدت به کوتاه مدت تبدیل می شود.
۱۳۹۹/۰۲/۱۷
فقط بانک مسکن برای رونق این بخش همکاری می‏کند
یک عضو کمیسیون عمران مجلس به همراه معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با حضور در برنامه گفت‏و‏گوی ویژه خبری شبکه دو سیما عملکرد دولت و نظام بانکی در این بخش را تشریح کرد.صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در این برنامه با بیان اینکه بازار مسکن در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگر به تسهیلات رونق‏زا و کمک کننده خریداران مسکن نیاز دارد افزود: از بین بانک‏های کشور فقط بانک مسکن است که به بخش مسکن تسهیلات پرداخت می‏کند. این بانک به متقاضیان خرید مسکن دو نوع تسهیلات شامل تسهیلات یکم و تسهیلات اوراق پرداخت می‏کند.بدری با بیان اینکه سال گذشته سقف تسهیلات اوراق مسکن افزایش پیدا کرد تصریح کرد: امسال وقت آن است فکری به حال تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم شود تا خانه اولی‏ها بتوانند در شرایطی که قیمت …
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
مراسم یادبود مدیرعامل فقید بانک مسکن
مراسم یادبود مدیرعامل فقید بانک مسکن با حضور چند تن ازمسئولان شبکه بانکی کشور، اعضای هیئت مدیره و برخی ازمدیران امور بانک در محل سالن اجتماعات ادارات مرکزی ونک برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما، در این نشست محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی، در خصوص این ضایعه اظهار کرد: غم این حادثه را با کلام نمی‌توان بیان کرد، تنها باید گفت شبکه بانکی مدیری خوب، خوشفکر و توانمند را از دست داد. محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه نیز گفت: رابطه دوستی قدیمی با مرحوم ابوالقاسم رحیمی‌انارکی داشتم. چه توفیقی از این بالاتر که دربانک مسکن، بانک خدمتگذار، خوشنام و مردمی خدمت کنی و در مسند مدیرعاملی و در راه خدمت به مردم دنیا را ترک کنی. چقازردی به شعری از شاعر بزرگ مولوی اشاره کرد و ادامه داد: چون که گل بگذشت و گلشن شد …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تومان به جای ریال
روز گذشته نمایندگان مجلس با کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی موافقت کردند. بررسی لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور در دستور کار جلسه علنی صبح روز گذشته مجلس شورای اسلامی قرار داشت. در جریان بررسی کلیات این لایحه سه نماینده به‌عنوان موافق و سه نماینده به‌عنوان مخالف صحبت کردند و نهایتا پس از اظهارات همتی، رئیس‌ کل بانک مرکزی و اعلام نظر کمیسیون اقتصادی به‌عنوان موافق تصویب کلیات، مجلس شورای اسلامی با کلیات این لایحه موافقت کرد. نمایندگان پس از تصویب کلیات وارد بررسی جزئیات این لایحه شدند. محمود بهمنی در تشریح گزارش کمیسیون اقتصادی درباره لایحه یک فوریتی اصلاح قانون نظام پولی و بانکی کشور با بیان اینکه حدود 10‌سال است درباره این پروژه بحث و بررسی می‌شود، گفت: …
مشکل امروز کشور نظام بانکی است
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / مجلس شورای اسلامی / علیرضا سلیمی / حذف صفر پول ملی / ریال
مشکل امروز کشور نظام بانکی است
تهران- ایرنا- نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با تصویب لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، مشکل اساسی را نظام بانکی عنوان کرد و گفت: کاش به جای تصویب این لایحه، نظام بانکی را اصلاح می‌کردیم.
تصویب کلیات تبدیل واحد پول کشور از ریال به تومان/ حذف ۴ صفر از پول ملی جدی شد
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
تصویب کلیات تبدیل واحد پول کشور از ریال به تومان/ حذف ۴ صفر از پول ملی جدی شد
نمایندگان مجلس با کلیات لایحه یک فوریتی اصلاح قانون نظام پولی و بانکی کشور موافقت کردند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
رونمایی از دستگاه خودکار تحویل فرم به مشتری در بانک دی
با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بانک دی از دستگاه خودکار تحویل فرم به مشتری در شعبه مرکزی رونمایی شد. به گزارش روابط‌عمومی بانک دی، برات کریمی مدیرعامل، نصرت‌الله شهبازی رئیس هیئت مدیره، فریدون رشیدی نایب رئیس هیئت مدیره، رحیم طاهری عضو هیئت مدیره، به همراه جمعی از مدیران بانک از دستگاه خودکار تحویل فرم به مشتری که توسط محسن هوکری، همکار جوان و مبتکر شعبه کرمانشاه اختراع شده است، رونمایی کردند.بر اساس این گزارش، برات کریمی ضمن قدردانی از اهتمام و خلاقیت و نوآوری محسن هوکری برای ساخت این دستگاه، گفت: سرعت در ارائه خدمات بانکی و استفاده از تکنولوژی برای تسهیل خدمت‌رسانی به مشتریان، یک مزیت رقابتی در جذب مشتری محسوب می‌شود که با بهره‌برداری از دستگاه خودکار تحویل فرم در شعب بانک دی می‌توانیم …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / وام کرونا / وام یک میلیونی خانوارها / وام یک میلیونی یارانه
واریز وام یک میلیونی به حساب جاماندگان از هفته آینده
به گزارش مهر به نقل از بانک مرکزی، اکبر کمیجانی، قائم مقام این بانک ضمن تقدیر از نظام بانکی به دلیل همراهی در پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه بگیر، گفت: با همکاری مجموعه نظام بانکی به ویژه حوزه اعتباری آن‌ها تاکنون به ۱۹ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۶۴۸ سرپرست خانوار یارانه بگیر، تسهیلات یک میلیون تومانی پرداخت شده است.
فعالیت ۶۳ هزار کارتخوان شعبه‌ای تا پایان سال ۱۳۹۸
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / کارت خوان الکترونیکی / بانک مرکزی ایران / نظام بانکی
فعالیت ۶۳ هزار کارتخوان شعبه‌ای تا پایان سال ۱۳۹۸
جدیدترین گزارش منتشره از وضعیت ابزارهای پرداخت نشان می‌دهد که تا پایان اسفند ماه ۹۸ بالغ بر ۶۳ هزار و ۲۰۸ دستگاه پایانه شعب(کارتخوان شعبه‌ای) فعال بوده و تعداد این ابزار کاهش پیدا کرده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •