یکشنبه, ۹ آذر, ۱۳۹۹ / 29 November, 2020
رکود
فقیر شدن صندوق‌های بازنشستگی برای اقتصاد هشداردهنده است/ ساختارهای اقتصادی باید به تولید بازگردند/ استقلال "سازمان بیمه‌های اجتماعی کارگران" فقط در دولت دکتر مصدق اتفاق افتاد
۴۷ دقیقه قبل / تورم / سازمان تامین اجتماعی / بازنشستگان / مستمری بگیران / رکود تورمی / صندوق‌های بازنشستگی / غلامرضا علی‌زاده / صندوق احتیاط کارگران راه آهن / وزارت طرق و شوارع / سازمان بیمه‌های اجتماعی کارگران
فقیر شدن صندوق‌های بازنشستگی برای اقتصاد هشداردهنده است/ ساختارهای اقتصادی باید به تولید بازگردند/ استقلال "سازمان بیمه‌های اجتماعی کارگران" فقط در دولت دکتر مصدق اتفاق افتاد
ایلنا: «غلامرضا علی‌زاده» اقتصاددان و پژوهشگر جامعه‌شناسی به تشریح آسیب‌هایی پرداخت که نظام تامین اجتماعی را به شکل عام و سازمان تامین اجتماعی را به صورت خاص تهدید…
«تحریم» خط تولید لکوموتیو ایرانی را راه انداخت/ در رکود بودیم چون چشم مسوولان به واردات بود
۱ ساعت قبل / تحریم‌ها / تولید / واردات / واگن پارس / جانشین مدیرعامل واگن پارس / غضنفر صفاری راد / فارس / تول&#x
«تحریم» خط تولید لکوموتیو ایرانی را راه انداخت/ در رکود بودیم چون چشم مسوولان به واردات بود
دلایل توقف 10 ساله خط تولید لکوموتیو داخلی، چگونگی راه اندازی مجدد خط تولید لکوموتیو پارس 33، اشتغال زایی 400 نفری با راه اندازی این خط تولید و شکست رکورد 20 ساله در تولید واگن، از مسائلی بود که در گفت و گوی جانشین مدیرعامل واگن پارس با فارس مطرح شد.
۶ ساعت قبل
ایرباس ۶ هواپیما را که برای ایرآسیا ساخته بود، می‌فروشد
منابع آگاه اعلام کردند که شرکت هواپیماسازی ایرباس خریداران شش هواپیمای خانواده A320neo را که سفارش خرید آنها توسط یکی از مشتریان اصلی این شرکت یعنی خطوط هوایی ایرآسیای مالزی به علت رکود سفرها در دوران کرونا لغو شده بود، پیدا کرده است. هواپیماهای ناخواسته به نمادی از مشکلات ناشی از شیوع کرونا در صنعت هوافضا تبدیل شده و روابط سرد این دو شرکت را بدتر کرده‌اند. وقتی ایرباس در ماه آوریل مناقصه این شش هواپیما را که ایرآسیا موفق به تحویل آنها نشده بود، برگزار کرد، تنش‌های این دو شرکت علنی شد. یک منبع آگاه به رویترز گفت که اکنون خریدار برای هر شش هواپیما پیدا شده است، آخرین هواپیما در ماه جاری تحویل داده می‌شود. ایرباس نیز در این باره هیچ توضیحی نداد.
۶ ساعت قبل
نفت ایران پس از لغو تحریم
غیرکارشناسی‌ترین حرفی که در این سال‌ها شنیده‌ایم و خوانده‌ایم، این است: برجام هیچ فایده‌ای نداشت! برخی که شعار‌شان پررنگ‌تر از کارنامه عمل‌شان است دوست ندارند نشان دهند که برجام و رفع تحریم، چه اثراتی داشته است. ثبات نسبی و رشد بالای اقتصادی سال‌های 95 و 96 یعنی پس از لغو تحریم‌ها که با تکیه بر افزایش صادرات نفت حاصل شد، بهترین معیار برای اثبات فایده برجام و لغو تحریم‌هاست. اما طبیعتا، برای محسوس و ملموس شدن تاثیر لغو تحریم و افزایش رقم رشد اقتصادی که مثلا در سال 95 از 12درصد هم بیشتر بود، نیازمند تداوم شرایط غیرتحریمی بودیم.  حالا که دونالد ترامپ، انتخابات امریکا را باخته و جو بایدن جایگزین او می‌شود، همان مخالفان برجام، مدام بر …
۶ ساعت قبل
بازار هنر ایران در وانفسای کرونا
فصل حراج‌های هنری با برگزاری دو حراج آنلاین ساتبیز و کریستیز و حراج حضوری بونامز به پایان رسید. یکی از نگرانی‌های عمده پس از دنیاگیری گسترده کرونا در اواخر سال 2019 تردید در برگزاری حراج‌های بین‌المللی بود. به نظر می‌رسید سایه این دنیاگیری بسیار گسترده باشد و اقتصاد هنر ایران و خاورمیانه را با مشکل جدی روبه‌رو کند و حتی دستاوردهای 13 سال حضور هنر خاورمیانه را در بازار جهانی هنر به رکود و انزوا ببرد. حراج‌های آنلاین موسسات ساتبیز و کریستیز و حراج  حضوری  بونامز اندکی از بارِ این نگرانی‌ها کم کرد و البته از درخشش هنرمندان ایرانی در بازارهای جهانی نکاست. با این حال تاثیر منفی کرونا بر اقتصاد هنر خاورمیانه غیر قابل کتمان است و افت فروش آثار ایرانی …
۶ ساعت قبل
انتقال رکوردهای تورم از تهران به شهرستان‌ها
گروه اقتصادی| در سال‌های اخیر، با وجود اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات کالاهای اساسی، شاهد افزایش چشمگیر قیمت و در نتیجه، کاهش قابل‌توجه مصرف این کالاها در داخل کشور بوده‌ایم، با شیوع ویروس کرونا و افزایش هزینه سبد مصرفی شهروندان ممکن است عده‌ای به ناچار تصمیم بگیرند برای گذران معیشت برخی اقلام ضروری را از سبد مصرفی خود حذف کنند، خطری جدی که ضرورت دارد تا سیاستگذار پولی تمام ابزارهای خود برای کاهش التهاب تورمی و شکل‌گیری موج تازه انتظارات برای گران‌تر شدن قیمت‌ها را به‌ کار ببندند اما به نظر می‌رسد کنترل تورم و حمایت از معیشت مردم بدون تصویب و اجرایی شدن بخش‌هایی از اصلاح ساختار بودجه امکان‌پذیر نباشد. پس از شیوع کرونا، نرخ ارز نیز افزایش …
ریسکهای اصلی اقتصاد دنیا در سال ۲۰۲۱ کدامند؟
۸ ساعت قبل
ریسکهای اصلی اقتصاد دنیا در سال ۲۰۲۱ کدامند؟
اقتصاد دنیا با سرعتی بیش از انتظارات قبلی از رکود خارج می شود و در مسیر احیا قرار می گیرد ولی این رشد منوط به تولید انبوه واکسن و عدم مقاومت مردم برای دریافت واکسن کرونا است.
تنفس مجازی به صنایع‌دستی
۸ ساعت قبل
تنفس مجازی به صنایع‌دستی
توقف جریان ورود توریست خارجی به کشور طی 10 ماه گذشته سبب شده بازار جانبی گردشگری یعنی «کسب‌وکارهای صنایع‌دستی و آثار سنتی و هنری ایرانی» از این رکود گردشگری اثر بپذیرند. با توجه به اینکه به علت شیوع ویروس کرونا بازار گردشگری از رونق افتاده است برخی از مشاغل وابسته به آن نیز از نفس افتاده‌اند و در شرایط بد درآمدی قرار گرفته‌اند. از همین رو فعالان صنف صنایع‌دستی که یکی از بخش‌های حوزه زنجیره گردشگری به شمار می‌روند که حتی قبل از شیوع ویروس کووید-19 نیز کم‌رمق بوده این روزها در شرایط سخت‌تری نسبت به سایر بخش‌ها قرار گرفته‌اند.
۱۲ ساعت قبل
ریزش‌های میلیاردی در بازار خودروهای خارجی ادامه دارد
رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که ریزش‌ قیمت خودروهای خارجی در بازار ادامه داشته و حتی در برخی مدل‌ها به بیش از سه میلیارد تومان نیز رسیده است؛ به اعتقاد کارشناسان به دلیل رکود حاکم و انتظارات شکل گرفته مبنی بر کاهش بیشتر قیمت‌ها، ریزش‌ها ادامه‌دار خواهد بود. نوشته ریزش‌های میلیاردی در بازار خودروهای خارجی ادامه دارد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
مغازه‌ام مشهورتر شد
۱۵ ساعت قبل
مغازه‌ام مشهورتر شد
«از وقتی در دیوار فروشگاه‌ها صفحه باز کرده‌ام، فروشم بیشتر شده است» سعید این حرف را می‌زند و بلافاصله پیش‌بینی می‌کند در ماه‌های آینده، تعداد مشتریانش در دیوار فروشگاه‌ها بیشتر شود. او سال‌ها است که در غرب تهران، مغازه فروش انواع لوازم خانگی دارد اما در ماه‌های گذشته درآمد آنچنانی نداشته و پرداخت هزینه‌های مغازه نیز شرایط را سخت‌تر کرده است. بررسی بازار نشان می‌دهد از اوایل بهمن ماه ۹۸ تاکنون، به دلیل شیوع ویروس کرونا، رکود سنگینی در بازار لوازم خانگی حاکم شده است. کاهش قدرت خرید خانواده‌ها نیز مزید بر علت شده تا حتی برای جهیزیه نوعروس‌ها هم به سراغ کالاهای ارزان‌قیمت یا حتی دست‌دوم بروند.
۳ استان رکوددار مرگ و میر کرونا در ایران! + جزئیات
۱۷ ساعت قبل
۳ استان رکوددار مرگ و میر کرونا در ایران! + جزئیات
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن تشریح وضعیت بیماری کرونا طی هفته اخیر در کشور، گفت: بیشترین میزان مرگ و میر کرونا طی هفته گذشته مربوط به استان‌های یزد، سمنان و خراسان جنوبی بوده است.
اقتصاد روسیه ۴.۵ درصد سقوط می کند
۱۷ ساعت قبل / اقتصاد روسیه / رکود اقتصادی / ویروس کرونا
اقتصاد روسیه ۴.۵ درصد سقوط می کند
یک مقام ارشد روس اعلام کرد: در سالجاری سقوط اقتصادی روسیه بیش از ۴ درصد خواهد بود.
آغاز فعالیت‌های آموزشی فدراسیون تنیس روی میز بعد از ۹ ماه
۱۷ ساعت قبل / تنیس روی میز / دوره آموزشی . / کلاس مربیگری
آغاز فعالیت‌های آموزشی فدراسیون تنیس روی میز بعد از ۹ ماه
فدراسیون تنیس روی میز با برگزاری دوره آموزشی تئوری مربیگری به رکود ۹ ماهه خود در بخش آموزش پایان داد.
برندگان و بازندگان بحران کرونا
۱۸ ساعت قبل / رکود اقتصادی / اقتصاد جهان / شرکت‌های بزرگ تکنولوژی / ویروس کرونا / بحران کرونا
برندگان و بازندگان بحران کرونا
اقتصادنیوز : به دنبال انتشار اخبار امیدوارکننده درباره تولید و توزیع واکسن کرونا، چشم‌انداز اغلب سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی روشن‌تر از گذشته شده است. حال با افول پاندمی کرونا پرسش درباره «برندگان و بازندگان بحران کرونا» جای تأمل و بررسی دارد.
زنگ خطر انباشت تقاضای مسکن/ نیاز سالانه به ساخت 1.5 میلیون واحد مسکونی
۱۹ ساعت قبل / طرح جهش تولید و تامین مسکن / ساخت مسکن / تقاضای مسکن / مرکزپژوهش‌های مجلس / کمیسیون عمران م&#
زنگ خطر انباشت تقاضای مسکن/ نیاز سالانه به ساخت 1.5 میلیون واحد مسکونی
برآورد تقاضای انباشت مسکن در حال حاضر به استناد به طرح جامع مسکن معادل ساخت 1.5 میلیون واحد مسکونی در هر سال است و این ظرفیت تقاضا در صورت رونق گرفتن بازار ساخت و ساز می‌تواند منجر به خارج شدن اقتصاد از رکود شود.
شستا علاج مشکلات را در داخل جستجو کرده است/هلدینگ‌های شستا سودآور شدند
۲۰ ساعت قبل
شستا علاج مشکلات را در داخل جستجو کرده است/هلدینگ‌های شستا سودآور شدند
بررسی هلدینگ های زیرمجموعه شستا نشان می دهد که با وجود شرایط کرونا، رکود تورمی حاکم براقتصاد و رشد منفی اقتصاد در سال های اخیر در اثر فشار تحریم های حداکثری، شرکت های شستا در نیمه نخست سال جاری نیز رشد قابل توجهی در تولید، فروش و درآمد داشته اند.
فولاد در بورس کالا خریدار ندارد
۴۴ ساعت قبل
فولاد در بورس کالا خریدار ندارد
محمدی، کارشناس بازار سرمایه گفت: کاهش نرخ ارز و نبود ثبات در تصمیم گیری تعیین قیمت فولاد در بورس کالا، باعث رکود در بازار فولاد شد.
خودرو ۳۰ درصد ارزان شد/ مشتری در بازار نیمه تعطیل نیست
۴۴ ساعت قبل / آخرین قیمت خودرو / خرید خودرو
خودرو ۳۰ درصد ارزان شد/ مشتری در بازار نیمه تعطیل نیست
به گزارش تسنیم، بازار خرید و فروش خودرو کرونا متأثر از شرایط کرونا و کاهش قیمت ارز با تشدید رکود در انواع خودرو‌ها روبه رو است به نحوی که کمتر کسی حاضر به فروش خودرو است، البته خریداران هم با توجه به روند کاهشی قیمت‌ها دست از خرید برداشته و منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند.
تداوم رکود بازار نفت و روزگار ناخوش سازمان اوپک
۴۶ ساعت قبل
تداوم رکود بازار نفت و روزگار ناخوش سازمان اوپک
مواضع مقامات برخی اعضای اوپک حال ابهاماتی را نسبت به تداوم اتحاد بین کشورهای عضو این سازمان و آینده اجماع و اتحاد داخلی بوجود آوره و باعث شده تا اجماع اعضای اوپک  بیش  از پیش در معرض تهدید قرار گیرد.
بدترین سقوط اقتصادی انگلستان در ۳۰۰ سال اخیر رقم می‌خورد
۲ روز قبل / اقتصاد انگلستان / انگلیس / رکود اقتصادی / ویروس کرونا
بدترین سقوط اقتصادی انگلستان در ۳۰۰ سال اخیر رقم می‌خورد
انگلستان اعلام کرد که پاندمی کرونا باعث خواهد شد امسال بزرگترین سقوط تولید اقتصادی این کشور در ۳۰۰ سال گذشته به وقوع بپیوندند.
یک نهاد اقتصادی بین‌المللی:  اقتصاد ایران در صورت لغو تحریم‌ها ۴.۴٪ رشد می‌کند
۲ روز قبل
یک نهاد اقتصادی بین‌المللی: اقتصاد ایران در صورت لغو تحریم‌ها ۴.۴٪ رشد می‌کند
موسسه مالی بین المللی (IIF) گفت: اگر جو بایدن، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده، تحریم های ایران  را که موجب یک رکود اقتصادی عمیق سه ساله شده است را لغو کند، اقتصاد ایران سال آینده می تواند 4.4 درصد رشد کند. این موسسه مالی افزود که اگر صادرات نفت افزایش یابد، ایران می تواند ذخایر ارزی خود را تا پایان سال 2023 به 109.4 میلیارد دلار افزایش دهد.
اقتصاد جهانی همچنان در معرض رکود دوباره قرار دارد
۲ روز قبل
اقتصاد جهانی همچنان در معرض رکود دوباره قرار دارد
اقتصاددانان و نهادهای بین‌المللی هشدار می‌دهند که علی‌رغم اخبار مثبت مرتبط با کشف واکسن کرونا که باعث جهش و رکوردشکنی شاخص بازارهای سهام شده است، خطر خارج شدن اقتصاد جهانی از مسیر بهبود کاملاً جدی است.
بازار مسکن به خواب زمستانی می رود؟
۲ روز قبل / مسکن / رکود بازار مسکن / مسکن در آبان / حمید یاری
بازار مسکن به خواب زمستانی می رود؟
اقتصادنیوز : بازار مسکن در آبان ماه امسال با افت ۴۸.۴ درصدی معاملات آپارتمان های مسکونی در پایتخت نسبت به مهرماه رو به رو بوده است برخی از کارشناسان مسکن این افت معاملات را اولین نشانه ها بازگشت رکود به بازار مسکن می دانند .
مشاوره حقوقی با وکیل در قراردادها برای جلوگیری از خسارت در دوران کرونا
۲ روز قبل
مشاوره حقوقی با وکیل در قراردادها برای جلوگیری از خسارت در دوران کرونا
ویروس کرونا یا همان COVID19 چند ماه است تمام دنیا و از جمله ایران را دچار چالش‌های فراوان کرده و یکی از مهمترین این چالش‌ها، رکود اقتصادی و مشکلات ناشی از تعطیل یا نیمه تعطیل شده بسیاری از کسب و کارها است.
وزیر دارایی انگلیس: عواقب اقتصادی کرونا تا سال 2025 ما را درگیر خواهد کرد
۲ روز قبل / ویروس کرونا / اخبار "انگلیس"
وزیر دارایی انگلیس: عواقب اقتصادی کرونا تا سال 2025 ما را درگیر خواهد کرد
وزیر دارایی انگلیس کشورش را در عمیق ترین رکود اقتصادی بیش از 300 سال گذشته ارزیابی کرده و تاکید کرد که عواقب اقتصادی کرونا تا سال 2025 ما را درگیر خود خواهد کرد.
افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو در ۲۰ روز گذشته
۲ روز قبل
افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو در ۲۰ روز گذشته
به دنبال تعطیلات دو هفته ای و اعمال محدودیت‌های کرونایی، بازار خودرو که روزهای کم رمقی را پشت سر می‌گذاشت این روزها در رکود کامل فرو رفته است
کاهش حجم معاملات دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 6 آذر
۳ روز قبل / بازار ارز / بازار دلار / قیمت دلار / قیمت دلار امروز
کاهش حجم معاملات دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 6 آذر
بازار ارز در هفته جاری کم معامله بوده است و رکود بر خرید و فروش‌ها سایه انداخته بود. اما آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز ۶ آذر ۹۹ چقدر بود؟ نوشته کاهش حجم معاملات دلار / آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 6 آذر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رویترز: بعید است بایدن بودجه دفاعی آمریکا را کاهش دهد
۳ روز قبل / انتخابات ۲۰۲۰ / خبرگزاری رویترز / ایالات متحده آمریکا / جو بایدن
رویترز: بعید است بایدن بودجه دفاعی آمریکا را کاهش دهد
تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز گزارش داد، با توجه به اینکه در زمان رکود اقتصادی کرونا بودجه دفاعی از مشاغل بیشماری در آمریکا حمایت می‌کند، بایدن بعید است به رغم فشارها حاضر به کاهش هزینه‌های دفاعی شود.
افزایش ۳۰۰ درصدی خشونت خانگی در سرزمین‌های اشغالی
۳ روز قبل / کرونا / تل آویو / خشونت خانگی / رژیم صهیونیستی / هراس جهانی از ویروس کرونا
افزایش ۳۰۰ درصدی خشونت خانگی در سرزمین‌های اشغالی
تهران – ایرنا - نتایج یک تحقیقات جامعه شناسی نشان می‌دهد که به دنبال شیوع گسترده کرونا و رکود شدید اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین میزان خشونت خانگی از ماه مارس (اسفند - فروردین) تاکنون بیش از۳۰۰ درصد افزایش یافته است.
معادله جدید بازار مسکن
۳ روز قبل
معادله جدید بازار مسکن
بازار معاملات مسکن با «تغییر شرایط بیرونی» وارد معادله جدید شده است. مطالعات یک اقتصاددان درباره این بازار نشان می‌دهد دست‌کم در نیمه اول امسال به‌دلیل «عدم اطمینان» که از بیرون بر بازارها تحمیل شده بود، قیمت عمده دارایی‌ها از جمله مسکن، بیش از ارزش واقعی‌ خود افزایش یافت. اما اکنون با کاهش فشارهای بیرونی- خروج عنصر نااطمینانی- قیمت‌ها درحال فروکش کردن است. بنابراین در قالب یک قاعده کلی می‌توان پیش‌بینی کرد قیمت دارایی‌ها به روند کاهشی ادامه می‌دهد؛ این اتفاق برای بازار مسکن نیز صادق است. این بررسی تاکید می‌کند اگر نیروی «انتظارات تورمی» نبود، با توجه به الگوی رشد قیمت مسکن و فاکتور رشد نقدینگی، بازار ملک از نیمه سال 98 در مسیر رکود قیمتی قرار می‌گرفت و تا سال 1401 وضعیت ثبات یا کم‌تحرکی را تجربه …
بحرین برای فرار از بحران اقتصادی دست به دامن  صهیونیست‌ها شد
۳ روز قبل / بحرین / رژیم صهیونیستی / فلسطین / عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به فلسطین
بحرین برای فرار از بحران اقتصادی دست به دامن صهیونیست‌ها شد
تهران – ایرنا- بحرین که به دنبال کاهش شدید قیمت نفت و شیوع ویروس کرونا با بدترین رکود اقتصادی در تاریخ خود روبروست، اکنون با پشت کردن به تمام آرمان‌های ملت فلسطین، دست به دامان بازرگانان رژیم صهیونیستی شده است.
۳ روز قبل
افت ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت خودرو در ۲۰ روز گذشته/ دلار به کانال ۲۴۰۰۰ تومان رسید/ بورس مثبت بسته شد/ چرا نشست اضطراری بررسی افزایش قیمت مرغ لغو شد؟
این پیمانه تیتر‌هایی همچون ارزش سهام عدالت و دارایکم در معاملات امروز، اغلب شاخص‌های آسیایی رشد کرد/ جهش سهام ژاپن، کاهش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت سکه، قیمت جهانی طلا اندکی افزایش یافت، تورم برای ثروتمندان و فقرا چقدر است؟، رکود مسکن تا بهمن ادامه می‌یابد و سودای برقی فولکس واگن را در بر دارد.
پیش بینی بازار زمستانه مسکن
۳ روز قبل / بازار مسکن
پیش بینی بازار زمستانه مسکن
اقتصادنیوز : یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه رکود بازار ملک احتمالا تا بهمن ادامه خواهد داشت گفت: در چنین شرایطی معمولا سرمایه ها به بازار مسکن اطراف کلانشهرها سوق پیدا می کند.
۳ روز قبل
رکود مسکن تا بهمن ادامه می یابد
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه رکود بازار ملک احتمالا تا بهمن ادامه خواهد داشت گفت: در چنین شرایطی معمولا سرمایه ها به بازار مسکن اطراف کلانشهرها سوق پیدا می کند.
اوراق پیش فروش نفت هم موجب رکود می‌شود هم تورم
۳ روز قبل / اوراق سلف نفتی / نفت / لایحه بودجه 1400 / اصلاح ساختار بودجه / دولت / بانک / صندوق توسعه ملی / گشایش اقتصادی / بانک مرکزی
اوراق پیش فروش نفت هم موجب رکود می‌شود هم تورم
کارشناس اقتصادی گفت: انتشار اوراق پیش فروش نفت به دلیل اینکه موجب افزایش هزینه تامین مالی می‌شود، اثری رکودی داشته و به دلیل اینکه برای بازپرداخت آن منابع کافی وجود ندارد اثری تورمی دارد.
پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال
۳ روز قبل / مسکن / بازار مسکن
پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن تا پایان امسال
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه رکود بازار ملک احتمالا تا بهمن ادامه خواهد داشت گفت: در چنین شرایطی معمولا سرمایه‌ها به بازار مسکن اطراف کلانشهر‌ها سوق پیدا می‌کند.
رکود مطلق ؛ وصف حال این روزهای بازار برنج مازندران
۳ روز قبل / مازندران / بازار محصولات / برنج
رکود مطلق ؛ وصف حال این روزهای بازار برنج مازندران
ساری - ایرنا - متصدیان شالیکوبی در مازندران که خرید و فروش برنج تولیدی استان را انجام می‌دهند ، می‌گویند که بازار این محصول راهبردی از دو هفته پیش وارد رکود مطلق شده و عملا خریدار و فروشنده‌ای برای آن وجود ندارد.
ببینید | یک آمار بسیار نگران‌کننده از بیکار شده‌های دوران کرونا در ایران
۳ روز قبل / ویروس کرونا / کارگر / بیکاری
ببینید | یک آمار بسیار نگران‌کننده از بیکار شده‌های دوران کرونا در ایران
پس از شیوع کرونا در جهان و به‌تبع آن در کشور ما، هزاران کسب‌وکار کوچک و بزرگ، شرکت و کارخانه‌ها یا تعطیل شده‌اند یا رکود ناشی از تعطیلی یک ماه کشور و زیان موجب از آن، آنها را در آستانه تعطیلی قرار داده است. منبع: فرهیختگان آنلاین
 «توسعه»، شاه کلید رفع فقر جهانی
۳ روز قبل / توسعه پایدار / اقتصاد جهان / چین / فقر / رکود اقتصادی
 «توسعه»، شاه کلید رفع فقر جهانی
اقتصاد جهان تحت تاثیر پیامدهای ناشی از همه گیری و پاندمی ویروس کرونا در آستانه رکورد قرار گرفته است.
روزهای برزخی سینماهایی که به رستوران تبدیل می‌شوند
۳ روز قبل / وزارت ارشاد / + فیلم / سینما
روزهای برزخی سینماهایی که به رستوران تبدیل می‌شوند
رکود حاکم بر سینمای ایران در فقدان مدیریت جدی و کارآمد باعث شده است تا برخی سینماداران به فکر تخریب سینمای خود و تبدیل آن به رستوران بیفتند.
اقتصاد آلمان 8.5 درصد در فصل تابستان رشد کرد
۳ روز قبل
اقتصاد آلمان 8.5 درصد در فصل تابستان رشد کرد
تولید ناخالص داخلی آلمان 8.5 درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رشد کرد ولی انتظار می رود قرنطینه های جدید دوباره اقتصاد این کشور را در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی وارد رکود کند.
سقوط ارزش طلا؛ نقدینگی کدام سو می رود؟ 
۴ روز قبل / بازار طلا و ارز / سکه و طلا / بازار جهانی طلا / اقتصاد جهان
سقوط ارزش طلا؛ نقدینگی کدام سو می رود؟ 
دنیای اقتصاد نوشت: در سال ۲۰۲۰ با ظهور پدیده کرونا، بازارهای جهانی تحولات بسیاری را ثبت کردند. فلز زرد در ابتدای سال‌جاری میلادی، کار خود را در سطوح قیمتی ۱۵۰۰ دلار آغاز کرده بود؛ اما با شیوع کرونا و رکود تاریخی اقتصاد، فلز زرد توانست با تکیه بر بسته‌های پولی بانک‌های مرکزی، قله تاریخی را فتح کند و وارد هزاره سوم قیمتی شود. 
اولین نامزد رسمی و پایان رکود انتخاباتی؟
۴ روز قبل / انتخابات ۱۴۰۰ / حمیدرضا ترقی / محمدجواد حق شناس / حزب کارگزاران سازندگی / اصولگرایان / مجلس یازدهم / محمد جواد ظریف / حزب اعتماد ملی / مجمع روحانیون مبارز
اولین نامزد رسمی و پایان رکود انتخاباتی؟
تهران-ایرنا- اعلام نامزدی رسمی و علنی نخستین داوطلب ریاست جمهوری سیزدهم و نیز طرح برخی اسامی از سوی شماری از احزاب به عنوان گزینه های موردنظر، نشان از عبور از مرحله گمانه زنی‌ها سیاسی و ورود جدی‌تر به روند انتخابات ۱۴۰۰ دارد.
۴ روز قبل
کابینه بایدن گسست کیفی با ترامپ خواهد داشت؟
کارشناس مسائل ایران و آمریکا گفت با وجود بی اعتمادی شدید به واشنگتن ناشی از رفتار ترامپ، انتظار می‌رود کابینه بایدن با گسست کیفی نه نمادین از دوران فعلی، در عمل به وظایف خود در برجام بپردازد.کاوه افراسیابی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا درباره ارزیابی از چیدمان هیئت دولت بایدن به ویژه در حوزه سیاست خارجی، افزود: انتخاب‌های کابینه، منطبق بر اهداف خارجی بایدن است که به طور اختصار در چند بخش تقسیم می‌شوند.وی ادامه داد: چند جانبه‌گرایی، احیای اتحادهای بین المللی، بازگشت به معاهدات بین المللی نظیر پاریس، برجام، سازمان بهداشت جهانی، تاکید بر موازین و ضابطه‌ها، تنظیم رقابت با چین، مهار روسیه و البته حمایت بی قید و شرط از اسرائیل بخش‌هایی از آن است.این تحلیلگر مسائل ایران و آمریکا اضافه کرد: مساله تیم …
۴ روز قبل
بازگشت پول‌ها از پناهگاه
در سال 2020 با ظهور پدیده کرونا، بازارهای جهانی تحولات بسیاری را ثبت کردند. فلز زرد در ابتدای سال‌جاری میلادی، کار خود را در سطوح قیمتی 1500 دلار آغاز کرده بود؛ اما با شیوع کرونا و رکود تاریخی اقتصاد، فلز زرد توانست با تکیه بر بسته‌های پولی بانک‌های مرکزی، قله تاریخی را فتح کند و وارد هزاره سوم قیمتی شود. در حقیقت با افزایش ریسک در فضای اقتصادی، کوچ سرمایه‌ها از بازارهای سهام جهانی به‌سوی پناهگاه‌های امن سرمایه شدت گرفت. اما در هفته‌های اخیر، با انتشار اخبار مثبت ورق بازی برگشت تا ارزش طلا در روز گذشته تا مرز 1800 دلار سقوط کند. در حال حاضر سه عامل مهم را می‌توان برای ریزش ارزش فلز زرد برشمرد: کشف سه واکسن برای کرونا با کارآیی بالای 90 درصد، دستور ترامپ مبنی‌بر آغاز فرآیند انتقال مسالمت‌آمیز …
معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده است/ حمایت از قشرهای ضعیف ضروری است/ظرفیت‌های فراوانی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها داریم
۴ روز قبل
معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده است/ حمایت از قشرهای ضعیف ضروری است/ظرفیت‌های فراوانی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها داریم
رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: اقتصاد خانواده‌ها به علت رکود تورمی در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده و اکنون نیز کرونا بر مشکلات افزوده و دشواری‌های جدی معیشتی برای گروه‌های زیادی از مردم به‌وجود آورده است که باید در این زمینه اقدامی جدی انجام داد.
بازار مسکن آماده ثبات قیمت شده است
۴ روز قبل / قیمت مسکن / تورم در بخش مسکن
بازار مسکن آماده ثبات قیمت شده است
همزمان با افت شدید معاملات مسکن، کاهش نرخ‌های پیشنهادی و محو قیمت‌های کاذب، تورم ماهیانه در بازار ملک نیز به طور محسوسی افت کرده است؛ یک کارشناس می‌گوید که در صورت ادامه وضعیت فعلی بازار مسکن برای چهار تا پنج ماه وارد رکود معاملاتی و سپس سه تا چهار سال وارد دوره ثبات قیمت می‌شود.
ظهور نشانه‌های مثبت در اقتصاد ایران/ بهبود شرایط در راه است
۴ روز قبل / تورم / اقتصاد ایران / رشد اقتصادی / رکود اقتصادی
ظهور نشانه‌های مثبت در اقتصاد ایران/ بهبود شرایط در راه است
یک کارشناس اقتصادی گفت: تورم در شرایط کنونی مهمترین بحران اقتصادی ایران است اما نشانه‌های مثبتی از مهار تورم در اقتصاد ایران آشکار شده است.
جنت یلین، نخستین وزیر دارایی زن آمریکا می‌شود؟
۴ روز قبل
جنت یلین، نخستین وزیر دارایی زن آمریکا می‌شود؟
در صورت تایید صلاحیت یلین در مجلس سنا، او نخستین زن در تاریخ آمریکا خواهد بود که وزیر دارایی و خزانه‌داری آمریکا خواهد شد. از یلین همواره به عنوان یک چهره کلیدی در پایان دادن به رکود اقتصادی سال ۲۰۰۷ یاد می‌شود.
نقشه چین برای نجات اقتصاد  جهانی 
۴ روز قبل / چین / اقتصاد جهان / رکود اقتصادی
نقشه چین برای نجات اقتصاد  جهانی 
رهبر چین از تاریخ 17 الی 22 نوامبر (27 آبان تا 2 آذر) در دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو «بریکس»، بیست و هفتمین نشست غیر رسمی سران کشورهای عضو «اپک» و پانزدهمین نشست سران کشورهای عضو گروه 20 شرکت و در این جلسات سخنرانی های مهمی ایراد کرد.
تراز حساب جاری خارجی منفی 622 میلیون / بدهی خارجی به ۸.۶ میلیارد دلار رسید
۴ روز قبل / صادرات غیرنفتی / تجارت / واردات / اقتصاد ایران / رکود اقتصادی
تراز حساب جاری خارجی منفی 622 میلیون / بدهی خارجی به ۸.۶ میلیارد دلار رسید
آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد در پایان سه ماهه اول سال ۹۹ بدهی خارجی ایران به ۸ میلیارد و ۶۵۵ میلیون دلار رسیده است.
رشد اقتصادی آلمان همزمان با نگرانی‌ها از بازگشت رکود
۴ روز قبل / ویروس کرونا / اتحادیه اروپا / رشد اقتصادی / آلمان / هراس جهانی از ویروس کرونا
رشد اقتصادی آلمان همزمان با نگرانی‌ها از بازگشت رکود
تهران-ایرنا- دفتر آمار آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ میلادی با رشدی ۸.۵ درصدی رکورد زده است اما نگرانی از رکود دوباره اقتصادی در این کشور همچنان باقی است.
بازی غلط در بازارهای خرسی و گاوی / تقصیر دولت است یا رفتار توده‌ای مردم؟
۴ روز قبل / افت بورس / بورس / ریزش بورس / سهامداران بورس / مجتبی شهبازی
بازی غلط در بازارهای خرسی و گاوی / تقصیر دولت است یا رفتار توده‌ای مردم؟
زمانی که بازار دچار ریزش یا رکود شدید می‌شود چه باید کرد؟ آیا باید دست به خطر بزنیم و خلاف جریان کلی بازار عمل کنیم یا نه، ببینیم رفتار جمعی چیست و ما هم با جمع پیش برویم؟ در جریان ریزش‌های اخیر رفتار درست کدام بود؟ نوشته بازی غلط در بازارهای خرسی و گاوی / تقصیر دولت است یا رفتار توده‌ای مردم؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
رکود ساخت و ساز؛ چالش بازآفرینی بافت‌های فرسوده زنجان
۴ روز قبل / زنجان / استانی-اقتصادی / بازآفرینی شهری / بافت فرسوده
رکود ساخت و ساز؛ چالش بازآفرینی بافت‌های فرسوده زنجان
معاون مسکن و بازآفرینی شهری اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: رکود ساخت و ساز و محدودیت در صدور مجوزها از چالش نوسازی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده است.
رکود، بیکاری و تورم بی سابقه کشور را فرا گرفته است/ اصلا روی  بایدن حساب نکنید
۵ روز قبل
رکود، بیکاری و تورم بی سابقه کشور را فرا گرفته است/ اصلا روی بایدن حساب نکنید
راغفر اقتصادان، در ۴۰ سال گذشته رکود، بیکاری و تورم تا این حد عمیق و گسترده در کشور نبوده و سیاست های تضعیف پول ملی که هیچ ارتباطی به تحریم های ظالمانه ندارد، عمده دلایل آن است.
۵ روز قبل
تحریم‌های داخلی مانع قدرت‌نمایی صنعت فولاد
کارشناس ارشد بازار‌های جهانی فولاد معتقد است؛ فولاد ایران با توجه به تحریم‌ها هنوز هم ظرفیت حضور و قدرت‌نمایی در عرصه بین‌المللی را دارد، اما شرایط دستوری دولت در داخل کشور مانع اصلی دستیابی به این شرایط است.به گزارش اقتصاد۲۴ ، تلاش معاونت معدنی وزارت صمت برای قیمت‌گذاری دستوری از مسیر مجلس به جایی نرسید چراکه قیمت‌گذاری دستوری فولاد در بورس کالا از سوی مجلس لغو شد. این در حالی است که با توجه به لزوم اتخاذ تصمیمات مناسب در حوزه قیمت‌گذاری چرخه‌های کالایی در کشور، قیمت‌گذاری در حوزه فولاد از اساسی‌ترین برنامه‌های دولت و مجلس بوده است.اما مسئولان وزارت صمت همچنان به‌دنبال راهی برای ورود به فرآیند قیمت‌گذاری فولاد با هدف کنترل قیمت‌ها هستند؛ این نوع مداخله دولت در قیمت‌گذاری فولاد، شرایط را برای …
۵ روز قبل
سرگردانی کسب‌وکارهای اروپایی روی امواج کرونا
اقتصاد حوزه یورو با شیوع ویروس کرونا دچار بحران شد. برخی شاخص‌های اقتصادی نظیر شاخص خرید مدیران نشان می‌دهند که این اقتصاد در مسیر رکود دوباره قرار گرفته‌است. اکنون با امید به آمدن واکسن کرونا و همچنین اقداماتی که بانک مرکزی اروپا داشته‌است، می‌توان برای سال ۲۰۲۱ کمی به بهبود اقتصاد این منطقه خوشبین بود. اما آسیب‌پذیری شرکت‌ها به سطوحی کم‌سابقه رسیده و تنش‌های اقتصادی هنوز به پایان نرسیده‌است.
۵ روز قبل
قدرت تخریب جهش مسکن
میزان تبخیر مصرفی‌ترین نوع تقاضا در بازار مسکن سنجش شد. روند سپرده‌گذاری خانه‌اولی‌ها برای دریافت وام نشان می‌دهد قدرت تخریب جهش قیمت طی دو سال اخیر سبب شد پاییز امسال حضور این گروه از متقاضیان در بازار نسبت به تابستان 97 -اوایل جهش- نزدیک به 60 درصد کاهش پیدا کند. از طرفی، سهم خانه‌اولی‌ها در معاملات مسکن مناطق متوسط و جنوبی شهر تهران در دو بازه زمانی مشخص می‌کند غالب متقاضیان مصرفی با موج تورم مسکن از بازار به بیرون پرتاب شده‌اند. بخشی از رکود معاملاتی به همین خاطر است.
افزایش ازدواج و کاهش طلاق بعد از کرونا
۵ روز قبل
افزایش ازدواج و کاهش طلاق بعد از کرونا
خدیجه نوروزی_روزنامه نگار در این روزهای کرونایی که ایران درگیر بحران بیماری و مرگ‌ومیر است، به‌نظر می‌رسد مردم حوصله و انگیزه انجام بسیاری از کارها و دنبال‌کردن اهداف و آرزوهایشان را نداشته باشند اما گاهی رخدادها فارغ از پیش‌بینی‌ها اتفاق می‌افتند. یکی از این رخدادها مربوط به ازدواج و طلاق‌های ثبت‌شده بعد از کروناست که انتظار می‌رفت با رکود، تورم، از دست‌رفتن فرصت‌های شغلی و کوچک‌شدن اقتصاد خانوارها و در شرایط بحران بیماری و فشار روانی ناشی از آن آمار و اعداد بسیار متفاوت به نسبت قبل از کرونا …
آینده مبهم صنعت خودروسازی جهان در سایه کرونا
۵ روز قبل / ویروس کرونا / رکود / خودرو / خودرو سازی ایران / محدودیت های کرونا
آینده مبهم صنعت خودروسازی جهان در سایه کرونا
تهران- ایرنا- گزارش‌های منتشر شده در بازارهای جهانی از افزایش اندک فروش خودرو در بازارهای جهانی حکایت دارد، اما به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا و از سرگیری قرنطینه در اکثر نقاط جهان، آینده روشنی پیش‌روی صنعت خودرو مشاهده نمی‌شود.
بازگشت به برجام و حذف تحریم‌ها همزمان نخواهد بود | واکنش ایران هدفمند باشد
۵ روز قبل / اقتصاد - رکود / هسته‌ای - برجام / ایران و آمریکا / آمریکا - جوزف بایدن
بازگشت به برجام و حذف تحریم‌ها همزمان نخواهد بود | واکنش ایران هدفمند باشد
علیرضا سلطانی، روزنامه‌نگار و کارشناس اقتصاد سیاسی معتقد است که بعد از انتخاب جوبایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا سه متغیر در زمینه سیاست خارجی و دو متغیر در اقتصاد داخلی اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار خواهند داد.
سفر پرماجرای یک زن شگفت‌انگیز!
۵ روز قبل
سفر پرماجرای یک زن شگفت‌انگیز!
شهروند آنلاین: در شرایطی که مدت‌هاست نگاه دنیای سینما به جدیدترین نسخه مجموعه فیلم «زن شگفت‌انگیز» دوخته شده که با اکرانش نقطه پایانی بر رکود عجیب سینمای آمریکا بگذارد، حالا خبر می‌رسد که «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» فعلا در آمریکا سروکله‌اش پیدا نخواهد شد و به عبارت بهتر پیش از اکران در آمریکا راهی سینماهای چین خواهد شد. در فیلم «زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴» یک بار دیگر «گل گدوت» در برابر دوربین «پتی جنکینز» بازی کرده است.
بزرگترین تولید کننده ماست جهان 2000 نفر را اخراج می‌کند
۵ روز قبل / ویروس کرونا
بزرگترین تولید کننده ماست جهان 2000 نفر را اخراج می‌کند
بزرگترین تولید کننده ماست جهان اعلام کرد که به منظور کاهش هزینه ها و احیای سودآوری خود در دوران رکود کرونا قصد دارد حدود 2000 نفر از نیروهای خود را تعدیل کند.
اقتصاد قفل شده است!
۵ روز قبل / تورم / تورم نقطه به نقطه / بیکاری / رکود
اقتصاد قفل شده است!
ما در یک سیکلی افتادیم که تولید کم می‌شود قیمت‌ها بالا می‌رود و مصرف کم می‌شود دوباره تولید کم می‌شود دوباره قیمت‌ها بالاتر می‌رود یعنی ما در یک سیکل نزولی افتاده‌ایم. کاری که این سیکل نزولی می‌کند این است که در ماه آینده رکود به شدت تشدید می‌شود. در سطح شهر تهران در مغازه‌ها کسی برای خرید نیست. هیچ‌کس خرید نمی‌کند، چون پول ندارد. وقتی خرید نشود بخش خدمات و فروش با رکود مواجه می‌شود. اولین عامل این وضع، قیمت بالا و غیرواقعی دلار است که باعث شده است اقتصاد قفل شود. بعد هم کرونا و تحریم‌ها نقش دارند. ما دچار پدیده‌ای شده‌ایم که رکود نیست بلکه مرحله قفل شوندگی اقتصاد است که خیلی بد است.
تعدیل سنگین در آژانس‌های گردشگری
۵ روز قبل / رکود / آژانس های مسافرتی / گردشگری
تعدیل سنگین در آژانس‌های گردشگری
در حال حاضر حداکثر ۴۰ درصد از دفاتر خدمات مسافرتی فعال باقی مانده‌اند که این ۴۰ درصد باقی‌مانده نیز به میزان کمتر از ۲۰ درصد پرسنل در آن‌ها مشغول کار هستند و با همین تعداد نیروی کار خدمات ارائه می‌کنند و بیش از ۸۰ درصد فعالیت خود را از دست داده‌اند.
تولید رونق بگیرد تورم مهار می‌شود
۵ روز قبل
تولید رونق بگیرد تورم مهار می‌شود
دانشمند، کارشناس امور اقتصادی گفت: تورم ناشی از رکود اقتصادی است، وقتی رکود وجود دارد و از تولید خبری نیست، بنابراین تورم به وجود می‌آید. زمانی که تولید توسعه پیدا کند و به تبع آن اشتغال رشد یابد، تورم به خودی خود برطرف خواهد شد.
گروه ۲۰ چیست و کشورها در این اجلاس چه می‌کنند؟
۵ روز قبل / گروه 20 / کشورها / جهان / اجلاس / 2020 / اقتصاد / ثروتمند / وزیران اقتصاد / روسای جمهور / نخست وزیران
گروه ۲۰ چیست و کشورها در این اجلاس چه می‌کنند؟
در ابتدا نشست‌های گروه ۲۰ تنها با حضور وزیران اقتصاد و روسای بانک مرکزی تشکیل می‌شد، اما پس از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ و ورشکستگی بانک‌ها و بالا رفتن آمار بیکاری و رکود دستمزدها، گروه ۲۰ نشستی اضطراری را با حضور روسای جمهور و نخست‌وزیران تشکیل داد.
ترافیک خروج از بازار مسکن
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / مسکن / بازار / ترافیک خروج
ترافیک خروج از بازار مسکن
تحقیقات میدانی نشان می‌دهد در روزهای اخیر در برخی بنگاه‌های مسکن فعال در بعضی از مناطق و محلات شهر تهران حجم فایل‌های فروش مسکن تا ۴ برابر نیز افزایش یافته است. اما در مقابل در سمت تقاضا هنوز نشانه‌ای مبنی بر افزایش ورودی به بازار برای خرید مسکن نیست. همین شرایط موجب شده است واسطه‌ها وفعالان بازار مسکن، ایجاد شرایط رکود تورمی برای ماه‌های پیش‌رو را پیش‌بینی کنند.
۱۳۹۹/۰۹/۰۳
تولید مسکن در محاصره تورم و رکود
تولیدکنندگان مسکن در حالی به استقبال کسادی بازار می‌روند که هزینه تولید مسکن در اثر تداوم رشد قیمت نهاده‌های ساختمانی در فصل تابستان امسال افزایش قابل‌توجهی پیدا کرده است. به‌گزارش همشهری، جزئیاتی که مرکز آمار ایران از قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان ١٣٩٩ منتشر کرده از رشد قیمت همه گروه‌های مصالح ساختمانی حکایت دارد. در این میان، گروه‌های فولاد، تأسیسات مکانیکی و تأسیسات برقی رکورددار بیشترین رشد قیمت بوده‌اند. گرانی 71.4درصدی مصالح نسبت به سال قبل شاخص قیمت نهاده‌های …
پیش‌بینی قیمت دلار در سال 1400 / 5 عامل اثرگذار بر آینده ارز
۱۳۹۹/۰۹/۰۳ / آینده دلار / احتمال افزایش قیمت دلار / پیش‌بینی دلار / پیش‌بینی قیمت دلار / قیمت دلار
پیش‌بینی قیمت دلار در سال 1400 / 5 عامل اثرگذار بر آینده ارز
انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، مذاکره احتمالی با آمریکا، خروج از رکود کرونا به دنبال توزیع واکسن و البته رشد بی‌سابقه پایه پولی و نقدینگی احتمالا مهم‌ترین تهدیدها و فرصت‌ها در بازار ارز سال آینده خواهند بود. گذشته از این‌ها ساختار بودجه ۱۴۰۰ و شرط ایجاد اصلاحات در آن نیز نقش بسزایی در آینده این بازار خواهد داشت. نوشته پیش‌بینی قیمت دلار در سال 1400 / 5 عامل اثرگذار بر آینده ارز اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پنج عامل اثرگذار بر قیمت دلار / سال 1400 با دلار ارزان می‌آید؟
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / آینده دلار / احتمال افزایش قیمت دلار / پیش‌بینی دلار / پیش‌بینی قیمت دلار / قیمت دلار
پنج عامل اثرگذار بر قیمت دلار / سال 1400 با دلار ارزان می‌آید؟
انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، مذاکره احتمالی با آمریکا، خروج از رکود کرونا به دنبال توزیع واکسن و البته رشد بی‌سابقه پایه پولی و نقدینگی احتمالا مهم‌ترین تهدیدها و فرصت‌ها در بازار ارز سال آینده خواهند بود. گذشته از این‌ها ساختار بودجه ۱۴۰۰ و شرط ایجاد اصلاحات در آن نیز نقش بسزایی در آینده این بازار خواهد داشت. نوشته پنج عامل اثرگذار بر قیمت دلار / سال 1400 با دلار ارزان می‌آید؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بازار خودرو به عنوان یک بازار سرمایه ای از روند نرخ ارز تبعیت می کند
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
بازار خودرو به عنوان یک بازار سرمایه ای از روند نرخ ارز تبعیت می کند
موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: اینکه در فضای مجازی شایعه هایی مبنی بر اعتراض فروشندگان خودرو به جهت ممانعت از ریزش بیشتر قیمتها برای جلوگیری از ضرر احتمالی دارندگان خودرو، مطرح میشود، صحت ندارد. در این بازار هرچه قیمتها پایینتر بیاید، گره بازار باز خواهد شد، مشتری بیشتر مراجعه میکند، معاملات رونق خواهد گرفت و از رکود خارج خواهد شد.
بزرگترین اقتصاد آفریقا وارد رکود شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
بزرگترین اقتصاد آفریقا وارد رکود شد
نیجریه در حالی یک رکود اقتصادی دیگر را تجربه می‌کند که هنوز به‌طور کامل از اثرات رکودی که در سال ۲۰۱۵ به دلیل سقوط آزاد قیمت جهانی نفت گریبانگیر اقتصاد این کشور شد، عبور نکرده است.
تاجگذاری مجدد یورو
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
تاجگذاری مجدد یورو
جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) که پیام‌های تبادل مالی بیش از ۱۱ هزار موسسه مالی در ۲۰۰ کشور دنیا را مدیریت می‌کند، نشان می‌دهد که ارز واحد اتحادیه اروپا در ماه گذشته پرکاربردترین ارز دنیا بوده است و پس از آن دلار، پوند انگلیس و ین ژاپن قرار گرفته‌اند. بر اساس همین داده‌ها، دلار کانادا نیز جای یوان چین را در رده پنجم گرفت. آمارها نشان می‌دهد ۳۷.۸درصد تبادل‌های مالی سوئیفت در ماه اکتبر به یورو بوده است که ۶درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و بیشترین میزان از فوریه ۲۰۱۳ است. استفاده از دلار آمریکا با کاهش ۴.۶درصدی به ۳۷.۶۴درصد رسیده است. ارزش دلار آمریکا بیش از ۱۱درصد نسبت به اوج خود در ماه مارس در برابر شاخص بلومبرگ از سبد ارزهای مهم کاهش یافته است و بسیاری از ناظران افت ارزش بیشتر …
رکود در تئاتر فارس، زخمی کهنه که با کرونا تازه شد
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / ویروس کرونا / هنرمند تئاتر / تئاتر / شیراز / فارس / خسارت اقتصادی کرونا به اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
رکود در تئاتر فارس، زخمی کهنه که با کرونا تازه شد
شیراز- ایرنا- کرونا آمد و مانند غده‌ بدخیمی به جان تن نه‌چندان بنیه‌دار تئاتر فارس افتاد و هر روز از شیره آن مکید تا به بستر احتضار افکنده شود؛ اما پیش از آن نیز حال این هنر خوب نبود و کمتر پیش می‌آمد که هنرمندان تئاتری از وضعیتشان راضی باشند.
جدیدترین قیمت خودرو در بازار امروز دوم آذر
۱۳۹۹/۰۹/۰۲ / بازار خودرو / پیش بینی قیمت خودرو / قیمت پژو / قیمت خودرو
جدیدترین قیمت خودرو در بازار امروز دوم آذر
در حالی که در هفته‌های گذشته بازار خودرو به رکود عمیق فرو رفته و نمایشگاه‌داران از انجام نشدن معاملات و ریزش قیمت‌ها سخن گفتند، نرخ‌های آنلاین خودرو در شبکه‌های مجازی در نوسان است. نوشته جدیدترین قیمت خودرو در بازار امروز دوم آذر اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •