شنبه, ۵ مهر, ۱۳۹۹ / 26 September, 2020
تحریم تسلیحاتی
رمز پیروزی در دفاع اقتصادی
۱ ساعت قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / تحریم نفتی / اقتصاد مقاومتی / اختصاصی ایرنا
رمز پیروزی در دفاع اقتصادی
تهران- ایرنا- جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان که هر روز ابعاد گسترده‌تری می‌یابد با ایستادگی مردم تاکنون دستاوردی برای رهبران کاخ سفید به دنبال نداشته است. تداوم مقاومت ملی برابر این نبرد ظالمانه، مستلزم به رسمیت‌شناختن شرایط جنگی از سوی همه ارکان نظام، احیای اعتماد عمومی، اتحاد ملی و بسیج نیروها و امکاناتی است که همه باید در خدمت کشور باشد.
جانشین فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها مشکلات داخلی کشورشان را حل کنند
۱ ساعت قبل / دفاع مقدس / ارتش جمهوری اسلامی ایران / ایالات متحده آمریکا / هفته دفاع مقدس
جانشین فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها مشکلات داخلی کشورشان را حل کنند
تهران-ایرنا- جانشین فرمانده کل ارتش تاکید کرد: آمریکایی‌ها به جای تلاش برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران بهتر است که مشکلات داخلی کشورشان را حل کنند.
روسیه و چین مانع از انتشار گزارش انتقادی سازمان ملل درباره تحریم تسلیحاتی لیبی شدند
۳ ساعت قبل / لیبی
روسیه و چین مانع از انتشار گزارش انتقادی سازمان ملل درباره تحریم تسلیحاتی لیبی شدند
دیپلمات‌های سازمان ملل اعلام کردند، روسیه و چین مانع از انتشار رسمی یکی از گزارشات کارشناسان سازمان ملل درخصوص لیبی شدند که طرفین درگیر و حامیان بین‌المللی‌شان از جمله مسکو را به نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه این کشور جنگ‌زده متهم می‌کرد.
آیا نیروهای مسلح ایران به خرید تسلیحات نظامی خارجی نیاز دارد؟
۳ ساعت قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / قدرت نظامی ایران / نیروهای مسلح ایران
آیا نیروهای مسلح ایران به خرید تسلیحات نظامی خارجی نیاز دارد؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: طبق برجام، ۲۷ مهرماه امسال تاریخی است که در آن تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران به پایان می‌رسد و ایران می‌تواند از این تاریخ به بعد مراودات خود در زمینه خرید و فروش تسلیحات با کشور‌های جهان را آغاز کند. ترامپ که در ابتدای دوران ریاست جمهوری خود از برجام خارج شده بود و بار‌ها تلاش کرده تا مانع از رفع تحریم‌های ایران به ویژه تحریم‌های تسلیحاتی شود. این در حالی است که سایر کشور‌های عضو برجام مانند روسیه، آلمان و چین با تمدید این موضوع و سایر تحریم‌های آمریکا مخالف هستند و بار‌ها هم این موضوع را اعلام کرده اند.
ترامپ و بن‌بستی به نام برجام
۶ ساعت قبل / برجام / تحریم / شورای امنیت سازمان ملل / قطعنامه 2231 / مکانیسم ماشه / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
ترامپ و بن‌بستی به نام برجام
تهران- ایرنا- سیاست‌های یکجانبه‌گرایانه و زیاده‌خواهانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در قبال برجام به بُن‌بست رسیده و با اجماعی بین‌المللی مواجه شده‌است.
ترامپ: پس از انتخابات شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنم
۱۰ ساعت قبل / برجام / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
ترامپ: پس از انتخابات شرایط توافق با ایران را سخت‌تر می‌کنم
تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا با این ادعا که ایران و ونزوئلا قصد مذاکره و توافق با واشنگتن را دارند، گفت که پس از انتخابات شرایط را برای توافق با این کشورها سخت‌تر خواهد کرد.
ناراحتی سفیر آمریکا در سازمان ملل از عدم همراهی اروپایی‌ها در تحریم ایران
۱۲ ساعت قبل / برجام / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / ایالات متحده آمریکا / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
ناراحتی سفیر آمریکا در سازمان ملل از عدم همراهی اروپایی‌ها در تحریم ایران
تهران- ایرنا- سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت که همراهی نکردن سه کشور اروپایی طرف برجام در اقدامات غیرقانونی واشنگتن برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، باعث ناامیدی او شده است.
رییس شورای اروپایی فعال شدن مکانیسم ماشه را رد کرد
۱۷ ساعت قبل / شورای اروپا / تحریم / سازمان ملل متحد / اتحادیه اروپا / مکانیسم ماشه / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
رییس شورای اروپایی فعال شدن مکانیسم ماشه را رد کرد
تهران- ایران- رییس شورای اروپایی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به رغم ادعاهای آمریکا درباره فعال شدن مکانیسم ماشه، گفت تردید نیست که لغو تحریم‌ها براساس آنچه در برجام توافق شده، همچنان ادامه دارد.
تحلیل کنش‌های ناکام آمریکا در شورای امنیت از نگاه واعظی
۲۰ ساعت قبل / شورای امنیت / محمود واعظی
تحلیل کنش‌های ناکام آمریکا در شورای امنیت از نگاه واعظی
شفقنا- رییس دفتر رییس جمهور در صحفه اینستاگرام خود نوشت: جامعه جهانی و شورای امنیت به درخواست ترامپ پشت کرد و لذا قطعنامه ۲۲۳۱ به قوت خود باقی است و اواخر مهر ماه تحریم تسلیحاتی از ایران برداشته می‌شود. محمود...
۲۳ ساعت قبل / اقتدار دفاعی / پایان تحریم تسلیحاتی ایران / سردار وحیدی
خط و نشان سردار وحیدی برای ترامپ
به گزارش باشگاه خبرنگاران، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در خصوص اینکه آیا تحریم‌های تسلیحاتی علیه کشورمان بر صنایع دفاعی کشور تاثیر خواهد داشت یا خیر، اظهار کرد: ما در حوزه تسلیحاتی به مقدار بسیار بالا خودکفا هستیم و نیازی به واردات نداریم؛ حرفی هم که رئیس جمهور جاهل و تروریست آمریکا مطرح کرده در دنیا هیچ خریداری ندارد. ترامپ با حرف‌های خود مضحکه عالم شده و اگر بخواهد به اقدامات قلدر مآبانه دست بزند، جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته با قدرت به او پاسخ خواهد داد.
قزاقستان مجوز سه شرکت هواپیمایی را به دلیل نقض ممنوعیت تحریم تسلیحاتی لیبی لغو کرد
۲ روز قبل / قزاقستان / لیبی
قزاقستان مجوز سه شرکت هواپیمایی را به دلیل نقض ممنوعیت تحریم تسلیحاتی لیبی لغو کرد
قزاقستان مجوز فعالیت سه شرکت هواپیمایی را به دلیل نقض تحریم‌های فروش اسلحه به لیبی که از سوی سازمان ملل وضع شده، به حال تعلیق درآورد.
وزیر دولت مستعفی یمن خواستار ادامه تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد
۲ روز قبل / دولت مستعفی یمن / جنگ 2015 یمن / حوثی ها / صنعت موشک سازی ایران
وزیر دولت مستعفی یمن خواستار ادامه تحریم تسلیحاتی علیه ایران شد
وزیر اطلاع رسانی دولت مستعفی یمن با ادعای اقدامات مداخله جویانه ایران در جنگ داخلی یمن، خواستار تداوم تحریمهای تسلیحاتی بین المللی علیه تهران شد.
۲ روز قبل
اروپا راهش را از آمریکا جدا کرده است
«راده بوژوویچ» در گفتگو با ایرنا، به نقض توافق‌نامه بین‌المللی برجام از سوی دولت ترامپ و خروج غیرقانونی آمریکا از این توافق اشاره کرد و گفت: ترامپ سعی بر این دارد که با تشدید اقدامات سیاسی و اقتصادی علیه ایران و چین و برخی دیگر از کشورها و همچنین برخورداری از حمایت برخی از رسانه‌ها بتواند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بیش از پیش حمایت صهیونیست‌ها را جلب کند تا اینکه برای دومین‌بار متوالی اقامت خود در کاخ سفید را برای 4سال دیگر ادامه دهد. بوژوویچ گفت: تمامی اقدام‌های ترامپ بر علیه ایران صرفا برای رضایت رژیم صهیونیستی و جلب لابی‌های بیشتر در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است. استاد شرق شناسی دانشگاه بلگراد همچنین به شکست اخیر واشنگتن در شورای امنیت سازمان ملل در به انزوا کشاندن ایران اشاره …
۲ روز قبل / ایران و آمریکا / بایدن و ایران / برجام
مشاور بایدن: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام بازگردد ما هم به آن برمی‌گردیم
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی. بی. اس، تونی بلینکن مشاور سیاست خارجی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در گفت و گو با این شبکه درباره خروج آمریکا از توافق هسته ای گفت: وقتی که رئیس جمهور ترامپ از توافق هسته ای خارج شد، توافقی که به طور تایید شده ای مسیر ایران را به سوی دستیابی به تسلیحات هسته ای یا حداقل مواد هسته ای مورد نیاز برای تولید یک سلاح را سد می کرد، وعده یک توافق بهتر را داد. البته خلاف آن اتفاق افتاد. بلینکن با گفتن این که در پی خروج آمریکا از توافق هسته ای، فعالیت هسته ای ایران و غنی سازی آن افزایش یافته است، مطرح کرد: ما واقعا تمام متحدان مهم خود را که می خواستند به توافق پایبند باشند با خودمان بیگانه کردیم. اکنون آن ها بیشتر انرژی و اقداماتشان را به …
تحلیلگر عراقی: انزوای آمریکا در نهادهای بین المللی نتیجه حقانیت ایران است
۲ روز قبل / تحریم / سازمان ملل متحد / اختصاصی ایرنا / ایالات متحده آمریکا / مکانیسم ماشه / عراق / ایران / بغداد
تحلیلگر عراقی: انزوای آمریکا در نهادهای بین المللی نتیجه حقانیت ایران است
بغداد – ایرنا – تحلیلگر سیاسی و راهبردی عراق با اشاره به شکست دوباره آمریکا در تمدید تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که شکست سیاست آمریکا در شورای امنیت و نهادهای بین المللی به منزله انزوای این کشور و حقانیت ایران است.
ترامپ و تابستان سردی که گذراند
۳ روز قبل / برجام / تحریم تسلیحاتی ایران / شورای امنیت سازمان ملل / دونالد ترامپ / مکانیسم ماشه / لغو معافیت های تحریمی برجام
ترامپ و تابستان سردی که گذراند
تهران- ایرنا- «دونالد ترامپ» که مدت‌ها پیش، از «تابستان داغ» برای ایران سخن گفت، چهارمین تابستان دوره ریاست‌جمهوری خود را با سردی و ناکامی پشت سر گذاشت. برخی می‌گویند شاید این آخرین تابستان حضور ترامپ در کاخ سفید بود که سپری شد.
پایان عصر زورگویی آمریکا
۳ روز قبل / روسیه / سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / ایران / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
پایان عصر زورگویی آمریکا
مسکو - ایرنا - رئیس انجمن دوستی روسیه و کشورهای عربی و از دیپلمات‌های پیشین روسیه معتقد است که رد تحریم ایران ازسوی جامعه جهانی نشانگر پایان دوره زورگویی آمریکا است.
۳ روز قبل
راز‌های شکست بزرگ ترامپ مقابل ایران
ولی نصر رئیس سابق دانشکده مطالعات پیشرفته جان هاپکینز در یادداشتی در فارن پالسی نوشت: پس از ناکامی گسترده ماه گذشته آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، جایی که فقط جمهوری دومنیکن از قطعنامه پیشنهادی واشنگتن برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی علیه ایران پشتیبانی کرد، اکنون مشخص شده که استراتژی رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد ایران در رسیدن به هدف خود شکست خورده است.
درسی که دولت ترامپ به اشتباه به ایران آموخت
۳ روز قبل / ترامپ / رابطه ایران و آمریکا
درسی که دولت ترامپ به اشتباه به ایران آموخت
پس از ناکامی گسترده ماه گذشته آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد، جایی که فقط جمهوری دومنیکن از قطعنامه پیشنهادی واشنگتن برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی علیه ایران پشتیبانی کرد، اکنون مشخص شده که استراتژی رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد ایران در رسیدن به هدف خود شکست خورده است.
روزشمار پایان تحریم تسلیحاتی
۳ روز قبل
روزشمار پایان تحریم تسلیحاتی
از امروز فقط 24روز تا پایان تحریم تسلیحاتی ایران باقی مانده، این نه فقط متن صریح قطعنامه 2231شورای امنیت است بلکه موضع‌گیری علنی مقامات کشورهای جهان به شمار می‌رود؛ حتی آمریکایی‌ها که 3 روز قبل مدعی بازگشت تحریم‌های تسلیحاتی ایران شده‌اند کماکان در سایت وزارت خارجه خود از پایان تحریم‌های تسلیحاتی ایران در روز 27آبان اظهار نگرانی می‌کنند. روز گذشته سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه‌ روسیه در مصاحبه‌ای با شبکه العربیه در رابطه با اقدامات ضدایرانی واشنگتن اعلام کرد که مسکو تحریم‌های برنامه‌ریزی‌شده آمریکا …
۳ روز قبل
تهدید پمپئو علیه چین و روسیه درباره همکاری با ایران
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن اگزمینر، درباره تحریم‌های سازمان ملل که دولت آمریکا مدعی شد به طور یک‌جانبه علیه ایران بازگردانده و تحریم تسلیحاتی نیز بخشی از این تحریم‌هاست، گفت: ما به سراغ تک تک موارد نقض(این تحریم‌ها) می‌رویم. درباره تخطی چین، تخطی روسیه یا فروش تسلیحات، وضع این گونه خواهد بود. وی افزود: داشتن تانک‌های چینی، سامانه دفاع هوایی چینی یا سامانه‌های موشکی دفاعی در ایران در درجه اول مردم ایران را تهدید می‌کند و در درجه دوم تهدیدی برای مردم خاورمیانه است.
خطیب‌زاده: پاسخ جهان به آمریکا "نه بزرگ" بود
۳ روز قبل / سعید خطیب زاده / وزارت امور خارجه / ایالات متحده آمریکا / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
خطیب‌زاده: پاسخ جهان به آمریکا "نه بزرگ" بود
تهران -ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری نوشت که پاسخ جهان به آمریکا، یک "نه بزرگ" بود.
اخبارعصرگاهی ایرنا در اول مهر ۱۳۹۹
۳ روز قبل / سرگئی لاوروف / بارندگی / مدیریت بحران / داروخانه / اربعین ۹۸ / ترکیه
اخبارعصرگاهی ایرنا در اول مهر ۱۳۹۹
تازه های اخبارعصر گاهی ایرنا در اول مهر ۱۳۹۹ چه کسانی می توانند فیلم سیاسی بسازند ؟ ورود سامانه بارشی جدید ازامروز درکشور ، آیا افزایش زمان مرخصی سربازان وظیفه محقق شد ؟ ساعات اجرای ترافیک در پاییزچگونه خواهد بود ؟ میانگین افزایش شهریه امسال مدارس چقدرهست ؟ آخرین تصمیمات پیرامون اربعین اززبان ربیعی ، ۲۷مهرتحریم تسلیحاتی ایران لغو می شود و...
روایت رسانه‌های دنیا از ناکامی و انزوای گسترده آمریکا در سطح دنیا
۳ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / مکانیسم ماشه / ایران و آمریکا / تحریم تسلیحاتی
روایت رسانه‌های دنیا از ناکامی و انزوای گسترده آمریکا در سطح دنیا
ایرنا نوشت: رسانه‌های چین در واکنش به ادعای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و همچنین اعمال تحریم‌های غیرقانونی جدید واشنگتن علیه تهران، نوشتند که آمریکا در این اقدامات غیرقانونی تنها است و هیچ کشور دیگری کاخ سفید را همراهی نخواهد کرد.
«نَه» محکم جامعه جهانی به بازگشت تحریم‌های ضدایرانی
۳ روز قبل / برجام / فرانسه / تحریم تسلیحاتی ایران / شورای امنیت سازمان ملل / اتحادیه اروپا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
«نَه» محکم جامعه جهانی به بازگشت تحریم‌های ضدایرانی
تهران - ایرنا- تحلیلگران رسانه‌های عربی هم می‌گویند حمایت جامعه جهانی از توافق هسته‌ای، ایالات متحده را منزوی ساخته است و بیشتر کشورها آمریکا را فاقد هرگونه صلاحیتی برای درخواست بازگشت تحریم‌های‌بین‌المللی علیه ایران می‌دانند.
جهان در برابر یکجانبه‌گرایی آمریکا
۳ روز قبل / روسیه / سازمان ملل متحد / شورای امنیت سازمان ملل / چین / ایالات متحده آمریکا / آلمان / انگلستان
جهان در برابر یکجانبه‌گرایی آمریکا
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامداد یکشنبه ۳۰ شهریور ماه در بیانیه‌ای ادعا کرد تمام تحریم‌های سازمان ملل از جمله تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است. این اقدام آمریکا با واکنش منفی مقامات و رسانه‌های جهانی از جمله اعضای دائمی شورای امنیت روبرو شد. پیش از این نیز آمریکا نتوانسته بود رأی آن‌ها را برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران کسب کند.
دلایل شکست و انزوای آمریکا در شورای امنیت/ ترامپ به دنبال جلب رضایت طرفداران خود است
۳ روز قبل / ایران / ایالات متحده امریکا / تحریم تسلیحاتی ایران / شورای امنیت سازمان ملل / دونالد ترامپ / برجام
دلایل شکست و انزوای آمریکا در شورای امنیت/ ترامپ به دنبال جلب رضایت طرفداران خود است
استاد دانشگاه هوکایدوی ژاپن با بیان اینکه شکست آمریکا در شورای امنیت نتیجه یکجانبه گرایی این کشور است، گفت که انتخاب مجدد ترامپ به معنای تأیید یکجانبه گرایی توسط مردم آمریکا خواهد بود.
لاوروف: تحریم تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر متوقف می‌شود/ آمریکا به مقررات احترام بگذارد
۴ روز قبل / ایران و آمریکا / سرگئی لاوروف / تحریم تسلیحاتی ایران / روسیه
لاوروف: تحریم تسلیحاتی ایران در 18 اکتبر متوقف می‌شود/ آمریکا به مقررات احترام بگذارد
وزیر امور خارجه روسیه در گفت‌وگو با یک رسانه سعودی با بیان اینکه چیزی به نام تحریم تسلیحاتی ایران وجود ندارد تاکید کرد: تحریم های ایران در 18 اکتبر به پایان می رسد.
خشاب اسلحه ترامپ؛ پر یا خالی؟
۴ روز قبل / مکانیسم ماشه / فعال شدن مکانیسم ماشه / ایران و ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / سازمان ملل متحد / تحریم تسلیحاتی
خشاب اسلحه ترامپ؛ پر یا خالی؟
جلال خوشچهره در یادداشتی می نویسد: هنوز نمی‌توان درباره آینده تنش رو به تزاید ایران و امریکا روشن و محکم پیش‌بینی داشت. دلیل این امر می‌تواند مانورهای تاکتیکی هریک از دو بازیگر و دیگر عوامل محیطی آن در موقعیت پیش رو باشد. اما‌ آنچه ‌روشن است ‌اینکه ‌واشنگتن در تلاش برای وادار کردن تهران به‌قبول خواست‌هایش مقید به رویه حقوقی و قواعد جاری در نظام حاکم در تعاملات بین‌المللی نیست.
فشنگی که فقط پوکه اش ماند
۴ روز قبل / مکانیسم ماشه / ایالات متحده امریکا / ایران / لغو تحریم / تحریم تسلیحاتی / تحریم های ایران
فشنگی که فقط پوکه اش ماند
مکانیزم ماشه، دیگر فشنگی برای شلیک ندارد .
اقدامات آمریکا در تحریم ایران غیرقانونی است/ ادامه سرقت نفت سوریه توسط آمریکا
۴ روز قبل
اقدامات آمریکا در تحریم ایران غیرقانونی است/ ادامه سرقت نفت سوریه توسط آمریکا
لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: تحریم تسلیحاتی ایران پس از به سر آمدن موعد آن در روز ۲۷مهرماه سال جاری( ۱۸ ماه اکتبر) لغو خواهد شد.
پیامدهای فعالسازی مکانیزم ماشه از دیدگاه معمار تحریم‌های ایران در دولت اوباما
۴ روز قبل / تحریم / پساتحریم / تحریم تسلیحاتی / تحریم دارویی و غذایی / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا
پیامدهای فعالسازی مکانیزم ماشه از دیدگاه معمار تحریم‌های ایران در دولت اوباما
فارس نوشت: ریچارد نفیو معمار تحریم‌های ایران در دولت اوباما اخیرا در مقاله‌ای ادعا کرده است که مکانیزم ماشه فعال شده و تحریم‌های شورای امنیت بازخواهند گشت اما پیامدهایی این اقدام دولت ترامپ در بلندمدت به نفع آمریکا نخواهد بود.
نیویورک تایمز: ترامپ به یک دفترچه راهنما نیاز دارد که به او یاد دهد قوانین بین المللی چگونه کار می کند
۴ روز قبل / برجام / تحریم تسلیحاتی ایران / ترامپ / رابطه ایران و آمریکا / سازوکار ماشه / شورای امنیت
نیویورک تایمز: ترامپ به یک دفترچه راهنما نیاز دارد که به او یاد دهد قوانین بین المللی چگونه کار می کند
شفقنا-رفتار دولت ترامپ یکپارچگی اعضا در هر توافق بین المللی پیش رو را خدشه دار کرده است. به همین دلیل اندک حمایتی از سوی اعضای شورای امنیت از موضع ایالات متحده دیده می شود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ نیویورک...
۴ روز قبل
تحریم‌های تسلیحاتی ایران دقیقا چه زمانی لغو می‌شود؟ | هیچ محدودیتی پس از این تاریخ اعمال نمی‌شود 
  وزیر امور خارجه روسیه تصریح کرد: تحریم تسلیحاتی ایران پس از به سر آمدن موعد آن در روز ۲۷ مهر ماه سال جاری (۱۸ ماه اکتبر) لغو خواهد شد.
لاوروف: تحریم تسلیحاتی ایران، ۲۷ مهر لغو خواهد شد
۴ روز قبل / اخبار "آمریکا" / برجام / سرگئی لاوروف
لاوروف: تحریم تسلیحاتی ایران، ۲۷ مهر لغو خواهد شد
وزیر خارجه روسیه تأکید کرد: تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، غیرقانونی است، برای اینکه کلیه محدودیت‌های مربوط به فروش سلاح به ایران، بر اساس قطعنامه شورای امنیت درباره برجام، در تاریخ ۱۸ اکتبر (۲۷ مهر ماه) متوقف خواهد شد.
سخنان آمریکا خنده‌دار است/ تحریم ایران ۲۷ مهر به پایان می‌رسد
۴ روز قبل / سرگئی لاوروف / روسیه / تحریم تسلیحاتی / ایالات متحده امریکا / ایران
سخنان آمریکا خنده‌دار است/ تحریم ایران ۲۷ مهر به پایان می‌رسد
وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه‌ای از قطعی بودن لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در تاریخ ۲۷ مهر خبر داد.
از جنگ تحمیلی تا برجام؛ چهار دهه پایداری و پایبندی به تعهدات بین‌المللی
۴ روز قبل / برجام / حقوق بین الملل / جنگ تحمیلی / دفاع مقدس / تحریم تسلیحاتی ایران / قطعنامه 2231 / سلاح شیمیایی / چهلمین سال دفاع مقدس
از جنگ تحمیلی تا برجام؛ چهار دهه پایداری و پایبندی به تعهدات بین‌المللی
تهران-ایرنا- پس از آغاز جنگ از سوی رژیم بعث عراق علیه ایران در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ و هشت سال دفاع مقدس، به رغم پیروزی های به دست آمده، قطعنامه ۵۹۸ شورای امنیت سازمان ملل در ٢۹ تیر ۱۳۶۶ صادر و از سوی ایران نیز پذیرفته شد؛ امری که بیش از هر چیز گفتمان منطق و عقلانیت و تعهد نظام جمهوری اسلامی به مقررات و حقوق بین الملل را از همان سال‌های نخستین انقلاب اسلامی ایران به رخ جهانیان کشاند.
ادعای پمپئو: ایجاد ثبات در مقابله با ایران است
۴ روز قبل / اقدام آمریکا علیه ایران / تحریم تسلیحاتی ایران / مایک پمپئو
ادعای پمپئو: ایجاد ثبات در مقابله با ایران است
به گزارش فارس، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا شامگاه روز دوشنبه (به وقت تهران) گفت که باید درباره این موضوع که ایران بزرگترین تهدید بشمار می آید متحد شویم.
این چرایی آنها برای شروع فشار حداکثری و خروج از برجام است!
۴ روز قبل / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / مکانیسم ماشه / تحریم تسلیحاتی / ایران و آمریکا / قطعنامه 2231 / تحریم / ایالات متحده آمریکا / دونالد ترامپ
این چرایی آنها برای شروع فشار حداکثری و خروج از برجام است!
اقدام ادعایی آمریکا در بازگشت تحریم ها علیه ایران با واکنش رسانه ها و تحلیلگران مختلفی روبرو بوده و همگی حاکی از یک واقعیت انکار نشدنی است: انزوای بی قید و شرط ایالات متحده!
آمریکا: از همراهی کشورهای اروپایی در تحریم ایران ناامید شدیم
۴ روز قبل / ایالات متحده امریکا / ایران / الیوت آبرامز
آمریکا: از همراهی کشورهای اروپایی در تحریم ایران ناامید شدیم
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در گفتگو با العربیه گفت که واشنگتن از همکاری کشورهای اروپایی در اعمال تحریم تسلیحاتی علیه ایران ناامید شده است.
۴ روز قبل
برای تجارت تسلیحاتی با ایران ترسی از تحریم‌های آمریکا نداریم
معاون وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد: مسکو علی‫رغم تهدیدهای آمریکا به اعمال تحریم، به همکاری دفاعی با ایران ادامه خواهد داد.به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مسکو ترسی از تحریم های بالقوه آمریکا به خاطر معاملات تسلیحاتی با ایران ندارد.ریابکوف در پاسخ به سوال تاس بیان کرد: ما از تحریم های آمریکا نمی‫ترسیم. به آنها عادت داریم. این امر هیچ تاثیری در سیاست ما نخواهد داشت. همکاری ما با ایران چندجانبه است.او افزود: همکاری دفاعی طبق نیازهای دو کشور و تمایل دوجانبه پیش خواهد رفت.بر اساس این گزارش، اظهارات ریابکوف درپی این مطرح می شود که آمریکا مدعی شده است روند بازگردانی تمام تحریم‫های سازمان ملل علیه ایران آغاز کرده است …
تخت‌روانچی: آمریکا هرگز بازگشت قطعنامه‌های منقضی شده را نخواهد دید
۴ روز قبل / برجام / ناکامی آمریکا / مجید تخت روانچی / قطعنامه 2231 / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
تخت‌روانچی: آمریکا هرگز بازگشت قطعنامه‌های منقضی شده را نخواهد دید
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تصمیم امروز آمریکا برای اعمال تحریم علیه ایران را فاقد اثر عملی دانست و گفت: آمریکا هرگز بازگشت قطعنامه‌های منقضی شده را نخواهد دید.
ترامپ تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را اعلام کرد
۴ روز قبل / ایران / تحریم / تحریم تسلیحاتی / ترامپ / مکانیسم ماشه
ترامپ تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران را اعلام کرد
شفقنا- دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای تحریم‌های جدید علیه 27 فرد و نهاد ایرانی را اعلام کرد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، ترامپ در این بیانیه دستور اجرایی بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را اعلام کرد و مدعی...
منوچین: آمریکا اجازه نمی دهد ایران در زمینه موشک‌های بالستیک پیشرفت کند
۴ روز قبل / سازمان ملل متحد / استیو منوچین / ایالات متحده آمریکا / مارک اسپر / ایران / مایک پمپئو / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
منوچین: آمریکا اجازه نمی دهد ایران در زمینه موشک‌های بالستیک پیشرفت کند
تهران- ایرنا- «استیو منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت که این کشور اجازه نمی دهد که ایران بخواهد در زمینه موشک های بالستیک پیشرفت کند. 
جهانیان چندجانبه‌گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه‌گرایی توام با زور برمی‌گزینند
۴ روز قبل / برجام / فرانسه / بهرام قاسمی / شورای عالی امنیت ملی / ایالات متحده آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
جهانیان چندجانبه‌گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه‌گرایی توام با زور برمی‌گزینند
تهران - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه درخصوص اقدامات بی‌جا و بی اعتبار آمریکا در شورای امنیت، نوشت: جهانیان چندجانبه گراییِ متکی بر استقلال را بر یکجانبه گرایی توام با زور برخواهند گزید و نقطه عطف تاریخی در حال بروز و ظهور است.
سردار حاجی زاده: مزیت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی این است که دست ایران برای صادرات باز می‌شود
۵ روز قبل
سردار حاجی زاده: مزیت برداشته شدن تحریم تسلیحاتی این است که دست ایران برای صادرات باز می‌شود
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: برنامه جمهوری اسلامی ایران با گذشته هیچ فرقی نخواهد کرد؛ امروز ما خودکفا هستیم و اگر تحریم‌ها برداشته شود، راه صادرات باز خواهد شد.
تحریم های آمریکا مانع تجارت کشورها با ایران نمی شود
۵ روز قبل / ایالات متحده امریکا / ایران / تحریم تسلیحاتی
تحریم های آمریکا مانع تجارت کشورها با ایران نمی شود
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور تحریم های ایران در زمان ریاست جمهوری «باراک اوباما» معتقد است تهدید آمریکا به اعمال تحریم های جدید مانع معامله تسلیحاتی کشورها با ایران نخواهد شد.
سردار حاجی‌زاده: آمریکا همچون گذشته هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد
۵ روز قبل / دفاع مقدس / تحریم تسلیحاتی ایران / فرمانده هوا فضای سپاه / ایالات متحده آمریکا / سردار حاجی زاده / چهلمین سال دفاع مقدس
سردار حاجی‌زاده: آمریکا همچون گذشته هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، درباره پاسخ ایران به تهدیدات ترامپ، گفت: آنها این حرف‌های بی‌معنی را بارها بیان کردند مانند گذشته که اعلام کرده بودند ۵٢ نقطه ایران را می‌زنند نمی‌توانند هیچ غلطی انجام دهند.
نیویورک‌تایمز: این آمریکا بود که منزوی شد
۵ روز قبل / ایران و آمریکا / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / شورای امنیت سازمان ملل / تحریم تسلیحاتی
نیویورک‌تایمز: این آمریکا بود که منزوی شد
ایسنا نوشت: روزنامه نیویورک تایمز در یادداشتی به بررسی جنبه‌های مختلف رویکرد دولت دونالد ترامپ در برابر ایران پرداخته و آن را دولتی به انزوا کشیده شده در میان متحدانش توصیف کرد.
ماشه بی‌ اثر؛ روایت رسانه ونزوئلایی از اقدام واشنگتن علیه ایران
۵ روز قبل
ماشه بی‌ اثر؛ روایت رسانه ونزوئلایی از اقدام واشنگتن علیه ایران
تهران- ایرنا- در ادامه شکست واشنگتن در شورای امنیت برای تصویب پیش نویس قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، تهدیدهای دولت ترامپ نیز برای کشیدن ماشه نیز عملا با مخالفت و واکنش منفی جهانی روبرو شد و بی‌اثر ماند.
موافقت اتحادیه اروپا با ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی
۵ روز قبل
موافقت اتحادیه اروپا با ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی
وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با اعمال مجازات علیه ناقضان تحریم تسلیحاتی لیبی موافقت کرده‌اند.
ترامپ خشم خود از سازمان ملل را با وضع تحریم علیه ایران برطرف می کند
۵ روز قبل / دونالد ترامپ / تحریم تسلیحاتی / ایران / ایالات متحده امریکا / مکانیسم ماشه
ترامپ خشم خود از سازمان ملل را با وضع تحریم علیه ایران برطرف می کند
دولت آمریکا که به شدت از عدم همراهی شورای امنیت با خواسته این کشور برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران و فعال کردن مکانیسم ماشه عصبانی است، قصد اعمال تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی را دارد.
۵ روز قبل
اصلاح بازار ربطی به مسائل سیاسی ندارد
[شهروند] ساعاتی پس از اعلام بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران به وسیله آمریکا، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در جریان معاملات روز یکشنبه ۲.۸‌درصد افت کرد و بانک مرکزی ایران نیز نرخ رسمی عرضه دلار را ۷۵۰ تومان افزایش داد. مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در ساعات پایانی روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای رسما از اعمال دوباره «همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران» خبر داد. هر چند این اقدام آمریکا تاکنون با مخالفت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و روسیه مواجه شده ولی ایالات متحده به تمامی اعضای سازمان ملل هشدار داده که در صورت نقض این تحریم‌ها که شامل «تمدید دائمی» تحریم تسلیحاتی ایران نیز می‌شود با پیامدهای تنبیهی روبه‌رو خواهند …
۵ روز قبل / تحریم تسلیحاتی ایران / ترامپ
دستور ترامپ برای تحریم طرف‌های معامله تسلیحاتی با ایران
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بنابر اعلام رویترز، یک مسئول آمریکایی در گفت‌وگو با این خبرگزاری مدعی شد: معتقدیم که ایران احتمالا تا آغاز سال میلادی جدید مواد لازم برای ساخت بمب هسته‌ای را به دست می‌آورد.
چین با رد ادعای آمریکا بر حفظ موثر برجام تاکید کرد
۵ روز قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / ناکامی آمریکا / چین / قطعنامه 2231 / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
چین با رد ادعای آمریکا بر حفظ موثر برجام تاکید کرد
نیویورک- ایرنا- نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد با ارسال نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت، ادعای آمریکا برای اعاده تحریم‌های گذشته ایران را غیرقانونی دانست و بر حفظ موثر برجام تاکید کرد.
روسیه ادعای بازگشت تحریم‌ها ضد ایران را غیرقانونی دانست
۵ روز قبل / برجام / روسیه / شورای امنیت سازمان ملل / ناکامی آمریکا / ایالات متحده آمریکا / قطعنامه 2231 / ایران / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
روسیه ادعای بازگشت تحریم‌ها ضد ایران را غیرقانونی دانست
نیویورک- ایرنا- نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد در نامه‌ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت، ادعای آمریکا برای بازگشت تحریم‌های این سازمان علیه را غیرقانونی دانست و گفت: تحریم‌های مربوطه بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ خاتمه یافته‌اند.
واکنش چین به ادعای ضد ایرانی آمریکا: زمان پایان دان به نمایش سیاسی است
۵ روز قبل / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / ناکامی آمریکا / چین / قطعنامه 2231 / ایران / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
واکنش چین به ادعای ضد ایرانی آمریکا: زمان پایان دان به نمایش سیاسی است
نیویورک- ایرنا- نمایندگی چین در سازمان ملل متحد با رد ادعای آمریکا برای بازگردانده شدن تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران گفت زمان آن است که به نمایش سیاسی آمریکا پایان داده شود.
ویدئو / یک ماه گذشت، ماشه فعال نشد
۵ روز قبل / سازمان ملل متحد / فعال‌سازی مکانیسم ماشه / مکانیسم بازگردانی تحریم ها / تحریم تسلیحاتی ایران / برجام / خروج آمریکا از برجام / شورای امنیت
ویدئو / یک ماه گذشت، ماشه فعال نشد
تلاش دولت آمریکا برای فعال کردن مکانیسم بازگردانی تحریم‌ها علیه ایران به نتیجه نرسید. این مکانیسم به مشارکت‌کنندگان توافق هسته‌ای ایران و کشورهای عضو برجام اجازه می‌داد تحریم‌های چندجانبه علیه ایران که در سال ۲۰۱۵ طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت لغو شده بود، بازگردانده شوند. اما ۱۳ کشور عضو شورای امنیت با درخواست آمریکا مخالفت کردند. با این حال پمپئو گفته اگر سازمان ملل نتواند تحریم‌ها را اجرا کند، این موضوع «پیامدهایی» خواهد داشت.
چاینا ارگ: آمریکا جهان را نادیده گرفته است
۵ روز قبل / ایالات متحده آمریکا / ایران / پکن / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
چاینا ارگ: آمریکا جهان را نادیده گرفته است
پکن-ایرنا- تارنمای چاینا ارگ چین امروز در گزارشی نوشت که آمریکا به رغم مخالفت های گسترده بین المللی از جمله مخالفت شورای امنیت سازمان ملل کماکان بر بازگرداندن تحریم ها علیه ایران تاکید می ورزد و در این مسیر یکجانبه، جهان را نادیده گرفته است.
وقت پایان‌دادن به مسخره‌بازی خودساخته آمریکا فرا رسیده است
۵ روز قبل / چین / برجام / ایالات متحده امریکا / تحریم تسلیحاتی ایران / قانون تمدید تحریم ایران
وقت پایان‌دادن به مسخره‌بازی خودساخته آمریکا فرا رسیده است
هیئت نمایندگی چین در وین در واکنش به ادعای پمپئو درباره فعال‌سازی مکانیسم‌ ماشه گفت: وقت پایان‌ دادن به مسخره‌بازی خودساخته آمریکا فرا رسیده است؛ زیرا ادعای فعال‌سازی «اسنپ‌بک» پوچ است.
شما نظر بدهید/ چرا آمریکا بی توجه به خواسته جامعه جهانی به تشدید فشارها علیه ایران ادامه می دهد؟
۵ روز قبل / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه / قطعنامه 2231 / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / تحریم / تحریم تسلیحاتی
شما نظر بدهید/ چرا آمریکا بی توجه به خواسته جامعه جهانی به تشدید فشارها علیه ایران ادامه می دهد؟
آمریکا بدون قطعنامه و تایید شورای امنیت به صورت یکجانبه مکانیزم ماشه را فعال کرد.
مقام روس: آمریکا با اقدامات غیرقانونی علیه ایران خود را منزوی کرده است
۵ روز قبل / برجام / روسیه / تحریم تسلیحاتی ایران / جوسپ بورل / ایالات متحده آمریکا / ایران / مایک پمپئو / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
مقام روس: آمریکا با اقدامات غیرقانونی علیه ایران خود را منزوی کرده است
مسکو – ایرنا- عضو شورای روابط بین اقوام روسیه که زیر نظر ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری این کشور فعالیت می‌کند، گفت: اقدامات غیرقانونی آمریکا در شورای امنیت برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، واشنگتن را منزوی و رسوا کرده است.
گزارش رسانه های چین و ژاپن از « نه» جهانی به آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / برجام / شورای امنیت سازمان ملل / ایالات متحده آمریکا / مکانیسم ماشه / ترامپ / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا / نشست شورای امنیت و قطعنامه ۲۲۳۱ / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران / آمریکا ۲۰۲۰
گزارش رسانه های چین و ژاپن از « نه» جهانی به آمریکا
پکن- ایرنا- رسانه های چین و ژاپن در واکنش به ادعای آمریکا بازگرداندن تحریم های سازمان ملل علیه ایران، با اشاره به اینکه واشنگتن دیگر عضوی از برجام نیست، نوشتند که آمریکا حق اجرایی کردن مکانیسم ماشه را ندارد.
موضع آمریکا برای جامعه جهانی و سازمان ملل قابل قبول نیست
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / استانی-سیاسی / فعال‌سازی مکانیسم ماشه / تحریمهای سازمان ملل متحد / آمریکا / تحریم تسلیحاتی ایران
موضع آمریکا برای جامعه جهانی و سازمان ملل قابل قبول نیست
یک استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه اصفهان گفت: ادعای آمریکا مبنی بر بازگشتن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران بی‌اساس است و در عمل تحریم‌های خاصی علیه ایران اعمال نمی‌شود.
تابستان جهنمی آمریکا در سازمان ملل/ بُرد دیپلماتیک ماحصل تنها نقطه مثبت برجام
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / ایران / برجام / تحریم تسلیحاتی ایران / مکانیسم ماشه / ایالات متحده امریکا / شورای امنیت سازمان ملل
تابستان جهنمی آمریکا در سازمان ملل/ بُرد دیپلماتیک ماحصل تنها نقطه مثبت برجام
روزهای ۲۹ و ۳۰ شهریور صحنه جدال دیپلماتیک آمریکا با کشورهای باقی مانده در برجام بود و شاید بتوان گفت صحبت‌های «گوترش» همانند آب سردی بود که در تابستانی جهنمی بر پیکر «ترامپ» ریخته شد.
واکنش تروئیکای اروپا به ادعای آمریکا:ما به قعطنامه 2231 متعهدیم
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / تروئیکای اروپایی / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / قطعنامه 2231 / مکانیسم ماشه / ایالات متحده آمریکا / ایران و آمریکا / تحریم تسلیحاتی
واکنش تروئیکای اروپا به ادعای آمریکا:ما به قعطنامه 2231 متعهدیم
وزرای خارجه سه کشور اروپایی عضو برجام، در بیانیه‌ای مشترک در واکنش به ادعای آمریکا درباره بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران، بر تعهد کامل خود به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که به موجب آن برجام در سال ۲۰۱۵ مورد تایید قرار گرفت، تاکید کردند.
جهان علیه آمریکا یکصدا شد؛هفت سال پیش جهان علیه ایران یکصدا بود!
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / دونالد ترامپ / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه / شورای امنیت سازمان ملل / تحریم تسلیحاتی / قطعنامه 2231 / محمدجواد ظریف / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / تروئیکای اروپایی
جهان علیه آمریکا یکصدا شد؛هفت سال پیش جهان علیه ایران یکصدا بود!
آمریکا مدعی شد تحریم‌ها بازگشته است ادعایی که از سوی جامعه جهانی تایید نشد و تروئیکای اروپا، روسیه و چین اعلام کردند که تحریم‌های گذشته علیه ایران فعال نشده است ضمن اینکه ما به توافق برجام و قطعنامه 2231 پایبندیم. ظاهرا وعده پیروزی رئیس جمهور در روز یکشنبه محقق شد.
ظریف: محدودیت‌های تسلیحاتی ایران پایان ماه اکتبر برداشته می‌شود/ ترامپ صدها میلیارد به مردم ما خسارت زده،توبه کند،خسارت پرداخت کند، تعهد بدهد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / محمدجواد ظریف / ایران و آمریکا / تحریم تسلیحاتی / شورای امنیت سازمان ملل / توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام / قطعنامه 2231 / مکانیسم ماشه
ظریف: محدودیت‌های تسلیحاتی ایران پایان ماه اکتبر برداشته می‌شود/ ترامپ صدها میلیارد به مردم ما خسارت زده،توبه کند،خسارت پرداخت کند، تعهد بدهد
وزیر امور خارجه با بیان اینکه محدودیتهای تسلیحاتی ایران در پایان ماه اکتبر تمام می شود، گفت: آمریکایی‌ها خودشان هم می‌دانند که ادعای آنها در زمینه‌ برگرداندن قطعنامه‌های قبلی شورای امنیت علیه ایران باطل است.
«آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / لغو تحریم تسلیحاتی
«آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید
ادعای وزارت امورخارجه آمریکا درباره بازگشت تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران با واکنش منفی گسترده کشورهای بزرگ دنیا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روبرو شده است. معاون سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در این زمینه خطاب به آمریکا نوشت: آیا واشنگتن کر است؟!
ادعای مکانیسم ماشه آمریکا باطل و بی اعتبار است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مجید تخت روانچی / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه / قطعنامه 2231 / تحریم تسلیحاتی / تحریم
ادعای مکانیسم ماشه آمریکا باطل و بی اعتبار است
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با بیان اینکه «مهلت غیرقانونی و دروغین ایالات متحده فرا رسیده و از بین رفته است»، گفت: ادعای آمریکا برای مکانیسم ماشه بی‌ربط و بی اعتبار است.
تخت‌روانچی: ضرب‌الاجل آمد و رفت،هیچ اتفاقی نیفتاد
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / مجید تخت روانچی / شورای امنیت سازمان ملل / ایران و آمریکا / مکانیسم ماشه / تحریم / تحریم تسلیحاتی / قطعنامه 2231
تخت‌روانچی: ضرب‌الاجل آمد و رفت،هیچ اتفاقی نیفتاد
سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل متحد، مواضع آمریکا در قبال برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ را خلاف منشور ملل متحد و حقوق بین‌الملل دانست و گفت: در مجمع عمومی امسال مخالفت با یکجانبه‌گرایی آمریکا بیش از گذشته مطرح خواهد شد.
آمریکا تنهاتر از همیشه
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / برجام / الیوت ابرامز / تحریم تسلیحاتی ایران / دونالد ترامپ / مکانیسم ماشه / شکست قطعنامه ضدایرانی آمریکا
آمریکا تنهاتر از همیشه
تهران- ایرنا- آمریکا مدعی است به صورت یکجانبه تحریم‌های سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران را برقرار ساخته است؛ برخی رسانه‌ها و تحلیلگران مسائل بین‌المللی در غرب اعتقاد دارند زورگویی واشنگتن برای پیشبرد اهدافش نه تنها به انزوای بیشتر کاخ سفید منجر می‌شود بلکه به روند دگرگونی نظم جهانی سرعت می‌بخشد.
هوشیاری، رمز عبور از تله بحران‌خواهی ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / برجام / سازمان ملل متحد / واشنگتن / دولت / علی ربیعی / تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران
هوشیاری، رمز عبور از تله بحران‌خواهی ترامپ
تهران-ایرنا-رییس جمهوری آمریکا این روزها بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایجاد و گسترش بحرانی جعلی در خارج از مرزهاست تا به سبب آن بحران‌های واقعی داخلی را تحت الشعاع قرار دهد. در این میان هوشیاری تصمیم گیران داخلی، مخالفت‌های جامعه جهانی و بندهای حقوقی برجام می‌تواند در برابر این بحران افزایی کاخ سفید سد محکمی بسازد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •