جمعه, ۲۸ شهریور, ۱۳۹۹ / 18 September, 2020
خودروی وارداتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
بلاتکلیفی هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی
حدود یک هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی بدون ثبت‌سفارش در گمرک بلاتکلیف هستند که نمی‌توانند مجوز ترخیص دریافت کنند. سیدروح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران ضمن بیان این مطلب افزود: حدود هفت هزار دستگاه خودرو تا تیرماه سال گذشته ترخیص و پنج هزار و ۱۰۸ خودرو باقی مانده بود که دارای اسناد ناقص بودند. سخنگوی گمرک ایران اضافه کرد: خودرو‌های دارای پرونده قضایی که مشکوک به قاچاق یا بدون اسناد دقیق هستند شامل فرصت سه‌ماهه نمی‌شوند و مصوب شده تا هر زمانی بتوانند حکم برائت دریافت کنند پس از پرداخت حقوق و عوارض گمرکی می‌توانند خودرو را از گمرک ترخیص کنند.
وزارت صنعت؛ مانع ترخیص خودروهای خارجی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
وزارت صنعت؛ مانع ترخیص خودروهای خارجی
نزدیک به 4هزار خودروی خارجی همچنان در گمرکات خاک می‌خورد؛ خودروهایی که متعلق به مشتریانی است که پرونده شکایت آنها از خلف‌وعده واردکنندگان در تحویل بموقع این خودروها در مراجع قضایی باز است. با مهدی دادفر، دبیر انجمن وارد‌کنندگان خودرو گفت‌وگو کرده‌ایم. علت دپوی بیش از 3هزار خودروی وارداتی با وجود مصوبه دولت در گمرک چیست؟ متأسفانه مصوبه چهارم هیأت وزیران برای تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی باقیمانده در گمرکات کشور نیز همانند مصوبه‌های قبلی گرفتار دیوانسالاری وزارت صمت شده است؛ چرا که گمرک …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / خودروی وارداتی / واردات خودرو
چند خودرو وارداتی در گمرک دپو شده اند؟
به گزارش ایسنا، چندی پیش رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی اعلام کرد که  به‌جز کمتر از ۳۰۰۰ خودرویی که در محاکم قضایی باید تعیین تکلیف شوند، پرونده خودروهای وارداتی در گمرک بسته شد؛ به دنبال این موضوع مهدی دادفر- دبیر انجمن واردکنندگان خودرو- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه از مصوبه هیات دولت برای ترخیص خودروها همچنان دو ماه زمان باقی مانده است؛ اظهار کرد: پرونده این خودروها بسته نشده و مسئولان در گمرک در حال رسیدگی و انجام امور ترخیص هستند و همکاران ما نیز پیگیر هستند.
مهلت ترخیص خودروهای دپو شده تمام شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / خودروی وارداتی / گمرک / دپوی خودروهای مانده در گمرگ / وزارت صمت / ترخیص خودروهای وارداتی از گمرکات
مهلت ترخیص خودروهای دپو شده تمام شد
امروز همزمان با ۲۹ اردیبهشت ماه مهلت سه ماه برای ترخیص خودروهای دپو…
زلزله در بازار؛ آیا شیوه قیمت‌گذاری خودرو تغییر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۱/۲۶ / قیمت خودرو / بازار خودرو / قیمت گذاری خودرو / قیمت گذاری دستوری / رکود بازار خودرو
زلزله در بازار؛ آیا شیوه قیمت‌گذاری خودرو تغییر می‌کند؟
زاوه با اشاره به راه‌حل‌های اصلاح وضعیت بازار خودرو، گفت: قیمت‌گذاری در حاشیه بازار، آزادسازی واردات خودرو‌های نو و دسته دوم و کاهش تعرفه واردات خودرو و قطعات می‌تواند بازار خودرو را سامان بخشد، در حال حاضر شما با ۸۰۰ میلیون تومان نمی‌توانید یک خودروی وارداتی تهیه کنید و گزینه‌های بسیار محدودی در اختیار دارید، از سویی با معادل دلاری این مبلغ که حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار دلار می‌شود، شما در کشور‌های دیگر از تنوع و قدرت انتخاب بسیار زیادی برخوردار هستید، این در حالیست که ۵۰ هزار دلار نیز برای خرید خودرو در کشور‌های دیگر مبلغ بسیار زیادی نیز به حساب می‌آید.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / وزارت امور اقتصادی و دارایی / گمرک جمهوری اسلامی ایران / خودرو
ترخیص خودروی وارداتی با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی
تهران - ایرنا - دولت با تمدید سه ماهه مهلت ترخیص خودروهای سواری دارای قبض اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری - صنعتی یا مناطق ویژه و نیز خودروهای با ارزش بیش از ۴۰ هزار دلار و پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی موافقت کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / هیوندای النترا / خودروهای دپو شده / گمرک
بداقبالی هزار دستگاه خودرو هیوندای در گمرک باهنر
مدیر کل گمرک شهید باهنر اعلام کرد: ۱۰۰۱ دستگاه خودروی وارداتی (هیوندای النترا) دراین گمرک باقی مانده که همه امور گمرکی آنها انجام شده و پروانه سبز الکترونیکی دارند ولی به دلیل مصادف شدن با مصوبه ممنوع الخروج شدن نتوانستند ازگمرک خارج شوند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / ارز دولتی / خودروهای وارداتی
رئیس بانک مرکزی: به خودروی وارداتی ارز نمی‌دهیم
عبدالناصر همتی گفت: ما باید واردات را تنظیم و کنترل کنیم تا داخلی بشود و واردات از خارج کاهش پیدا کند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
آشغال‌هایی که از رده خارج نمی‌شوند
دود با شلیک از اگزوز موتورسیکلت‌ها و خودروهای شخصی خارج می‌شود و هوای مه‌آلود کلانشهر‌ها را خاکستری و دودآلود می‌کند. عمر این وسایل نقلیه شخصی مانند اتوبوس‌های شهر زیاد است ولی برنامه از رده خارج کردن وسایل نقلیه اسقاطی اجرا نمی‌شود. پروژه‌های نصب فیلتر دوده و خروج یک خودروی فرسوده به جای یک خودروی نو داخلی و 3تا 5خودرو به جای هر خودروی وارداتی و اسقاط نیم میلیون موتورسیکلت توقیفی و... عملیاتی نشده است.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
تشکیل تیمی برای باز کردن گره وارداتی‌ها
روز گذشته یک مقام مسوول در وزارت کشور از باز شدن گره کور خودروهای وارداتی دپو شده در گمرکات، مناطق ویژه اقتصادی و آزاد خبر داد. وعده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور برای تعیین تکلیف خودروهای رسوب شده در گمرکات و بنادر، در شرایطی است که حدود یک سال و نیم از توقف واردات خودرو و بیش از یک سال نیز از اولین مصوبه هیات دولت مبنی بر ترخیص وارداتی‌ها می‌گذرد. با این حال هنوز تعداد 5 هزار و 100 دستگاه خودروی وارداتی امکان ترخیص نیافتند. آنچه مشخص است نامه‌نگاری واردکنندگان با مسوولان وزارت صنعت، بانک مرکزی و گمرک تاثیرگذار نبوده و در نهایت نامه‌ای برای تعیین تکلیف دپویی‌ها به ریاست جمهوری ارسال شده است.
۱۳۹۸/۱۰/۰۶
چرا واردات خودرو متوقف شد؟
امروزه در خصوص واردات کالاهایی که منشا داخلی داشته و در داخل امکان تولید برای آنها فراهم است، سخت گیری‌های بسیاری صورت گرفته و بعضا مجوز واردات از سوی دولت‌ها صادر نمی‌شود. اما در خصوص خودرو برحسب نوع دیدگاه کارشناسان و تفکراتی که حاکم بر این صنعت وجود دارد، رویه متفاوتی حاکم بوده است و بعضا منجر به صدور مجوز خودروی وارداتی شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳
ورودممنوع خودروهای وارداتی
از تیرماه سال گذشته که واردات خودرو به کشور متوقف ماند، هزاران خودرو در بنادر، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اماکن گمرکی دپو و ترخیص آنها با حواشی همراه شد. در این بین تعداد خودروهای مانده در گمرک با آمارهای متفاوتی از سوی مسوولان صنعتی، گمرکی و حتی نمایندگان مجلس روبه‌رو بود به‌طوری‌که برخی تعداد وارداتی‌های در گمرک مانده را حدود 15 تا 20 هزار دستگاه عنوان می‌کردند این در شرایطی است که برخی از نمایندگان مجلس تاکید داشتند که 30هزار خودرو در گمرکات کشور و مناطق ویژه اقتصادی دپو شده است. در هر صورت بعد از دو مجوزی که هیات‌دولت برای ترخیص خودروهای مانده در گمرک صادر کرد مشخص شد که صحبت بر سر ترخیص 13 هزار خودروی وارداتی است که از حدود دو سال پیش در بنادر، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اماکن گمرک دپو …
۱۳۹۸/۰۸/۲۱
فراخوان 548 هزار دستگاه فورد
شرکت مشترک فورد-چانگ‌آن در چین فراخوانی را برای 547 هزار و 876 دستگاه خودرو اعلام کرد. دلیل این فراخوان تهدید ایمنی کیسه‌های هوا برای سرنشینان اعلام شده است. این فراخوان شامل 344 هزار و 872 دستگاه خودروی موندئو 2013 تا 2016 و نیز 203 هزار و 4 دستگاه خودروی اج 2014 تا 2017 خواهد بود. ایربگ‌های این خودروها ممکن است در صورت باز شدن ذرات فلزی بسیار ریزی را با فشار بالا به‌سوی داخل کابین پرتاب کنند که این امر می‌تواند جان سرنشینان را با خطری بسیار جدی مواجه سازد. شرکت چانگ‌آن-فورد اعلام کرد که تمامی ایربگ‌های معیوب بدون دریافت هزینه‌ای تعویض خواهند شد. در همین حال شرکت برلیانس چین هم که دارای یک شرکت مشترک با بی‌ام‌و آلمان است اعلام کرده که 67 دستگاه از محصولاتش را به‌دلیل نقص در موتور فراخوان می‌دهد. …
۱۳۹۸/۰۸/۱۷
۲۶۰دستگاه خودروی وارداتی بندر خرمشهر، در انتظار مصوبه ترخیص
معاون سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند درباره خودروهای انبار شده در بندر خرمشهر گفت: بر اساس نامه اخیر رئیس دفتر رئیس جمهوری، قرار است وزیر اقتصاد پیش نویس مصوبه ترخیص این خودروها را برای تصویب به هیات دولت تقدیم کند.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴
خودروی وارداتی را نمی‌توان جایگزین خودروهای بازنشسته کرد
به گفته یک کارشناس صنعت خودرو، با توجه به اینکه راز ماندگاری شرکت‌های خودروسازی تنوع محصولات است، بنابراین باید بتوانیم براساس طراحی روز دنیا پاسخگوی نیازها باشیم یا از طریق مشارکت با شرکت‌های صاحب برند و مونتاژ خودرو در سرزمین مادری، به رفع نیاز بازار اقدام کنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / صنعت خودروسازی / واردات خودرو / خودروی فرسوده / رسول کوهپایه زاده / پیش فروش خودرو
تخلف در عدم اسقاط ۲۵ هزار خودروی فرسوده
وکیل مدافع جمعی از شکات پرونده رامک خودرو گفت: متاسفانه در این پرونده شرکت مذکور در رابطه با میزان سوخت یک خودروی وارداتی تبانی کرده و همین مسئله منجر به خسارت به محیط زیست شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۲ / خودروی وارداتی / خودروی دپو شده / گمرک
احتمال واگذاری خودروهای مانده در گمرک به سازمان اموال تملیکی
سه ماه از پایان مهلت دولت برای ترخیص خودروهای دپو شده گذشته و ۱۱۰۰…
۱۳۹۸/۰۶/۳۱
حدود 3 هزار خودروی وارداتی متروکه می‌شوند/ تعدیل 35 درصدی ارزش کالای صادراتی
رئیس کل گمرک با بیان اینکه 2 تا 3 هزار خودرو در حال متروکه شدن هستند، گفت: موجودی کالا در بنادر در حال کاهش است و ارزش کالاهای صادراتی به تازگی 35 درصد تعدیل شده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۰ / گمرک / ترخیص کالا / خودروی وارداتی
امکان ترخیص کالاهای گروه ۴/ خودرو استثنا شد
بنابر اعلام گمرک ایران بعد از رایزنی‌های صورت گرفته بین دستگاه‌های ذیربط، امکان ترخیص گروه‌ (۴) کالایی فراهم شده است.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷
سرانجام خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی در گمرک چه شد؟
۲۲۷ دستگاه خودروی وارداتی به منطقه آزاد اروند مدت ۱۸ ماه است که در گمرک این منطقه متوقف شده و اجازه ترخیص به آنها داده نمی شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۷ / خرمشهر / سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی اروند / گمرک جمهوری اسلامی ایران / خودرو
ترخیص خودرو از گمرک مطالبه بی نتیجه مالکان خودروهای اروندی
آبادان - ایرنا - ۲۲۷ دستگاه خودروی وارداتی به منطقه آزاد اروند مدت ۱۸ ماه است که در گمرک این منطقه متوقف شده و اجازه ترخیص به آنها داده نمی شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۲
۶۴۰۰ خودرو در گمرک ماند
در حالی که حدود ۱۳ هزار خودروی وارداتی در گمرکات، بنادر و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دپو شده بود، به گفته معاون گمرک ایران حدود ۶۶۰۰ خودرو ترخیص شده است، اما مابقی به دلایلی از جمله پایان مهلت ترخیص یا پرونده‌های قضایی مجوز خروج نداشته‌اند.به گزارش ایسنا، از حدود دو سال پیش نزدیک به ۱۳ هزار خودروی وارداتی به دلایل مختلف در بنادر، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و اماکن گمرکی دپو شده و ترخیص آنها با حواشی خاصی همراه بود. در این بین تخلف در ثبت سفارش غیرقانونی حدود ۶۴۰۰ دستگاه و در ادامه ممنوع شدن ثبت سفارش به دلیل سیاست‌های ارزی و تغییراتی که در جریان تامین ارز روی داد، ترخیص این خودروها را با مشکلاتی مواجه کرد، اما به هر حال از نیمه دوم سال گذشته و با مصوبات هیئت وزیران، ترخیص خودروهای دپو شده آغاز …
۱۳۹۸/۰۴/۲۹
تمایل بازار ارز برای ورود به کانال دلار ۱۰ هزار تومانی/ ترخیص ۶۶۵۳ دستگاه خودروی وارداتی از گمرک/ صندوق بین‌المللی پول: دلار بیش از حد گران است/ روند نزولی قیمت خرما ادامه دارد
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تاثیر توقیف نفتکش انگلیسی بر سهام وال استریت، هر کیلو طلای سرخ حداکثر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تولید نفت روسیه به سطح توافق اوپک بازگشت، قیمت سیب زمینی کاهش یافت، خودکفایی از صفر تا صد در صنعت خودروسازی ضروری نیست، بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت و تقاضای سوداگرانه در بازار سکه را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۴/۲۶
آمار جدید از شماره‌گذاری خودروها
رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض‌پلاک پلیس راهور ناجا از کاهش ۵۶ درصدی شماره‌گذاری خودروهای نوشماره و ۷۵ درصدی اسقاط خودروها در سال‌جاری خبر داد.سرهنگ علی محمدی افزود: براساس آمارها نقل‌وانتقال خودروها در سال‌جاری ۳ درصد کاهش داشته است.وی به خودروهای نوشماره اشاره کرد و گفت: امسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودروی وارداتی شماره‌گذاری شده که این رقم نسبت به سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض‌پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در بخش شماره‌گذاری خودروهای نوشماره داخلی نیز با کاهش ۵۶ درصدی مواجه بودیم به شکلی که در سال‌جاری حدود ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی در کشور شماره‌گذاری شده است که بیشترین آنها به ترتیب پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تیبا ۲ و ساینا بوده‌اند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۷
جزئیات تازه از ثبت سفارش جعلی خودرو
مدیرکل جرائم سازمان‌یافته گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی خواستار تعیین ارزش فوری خودروهای وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت شد.اخیرا درباره پرونده 6481 خودروی وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت درخصوص نحوه «اعلام جرم» یا «تعیین ارزش» این خودروها از طرف گمرک ابهاماتی مطرح شده است.بر این اساس، در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری فریده زبیدی مدیر کل دفتر جرائم سازمان‌یافته گمرک ایران، برای تسریع در اجرای دستور قضایی 15 اردیبهشت ماه و در راستای اجرای صحیح و یکنواخت اقدام از سوی گمرکاتِ ذی‌ربط بخشنامه‌ای صادر کرد.به این ترتیب گمرکات مربوطه باید اطلاعات و ارزش خودروهای موضوع 264 فقره ثبت سفارش اعم از خودروهای اظهاری ترخیص‌شده و خودروهای اظهاری ترخیص‌نشده ــ در جریان تشریفات مشخص‌شده را با مبنا قرار …
۱۳۹۸/۰۲/۳۰
گذری بر افزایش لجام گسیخته بهای رهن و اجاره آپارتمان‌های نقلی در پایتخت/ سیگنال کاهش قیمت‌ها از چهارراه استانبول به بازار سکه تهران/ ترخیص ۳ هزار و ۳۰۰ خودروی وارداتی از گمرک/ افغانستان: واردات فراورده‌های …
این پیمانه تیتر‌هایی همچون یک مقام مسئول: حداکثر نرخ هر کیلو برنج ایرانی ۲۲ هزار تومان، علت افزایش قیمت ماکارونی اعلام شد، تن ماهی چرا گران شد، معاون وزیر: سقف افزایش اجاره‌بها را اعلام می‌کنیم، دولت در افزایش ۴۰۰ هزاری حقوق‌ها تخلف نکرد، جنگ تجاری با چین قیمت کالا‌های مصرفی در آمریکا را افزایش داد، معافیت خودرو‌های هیبریدی از پرداخت حقوق ورودی تا زمان تولید آن‌ها در داخل و چالش انفجار برای خودرو‌های برقی تسلا را در بر دارد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸ / خودروی وارداتی / گرانی خودرو / افزایش قیمت خودرو
رشد ۲۰۰ میلیونی قیمت خودروهای وارداتی در ۱۰ روز
فروشنده دیگری با اعلام اینکه در طول ۲۰ روز گذشته قیمت خودرو‌های داخلی ۵ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: پراید از ۴۷ میلیون تومان به ۵۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ از ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۸۲ میلیون تومان، پژو پارس از ۸۶ میلیون تومان به ۱۰۱ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ از ۷۲ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان و سمند از ۷۲ میلیون تومان به ۸۵ میلیون تومان رسیده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۹
خودروهای دپو شده در گمرک غرب تهران در مرحله ترخیص هستند
یک مقام آگاه در گمرک ایران اعلام کرد: بخشی از خودروی وارداتی در انبارهای گمرک غرب تهران با ابلاغ دستورالعمل‌های جدید ترخیص خودرو از سوی هیات وزیران و ارائه مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی در حال ترخیص است و این روند همچنان ادامه دارد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۰
سال به سر رسید؛ خودرویی به جاده نرسید
ماجرای ترخیص 13هزار خودروی وارداتی از گمرک در حالی وارد دوازدهمین ماه سال می شود که باوجود اعلام دستورالعمل اجرایی ترخیص این خودروها از گمرک، اما در عمل هنوز هیچ خودرویی از گمرک خارج نشده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •