شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۳۹۹ / 8 August, 2020
دارا سوم
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / دارا دوم / دارا سوم / رئیس سازمان خصوصی‌سازی / صندوق‌های ETF / علیرضا صالح
زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: تا به حال زمان نهایی برای پذیره‌نویسی دومین صندوق ETF دولتی، مردادماه اعلام شده و صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد. نوشته زمان پذیره نویسی دارا دوم اعلام شد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
واحدهای دارا دوم و سوم با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می‌شوند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بورس تهران / سازمان بورس و اوراق بهادار
واحدهای دارا دوم و سوم با تخفیف ۳۰ درصدی عرضه می‌شوند
تسنیم نوشت: عرضه چهار پالایشگاه و نماهای فولاد، فملی، خودرو، خساپا در قالب واحدهای صندوق دارای دوم و سوم با تخفیف ٣ درصدی انجام می‌شود.
سقوط واحدهای دارا یکم به زیر ارزش ذاتی | آیا داراهای بعدی جذابیتی برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
سقوط واحدهای دارا یکم به زیر ارزش ذاتی | آیا داراهای بعدی جذابیتی برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت؟
کاهش ارزش واحدهای صندوق دار یکم در حالی ادامه دارد که به باور کارشناسان این واحدها کمتر از ارزش ذاتی خود دادوستد می‌شوند و تداوم روند کاهشی دارای یکم می‌تواند میل و رغبت سرمایه‌گذاران برای خرید داراهای دوم، سوم و چهارم را تحت تاثیر قرار دهد.
۳ صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بورس تهران / سازمان خصوصی سازی / ETF
۳ صندوق ETF دیگر دولتی، در صف ورود به بورس
رئیس سازمان خصوصی سازی از عرضه دومین صندوق ETF دولتی در مرداد خبر داد و گفت: صندوق دارا سوم و دارا چهارم نیز به این ترتیب با حضور شرکت‌های بزرگ بازار سرمایه در آینده‌ای نزدیک پذیره‌نویسی خواهند شد.
سقوط واحدهای دارا یکم به زیر ارزش ذاتی
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بازار سرمایه / بورس تهران
سقوط واحدهای دارا یکم به زیر ارزش ذاتی
کاهش ارزش واحدهای صندوق دار یکم در حالی ادامه دارد که به باور کارشناسان این واحدها کمتر از ارزش ذاتی خود دادوستد می‌شوند و تداوم روند کاهشی دارای یکم می‌تواند میل و رغبت سرمایه‌گذاران برای خرید داراهای دوم، سوم و چهارم را تحت تاثیر قرار دهد.
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / دارا دوم / دارا سوم / معاون وزیر اقتصاد / معمارنژاد
زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر
معاون وزیر اقتصاد از عرضه دارا دوم و دارا سوم پیش از پایان نیمه اول سال، خبر داد. نوشته زمان عرضه دو صندوق ETF دیگر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / دارا دوم / دارا سوم / صندوق‌های ETF / صندوق‌های سرمایه‌گذاری
اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده
رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: دومین صندوق ETF دولتی ماه آینده پذیره‌نویسی خواهد شد و بدین ترتیب صندوق قابل معامله دارای دوم نیز از سوی دولت برای بهره‌برداری مردم و سرمایه‌گذاران از طریق بازار سرمایه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. نوشته اعلام زمان عرضه دومین صندوق ETF در بورس / احتمال عرضه دارا چهارم در آینده اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / دارا سوم / سازمان خصوصی‌سازی / صندوق ETF / صندوق‌های ETF
جزئیات جدید از صندوق دارا سوم
معاون سازمان خصوصی‌سازی گفت: سومین ETF، به صنایع فلزی و خودروسازی مربوط می‌شود که این صندوق شامل فولاد مبارکه و صنایع مس و سهام متعلق به دولت در دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران‌خودرو می‌شود. نوشته جزئیات جدید از صندوق دارا سوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
عرضه ETFها متوقف شد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / حسن قالیباف / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / رئیس سازمان بورس اوراق بهادار / صندوق‌های ETF
عرضه ETFها متوقف شد؟
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه تصمیمی مبنی بر توقف ETF (صندوق سرمایه گذاری قابل معامله)‌ها گرفته نشده، گفت: ETFها همچنان برقرار هستند. نوشته عرضه ETFها متوقف شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / اقتصاد / پوشش / خودرو / سهام / سهام عدالت
مجلس منتظر محل تامین سهام دارا دوم و سوم
پیگیری‌ها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوق‌های قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / سهام عدالت
مجلس منتظر پاسخ کتبی وزیر درباره محل تأمین سهام دارا دوم و سوم/ ارائه طرح دو فوریتی در صورت تأخیر دژپسند در شفاف سازی
پیگیریها نشان می‌دهد، برای شفاف شدن محل عرضه سهام موجود در صندوقهای قابل معامله دارا دوم و سوم وزیر اقتصاد مکلف شده تا به صورت کتبی اعلام کند این دارایی ارتباطی به سهام عدالت پس گرفته شده در سال۱۳۹۴ ندارد.
توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بازار سرمایه / بازار سهام / بورس / دارا دوم / دارا سوم / دارا یکم / صندوق ETF / صندوق دارا یکم
توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟
از روز گذشته شنیده‌هایی مبنی بر توقف عرضه دو صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی (ETF) یعنی دارادوم و داراسوم به گوش می‌رسد، آیا این موضوع صحت دارد؟ هرچند رئیس سازمان خصوصی‌سازی آن را رد کرده اما یک نماینده مجلس از شروط مجلس برای این برنامه سخن می‌گوید. نوشته توقف عرضه دارادوم و داراسوم واقعیت دارد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
شروط مجلس برای «دارا ۲ و‌۳»
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بورس / بازار سرمایه / دارا سوم / دارا یکم
شروط مجلس برای «دارا ۲ و‌۳»
مجلس به‌دنبال تصویب طرحی است که برمبنای آن، موانعی بر سر راه عرضه دو صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله دولتی (ETF) یعنی دارادوم و داراسوم ایجاد خواهد شد. مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از شرط‌های پارلمان برای موافقت با عرضه این دو ETF دولتی رونمایی کرده است. به گفته او هدف از این اقدام، واگذاری سهام جامانده‌های سهام عدالت است. او می‌گوید: اگر منابع دارا دوم و سوم منابع سهام عدالت باشد، مجلس جلوی عرضه را می‌گیرد. واکنش اولیه بورس به این طرح منفی بوده است.
۱۳۹۹/۰۱/۲۵
اهدای خون نیازی مستمر در کشور است
کمبود خون که این روزها سخنگوی سازمان انتقال خود را به اعلام مستمر فراخوان برای اهدای خون توسط مردم واداشته است فقط مربوط به شرایط کرونایی جامعه و کاهش مراجعه مردم نیست. روند کاهش مراجعه مردم برای اهدای خون از نیمه دوم سال گذشته و با بروز اتفاقاتی نظیر شیوع آنفلوآنزای  N1 H1 و سپس بروز سرما رقم خورده بود و وقتی شیوع کرونا کشور را درگیر کرد کاهش اهدا خود مضاعف شد. روزنامه اعتماد در مصاحبه‌ای با بشیر حاجی‌بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون به بررسی این کاهش اهدای خون پرداخت. او در این مصاحبه که 10 اسفند 98 منتشر شد تاکید کرد: «هیچ شواهدی درباره انتقال ویروس از طریق خون و فرآورده خونی در منابع علمی وجود ندارد و تنها راه سرایت این ویروس، قطرات تنفسی است. حالا اگر فرد اهداکننده، در …
جایگاه سوم ایران در استانداردهای فناوری نانو
۱۳۹۸/۱۱/۰۳ / اتاق بازرگانی ایران / فناوری نانو / سازمان ملی استاندارد ایران / صمت
جایگاه سوم ایران در استانداردهای فناوری نانو
تهران- ایرنا- رییس سازمان ملی استاندارد با اشاره به اینکه ایران در علم نانو در جایگاه چهارم جهان قرار دارد، گفت: البته در زمینه استانداردهای فناوری نانو رتبه سوم را در جهان دارا است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱
موانع رفتاری توسعه و تولید
تولید به عنوان بستر اصلی رشد و توسعه اقتصادی در هر جامعه، ویژگی‌های رفتاری و کنش‌های خاصی را دارا می‌باشد که بدون آنها رسیدن به استقلال در ابعاد مختلف و همچنین خودکفایی در زمینه‌های اقتصادی و صنعتی بیشتر رویاگونه خواهد بود. با توجه به پژوهش‌های رفتاری در محورهای یاد شده، اصلی‌ترین ارکان عبور از وابستگی عبارتند از: 1- خودباوری: هر جامعه و مردم بدون خودباوری و ایمان به توانمندی‌های خود، نخواهند توانست رشته‌های مرئی و نامرئی وابستگی را پاره کرده و به شکوفایی برسانند. نمونه‌های تاریخی برای خودباوری و اثبات جایگاه ویژه آن؛ مردم ژاپن بعد از جنگ جهانی و همچنین آلمانی‌ها بعد از ظهور و سقوط رایش سوم می‌باشند. امروز ژاپن به دور از جنجال‌های سیاسی و دسته‌بندی‌های نظامی‌به یکی از قدرت‌های اصلی اقتصادی جهان …
۱۳۹۸/۰۵/۲۸
قابلیت برگشت‌پذیری به شرایط قبل از برجام را دارا هستیم
سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از حضور رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه دیروز این فراکسیون خبر داد و از قول وی گفت: قابلیت برگشت پذیری به شرایط قبل از برجام را داریم و ظرف چند ماه آینده خبرهای خوبی از اراک خواهید شنید.به گزارش خانه ملت، سیدحسین نقوی‌حسینی با اشاره به این نشست اظهار کرد: در این جلسه نمایندگان درخواست ارائه توضیحاتی در‌خصوص گام‌های اخیر مربوط به کاهش تعهدات برجامی پس از خروج آمریکا، قابلیت برگشت به شرایط قبل از برجام، ضرورت تقویت سایت اصفهان، استفاده از ظرفیت جوان و نخبگان کشور در بحث فناوری هسته‌ای داشتند.نقوی حسینی با تشریح اظهارات علی‌اکبر صالحی در این جلسه گفت: بر اساس اظهارات ایشان آن قسمت از بیانیه ۹ بندی مقام معظم رهبری - که جزو وظایف سازمان انرژی اتمی کشور بود - اجرایی …
۱۳۹۸/۰۳/۲۳
خسارات سیل به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید
رئیس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به اینکه خسارات سیل در استان‌های مختلف کشور به بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است، گفت: ۱۸۳ میلیارد تومان به صورت نقدی و ۱۰۰ میلیارد تومان به صورت غیرنقدی با مشارکت مردم در مجموعه هلال احمر برای سیل‌زدگان جمع‌آوری شده است.علی‌اصغر پیوندی در دیدار با آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و نماینده ولی‌فقیه در استان قم، با اشاره به اینکه استان قم در جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان رتبه سوم کشور را در میان استان‌های مختلف به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: این جایگاه نشان از نگاه حمایتی ویژه مردم قم نسبت به هم‌وطنان سیل‌زده است. وی با بیان اینکه ما نتوانستیم از باران رحمت الهی به شیوه مطلوب استفاده کنیم، اضافه کرد: تلفات سیل بسیار کم …
۱۳۹۸/۰۱/۲۸
فرار از سقوط رشد اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های پنهان
امروزه بیشتر کشورهای در حال توسعه که از آنها به عنوان جهان سوم هم یاد می‌شود با دارا بودن منابع غنی و نیروی کار ارزان شناخته می‌شوند. از این رو، همواره انتظار…
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •