دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
بهای برق
نصف قیمت تمام شده برق بدون احتساب بهای سوخت از مردم دریافت می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
نصف قیمت تمام شده برق بدون احتساب بهای سوخت از مردم دریافت می‌شود
وزیر نیرو با بیان این که بدون احتساب قیمت سوخت، هر کیلو وات ساعت انرژی حدود یکصد و 40 تومان هزینه دارد گفت: دریافتی‌ها به طور متوسط 50 درصد قیمت تمام شده است.
شرط رایگان شدن بهای برق مصرفی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / صنعت برق / مصرف برق / بهای مصرف برق / مشترکین برق
شرط رایگان شدن بهای برق مصرفی
در صورتیکه نسبت به دوره مشابه سال گذشته انرژی برق کمتری مصرف کنید، پاداش می‌گیرید همچنین برق کم مصرف‌ترین‌ها، رایگان خواهد بود.
۱۴ مرکز استخراج رمزارز مجوز گرفتند
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استخراج رمزارزها / بهای برق / رمزارز
۱۴ مرکز استخراج رمزارز مجوز گرفتند
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر گفت: تاکنون ۱۴ مرکز استخراج رمزارز به ظرفیت ۳۰۰ مگاوات مجوز گرفته‌اند. نوشته ۱۴ مرکز استخراج رمزارز مجوز گرفتند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
تغییرات نرخ تورم اجاره بهاء مسکن در فصل بهار
مرکز آمار اعلام کرد: یکی از بخش‌های مهم در برآورد شاخص قیمت مصرف کننده، بخش مسکن است. این بخش شامل زیر بخش‌های "اجاره بهای واحدهای مسکونی" و "خدمات نگهداری و تعمیر واحد مسکونی" (تعمیرات جزئی واحد مسکونی: لوله کشی، گچ‌کاری، برق کاری، نصب ایزوگام و...) است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
مهلت کرونایی پرداخت قبض آب در استان بوشهر تمام شد
در پی شیوع گسترده بیماری کرونا از ابتدای اسفندماه پارسال بسیاری از کسب و کارها را با مشکلات جدی مواجه کرد و بر همین اساس مقرر شد مهلت سه ماهه‌ای برای پرداخت قبض‌های آب و برق برای مردم در نظر گرفته شود.اکنون مهلت سه ماهه تعویق پرداخت قبض‌ آب به سبب بیماری کرونا پایان یافت و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از مشترکان در خواست کرد نسبت به پرداخت قبض آب اقدام کنند تا میزان بدهی آنان افزایش نیابد.عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه با شیوع بیماری کرونا، میزان بدهی آب مصرفی در بخش‌های خانگی و تجاری استان بوشهر افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است اظهار داشت: پرداخت به‌موقع قبوض آب توسط مشترکان کمک شایانی به استمرار خدمات رسانی مطلوب و اجرای طرح‌های متعدد آبرسانی دارد.وی با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب …
هشدار به تهرانی‌ها برای پرداخت قبوض برق
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / قبض برق / ویروس کرونا / مصرف برق / پرداخت قبض برق
هشدار به تهرانی‌ها برای پرداخت قبوض برق
با شیوع بیماری کرونا، میزان بدهی در بخش‌های خانگی و تجاری شهر تهران، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است، علاوه بر قبوض الکترونیکی، مشترکان تهرانی قادرند از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۵۲۱ و یا مراجعه به درگاه اینترنتی این شرکت به نشانی www.tbtb.ir بخش میز خدمت الکترونیک، اطلاعات آخرین قبض خود را دریافت و بهای برق مصرفی خود را پرداخت کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
رشد سرمایه گذاری در شهرک صنعتی میمند
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس، احد فتوحی، در بازدید از شهرک صنعتی میمند با بیان اینکه تاکنون 22قرارداد واگذاری زمین با سرمایه گذاران در این شهرک صنعتی منعقد شده است گفت: با توسعه زیرساخت ها و حمایت ازسرمایه گذاران در شهرک صنعتی میمند فیروزآباد، این شهرک  در حال تبدیل به  قطب تولید  گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی است.وی با بیان اینکه شهرک صنعتی میمند دارای زیرساخت های آب، گاز و برق است و نیز  آسفالت  بخشی از شهرک صنعتی است  گفت: اجرای طرح های توسعه و تکمیل زیرساخت ها در شهرک صنعتی  میمند در برنامه عملیاتی این شرکت قراردارد.وی افزود: امسال و با هدف تحقق جهش تولید ،علاوه بر ارائه خدمات حمایتی،پایش مستمر واحدهای صنعتی بیش از ۶۰درصد پیشرفت ،انجام وحمایت های لازم برای تسریع در بهره یرداری  …
افزایش ۱۶ درصدی نرخ برق پرمصرف ها / بدهی ۲۳ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران
۱۳۹۹/۰۳/۱۰ / قبض برق / قیمت برق / پیام باقری / مصرف برق
افزایش ۱۶ درصدی نرخ برق پرمصرف ها / بدهی ۲۳ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به پیمانکاران
افزایش بهاء برق به صورت سالانه اعمال و امسال نیز بهای برق پرمصرف‌ها با ۱۶ درصد افزایش محاسبه می‌شود.
۱۳۹۹/۰۳/۱۰
قیمت برق پرمصرف‌ها امسال افزایش می‌یابد
افزایش بهای برق به‌صورت سالانه اعمال و امسال نیز بهای برق پرمصرف‌ها با ۱۶ درصد افزایش محاسبه می‌شود. بابک باقری در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به افزایش ۷ درصدی بهای برق به‌صورت عمومی افزود: این افزایش قیمت طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها به‌صورت سالانه انجام خواهد شد.
۱۳۹۹/۰۳/۰۷
مشترکان خانگی ماهانه چقدر پول برق می‌دهند؟
تسنیم -  با احتساب افزایش ۷ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان خوش مصرف و افزایش ۲۳ درصدی بهای برق مصرفی برای مشترکان بدمصرف (مصرف بیش از الگو) در ابتدای فروردین ماه سال جاری، متوسط پرداخت قبوض برق در سال جاری بین ۱۳۳۰۰ تا ۱۵۳۰۰ تومان خواهد بود. مصطفی رجبی مشهدی، گفت: متوسط پرداخت قبوض برق در سال 98 ماهانه 12 هزار و 500 تومان بوده و پرداخت یک جای بهای برقی که در ماههای درگیر با کرونا مصرف شده و مهلت تسویه آن تا پایان اردیبهشت ماه بوده، فشاری به خانواده ها وارد نمی کند. وی افزود: سقف زمانی پرداخت بهای قبوض جدیدی که از طریق پیامک برای مردم ارسال می‌شود، بر اساس همان مهلتی است که در قبوض درج شده و اگر مشترکی، بهای برق مصرفی در ماه‌های گذشته را پرداخت نکرده باشد، این قبوض پرداخت نشده، …
یوروستات: مردم ترکیه گران‌ترین برق مصرفی در اروپا را پرداخت می‌کنند
۱۳۹۹/۰۲/۲۱ / ترکیه
یوروستات: مردم ترکیه گران‌ترین برق مصرفی در اروپا را پرداخت می‌کنند
دولت ترکیه در پی به وجود آمدن بحران اقتصادی در این کشور، اقدام به افزایش هزینه خدمات دولتی کرده ، به طوری که شهروندان این کشور که از افزایش بهای برق و گاز در سال جدید میلادی به شدت ناراضی بودند، با تداوم افزایش بهای آن‌ها با شیوع کرونا مواجه شده‌اند.
اواخر اردیبهشت، سقف استمهال وزارت نیرو برای دریافت بهای آب و برق
۱۳۹۹/۰۲/۱۶ / استانی-اقتصادی / وزیر نیرو / تحریم / کروناویروس
اواخر اردیبهشت، سقف استمهال وزارت نیرو برای دریافت بهای آب و برق
وزیر نیرو گفت: در موضوع کرونا صنعت آب و برق در حد تحمل خود در راستای خدمات رسانی و دریافت بهای آب و برق استمهال را قائل شد، اما اواخر اردیبهشت ماه سقف این تحمل است و مسلما با گرم شدن هوا و افزایش مصرف نباید استمرار خدمات رسانی با مشکل مواجه شود، بر همین اساس مصرف کنندگان نیز باید به وظایف خود عمل کند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۶
تداوم طرح‌های تشویقی خوش مصرف‌ها
سخنگوی صنعت برق از پرداخت 106 میلیارد پاداش به مشترکان خانگی خوش مصرف برق در سال گذشته خبر داد و گفت: اجرای مصوبه دولت درباره تعرفه‌های تشویقی، ویژه مشترکان خوش‌مصرف خانگی، امسال نیز تداوم خواهد یافت. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه در سال 98 تجربه موفقی در نحوه اعمال تعرفه‌های تشویقی برق به‌دست آمد، اضافه کرد: در سال گذشته بر اساس مصوبه دولت، تعرفه‌های تشویقی که برای اصلاح مدل مصرف مشترکان خانگی تدوین شده بود، نتایج بسیار خوبی داشت. وی در این زمینه با بیان اینکه سال گذشته 24 میلیون مشترک خانگی الگوی مصرف را رعایت و تنها مشمول 7 درصد افزایش بهای مصرف برق شدند، تصریح کرد: با این حال 5 میلیون مشترک نیز بودند که مصارف آنها بیش از الگوهای تعیین شده قرار داشت …
۱۳۹۹/۰۲/۱۵
انگلیس به عربستان نیازی ندارد
خودکفاتر شدن انگلیس در زمینه انرژی، بهترین زمان برای دور شدن از حکومت عربستان است. با توجه به کاهش بهای نفت به‌دلیل کاهش تقاضا و همچنین افزایش تولید، استفاده از انرژی آبی، بادی و خورشیدی به‌شدت درحال گسترش است و پایان دوران سوخت‌های فسیلی نزدیک‌تر به‌نظر می‌رسد. انرژی‌های تجدیدپذیر در سال‌جاری میلادی ۳۰ درصد از تقاضای جهانی نیروی برق را به خود اختصاص خواهد داد.
مشترکان بهای برق مصرفی را به تعویق نیندازند
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / برق / استانی-اجتماعی
مشترکان بهای برق مصرفی را به تعویق نیندازند
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان از شهروندانی که توانایی پرداخت صورتحساب های برق مصرفی خود را دارند درخواست کرد با پرداخت به موقع بهای برق مصرفی، این شرکت را در خدمت رسانی مطلوبتر، یاری کنند.
۱۳۹۹/۰۲/۱۰
ابلاغ فهرست بهای انتقال و فوق‌توزیع نیروی برق
سخنگوی صنعت برق از نهایی شدن تدوین و ابلاغ فهرست بهای انتقال و فوق‌توزیع نیروی برق، برای نخستین‌بار پس از انقلاب خبر داد و گفت: تغییر ساختار ضوابط تعدیل در صنعت برق گام مهمی در پیشگیری از ایجاد مخاطرات احتمالی در پروژه‌ها ناشی از افزایش شدید نرخ ارز و فلزات و سایر عوامل موثر بر قیمت کالا و خدمات خواهد بود.
سه فهرست بهای برق ابلاغ خواهد شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹
سه فهرست بهای برق ابلاغ خواهد شد
سخنگوی صنعت برق گفت: تغییر ساختار ضوابط تعدیل در صنعت برق گام مهمی در پیشگیری از ایجاد مخاطرات احتمالی در پروژه‌ها ناشی از افزایش شدید نرخ ارز و فلزات و سایر عوامل موثر بر قیمت کالا و خدمات خواهد بود.
فهرست بهای خطوط هوایی،زمینی و پست‌های انتقال برق اعلام شد
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / خط انتقال برق / برق / تولید برق / صادرات برق ایران / مصطفی رجبی مشهدی
فهرست بهای خطوط هوایی،زمینی و پست‌های انتقال برق اعلام شد
سخنگوی صنعت برق، از نهایی شدن تدوین و ابلاغ فهرست بهای انتقال و فوق توزیع نیروی برق، برای نخستین بار پس از انقلاب خبر داد.
ابلاغ سه فهرست بهای برق برای نخستین بار در کشور+ لینک
۱۳۹۹/۰۲/۰۹ / انقلاب / برق / صنعت / فلزات / نرخ ارز
ابلاغ سه فهرست بهای برق برای نخستین بار در کشور+ لینک
ایلنا: سخنگوی صنعت برق از نهایی شدن تدوین و ابلاغ فهارس بهای انتقال و فوق توزیع نیروی برق، برای نخستین بار پس از انقلاب خبر داد و گفت: تغییر ساختار ضوابط تعدیل در…
‌بی‌توجهی رئیس جمهور به نامه مجلس
۱۳۹۹/۰۲/۰۶ / احد آزادیخواه / حسن روحانی / نامه نمایندگان به روحانی
‌بی‌توجهی رئیس جمهور به نامه مجلس
‌حجت الاسلام احد آزادی‌خواه در گفتگو با مهر، با بیان اینکه در شرایط فعلی دولت باید از اقشار کم درآمد جامعه و همچنین کسانی که کسب و کارشان به دلیل کرونا دچار آسیب شده است حمایت کند، گفت: بنده و تعدادی از نمایندگان مجلس که اغلب عضو فراکسیون نمایندگان ولایی هستند، چندی پیش در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار عدم اخذ بهای مصرفی آب، برق و گاز از سه دهک کم درآمد جامعه به مدت سه ماه شدیم.
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
پاسخ مجدد به برخی شایعات فضای مجازی در خصوص حذف قبوض کاغذی برق در گلستان
به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان به نقل از پایگاه خبری توانیر، پیرو طرح حذف قبوض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال ۹۸ به اجرا درآمد، تاکنون شایعاتی با متنی یکسان در چند نوبت در فضای مجازی منتشر شده است که این شرکت به منظور شفاف سازی و جلوگیری از نگرانی هموطنان، نسبت به انتشار توضیح و روشنگری دراین خصوص اقدام کرده است که آخرین مورد آن نیز مربوط به اوایل دی ماه ۹۸ بود .با این حال و با عنایت به انتشار مجدد شایعه پیشین در فضای مجازی و با وجود پاسخگویی و تکذیب چندباره این شایعات در مصاحبه های مسئولان محترم صنعت برق، موارد ذیل مجددا و به منظور رفع هرگونه ابهام اعلام می گردد:۱- تاکید می شود که در این طرح صرفا قبوض کاغذی برق حذف شده …
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
دولت از سه دهک کم‌درآمد ۳ ماه پول آب، برق و گاز نگیرد
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: در نامه‌ای از رئیس جمهور درخواست کردیم بهای مصرفی آب، برق و گاز از سه دهک کم درآمد جامعه به مدت سه ماه اخذ نشود.
پیچ‌دزدی به بهای جان انسان‌ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
پیچ‌دزدی به بهای جان انسان‌ها
سمیرا مصطفی‌نژاد ـ خبر‌نگار سرقت قطعات فلزی در حوزه‌های مختلفی در جهان دردسر‌ساز شده‌است؛ مشکلی که افزایش قیمت فروش عمده فلزات و نبود مقررات سختگیرانه  یا اجرای نادرست مقررات در بازار خرید‌و‌فروش فلزات به آن دامن می‌زند. یکی از رایج‌ترین حوزه‌های سرقت فلز در جهان خطوط راه‌آهن هستند. تمامی قطعات به‌کار گرفته شده در مسیر‌های راه‌آهن، از فلز ریل‌های قطار گرفته تا کابل‌های برق و پیچ‌های ریل‌ها برای سارقان فلز جذابیت دارند. در ایران پیچ‌دزدی از خطوط راه‌آهن به معضلی بزرگ تبدیل شده‌است و شرکت راه‌آهن …
حذف قبوض کاغذی به معنای افزایش بهای برق نیست
۱۳۹۹/۰۱/۱۴ / برق / درآمد / دی ماه / صنعت / فضای مجازی
حذف قبوض کاغذی به معنای افزایش بهای برق نیست
ایلنا: پیرو طرح حذف قبوض کاغذی برق که پس از اطلاع رسانی‌های گسترده توسط مجموعه صنعت برق از ابتدای مهرماه سال 98 به اجرا درآمد، تاکنون شایعاتی با متنی یکسان در چند…
همکاری در زمینه استمهال پرداخت بهای انرژی مشترکان
۱۳۹۸/۱۲/۱۳ / روسیه / قطر / گلستان / رضا اردکانیان / لرستان / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها / #هر_هفته_الف_ب_ایران
همکاری در زمینه استمهال پرداخت بهای انرژی مشترکان
تهران-ایرنا- وزیر نیروه به نقش بهای منابع انرژی اعم از آب و برق در سبد هزینه‌های خانوار اشاره و گفت: توصیه شده همکاران شرکت‌های آب و برق اگر با تاخیر در پرداخت بهای آب و برق مواجه شدند، حداکثر همراهی را با مشترکان داشته باشند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۸
درباره قیمت بلیت سینما
اسفندماه هر سال یکی از بحث‌های مهمی که میان سینماداران، تهیه‌کنندگان و وزارت ارشاد مطرح است و گپ و گفت فراوانی حول آن شکل می‌گیرد، صحبت درباره مقدار افزایش بهای بلیت در سال آینده است؛ معمولا بعضی همکاران ما اعتقاد دارند که دولت با دست کردن در جیب تهیه‌کننده‌ها و سینماداران سعی می‌کند به نفع تماشاگر قیمت را نگاه دارد و از افزایش آن تاحدی که مقدور است، جلوگیری کند. به همین سبب می‌بینیم که بعضی سال‌ها افزایش قیمت بلیت در حد نرخ تورم آن سال مربوطه نیست. ما هر سال با افزایش بهای بلیت سینماها در شرایطی روبرو می‌شویم که هزینه‌های دستمزد کارمندان سینماها و بهای آب برق و تلفن وسایر خدمات گران می‌شود و معمولا مردم و مطبوعات ما فقط افزایش بهای بلیت …
شرکت بیت کوین فا؛ واردات رسمی و قانونی دستگاه های ماینر
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
شرکت بیت کوین فا؛ واردات رسمی و قانونی دستگاه های ماینر
ارزهای دیجیتال امروزه تبدیل به یک صنعت شده‌اند و استخراج این ارزها کسب‌وکاری پرسود در این صنعت به شمار می آید؛ به‌ویژه در کشور ایران که بهای برق مصرفی در آن نسبت به سایر کشورها پایین‌تر است و حتی کشور چین هم دیگر به اندازه ایران برای ماینرهای ارز دیجیتال جذابیت ندارد.
افزایش نرخ برق ربطی به حذف قبوض ندارد
۱۳۹۸/۱۱/۰۶ / استانی-اقتصادی / برق / حذف قبوض کاغذی
افزایش نرخ برق ربطی به حذف قبوض ندارد
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تاکید کرد که هیچ ارتباطی بین حذف قبوض کاغذی و افزایش نرخ برق بهای مشترکان وجود ندارد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
توزیع ۲۵درصدی اعتبارات سرانه مدارس
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت سرانه مدارس گفت: وزارت آموزش و پرورش از ۳۳۸میلیارد تومانی که به‌عنوان سرانه پیش‌بینی شده، تاکنون توانسته تنها ۲۵درصد آن را دریافت کند که آن هم به استان‌های محروم پرداخت شده است.  محسن حاجی‌میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره اجبار برخی مدارس برای دریافت کمک به مدرسه و اقداماتی چون گرو نگه‌داشتن کارنامه برای پرداخت این هزینه به بهانه هزینه‌های آب، برق و گاز، اظهار کرد: معافیت مدارس از پرداخت بهای آب و برق و گاز در مجلس تصویب شده و کسی حق ندارد …
نارضایتی از افزایش چراغ خاموش بهای برق
۱۳۹۸-۰۹-۳۰
نارضایتی از افزایش چراغ خاموش بهای برق
طبق اطلاعات موجود، 35 میلیون کنتور برق و تقریبا همین تعداد کنتور آب و 20 میلیون کنتور گاز در کشور وجود دارد که با حذف قبوض خدماتی مرتبط به هر کدام از آنها می‌توان 1440 میلیارد تومان در سال صرفه‌جویی کرد. در ضمن، تنها با حذف قبوض کاغذی برق می‌توان از قطع 12 هزار اصله درخت در کشور جلوگیری به عمل آورد که این امر با صرفه‌جویی 300 میلیارد تومانی همراه خواهد بود.
گرما در سرما
۱۳۹۸/۰۹/۲۶
گرما در سرما
مخترع بجنوردی دستگاه هوشمند منحصر به فرد گرمایشی و سرمایشی با قابلیت ذخیره سازی انرژی ساخته است. دستگاه ۹۲ درصد برق ذخیره می‌کند. تامین آب گرم مصرفی منزل، کاهش بهای برق، صرفه جویی ۵۲ درصدی در مصرف برق و فعالیت دستگاه با هر دو انرژی الکتریسیته و گاز برخی قابلیت های دستگاه است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / تظاهرات در لبنان / فساد اقتصادی / مطالبات مردمی / اعتراض‌های مردمی در لبنان
لبنان و خطاهایش
بیروت - ایرنا – جنبش اصلاحی لبنان که از ۲۵ مهر ماه ۹۸ و در اعتراض به بحران اقتصادی (وضعیت بد معیشتی ، بیکاری و گرانی، افزایش بهای دارو، بنزین ، برق و کالاهای مصرفی، افزایش مالیات های مستقیم، فساد و خطا و سوء مدیریت مقام های حکومتی) آغاز شده بزرگترین جنبش مردمی این کشور در ۱۵ سال گذشته است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
روش های پرداخت صورتحساب برق طرح ملی قبض سبز در گلستان
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان از راهکارهای لازم جهت پرداخت آسان صورتحساب برق در گلستان خبر داد.به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گلستان، رحمت قره خانی گفت: پس از حذف قبض کاغذی، مشترکان گلستانی می توانند تنها با داشتن شناسه قبض ۱۳ رقمی به روشهای زیر می توانند صورت حساب برق مصرفی خود را پرداخت کنند که بشرح ذیل می باشد :ارسال صورتحساب بصورت پیامک : با این پیوند ،مشترکان به درگاه بانکی ارجاع می شوند و می توانند صورتحساب قبض برق خود را پرداخت کنند.APPهای صنعت برق بنام آپ موبایل : در این روش، مشترکان می توانند شناسه قبض خود را در آپ ثبت کنند و از طریق آن از صدور قبض جدید مطلع شوند و از همانجا صورتحساب خود رابپردازند.وب سایت شرکت توزیع نیروی برق گلستان با آدرس www.ped-golestan.ir …
۱۳۹۸/۰۹/۱۸
اولین ایستگاه سی جی اس گاز ایلام با استفاده از انرژی خورشیدی نصب شد
ایلام – «ابتکار»- مدیرعامل شرکت گاز ایلام گفت: اولین ایستگاه سی جی اس شرکت گاز این استان با استفاده از انرژی خورشیدی نصب و روشن شد.عباس شمس اللهی روز شنبه درباره فرآیند راه اندازی و نصب این سامانه به ایرنا گفت: ایستگاه سی جی اس وستاهای بخش چوار (مله سیه) به عنوان اولین ایستگاه در سطح شرکت گاز استان ایلام با استفاده از انرژی خورشیدی تامین انرژی گردید.وی با اشاره به اهمیت روشنایی ایستگاه ها در تامین امنیت و حفاظت از آنها تاکید کرد: استفاده از پروژکتورهای اس ام دی با مصرف انرژی کم و نور قابل تنظیم، استفاده ار انرژی تجدید پذیر ،حذف هزینه برق مصرفی ماهیانه ،کاهش خطر سرقت کابل برق و ترانس های مسیر ،حفظ محیط زیست و منابع طبیعی و کم بودن هزینه استهلاک این پروژه از مزایای اجرای این طرح است.مدیرعامل شرکت …
۱۳۹۸/۰۸/۲۸
ضرورت اصلاح قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها
دبیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق ضمن تشریح وضعیت اقتصاد برق، گفت: طبق قانون پرداخت مابه‌التفاوت قیمت تمام‌شده و قیمت تکلیفی، بر عهده دولت است؛ اما متاسفانه این پرداخت به‌طور کامل انجام نمی‌شود. پرویز غیاث‌الدین دبیر سندیکای شرکت‌های تولیدکننده برق، در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، ضمن انتقاد از تعرفه پایین برق در کشور، گفت: هنگامی که بهای تکلیفی فروش برق به مشترکان بسیار پایین‌تر از بهای تمام‌شده آن است، مابه‌التفاوت آن باید از جایی تامین شود؛ در غیر این‌صورت ادامه کار برای صنعت برق بسیار دشوار و حتی غیرممکن است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
آسیب‌شناسی قیمت تکلیفی برق
فعالان بخش‌خصوصی صنعت برق چند سالی است با انبوهی از مشکلات و دغدغه‌ها روبه‌رو هستند که به اعتقاد آنها ریشه تمام این چالش‌ها به یک عامل بازمی‌گردد؛ اقتصاد نامتوازن برق. سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران همواره نگاه یارانه‌ای به صنعت برق داشته‌اند و همین دیدگاه باعث شده مصرف‌کننده برق هرگز بهای واقعی آن را نپردازد. در این میان بخش قابل‌توجهی از شرکت‌های تولیدکننده برق که عموما غیردولتی هستند به‌دلیل شکاف قیمت تمام‌شده و تکلیفی برق بیشترین فشار را تحمل می‌کنند. از یکسو وزارت نیرو توانایی پرداخت مطالبات این شرکت‌ها را ندارد و از سوی دیگر قیمت خرید برق از نیروگاه‌ها آن‌قدر ارزان است که فعالیت در نیروگاه‌های بخش‌خصوصی را بدون صرفه اقتصادی تعریف کرده است. این موضوع به موج نارضایتی شدید سرمایه‌گذاران و بی‌انگیزگی …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
سقف قیمت بازار عمده‌فروشی برق و پایه بهای آمادگی
در سال‌های اخیر، ثبات یا تغییر سقف قیمت بازار و پایه بهای آمادگی، منجر به شکل‌گیری یکی از موارد اختلاف فعالان (دولتی یا خصوصی) تولید برق و برخی نهادهای تصمیم‌گیری وابسته به وزارت نیرو شده است. در این نوشتار کوتاه به ضرورت یا عدم ضرورت اصلاح قیمت و معیارهای تعیین‌کننده در این زمینه پرداخته نمی‌شود. از دید نگارنده تصویر هر دو موضوع روشن است. موضوع محوری در این یادداشت، بررسی دلایل مقاومت‌های جدی در اصلاح است. این دلایل عمدتا حاصل بدفهمی یا درک نادرست مفهوم بازار است. این بدفهمی هم در میان اشخاصی که تخصصی در زمینه مسائل اقتصادی ندارند مشاهده می‌شود و هم در میان اشخاصی که تحصیلات عالی اقتصادی دارند. خوشبختانه یا متاسفانه تعداد این گروه از اشخاص در صنعت برق پرشمار است. اهم این دلایل را می‌توان به …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
طرح بخشودگی بهای برق کم مصرف‌ها زیرذره‌بین
اصولا استفاده از سازوکار قیمت‌گذاری پلکانی براساس میزان پرمصرف بودن و بهبود این روش متناسب با پیشرفت تجهیزات اندازه‌گیری مصرف برق از منظر کارشناسی قابل‌دفاع است. اما برای سیاست‌گذاری در مورد یارانه، میزان اولویت مصرف برق برای بهره‌مندی از یارانه، حد مجاز بهره‌مندی از یارانه و نحوه اعمال سیاست یارانه‌ای، محورهایی است که لازم است مورد توجه قرار گیرد. برای تصمیم‌گیری در مورد این مسائل علاوه‌ بر بررسی کارشناسی حوزه انرژی، نیاز است سیاست‌های حمایتی این حوزه با سایر سیاست‌های حمایتی برای حوزه‌های دیگر مقایسه و تصمیم‌گیری به‌صورت جامع انجام شود.
۱۳۹۸/۰۸/۲۰
مخالفت مجلس با رایگان شدن برق مشترکان کم مصرف
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از رد طرح بخشودگی بهای برق مشترکان خانگی کم مصرف در این کمیسیون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲
قیمت برق | کاهش ١.۴۲ درصدی قیمت بهای تمام شده در بخش برق
شفقنا اقتصادی_ شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل تابستان سال ١٣٩٨ نسبت به شاخص فصل مشابه سال قبل، ١.۴۲ درصد کاهش داشته است. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در فصل تابستان ١٣٩٨ (بر مبنای سال پایه ١٣٩٠) از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق […]
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / قبوض برق
بهای برق مشترکان کم‌مصرف چه میزان کاهش می‌یابد؟
مصوبه دولت درباره بهای آب و برق از تشویق کم مصرف‌ها حکایت داشت و یکی از مکانیزم‌های این تخفیف این است که خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آن‌ها پایین­‌تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریورماه در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش می­‌دهند، در قبوض آینده‌ای که می‌خواهند پرداخت کنند، بستان‌کار شوند و معادل آن را پرداخت نکنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۱ / برق / مصرف برق / افزایش قیمت برق
چرا افزایش قیمت برق، مصرف را کاهش نداد؟
حدود پنج ماه از مصوبه دولت درباره افزایش بهای آب و برق که از افزایش سالانه هفت درصدی بهای آب شرب و برق حکایت داشت، می‌گذرد. مصوبه‌ای که به گفته مسوولان، مزیت آن جلب توجه مشترکان به الگوی مصرف و درنهایت کاهش میزان مصرف بود اما به نظر می‌رسد این هدف فعلا محقق نشده و میزان مصرف برق کاهش نداشته است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵
نرخ بهای خرید برق طی 2 هفته آینده اعلام شود
عضو هیئت مدیره سندیکای تولیدکنندگان برق کشور گفت: نرخ بهای خرید برق طی دو هفته آینده اعلام شود که با این موضوع صنعت نیروگاهی برق سبز به بازدهی مناسبی دست پیدا می‌کند.
۱۳۹۸/۰۷/۰۷
ردیابی یارانه بگیران از پایین به بالا
پرداخت یارانه‌های نقدی به بیش از 60 میلیون ایرانی را که از اواخر دهه 80 خورشیدی و در دولت دهم به اجرا درآمد می‌توان یکی از مهم‌ترین و اثرگذارترین اتفاقات تاریخ اقتصاد سیاسی کشور دانست. فرآیندی که ابتدا با حذف تدریجی یارانه متعلق به گروه مواد سوختی، خوراکی، آب و برق و... آغاز و بهای آنها به‌صورت نقدی و با مبلغ 45 هزار و 500 تومان به مردم پرداخت شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷
توقف چاپ و توزیع قبوض کاغذی برق در پایتخت
روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: با همراهی گسترده شهروندان فهیم، اطلاعات بیش از ۹۵ درصد از مشترکان برق در این شهر جمع‌آوری و چاپ و توزیع قبوض کاغذی برق از ابتدای دوره جدید همزمان با اول مهرماه، متوقف خواهد شد. به گزارش شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، با توجه به اینکه اطلاعات مورد نیاز مشترکان، شامل نام اشتراک، بهای برق مصرفی، شناسه قبض، شناسه و مهلت پرداخت در هر دوره از مصرف با ارسال پیامک به شماره تلفن‌های اعلام شده، به اطلاع مشترکان خواهد رسید، ضروری است مشترکانی که تاکنون موفق به ثبت شماره تلفن همراه و اشتراک برق خود نشده‌اند، در زمان باقی‌مانده، با ارسال ۱*شناسه قبض به سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ یا مراجعه به تارنمای شرکت توزیع برق تهران اقدام به ثبت اطلاعات خود کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
طرح تأمل برانگیز نمایندگان مجلس برای احیای قانون چهل ساله!
این طرحی است که هفته گذشته در مجلس اعلام وصول شد و می خواهد آن دسته از مشترکان خانگی را که ماهیانه کمتر از ۳۰۰ کیلووات برق مصرف می‌کنند، از پرداخت بهای برق مصرفی معاف کند. درست مانند قانون یاد شده؛ با این تفاوت که آستانه مصرف رایگان، سه برابر افزایش یافته است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / مهمترین اخبار امروز مجلس / لایحه تجارت / اسیدپاشی
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۱۱ شهریور ماه
اصلاح طرح تشدید مجازات اسیدپاشی/ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون حقوقی و قضایی در خصوص لایحه تجارت/ اعلام وصول طرحی برای بخشودگی بهای برق مشترکین کم مصرف/ ارجاع طرح تسهیل تسویه بدهی بدهکاران بانکی به مجمع تشخیص مصلحت و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (دوشنبه) یازدهم شهریور ماه ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند که می‌توانید مشروح آن را در لینک‌های زیر بخوانید.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
نحوه محاسبه جریمه مشترکین پرمصرف‌ برق چگونه است؟
شفقنا اقتصادی_ مصوبه دولت درباره بهای آب و برق از تشویق کم‌مصرف‌ها حکایت دارد و یکی از مکانیزم‌های این تخفیف این است که خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آن‌ها پایین­‌تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را […]
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
دولت در گرداب تاریخی یارانه‌ها
کیمیا نجفیاقتصاد ایران طی دهه‌های اخیر با توجه به حجم بالای یارانه‌ای که به آن اداره شده، اکنون به مرحله‌ای رسیده که با افزایش سطح یارانه‌های پنهان و به نوعی اختلال در کارکرد قیمت‌های نسبی مواجه شده و اکنون به شدت اقتصاد را به چالش کشانده است. بحث یارانه‌های پنهان از آن دست مباحثی است که بسیار مورد بررسی مسئولان بوده اما پایانی برای آن رقم نخورده است.مسئله یارانه‌های پنهان مشکلات بی‌شماری در معیشت و روند تولید کشور به وجود آورده. البته این درحالی است که بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند هیچ ارزیابی از اینکه یارانه‌های پنهان به چه کسانی پرداخت می‌شود وجود ندارد و به عبارتی دیگر اصلا مشخص نیست که هزار هزار میلیارد تومان یارانه پنهان به کجا می‌رود؟ در این میان از سوی کارشناسان دائما مطرح شده است که بحث …
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / قانونی شدن تولید بیت کوین / استخراج ارز دیجیتال آزاد شد / نرخ برق صادرات برای بیت کوین / ممنوعیت خرید و فروش بیت کوین
دو وجه قانونی شدن تولید "بیت کوین"
یاسر سلیمانی کارشناس فناوری اطلاعات گفت: «کانالیزه کردن تولید بیت کوین از سوی دولت با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدامی درست است، چراکه آن‌ها از برق ارزان برای استخراج استفاده می‌کنند، بنابراین اولا باید بهای برق خود را به صورت واقعی پرداخت کنند و دوما نیز باید استخراج رمز ارزها نیز قاعده‌مند شود.»
۱۳۹۸/۰۴/۲۸
خصوصی سازی؛ نسخه ازبک ها برای مقابله با افزایش بهای برق
تهران - ایرنا - مقامات وزارت انرژی ازبکستان اعلام کردند که این کشور در حال برنامه ریزی برای فروش بیشتر نیروگاه های حرارتی تولید برق خود به بخش خصوصی طی چند سال آینده است تا از این طریق پاسخگوی تقاضای روزافزون برای مصرف برق باشد بدون آنکه رقم قابل توجهی به قبوض برق اضافه شود.
۱۳۹۸/۰۴/۲۵
شناسایی تولید ارز دیجیتال این بار در «ری»
معاون شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جنوب این استان از شناسایی ۳۵ واحد تولیدکننده ارز دیجیتال در شهرستان ری خبر داد. داود رحیمی گفت: از این تعداد چهار واحد در شهرستان ری، یک واحد در خاوران و ۳۰ واحد در کهریزک مشغول به فعالیت بودند که پس از شناسایی و تغییر تعرفه‌های آنها از کشاورزی و صنعتی به تعرفه تجاری، در نهایت مبلغ ۱۷ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۶۱۹ هزار ریال مابه‌التفاوت بهای برق مصرفی از واحدهای مذکور دریافت شد. سرپرست منطقه برق شهرستان ری، تعداد مشترکان این شهرستان را حدود ۳۲۲ هزار مشترک اعلام کرد و گفت: بیش از ۲۰ درصد فروش انرژی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران مربوط به شهرستان ری است و میانگین تلفات انرژی برق این شهرستان 57/ 8 درصد است که 29/ 6 درصد از میانگین تلفات مناطق تحت‌پوشش آن …
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
کشف ۴ هزار دستگاه ماینر بیت کوین در استان تهران
مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران با اشاره به خلأ قانونی برای ادامه فعالیت تولیدکنندگان ارز‌های دیجیتال و مشخص نبودن نوع تعرفه برق مصرفی آن‌ها گفت: این فناوری از یک سال پیش در ایران شیوع پیدا کرده و به‌دلیل ارزان بودن بهای انرژی برق در کشور به سرعت در حال توسعه است، اما با توجه به نبود قانون مشخص در خصوص بهای تعرفه برق تولیدکنندگان بیت کوین، در اماکنی همچون مدارس، مساجد، مزارع کشاورزی و صنایعی که تعطیل شده‌اند، تولیدکنندگان ارز‌های دیجیتال مجاز به فعالیت نیستند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
راهکار های اصلاح الگوی مصرف برق در کشور
عوض محمد پارسا راهکار ایجاد عدالت یارانه‌ای را اختصاص کارت انرژی به هر ایرانی دانست و گفت: «به طور مثال یک کارگر در مجموع یک سال کل بهای برق مصرفی آن دو میلیون تومان می‌شود، در حالیکه یک کارخانه دار بهای برقی مصرفی آن در یک سال برابر با ۵۰۰ میلیون تومان است، در چنین شرایطی هر که مصرفش بیشترش باشد سهم بیشتری از یارانه می‌برد.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ / کارت انرژی / ارزان بودن بهای برق در ایران / یارانه انرژی / آزاد سازی قیمت حامل های انرژی / سوء مصرف برق در ایران / لزوم اصلاح الگوی مصرف انرژی
چطور می‌شود جلو "سوء مصرف برق" را گرفت؟
عوض محمد پارسا راهکار ایجاد عدالت یارانه‌ای را اختصاص کارت انرژی به هر ایرانی دانست و گفت: «به طور مثال یک کارگر در مجموع یک سال کل بهای برق مصرفی آن دو میلیون تومان می‌شود، در حالیکه یک کارخانه دار بهای برقی مصرفی آن در یک سال برابر با ۵۰۰ میلیون تومان است، در چنین شرایطی هر که مصرفش بیشترش باشد سهم بیشتری از یارانه می‌برد.»
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
بررسی ارتباط بین افزایش تعرفه برق و میزان مصرف
شفقنا اقتصادی _ حدود دو ماه از مصوبه دولت درباره افزایش بهای آب و برق که از افزایش سالانه هفت درصدی بهای آب شرب و برق حکایت داشت، می‌گذرد؛ مصوبه‌ای که به گفته مسوولان، مزیت آن جلب توجه مشترکان به الگوی مصرف و درنهایت کاهش میزان مصرف است. به گزارش شفقنا اقتصادی، اواخر نخستین ماه […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۱
شناسایی 500 واحد تولیدکننده استخراج کننده ارز دیجیتال در استان البرز
این روزها تب بیت‌کوین دوباره داغ شده و این ارز دیجیتال چند روزی است که به یکی از تیترهای اصلی رسانه‌ها تبدیل شده. سال گذشته مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده بود که استخراج ارزهای دیجیتال به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته شده اما خرید و فروش آنها قانونی نیست. یکی از دلایل رونق ماینینگ در ایران، بهای ارزان انرژی است، با این حال با فرارسیدن تابستان و افزایش مصرف برق، اقداماتی برای شناسایی و توقف فعالیت مزارع استخراج ارزهای دیجیتال در کشور شروع شده است. در همین راستا بهنام بیات، مدیرعامل برق منطقه‌ای …
۱۳۹۸/۰۳/۲۶
یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری ایلام صاحب پنل خورشیدی شدند
ایلام –خبرنگار «ابتکار»: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام از تامین برق یک هزار و ۵۰۰ خانوار عشایری این استان از طریق پنل های خورشیدی خبر داد.هادی شیرخانی اظهار کرد: از آنجایی که حداکثر ۱۰ درصد از توان برق از طریق منابع آبی تامین و سهم تولید برق از طریق پنل‌های خورشیدی کمتر است، امیدواریم برنامه ریزی برای افزایش تولید آن صورت گیرد.وی با بیان اینکه تمام روستاهای ایلام از نعمت برق برخوردارند، افزود: با توجه به شروع فصل گرما و افزایش میان مصرف برق برنامه‌ها و اقدامات اساسی و راهبردی برای مدیریت استراتژیک مصرف برق در وزارت نیرو در دستور کار است که با همراهی مردم و مصرف درست برق بتوانیم گامی در جهت پیشگیری از قطع برق و عبور از پیک مصرف آن داشته باشیم.مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام تاکید کرد: …
۱۳۹۸/۰۳/۲۵
آمریکا معافیت عراق در پرداخت بهای برق وارداتی از ایران را تمدید کرد
شفقنا- آمریکا معافیت عراق در پرداخت بهای برق وارداتی از ایران را به مدت ۱۲۰ روز دیگر تمدید کرد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌اِن‌بی‌سی، وزارت خارجه آمریکا امروز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: آمریکا معافیت ۱۲۰ روزه بیشتری را به عراق به منظور پرداخت بهای برق وارداتی از ایران می دهد. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه […]
۱۳۹۸/۰۳/۲۰
صورتحساب بهای برق ماهانه؛ سهم مشترکین پرمصرف خانگی در گلستان
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گلستان گفت : قرائت، صدور و توزیع صورت‌حساب برق مشترکین پرمصرف خانگی در ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور به صورت ماهانه و براساس مصارف واقعی محاسبه و صادر می شود.علی اکبر نصیری گفت : قرائت، صدور و توزیع صورتحساب برق مشترکین پرمصرف خانگی در ماه های خرداد، تیر، مرداد و شهریور به صورت ماهانه و براساس مصارف واقعی محاسبه و به صورت قطعی صادر می شود و اینکار باعث می شود بانک اطلاعاتی از مشترکان خانگی پر مصرف تهیه شود.وی افزود: این اقدام در جهت ابلاغ دستورالعمل قرائت مشترکان پرمصرف خانگی به صورت یک ماهه از اول خردادماه سال جاری از سوی شرکت توانیر،صورت می گیرد و باعث می شود تا الگوی صحیح مصرف انرژی برق از سوی آنهارعایت و نظارت شود.نصیری در ادامه گذری هم بر مشترکینی که مصرفشان …
۱۳۹۸/۰۳/۱۷ / آب / الگوی مصرف آب / برق
کم مصرف کنید تا بستانکار شوید!
مصوبه دولت درباره بهای آب و برق از تشویق کم مصرف‌ها حکایت دارد و یکی از مکانیزم‌های این تخفیف این است که خانوارهایی که مصرف آب یا برق ماهانه آن‌ها پایین­‌تر از الگوی مصرف بوده و در بازه زمانی اول خرداد تا پایان شهریور در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مصرف خود را کاهش می­‌دهند، در قبوض آینده‌ای که می‌خواهند پرداخت کنند، بستان‌کار شوند و معادل آن را پرداخت نکنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۱ / شرکت توزیع نیروی برق / قبوض
صدور قبوض کاغذی برق در کردستان بزودی حذف می شود
سنندج - ایرنا - معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع برق کردستان گفت: با توجه به سیاست های ابلاغی وزارت نیرو، از مرداد امسال بتدریج صدور قبوض برق کاغذی در این استان حذف شده و بهای مصرفی به صورت پیامکی برای مشترکان ارسال می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰
کاهش 20 درصدی مصرف انرژی در شهرداری اصفهان
اصفهان – راعی: معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: طی سال گذشته شهرداری اصفهان با مجموعه اقدامات در راستای بهینه کردن مصرف انرژی که منجر به کاهش 20 درصدی مصرف برق در این مجموعه شد، نهاد برتر در مدیریت مصرف انرژی شناخته شد. حسین امیری با اشاره به اینکه شهرداری اصفهان اسفند‌ماه سال گذشته، به عنوان نهاد برتر مدیریت مصرف انرژی،شناخته شد و توانست رتبه دوم توسعه انرژی های تجدیدپذیر را به دست آورد، اظهار کرد: این موفقیت ناشی از انجام اقدامات نرم افزاری و سخت افزاری در مجموعه شهرداری اصفهان بوده است.وی با بیان اینکه شهرداری اصفهان یک هزار و 200 اشتراک برق در سطح مناطق و سازمان ها دارد، گفت: مصرف سالانه برق شهرداری اصفهان 90 هزار مگاوات است که هزینه بیش از 12 میلیارد تومانی برای این نهاد به دنبال دارد …
۱۳۹۸/۰۳/۰۴
جزئیات تشویق و تنبیه مشترکان برق
مصوبه دولت درباره بهای آب و برق، هم شامل پرمصرف‌ها می‌شود و هم کم‌مصرف‌ها؛ به‌طوری‌که یک روی سکه آن، جریمه پرمصرف‌ها و روی دیگر آن ارائه تخفیف‌ به خانوارهایی است که مصرف آب یا برق ماهانه آنها پایین‌تر از الگوی مصرف باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۲ / اقتصاد / برق / مصرف / مازندران
مشترکان پرمصرف برق نقره داغ می شوند
ساری – ایرنا – مدیرکل شرکت توزیع برق مازندران گفت : آن دسته از مشترکین خانگی که در فصل گرم سال بیشتر از حد الگو برق مصرف کنند ، علاوه بر افزایش هفت درصدی بهای برق، به تناسب تا 16 درصد با افزایش قیمت مواجه خواهند شد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اول خرداد و فرصت اصلاح رفتارهای مصرفی
تهران- ایرنا- بر اساس مصوبه ای که هیات وزیران در آخرین روزهای کاری پارسال به تصویب رساند، از امروز (اول خرداد) مشترکانی که فراتر از الگوی تعیین شده آب و برق مصرف کنند باید بهای بیشتری پرداخت کنند اما این مصوبه به قول وزیر نیرو بیشتر جنبه اصلاح رفتاری دارد .
۱۳۹۸/۰۳/۰۱
از امروز برخورد با پرمصرف ها آغاز می شود + جزئیات
اقتصاد نیوز: پرمصرف‌ها طبق مصوبه دولت نه تنها شامل افزایش هفت درصدی بهای آب و برق از ابتدای اردیبهشت‌ماه شده‌اند بلکه از امروز نیز علاوه بر آن هفت درصد، ۱۶ درصد به بهای آب و برقشان اضافه خواهد شد. به این ترتیب پرمصرف‌ها ۲۳ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت و قبوض برق و آب آن‌ها نیز ماهانه صادر می‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •