شنبه, ۱۰ آبان, ۱۳۹۹ / 31 October, 2020
برنج وارداتی
سکوت وزارت صمت در ماجرای برنجهای دپو شده در گمرک
۵ ساعت قبل / واردات برنج / برنج وارداتی / ترخیص برنج از گمرک
سکوت وزارت صمت در ماجرای برنجهای دپو شده در گمرک
در روزهای اخیر وضعیت ۲۰۰ هزار تن برنج دپو شده در گمرکها که در حال فاسد شدن هستند خبرساز شده که در این رابطه سه سازمان، یعنی بانک مرکزی، گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) باید پاسخگو باشند، اما تاکنون گمرک و بانک مرکزی تقصیرها را به گردن یکدیگر انداخته‌اند و وزارت صمت با وجود همه حرف و حدیث‌ها به سکوت خود ادامه داده است.
واکنش گمرک به بانک مرکزی در مورد ترخیص برنج
۱۳ ساعت قبل / بانک مرکزی / ترخیص کالا / گمرک / واردات برنج
واکنش گمرک به بانک مرکزی در مورد ترخیص برنج
معاون گمرک، در مورد اعلام بانک مرکزی مبنی بر ترخیص بخشی از محموله برنج وارداتی از گمرک اظهار کرد: مصوبات ستاد تنظیم بازار و وزارت صمت که امضای نماینده بانک مرکزی نیز ذیل این مصوبات قرار دارد، تصریح به ترخیص درصدی برنج‌های مانده در بنادر دارد. نوشته واکنش گمرک به بانک مرکزی در مورد ترخیص برنج اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دعوای تیم اقتصادی دولت بر سر برنج!
۱۵ ساعت قبل / برنج / خانواده / دوما / زمین / گمرک
دعوای تیم اقتصادی دولت بر سر برنج!
اقتصادنیوز: در حالیکه طبق اعلام وزارت صمت جهش قیمت برنج خارجی در نیمه نخست سال ۹۹ یکی از عوامل اصلی کوچک‌ترشدن سفره خانواده‌های ایرانی در این مدت بوده است، خبر می‌رسد که حدود ۲۰۰ هزار تن برنج وارداتی در انبارهای گمرک بلاتکلیف است و تا چند هفته دیگر از بین خواهد رفت.
۲۰۰هزار تن برنج وارداتی در گمرک فاسد می شود
۱۹ ساعت قبل / ارز / برنج / گمرک / واردات / وزن
۲۰۰هزار تن برنج وارداتی در گمرک فاسد می شود
اقتصادنیوز : معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران از «در حال فاسد شدن» ۲۰۰ هزار تن برنج دپو شده در بنادر و گمرکات کشور به دلیل عدم تخصیص ارز خبر داد.
هزاران تن برنج در حال فاسد شدن/ اعتبار از دست رفته و سکوت مسئولان
۳ روز قبل / برنج دپو شده / برنج مانده در گمرک / برنج وارداتی / واردات برنج
هزاران تن برنج در حال فاسد شدن/ اعتبار از دست رفته و سکوت مسئولان
به گزارش ایسنا، برنج از جمله کالاهای اساسی است که سالانه برای جبران کسری نیاز داخل بخشی از آن از محل واردات تامین می شود و تا اردیبهشت سال جاری مشمول دریافت ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی بود که بعد از آن از گروه دریافت کنندگان ارز دولتی خارج و با ارز سامانه نیما که این روزها به بیش از ۲۵ هزار تومان می رسد، تامین ارز می شود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
دلایل افزایش قیمت برنج خارجی
دبیر انجمن واردکنندگان برنج افزایش نرخ ارز نیمایی، عدم تخصیص ارز برای ترخیص برنج از بنادر، خالی شدن موجودی انبارها از برنج وارداتی و سوءاستفاده برخی از خردهفروشان و عمده فروشان از این شرایط را از دلایل افزایش قیمت برنج خارجی برشمرد.به گزارش ایسنا، مسیح کشاورز در پاسخ به چرایی افزایش قیمت برنج خارجی گفت: افزایش قیمت برنج خارجی مستقیما به نرخ ارز بستگی دارد. از طرفی چون حدود دوماه است که ارزی برای ترخیص برنج تخصیص داده نشده موجودی انبار واردکنندگان خالی از برنج وارداتی شده است و علیرغم اینکه وزارت صمت اطلاعات افرادی که کالاهایشان در بنادر رسوبی شده را به بانک مرکزی فرستاده، ولی هنوز تخصیص ارزی صورت نگرفته است. موجودی برنج خارجی به صفر رسیده و ممکن است در این میان عدهای بنکدار و خردهفروش از شرایط …
اقشار آسیب‌پذیر قادر به تامین برنج مورد نیاز نیستند
۱۳۹۹/۰۷/۲۸ / برنج وارداتی / قیمت برنج / دولت / بانک مرکزی / برنج هندی
اقشار آسیب‌پذیر قادر به تامین برنج مورد نیاز نیستند
دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: متاسفانه میزان واردات برنج نسبت به سال قبل ۴۸ درصد کاهش یافت.
۱۳۹۹/۰۷/۲۱
تنظیم بازار برنج و روغن با عرضه ذخایر استراتژیک
مشکلات تامین و تخصیص ارز موجب دپوی برخی کالاهای اساسی در بنادر و کمبود و گرانی محصولاتی مانند برنج در بازار خرده‌فروشی و استفاده دولت از ذخایر استراتژیک برای تنظیم بازار این اقلام شده است. به گزارش همشهری، مناقشه وارد‌کنندگان با بانک مرکزی برای تامین و تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص 230هزار تن برنج وارداتی در گمرکات کشور در حالی زمینه کمبود و افزایش قیمت هر کیلوگرم برنج هندی و پاکستانی به 22تا 25هزار تومان را فراهم کرده است که در بازار روغن نباتی نیز کمبود روغن خام و عدم‌تکافوی دانه‌های روغنی برای …
برنج وارداتی نهایتا باید ۱۳ هزار تومان باشد
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
برنج وارداتی نهایتا باید ۱۳ هزار تومان باشد
دبیر انجمن برنج ایران اظهار داشت: با احتساب میزان تولید به 600 هزار تن برنج وارداتی نیاز داریم و درصورت واردات این میزان برنج، دیگر با کمبودی مواجه نخواهیم شد. اما متاسفانه وارد کنندگان ما حرص واردات برنج را دارند، به طوری که میزان برنج وارداتی در سال حداقل یک میلیون تن است آن هم در سال‌هایی که نیاز مبرمی به واردات مازاد نداشتیم.
واردکنندگان برنج هم از طغار می خورن هم از فنجون!/ برنجهای خارجی  از کیسه‌های داخلی سر در می‌آورند!
۱۳۹۹/۰۷/۱۵
واردکنندگان برنج هم از طغار می خورن هم از فنجون!/ برنجهای خارجی از کیسه‌های داخلی سر در می‌آورند!
علیزاده شایق، دبیر انجمن برنج ایران ضمن انتقاد از واردات بیش از اندازه برنج در سالی که به نام جهش تولید نامیده شده است گفت: واردکنندگان نه تنها برنج وارداتی را با قیمتهای بالا در بازار عرضه می کنند بلکه بخشی از آن را با برنج ایرانی مخلوط می کنند و به نام برنج ایرانی درجه یک به خورد مصرف کنندگان می دهند و علی رغم تاکید انجمن برنج هیچ نظارتی از سوی مسئولان بر این موضوع صورت نمی گیرد.
انواع برنج در بازار چند؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
انواع برنج در بازار چند؟
گزارش های رسمی از این حکایت دارد که قیمت برنج وارداتی ۱۰۹ درصد نسبت به شهریور ماه پارسال گران شده است.
اوضاع قیمت و موجودی برنج های وارداتی و داخلی  
۱۳۹۹/۰۷/۱۴ / برنج / برنج وارداتی
اوضاع قیمت و موجودی برنج های وارداتی و داخلی  
گزارش های رسمی از این حکایت دارد که قیمت برنج وارداتی ۱۰۹ درصد نسبت به شهریور ماه پارسال گران شده است.
ایرانی بخر پاکستانی بخور/ اختلاط برنج داخلی با برنج وارداتی خارجی
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
ایرانی بخر پاکستانی بخور/ اختلاط برنج داخلی با برنج وارداتی خارجی
بازار برنج این روزها با نوساناتی زیادی از جمله واردات گسترده، افزایش هزینه های کشاورزی و اختلاط برنج روبروست که این مسائل، کشاورزان را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.
ثبات قیمت برنج در نیمه دوم سال؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۲ / واردات برنج / برنج
ثبات قیمت برنج در نیمه دوم سال؟
ایران نوشت:در بازار قیمت برنج وارداتی در 6 ماهه نخست سال، بیش از 150 درصد افزایش دارد اما قیمت برنج داخلی در همین مدت، افزایش قیمتی در حدود 10 تا 15 درصد را نشان می‌هد. رئیس انجمن تولیدکنندگان برنج بیشترین قیمت برنج تولیدی را هر کیلو 27هزارتومان اعلام کرده و قیمت بیشتر از آن را گرانفروشی اعلام کرد.
بیشترین شکایات مربوط به کالاهای اساسی است
۱۳۹۹/۰۷/۰۵ / ماسک / سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان / شکایت / گوشت مرغ / برنج / تخم مرغ / ستاد تنظیم بازار / سازمان تعزیرات حکومتی / شکر
بیشترین شکایات مربوط به کالاهای اساسی است
تهران- ایرنا- رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: امسال در سه ماهه نخست بیشترین شکایت‌ها مربوط به گوشت مرغ تازه، شکر، برنج وارداتی، نان، ماسک سه لایه کشدار، تخم مرغ و دستکش لاتکس بود.
افزایش ۲ برابری قیمت برنج وارداتی؛ تاثیر حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
افزایش ۲ برابری قیمت برنج وارداتی؛ تاثیر حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی
اصفهان- عسگری، کارشناس بازار مواد غذایی گفت: از افزایش دو برابری قیمت برنج وارداتی نسبت به سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
ترخیص محموله‌های برنج تامین ارز شده قبل از ۳۱ مردادماه، بلامانع شد
ستاد تنظیم بازار اعلام کرد ترخیص تمام محموله‌های برنج تامین ارز شده قبل از ۳۱ مردادماه امسال، بلامانع است. به گزارش «ایسنا»، بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار، تمام محموله‌های برنج وارداتی موجود در بنادر که تا قبل از ۳۱ مردادماه امسال وارد بنادر و گمرکات کشور شده‌ و دارای قبض انبار یا اعلامیه ورود هستند، بدون هیچ‌گونه محدودیتی تخصیص و تامین ارز خواهند شد. بر اساس این تصمیم، ترخیص و توزیع این محموله‌ها مشمول ممنوعیت فصلی نخواهد بود. همچنین بر اساس این مصوبات، تامین ارز و ترخیص محموله‌های برنج مربوط به ذخایر استراتژیک شرکت بازرگانی دولتی ایران شامل ممنوعیت فصلی نیستند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
عـــدد خــبــــر
108٪  افزایش قیمت برنج وارداتی روند صعودی قیمت برنج وارداتی در مرداد امسال نیز ادامه داشته و تا بیش از ۱۰۰‌درصد نسبت به پارسال گران‌تر شده است، افزایش قیمت این محصول عمدتا تحت‌تأثیر حذف ارز ۴۲۰۰تومانی و همچنین دپوی آن در گمرک به دلیل مشکلات ارزی قرار دارد.به گزارش ایسنا، تازه‌ترین آمار از تغییر قیمت برنج‌های وارداتی و البته برنج‌های ایرانی نشان می‌دهد که در مردادماه‌ سال‌جاری هرکیلو برنج خارجی به‌طور متوسط بیش از ۱۸‌هزار تومان فروش رفته است که این رقم در مقایسه با مردادماه‌ سال گذشته که حدود 8۶۰۰ تومان بوده است، تا ۱۰۸‌درصد افزایش قیمت دارد. برنج وارداتی در فاصله تیر تا مردادماه نیز نسبت به قیمت ۱۶‌هزار و ۴۰۰ تومانی بیش …
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / ارز / افزایش قیمت / برنج / گمرک / مشکلات
خبر
روند صعودی قیمت برنج وارداتی در مرداد امسال نیز ادامه داشته و تا بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به پارسال گران‌تر شده است، افزایش قیمت این محصول عمدتا تحت تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین دپوی آن در گمرک به دلیل مشکلات ارزی قرار دارد.
قیمت برنج وارداتی دوبرابر شد/دپوی۲۰۰ هزار تنی در گمرک
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / ارز / افزایش قیمت / برنج / گمرک / مشکلات
قیمت برنج وارداتی دوبرابر شد/دپوی۲۰۰ هزار تنی در گمرک
اقتصادنیوز: روند صعودی قیمت برنج وارداتی در مرداد امسال نیز ادامه داشته و تا بیش از ۱۰۰ درصد نسبت به پارسال گران تر شده است، افزایش قیمت این محصول عمدتا تحت تاثیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و همچنین دپوی آن در گمرک به دلیل مشکلات ارزی قرار دارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸صفر
توسعه ایرانی - دبیر ستاد تنظیم بازار کشور از تداوم توزیع انواع کالای اساسی طرح نذورات تا ۲۸ ماه صفر خبر داد.  محمد رضا کلامی در پایان جلسه تنظیم بازار کشور افزود: مقادیر عرضه کالاهایی برنج، شکر، روغن نباتی، گوشت مرغ و گوشت قرمز از محل ذخایر تعیین سهمیه شده و با توجه به اقدام هیات‌ها برای تهیه بسته‌های حمایتی خشک مقرر شد توزیع این اقلام تا ۲۸ صفر از طریق سامانه بیرق و توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها ادامه داشته باشد. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص تداوم ممنوعیت واردات برنج تصریح کرد: با توجه به آزاد شدن قیمت ارز واردات برنج و دیگر تهدیدی برای تولیدات داخلی به شمار نمی‌آید و برای جلوگیری از کمبود کالا در سطح عرضه علیرغم اینکه …
برنج رسوبی در بنادر کشور بدون محدودیت قابل ترخیص شد + جزئیات
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / واردات برنج / گمرک
برنج رسوبی در بنادر کشور بدون محدودیت قابل ترخیص شد + جزئیات
بر اساس اعلام گمرک، محموله‌های برنج وارداتی رسوبی بنادر و گمرکات که تا قبل از ۳۱ مرداد دارای قبض انبار یا اعلامیه ورود بوده و ثبت سفارش‌هایی که تا قبل از ۳۱  مرداد تامین و حواله شده قابل ترخیص است.
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
وقت‌کشی در احقاق حق واردکنندگان برنج
بانک مرکزی و وزارت صمت در حالی تسویه با واردکنندگان برنج را منوط به راستی آزمایی کرده‌اند که این راستی آزمایی بارها انجام شده و به‌نظرمی‌رسد ورود سازمان بازرسی به موضوع اجتناب‌ناپذیر است.بانک مرکزی و وزارت صمت اخیراً برای تسویه حساب با واردکنندگان برنجی که شش ماه قبل محموله‌های خود را به درخواست ستاد تنظیم بازار، قبل از تخصیص ارز به‌صورت امانی از گمرکات ترخیص و با مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی با نرخ مصوب در بازار فروخته‌اند، به توافقی اولیه رسیده است؛ براساس این توافق مقرر شده مستندات و مدارک این واردکنندگان بررسی و راستی آزمایی شود و نتایج جهت اتخاد تصمیم به جلسه ستاد تنظیم بازار ارائه شود.به گزارش مهر، سالار ساکت، عضو انجمن واردکنندگان برنج گفت: در جلسه هفته قبل ستاد تنظیم بازار مقرر شد طی یک هفته …
توزیع برنج وارداتی ممنوع است
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / استانی-اقتصادی / واردات برنج
توزیع برنج وارداتی ممنوع است
نماینده مردم لنگرود گفت: تا پایان زمان تعیین شده، ورود به توزیع برنج وارداتی ممنوع است و قانون با دقت در این زمینه اجرایی می‌شود.
شرایط جدید ترخیص برنج وارداتی اعلام شد
۱۳۹۹/۰۶/۰۳ / برنج وارداتی / تامین ارز / ترخیص کالا / واردات برنج
شرایط جدید ترخیص برنج وارداتی اعلام شد
بعد از اعمال ممنوعیت فصلی واردات برنج با توافق صورت گرفته، ترخیص برنج‌های رسوبی و تامین ارز شده بلامانع اعلام شده است. نوشته شرایط جدید ترخیص برنج وارداتی اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واردات برنج از اول شهریور ممنوع می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اجناس وارداتی / برنج / برنج وارداتی / تعرفه‌های وارداتی
واردات برنج از اول شهریور ممنوع می‌شود
معاون فنی و امور گمرکی گمرک اظهار کرد: بعد از اجرا شدن «ممنوعیت فصلی ورود برنج» به کشور، اگر مشکلات واردکنندگان برنج در حوزه ارز برطرف شود، ترخیص برنج امکان‌پذیر نخواهد بود. نوشته واردات برنج از اول شهریور ممنوع می‌شود اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۳ مشکل بزرگ در تامین برنج وارداتی/ فقط ۵ روز وقت داریم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / ارز / ایران / بانک مرکزی / برنج / واردات
۳ مشکل بزرگ در تامین برنج وارداتی/ فقط ۵ روز وقت داریم
ایلنا: دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران با تاکید بر اینکه در تامین برنج خارجی با سه مشکل بزرگ روبه‌رو هستیم، اظهار کرد: اگر تا پنج روز آینده بانک مرکزی ارز مورد…
سد هراز نیمی از برنج وارداتی کشور را تامین می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / مازندران / آب و فاضلاب / شرکت آب منطقه ای / افتتاح و کلنگ زنی طرح های عمرانی در مازندران
سد هراز نیمی از برنج وارداتی کشور را تامین می‌کند
ساری - ایرنا - مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران مهار روان آب در این استان را ضروری و دارای ارزش افزوده اقتصادی برای کشور دانست و گفت : تنها با بهره‌برداری از سد هراز می‌توان کشور را نسبت به نیمی از واردات کنونی برنج بی‌نیاز کرد.
افزایش قیمت‌ها و دپوی100 هزار تن برنج وارداتی
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
افزایش قیمت‌ها و دپوی100 هزار تن برنج وارداتی
حذف ارز دولتی و مشکلات تخصیص ارز و ترخیص برنج‌های وارداتی ازگمرکات کشور موجب دپوی 100هزار تن برنج خارجی و افزایش قیمت انواع برنج در بازار خرده‌فروشی شده است. به گزارش همشهری، سیر صعودی قیمت برخی انواع برنج هندی، پاکستانی و... و برنج‌ مرغوب ایرانی ادامه دارد.دبیر انجمن واردکنندگان برنج با بیان اینکه همچنان ۱۰۰ هزار تن برنج وارداتی مربوط به سال۹۸ در انتظار تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی است، گفت: متأسفانه بانک مرکزی هیچ اقدامی برای تخصیص ارز نیمایی به برنج رسوبی سال۹۸ در گمرکات که باید امسال به آن ارز …
۳۰۰ هزار تن برنج در صف تخصیص ارز/ ممنوعیت ترخیص از اول شهریور
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / برنج وارداتی / گمرک
۳۰۰ هزار تن برنج در صف تخصیص ارز/ ممنوعیت ترخیص از اول شهریور
معاون گمرک اعلام کرد که ۳۰۰ هزار تن برنج در صف تخصیص ارز قرار دارد که بعد از حل این مشکل امکان ترخیص پیدا خواهد کرد.
قیمت برنج قد کشید / علت: توقف تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
قیمت برنج قد کشید / علت: توقف تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی؟
روزنامه اینترنتی فراز نوشت: تورم افسار گسیخته قیمت کالا‌های اساسی و خوراکی، حالا حتی در آمار‌های رسمی هم مشهود است. این بار نوبت به برنج وارداتی رسیده و آن طور که آمار‌های رسمی می‌گوید این کالای استراتژیک برای دومین بار طی سک سال گذشته تا کنون، افزایش قیمت را تجربه کرده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
خبر کوتاه
اوضاع برنج وارداتی  بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی
نبود توازن بین تورم تولید با قیمت محصولات کشاورزی/ معیشت برنج کاران در خطر است
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / برنج / برنج ایرانی / برنج وارداتی / قیمت برنج ایرانی / معیشت کشاورزان
نبود توازن بین تورم تولید با قیمت محصولات کشاورزی/ معیشت برنج کاران در خطر است
ایلنا: با وجود چند برابر شدن قیمت نهاده‌های کشاورزی، قیمت برنج بیش از ۱۰ درصد افزایش نداشته و این موضوع کشاورزان را متضرر کرده است.
برنج خارجی چقدر گران شد؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / برنج / واردات برنج / واردات / افزایش قیمت / گرانی / تورم
برنج خارجی چقدر گران شد؟
ایسنا نوشت: در حالی قیمت برنج وارداتی نسبت به پارسال تا ۸۵ درصد و در دو ماه اخیر بیش از ۱۸ درصد رسد داشته که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از این کالا و کاهش واردات آن در مدت اخیر نمی تواند در این تغییر بی تاثیر باشد.
اوضاع برنج وارداتی بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی/ افزایش ۸۵ درصدی قیمت
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / برنج وارداتی / گمرک
اوضاع برنج وارداتی بعد از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی/ افزایش ۸۵ درصدی قیمت
در حالی قیمت برنج وارداتی نسبت به پارسال تا ۸۵ درصد و در دو ماه اخیر بیش از ۱۸ درصد رسد داشته که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از این کالا و کاهش واردات آن در مدت اخیر نمی تواند در این تغییر بی تاثیر باشد.
پیگیری برای توزیع برنج وارداتی در غیر از فصل برداشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اقتصادی / برنج / استاندار
پیگیری برای توزیع برنج وارداتی در غیر از فصل برداشت
استاندار گیلان گفت: امسال نیز پیگیری‌های لازم همانند سال گذشته در حال انجام است، تا توزیع برنج وارداتی، غیر از فصل برداشت انجام شود.
کاهش تعرفه واردات برنج به ۴ درصد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / برنج وارداتی / تعرفه واردات / واردات برنج
کاهش تعرفه واردات برنج به ۴ درصد
گمرک ایران اعلام کرد مطابق با مصوبه هیات وزیران تعرفه و حقوق ورودی برنج وارداتی به ۴ درصد کاهش یافت. نوشته کاهش تعرفه واردات برنج به ۴ درصد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
سلاطین گوشت یک شبه میلیاردر شدند/ ۸۰ هزار تن برنج وارداتی آنقدر در انبار ماند که فاسد شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سلطان گوشت / برنج وارداتی
سلاطین گوشت یک شبه میلیاردر شدند/ ۸۰ هزار تن برنج وارداتی آنقدر در انبار ماند که فاسد شد
ایلنا: نماینده مردم کرمانشاه گفت: فردای همان روز فروش گوشت که طبق ارز نیمایی صورت گرفت، سلاطین گوشت که گوشت را با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد کرده بودند با ارز نیمایی…
آخرین خبرها از تصمیمات درباره برنج وارداتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / برنج / واردات برنج / واردات / تعرفه واردات-گمرک
آخرین خبرها از تصمیمات درباره برنج وارداتی
سرپرست معاونت امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد که بر اساس مصوبه ابلاغی دولت، تعرفه واردات برنج سفید همان ۱۰ درصد باقی بماند و برای برنج نیمه سفید تعرفه پایه چهار درصد شود.
افزایش سرسام آور قیمت برنج/ثروت دلال‌ها از سفره‌های خالی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / برنج / واردات برنج
افزایش سرسام آور قیمت برنج/ثروت دلال‌ها از سفره‌های خالی
شهروند نوشت:برنج، قوت غالب بسیاری از ایرانیان در سه‌هفته بعد از ماه مبارک رمضان به ‏صورت فزاینده‌ای افزایش قیمت داشته است. این بالارفتن قیمت‌ها ابتدا از برنج وارداتی که عمدتا از ‏کشورهای شبه قاره هند به ایران صادر می‌شوند، شروع شد و در ادامه به محصول دسترنج شالیکار ‏ایرانی رسید.
پنجمین کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۰۵ / هند / کالای اساسی / سازمان بنادر و دریانوردی / اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر
پنجمین کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو گرفت
بوشهر-ایرنا- معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: پنجمین کشتی حامل کالاهای اساسی شامل برنج وارداتی روز دوشنبه در بندر بوشهر پهلو گرفت.
ارز۴۲۰۰ تومانی واردات برنج حذف شد/ ارز نیمایی جایگزین شد
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / برنج / ارز دولتی
ارز۴۲۰۰ تومانی واردات برنج حذف شد/ ارز نیمایی جایگزین شد
در حالی که برنج وارداتی از سال گذشته به شدت گران شده است، رییس انجمن واردکنندگان برنج ایران طی نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که علی رغم اهمیت تأمین کسری برنج کشور از محل واردات برای مصرف شش دهک اقشار آسیب پذیر کشور، تأمین ارز ۴۲۰۰ تومانی برای این مهم، با مقاومت بانک مرکزی و عدم تأمین ارز برای حدود ۵۰۰ هزار تن کالای رسوبی از بهمن ۹۸، در اردیبهشت ماه ۹۹ برنج در گروه ارز نیمایی رفت. به نظر می رسد که نامه مقدمه‌ای باشد برای افزایش مجدد قیمت برنج در کشور.
حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی واردات برنج با هدف تنظیم بازار یا فشار اقتصادی بر اقشار آسیب پذیر؟
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی واردات برنج با هدف تنظیم بازار یا فشار اقتصادی بر اقشار آسیب پذیر؟
در شرایطی که برنج وارداتی از مهم‌ترین کالا‌های مصرفی خانوار‌های کم درآمد جامعه است، حالا خبر‌ها از حذف ارز دولتی برای واردات این محصول مهم در زنجیره غذایی دهک‌های پایین جامعه حکایت دارد. تصمیمی که تاثیر زیادی در افزایش قیمت برنج و فشار اقتصادی مضاعف بر قدرت خرید مردم خواهد داشت.
فروش برنج وارداتی تنظیم بازار در میادین میوه و تره
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
فروش برنج وارداتی تنظیم بازار در میادین میوه و تره
سازمان میادین میوه و تره بار اعلام کرد که انواع برنج داخلی و وارداتی در میادین عرضه می شود.
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / بازار مرغ / قیمت مرغ و تخم مرغ
مرغ و تخم‌مرغ ارزان شد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یدالله صادقی در جلسه تنظیم بازار استان تهران به وضعیت قیمت اقلام اساسی اشاره کرد و گفت: قیمت برنج داخلی نسبت به ۱۰ روز قبل تغییر محسوسی نداشته، اما نسبت به ماه قبل ۶ درصد افزایش قیمت داشته است، همچنین قیمت برنج وارداتی پاکستانی نسبت به ده روز قبل ۱۰ درصد و نسبت به شش ماه گذشته با ۲۶ درصد افزایش قیمت مواجه شده و برنج هندی نیز نسبت به ۶ ماه قبل با افزایش قیمت ۳۶ درصدی همراه بوده است.
توزیع برنج خارجی در شبکه‌های منتخب؛ با سهمیه‌بندی
۱۳۹۹/۰۲/۲۱
توزیع برنج خارجی در شبکه‌های منتخب؛ با سهمیه‌بندی
علی ابراهیمی_خبرنگار با گذشت 2‌ماه از آغاز سال جدید، بازار برخی کالاهای اساسی و محصولات صنعتی متاثر از نوسان نرخ ارز، شیوع ویروس کرونا و تحریم‌ها با نوسان قیمت و عرضه مواجه است. با محمدرضا کلامی، سخنگوی ستاد تنظیم بازار و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی تامین و توزیع کالا و تنظیم بازار وزارت صنعت در مورد آخرین مصوبات این ستاد برای تنظیم بازار کالاهای اساسی گفت‌وگو کرده‌ایم. در زمینه رفع مشکل ترخیص و تامین برنج وارداتی چه تصمیمی گرفته شده است؟  ستاد تنظیم بازار در نودمین نشست خود برای رفع مشکل ترخیص …
بوشهری‌ها و برنج وارداتی‌، حکایت تشنگان لب دریا
۱۳۹۹/۰۲/۱۵ / بوشهر / کالای اساسی / برنج / تورم / کرونا و قشرهای آسیب پذیر
بوشهری‌ها و برنج وارداتی‌، حکایت تشنگان لب دریا
بوشهر- ایرنا- کمیاب شدن و گرانی سرسام‌آور برنج وارداتی در بوشهر و سرگردانی مردم به دنبال آن در حالی که هزاران تن از این کالا در انبارهای شرکت غله این استان دپو شده، مصداق عینی و واقعی همان حکایت تشنگان لب دریا در این روزگار کرونایی ‌است.
برنج وارداتی با ارز 4200 تومانی فقط در شبکه‌های تحت نظارت دولت توزیع می‌شود
۱۳۹۹/۰۲/۱۳ / گمرک
برنج وارداتی با ارز 4200 تومانی فقط در شبکه‌های تحت نظارت دولت توزیع می‌شود
بر اساس بخشنامه گمرک، کلیه برنجهای وارداتی با ارز 4200 تومانی بایستی در شبکه‌های تحت نظارت دولت عرضه شوند.
درخواست برای تخصیص ارز نیمایی و تغییر گروه کالایی برنج وارداتی
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / ایران / برنج / واردات / واردات برنج / تخصیص ارز
درخواست برای تخصیص ارز نیمایی و تغییر گروه کالایی برنج وارداتی
ایلنا: انجمن واردکنندگان برنج ایران در نامه‌ای به قائم مقام وزیر صمت خواستار تخصیص ارز به صورت نیمایی و تغییر گروه کالایی برنج شد.
کشف انبار برنج وارداتی در بیرجند
۱۳۹۹/۰۲/۰۳ / استانی-اجتماعی / صنعت، معدن و تجارت
کشف انبار برنج وارداتی در بیرجند
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از کشف یک انبار برنج وارداتی در بیرجند با همکاری پلیس آگاهی استان خبر داد.
توزیع ۸۰ درصدی برنج واردتی بدون دریافت ارز، تجار را به دردسر انداخت
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / ارز / ایران / برنج / گرانی / تخصیص ارز
توزیع ۸۰ درصدی برنج واردتی بدون دریافت ارز، تجار را به دردسر انداخت
ایلنا: دبیر انجمن واردکنندگان برنج ایران گفت: تجار با اعتماد به قول دولت اقدام به توزیع برنج وارداتی برای تثبیت قیمت در بازار کرده اند، اما همچنان تخصیص ارز صورت…
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / گمرک / برنج وارداتی
چرا واردکنندگان برنج باید مابه‌التفاوت بدهند؟
گمرک ایران ضمن ارائه آخرین وضعیت واردات و ترخیص ۱.۴ میلیون تن برنج در ۱۱ ماهه امسال، درباره دلیل دریافت مابه‌التفاوت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی در هر کیلوگرم واردات از هند و پاکستان توضیحاتی ارائه کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / ایران / برنج / تنظیم بازار / گمرک / نوروز
دولت به جای کاهش قیمت برنج خارجی مابه التفاوت می‌گیرد+سند
ایلنا: در پی کاهش قیمت برنج هندی و پاکستانی گمرک مصوبه کارگروه تنظیم بازار در خصوص «اخذ مابه التفاوت ریالی» از برنج وارداتی را ابلاغ کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۶
برنج وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت شد
با توجه به کاهش قیمت جهانی برنج، برنج‌های وارداتی هندی و پاکستانی به ترتیب مشمول دریافت هزار و ۵۰۰ تومان مابه‌التفاوت در زمان ورود از گمرکات کشور شدند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام علی وکیلی مدیرکل واردات و مناطق آزاد و ویژه گمرک به مدیران گمرکات کشور، با توجه به مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار مبنی بر تکلیف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، برنج‌های وارداتی مشمول دریافت مابه‌التفاوت برای واردات هستند. براساس جدولی که ستاد تنظیم بازار ارائه داده است میزان اخذ مابه‌التفاوت از برنج هندی هزار تومان و برنج پاکستانی 500تومان است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
حجم نقدینگی به ۲ هزار و ۲۶۲ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان رسید/ نرخ بهره منفی داد سوئیسی‌ها را درآورد/ بدهی خارجی ایران کاهش یافت/ لغو بزرگترین نمایشگاه موبایل جهان بخاطر کرونا
این پیمانه تیتر‌هایی همچون افزایش ۱۵۰ تومانی نرخ دلار در صرافی بانک ملی، افت نسبی قیمت سکه در کانال ۵ میلیون، قیمت جهانی طلا تحت تاثیر کرونا، هزینه اضطراری ۱۰.۳ میلیارد یِنی ژاپن برای مقابله «کرونا»، قیمت نفت سنگین ایران کاهش یافت، برنج وارداتی مشمول دریافت مابه التفاوت شد و کسری بودجه ۳۲ میلیارد دلاری آمریکا در ماه ژانویه را در بر دارد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
دپوی60هزار تن برنج پاکستانی؛ عامل گرانی
افزایش واردات برنج خارجی و رشد تولید برنج ایرانی در حالی است که نرخ خرده‌فروشی انواع برنج افزایش یافته است. با مسیح کشاورز، دبیر انجمن واردکنندگان برنج، گفت‌وگو کرده‌ایم. میزان واردات و نیاز بازار برنج چقدر است؟ به‌طور متوسط برای تامین کسری نیاز بازار برنج، به‌خصوص 6دهک پایین جامعه باید سالانه یک میلیون و 500هزارتن برنج خارجی علاوه بر برنج وارداتی توسط شرکت بازرگانی دولتی برای تامین ذخایر استراتژیک وارد کشور شود که از ابتدای امسال تا‌کنون حدود یک میلیون تن برنج وارد شده و امیداوریم تا پایان سال …
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
سختگیری هندی‌ها برای فروش برنج به ایران/ آغاز واریز ارز برای ترخیص برنج‌های وارداتی رسوبی در گمرک
دبیر اجرایی انجمن واردکنندگان برنج ایران با بیان اینکه بدقولی در واریز ارز هندی‌ها را در فروش برنج به ایران سختگیر کرده است، اظهار کرد: به رغم کاهش جهانی قیمت برنج وزارت صمت با هدف حمایت از تولید داخلی تصمیم به ثابت نگه داشتن قیمت مصوب برنج وارداتی گرفته است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •