جمعه, ۱۴ آذر, ۱۳۹۹ / 4 December, 2020
اکونومیست
۲۴ ساعت قبل / ایران / پول / تورم / دولت / سیاست پولی
نرخ تورم به 32 درصد می‌رسد
واحد اطلاعات اکونومیست پیش‌بینی می‌کند نرخ تورم ایران که در سال ۲۰۲۰ به ۲۸.۸ درصد رسید، در سال ۲۰۲۱ با اتخاذ سیاست پولی سهل‌گیرانه توسط دولت و تداوم ضعف پول ملی به ۳۲.۷ درصد افزایش یابد.
وضعیت کسری بودجه ایران در سال آینده
۲۷ ساعت قبل / اکونومیست / اقتصاد ایران / کسری بودجه
وضعیت کسری بودجه ایران در سال آینده
واحد اطلاعات اکونومیست در تحلیلی با اشاره به تهیه شدن لایحه بودجه سال ١٤٠٠ نوشت: احتمال افزایش درآمد‌های نفتی ایران در سال آینده در صورت بازگشت دولت بایدن به برجام و رفع تحریم‌ها وجود دارد، اما باید توجه کرد که رشد درآمد‌های نفتی ایران احتمالا طولانی و تدریجی خواهد بود.
پیش‌بینی اکونومیست از رشد اقتصاد ایران در ۱۴۰۰
۳۴ ساعت قبل / مجلس ایران / نفت ایران / دولت ایران / بانک مرکزی ایران / نفت / آمریکا / نرخ تورم
پیش‌بینی اکونومیست از رشد اقتصاد ایران در ۱۴۰۰
واحد اطلاعات اکونومیست با پیش بینی تورم ۳۲ درصدی ایران در سال آینده نوشت: با کاهش تحریم آمریکا بر صادرات نفت ایران در پی از سرگیری مذاکرات هسته ای، احتمالا رشد اقتصادی ایران در ۱۴۰۱ افزایش می یابد.
آیندگانی‎‌‎ها به صنعت حمل‎‌‎و‌نقل جان می‎‌‎دهند
۲ روز قبل
آیندگانی‎‌‎ها به صنعت حمل‎‌‎و‌نقل جان می‎‌‎دهند
  محمدناصر احدی  یکی از نخستین مجلات تخصصی‎‌‎ای که در سال‎‌‎های بعد از انقلاب شروع به‎‌‎کار کرد و انتشارش تا به امروز ادامه یافته، «ماهنامه صنعت حمل‎‌‎ونقل» است. گفته می‎‌‎شود این ماهنامه از دل مجله «تهران اکونومیست» قبل از انقلاب درآمد و در محل مجله توریستی «جهانگرد»- که چند نفر از همکاران و شاگردان فیروز گوران (سردبیر روزنامه «آیندگان») در آن مشغول به‎‌‎کار بودند- نطفه بست و در دفتر نشر «روزنه» کارش را آغاز کرد. پس از تعطیلی آیندگان، گوران به صنعت حمل‎‌‎ونقل پیوست که قربانعلی ذرقانی آن را بنیاد …
تحلیل اکونومیست از وضعیت صادرات نفت ایران در دولت بایدن
​
۲ روز قبل / حسن روحانی / اکونومیست / درآمد نفتی ایران / صادرات نفت ایران / تحریم نفتی ایران / بایدن / بودجه ۱۴۰۰
تحلیل اکونومیست از وضعیت صادرات نفت ایران در دولت بایدن ​
اقتصادنیوز : اکونومیست با هشدار نسبت به خوش‌بینی ها در خصوص افزایش قابل‌توجه صادرات نفت ایران در دولت بایدن نوشت: رشد درآمد نفتی ایران احتمالاً محدود خواهد بود.
گزارش اکونومیست از شهرهایی با بالاترین هزینه ها؛ گران‌ مثل تهران
۳ روز قبل
گزارش اکونومیست از شهرهایی با بالاترین هزینه ها؛ گران‌ مثل تهران
اکونومیست هر ساله شاخصی با عنوان شاخص هزینه های زندگی معرفی می کند و شهرهای مختلف دنیا را برای مبنای این شاخص رده بندی می کند. در سال جاری هنگ کنگ گران ترین شهر دنیا برای زندگی بود و تهران رکورد بالاترین رشد شاخص هزینه زندگی طی یک سال را به خود اختصاص داد.
تقابل ایران و اسرائیل در مسیر جنگ؟
۴ روز قبل / ایران و آمریکا / اکونومیست / نیویورک‌تایمز / محسن فخری زاده / ترور محسن فخری‌زاده / آبسرد
تقابل ایران و اسرائیل در مسیر جنگ؟
اقتصادنیوز : رسانه‌‌های بین‌المللی از جمله نیویورک‌تایمز، واشنگتن‌پست، اکونومیست و سی‌ان‌ان به تحلیل و بررسی ترور محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران پرداختند.
گرانی مسکن در اروپا/ قیمت خانه در لندن طی ۱۵ سال ۲ برابر شده است
۴ روز قبل
گرانی مسکن در اروپا/ قیمت خانه در لندن طی ۱۵ سال ۲ برابر شده است
نشریه اکونومیست در مقاله اخیر خود به این موضوع پرداخته که چرا برخلاف ظهور پاندومی کرونا، قیمت مسکن در اروپا روند صعودی دارد؟
عملیات تندروها برای ممانعت از بازسازی برجام
۵ روز قبل / برنامه هسته ای ایران / ترور محسن فخری‌زاده
عملیات تندروها برای ممانعت از بازسازی برجام
اقتصادنیوز: اکونومیست در گزارشی به پیامدهای ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران پرداخت. اکونومیست معتقد است این اتفاق تلاش های جو بایدن برای بازسازی توافق هسته‌ای در حال فروپاشی با ایران را پیچیده‌تر خواهد کرد.
سیگنال واضح عربستان ‌و اسرائیل به تهران و جو بایدن
۵ روز قبل / ایران و آمریکا / جو بایدن / مایک پمپئو / عربستان سعودی و اسرائیل / دیدار محرمانه نتانیاهو و بن سلمان
سیگنال واضح عربستان ‌و اسرائیل به تهران و جو بایدن
اقتصادنیوز : هفته‌نامه اکونومیست در مطلبی به تحلیل دیدار غیرمنتظره و محرمانه (و البته رسماً تأیید نشده) میان رهبران عربستان سعودی و اسرائیل پرداخته و آن را حاوی نشانه‌های روشنی برای ایران و رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، جو بایدن دانسته است.
کیوسک/ هفته نامه اکونومیست [انگلیس]/ انعطاف‌پذیری دمکراسی
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
کیوسک/ هفته نامه اکونومیست [انگلیس]/ انعطاف‌پذیری دمکراسی
مجله اکونومیست در گزارش اصلی خود به اقدامات دونالد ترامپ در طول انتخابات و ادعاهای او در مورد تقلب در رای‌گیری پرداخته و آنها را مخرب دمکراسی آمریکا خوانده است. این مجله در عین حال نوشته، اینکه ترامپ در نهایت مجبور شده دستور دهد روند انتقال قدرت به تیم بایدن آغاز شود، نشان می‌دهد که دمکراسی و نهادهای مرتبط با آن انعطاف‌پذیر هستند و در نهایت می‌توانند از بحران‌ها به سلامت عبور کنند. روزنامه تایمز [انگلیس] میلیون‌ها انگلیسی تحت قرنطینه تایمز در گزارشی به محدودیت‌های شدیدی پرداخته که از سوی دولت …
شاخص دموکراسی در وضعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۹/۰۸
شاخص دموکراسی در وضعیت قرمز
واحد اطلاعات اکونومیست، از سال 2006 شاخصی را با عنوان شاخص دموکراسی تدوین کرده است. رقم مربوط به این شاخص در سال گذشته بدترین رکورد را ثبت کرد.
تهران بزرگ‌ترین جهش در هزینه زندگی را در جهان ثبت کرد
۱۳۹۹/۰۹/۰۵ / اکونومیست / تهران / شهر تهران / آمریکا / هزینه / هزینه زندگی / تحریم ایران
تهران بزرگ‌ترین جهش در هزینه زندگی را در جهان ثبت کرد
اکونومیست می گوید: به طور کلی، بیشترین افزایش قیمت برحسب دلار آمریکا در تهران اتفاق افتاده که شاخص WCOL آن به خاطر تحریم آمریکا که بر زنجیره تأمین کالا تأثیر گذاشته ده نمره بالاتر رفته است.
سرخط فارس| زندگی در تهران گرانتر از کدام شهرهاست؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۵
سرخط فارس| زندگی در تهران گرانتر از کدام شهرهاست؟
در گزارش مجله اکونومیست در سال 2020 صدوسی‌ویک شهر در سراسر جهان از منظر هزینه زندگی در آن‌ها بررسی و رده‌بندی شده‌اند.
توضیحاتی درمورد شایعاتی درباره واکسن کرونا
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
توضیحاتی درمورد شایعاتی درباره واکسن کرونا
ایران ۱۰ درصد از واکسن مورد نیاز خود را با عضویت در کووکس تهیه خواهد کرد و ۱۰ درصد نیز از شرکت‌های خصوصی در سایر کشور‌ها از جمله هندوستان خریداری خواهد شد که این سفارشات در وبسایت‌هایی همچون اکونومیست درج نمی‌شود.
واکاوی و تکذیب شایعاتی درباره واکسن کرونا/ ایران امکان خرید واکسن از ۱۸  شرکت معتبر را دارد
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / واکسن / شبکه‌های اجتماعی / ایران / وزارت بهداشت
واکاوی و تکذیب شایعاتی درباره واکسن کرونا/ ایران امکان خرید واکسن از ۱۸ شرکت معتبر را دارد
ایران 10 درصد از واکسن مورد نیاز خود را با عضویت در کووکس تهیه خواهد کرد و 10 درصد نیز از شرکت‌های خصوصی در سایر کشورها از جمله هندوستان خریداری خواهد شد که این سفارشات در وبسایت‌هایی همچون اکونومیست درج نمی‌شود.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
«برگُزین» روزنامه‌های ایران
در این ستون ـ بی‌هیچ دخل و تصرفی ـ گزیده‌ای از مطالب روزنامه‌های سراسری کشور را، فردای انتشار می‌توانید مطالعه کنید.دنیای اقتصاد: شام آخر دولت‌های نفتیشام آخر دولت‌های نفتی عنوان گزارشی است با موضوع نشست جی ـ 20:دهه‌ها است که تولید‌کنندگان نفت در کشورهای عربی و خاورمیانه دچار سرگیجه اقتصادی بزرگی هستند. هرگاه قیمت‌های نفت کاهش می‌یابد، آنها تعهد می‌کنند که وابستگی اقتصاد خود به پترو دلار‌ها را کم کنند. اما در حقیقت اتکای شدید اقتصادی این کشورها به نفت باعث می‌شود قیمت‌های پایین نفتی امکان انجام اصلاحات جدی و پرهزینه را از آنان سلب کند. عربستان سعودی، به‌عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده نفت در منطقه کماکان به جست‌وجوی کسب درآمدهای غیرنفتی خود ادامه خواهد داد. این کشور از ابتدای ماه جولای مالیات ارزش …
روایت اکونومیست از ورود تهران به لیست شهرهای گران
۱۳۹۹/۰۹/۰۱ / رایانه / شاخص / گرانی / لپ تاپ / ارزش دلار
روایت اکونومیست از ورود تهران به لیست شهرهای گران
اقتصادنیوز : گزارش سالانه اکونومیست از هزینه‌های زندگی در سال کرونا حاکی از گرانی در اروپا و کاهش نسبی هزینه‌ها در آسیا است. اما این گزارش همچنین نشان می‌دهد تهران بیشترین تغییر رتبه را در گران شدن داشته است.
ائتلاف چندجانبه علیه چین
۱۳۹۹/۰۹/۰۱
ائتلاف چندجانبه علیه چین
نشریه انگلیسی اکونومیست برای این هفته خود دو سرمقاله در نظر گرفته است. یکی از این سرمقاله‌ها مختص بریتانیاست که به تحلیل وضعیت حزب محافظه‌کار در انگلستان می‌پردازد و سرمقاله دیگر که در نسخه سایر نقاط جهان منتشر شده به رقابت بین آمریکا و چین که اصطلاحا از آن به‌عنوان جنگ سرد دوم یاد کرده، پرداخته است. در این سرمقاله چنین می‌خوانید:
(تصاویر) گران‌ترین شهر‌های جهان؛ تهران در رده ۷۹
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / اکونومیست / تهران / نرخ ارز / دلار / گرانی
(تصاویر) گران‌ترین شهر‌های جهان؛ تهران در رده ۷۹
اکونومیست امسال نیز مانند سال‌های گذشته اقدام به رتبه بندی شهر‌های بزرگ جهان از نظر هزینه‌های زندگی کرد که این رتبه بندی زوریخ پایتخت سوئیس گران‌ترین و دمشق پایتخت سوریه ارزان‌ترین شهر جهان معرفی شدند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۹
صعود ۲۷ پله‌ای تهران بر نردبان گرانی جهان
شهروندآنلاین: مجله اکونومیست در گزارش سالانه خود که به‌تازگی منتشر شده است، می‌نویسد: «با محاسبه افزایش قیمت‌ها بر پایه دلار آمریکا، تهران در میان همه شهرهای بزرگ جهان بزرگ‌ترین افزایش در گرانی را طی یک سال گذشته داشته است.»
۱۳۹۹/۰۸/۲۹ / گران ترین شهر جهان / هزینه زندگی در کلانشهرها
تهران؛ هفتاد و نهمین شهر گران جهان
به گزارش ایسنا، واحد اطلاعات اکونومیست امسال نیز مانند سال های گذشته اقدام به رتبه بندی شهرهای بزرگ جهان از نظر هزینه های زندگی کرد که این رتبه بندی ۱۳۱ شهر در جهان را تا بر اساس داده های هزینه زندگی تا پایان ماه سپتامبر در بر می گیرد. واحد اطلاعات اکونومیست با اشاره به شیوع کرونا در جهان می نویسد: همه گیری کرونا تاثیر غیرقابل انکاری روی قیمت کالا و خدمات در سراسر جهان داشته است. 
صعود عجیب تهران در میان گرانترین شهرهای دنیا/اسامی گرانترین شهرهای جهان؛ جایگاه تهران
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / اروپای شرقی / افزایش قیمت / اقتصاد / کشورهای جهان / دلار آمریکا
صعود عجیب تهران در میان گرانترین شهرهای دنیا/اسامی گرانترین شهرهای جهان؛ جایگاه تهران
اقتصاد نیوز : مجله اکونومیست در تازه‌ترین پژوهش خود بر اساس مقایسه ۱۴۰ مورد مایحتاج روزانه زندگی، ۱۳۳ شهر گران جهان را رده‌بندی کرده است.
اولین گام‌های ایران و آمریکا برای احیای برجام
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اولین گام‌های ایران و آمریکا برای احیای برجام
اقتصادنیوز : نشریه اکونومیست ضمن بررسی چالش‌های پیش روی دولت جو بایدن برای بازگشت به برجام، مسیر تعامل تهران و واشنگتن را دشوار توصیف کرد و در عین حال گام‌های اولیه ایران و آمریکا برای همکاری و احیای توافق هسته‌ای را پیش‌بینی کرد.
نشریه اسپانیایی: طلوع اقتصاد جهانی با غروب ترامپ محقق می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / چین / جو بایدن / آمریکا ۲۰۲۰
نشریه اسپانیایی: طلوع اقتصاد جهانی با غروب ترامپ محقق می‌شود
تهران - ایرنا - نشریه اکونومیستا اسپانیا در گزارشی با موضوع «احیای جهانی‌سازی اقتصاد» نوشت، به دنبال پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باید دید سیاست‌های معکوس دولت آینده نسبت به یکجانبه گرایی‌ دونالد ترامپ تا چه میزان بر ترمیم اقتصاد یکپارچه بین المللی تاثیرگذار خواهد بود.
روایت اکونومیست از مواجهه بایدن با ایران
۱۳۹۹/۰۸/۲۵ / توافق هسته ای / آمریکا و چین / توافق پاریس / آمریکا و ایران / توافق ایران و آمریکا / جو بایدن
روایت اکونومیست از مواجهه بایدن با ایران
اقتصادنیوز : مقاله‌ای در مجله این هفته اکونومیست به چالش‌های بین‌المللی جو بایدن، می‌پردازد. برآورد این مجله هفتگی این است که با آغاز کار رئیس جمهور منتخب آمریکا، سیلی از انتظارات و درخواست‌ها از خارج از مرز به کاخ سفید گسیل می‌کند. این مقاله توضیح می دهد بایدن با ایران چه می کند.
۱۳۹۹/۰۸/۲۴
رشد 7درصدی اقتصاد جهان با واکسن کرونا
نشریه انگلیسی «اکونومیست» سرمقاله و طرح روی جلد این هفته خود را به واکسن جدید کرونا و امیدی که کشف این واکسن ایجاد کرده اختصاص داده و چالش‌های مربوط به آن را نیز مورد تحلیل قرار داده است. اکونومیست نوشت: فاصله زمانی بین شناسایی ویروس سرخک در سال 1954 تا صدور مجوز برای واکسن آن 9 سال طول کشید. جهان به مدت 20 سال انتظار کشید تا زمان بین نخستین آزمایش‌های کشف واکسن فلج اطفال و صدور نخستین مجوز برای واکسن آن در آمریکا، سپری شود.
ناگفته های واکسن جدید کرونا
۱۳۹۹/۰۸/۲۴ / اکونومیست / واکسن کرونا / واکسن آمریکایی کرونا / بایونتک / فایزر
ناگفته های واکسن جدید کرونا
اقتصادنیوز : ناگهان در زمستانی تاریک، امیدی جدید همه‌گیر شد. در عین شگفتی ابداع سریع واکسن کرونا سؤالات بسیاری در مورد ویژگی‌ها واکسن و مشکلات پیش‌رو در تولید و توزیع به موقع آن وجود دارد. سؤالات و مشکلاتی که سرمقاله مجله اکونومیست این هفته به آن‌ها پرداخته است.
اکونومیست: بدهی های بحرین در سال آینده افزایش می یابد
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / بحرین / ویروس کرونا / بدهی دولت / آسیای غربی / نفت
اکونومیست: بدهی های بحرین در سال آینده افزایش می یابد
تهران - ایرنا - به نوشته مجله انگلیسی «اکونومیست»، میزان بدهی عمومی و شرکتی بحرین در سال آینده ۱۳۱ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور فراتر می‌رود.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
پیش‌بینی خیز خودروسازی ایران
بنابر پیش‌بینی اکونومیست، اقتصاد ایران در سال میلادی آینده رشد 2درصدی را تجربه خواهد کرد و این در شرایطی است که به‌نظر می‌رسد خودروسازی نقش مهمی در ثبت این رشد خواهد داشت. مسائلی مانند کاهش احتمالی بار تحریم‌ها و طرح توافق 25 ساله ایران و چین، از جمله عوامل اثرگذار بر رشد اقتصادی و بهبود تولید خودرو خواهد بود.
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/واقعیت آمریکایی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
کیوسک/ هفته‌نامه تایم [آمریکا]/واقعیت آمریکایی
هفته‌نامه تایم که یکی از رسانه‌های منتقد دونالد ترامپ طی 4سال حضورش در کاخ سفید بوده، در تازه‌ترین شماره خود نوشته است که حتی اگر بایدن پیروز انتخابات باشد، او باید در آمریکایی ریاست کند که ساخته و پرداخته دونالد ترامپ است. به نوشته تایم، گسست‌های اجتماعی طی این 4سال بیش از هر زمان دیگری بوده و این دوره جامعه آمریکا را به‌کلی دگرگون کرده است. هفته‌نامه اکونومیست [انگلیس] وقتی همه رأی‌ها شمرده شود اکونومیست در تازه‌ترین شماره خود به بررسی آماری آرای اخذشده در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پرداخته …
نمودار اکونومیست از نتایج انتخابات تا به این لحظه/عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / ایالات متحده آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
نمودار اکونومیست از نتایج انتخابات تا به این لحظه/عکس
خبرگزاری اکونومیست در مطلبی به بررسی نتایج انتخابات آمریکا پرداخته است.
اکونومیست: چرا بایدن باید پیروز شود؟ / او  انسان نیکی است که مدنیت و ثبات را به کاخ سفید بازمی‌گرداند
۱۳۹۹/۰۸/۱۳
اکونومیست: چرا بایدن باید پیروز شود؟ / او انسان نیکی است که مدنیت و ثبات را به کاخ سفید بازمی‌گرداند
نشریه اقتصادی اکونومیست در مقاله‌ای با عنوان "چرا باید باید پیروز شود؟" ، پیروزی نامزد دموکرات‌ها را لازمه بازگشت قانون و ثبات به کاخ سفید بعد از افتضاح های دوره چهار ساله ترامپ دانست. نویسنده نشریه اکونومیست با اشاره به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات دور پیش نوشت: کشوری که دونالد ترامپ را در سال ۲۰۱۶ برگزید ناراضی و دودسته بود. ترامپ اکنون به دنبال پیروزی دوباره در کشوری است که ناراضی‌تر و متفرق‌تر شده است.
ترامپ هنوز هم می‌تواند پیروز انتخابات باشد، اما نه فقط به خاطر اتفاقات سال ۲۰۱۶
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
ترامپ هنوز هم می‌تواند پیروز انتخابات باشد، اما نه فقط به خاطر اتفاقات سال ۲۰۱۶
با وجود اینکه اکثر نظرسنجی‌ها حکایت از پیروزی بایدن دارد، اما پیروزی ترامپ هنوز هم محتمل است. بسیاری از نظرسنجی‌هایی که من دیده‌ام از جمله پیش‌بینی اکونومیست برای ترامپ شانس پیروزی قائل هستند. البته تاکید بر خطای نظرسنجی‌ها نظیر آنچه در سال ۲۰۱۶ رخ داد، لزوما دلیلی بر پیروزی ترامپ نیست.
۱۳۹۹/۰۸/۱۲
بدتر از کرونا بدتر از دشمنا
امیر حسین ذاکری ‪-‬ یکی از اعضای شورای ما که بسیار روابط تیره و تاری با باجناق خود دارد و وی را عنصری مضر در فامیل حتی برای مردم می‌داند در جلسه اخیر گفت: فلان فلان شده با جناقم دیشب باهاش درگیر شدم.هر چند از روزی که با جناق شدیم درگیرشدیم بین ما مصالحه نبوده مجادله بوده. مردک دلال واسطه چی معلوم نیست دمش به دم کی‌ها وصله که آقا تو نمیری یه مرتبه شد "گنده" عین یک فیل!. میگن هر چی دلال تو استاتبول و فردوسیه نوچه‌های اونند. پزش هم به من میده. مادر زنم هی اونو چوب میکنه سرمن میگه یاد بگیر چه دامادیه؟ زندگی دخترم را از این رو به اون رو کرد خوشبختش کرد تو اون دخترم را بد بختش کردی. بیچاره نمی‌تونستی دم خودتو به دم یکی از بالایی‌ها ببندی چرا عقل کاسبی نداری؟ گفتم: شرمنده تو گرونی تحریما اجاره مغازه …
شانس پیروزی بایدن؛ 96درصد
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
شانس پیروزی بایدن؛ 96درصد
2روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همچنان نظرسنجی‌ها از جلو بودن جو بایدن از دونالد ترامپ حکایت دارد. مجله اکونومیست با بررسی اطلاعات مربوط به جمعیت، اقتصاد و نظرسنجی‌ها در سطح ملی و ایالتی، الگویی را برای پیش‌بینی نتیجه انتخابات طراحی کرده است. براساس این الگو که روزانه به‌روز می‌شود، احتمال اینکه بایدن بیشتر آرا را به‌دست بیاورد، 99درصد است. احتمال بُرد نامزد دمکرات‌ها در کالج الکترال یا مجمع گزینشگران نیز بیشتر از ترامپ، یعنی 96درصد در برابر 4درصد است. این ارزیابی، شانس تعداد رأی‌های …
انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه «اکونومیست»
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / انتخابات آمریکا / حقوق / فرانسه / کاخ سفید / واشنگتن
انتشار تصویر پرچم پاره آمریکا بر فراز کاخ سفید از سوی نشریه «اکونومیست»
اقتصاد نیوز : نشریه خبری تحلیلی اکونومیست در آستانه انتخابات آمریکا با انتشار تصویر پاره پاره از پرچم این کشور بر فراز کاخ سفید، تاکید کرده است که دونالد ترامپ، همه ارزش‌هایی را که آمریکا با آن شناخته می‌شد، پایمال کرده است.
اکونومیست: اقتصاد آمریکا ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک‌ می‌شود/ ادامه روند نزولی ارزش دلار در سال ۲۰۲۱
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
اکونومیست: اقتصاد آمریکا ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک‌ می‌شود/ ادامه روند نزولی ارزش دلار در سال ۲۰۲۱
اکونومیست با اشاره به این که آمریکا با شدیدترین رکود اقتصادی از زمان «رکود بزرگ» در دهه ۱۹۳۰ روبرو شده است نوشت: اقتصاد آمریکا در سال جاری میلادی ۸۷۴ میلیارد دلار کوچک شده و روند افت ارزش دلار که ماه‌هاست شروع شده در ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت.
اکونومیست: آشوب محتمل است ترامپ زیربار شکست نمی‌رود
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ایندیپندنت / انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا / روزنامه کیهان / ترامپ
اکونومیست: آشوب محتمل است ترامپ زیربار شکست نمی‌رود
یک روزنامه انگلیسی پیش‌بینی کرد آمریکا به خاطر بی‌اعتمادی و تنش پدید آمده در انتخابات، دچار آشوب و هرج و مرج بی‌سابقه شود.
چرا بایدن درباره ایران با ترامپ متفاوت است؟ / رفتار خوارج ‫گونه برخی مدعیان در ماجرای کرونا/ آثار گره زدن اقتصاد ایران به انتخابات امریکا
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چرا بایدن درباره ایران با ترامپ متفاوت است؟ / رفتار خوارج ‫گونه برخی مدعیان در ماجرای کرونا/ آثار گره زدن اقتصاد ایران به انتخابات امریکا
استقبال زودهنگام «اکونومیست» از بایدن!، رئیس‌جمهور پیروز آمریکا در انتظار انتخابات ایران، پیش‌بینی بی‌سابقه گروه ‏بین‌المللی بحران از وقوع جنگ داخلی در آمریکا، حمله مرگبار ویروس به تهران، وزنه لاتین‌تبار‌ها در انتخابات امریکا، بال ‏راست جناح چپ به دنبال علی لاریجانی؟، زلزله در ترکیه، اعلام آماده‌باش در ایران و بازداشت کارمندان قضا و وکلای فاسد از ‏مواردی هستند که موضوع گزارش‌های خبری و تحلیلی روزنامه‌های امروز شده است. ‏
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
مردم دنیا باید در انتخابات امریکا حق رای داشته باشند
تا انتخابات امریکا چند روزی بیشتر باقی نمانده است و شبکه‌های خبری در سراسر دنیا رویدادهای مرتبط با آن را پوشش می‌دهند. در توییتر فارسی هم کاربران هشتگ «انتخابات امریکا» را داغ کردند و درباره آن نوشتند. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست.  «در مدل آماری اکونومیست برای پیش‌بینی انتخابات امریکا خروجی ۹۶ درصد حالت‌ها برد بایدن بوده. حالا اگر این عدد براتون امیدوارکننده است باید بگم که احتمال متولد شدن تو خاورمیانه هم حدود همین ۴ درصده، برابر با احتمال برد ترامپ»، «چرا باید دغدغه‌ این ‌روزام انتخابات امریکا باشه!»، «مهندسی انتخابات امریکا، در برخی ایالت‌ها، به شکل عمدی، تعداد صندوق‌های رای کم می‌شود …
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
چرا آمریکا به بایدن نیاز دارد؟
هفته‌نامه اکونومیست طرح روی جلد جدیدترین شماره خود در آستانه انتخابات آمریکا را به این پرسش معطوف ساخته است که چرا باید بایدن رئیس‌جمهور این کشور شود. اکونومیست با اشاره به اینکه ترامپ در طول چهار سال یک رئیس‌جمهور ویرانگر بوده است که سیاست‌های او بنیادی‌ترین ارزش‌های آمریکایی را به زیر کشیده است و در آخر نیز پاندمی کرونا 230 هزار قربانی در این کشور بر جای گذاشت، نوشت اگرچه بایدن را نمی‌توان فرشته شفادهنده امراض کهنه جامعه آمریکایی دانست، اما او می‌تواند تکه‌های از هم‌گسیخته یک کشور را در کنار یکدیگر قرار دهد و آن را در مسیر مصالحه و ثبات هدایت کند.
پیامد منطقه ای توافق امارات-رژیم صهیونیستی برای انتقال نفت از طریق خط لوله ایران
۱۳۹۹/۰۸/۰۵
پیامد منطقه ای توافق امارات-رژیم صهیونیستی برای انتقال نفت از طریق خط لوله ایران
نشریه اقتصادی اکونومیست در تحلیل توافق امارات با رژیم صهیونیستی برای استفاده از خط لوله نفتی متعلق به ایران هشدار داد که این توافق احساسات منفی ایران نسبت به امارات را شعله‌ور خواهد کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
سکاندار رسانه‌های اجتماعی کیست؟
نشریه انگلیسی اکونومیست طرح روی جلد و سرمقاله این هفته خود را به سیل مطالب پرطرفداری اختصاص داده است که در رسانه‌های اجتماعی تحت لوای آزادی بیان منتشر می‌شوند اما شرکت‌های فناوری به‌رغم تخریبی که این مطالب در جامعه ایجاد می‌کنند، همچنان مصون مانده‌اند.
کرونا به نفع جهانی شدن؟/ تأثیر پاندمی بر میزان فقر
۱۳۹۹/۰۷/۳۰ / اکونومیست / اقتصاد جهانی / پسا کرونا / بحران اقتصاد جهانی / رکود اقتصاد جهانی
کرونا به نفع جهانی شدن؟/ تأثیر پاندمی بر میزان فقر
اقتصادنیوز : پاندمی ویروس کرونا، روند تغییرات در اقتصاد جهانی را تسریع می‌کند. هنری کِر دبیر اقتصادی نشریه هفتگی اکونومیست بر این باور است که این هم فرصت است و هم تهدید.
حباب بورس، افسانه آشنا اما عجیب! / بازار سهام ایران هم مانند چین احیا می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
حباب بورس، افسانه آشنا اما عجیب! / بازار سهام ایران هم مانند چین احیا می‌شود؟
اتفاقی که در ماه های اخیر برای بازار بورس ایران افتاده پیش از این در چین نیز رخ داده و چین توانسته از این منجلاب خود را نجات دهد. نشریه اکونومیست در یادداشتی وضعیت بازار سهام کشور را تحلیل کرده و شباهت ایران و چین را از این حیث مورد توجه قرار داده است.
بورس ایران به روایت اکونومیست
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اکونومیست / بازار سهام / بورس ایران / حباب بورس
بورس ایران به روایت اکونومیست
اقتصادنیوز : هفته نامه معتبر اکونومیست در مطلبی به توصیف وضعیت بورس ایران در ماه‌های اخیر پرداخت در این مطلب علاوه بر اتفاقات بازار سهام به شباهت بورس ایران و بورس چین در سال ۲۰۱۵ اشاره شده است.
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / اقتصاد ایران / دلار / روسیه / کمیسیون اقتصادی / ویروس
رویداد
واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست در گزارش خود در خصوص تحریم‌های جدید امریکا که ۱۸بانک ایرانی را هدف قرار داده است نوشت:
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
تحریم‌ ۱۸ بانک تاثیری بر تجارت ایران ندارد
اکونومیست با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ۱۸ بانک ایرانی نوشت: این تحریم‌ها تاثیر خاصی بر تجارت و اقتصاد ایران ندارد.
کیوسک
۱۳۹۹/۰۷/۲۸
کیوسک
  هفته نامه اکونومیست در گزارش اصلی خود به بازداشت مسلمانان اویغور در منطقه سین‌کیانگ چین پرداخته است. تخمین زده می‌شود بیش از یک میلیون نفر از مسلمانان به شبکه‌ای از اردوگاه‌های امنیتی در استان سین‌کیانگ منتقل شده‌اند.  گزارش‌ نهادهای حقوق بشری نشان می‌دهد که دولت چین این افراد را با هدف بازپروری و برای مقابله با افراط‌گرایی به این اردوگاه‌ها که شبیه بازداشتگاه هستند منتقل کرده است.   موج جدیدی از کرونا، آلمان را در برگرفته و محدودیت‌های جدیدی در این کشور اعمال شده است. همچون مقامات دولتی، …
تحلیل اکونومیست از تحریم آمریکا علیه ۱۸ بانک ایرانی؛ پوچ و انتخاباتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
تحلیل اکونومیست از تحریم آمریکا علیه ۱۸ بانک ایرانی؛ پوچ و انتخاباتی
اکونومیست با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ۱۸ بانک ایرانی نوشت: این تحریم ها تأثیر خاصی بر تجارت و اقتصاد ایران ندارد و در واقع دونالد ترامپ با وضع این تحریم‌ها خواسته در آستانه انتخابات قدرت خود در عرصه سیاست خارجی را به رخ بکشد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۷
جنایت علیه مسلمانان چین
نشریه اکونومیست طرح روی جلد این هفته خود را به سرمقاله‌ای در رابطه با آزار و اذیت 12 میلیون نفر از اعضای اقلیت ترک‌های اویغور در داخل چین و خارج از آن اختصاص داد و نوشت: حتی آن دسته‌ای که خارج از شبکه عظیم کمپ‌های «بازآموزی» رسمی در منطقه غربی استان سین‌کیانگ بودند نیز باید در این جلسات آموزش اجباری شرکت کنند. خانواده‌ها باید دیگر خانواده‌ها را تحت‌نظر قرار دهند و هر گونه رفتار مشکوکی را گزارش دهند.
عزم راسخ چین در معجزه اقتصادی و به اشتراک گذاری دستاوردهای توسعه با جهان
۱۳۹۹/۰۷/۲۶ / چین / ایران و چین
عزم راسخ چین در معجزه اقتصادی و به اشتراک گذاری دستاوردهای توسعه با جهان
مجله انگلیسی «اکونومیست» در گزارشی تاکید کرده است که در حالیکه بیش از 4 هزار منطقه ویژه اقتصادی در سراسر جهان وجود دارد، اما الگوی موفق شماره یک در میان آنها،‌ منطقه ویژه اقتصادی «شن جن» چین است.
فدرال‌رزرو یا ترامپ؛  قاتل منحنی فیلیپس کیست؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / کاهش نرخ بهره / اکونومیست / فدرال رزرو / منحنی فیلیپس / کاهش نرخ بیکاری
فدرال‌رزرو یا ترامپ؛ قاتل منحنی فیلیپس کیست؟
اقتصادنیوز : در ماه گذشته فدرال رزور بسیار خبر ساز بوده است. این بانک مرکزی در بیانیه‌ای اعلام کرد محدوده ۰.۲۵ درصد برای نرخ بهره تا زمانی که شرایط بازار کار به حد مطلوبی برسد حفظ خواهد شد.
ضربات کرونا بر اقتصاد جهان/ برندگان و بازندگان شیوع کرونا چه کسانی‌ هستند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / بحران کرونا / اقتصاد کرونا / اقتصاد جهان / نشریه اکونومیست
ضربات کرونا بر اقتصاد جهان/ برندگان و بازندگان شیوع کرونا چه کسانی‌ هستند؟
کرونا کشور‌های جهان را به انطباق با شرایط جدید فراخوانده است. کشور‌های دموکراتیک به دلیل نیازشان به راضی نگه داشتن مردم با چالش بیشتری در مسیر انطباق با وضع جدید روبه‌رو هستند.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
نرخ تورم امسال به ۲۵درصد می‌رسد اگر کرونا کامل مهار شود
«واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست» پیش‌بینی می‌کند که تولید ناخالص داخلی واقعی ایران در سال 2021ــ2020 با رشد منفی 12درصدی مواجه شود، مساله‌ای که یکی از دلایل آن در اختلال گسترده در فعالیت اقتصاد به‌ خاطر بحران کرونا نهفته است. اکونومیست این نکته را در آخرین به‌روزرسانی گزارش کشوری ایران که مختص ماه آگوست 2020 است، مطرح کرده است. در این گزارش آمده است که انتظار می‌رود نرخ تورم سال 2020 به 25 درصد برسد، اما با یافتن روزنه‌های جدید برای تجارت و افزایش خریداران نفت ایران، نرخ تورم طی سال‌های 2021 تا 2024 به‌طور متوسط به 15.5 درصد کاهش یابد. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده است که تراز تجاری ایران در سال 2020 برای نخستین‌بار از سال …
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
آب‎رفتگی 4 درصدی اقتصاد ایران در 1399
آفتاب یزد- گروه اقتصادی: در واپسین ماه‌های سال 2020 میلادی که شیوع ویروس مرگبار کووید -19 بر تمام مناسبات اجتماعی و اقتصادی سایه انداخته است، نهادهای مالی بزرگ جهان به ارزیابی و پیش‌بینی وضعیت اقتصادی سال در حال‌گذار و سال آینده میلادی پرداختند که در نوع خود قابل توجه است. اگرچه باید به این نکته توجه داشت که بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول در پیش‌بینی‌های خود از روش‌های وزن‌دهی متفاوتی استفاده می‌کنند؛ اما با فرض استفاده آنها از یک روش مشابه، پیش‌بینی بانک جهانی از نرخ رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی ۰.۲ درصد پایین‌تر از پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول است. اگرچه در گزارش گردآوری شده همکاران ما در روزنامه «آفتاب یزد» به آخرین به روزرسانی واحد مطالعات «اکونومیست» نیز که همزمان با این دو نهاد …
اقتصاد ایران از سال آینده به مدار رشد بر می‌گردد
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / اقتصاد ایران / واحد اطلاعات اکونومیست / تحریم‌های آمریکا / کروناویروس
اقتصاد ایران از سال آینده به مدار رشد بر می‌گردد
واحد اطلاعات اکونومیست پیش بینی کرد اقتصاد ایران از سال آینده به مدار رشد مثبت برگردد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •